Vlag in top bij tehuis Vlietlande Le/cfee agenda Sacksioni moet bij zijn leest blijven Timdelerclub: ongeloofwaardig toneel Van den Nieuwendijk weer thuis -c Eenmalige subsidie RoeiverenRijnland Solist Radu Lupu verrassend sterk Dynastie van Oer: weinig om 't lijf Stad en rand ZATERDAG 24 APRIL 19821 - Na ruim een week te hebben gewandeld kwam Willem van den Nieuwendijk gisteravond laat met slechts één blaar onder z'n voe ten in Scheveningen aan. Daar werd hij onthaald door zijn sup porters en zijn echtgenote (links naast hem). SCHEVENINGEN/LEIDER- DORP - De Leiderdorper Willem van den Nieuwendijk is gisteravond - met enige vertraging - aangekomen in Scheveningen. Bij het Vispa- leis, de sponsor van de voet tocht, wachtten zijn vrouw en dochter en enkele tientallen supporters. Willem van den Nieuwendijk heeft de voet tocht van Parijs naar Scheve ningen in acht dagen vol tooid. Het was eerst zijn bedoeling om gisterochtend voor half negen aan te komen. Dan zou hij de afstand in precies een week hebben afgelegd. Fami lie en vrienden kwamen hem onderweg echter bezoeken. "En dat kost zo een paar uren", verklaart Willem de vertraging. Gisteren zat het hem overigens helemaal tegen. Bij Oud-Beij- erland werd hij door de rijks politie bekeurd. "Ik liep op een ventweg naast de snel weg en die hield ineens op. Ik heb toen een stulpje langs de snelweg gelopen, maar daar werd ik aangehouden door de rijkspolitie. Ik had gelijk al een bekeuring", vertelt Willem van den Nieuwen dijk. De rijkspolitie gaf geen toestemming nog een stukje langs de snelweg door te lo pen totdat de ventweg weer zou beginnen. "Ik moest over een dijk klimmen en een heel eind omlopen. Dat vonden zij erg grappig. Het kostte mij echter wel gelijk weer een ki lometer of vijftien". Bij Delft was het de tweede keer raak. Weer liep hij op een ventweg en een klein stukje over de snelweg, maar ook hier was de rijkspolitie er als de kippen bij. "Het gaf hier echter minder proble men. Ik moest wel weer een stuk omlopen". Bij elkaar be tekende dat een vertraging van zo'n drie uur, zodat de Leiderdorper pas om half twaalf gisteravond arriveerde in Scheveningen. Blaar "Ik heb helemaal geen lichame lijke klachten gehad onder weg. Eergisteren heb ik voor het eerst een blaar gekregen. Ik ben echter wel blij dat ik er nu ben. Ik voel me niet meer zo dat ik nog vijftig ki lometer zou kunnen lopen". Elke dag heeft Willem van den Nieuwendijk zo'n 65 ki lometer gelopen. "Op zich niet zo veel, maar het komt elke dag terug". Zonder de begeleiding was het nooit gelukt, meent hij. Ik ben goed gesteund. De jon gens hebben meegewandeld en gefietst. In m'n eentje had ik het nooit gered". Willem heeft uitgerekend dat hij in de acht dagen ongeveer een miljoen voetstappen heeft gezet. Zijn schoenzolen zijn nog net niet helemaal versleten. Eerst gaat Willem wat uitrusten, daarna begint hij weer met lopen. Nog een keer een dergelijke afstand lopen wil hij wel. "Als ie mand een gek idee heeft dan hoor ik het wel". VOORSCHOTEN - "Het ministerie van crm en volksge zondheid heeft onlangs een noodplan uitgebracht om nog dit jaar 400 extra plaatsen te creëren voor de opvang van verstandelijk gehandicapten. Dit om iets te doen aan de hoge urgentie die er bestaat". Met deze woorden opende gisteren de staatssecretaris van crm, H. de Boer, het gezinsvervangend tehuis "Vlietlande" in Voorscho ten. In de regio Leiden is dit het derde tehuis van de protestants christelijke vereniging die zich inzet voor de opvang van ver standelijk gehandicapten. De Boer zei verder in zijn rede dat enkele duizenden verstandelijk gehandicapten urgent genoeg zijn om opgenomen te worden in een gezinsvervangend tehuis. "Ze kunnen niet meer bij de ou ders blijven". Hij verwacht dat