"Quick Boys binnen twee seizoenen helemaal de oude ■C D Moed zinkt Rijnsburgse Boys diep in de schoenen Noordwijk kan aspiraties niet waarmaken 'Geluk is altijd fe* sa®met de dommen'... FC Lisse Ter Leede vol goede moed RCL onderuit bij DETO f Gelders foutenfestival afgestraft: 3-1 nadert koploper MAANDAG 26 APRIL 1982 Sport NOORDWIJK - De redactie van het programmablad van de v.v. Noord- wijk sprak in haar voorbeschouwing van een kleine, theoretische kans op het kampioenschap van de eerste klasse A van de thuisclub. Afgaan de op datgene, wat de mannen van trainer Piet Buter in de wedstrijd tegen het bezoekende Spijkenisse (2-0) lieten zien. is deze kleine hoop bij schrijvend Noordwijk sterker aanwezig dan bij voetballend Noord- wijk. In een bar slechte vertoning, zeer warrig geleid door scheidsrech ter Brussaard. kon de thuisclub eventuele titelaspiraties geen moment waarmaken. Als grootste hinderpaal om van dit treffen tussen twee ex-landskampioe nen een boeiend kijkspel te maken wierp zich afgelopen zaterdag onte genzeggelijk de straffe bries op. die in de lengterichting van het speel veld zijn partijtje zeer nadrukkelijk meeblies. De bezoekers uit Spijke nisse, veilig in de middenmoot genesteld en daarom toch wel verras send met drie spitsen opererend, mochten het gedurende de eerste rondgang proberen dwars tegen de wind in. Het sterk behoudende concept van de laatste seizoenen, waarschijnlijk voortkomend uit min der florissante posities op de ranglijst dan dit voetbaljaar, zat er kenne lijk nog zo goed in bij aanvoerder Arend Buvens en zijn kompanen, dat er te pas en te onpas op doelverdediger Hans Leyen werd terugge speeld. De arme goalie werd zodoende steeds weer gedwongen om de bal met een uittrap in het speelveld te brengen. Uiteraard maakte het bruine monster, gedreven door de wind, de meest vreemde capriolen en boeokten de bezoekers geen meter terreinwinst. Het directe gevolg hiervan was een gigantisch Noordwijks overwicht, dat geen resultaat opleverde, omdat de Roodwitten te gehaast waren in de opbouw. Te snel en te vaak werd gekozen voor de lange trap en voor de dieptepass, hetgeen middels de wind in de rug veelvuldig balverlies tot gevolg had. De sporadische combinaties langs de grond leverden vrijwel constant goed lopende aanvallen op van beide partijen. In de tweeëntwintigste minuut leidde vrije verdediger Albert Spaanderman zo'n aanval van achter uit in. Rechtervleugel verdediger George Jardez trad aarzelend op, waarna Spaanderman en Klaas Vink hem in het nauw dreven. Uit eindelijk kon de ijverige Vink de bal op het laatste moment strak en laag voor het doel brengen, alwaar laatste man Arend Buvens het lede ren object ongelukkigerwijs achter zijn eigen doelman deponeerde (1- 0). De mannen van trainer Freek van der Lee hadden hun lesje geleerd en trokken vanaf dit moment via goed lopende combinaties richting doel man Dortmundt. Het leverde zowaar enkele kansjes op, die echter door Jan Molendijk en Bram van Rij niet werden benut. De kans van de dag werd gemist door middenvelder Evert Trouw, die Spaanderman op snelheid klopte, maar alleen voor Dortmundt faalde. Vijf minuten voor de rust ondernam aanvoerder Jan Willem Bogers zijn enige echt gevaarlijke actie. Op rechts passeerde hij keurig linkervleu gelverdediger Ton van Gils om vervolgens Timo Gerlof op maat te bedienen. Diens kopbal werd door doelman Leyen onzorgvuldig ver werkt, waarna arbiter Brussaard op advies van zijn grensrechter een doelpunt toekende (2-0). Na de rust probeerde Spijkenisse het wel, zonder ook maar één keer echt een vuist te maken. Noordwijk verdedigde met storm tegen steeds weer bekwaam, dus langs de grond, uit onder aanvoering van Albert Spaanderman en Jan Willem Bogers. Deze laatste zorgde voor het hoogtepunt van de tweede helft. Op het moment, dat Bogers zich ge reed maakte voor het nemen van een hoekschop vanaf de rechtervleu gel, zag hij een jongetje langs de lijn zitten met een bakje patates frites. Rustig "pikte" hij er een paar om de bal vervolgens