PvdA ziet meer in opknapbeurt AS C-terrein Verkeerslichten Den Deijl aan vervanging toe eidsei agenda Uitgebreid Oranjefeest Wandelaar ligt voor op schema Busbaan vanaf Papeweg? r~ "Nieuwe accommodatie zeer kostbaar" Ds. Stegeman in Leiderdorp verwelkomd Politie uren in de weer met gestrande tankwagen Feest Randstad druk bezocht WASSENAAR - Om het verkeer op de Rijksstraatweg zo goed mogelijk te laten doorstromen en te vermijden dat men sluiproutes door de bebouwde kom gaat zoe ken vindt de gemeente Wassenaar dat de verkeerslich ten bij het grote kruispunt Den Deijl vervangen moeten worden door betere. De kosten zullen worden verdeeld over de gemeente, het rijk en de provincie. MAANDAG 19 APRIL 1 MAANDAG LI Provinciale Waterstaat heeft laten weten een evenredig aandeel in de kosten op zich te willen ne men als het openbaar vervoer vanaf de Papeweg op het kruis punt voorrang krijgt. Dit zou kunnen door de aanleg van een busbaan vanaf de Papeweg en het aanbrengen van een beïn vloeding van de verkeerslichten, waardoor de bussen voorrang krijgen. Omdat de kosten die de provincie nu meedraagt bij de gemeente terecht dreigen te ko men als zij niet akkoord gaan met dit plan van Provinciale Wa terstaat, kiezen burgemeester en wethouders voor de aanleg van een busbaan op de Papeweg. Ze vragen de raad daar vanavond een principe-besluit over te ne- Door steeds frequenter optredende storingen en een slechte handbe dieningsmogelijkheid van de verkeerslichten kwam het ver keer steeds meer in moeilijkhe den. Volgens burgemeester en wethouders is het dan ook niet verantwoordelijk om nog langer <^""""'^''''KÊÊÊmmmmmÊÊÊmmÊ^mmÊÊiÊÊÊBÊÊ^ÊÊÊÊiÊÊÊÊKk Het kruispunt Den Deijl. Een nieuwe verkeerslichteninstallatie moet het verkeer in de toekomst beter gaan verwerken. de oude verkeerslichtinstallatie in bedrijf te houden. Twee jaar geleden is al noodge dwongen tijdelijk een zogenaam de regelautomaat ingezet. Met gebruikmaking van delen van de oude installatie verwerkt die au tomaat het verkeersaanbod al be ter dan de oudere. B en W vinden echter, dat er zo spoedig mogelijk een nieuwe of een aangepaste installatie moet komen. De gemeente moet 10 procent van de kosten od zich nemen. Het rijk en de provincie betalen respectievelijk 60 en 30 procent. De onderhoudskosten komen voor rekening van de ge meente. B en W vonden in eerste instantie een busbaan op de Papeweg niet nodig, omdat nu al weinig file vorming op de Papeweg voor komt, zelfs niet tijdens de spitsu ren. Verder wijzen zij erop dat het busverkeer uit alle richtin gen komt en dat het bevoordelen van een kant het verkeer van de andere dan toch weer zal hinde- Burgemeester en wethouders vre zen echter dat zij de financiële bijdrage van de provincie zullen moeten missen wanneer zij niet akkoord gaan met het Provincia le Waterstaat-plan voor een voor keursbehandeling van de bussen vanaf de Papeweg. Daarmee zou het aandeel van de gemeente in de kosten op 40 procent komen. Wat de precieze kosten zijn is trouwens nog niet bekend en zal nog nader moeten worden uitge werkt. Ook Rijkswaterstaat heeft een aan tal wensen opgesteld. Deze in stantie is voorstander van het la ten vervallen van de zuidelijke fietsoversteek over de rijksweg. Het noordelijk fietspad zou vol gens Rijkswaterstaat moeten worden opgesteld voor tweerich tingsverkeer, dit in aansluiting op het in twee richtingen bere den provinciale fietspad langs de Papeweg. 20.15 Kijkhuis - Vrouwenkerkkoorstraat 17 film La Femme aux Bottes Rouges Juan Bunuel, 20 en 22.15 uur. Ontmoetingscentrum - hoek Boshuïzer. laan. bejaardensoos Zuid-West. 14 30 Jongerencentrum Stats - Haarlemmer straat 73, klachtenspreekuur voor bi tenlandse jongeren, 19-21 uur. Ver. Ouders van Drugsverslaafden Lange Mare 45, tel. 130547, 20 uur. I Zaal Middelweg 28 - Spiritistisch Ge- nootschap Leiden, lezing door dhr. 1 Pompe uit Den Haag, 20 uur. Leiderdorp - Muzenhof. Engelendaal, munten, postzegel- en anzichtkaarten- ruilbeurs, 19 uur. Wassenaar - gemeentehuis, raadsverga-' Zi, dering, 19.30 uur. APOTHEKEN Leiden - de avond, nacht tullUa5a dienst van de apotheken in de regio Lei den. wordt waargenomen van vr 16 april tot 23 april door: Centraal Apotheek, Breestraat 74. tel. 120552; Apotheek v. Breest Smallenburg, Loevestein 6, Lei derdorp. tel. 890000. WIJKVERPLEGING Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. ten noorden van de Rijn: 134604; tel. ten zuiden van de Rijn: 121753. Leiderdorp. Zoeterwoude Rd. - gezond heidscentrum Florijn 10, tel. 896193, spreekuur ma, woe, vr van 13-13.30 uur. