Vivax kampioen r Dames van Alecto buigen voor Crayenhout: Dames Gemini verspelen laatste kans 3- Leidsche Hout en Unicum winnaars Na 12—6 zege op Woerden: Tegenvaller Veglo Record van Holswilder Succes voor Leidse roeiers in Tilburg Sport MAANDAG 26 APRIL 1982 LEIDEN - Er waren wisselende resulta ten van de hockeyers in de regio. Bij de dames verloor Alecto de belangrij ke ontmoeting tegen het Haagse Crayenhout met als inzet het kam pioenschap in de tweede klasse B. Noordwijk won met 2-0 van Room burg en Forescate met 3-0 van Groen Geel. In de eerste klasse liet Leiden de punten in Waalwijk. Bij de heren gelij ke spelen voor Leiden en Alecto. winst voor Forescate en verlies voor Noord- wijk. HIC - Leiden 1-1 Er werd door beide ploegen goed hoc key gespeeld en was aantrekkelijk door de aanvallende ideeën die er aan weerskanten heersten. Leiden, dat verzwakt aantrad door twee invallers in de frontlinie, kwam op voorsprong in de drieëntwintigste minuut door Joan van Marwijk Kooy die een solo knap afrondde door ook de HIC-doel- man te passeren. De thuisploeg die een punt achter staat op Leiden dat de tweede plaats in neemt op de ranglijst, kwam halver wege de hervatting langszij door een benutte strafpush: 1-1. Leiden kwam na de gelijkmaker feller voor de dag en creëerde daarmee ook de meeste kan sen om alsnog de winst te pakken. In de sportieve wedstrijd werden geen doelpunten meer genoteerd Forescate - HBS 1-0 Tegen het Blocmendaalse HBS werd door Forescate weliswaar gedomi neerd maar de Voorschotenaren wa ren niet agressief genoeg om hun over wicht uit te drukken in doelpunten. De hardwerkende oppenent was er telkens op tijd bij om de vele sconngs- mogelijkhedcn teniet te doen. Na de rust werd er door Forescate met een volledige mandekking gespeeld en kwam de felheid terug die de tegen stander handen vol werk gaf in de ei gen cirkel om het doel schoon te hou den. Een HlC-verdediger die de inge slagen strafcorner van Peter-Jan Ru- bing met de voet stopte was de oor zaak van de strafpush in de twintigste minuut. Mark van 't Noordende deed zijn plicht en zorgde voor het enige doelpunt in de matige partij en tevens dat de punten in Voorschoten bleven. Noordwijk - Rood Wit 0-1 De twee staartploegen in de tweede klas se B, waarvan Noordwijk al zeker is dat het degradeert, hebben elkaar zeer lang in evenwicht gehouden. In een sportieve wedstrijd is Noordwijk het laatste kwartier van de wedstrijd mas saal gaan aanvallen waarmee het wel een overwicht verwierf maar tenslotte het onderspit delfde. Een strafpush werd eerst nog overgeschoten door Rood Wit toen. drie minuten voor het eindsignaal, via een afgeslagen lange corner de punten werden gepakt door de Aardenhouters. Alecto - Reigers 0—0 Het derde gelijke spel in successie werd door de Leiderdorpers behaald in een slechte wedstrijd tegen het op de een na de laatste plaats staande Reigers Een aantal junioren kreeg door het niet mpesnelen van o a dp gebroeders Robert en Michiel Kruidenier de kans zich te manifesteren en deed dat met leuke acties die in ploegverband ech ter weinig opleverden. Met name Ro land de Jong die als midvoor optrad toonde zijn plaats waard te zijn. Alecto was zwak in het samenspel en kwam daardoor tot een onaanvaard peil te gen het ook al niet imponerende Rei gers. Dames Waalwijk - Leiden 2-0 Het naar Waalwijk afgereisde dames team van Leiden heeft het tegen de al daar spelende en tegen degradatie vechtende hockeysters uiteindelijk niet kunnen bolwerken. Alexandra Rooyaards (blessure) en Andrea van Driel (wegens studie in buitenland) werden als kansenbenutters node ge mist. De hele wedstrijd toonde Leiden zijn overwicht maar