laconiek voor het doel te brengen. JAN VAN DUYN IJSSELMONDE - De winst op PPSC heeft Ter Leede nieu we moed gegeven. De Sas- senheimers lieten bij De Zwervers goed voetbal zien en sleepten uiteindelijk een 2-2 gelijkspel uit het vuur. Trainer Piet Wassenaar paste tegen De Zwervers dezelfde succesformule als de vorige week, met Nico van der Fan- ge als hangende spits en zwoeger Jan van harskamp op het middenveld, toe. Zijn discipelen bewerkstelligden daarmee van het begin af een het doel zeilen: 0-2. Voor De Zwervers was dit het sein om de bezoekers stevig onder druk te zetten. Na 5 minuten stompte Gert van der Luit de bal voor de voeten van een te genstander, die beheerst 1-2 SASSENHEIM - De 30-jarige Hagenaar Toon Brakus wordt de nieuwe trainer van Ter Leede. De Sassenheimse club had na het vertrek van- Sjaak Brockx nog geen nieuwe trainer gevonden, ai vond zij wel Piet Wassenaar bereid om in het lopende seizoen als interim-trainer op te treden. De momenteel zonder club zittende Brakus zal Wassenaar met ingang van het nieuwe seizoen opvol gen. duidelijk initiatief. De actie ve Pieter van der Plas kon in de 5de minuut de score ope nen, maar hij verzuimde te schieten. Na 30 minuten was het wel raak. Nico van der Fange plaatste de bal naar de goed opgekomen linksback Peter Bergman, die vervol gens Jan van Harskamp op maat bediende. Met een fraaie kopbal tekende Van Harskamp de 0-1 aan. Na de rust leek Ter Leede door te drukken. Kort na de aftrap deed Nico van der Fange de bal uit een vrije trap fraai in aantekende. Tien minuten la ter, Robert Enthoven had al een bal van de doellijn moe ten werken, prijkte de 2-2 op het scorebord. Bij een vrije trap verzuimde Van der Fan ge een meegekomen IJssel- mondenaar te dekken, waar na deze de bal langs Van der Luit in het doel schoof: 2-2. In het resterende half uur trok Ter Leede het spel weer naar zich toe. Een afmaker voor de talrijke kansen werd echter node gemist, zodat de Sassenheimers het met één punt moesten doen. r de tweede maal kansloos. Het kruit bleek daarmee Timo Gerlof laat de Spijkenisse-verdediging i verschoten voor Noordwijk. KATWIJK - Terecht sprak Quick Boys-trainer Berry Janse na af loop van de door zijn ploeg met 3-1 gewonnen wedstrijd tegen OWIOS van twee dik verdiende punten, behaald door een elftal dat veel inzet aan de dag had ge legd. Ook hem zal echter niet ontgaan zijn dat bij de drie doel punten die Quick Boys scoorde de OWIOS-verdediging gruwe lijk in de fout ging. Janse niettemin: "In de situatie waarin wij ons bevinden is alleen de uitslag belangrijk. Ik vind trouwens dat we gezien de belan gen die er op het spel stonden re delijk hebben gespeeld". Olde- broeker Jan Willem Vierhuis maakte het wat betreft het fou tenfestival het bontst door hal verwege de tweede helft zo knul lig terug te spelen op zijn doel man, dat die kansloos werd ge passeerd. Daarmee kwam de stand op 2-0, want in de eerst helft had Gert Ouwersloot de score kunnen openen na een an dere blunder in de OWIOS-ver dediging. Herman Snoek wilde enkele minu ten voor rust in een ongevaarlij ke situatie de bal naar voren knallen, maar mikte daarbij niet al te best. Hij trof een teamge noot vol op het lichaam, waarna het speeltuig voor de voeten van Ouwersloot stuiterde. Die accep teerde het buitenkansje dank baar en schoot de bal hoog in de touwen. Bij de derde goal van de Katwijker kon de thuisploeg ten minste bogen op een wat groter aandeel in de totstandkoming. Dit keer was het rechter vleugel verdediger Harm Uitslag die bij OWIOS knoeiwerk afleverde. In het nauw gebracht door de fel storende Kees van Rooyen pro duceerde ook hij een terugspeel bal, die in tegenstelling tot die van Vierhuis vaart ontbeerde. Via Mart van der Plas kwam de bal bij Teun van der Plas. die vanaf de rand van het strafschop gebied uithaalde: 3-0. Na deze derde goal kreeg Quick Boys alle kans de score een nog florissan- ter aanzien te geven. Met name topscorer Mart van der Plas was echter uit zijn doen. Hij kon deze middag niet tot een gericht