Blessure remt Vriesekoop af Haarlem praat volgende week met Feyenoord Afdelingscompetitie straks in nieuwe jas AZC vroeg met nieuwe ploeg Veglo viert jubileum Nog wel op drie fronten medaillekansen LUGDUNUM CW Vierkamp definitief in Leiden ZATERDAG 24 APRIL 1982 Sport PAGINA 13 Transfer Gullit HAARLEM (GPD/ANP) - De zaak-Gullit krijgt niet eer der dan dinsdagavond een vervolg. Feyenoord heeft, zoals het had aangekondigd, gistermiddag contact op genomen met het bestuur van Haarlem. Secretaris-pen ningmeester Frans Bastiaenen: „Van der Laan heeft mij gebeld en we hebben een afspraak gemaakt voor dinsdag". Feyenoord kan, zoals al werd ver moed, rekenen op een vraagprijs van rond de 800.000 gulden. Bas tiaenen: „Volgens de regels, en dus uitgaande van de aanbieding die wij Gullit hebben gedaan, kom je inderdaad in die buurt uit. Ik denk niet dat wij Gullit voor minder zullen laten gaan". "Zeker niet nu Feyenoord heeft ge meend de zaak zo te moeten spe len", is Bastaenen nog altijd ge pikeerd over de Rotterdamse handelswijze. "Voor mij - en in middels ook voor onze voorzitter Henk Hut - is het duidelijk dat men onrust wil zaaien binnen on ze ploeg".Oefenmeester Hans van Doorneveld is ook die me ning toegedaan, maar denkt niet dat Feyenoord succes zal heb ben. „De kans op Europees voet bal leeft momenteel zo binnen de ploeg, dat de jongens zich niet zullen laten beinvloeden door deze kwestie". In Haarlem wordt (opnieuw) de naam van Ruuck Geels, die in Santpoort vlakbij Haarlem woont, genoemd als mogelijke vervanger. "Maar als Joop Bock- ling het hem aangeboden con tract tekent, is Geels niet mijn eerste wens. Ik zou dan namelijk met twee man voor één positie komen te zitten. Ik denk dat wij versterking in de eerste plaats op de vleugels moeten zoeken", al dus Van Doorneveld. Jezek Feyenoord-trainer Vacalv Jezek kan niet aan de slag bij Eintracht Frankfurt. Het dagelijks bestuur van de Westduitse voetbalbond heeft het verzoek van Eintracht om een licentie afgewezen. Bui tenlandse trainers kunnen in uit zonderingsgevallen worden toe gelaten als de DFB een overeen komst heeft met de voetbalbond van het geboorteland van de trai ner, waarin eikaars trainersdiplo ma's worden erkend. Een derge lijke overeenkomst bestaat niet tussen de Duitse en Tsjechische bond. LEIDEN - Het bestuur met de oprichter van de badmintonclub Veglo maakt zich op voor de feestavond die de Voorschotense ver eniging gisteravond hield ter gelegenheid van het 25-jarig be staan. De receptie die aan het gezellig samenzijn vooraf ging, werd overigens niet druk bezocht. "Maar na negenen", liet men weten, "zou het allemaal pas goed beginnen". Tweede van rechts op de foto staat voorzitter Hans van der Voet. Aan zijn rechterhand de twee vrouwelijke leden in het dagelijks bestuur, secretaris Joke Wisse en penningvrouwe Christel Hagemans. Geheel rechts de op richter van Veglo, ook na vijfentwintig jaar nog actief. LEIDEN - De Boshuizerkade slaakt een zucht van verlichting. Volgend seizoen zullen aldaar gevestigde afdelingsclubs niet meer geconfronteerd worden met een serie neder lagen nu de competitieopzet vrijwl zeker van een nieuwe jas wordt voorzien. Cruijff Ajax zal vanavond tegen Go Ahead Eagles in Deventer vrijwel zeker zonder Johan Cruijff moeten spelen. Cruijff liep afgelopen zondag in het duel tegen PSV een knieblessure op en onder vindt daar nog erg veel last van. Vrijdagmiddag is er overleg ge weest tussen clubarts dr. Rolink, dr. Groot, een chirurg van het Lucas-ziekenhuis in Amsterdam, en fysiotherapeut Nolet. „Het zit er niet in dat Cruijff meedoet, ook al heeft hij donderdag en vrijdag tweemaal apart ge traind", oordeelt Nolet. Schoenmaker Lex Schoenmaker (34) zal