was onkundig om dat in doelpunten uit te drukken. In de laatste vijf minuten greep de thuis ploeg de overwinning door een uitval van de Waalwijk-spits via de binnen- Roomburg - Noordwijk 0-2 Noordwijk startte zeer sterk tegen de Leidse ploeg die het aanvankelijk moeilijk hadden met het organiseren van hun verdediging. Noordwijk nam de leiding door Renate v.d. Bent die scoorde uit een rebound van een straf corner. Eerst nog behoedde Roombur- g-keepster Loes de Vries haar ploeg voor een grotere achterstand door een strafpush te stoppen. Een flitsende aanval van Marsya van Raalten afge maakt door Alexandra van Kan bracht Noordwijk nog voor rust op 2-0. Na rust kwam Roomburg veel beter voor de dag en kreeg zelfs goede kansen om te scoren wat echter niet lukte. Forescate - Groen Geel 3-0 De buitenspelval die Groen Geel han teerde werkte in de eerste helft erg goed en mede door de felle dekking op de Forescate-aanvr.lsters werd er in de eerste helft niet gescoord. Groen Geel kon dat ook niet ondanks de vele straf- corners. Na rust werd er door Foresca te drie doelpunten gescoord die in op zet gelijk waren: een harde uitverdedi gende slag bereikte de middellijn waar een aanvalster de bal oppikte. Eerst scoorde Els de Buvry. Eveline Kim man zorgde met nog twee doelpunten voor de 3—0 zege. Crayenhout - Alecto 1-0 In deze belangrijke wedstrijd stond bij winst voor Crayenhout een kampioen schap in de tweede klasse B te wach ten. Alecto was voor het treffen, tesa- men met Forescate en Noordwijk ook nog kanshebber voor de titel. On danks de zenuwen die beide ploegen parten speelden, werd er een goede partij hockey gespeeld. De ruststand werd 0-0. Onmiddellijk na de hervat ting werd uit een keiharde vrye slag van Crayenhout de belangrijke treffer gescoord die de Haagsen het kam pioenschap opleverden. Alecto heeft nog enorm aangevallen maar Crayen hout hield met succes stand. Het kampioensteam van Vivax: staand vlnr coach Henny Hensing, Hans Zandvliet. Frits Welling. Henk de Mooy. Jeroen Piasmeier en Leo Onderwater. Zittend: Jack Frauenfelder. Marcel Rompes, Ron Zandvliet. Dick v.d. Bosch, Ruud Wormgoor en Mare de Nie OEGSTGEEST - Vivax kampioen van de derde klasse, dat was het belangrijkste wat de laatste ron de van de waterpolocompetitie opleverde. De Oegstgeestse for matie dit seizoen voor het eerst onderleiding van Henny Hen sing had in de laatste wedstrijd tegen het reeds gedegradeerde Woerden aan een gelijkspel ge noeg om de kampioensvlag te kunnen hijsen. Al hoewel Woer den meer tegenstand bood dan verwacht, in de derde periode stond het nog slechts 5-3, kwam Vivax niet echt in gevaar en werd de het laatste obstakel met 12—6 omzeild. Vivax, dat het kampioenschap vo rig jaar miste omdat de Oestgees- ter formatie toen een iets slech ter doelsaldo had dan VIK, heeft de eerste plaats behaald na een verwoed gevecht met RZV en PCG Juist in de directe confrontaties bijheid dulden. Dick van de Bosch was het die zijn ploeg de goede weg wees en met een schitterende boogbal de tot op dat moment kleine 5-3 voor spring naar 6—3 tilde. Vanaf dat moment verliep alles een stuk makkelijker voor Vivax. Nog in de derde periode werd de voor sprong uitgebreid tot 9-4. De laatste periode was verder niet belangrijk meer en na het laatste fluitsignaal dat bij 12—6 kwarn kon het kampioensfeest starten. Katwijk eindigde de competitie met een 5-9 nederlaag tegen kampioen Merwede. De Katwij- kers hebben zeker in de beginfa se uitzicht gehad op een beter re sultaat. Via goed aanvallend spel hadden de Katwijkers zich in de eerste twee perioden verzekerd van een 3-2 voorsprong. Na de derde periode stond er weliswaar een 3-4 achterstand op het sco- LEIDEN - Op de laatste volleybalcompetitiedag viel duidelijk aan resultaten te merken, dat er voor diverse teams niets meer op I spel stond. Bij de dames verspeelde Gemini zijn laatste kansje verlies tegen Tonegido) en verloor Leython bij VC Krimpen (3-2). 