Blik in de weekbladen Da's pas extia! KLEMFDRIIKKEN0.59 AH Extra Libero luiers paars en oranje 3 halen 2 betalen zachte puntjes10 stuks 2,50 krentenbrood zwaar gevuld 1000 gr. fi^rnu 3,75 roomhotercake 400 gr. van ^Otf voor 1,95 gemberschotels van iffl voor 1,95 chofeutsi Zij zongen ooit op een song festival... DE TIJD een docent-muziek iBrandwijk OCMfENTC NOORDWIJK E.S.P.é. sex-boutique DONDERDAG 22 APRIL 1982 UTRECHT Zes zangeressen zusterlijk bijeen. Ze hebben met elkaar gemeen dat ze ooit aan een songfestival deelnemen, en daarom zingen ze zaterdagavond bij de Showbizxqniz samen een lied. Van links naar rechts: Anneke Grónloh, Maggie McNeal, Lenny Kuhr, Thérèse Stenmetz, Sandra Reemeren Getty Kaspers. "De zomer van '42" door Herman Rau- cher, Unieboek, prys 24,50. "Het verbond roman over Zuid-Afri- ka door James Michener, Unieboek, prys 49.50 - "Zeg maar dag tegen mammie", thril ler van John Fielding. Unieboek, prys ƒ27.50 - "Drama in het bos", uit het leven van een schaapherder door Eelke de Jong. Unieboek, prys 29.50. - "De moordmagnaten", Nederlandse thriller van Tomas Ross. Unieboek, prijs ƒ21,50. - "Onderweg", roman van Hilma Wolit- zer. Unieboek, prys 27.50. - "Schyn bedriegt", Nederlandse thriller van Hans Neber. L.J. van Veen. - "Een expres stopte", herdruk Neder landse thriller van Willy Corsari. LJ.Veen. - "De schone slaapsters", roman van Ya- sumari Kawabata, Meulenhoff. prys ƒ22.50 - "Alcohol behoeft niet schadelijk te zijn" door dr.Wolf Ulrich. Bigot en Van Rossum. prijs 15.50. - "Alles over schoonmaken" door Barty Phillips, Bigot en Van Rossum. prys 24.50. - "De oorlog tussen de rozen", roman van Warren Adler, Bigot en Van Ros sum. priis 26.90. - "De spookpaarden", vertellingen van Karen Blixens, Nygh en van Ditmar. prys 24.90., - "Gezellen van de dood", macabere fan tasieën van Catherine Duval. Nygh en Van Ditmar. prys 19.90. - 'Toeristische atlas Griekenland", uit- gevery Lannoo. prijs 59,90 - "De zwarte obelisk", roman uit de ja ren dertig door E M.Remarque. Unie boek, prijs 19,50. - "De droom der rede", het mensbeeld in de sociale wetenschappen, een po ging tot cnminosofie door prof.dr.C I- Dessaur, Martin us Nyhoff, prys 39.50 ingen. nf 59.50 geb "Dood kind", gedichten van Boude- wyn Buch. De Arbeiderspers, prys 27.50. - "Doe mee en ga je verkleden" en "Doe mee en bouw je eigen huis", beide door Beatrice Tanaka, De Toorts, prijs 18.50 per stuk. - "Wandelen in het groothertogdom Lu xemburg" door Julie van Remoortere. Unieboek, prijs 28.-. - "Spel om de bal" door Desmond Mor ris. Elsevier, prys 49.50. - "Stof genoeg", stoeien met de taal door Wim Meyles, Bigot fit Van Rossum. prys f !«.-. prys 27.90 - "Dieper dan schaamte", roman van Es ther Elizabeth Pearl. Bigot fir Van Ros sum. pms f 29.90. - "Gevallen vrouwen", verhalenbundel van Laune Langen bach, Bert Bakker, prys 17.50 - "Jacobs kamer" door Virginia Woolf. Bert Bakker, prijs 25.- - "Veertig procent geneest". dr.M.Sluy- ser over kanker. Bert Bakker, prys 25.- - "Bouwstenen van het heelal", strip boek volgens CERN-uitgaven. verkryg- baar m Planetarium Floriade. prys 5.-. - "Boodschappen uit de zon", gedichten van R.Dobru. MeulenhofT, prys 21.50 - 'Garmen fit Worse", roman van Ale xander L. Kielland. MeulenhofT. prys 29.50 - 'De kop van de raaf' door Es te ban L6- pez. De Bezige By. prys 24.50. 