Verdieping Nieuw Nijevelt moet ontruimd worden" [[Le/cfee 'Weiland bij zwembad zou binnen een uur vol staan' 37/fk -C 3- Fun run in Wassenaar Woordvoerster woonwagenbewoners: Poldercross trekt veel deelnemers PvdA verliest loting: nieuwe affiches nodig Café-ruzie om hondje ZILVEREN PRIESTER Stad en rand MAANDAG 26 APRIL 1982 Gemeente Wassenaar wijst huurverzoek af Wassenaar - gemeentehuis, commissie OCR. 20 uur. WASSENAAR - De gemeente Wassenaar is druk bezig de eerste verdieping van het ^™Ti7EurD°rpshuis' p0£l2eBeln"1' gebouw Nijevelt aan de Van Zuylen van Nijeveltstraat ontruimd te krijgen. De stich- Berkenkade- contactmiddag 'Ouders MAANDAG Leiden - Ontmoetingscentrum, hoek Boshuizerlaan, bejaardensoos Zuid- West, 14.30 uur. 't Bruggehoofd - Steenschuur 11, ama teurfotografie, 20 uur. Ver. Ouders van Drugsverslaafden Lange Mare 45, 20 uur, tel. 130547. Louise de Coligny - Kagerstraat 7, lezing met dia's over opgravingen in Neder land, 20 uur. Oegstgeest - Endegeesterstraatweg, opening nieuw deel Leo Kannerschool, 15.15 e ting Nieuw Nijevelt heeft begin april een brief ontvangen waarin om ontruiming binnen twee weken wordt verzocht. WASSENAAR - In Wassenaar hebben tientallen mensen zater dag deelgenomen aan een stra- tenloop over tien kilometer. De ze zogenaamde "fun-run" werd georganiseerd door de Ameri kaanse gemeenschap in Wasse naar en vond plaats in het kader van het 200-jarig bestaan van cul turele en politieke betrekkingen tussen Nederland en de Verenig de Staten. Doel van het evenement was de re latie tussen de Wassenaarse be volking en de in Nederland ver- blijvende Amerikanen te verdie pen. Bij deze loop ging het erom dat groepjes ouders of schoolklassen het inschrijfgeld bij elkaar brachten. Van de op brengst (vanochtend nog niet be kend) wordt de helft ter beschik king gesteld van een mede door het gemeentebestuur aan te wij zen doel. De gemeente zelf heeft trouwens ook kosten op zich genomen om de deelname door Wassenaar- ders aan dit door de Amerikaan se gemeenschap genomen initia tief te bevorderen. De gemeente nam de kosten van deelname van twee personen per sportvereni ging en per school voor voortge zet onderwijs voor haar rekening in de verwachting dat de clubs en scholen zelf ook een flink aan tal deelnemers zouden sponso- OEGSTGEEST - "Ik vind dat de PvdA hiervoor een grote pluim verdiend. Zij hebben het lef ge had dit voor te stellen en daar mee steken ze hun nek uit. Het zou me namelijk niet verbazen als dit stemmenverlies zou bete kenen voor deze partij". Dit zegt Trees Kuijer, woordvoerdster van de woonwagenbewoners over het plan van de PvdA in Oegstgeest om bijvoorbeeld het weiland bij het zwembad ter be schikking te stellen voor een woonwagenkampje. "Kijk, ik woon al dertig jaar op dit kamp hier in Leiden, dus ik ken wel wat mensen hier. En ik weet zeker dat als je het weiland bij het zwembad voor woonwagen bewoners open zou stellen, dat het dan binnen een uur vol zou staan. Het is voor ons ook een vertrouwde omgeving, omdat het dicht bij het grote kamp (aan het Trekvaartplein -red.) ligt Veel mensen van het kamp gaan in Oegstgeest zwemmen, winke len en naar de kerk. De gemeente Oegstgeest wilde ons achter in de nieuwbouwwijk 'Haaswijk' stoppen, maar wij voelen veel meer voor deze plaats bij het wei land. Waarom wordt er naar ons niet geluisterd. Er wordt al zo veel met ons gesold", aldus Trees Kuijer. Kohlbeck, lijsttrekker voor de PvdA en momenteel wethouder van financiën, verduidelijkt zijn partijstandpunt in deze nog eens. "Wij willen hiermee de impasse doorbreken, die er nu is in het overleg met de provincie en het ministerie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening, over