1 de heren wonnen LUSV en Gemini beide hiin laatste wedstrijd. rebord maar alle kansen waren nog aanwezig. Juist in de laatste periode ging het mis. Slordig spel stelde Merwede in staat uit te lopen naar 5-9. Goals P. v. Putten 2, H. Schaap, A. Jonker, A. Parlevliet. DKD sloot de competitie af met een klinkende 4-15 overwinning op WVZ uit Zoetermeer. De Lei derdorpers sloegen in de tweede periode hun slag. Van 2-3 liepen zij toen uit naar 2-8. Deze voor sprong werd op een regelmatige wijze in de derde en vierde perio de opgevoerd tot een uiteindelij ke 4-15. Door deze overwinning eindigen de Leiderdorpers dit jaar bovenin de middenmoot. Doelpunten van DKD: Bob Wou ters 6x. Erik v.d. Ark 2, Roland Dreef 2, Harry van Hoven 2. Jan v.d. Brink, Frank Dreef en Ron Rietbroek. DIRK KLOOS De Leidsche Hout en Unicum wa ren gisteren op de tweede dag van de tenniscompetitie de grote winnaars. De Leidsche Hout re kende af met het vierde team van de Metselaars, dat als de grote concurrent voor het kampioen schap in de tweede klasse werd aangemerkt (7-0) en de twee ploegen, die Unicum in de over gangsklasse B heeft, wonnen even onbedreigd. Unicum 1 van Marquette uit Heemskerk, 8-0 en Unicum 2 van de Metselaars 3; 8-0. Verder behoefde ook het he renteam van Unicum, landskam pioen. geen partij af te geven aan ATIVU uit Dongen; 6-0. Leuk begin voor het kwartet Har Meijer, Philip van der Kwast, Wim Pufkus en Jan Pieter Hop. Roomburg, dat het verlies van Marinus Brooskus en Jurgen Pe ters moet opvangen, won giste ren ook. 5-3 tegen Hilversum 3. Forescate en de Noordwijkse LTC, beiden uitkomend in de overgangsklasse A en de zodanig als de top van de regio Leiden aan te merken konden geen winst boeken. Forescate verloor van Warande. 3-5 en de Noord wijkse LTC van het zeer sterke Jaagpad 2. 1-7. Zonder winst, d.w.z. zonder wedstrijdwinst, want vandaag telt iedere gewon nen partij mee, bleven TEAN. overgangsklasse B (3-5 tegen Zaandam 2) en de tweedeklas sers de Munnik (3-5 tegen Am- stelland)OLTC (1-7 tegen Leimo- nias 3) en "Zee en Duin" 3-5 te gen Brederode, 3-5. Overgangsklasse A Forescate had na de 2-2 uit de en kelspelen dankzij een voortreffe lijke partij van Herman van der Capellen tegen J Broers. 6-3, 6 2 op service en volley en een solide zege van Liselotte van der Bijl te gen Franny Kalwij, zeker naar wedstrijdwinst moeten kunnen doordrukken in het HD, maar het duo Herman van der Capel- len/Bub van der Zee lieten hun tegenstanders R.J. van Baal/J. Basting ontsnappen na 0-6. 6-2, 4-1. Het werd in de derde set 4 6. De DD van Jacqueline van Wijk/ Liselotte van der Bijl trok de sco re nog gelijk, 6-0, 6-1 tegen M.J. Nuyden/Kalwy, maar daarna gingen de twee GD's in twee sets verloren De Noordwijkse LTC trof in de re serves van Jaagpad een voor de overgangsklasse A wel zeer sterk team met de heren Paul van Geuns (A-speler). Roel Drost en de dames Marion de Wit (no 1 op de Belgische ranglijst) en Yvon ne van der Eekhout. Erik Jan Schreuder verzette zich knap te gen Roel Drost (7-6. 3-6, 3-6) en Monique Lembeck boekte de enige winstpartij voor de Noord wijkse LTC in haar enkelspel te gen Yvonnen van der Eekhout dankzij een grotere vastheid en een betere conditie: 6-7, 6-4. 6-1. Els Veentjer en Piet Veentjer wa ren kansloos tegen Marion de Wit (0-6. 