over een jaar of zes voldoende te huizen zijn. De problemen bij de realisatie zij volgens De Boer vooral van fnanciële aard. Wethouder Marselis zei tijdens de openingsplechtigheid dat het te huis in Voorschoten vrij snel tot stand is gekomen. "Het eerste contact vond plaats eind 1977. In juni 1978 werd de aanvraag inge diend en in december 1980 kwam de goedkeuring van de ge meenteraad. Voor gemeentelijke begrippen is de tot stand koming dan ook vrij snel gebeurd", aldus Marselis. De aanwezige gasten konden een lachje niet onder drukken omtrent deze 'gemeen telijke voortvarendheid'. Het gezinsvervartgend tehuis aan de Zwaluwweg in Voorschoten werd op drie plaatsen min of meer tegelijk eopend. Staatsse cretaris De Boer hielp mee met het omhoog halen van de vlag en opende de ene voordeur officieel met een sleutel. De tweede voor deur ging op hetzelfde moment min of meer 'spontaan' open. Het tehuis is gëntegreerd in de nieu we woonwijk Bijdorp. Dat de buurt welwillend tegenover de komst van de verstandelijk ge handicapten staat, bleek wel uit het feit dat een spontane collecte enige honderden guldens op bracht. Van dit geld werd door de buurt bloemstukken en ver schillende etsen aan het tehuis aangeboden. CRM-staatssecretaris Hans de Boer (tweede van links) opent het gezins vervangende tehuis Vlietlande door de vlag te hijsen. VOORSCHOTEN - De verorde ning Welstandscommissie Voor schoten kwam gisteravond niet ongeschonden door de gemeen teraadsvergadering. Verschil van mening bestond over de zittings duur van een stemhebbend lid en over de openbaarheid. Drs. Valkenburg (CDA) stelde voor een zittingstermijn van 3 jaar met maximaal 2x een herbenoe ming. Drs. Willemsen (WD) zag een zittingstermijn van 4 jaar als juist en hij kreeg steun van Ai- kens (D'66). Drs. R. de Vries (PvdA) was bereid om het colle gevoorstel voor een 6-jarige zit tingstermijn te steunen. Bij de stemming bleek dat de gehe le raad inclusief de wethouders het CDó-voorstel steunde mede omdat B en W geen onoverkome lijke bezwaren tegen een kortere zittingsduur van een lid zagen. Ten aanzien van de openbaarheid kreeg Aikens (D'66) slechts de VVD-er N. Oosterbaan en de PvdA-ster mevr. Breunesse mee. Wethouder J. van Leeuwen (PvdA) meende dat openbaar heid van de welstandscommissie louter een schijnvertoning zou worden, omdat een wezenlijke inspraak niet mogelijk is. De prioriteitenlijst voor 1982 werd goedgekeurd nadat drs. Meer hoek (CDA) namens zijn fractie meegedeeld had dat de kantine- voorziening in het raadhuis voor de som van ruim 100.000,-. Hij vond 25.000,- voor wat stoelen en tafels voldoende. Het argu ment van extra vergaderruimte scheppen is volgens Meershoek overdreven. Omdat iedere priori teit nog een nadere uitwerking in een raadsvoorstel moet krijgen ging tenslotte de hele raad ak koord met de lijst. Ook deed de gemeenteraad geen uitspraak over de vraag of de Roeivereniging "Rijnland" een Voorschotense vereniging ge noemd kan worden. Ruim 100 van de 300 leden komen uit Voorschoten. Wel krijgt de roei vereniging een eenmalige subsi die van 11.000,-. Bromfietser zwaar gewond LEIDEN - Een 57-jarige bromfiet ser uit Sassenheim is gisteren zwaar gewond geraakt bij een aanrijding op de Willem de Zwij- gerlaan. Ter hoogte van het Mus- schenbroekplein wilde hij de rij baan oversteken maar werd ge schept door een auto die werd bestuurd door een 24-jarige Lei- denaar. De bromfietser werd over een leng te van vijftig meter meegesleurd. Hij moest met onder andere een gebroken rechterbeen en een open botbreuk aan het linker been naar het Elisabeth Zieken huis in Leiderdorp worden ge bracht. ZATERDAG Leiden - Nieuw Mare/hoek Oude Singel, antiek- en curiosamarkt, 9.30-17 uur. De Meerpaal - Broekplein, rommel markt, 