de plaats van een woonwagen kampje. De hele discussie is nu al acht jaar aan de gang en daar aan is Oegstgeest zeker niet al leen schuldig. Rijkswaterstaat bijvoorbeeld heeft wat betreft het terrein bij het Groene Kerkje jaren op zich laten wachten", al dus Kohlbeck. Prima Hij vervolgt: "Het plan om een woonwagenkampje bij 'Haas- wijk' te realiseren vinden wij op zich prima. Maar nu de provincie en Volkshuisvesting dwars lig gen, kan de uitvoering wel weer jaren op zich laten wachten. Dan moetje dus gaan uitzien naar een andere plaats, bijvoorbeeld het weiland bij het zwembad. En nu blijkt dat de bewoners van het woonwagenkamp zelf zo te spre ken zijn over dit voorstel, moet daarover met hen gepraat wor den.". Burgemeester Scheenstra van Oegstgeest blijkt falikant tegen het voorstel te zijn. Hij reageert met de woorden: "Wat de bewo ners van het kamp zelf willen is helemaal geen maatstaf bij de beoordeling. Wij hebben ons te houden aan de voorschriften. Het criterium is niet of het te rea liseren kampje dicht bij het grote kamp ligt, maar of de afstand naar bijvoorbeeld de.melkboer te overbruggen is". Ook op de Partij van de Arbeid heeft de burgemeester kritiek. "Ik weet niet of de PvdA de meerderheid denkt te behalen bij de aanstaande verkiezingen. Dan zouden ze dit voorstel er door kunnen drukken. Maar ik denk dat dat niet het geval zal zijn. Wy hebben volgende week een afrondend gesprek met de provincie over het kampje en ik ben ervan overtuigd dat zij ak koord zullen gaan met ons voor stel". Wiel Hij vervolgt: "Nu met een nieuw alternatief komen aandragen is hetzelfde als opnieuw het wiel uitvinden. Voor 1985 moeten wij een kampje hebben en ik denk dat dit er nu inzit". De burgemeester heeft ook zijn vraagtekens bij de voorschriften van het ministerie van Volks huisvesting. "Als binnenkort mensen in het oostelijk deel van 'Haaswijk' komen te wonen, dan kraait er geen haan naar of ze wel dicht genoeg bij een winkelcen trum zitten. Maar als er een woonwagenkampje moet komen dan is het opeens wel een voor waarde", zo luidt de mening van burgemeester Scheenstra. Ook mevrouw Blom, de WD-wet houder voor maatschappelijke aangelegenheden is het niet met het voorstel van de PvdA en de woonwagenbewoners eens. "Er ligt al een bestemmingsplan voor een sporthal op het weiland bij het zwembad. Als we dat zouden moeten wijzigen, dan kost dat denk ik zo'n acht jaar. Er zullen waarschijnlijk vele bezwaar- schriften in behandeling moeten Het gebrek worden genomen. En dat de woonwagenbewoners zelf graag bij het Zwembad willen staan, is natuurlijk maar subjectief. Er zijn in datzelfde kamp ook men sen die wat anders willen". HANS BOUSIE Bovendien hebben jonge muzikan ten, die gebruik maken van de oefenruimten op de genoemde verdieping, een schrijven gekre gen, waarin zij gemaand worden hun spulletjes voor vandaag te verwijderen. De redenen die hiervoor worden aangevoerd zijn geluidsoverlast en een andere in deling van de activiteiten binnen het gebouw. De bewoning van het pand op de tweede verdie ping zal ook moeten worden ge stopt. Het is "onaanvaardbaar" stelt de gemeente in haar brief. De eerste verdieping van Nijevelt wordt al twee jaar gebruikt door de stichting, al staat dit officieel niet in haar contract. Zij heeft daar haar kantoor, stencilkamer en vergaderruimte. In een brief wisseling heeft de stichting meerdere malen aan de gemeen te om toestemming voor gebruik en huur gevraagd. Geen enkele keer is hier schriftelijk op serieu ze wijze op gereageerd, terwijl toch zeker één zeer uitgebreide en duidelijke brief van WD- raadslid Cocheret de la Moriniè- re (7-7-1980) bij zit, die om "spij kers met koppen slaan" vraagt. Nu komt de