volgend seizoen definitief toetreden tot de technische staf van FC Den Haag. Nadat het bestuur van FC Den Haag al eerder overeenstem ming bereikte voor het volgende seizoen met trainer Cor van der Hart en Piet de Zoete (trainer van het tweede elftal), plaatste Lex Schoenmaker deze week zijn handtekening Onder het hem voorgelegde contract. Het is de bedoeling dat Schoenmaker, die jarenlang in het eerste elftal van de Haagse ploeg heeft gespeeld, volgend seizoen als de naaste as sistent van Van der Hart gaat fungeren. Onschuldig De Alkmaarse rechtbank heeft gis teren vrijlating gelast van de 21- jarige H. van der R. uit Delft die. naar nu is gebleken, onterecht werd verdacht van het werpen van bom op het veld tijdens AZ'67-Feyenoord. Tijdens het onderzoek bekende de 20-jarige Alkmaarder G. van der D. het projectiel te hebben gegooid. De rechtbank heeft de zaak nu op nieuw naar de rechter-commis- saris verwezen. MW Om de financiële moeilijkheden bij MW op te lossen, is de gemeen te Maastricht bereid 200.000 gul den te lenen aan de eredivisio- nist. Het geld is nodig om salaris sen aan spelers te kunnen uitbe talen. MVV heeft buiten de ge meente om ook al 50.000 gulden van de KNVB geleend. De pro blemen zijn ontstaan door het te ruggelopen toeschouwersaantal. De gemeente Maastricht hecht aan de lening de voorwaarde het geld direct te kunnen opeisen als MW door verkoop van spelers weer over voldoende financiële middelen beschikt. Officieel is de zondag-eerste klasse nog niet van het 'kledingstuk' voorzien maar het moet wel heel raar lopen, wil het Leidse KNVB-bestuur niet zijn goed keuring geven aan de voorstel len. Immers, het meerendeel van de verenigingen heeft positief gereageerd op de door admini strateur Cor van Steyn uitge schreven enquete. Eén club slechts, Alkmania, voorzag het vragenformulier van 'rode stre pen'. De opzet. Dertien clubs (met een KNVB-degradant, minus de kampioen) worden verdeeld in twee klassen. Voor de winterstop moet er in beide afdelingen een hele competitie worden afge werkt. De eerste drie van elke klas promoveren naar de nieuw te vormen overgangsklasse ter wijl de nummers vier een beslis singswedstrijd spelen voor één plaats. In de overgangsklasse wordt dan het gevecht om het kampioenschap geleverd; in de eerste klasse ontbrandt dan de strijd om twee promotieplaatsen naar de overgangsklasse ont brandt. Die twee clubs nemen dan in het nieuwe seizoen de plaats in van de laatste twee van de vergangsklasse en zullen mee draaien in twee competities. Tot de herfst de strijd waarin louter de degradatie uit de over gangsklasse en promoie uit de eerste klasse van belang is. De kampioen wordt afgescheept met de 'herfsttitel' en incasseert daarvoor een beker. Om het 'echie' strijden de verenigingen in de hoogste klasse pas na de winterstop Dan staat de KNVB- kluif op het spel. Een voordeel is dat clubs gerang schikt in de eerste klasse binnen één seizoen die aantrekkelijke bout kunnen bemachtigen. Een snelle doorstroming dus, die on getwijfeld meer interessante wedstrijden oplevert. En dat is juist de opzet van de samenstel lers. Want het competitieverloop in de huidige eerste klasse van de zondagafdeling heeft de laat ste jaren de vorm gekregen van eegrote eenheidsworst, waarin kraak noch smaak zit. Slechts drie, hooguit vier ploegen strij den mee om het kampioenschap terwijl de rest zich op zondag middag puur voor de recreatie bezighoudt. Een club als VNA bijvoorbeeld in casseert elke week nederlagen met grote cijfers "omdat het mo raal", volgens voorzitter Van de Hoed, "volledig zoek is. De forse uitlagen hebben het zelfvertrou wen van de ploeg uiteraard geen goed gedaan. De jongens weten al wat ze op zondagmiddag