10-15 uur. Antonius Clubhuis - Lange Mare, ruil-1 beurs van de ver. De Verzamelaar afd. i Den Haag, 10-16 uur. Leidse Werkgroep Homoseksualiteit - Caeciliastraat 18, jongerencafé, voor jongens en meiden tot ongeveer 20 jaar vanaf 22 uur, disco. Repelsteel - Breestraat 19, kruidenfiet- j stocht, 13 uur. Museum voor Volkenkunde - Steen- straat, dia-serie en de Japanse film j 'Feest en schoonheid in Japan'. Vrouwenhuis - Hooigracht 79, café avond, 21-1 uur. Jongeren Advies Centrum - Caecilia straat 67, van 14-17 uur. Wassenaar - Hardloopwedstrijd, start Deylerweg. Voorschoten - Churchillweg, poppen theater, 14.30 uur. Leiderdorp - Muzenhof, concert, 20.15 Mavoschool - Vossiuslaan, rommel- j markt, 10-22 uur. Oegstgeest - Rijnlands Lyceum, operet- 1 te, 20.15 uur. Wilhelminaschool en Springplank, fan cy-fair, 10 uur. Middelweg 19c - kindervoorstelling Leids Poppenthater, 14.30 uur, tel. 125802. Vijfhovenhuis - Hoflaan, dansavond bo ven de 21 jaar, 19.30 uur. Werklozen Advies Centrum - Breestraat 19, ma t/m van 10-12 uur, tel. 122000. Leidse Werkgroep Homosexualiteit - Caeciliastraat 18 'De Roze Salon', 14-18 Zoeterwoude - Don Bosco, poldercross, ARTSEN Leiden - De weekenddienst begint za terdag om 8 uur en eindigt zondag om 24 uur. Wijk 1 - Boerhaavedistrict, Binnenstad- Noord, Groenoord, Kooi, Merenwijk: za 8 uur tot zo 8 uur: H. de Jong, Hooi gracht 61, tel. 123752, spreekuur: 12 en 17 uur. zo 8 uur tot 24 uur: J. Rus, Middelste- gracht 131, tel. 132500, spreekuur: vlgs afspraak. Wijk 2 - Binnenstad-Zuid, Tuinstadwijk, Professorenwijk, de Waard: za 8 uur tot zo 24 uur: J. de Bruyne, Kernstraat 11, tel. 141225, spreekuur 12 117 i Wijk 3 - Mors, Haagwegkwartier, Zuid west: za 8 uur tot zo 8 uur: A. de Boer, Kenne- i dylaan 46, tel. 310420, spreekuur: vlgs. I Poldercross Voor de twaalfde keer wordt in Zoeterwoude de jaarlijk se poldercross gelopen. Diot door de plaatselijke KPJ georganiseerde evenement start zondagmiddag om een uur. Inschrijven voor de cross is mogelijk vanaf twaalf uur bij Don Bosco, Zuidbuurtseweg 58. Men kan kiezen tussen 8 en 12 ki lometer (heren), tussen 4 en 8 kilometer (dames) en 4 kilo meter (jeugd). De prestatie loop gaat ook over 4 kilom- tere. Paarden In manege 'De Bloemerd' in Leiderdorp zijn zondagmid dag vanaf een uur paarden- en ponydressuurwedstrij- den. Disco In de Lindehoeve in Voorscho ten is zondag weer een disco middag van twee tot vijf. 's Avonds is het videocafé weer geopend van negen tot Mode Een modeshow wordt zondag avond gehouden in de Mu zenhof aan de Engelendaal in Leiderdorp. Getoond wordt leren kleding. Het gaat hier om werk ontwor pen door cursisten van de cursus 'Leren kleding ma ken' van Nan van Milligen. Aanvang acht uur. Baby's Een contactmiddag voor ou ders met baby's wordt maandagmiddag gehouden in het kruisgebouw aan de Berkenkade in Leiderdorp. Gepraat wordt over de vei ligheid in en om het huis. Aanvang half twee. Postzegels Een postzegelruilavond is maandagavond tussen zeven uur tot elf uur. Deze wordt gehouden in het Dorpshuis. LEIDEN - "In je eentje met alleen je gitaar klein publiek optreden geeft weer een heel andere spanning dan met een groep muzikanten voor een heel groot publiek". Aldus de toelichting van Neer- lands snarenvirtuoos Harry Sacksioni (31) op de nieuwste ontwikkeling in zijn al weer vijftien jaren lange carrière als gitarist. Sacksioni is begonnen bij Sieto Hoving, kwam later in de begeleidingsgroep van Herman van Veen en werkte toen al hard aan zijn solo-carrière met als belangrijkste resultaat een rondgang met een eigen groep langs tal van grote theaters in de Benelux, twee jaar geleden. De titel van zijn laatste elpee 'Strikt Persoonlijk' geeft de huidige plannen van hem weer: Sacksioni kiest thans