schot komen, al kreeg hij wel tot drie keer toe een uitstekende sco ringskans. In de laatste minuut van het duel kwam OWIOS nog op 3-1 door toedoen van spits Jan Buisman, veruit de beste man van de ploeg uit Gelderland, met wie voor stopper Jaap van Beien in de eer ste helft veel meer moeite had Kees van Rooyen bedreigt OWIOS maar wordt niet gevaarlijk. De Kat- wijkse middenvelder zou een paar goede scoringskansen onbenut laten. dan in de tweede. Voor rust had OWIOS de harde wind in de rug, wat tot gevolg had dat het spel zich voornamelijk op de Kat- wijkse helft afspeelde. OWIOS was in het speldeel het dichtst bij een goal toen laatste man Sis Tu Pan nonchalant terugspeelde op doelman Theo Guyt. Cor van Putten onderschepte de bal, maar zag tot zijn grote spijt dat Wim van der Plas zijn inzet op de doellijn keerde. Dat Quick Boys trouwens zeer wel in staat is zelf kansen te creëren, bewezen Mart van der Plas in de eerste en Kees van Rooyen in de tweede rondgang. Zij raakten respectievelijk paal en lat met schoten van afstand Vreugde was er overigens bij de Katwij- kers niet alleen over de winst op OWIOS. Freek Ricnks bracht de afgelopen week een overschrij vingsformulier naar 'Nieuw VRIEZENVEEN - DETO-trainer Arend Steunenberg gaf nog tijdens het merkwaardige duel met RCL (2-0) ruiterlijk toe dat zijn ploeg nu niet bepaald over gebrek aan geluk had te klagen. Na de tweede cn beslis sende 'flipperkastgoal' van Berry Schipper begon de vakbondsman in trainersland aan een spontane vreugdedans Enkele achter de DETO bank opgestelde RCL-supporters maakten 'Arend met de pet' uit voor "mazzelaar" waarop de oefenmeester vol realiteitszin maar wel met een hele brede glimlach op zijn gezicht terugriep Geluk is altijd met de dommen". In technisch opzicht was RCL zaterdagmiddag op het winderige Overijs selse knollenveld misschien wel een klasse beter dan DETO maar de werkende klasse van de 'domme' thuisploeg bleek uiteindelijk toch ruim voldoende om de bezoekers volledig af te troeven Aanvankelijk zag het daar overigens allerminst naar uit. Al na vijf minu ten soleerde Pierre van Gemerden fraai door de DETO-dcfcnsic. speel de doelman Hans Aman uit die niets anders kon doen dan de Leider dorper bij de benen grijpen. Laatste man Cees Ruis, die zich onlangs nog middels twee benutte penalties tegen IJsselmeervogels als een koelbloedige afmaker ontpopte, schoot evenwel vanaf elf meter loei hard maar recht in de handen van Aman. Een paar minuten later leed diezelfde Cees Ruis. té offensief in het streven om zijn fout goed te maken, rampzalig balverlies in de midden- cirkel. DETO-uitblinker René Klunder werd gelanceerd en terwijl de aandacht van doelman Peter van der Heijden was gericht op de vry voor zijn doel opduikende spits Polko lag de bal tot stomme verbazing van de ongeveer duizend kijkers opeens in het Leidcrdorpse doel Klunder's mislukte voorzet was zomaar bij de eerste paal komen bin nenzeilen. Een gevoelige klap voorde Racing. 1-0 achter in plaats van 10 voor "Was die penalty erin gegaan dan was het een gelopen koers voor RCL ge weest". besefte Steunenberg naderhand 'Dan waren wij er niet meer aan te pas gekomen Maar nu raakten die gasten aangeslagenPal daarna deelde Klunder dus 'per ongeluk' een tweede dreun uit en die kwamen de mentaal nog niet gerijpte Leiderdorpers niet meer te bo- De overtuiging ontbrak bij de meeste spelers van wie doelman Van der Heijden, het centrale verdedigingsduo Ruis-Hanevcld. vleugelverdedi- ger René Kamminga en middenvelder Bobbie van Bohemen (spelend met een dikke enkel) tot overmaat van ramp ook nog eens hun dag niet hadden. Het aanspeelpunt Dick van der Bijl raakte door het voortdurende mlever- werk van zijn medespelers, die zelf geen initiatief meer durfden te ne men, bijkans overwerkt. Hoe de RCL-aanvoerder ook kapte, draaide, soleerde (soms la Frank Rijkaard) en dirigeerde, zijn soms zeer fraaie acties, sorteerden weinig effect omdat teveel van zijn medespelers faal den. Dat gold in elk geval niet voor Pierre van Gemerden