te wachten staat. VNA heeft dan ook positief gereageerd op de voorstellen van de KNVB. De klassen worden na de winterstop BOEDAPEST - Hoewel Bettine Vriesekoop bij de Europese tafeltenniskampioenschap pen nog drie ijzers in het vuur heeft en zelfs al dicht het erepodium is genaderd, is het optimisme gisteren door een voetblessure aanzienlijk getemperd. Een bloeduitstorting aan de linkervoet hindert Vriesekoop momenteel dusdanig dat zij overweegt om zich vandaag door de arts van het Joegoslavische nationale team te laten injecteren. „Ik heb er al een maand last van, pen, kan zij ook haar backhand maar vandaag openbaarde de niet versnellen. Dat scheelt aan zienlijk. We hoeven er geen dra ma van te maken en we zullen de blessure ook niet als een excuus gebruiken, maar feit is wel dat haar mogelijkheden beperkter zijn geworden", vond Gerard Bakker. In het gemengd dubbelspel bereik te Vriesekoop met haar Poolse partner Andrzej Grubba inmid dels de kwartfinales. Daarin zal zij eerst het Joegoslavisch-Roe- meense duo Kalinic-Ferenczi, dat gisteren een prima indruk achterliet, ontmoeten. Vandaag nog zullen ook de halve finales en de finale op dit onderdeel worden afgewerkt. blessure zich heviger dan die ge weest is. Mijn hiel is helemaal blauw en dik geworden. Als er geen verandering in komt, zal ik zeker om een injectie vragen", al dus Vriesekoop, die voor haar laatste partij van gisteren, die te gen de Schotse Forbes, een ijsbe- handeling onderging. „Daardoor ging het al veel beter, maar ik kan niet lopen zoals ik gewend ben". Eenvoudig De blessure brak haar in de enkel spelpartij tegen Elaine Forbes niet op. Door het zwakke ver weer van de Schotse, die als vijf de in haar eigen land staat geno- teert, hoefde Vriesekoop niet tot het uiterste te gaan. Heel eenvou dig won zij in 20 rhinuten tijd met 21-6, 21-12 en 21-8. Daardoor plaatste Vriesekoop zich zoals verwacht bij de laatste zestien. Vandaag ontmoet zij de Zweedse Lindblad en die zal heel wat meer van haar eisen. „Dan ook zal moeten blijken hoe groot de handicap van Bettine is. Omdat zij niet met haar voet kan stam- Nederlaag basketballers BREMERHAVEN (ANP) - Het Nederlands basketbalteam heeft de interland tegen West Duits land in het toernooi van Bremer haven nipt verloren: 69—70. De Duitsers achterhaalden Oranje op de eindstreep. Gedurende de eerste helft had Nederland steeds een voorsprong van onge veer tien punten. Na de pauze kroop Duitsland dichterbij en kwamen in de laatste seconden op voorsprong. Die gaven zij niet meer uit handen. Akerboom werd met 23 punten topscorer bij Nederland. Mitch Plaat volgde hem met 13 punten, In de openingswedstrijd versloeg Rusland eerder op de avond Tsjechoslowakije met sprekende cijfers: 107-85. ADVERTENTIE A.S. ZONDAG 14.00 UUR OH... U WIST HET AL? eTegelhandel Samen met Sandra de Kruijff is Vriesekoop ook al heel dicht bij een medaille in het vrouwendub- bel. Wanneer vandaag de Joego slavische Fabri en Batinic over wonnen worden, is een bronzen medaille het minste wat er uit het vuur gesleept kan worden. Die kans is normaliter groot om dat het Oranje-duo tijdens de landenwedstrijden al het sterk ste bleek. Alles zal echter afhangen van Vrie sekoop, die samen met Bakker al heeft overwogen om een onder deel te schrappen. „We hebben het er wel over gehad om me in de dubbels terug te trekken, maar in dit vergevorderde sta dium kun je dat niet meer doen. Daar dupeer je ook anderen mee. Alleen als het echt niet gaat ge beurt dat misschien nog", hield zij iedereen in onzekerheid. De overige Nederlanders hoefden zich over hun terugtrekking niet te buigen, want zij werden sowie so al vroegtijdig, zonder tot op zienbarende prestaties te komen, uit