'Ceremoniale en particuliere madnga- n"door Ja By. prys 1 "Het haar i Claus. De Bezige By. prys 21,50. - "Voor de oorlog", herinneringen aan de jaren dertig van Martin Schouten. De Bezige By, prys 38.50. i de hond" door Hugo EISEVEERS Elseviers hoofdredacteuren F.A. Hoogendijk en D.M. van Rosma len hadden een interview met president Ronald Reagan naar aanleiding van het 200-jarig be staan van de diplomatieke be trekkingen tussen Nederland en de VS. Hoewel de kop suggereert dat het uitsluitend over de ge vreesde vredesziekte "hollandi tis" gaat, komen allerhande on derwerpen aan bod. Zo ontkent Reagan dat de regering van de VS haar macht teveel ver taalt in militaire en economische termen, en rechtvaardigt hij de Amerikaanse interventies ("...in dienst van de vrede") waar ook ter wereld. Dat geldt ook El Sal vador, waarvan hij vindt dat de regering van dit land "een ge richte en betekenisvolle poging doet zich te houden aan interna tionaal erkende rechten van de mens, voordat wij militaire hulp kunnen verlenen". De Salvadoriaanse verzetsbewe ging steunt volgens de Ameri kaanse president eerder op terro risme en sabotage dan op de stembus. Op de vraag of de VS zouden kunnen leren leven met het bestaan van linkse regimes van verschillend karakter in La- tijns-Amerika antwoordt Reagan ontkennend: "...wij zijn ten sterkste gekant - evenals het grootste deel van de landen op dit halfrond - tegen pogingen van met de Sowjet-Unie verbonden totalitaire regimes om naburige regeringen omver te werpen door gewapende opstand aan te moedigen". In het interview komt ook de on vermijdelijke vraag aan de orde over de plaatsing van middellan- ge-afstandsraketten in Neder land. Er wordt een vergelijking gemaakt met de plaatsing van dergelijke raketten in het, even eens dichtbevolkte Long Island. Reagan wijst dan nog eens op de noodzaak van eenheid op dit punt in het bondgenootschap en zegt vervolgens dat de VS, wat het nucleaire risico betreft, even kwetsbaar zijn voor Sowjet-wa- pens als welke NAVO-bondge- noot dan ook. EM had ook een interview met de scheidende WD-fractieleider Hans Wiegel, die zijn opvolger Nijpels "een bekwame man" noemt "die het zeker in zich heeft". De interviewster maakt daarbij de fout Nijpels als expo nent van de meer conservatieve richting binnen de WD te be schouwen en weet verder aan Wiegel de uitspraak te ontlokken dat het CDA in de toekomst "ze ker" verder zal leeglopen naar de WD. hervormd nederland IKON-directeur Jan Greven spreekt in Hervormd Nederland zijn onvrede uit over het onder zoek van de regering naar de dood van de vier Nederlandse journalisten in El Salvador. Het rapport dat over het onderzoek is uitgebracht bevat weinig nieuws. Weliswaar worden in het rapport sterke twijfels geuit over de versie van de Salvadoriaanse overheid, die beweert dat de journalisten gedood zijn in een 'toevallig' vuurgevecht. Om de suggestie van moord hard te ma ken zijn echter bewijzen nodig, aldus HN. Getuigen van het vuurgevecht zijn niet gehoord evenmin als de betrokken Salva doriaanse soldaten. Het is in het belang van de vrijheid de waar heid te achterhalen. Veel mensen denken nu dat de journalisten hun eigen dood over zich hebben afgeroepen door hun nek te ver uit te steken. Een visie die maar al te graag door de regering van El Salvador en machthebbers in andere Latijnsamerikaanse lan den wordt ondersteund. Zij be palen als overheid hoe mensen zich dienen te gedragen. En wie zich - volgens hun normen - niet 'normaal' gedraagt, zoals kriti sche priesters en journalisten, verdient dan ook als 'vijand' van het regime niets anders dan li quidatie. Om aan deze denkprak- tijken een einde te maken is het nodig dat de waarheid over de dood van de journalisten boven tafel komt. Aansluitend biedt het weekblad een artikel over de door minister Van Dijk (ontwikkelingssamen werking) toegezegde financiële steun aan het verzet in El Salva dor. Zijn partij, het CDA, is nogal verdeeld over deze steun. Er is grote bezorgdheid over de be stemming van het geld: kan hu manitaire hulp van militaire hulp worden gescheiden? Veel CDA'ers voelen er weinig voor het Salvadoriaanse verzet op een dergelijke manier van wapens te voorzien. De financiële steun zou alleen via 'bonafide kanalen' moeten verlopen, 'bijvoorbeeld via een bisschop'. De angst van het CDA om verzetsbewegingen in Latijns-Amerika te steunen wordt bepaald niet gedeeld door organisaties als de NOVIB en So- lidaridad. 