voor solo-optredens in zaaltjes met een groot te van een uit zijn voegen gebarsten huiskamer. Écht contact met zijn publiek is een der grootste drijfveren voor deze te waarderen stap. Vandaar dat Sacksioni gisteravond het podium bezette van de knusse Kapelzaal van het K&O-gebouw dat tot de laatste stoel was bezet. Wie had gerekend op een geraffineerde staalkaart van zijn onbetwistbare grote capaciteiten als gitarist kwam echter bedrogen uit. Sacksioni maakte gister avond een uiterst warrige indruk die vooral ont stond door de ellenlange monologen die hij aan zijn nummers liet voorafgaan. Dat Sacksioni het aan durft een gesprek aan te gaan met zijn publiek is een prima zaak. Het wordt echter uiterst irritant op de momenten dat hij de conferencier wil uithangen. Hij brabbelt wat over inlegkruisjes en feministen ("Dat zijn die mensen die zich tegen de mens keren"). Als hij ontdekt dat er zich een verpleegster in de zaal bevindt begint hij te zeuren over zijn geblesseerde knie. Op de vraag uit het publiek of hij wil gaan staan zodat hij ook zichtbaar is voor de mensen die achteraan zitten komt hij op de proppen met een quasi-lollig antwoord: "Toevallig sta ik niet meer in het Carré want dat zie ik niet meer zitten". En blijft zitten. Het gegeven dat hij in een kapelzaal speelt is voor Sacksioni aanleiding godslasterlijke taal uit te slaan. "Vergeef me", voegt hij eraan toe met de blik omhoog. Op de momenten dat Sacksioni wél bij zijn leest bleef namelijk bij de gitaar bewees hij nog altijd in aan merking te komen voor het predikaat 'wegwijzer in snarenland'. Vooral 'Marco Polo', 'Ali Shuffle' (op gedragen aan het voetenwerk van ex-bokser Mo hammed Ali) en 'De Poot van Metz' (genoemd naar een gelijknamig Eindhovens verkeersplein) maak ten grote indruk. De helft van de tijd verspilde Sack sioni echter met zijn geklets. Als Sacksioni persoon lijk wil zijn dan moet hjj dat doen met zijn muziek. De rest moet hij overlaten aan zijn vroegere werkge- vers- WIM KOEVOET LEIDEN - Ogenschijnlijk bood het programma waarmee het Rotterdams Philharmonisch Or kest onder leiding van David Zinman gisteravond de K&O Meesterserie besloot weinig ver rassingen: Beethoven's eerste pianoconcert en de 4e Symfonie van Mendelssohn zijn goede be kenden op de concertprogram- Johan Wagenaars' ouverture De getemde feeks, misschien min der bekend, is geschreven in het vertrouwde idioom van Berlioz en Strauss. Toch stond de zeer goed gevulde Stadsgehoorzaal een verrassing te wachten door toedoen van de solist van de avond, Radu Lupu, niet alleen door de kwaliteiten van zijn spel maar vooral door de interpretatie van dit concert, die nieuwe as pecten en nooit gehoorde details bloot legde. Met een zekere uiter lijke achteloosheid, geloochen- straft door de verfijning en subti liteit in zijn gehele vertolking, werd afgerekend met de pathos Het eerste pianoconcert werd evenals het tweede geschreven voor eigen gebruik in de periode waarin Beethoven nog duidelijk aansluit bij Haydn en Mozart. Een periode tevens, waarin hem als pianist en componist in We nen grote successen ten deel vie len. Radu Lupu's vertolking werd ge kenmerkt door de bij die periode passende bruisende levenslust en innerlijke kracht. In het twee de deel werden sublieme mo menten van tederheid bereikt, helaas overheerst door een te logge begeleiding. Het rondo werd een uitbundige apotheose van vaart en speelsheid. De bege leiding, hoe zorgvuldig en goed sluitend ook, was in alle opzich ten te zwaar en te dik en daar door onproportioneel. Afgezien van de ouverture De ge temde feeks die een opwekken de inleiding voor dit concert vormde, was de andere goede be kende op het programma de Ita liaanse symfonie van Mendels sohn, echter niet zoals Beetho- nogal