gemeente vrij plot seling met een verzoek om ont ruiming. Voorts is de gemeente lijke afdeling technische dien sten deze week langs geweest, om de constructie van een deur tussen de begane grond en ande re verdiepingen r te bereiden. Verdwijnen De sportschool van Pleizier en de Vrienden van Wassenaar hebben ook een brief ter ontruiming ont vangen. Met hen heeft men wel een tussenoplossing gezocht. De muzikanten hebben alleen een individueel schrijven gehad om te verdwijnen. Hierbij gaat het om 40 mensen, die gebonden zijn aan de stichting door middel van een huurcontract. Zij ontkennen dan ook iets met de gemeente ta maken te hebben en weigeren vooralsnog het gebouw te verla ten: "Geluidsoverlast is een oud smoesje, daar is al iets aan ge daan", zegt een van hen. oefenruimte is een oud kwaad in Wassenaar, waar nog steeds niet veel aan is ge werkt. In 1977 al richtten enkele mensen de actiegroep (Onderko men Kreatieve Beoefening) op. Een van de toenmalige acties was de plaatsing van een span- ZOETERWOUDE - Onder uitste kende weersomstandigheden is gisteren de twaalfde editie van de Zoeterwoudse poldercross ge lopen. Dit door de Zoeterwoudse KPJ georganiseerde evenement telde een groot deelnemersveld dat uit 217 lopers en loopsters be stond. De route voerde door pol ders en wegen waarbij het geac cidenteerde terrein de cross zijn zware karakter gaf. Via de Zuidbuurtseweg en de Zon- negaarde namen de lopers het Kerkepad, waarna ze via de Wei poort door de weilanden naar de finish gingen. Voor alle lopers was er na afloop een herinne ringsmedaille. De uitslagen waren als volgt. Over vier kilometer jongens won Maarten Jan Biesheuvel in 16.30 minuten. Tweede werd Koen van der Krogt en derde Arno Oost- dam. Bij de meisjes won over deze af stand Karin Kerkvliet. Zij bleef Karin Onderwater en Rina Oost- dam de baas. De vier kilometer voor dames werd een overwin ning voor Magdalene Captein in 18.30 minuten. Tweede werd Nel Mooyman, derde Coby Oostdam. De acht kilometer leverde bij de dames een zege op voor Carolien Duivenvoorden in een tijd van 36.05 minuten. Tweede werd Ada Steenvoorden en derde Nidrie van Huis. Bij de heren won Wim van Huis de acht kilometer in 30.20 minuten. Harry Versteegen werd tweede en Harry Turk derde. Het klap stuk van de cross, de twaalf kilo meter werd gewonnen door Peter Berg die daarmee zijn winst van vorig jaar prolongeerde. Giste ren won hij de cross in 44.49 mi nuten. Tweede en derde werden de broers Henk en Jan Verstee gen. doek in burgemeester Staabs tuin. Dat er grote behoefte aan onderko mens is blijkt wel: ook het to neelgezelschap 'Dialoog' en de muziekvereniging 'Excelsior' zit ten te springen om nieuwe ruim te. De stichting Nieuw Nijevelt heeft door de gang van zaken extra problemen gekregen. De gespan nen verhoudingen bjnnen het bestuur hebben door een zelf standige actie van enkele jonge bestuursleden een hoogtepunt bereikt. Deze hebben een ant woordbrief aan de gemeente ver zonden, waarin zij de weigering uitten om de eerste verdieping te ontruimen. Hierin hebben zij verzuimd te vermelden dat pen ningmeester Van der Steen het hiermee niet eens :is. Deze heeft nu zijn functie neergelegd, ter wijl enkele algemeen bestuursle den, die adviserende taken heb ben, zoals P. van Rooyen en (raadslid) Speelman ook overwe gen op te stappen. Moeilijkheden De sociëteit van Nijevelt is al enige tijd gesloten wegens "interne moeilijkheden". Men is wel bezig om de boel op te knappen en pro beert "voorwaarden-scheppende activiteiten" te ontplooien, zodat half mei het geheel weer kan draaien. De "inactiviteit" van de jeugdige bestuursleden is voor Van der Steen mede aanleiding om op te stappen. "Ze beginnen