'Hoe kun je nu zeggen dat volksverzet uit den boze is?' Vijftien jaar geleden stapte Gerard Veldkamp uit de landelijke poli tiek. Hij had er toen precies vijf tien jaar opzitten. In de reeks ontmoetingen met oudere Ne derlandse politici spraken Daan Dijksman en Martijn de Rijk uit voerig met de voormalige KVP- minister van sociale zaken en volksgezondheid. Veldkamp, die door sommigen als een doordrammer werd be schouwd: "Je zit niet bij elkaar om een mooi contact te hebben. Ik heb met De Quai wel meege maakt dat we 's nachts om half vier de loononderhandelingen van de volgende dag zaten voor te bereiden en hij tegen me zei, Gerard, wordt nou eindelijk eens een keer aardig. Ik zei: ik zit hier niet om aardig te zijn maar om 's lands belang te dienen". Over de sociale zekerheid is Veld kamp van mening dat er wel aan passingen nodig zullen zijn. "Maar ik vind wel dat je die aan passingen beter kunt aanbren gen op tijdelijke basis. De groeicomponent is kleiner ge worden. maar die crisis blijft ook niet voortduren". De schrijver V.S. Naipaul liep het afgelopen weekeinde weg van een bijeenkomst in Bellevue, waar leden van de PEN-club (een bond van schrijvers) hem vragen zouden stellen. Naipaul werd, toen hem de vragen ter ore kwa men, kwaad omdat hij ze niet van voldoende niveau achtte. John Jansen van Galen was de gene die Naipaul namens de aan wezigen de vragen moest stellen en vraagt zich in HP af of Nai paul zichzelf heeft verjaagd in plaats van door de vragen op de vlucht te zijn gejaagd Twee jaar geleden werd Zimbabwe onafhankelijk, hetgeen voor HP aanleiding is een reportage over dat land te schrijven: "We found nothing but freedom". Verder een beschouwing over de toe komst van New York en een ge sprek met computer-onderne mer Albert Snellink. In de filmbijlage een portret van Oscar-winnaar Henry Fonda. Misschien brengt de bezetting van de Falkland eilanden andere lan den op een idee, vraagt Vry Ne derland zich af. Venezuela zou wel eens een begerig oogje kun nen laten vallen op de Neder landse Antillen, met name de ei landen Aruba, Bonaire en Cura cao, die zich vlak voor de Vene zolaanse kust bevinden. Hoe is de defensie van de eilanden gere geld? Marine- en defensievoor lichting houden zich nogal op de vlakte. Er is immers geen enkele sprake van Venezolaanse agres sie luidt hun commentaar. Ook het ministerie van buitenlandse zaken toont zich niet erg be zorgd. Iedere maand worden in Neder land 700 faillissementen uitge sproken. Niet alleen bedryven gaan over de kop, ook steeds meer personen groeit de schul denlast boven het hoofd. Een faillissement duurt ongeveer een half jaar. Alle bezittingen die geld kunnen opleveren - huis, boot, caravan, auto en de inboe del - worden verkocht. Maar ook na dat halfjaar kunnen schuldei sers en deurwaarders betaling blijven eisen en moet soms jaren lang van het salaris worden ge spaard om enigszins aan de schulden te kunnen voldoen. Een faillissement blijft je je hele leven achtervolgen is de sombe re conclusie. Verder in VN: het plotselinge ver trek uit Nederland van de schrij ver VS Naipaul ('Ik ben als een snotneus behandeld') en een in terview met Theo van Boven over zijn ontslag bij de afdeling mensenrechten van de Verenig de Naties. Van Boven heeft zich tc duidelijk uitgesproken over de schending van mensenrechten in een aantal landen. Onder pressie van vooral Zuid-Amenkaanse landen is zyn contract niet ver lengd. 