2-6) en Paul van Geuns (0-6, 2-6) In de dubbels domi neerden de Amsterdamse combi naties, 1-7. Overgangsklasse B Unicum 1 was oppermachtig tegen Marquette. Alleen de DD vergde drie sets Freek van der Capellen. Frans Grimbergen. Marijke Guyt en Henny Fehling troefden hun tegenstanders in twee sets af. De meeste indruk maakte Marijke Guyt met haar genadeloos opja gen van haar opponente Karte. vanuit het achterveld met harde diepe drives. Unicum 2 zag een geweldig herstel van Hans Tönjann in het eerste herenenkelspel tegen Emiel Bij- lcveld (16. 1-3) naar 6-4, 6-2. Anne Jan van der Meer won. zoals het een aanvoerder betaamt met 6 3. 6-7. 6-3 van Mike Oosterveen. Maureen Meijer gaf mevr. Rei nierse geen kans (6-2. 6-3) en In- gelise Driehuis vestigde de aan dacht op zich door haar zege in een aanvallende stijl op mej Ha ring. 7-5, 7-5. De dubbele werden in twee sets een prooi voor Uni- Roomburg kwam dankzij de da mes Iris Zwollo en Yvonne de Ruiter met 2-2 uit de enkclespe- len. Visbeen en Noordermeer hiddep tegen Wijman en Vos man geen kans in de enkelspe len Maar juist .-u zorgden voor een kapitale verrassing en een definitieve ommekeer in het wedstrijdverloop door het HD overtuigend op hun naam te brengen. Wij man/Vosman werden met 6-1. 6-2 gevloerd. Voor een niet ge ring deel was dit succes te dan ken aan Joost van Leeuwen, die met Visbeen een ongedacht sterk koppel vormt. Captain Mi- lou Bron, toch wel van de partij, won het DD met Yvonne de Ruy- ter eveneens overtuigend. 2-6,6-0 tegen het koppel N en K Wijman Yvonne de Ruvter bleef gisteren ongeslagen bij Roomburg door met Jan Pieter Noordermeer het eerste GD ook op naam van Roomburg te brengen Tenslotte TEAN, dat met 3-5 van Zaandam 2 verloor. De 3-5 was voor Zaandam gefiatteerd. Zo stond Ron Groot tegen L Kwast herhaaldelijk op winst in de be slissende derde set maar dat ene belangrijke puntje wilde maar niet van zijn racket komen. Inge van der Loo was bij TEAN de meest opvallende van het kwar tet. verder bestaande uit Charlie Asselbergs, Ron Groot, en Ingrid Chaudron. Haar enkelspel tegen Boutsma was foutloos, 6-0, 6-0. Zij bleef ook ongeslagen in haar andere partijen, het DD en het GD. Het werd zodoende slechts een 3-5 nederlaag. Tweede Klasse: De Leidsche Hout lijkt recht op een kampioenschap af te gaan.v Gisteren bleef het bij 7-0. Het tweede GD kon i.v.m. de duister nis niet meer worden gespeeld. Dat zal a.s. vrijdag gebeuren. Marcel van Rijn en Waldo Jansen hadden sterke tegenstanders te genover zich, respectievelijk Ro bert Jan van der Feen en Hans Vergoed. Marcel van Rijn troefde van der Feen vooral tactisch af. Laatstgenoemde, sterk in zijn schaaktennis, kreeg alle ballen recht door het midden en kon zo zijn spreiding niet ontplooien. Het werd 6-1, 7-5 voor Marcel van Rijn. Waldo Jansen kwam tegen Vergoed op 1-6, 1-3 en 4-5, 0-40. Met twee passeerslagen en een lob redde de jeugdige Leidsche Hout speler zich uit de perikelen om te winnen. 7-6, 6-4. Annette van der Mey was onaantastbaar tegen Monique van der Storm, 6- 3. 6-2 en Ellen de Groot vocht zich knap langs E Huizing. 6-4, 4-6, 6-1. De dubbels waren duide lijk voor de Leidsche Hout in twee sets. Bij "Zee en Duin" was Pat Heyli- gers de meest opvallende speel ster met haar enkelspelzegc op mevr. Barzouli 6-3. 6-7, 6-4. Ook Peter Baus verdient een compli ment met zijn twee sets winst te gen Krijger. 