luidruchtig jasje gestoken. Van de poëzie en de fijnzinnige beheerstheid die Mendelssohn's muziek kenmerkt was weinig te bespeuren. Een luidruchtig Alle gro, een Andante met een onder toon van gejaagdheid en de Sal- tarello in een tempo grenzend aan het onmogelijke en deson danks nog opgevoerd, raakten slechts de buitenkant van de par tituur. MIES ALBARDA Voor de praktijk van Groeneveld, R. v. Leeuwen, Meijer, Reinders, Tan, v. Tol, Verhage, Zwijnenburg: za, M.J.H. v. Tol, de Sitterlaan 80, tel. 142427, spreekuur van 11-11.30 uur in Gezondheidscentrum Merenwijk, Ros- molen 2. zo, R. Zwijnenburg, Gallaslaan 24, Lei- derdorp, tel. 412166, spreekuur van 11- 11.30 uur in Gezondheidscentrum Me renwijk, Rosmolen 2. Leiderdorp - P. v. 't Woud, L. Midden- dorp, Hoofdstraat 40, tel. 410070; za en zo spreekuur van 12.30 tot 13 uur aan hetzelfde adres. Oegstgeest - H.A. Reterink, Terweeweg 152, tel. 150394. Voorschoten - za, J.H. Vrijenhoek, I Bachlaan 1, tel. 2356; zo, S.M. Platteel- de Jongh, Diepenbrocklaan 6, tel. 5417. I Wassenaar - noord: J. Huls, tel. 13027; zuid: M.H. van Tolingen, teL 78303. APOTHEKEN Leiden - de avond, nacht en zondags dienst van de apotheken in de regio Lei- j den, wordt waargenomen van vr 23 tot ir (incl. koninginnedag), j Helder, Roest: G. Roest, Haaghuishof 5, Leiderdorp, tel. 890405. H. Vestjens/M. Vestjens-Raadsveld, Rijn en Schiekade 23, tel. 144323. Oegstgeest - R.J.W. Duyn, Pres. Kenne- dylaan 260, tel. 153266. Voorschoten - C. Westgeest, Leidseweg 560, tel. 071-768616. TANDARTSEN De weekenddienst Leiden, Leiderdorp, Oegstgeest wordt waargenomen door: M.G. Wieringa, Joseph Haydnlaan 6, Leiden, tel. 762925. WIJKVERPLEGING Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. ten noorden van de Rijn: 134604, tel. ten heidscentrum, Florijn 10, tel. 896193, spreekuur ma, woe, vr van 13-13.30 uur. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel. 154500. Voorschoten - gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan, tel. 4641. LEIDEN - Als vanavond in Koets- O-Theek een jongen tegen een meisje zegt: "als ik jou zie, gaat m'n pad over donzige wolken van roze geluk", is dat waar schijnlijk ook onmiddellijk het laatste dat hij haar kan toevoe gen voor zij hem definitief de rug toekeert. De Christelijke toneelgroep "De Timdelerclub" liet dit Bob (Ernst Jan van Heijningen) echter rus tig gisteravond in een voor de ge legenheid altijd weer goed bezet te Leidse Schouwburg zeggen te gen Sheila (Annemiek Verhey). Nu was Bob ook "een vriend en speelgenoot uit haar jeugd" dus wat wilt u nog meer? Maar even later maakt "Ray" (Taco de Roo- de) het zo mogelijk nog bonter wanneer hij "Sheila" toevoegt: "u bent de gepersonificeerde zo mer, overal bloemenstrooiend". Kom daar in 1982 eens mee aan en de witte wagen komt met pie pende remmen voor uw huis deur tot stilstand. Maar ook ter als "die kwibus", "zotte- kap", "juffrouw recht door zee", "jongmens en galgebrok" waren gisteravond niet van de lucht. Liefde blijkt in "Als Bill terug komt" korter dan een doodlo pende straat. Nu kan een doodlo pende straat nog vrij "lang" zijn, doch dit terzijde. Bovendien komt Bill helemaal niet terug, want elke theaterbezoeker met enig initiatief heeft in drie secon den gezien, dat z'n naam in de rolverdeling helemaal niet voor komt. Voorts is "Eve" (Magda de Frel) zo geschrokken door de komst van "Ray" in het huis, dat zij zweert nooit meer een voet-in de huiska mer te zetten zolang "Ray" daar nog is. Maar het volgend bedrijf is ze die toezegging alweer verge ten. Gelukkig zegt Nico van Leeuwen ("Arthur") tijdens het stuk: "al les is beter dan het luisteren naar jullie onbenullige conversatie" Dus je mag verwachten, dat Rose (Riet Krispijn de Wolf), Esther (Agnes Ouwerkerk