iets en stoppen er dan zo maar weer mee", zegt hij. Ook zouden zij bepaalde dingen "niet willen begrijpen", daarmee doelend op de relatie met de gemeente. De jongeren op hun beurt verwij ten de oudere bestuurders met de gemeente onder een hoedje te spelen, door hun ideeën via de gemeente aan de jongere be stuursleden op te leggen. De be schuldigde leden ontkennen dit. Belangrijker voor de jongere groep is de houding van de gemeente. Zij laten doorschemeren te vre zen dat er een einde wordt ge maakt aan het jongerenwerk van Nijevelt. Mevrouw Van Essen, hoofd afdeling onderwijs, cul tuur en recreatie van de gemeen te benadrukt dat het slechts om eèn tijdelijke maatregel gaat, van ongeveer tien dagen. Dit is nodig om een herindeling van de cultu rele activiteiten in gemeentepan den te bewerkstelligen. Tevens zou er worden opgeknapt. Na drukkelijk stelt zij dat de stich ting Nieuw Nijevelt op de hoogte was van de reorganisatie. Wel wil zij toegeven dat de gestelde ter mijn voor ontruiming, twee we ken, wel erg kort is. "Maar men ontruimt en zal met grote waar schijnlijkheid op korte termijn terug kunnen keren". Geen pa niek lijkt haar boodschap. Over de ongewenste bewoning, die men officieel slechts vermoedt, wil zij alleen kwijt "dat die men sen geen recht van gebruik heb ben". Feit blijft dat de communi catie minder synchroon en soe pel is verlopen, als dat "een ge plande synchronisatie van activi teiten" redelijkerwijs zou moe ten lopen. Wethouder Dijkstal was niet bereid met de door de gemeente zelf aangestelde be roepskracht van Nieuw Nijevelt de gang van zaken te bespreken. FRED SCHOORL t babies', 13.30 i APOTHEKEN Leiden - de avond, nacht o_ dienst van de apotheken in de regio Lei. den, wordt waargenomen van vr 23 tot za 1 mei 8 uur (incl. koninginnedag), door: Apotheek Tot Hulp der Menscheid, ten noorden van de Rijn: zuiden van Rijn: 121753. Leiderdorp, Zoeterwoude Rd. - gezond heidscentrum, Florijn 10, tel. 896193, spreekuur ma, woe, vr van 13-13.30 uur. Oegstgeest interkruis, Lijtweg 7, teL Voorschoten v.d. Waalslaan, tel. 4641 gezondheidscentrum, WASSENAAR - Een zeer boze PvdA en een wat geschrokken D'66. Dat is het resultaat van de loting om de lijstnummers drie en vier voor de gemeenteraads verkiezingen in Wassenaar. De boosheid en de schrik werden veroorzaakt door het onafhanke lijke raadslid Van der Heiden- Bakker. De zittende raadsleden zetten, zoals de wet dat voor- Botsing op Engelendaal LEIDERDORP Op de Engelen- daal in Leiderdorp botsten van nacht rond half twee drie auto's op elkaar. Er raakte niemand ge wond. De botsing ontstond vol gens een politiewoordvoerder doordat de achterste auto te laat remde en beide andere wagens tegen elkaar duwde. De achterste auto werd bestuurd door een militair die volgens de zelfde woordvoerder onder in vloed van alcohol verkeerde. De zaak is in handen gegeven van de marechaussee. Dronken man rijdt door na aanrijding LEIDEN - Een 35-jarige Leidenaar raakte gisteren zijn rijbewijs kwijt toen hij na een aanrijding in de Vree wijkstraat was doorge reden. De man reed tegen het éénrichtingsverkeer in en ramde een geparkeerde auto. Een bewo ner noteerde zijn kenteken zodat de man korte tijd later kon wor den aangehouden. Hij bleek dronken te zijn. Omdat de man er blijkens zijn strafblad een gewoonte van maakt om in beschonken toe stand achter het stuur te kruipen en na aanrijdingen gewoon ver der te rijden, is zijn rijbewijs on middellijk ingevorderd. schrijft, hun handtekening onder de naam van de partij van hun voorkeur. Het aantal handteke ningen bepaalt dan de volgorde van de lijstnummers. Het onafhankelijke raadslid Van' der Heiden-Bakker heeft haar handtekening gezet onder