6-4, 6-3. Met het tweede GD bracht "Zee en Duin" het puntentotaal op 3. Brederode won. 5-3. OLTC zag tegen het sterke Leimo- nias 3 alleen Marcel Gerritsen tot winst komen. Hij klopte Vosse- maar. Sassenheim won met 5-3 van Delft. FRANK BONTE met deze concurrenten was Vi vax vooral in de tweede competi- tiehelft goed op dreef. Alle overi ge confrontaties eindigde vrijwel alle maal in grote overwinnin gen. Juist daarom is het goed voor de Oegstgeester formatie dat zij het volgend seizoen een klasse hoger kunnen uitkomen en daar zullen meer gelijkwaar dige tegenstanders hun opwach ting maken. De wedstrijd van zaterdagavond stond wat Vivax betreft toch wel een beetje in het teken van het kampioenschap. Het nerveus spelende Vivax moest tot in de derde periode Woerden in de na- LEIDEN Het jubileumtoernooi van de Leidse badmintonvereni ging Veglo. die dit jaar haar 25- jarig bestaan viert, werd niet wat men zich ervan had voorgesteld. Daarvoor lieten teveel subtop pers uit de A- en B-klasse verstek gaan. In de Vijf Meihal waar Veglo het afgelopen weekend ruimte had voor 250 partijen wer den er slechts 175 afgewerkt. Aan het eind daarvan bleek de or ganiserende jubilaris als beste club met de verenigingsprijs te blijven zitten. Met de 32 behaal de punten bleef Veglo het West- duitse Krefeld 4 punten voor. Veglo peurde voor een groot deel haar punten uit de verrichtingen van het junioren-talentje Silvana Farina, dat als 14-jarige in de da- mes-C-klasse wild om zich heen sloeg. Farina won zonder noe menswaardige tegenstand van G. Mertens (Krefeld) de enkel spelfinale met 11-3 en 11-4. In het eindspel bij het gemengd- dubbel samen met de Haagenaar Jan Gerritsen (Drop Shot) klopte Farina het Veglo/Krefeld-duo Steenbergen/Grassmann met 15-8 en 15-5. Het herendubbel (C) kwam op naam van het Veglo-paar Enno Schop/Rob Kruit. Met 12-15, 15-3 en 18-17 werd Ben Steen bergen (alweer, maar nu gekop peld aan Zimmerman) zij het met moeite, van de hoogste eer afge houden. Een categorie hoger, in de B-klasse, streden Sylvia Fre- deriksz en Karolien v.d. Berg (beiden van Veglo) zich geza menlijk naar de eerste plaats. Frederiksz reikte met Vlietwijk- neef Hannes Frederiksz in de mix wederom naar de hoogste sport door in de finale Penning/ Skreba met 15—11, 8—15 en 15—9 terug te wijzen. In. dat wat het hoofdnummer van de dag had moeten zijn maar voor deze kwalificatie eigenlijke te schaars bezet was, de A-heren- finale bleek de Westduitser Fer- ling na een kansloze 0—15 schrobbering over magische re serves te beschikken. Met een zinderende 15-10 en 15-12 knokte Ferling zich alsnog langs de Amstclvener Miller. Het da mes enkelspel bij de A-vrouwen werd een Vlietwijk-onderonsje. Fammy Vermacs eindigde via een halve kompetitie als eerste voor Irene de Vrind. Opvallend was dat door vereniging BC Leiden verstek liet gaan. BC Leiden voorzitter Spadon be weert geen inschrijfbescheidcn van het Velgo-toernooi te heb ben ontvangen. Rob Booy van Veglo weet zeker dat hij BC Lei den een dik pak inschrijfformu lieren heeft doen toekomen. Bo vendien vindt Enzo Spadon het wel zeer onzorgvuldig van Veglo dat juist BC Leiden geen uitnodi ging mocht ontvangen voor de officiële receptie ter gelegenheid van het 5e lustrum van Veglo (j.l. vrijdag): "Als ik een feestje geef kijk ik toch wel drie maal of ik mijn buren niet vergeten ben" "Een misser van de eerste orde", oordeelt Booy hierover. Vanuit het aanpalende, via een luchtbrug met de Vijfmeihal ver bonden restaurant, waar BC Lei den - O ironie van het lot - zijn 10-jarig verjaarsfeestje viert, kijkt de BC Leiden gemeen schap toe zonder zelf tot sportie ve daden te komen. Het jubi leumtoernooi van BC Leiden kon een week geleden geen door gang vinden omdat er te wenig (Veglo-)inschrijvingen waren. HAJÊ ÜLDEN LUSV speelde tegen Madjoe een aardige partij ondanks het feit dat 3 spelers ontbraken. De thuisploeg verloor de eerste set met 7-15. maar toen daarna Her man Stam uit het tweede team en Johnny Groen in de ploeg kwamen ging het beter draaien met