de strijd geworpen. UITSLAGEN Mannendubbel: le ronde: Karakasevic- Jurcic (Joe) tegen Hijne-Vlieg (Ned) 3-0 (20, 20, 12); Pales-Moles (Spa) te gen Urh-R. van Spanje (Joe-Ned) 3-1 (12, -19, 16, 19); Johnson-Sandley (Eng) tegen Swier-Van Spanje (Ned) 3-0 (17, 9, 16). Vrouwendubbel: kwalificatie: Bakker- Van Gennip (Ned) tegen Toeissant- Grefberg (Lux-Fin) 3-1; Kishazi-Szi- geti (Hon) tegen Bakker-Van Gennip (Ned) 3-1. Eerste ronde: Vriesekoop-De Kruijff (Ned) tegen Szatko-Pozniak (Pol) 3-2 (11, 18, -12, 18, 18). Tweede ronde: Vriesekoop-De Kruijff (Ned) tegen Hellman-Lindblad (Zwe) 3-1 (-22, 21, 18, 8). Gemengd dubbel: kwalificatie: Uhr-Oj- stersek (Joe) tegen H. van Spapje- Bakker (Ned) 3-0 (13, 15. 15). Eerste ronde: Vriesekoop-Grubba (Ned- Pol) tegen Cimen-Muestecapli (Tur) walk over; Bisi-Bevilaqua (Ita) tegen Swier-De Kruijff (Ned) 1-3 (17. -17,11. 15); Mueller-Fetter (Oos) tegen Vlieg- Van Gennip (Ned) 3-1 (14, -10, 12, 15). Tweede ronde: Jurcic-Fabri (Joe) tegen Swier-De Kruijff (Ned) 3-1 (-20, 18, 9, 11); Grubba-Vriesekoop (Pol-Ned) te gen Gergely-Urban (Hon) 3-1 (10, 11, -18, 17). Derde ronde: Grubba-Vriesekoop (Pol- Ned) tegen Rebel-Wénzel (W-D) 3-0 (13, 19, 9). WIM VAN WANROOY. Gerard Bakker instrueert Vriesekoop en De Kruyff in de dubbelstnjd met de Poolse dames Szatko-Pozniak. ALPHEN AAN DEN RIJN In zwembad De Thermen presenteerde AZC/Microlife reeds gisteren de waterpoloploeg, die het komend seizoen Europa Cupwedstrijden gaat spelen en bovendien moet proberen de nationale titel weer naar Alphen te ha len. In verband met vakanties en de voorberei dingen op de trip van het nationale team naar Equador had het bestuur van AZC ge meend de presentatie nu reeds te laten plaatsvinden, ofschoon het nog vijf maan den duurt eer de manschappen van George Geurtsen aan de competitie beginnen. "Bo vendien" meldde AZC-voorzitter Sonne- veld, "zijn we zeer gemotiveerd en tot de tanden toe gewapend. Ook daarom wilden snel mogelijk presenteren". Nieuw in de Alphense ploeg zijn doelman Ruud Misdorp (29) en Jan Evert Veer (31). Naast Ewoud van Winsen (17), die het vorig seizoen al deel uitmaakte van de selectie, krijgen nu ook Remco Pielstroom (17) en André de Jeu (18) een kans zich waar te maken. Vertrouwde namen in de AZC-se- lectie zijn verder Ton Buunk (29), Ed van Es (22), Arco Verboom (20), Ron de Vogel (20), Eric Noordegraaf (21) en Jos van der Heuvel (29). Meest opvallende figuur tijdens de bijeen komst in De Thermen was ongetwijfeld Piet van der Neut, jarenlang als begeleider en manager van AZC actief, maar halver wege het afgelopen seizoen samen met trai ner Arie Domburg opgestapt. Dat trainer/ coach George Geurtsen Van der Neut graag op zijn oude post terugziet werd al snel duidelijk ("Ik wil weer werken met Piet"). Hijzelf echter hield de boot voorlo pig nog even af. 'Je zal mij niet horen zeggen dat ik weer te rugkom" meldde Van der Neut dienaan gaande. "Ik wil eerst eens afwachten hoe alles zich straks ontwikkelt. Dat ik hier aanwezig ben komt vanwege de goede sa menwerking die ik altijd met Geurtsen ge had heb. Als ik was weggebleven had ik Geurtsen te kennen gegeven dat ik er niets meer mee te maken wil hebben. Nou, dat is niet het geval". AZC-voorzitter Sonncvcld later: "Piet van der Neut komt terug, dat geloof ik zeker. Hij is toch niet voor niets hier aanwezig". dan zo'n beetje op gelijke sterkte ingedeeld. Daardoor zitten wij straks niet meer met die grote nederlagen". Alkmania is een van de verenigin gen die de laagvliegers met im posante verliezen confronteert Omdat het spelen tegen zwakke re opponenten tussen de zware duels door als "aantrekkelijk" is ervaren (hoewel, tegen Unitas werd donderdagavond pas in de laatste