de naam D'66, die zo twee handte keningen bemachtigde. De PvdA heeft met zijn twee raads leden eenzelfde aantal. De wet schrijft in zo'n geval voor dat er moet worden geloot Zo ge schiedde en D'66 won. Een schok voor de PvdA die op al haar affiches al het cijfer drie had laten drukken. Een boze ledenvergadering deze week liet er geen gras over groeien. Onder aanvoering van lijsttrekker Greep besloot men te tonen "de enige echte progres sieve partij in Wassenaar te zijn". De verkiezingsstrijd is daarmee nu ook tussen de kleintjes losgebar sten. Controle op veewagens LEIDERDORP - De politie heeft vanochtend in Leiderdorp weer veewagens gecontroleerd die op weg waren naar de Leidse vee markt. In totaal werden 33 wa gen nagekeken. Zes processen verbaal werden opgemaakt we gens overtreding van de veewet Een chauffeur moest een boete betalen voor defecte verlichting. LEIDEN - In een café in de Jan- vossensteeg ontstond vannacht tegen sluitingstijd de nodige op schudding omdat een café-be zoeker het hondje van een 42-ja- rige vrouw zou hebben getrapt. De man, werd op straat gezet maar probeerde het café weer binnen te dringen. Hij zou daarbij de ei genaresse van het geschopte hondje .met een mesje aan haar pink hebben verwond. De man kreeg vervolgens van an dere café-bezoekers een flink pak slaag en hij moest met kaak- fracturen worden overgebracht naar Academisch Ziekenhuis. De honden-bazin heeft aangifte gedaan van mishandeling. De man zal na zijn behandeling in het ziekenhuis hetzelfde doen. Geldkistje gestolen LEIDEN - Uit het Israëlische eet huisje Kiboets aan de Stations weg is in de loop van de zondag door een 'dure', klant een geld kistje ontvreemd waarin de om zet van zaterdag zat, zo'n 2500 gulden. OEGSTGEEST - Veel belangstellenden bezochten zondagmiddag in Camphuys in Oegstgeest de receptie van pastor Koster. Parochianen van de St. Willibrordkerk en niet-parochianen kwamen de pastor gelukwen sen voorhet behalen van het 25-jarig priesterjubileum. m Theater In 'de Lindehoeve' in Voorschoten wordt vanavond en woensdag avond een theaterstuk opge voerd. In totaal worden er de komende drie weken zes voor stellingen gegeven. Hetzelfde stuk, dat gemaakt is op basis van eigen spelimprovisatie, wordt 3,5,10 en 12 mei ook weer op de planken gebracht. Toneel De geplande toneelvoorstelling van de groep 'Kier' die op 1 mei in 'de Muzenhof aan de Enge lendaal zou plaatsvinden gaat niet door, wegens ziekte van een van de hoofdrolspelers. Autobrand in garage LEIDERDORP - In garage Ford Rijnland in Leiderdorp is van ochtend plotseling een wagen uitgebrand. De auto die op de brug stond vatte volgens een po litiewoordvoerder tijdens de werkzaamheden vlam. De men sen van de garage slaagden er in de brand zelf te blussen. Er de den zich geen persoonlijke onge lukken voor. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Uitgeversmaatschappij Leidsch Dagblad B V. Hoofdkantoor: Witte Singel 1. 2311 BG LEIDEN Postbus 54. 2300 AB LEIDEN Telefoon: 071-144941 Geen krant ontvangen: tel. 071-123143 tussen 18 00-19.30 uur (nabgzorging na 19.30 uur); zaterdag van 16.30-18 00 uur. Abonnementsgelden bij vooruitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrijving geen administratie- en incassokosten. Voor betaling van abonnementsgelden uitsluitend giro 3203571 t.n.v. Damiate Holding BV te Haarlem. Kwariaalabonnement 57.35 Per post 79.70 Jaarabonnement f 217.90 Per post 307.30 Aangesloten bij de Losse f 0.80 Directie: G. Koopman correspondenten o.a. in: Bonn. Brussel. Londen. Parijs, Washington. Cairo. Rome. Madrid. Stockholm en Djakarta. Commentator W. F. J Wirtz I. 071-144941 tst 222

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 2