als gevolg driemaal setwinst op rij (15-10, 15-11, 15-8). Vooral Herman Stam was verdedigend goed op dreef. Gemini was erg sterk tegen Spaarne. Hier kon spelverdeler Bernard v.d. Pols zijn medespelers uitstekend lan ceren en vooral Wilbert Koks hoorn ontpopte zich als een gre tige afmaker. Hierdoor kon Ge- mini zijn tweede 0-3 overwinning van dit seizoen boeken (7-15, 12- 15, 13-15). Bij de dames-divisionisten moest Gemini winnen om nog een kansje op de tweede plaats te houden (promotiewedstrijden). Er werd te nerveus en verkrampt gespeeld. De pass was slecht en er werd niet scherp genoeg ge serveerd. Tonegido kon wel vrij uit spelen en pakte onverwacht een 2-3 zege <14-16, 15-11, 12-15, 15-9, 12-15). Leython miste tegen het reeds ge degradeerde VC Krimpen de prikkel om voluit te gaan. Van daar dat het een slap duel werd waarin alleen Anneke Verhart een voldoende haalde en aan het net was Maria de Groot de enige die voor wat puntjes zorgde. Achterin was de verdediging zo lek als een mandje. Leython be perkte het verlies overigens tot 3-2. NOVO speelde tegen kam pioen Madjoe drie zeer sterke sets. Een opvallend sterke aanval zorgde via 14-16, 15-5 en 16-14 voor een 2-1 voorsprong. Daarna echter moest NOVO voorname lijk op basis van conditie een stapje terugdoen, waardoor Mad joe alsnog via 8-15 en 6-15 aan het langste eind trok. Gemini 2 miste tegen Ruiter Ga- brielle Geleyns. Toch speelde de ploeg een prima partij die ook hier pas na vijf sets beslist werd ten gunste van Gemini (5-15, 15- 6, 15-12, 3-15 en 15-11). In de promotieklas heren besloot Gemini 2 de competitie met een 2-3 zege bij Be Fair. Het was een Zege LZ'86 LEIDEN - De zwemploeg van LZ'86 is winnaar geworden van de vijfkamp. Gistermiddag kwa men de Leidenaars op de laatste dag in het Zoetermeerse zwem bad Olympus goed voor de dag en vestigden vele persoonlijke records. Op de 100 meter vrije slag meisjes onder 10 jaar behaal de Suzette de Kier met een tijd van 1.25.5 de eerste plaats. Eric Jozefzoon tikte op de 100 meter wisselslag jongens onder 10 jaar als eerste aan met een tijd van 1.35.9.Bij de 200 meter wisselslag zwom Vincent van Duivenbode de snelste tijd: 2.35.7. NOORD-SCHARWOUDE - De powerlifters van LKV De Spar taan waren het afgelopen actief op het Nederlands kampioen schap (tweede klasse). In de klas se tot 90 KG werd Sjaak v.d. Wijngaard vierde met een totaal van 570 kg. Johan Hoekstra be reikte in dezelfde klasse een 5de plaats met een totaal van 565 kg. In de klasse tot 100 kg kwam Sam Holswilder tot een Neder lands record op het onderdeel kniebuigen met 282,5 kg. Het ou de record stond op 280 kg. In to taal kwam Holswilder tot 667,5 kg. aantrekkelijke wedstrijd die di verse lange rally's opleverde. Dit maakte het geheel tot een span nende strijd. In een partij waarin geen belangen meer op het spel stonden, had Punch tegen Ley thon het betere van het spel. In vier sets werd Leython bedwon gen. De eerste twee sets waren vrij duidelijk voor Punch: 15-12, 15-9. Een goede opslag bracht Punch nog even in moeilijkhe den in de derde set (3-15), maar de beslissing viel toen snel (15-5) en 3-1. Bij RW-VW speelde Gerrit van Dijk zijn afscheidswedstrijd en hij acteerde zoals men van hem gewend was: met veel inzet. Me de hierdoor sleepte RW weer een puntje binnen na vijf span nende sets: 2-3; 15-11, 11-15, 15-6, 11-15 en 16-18. De laatste set werd na 15-15 eigenlijk een lote rij. Bij de dames behaalde LUSV een makkelijke 3-0 overwinning op de hekkesluiter Dosko (15-10, 15-6, 15-11). De tegenstand was dermate gering dat LUSV zich niet hoefde in te spannen om tot dit resultaat te komen. Reden waarom het een vrij matte verto ning