'In zekere zin is het zelf moord als je probeert onafhanke lijk te opereren. Maar het is nu eenmaal de enige manier om te functioneren als je met mensen rechten te maken hebt'. De Tijd was gisteren niet ver krijgbaar. Vrijdag-zaterdag voordeel. 9x9 cm, 9x11,5 cm, of 9x13 cm, zijdeglansraster Alleen verkrijgbaar bij A.H.-Extra Winkelhof Winkelcentrum Winkelhof. Leiderdorp. En honderden dagelijkse boodschappen tegen extra lage prijzen VRIJDAGAVOND KOOPAVOND Zita-stichting Leiden Gevraagd voor onze school de R.K. Lager Beroepsonderwijs "De Noorderwiek". Galgewater 1Leiden. voor 7 lessen p.w. Schriftelijke sollicitaties zo spoedig mogelijk aan de directrice mevr. A. C. Af Hulbbers, Galgewater 1, 2311 VZ Lelden. WoningenToonaangevend Bsaaat RESTANTAANBIEDING KOOP EEN HUIS MET ONZE „SPAAR" HYPOTHEEK 9% 5 jaar vast. bespaart minstens f. 240,- aan rente per maand I HAAST U, KOPEN IS NU VOORDELIGER DAN HUREN Alphen a/d Rijn Olympiaproject nog enkele PREMIE A koopwoningen typeC (2-kamers) type A (4 kamers) f.124.900,-v,n f. 156.750,-« Benedenwoning voor 2 personen, royale tuin met stenen berging, tuinkamer met schuifpui, open keu Voor- en achtertuin, carport met stenen berging, ingangsportiek, zeer ruime doorzonwoonkamer, open ken, forse slaapkamer voor 2 pers., keuken, 3 ruime slaapkamers, zeer badkamer met toilet, douche, was- ruime badkamer met ligbad, c.v. en tafel en ruimte voor wasmachine, warmwatervoorziening. individuele c.v. Bij 100% financiering: NETTO maandlast afhankelijk van jaarinkomen vanaf f.125,-tot f.390 ,-per maand. Bij bruto jaarinkomen van Bij 100% financiering: NETTO maandlast afhankelijk van jaarinkomen vanaf f.300,-tot f.565 ,'per maand. Informatie: bel 01840 1 7200. of schrijf naar Postbus 195 f.22.000,-tot f.33.500,'en 3360 AO Sliedrecht. kunt U praktisch Bouwbureau! „GRATIS WONEN" Bespaar op energie- en onderhouds kosten koop een energie „karige" onderhoudsarme Cobra woning. Aanbieding geldig tot 15 mei 1982. COBRA I Woningen... Energie .karig' BOUW 3 TRANSFORMATORSTATIONS IN VINKEVELD Bij het college van burgemeester en wethouder is ingekomen een verzoek om bouwvergunning van Energiebedrijf Rijnland te Leiden voor het bouwen van drie transformatorstations In het VinkevekJ aan de Herenweg/Beeklaan. Het bouwplan is in stnjd met ter plaatse geldende bestemmingsplan "Buitengebied" maar in overeen stemming met het nog niet onherroepelijk goedge keurde bestemmingsplan "VinkevekJ". In dergelijke gevallen kan met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 8 van de Woningwet vrijstelling worden ver leend van de bepalingen van het geldende bestem mingsplan op grond waarvan alsdan de gevraagde vergunning kan worden afgegeven. Wij zijn voornemens de bedoelde vrijstelling te verle nen. Het plan ligt met ingang van 26 april 1982 gedurende veertien dagen voor eenieder ter inzage op de afde ling ruimtelijke ordening van de gemeentesecretane, Doelensteeg (gebouw Sart onus). Gedurende deze termijn is eenieder in de gelegenheid eventuele be zwaren tegen het verlenen van de vrijstelling schnfte- lijk kenbaar te maken i Noordwfjk. 22 april 1962 De burgemeester van Noordwijk, J.M. Bonmke THEO STET BV, Caravan en vouwwagenba- drijven vraagt voor one filiaal te Alphen aan dan Rijn TOPVERKOPER/BEDRIJFSLEIDER leeftijd circa 30 A 40 jaar. Telefoon na 19.00 uur: 072-336499. evl overdag: 02207-18088, vragen naar da haar of mevrouw Stat. Tevens gevraagd een ERVAREN PART-TIME VERKO PER voor de zaterdag. Lammermarkt 27, Leiden Telefoon 071-149722 voor: magazines contactbladen voordeelpakketten films - videobanden - lingerie - hulpmiddelen - voorbehoedsmiddelen - potentiemiddelen.

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 11