die zijn inzinking te boven lijkt en een gave eerste helft speelde Vlak voor de pauze par keerde Rudy Schepers echter keihard zijn knie in het zitvlak van Van Gemerden zodat dit Leiderdorpse gevaar professioneel werd uitge schakeld. Van Gemerden keerde na de doel wisseling nog wel teurg op het veld maar een verrekte bilspier speelde hem danig parten Na een kwartier in de tweede helft deelde Berry Schipper de genadeklap uit toen hij in een scrimmage de aan de grond genagelde RCL-defensie opeens het nakijken gaf. Van de Wetering en Polko (op de paal na een timing-fout van Van der Heijden) lieten daarop nog goede mogelijkhc den liggen voor de thuisploeg. En RCL9 De ploeg viel plichtmatig aan en kon alleen in het laatste kwar tier door invaller Sieto Schalkers (voor Van Bohemen). Van Gemerden (inzet van de lijn gehaald) en Ruis (glijkans voor open doel) nog gevaar stichten. Gelaten onderging de jonge ploeg de afstraffing en beschouw de het eindsignaal als een verlossing De afdelingstitel is nu definitief buiten bereik, de druk van de ketel en de rest van het seizoen kan er ontspannen worden gevoetbald. RCL kan daar dindsglVOnd op dgw veld overigens al mee beginnen in het bekertreffen met Katwijk (aan vang 18.30 uur). Zuid' en keert dus na een jaartje Rijnsburgse Boys terug op het oude nest. Janse: "Dat die jongen bij Rijns burgse Boys niet uit de verf komt vind ik niet zo vreemd. Hij hoort hier in Katwijk thuis, tus sen al die andere Katwijkers. Hier heb ik hem aan het eind van het vorig seizoen de sterren van de hemel zien spelen. Naast Rienks komen nog vier jeugd spelers over naar de selectie. Dit jaar is een overgangsjaar voor Quick Boys, er viel aan het eind van het vorig seizoen een gat door het afhaken van een aantal vaste krachten. Binnen twee sei zoenen staat hier echter weer een jeugdig, geheel uit Katwijkers bestaand elftal, dat op niveau, en dan bedoel ik bij de eerste vier op de ranglijst, kan meedraaien, 't Is hier toch een uniek cluppie" CHRIS HARTMAN NIEUWEGEIN - FC Lisse heeft nu alle zeilen bijgezet om alsnog een hoge klasse ring in de zaterdag twee deklasse C in de wacht te sle pen. De Talsma-brigade trak teerde de nummer twee op de ranglijst, Geinoord. op een 0- 1 nederlaag. De tweede plaats ligt nu binnen het handbe reik van de Lissenaren. die zelfs nog een sprankje hoop op een kampioenschap koes teren. nu koploper Huizen minder goed draait. Gemoord kon zijn hoge positie geen moment waarmaken FC Lisse had dan ook alle kans om de overwinning gro ter te doen uitvallen. De eni ge man die bij de thuisploeg in de gaten moest worden ge houden. was linkerspits Van Rooyen. Bram van Soest hield hem echter goed onder controle. Bij FC Lisse draai de met name het middenveld erg goed. Frans van der Laan strooide met goede passes terwyl Gert van Tol, voor heen nog voorstopper, even eens zyn stempel op de wed stryd drukte Arie Schalk maakte na een langdurige ziekte een goede rentree Jan van Slootcn (ziek). Peter Slobbe (geblesseerd) en Jaap Lingbeek (vakantie) waren afwezig. De eerste kans van de wed- stryd ging in de 9de minuut naar Gemoorder De Blok. die vry voor het doel zyn inzet door Nico Groenewcg zag ge keerd. Daarna nam FC Lisse met goed opbouwend spel het heft in handen Frans van der Laan knalde de bal al snel rakelings over het doel. ter wyl een schitterende kopbal van Arie Schalk in de 25ste minuut via de lat in de han den van de keeper belandde Tien minuten voor de rust velde een slechte doeltrap van goalie Van Soestbergen het vonnis over Gemoord. René Griffioen ving de bal op en joeg het leder vervolgens hard m de touwen 0-1 Na de rust konden de Bollenstreek bewoners tegen het machte loze Gemoord onbevangen op de counter spelen. Rob Suttorp en Frans van der Laan verschenen daarbij al leen voor de doelman, maar verzuimden die buitenkan sen te verzilveren BARENDRECHT - Rijnsburgse Boys staat er weer gekleurd op. Het rode potlood moet na het schlemielig verlies tegen Ba- rendrecht (2-1) weer uit de geelzwarte kleurdoos worden gehaald, om