v.d. Blij) en de overigen zich dat bewust zijn. Doch het tegendeel is het geval. Sheila wordt ontvoerd en alle huisgenoten weigeren daarvan aangifte bij de politie te doen om de doodeenvoudige reden, dat een bekende daar wel eens de hand in zou kunnen hebben. We zullen het dan maar niet heb ben over "de verliefde bakvis" die verder weigert achter haar verstoten minnaar aan te lopen. En ook de dood van "een sluier- staart" (ook een vis, dit om in stijl te bly ven) laten we in z'n ein deloze herhaling maar onbespro ken. Daarom het dringend ad vies aan de "Timdelerclub" om eens geloofwaardig toneel te gaan maken. Joop van Heul-dia- logen liggen ver achter ons en kunnen nu absoluut niet meer. Een geloofwaardige theater avond met Nico van Leeuwen als de enige pleisterplaats waar het een kort moment goed rusten leek. BERT KOEKEBAKKER. LEIDEN - "De Dynastie van Oer" is een Amstelveens theatergezel schap, dat alleen uit jongens be staat. Voortzetting van de dynas tie is dus niet mogelijk. Met deze generatie sterft het Oergeslacht En dat is misschien maar goed ook. Want wat deze groep gisteravond onder de noemer muziektheater in het LAK presenteerde, had bijzonder weinig om het lijf. En dat weinige dat het om het lijf had, werd ook nog slordig en on geïnteresseerd gebracht. Muziektheater houdt een vloeiend samengaan van toneel en muziek in. Hauser Orkater was een lich tend voorbeeld van hoe beide ui tingsvormen elkaar kunnen aan- vullen en versterken. Bij De Dynastie van Oer is'precies het omgekeerde het geval. Zij heb ben met beide vormen geschip perd. Het resultaat is een span ningsloos compromis, waarin noch het toneelspel noch het mu siceren uit de verf komt. "De Zijden vlieger", want zo heette de voorstelling, is van alles een beetje; een stukje instrumentaal, een staaltje acrobatiek, een enkel liedje en wat humor. Dit alles wordt aan elkaar geregen door een dun rood draadje, dat de naam van verhaal nauwelijks verdient. Een jongen is op de vlucht, maar weet niet precies waarom en ook niet voor wie. Hij ontmoet op zijn vlucht iemand die zich voordoet als een avontu rier zonder vrees noch blaam maar geleidelijk door de mand valt als een angsthaas met w deeën. Een echte opbouw of ontknoping kent het verhaal niet. Het kab belt maar een beetje voort tussen ontmoeting, achtervolging en ontsnapping. Soms wordt een aardige vondst gebracht, zoals een achtervolgingsscène op schoenen met zuignappen. Ei genlijk is het alleen de vluchte ling die een redelijk overtuigen de rol op de planken zet. Voor de muziek geldt hetzelfde. Er wordt niet slecht gespeeld, maar het zijn allemaal lauwe, lang uit gesponnen, thema's zonder di rect verband met het verhaal. Die traagheid ontstaat mede doordat een aantal muzikanten ook een rol in het verhaal heeft, een combinatie die niemand goed afgaat. De Dynastie van Oer kwam niet ver boven het niveau van een schoolmusical uit. ARIEJAN KORTEWEG LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave Uitgeversmaatschappij Leidsch Dagblad B V Hoofdkantoor; Witte Singel 1. 2311 BG LEIDEN Postbus 54. 2300 AB LEIDEN Telefoon: 071-144941 Geen krant ontvangen: tel. 071-123143 tussen 18 00-1930 uur (nabfzorging na 19.30 uur); 16 Ooljuf Abonnementsgelden bij vooruitbetaling te voldoen Bij automatische overschrijving geen administratie- en incassokosten Voor betaling van abonnementsgelden uitsluitend giro 3203571 t.n.v. Damiate Holding BV te Haarlem. Kwartaalabonnement f 57,35 Per post f 79,70 Plv. Alg. redactiechef: Directie: G. Koopman Aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen correspondenten o.a. In: Bonn. Brussel. Londen, Parijs. Washington, Cairo, Commentator W F J Wirtz I. 071-144941 tst. 222

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 2