werd. Skania en RW speel den zeer wisselvallig. In de eer ste set was RW oppermachtig en met snelle aanvallen werd de tegenstander overbluft: 5-15. In de volgende set vertraagde Ska nia, waardoor RW uit haar spel werd gehaald. Na 11-11 en 13-13 won Skania met 16-14. Ook de derde set was zeer wisselend, maar de betere concentratie in de verdediging schakelde Skania uit: 10-15. Vooral in een serveer duel werden de laatste 2 sets eer- lijk gedeeld: 15-1 .en 4-15 (2-3). Gemini 3 kon in de streekderby te gen het Wassenaarse WW niet meer dan een punt in de wacht slepen. Technisch was Gemini wat beter, maar WW bleek ver dedigend veel en veel sterker (11- 15, 15-4, 16-14, 13-15, 10-15). GER RENES LEIDEN - De Leidse damkam- pioen is nog niet bekend. Evert Bronstring hield met de grootste moeite Theo Zwetsloot onder de duim in een inhaalwedstrijd. Zwetsloot kwam nog wel een schijf voor, maar trapte toch in een "kleintje" waarna Bron string fraai won. Morgen is de ti tel waarschijnlijk uitgedeeld, omdat dan Ron van Egmond en Evert Bronstring tegen elkaar uitkomen. Cees Binnenkade kon de veste van Theo Zwetsloot niet nemen, ook niet met een zetje. De Noordwij- ker hield deze keer de gelederen gesloten en behaalde een gelijk waardige puntendeling. Tenslotte kon Jan Passchier niet winnen van Fred Noordoven. De KDC'er had wel de hele partij een groot overwicht, dat hij met een verwoestende aanval in winst probeerde om te zetten, maar juist op het moment suprè me verdedigde Noordoven zich meesterlijk, waarna de stelling geen winst meer bevatte. In de eerste klasse stelde Leen Hoogeveen de tweede plaats vei lig door met veel geluk te remise ren met de nieuwe titelhouder. Stand hoofdklasse: 1. Ron van Egmond 3-6; 2. Evert Bronstring 3-5; 3. Cees Binnen kade 4-5; 4. Jan Passchier 4-3; 5 Theo Zwetsloot 4-2; 5. Fred Noordoven 4-1 Eindstand eerste klasse 1. Van Duyvenbode 8-13; 2. Hoo geveen 8—10; 3. Van der Zwan 8-9; 4 Parlevliet 8—6; 5. Van der Heiden 8-2. TILBURG - Op het terrein van het rekreatiepark De Beekse Bei- gen bij Tilburg hield de Zuidelijke Roeibond haar jaarlijkse wedstrijden. Bijna traditioneel speelde de hard. schuin over de baan waaiende tegenwind een hoofdrol. De ploegen die onder de hoge wal roeiden hadden beduidend minder last van de voor al zaterdag harde tegenwind, waardoor de uitslagen niet steeds een betrouwbaar beeld gaven van de werkelijke krachtsverhou dingen. Acht maal kon een Leidse boot aanleggen aan het ere- vlot om de eerste prijs in ontvangst te nemen. Driemaal was dat een damesboot van Njord Met ruim dertig seconden voor sprong wonnen Njords tweedejaars roeisters de beginnelingen dubbcltwee. Na een goed resultaat op de skifhead zorgden He- leen Heckman en Wictske Fokkens nu voor een geslaagd debuut in de dubbeltwee. In de Overgangklasse werd de eerste plaats behaald. Datzelfde deed Njord ook nog in de gestuurde vier De dames acht van Asopos-De Vliet haalden net niet de finale in het beginnelingen-veld maar plaatste zich wel voor de eindstrijd in de Nieuwelingenklasse en won deze. Andere winnaars voor de vereniging aan de DwarSwetering waren voor Henk Zomer in de Overgangsklasse-skif en de lichte Overgangsklasse vier zon der. Frank Weber. Hans van der Putten en stuurman Joep Teske wonnen voor Die Leythe en Nieuwelingen twee. Arold de Vries verruilde zijn tweede plaats van de Skifiiead nu voor een eerste bij de jongens skif tot 16 jaar. Zijn oudere broer Tjark deed het tegenovergestelde bij de oudere junioren. In een ongelukkige race moest hij een sculler van "De Zwolsche" voor laten gaan Beslissing damstrijd valt morgen

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 18