de alleszins belab berde situatie aan de staart van de eerste klasse te schetsen. En al kon Bill van Dijk nog best la chen om zijn derde plaats van onderen, de moed is Rijnsburg se Boys met eenzelfde notering weer eens diep in de schoenen gezonken. Trainer Arie Lagendijk zal alle psy chologische krachten uit de geest moeten persen om zijn ge tekende manschappen vertrou wen in te blazen en hen in een goede competitie-eindspurt te doen laten geloven. RBB was ze ker niet de mindere van Baren- drecht. zoals de Rijnsburgers eerder in het seizoen regelmatig aantoonden lang niet de minste te zijn. Sterker nog: van het drie tal (RBB, SSS en Kozakken Boys) dat na zaterdag op de no minatie staat voor een beslissen de wedstrijd tegen de degrada tiekandidaat uit de B-groep, is Rijnsburgse Boys op papier on getwijfeld de sterkste. Maar ver liezen van Barendrecht, waarvan werd gesteld dat oefenmeester Jan Rab onmogelijk een win nend team op de been kon bren gen, dat vreet aan je. En wat zijn daarvan de gevolgen? Het blijft natuurlijk frappant dat een speler als Cas Zwaan, die een kwartier na rust inviel voor Ger- rit van Egmond en zich naast Ar royo en Gillissen in de voorste li nie nestelde, de enige is die vaart kan brengen in het streekelftal met halfwas-vedetten. Martin Toet was door voor die tijd niet aan toe gekomen. Hij was de eni ge van het kwartet middenvel ders die serieus in de gaten werd gehouden door het defensief op tredende Barendrecht Voor de winterstop dankten de be woners van het fraaie De Bon gerd-complex een goede klasse ring aan hun laatste linie. Bou wend vanuit een hechte afweer kropen de Barendrechters aan vankelijk zelfs naar een outsi ders-positie toe. Toen de sneeuw verdween takelde de vesting door tal van blessures en schor singen snel af. Zaterdag stonden Gillissen en Arroyo tegen de lij vige achterste linie van het twee de elftal, dat overigens nauwe lijks kijk had op de opkomende Rijnsburgse middenveld Kuyt bemoeide zich hoofdzakelyk nog met de verdedigende werkjes maar Ruud van der Voort en Jack Manuputty kregen erg veel ruimte en scheerden veelvuldig langs de Barendrechtse achterlij ncn. Slechts zelden kwam hun voorzet echter goed aan bij het spitsenduo, waarvan Gillissen overigens een compleet verloren indruk achterliet. Het overwicht, tegen de straffe wind in, leverde daarom slechts twee kansjes op Arroyo en Van der Voort kwa men enkele centimeters tekort om doelman Wim Stolk te ver- De tegenwind bleek na rust ook voor Barendrecht geen onover komelijk probleem Henk van Voorbergen moest na vyf minu ten naar de rechterbenedenhoek om een volley van Michel Beu kers te keren Geen minuut later kopte deze vleugelspits 1—0 in toen de Rijnsburgse Boys-doel man zich verkeek op een hoge voorzet van Bas Hokke Hij liep uit. de bal bleef hangen op de wind en landde op het hoofd van Beukers, die van zestien meter af de 1-0 over alles en iedereen heen kopte. RBB was met Freek Rienks na drie minuten dichter by de openings treffer geweest, maar de defini tief naar 'Nieuw Zuid' tcrugke rende Katwijker ("Ik heb er spijt van dat ik daar weg ben KCfUm I stond met de rug naar het doel toe by het zoveelste slippertje van Stolk. Toen kwam dus Cas Zwaan Met de geschorste Piet Haasnoot blijkt hy van onmisbaar belang Zyn acties leverden weliswaar, en net als alle pogingen van ploeggenoten, lange tyd niet meer kansen op dan twee pnma afstandschoten van Manuputty (reddende doelman Stolk), maar toch veerde RBB op. Baren drecht kwam lange tijd niet meer over de middellijn heen. Toen Zwaan na ruim een half uur op klassieke wijze een voorzet van Ruud van der Voort knielend en met het hoofd tot 1-1 omboog, leek niets de volle winst meer in de weg te staan. Het pakte 'dankzij' een volledig vrystaandc Kees Keppcl. ook in vallcr, zoals RBB byna gewend is toch weer verkeerd uit. Hy haalde doeltreffend uit Het schaamrood steeg Rynsburgse Boys bij het zien van al die ruim te tot de kaken. GERARD HAVERKAMP

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 17