minuut de 1- zege wegge kaapt), heeft het bestuur van de club uit Oude Wetering afwij zend gereageerd. "Maar dat is niet de enige reden", zegt secre taris Van Rijn, "wij hebben er lang over nagedacht en zijn uit eindelijk tot de slotsom geko men, dat de voordelen niet opwe gen tegen de nadelen. De toena me van het aantal topwedstrij den zal volgens ons meer harde duels tot gevolg hebben. Blessu-# res en schorsingen vloeien daar automatisch uit voort. Spelers en trainer zullen onder te grote spanning komen te staan. Verder plaatsen wij achter twee compe tities in één seizoen een groot vraagteken. Want stel dat het weer in de eerste periode niet meewerkt, dan zit je toch mooi met een stelletje achterstallige wedstrijden. Omdat wy niet be paald over een goed veld be schikken, zijn we bang dat de zaak spaak loopt. Nee. Alkmania houdt liever alles bij het oude. Dat is tenminste duidelijk voor het publiek". Minder gecompliceerd zijn de ver anderingen bij de zaterdagafde ling. Daann zal. als afdelingsbe stuurder Duseé en zijn kornuiten tenminste hun goedkeuring aan het voorstel geven, een versterk te promotie-degradatie regeling van start gaan. Twee, in het uiter ste geval drie clubs uit de eerste klasse (indien twee verenigingen uit de KNVB-rijen terugkeren) moeten dan plaats maken voor een 'duo' uit de tweede klasse. Ongetwijfeld zal ook daar de spanning aanmerkelijk toene men, hoewel de tweede promo tie plaats beter verstrekt kan wor den aan de winnaar van een strijd met periodekampioenen. Een formule die al jaren met suc ces wordt gehanteerd in de eer ste divisie. ROB ONDERWATER LEIDEN - De beslissingsvierkamp voor de drie openstaande plaat sen in één van de Interzone-toer- nooien om de wereldschaaktitel zal definitief in Leiden worden verspeeld. Gisteravond slaagde het organisatiecomtié erin om een hoofdsponsor te vinden. John van der Wiel kan deze, voor hem zo belangrijke, vierkamp nu in eigen woonplaats afwerken. Er zal van zondag 9 tot en met zaterdag 16 mei gespeeld wor den, waarbg er op woensdag 12 mei een rustdag ingelast is. De komst van de match naar Lei den hing tot de vrijdagavond aan een zgden draadje Het Philidor duo Joop Piket-Ton Kohlbeck had het plan opgevat om John van der Wiel in eigen omgeving te laten spelen, maar wist in eer ste instantie geen vitale hoofd sponsor te vinden. Een verheugde Ton Kohlbeck: "Vanwege de huidige economi sche malaise kostte het veel moeite om zo'n sponsor te vin den. Bovendien was er haast bij geboden. De jubilerende schaak vereniging Vlissingen stond na melijk, met sponsor en al. te trap pelen om het evenement van ons over te nemen Tot vanavond half acht hadden de KNSB en de FIDE (resp de Nederlandse en de Wereldschaakbond) ons de tgd gegeven om het sponsorpro- bleem te regelen. Welnu, op de valreep zijn wg daarin geslaagd. De Heineken-brouwerijen heb ben we vandaag bereid gevon den om het evenement te onder steunen. Daarmee is vrijwel alles rond. Wc wet.-n lOem nog niet in welke zaal wc gaan spelen, maar daar zie ik geen problemen van komen." Aanleiding tot de match was het Interzonale-toernooi dat in fe bruari en maart in het Spaanse Marbella werd gehouden. John van der Wiel eindigde daar op ge- lgke hoogte met de Engelsen Nunn, Stean en Mestel. terwijl er nog maar voor dne spelers recht was op een plaats in het daarop volgende In terzone-toernooi De nu in LfMn ta spelen beslis singsvterkamp werd daardoor noodzakelgk. Eindigt Van der Wiel in deze dubbelrondige kamp niet als laatste, dan komt hg komende september in het Intcrzone-toernooi van Moskou uit De beste twee spelers uit dat toernooi gaan over naar de kan didatenmatches.

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 13