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel. 154500. Voorschoten - gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan. tel. 4641. OEGSTGEEST - Een sobere uitvoering van het verkeersplan en eventueel een opknap beurt en nieuwe indeling van het voetbalterrein van ASC in plaats van de aanleg van een nieuwe accommodatie zouden mogelijkheden zijn om de financiële reserves van Oegstgeest zo weinig mogelijk uit te putten. Dit valt op te maken uit het verkiezingspro gramma van de PvdA in Oegstgeest. In het laatste hoofdstuk van het programma pleit men voor een tussenoplossing voor de voet balclub, omdat de aanleg van een nieuwe voetbalaccommoda tie in 'Haaswijk' zeer kostbaar zal zijn. "Aanzienlijk goedkoper zou het zijn om steun te geven bij opknapbeurt en nieuwe in deling van het oude terrein", al dus de PvdA. Uitgangspunt voor de socialisti sche fractie, met het oog op de komende raadsperiode, is de "spreiding van welzijn over alle burgers van Oegstgeest". Deze spreiding wil de PvdA bereiken door het meervoudig gebruik van middelen en accommoda ties. Niet door uitbreiding, want de socialisten vinden dat het aan tal welzijnsvoorzieningen in Oegstgeest groot genoeg is. De partij wil ook de woningbouw bevorderd zien en zal zich "sterk maken voor openheid en kwali teit van de besluitvorming en be stuur". Was men vier jaar geleden nog te gen de komst van industrie naar Oegstgeest, nu wil men "Be drijfsvestiging in Oegstgeest in verband met de werkgelegen heid niet op voorhand afwijzen, mits niet schadelijk voor de woon- en leefomgeving" Woonwagens De PvdA wil zo snel mogelijk een terrein aangewezen zien voor woonwagenbewoners Zelf ziet zij daarbij als mogelijkheid het weiland bij het zwembad. Men is vast van plan zich ook in te gaan zetten voor het openhouden van het buitenbad, bijvoorbeeld door bij het zwembad "extra attrac ties" aan te brengen. Wat betreft het ouderenbeleid vindt de PvdA dat bejaarden in bejaardentehuizen moeten wor den geaccepteerd, ongeacht hun gezindte. Tevens "dienen bewo ners van bejaardentehuizen alle vrijheden te hebben die zij daar buiten zouden hebben". Op onderwijsgebied willen de so cialisten kleine scholen in Oegst geest niet kunstmatig in stand houden, omdat dit de kwaliteit van het onderwijs kan schaden. Voor de oplossing van proble men die zullen ontstaan, acht de PvdA ook het sluiten van een en kele school niet uitgesloten. Des alniettemin moet "het eindresul taat een naar inhoud, onderwijs vorm en identiteit gevarieerd on derwijsaanbod in Oegstgeest zijn. Ook minder plaatsgebonden zaken krijgen in dit programma de aan dacht. Zo wil men de de voor lichting over roken, alcohol- en drugsgebruik uitbreiden en aan moedigen en zal de PvdA-fractie zich bijvoorbeeld verzetten te gen de opslag van kernwapens en radio-actief afval in Oegst geest. Over het algemeen is men niet pes simistisch. De laatste zin van het programma luidt dan ook: "Uit voering van het programma leidt voor zover te overzien is, niet tot onaanvaardbare lastenstijging voor de burger". CAMBRAI/LEIDERDORP - De Leiderdorper Willem van den Nieuwendijk heeft in de eerste dagen van zijn voettocht Parijs - Scheveningen flink doorgewandeld. Vanochtend bevond hij zich in de Noordfranse plaats Cambrai, zo'n 175 kilometer van Pa rijs. Hij ligt daarmee voor op z'n schema. De eerste twee dagen is Van den Nieuwendijk rustig begonnen. Vrijdag en zaterdag legde hij respectievelijk 55 en 50 kilometer af. Gisteren wandelde hij echter maar liefst 70 kilometer. "Giste ren was het een zware dag. Allemaal hoge heuvels en veel wind", meldde Willem van den Nieuwendijk vanochtend uit Cambrai. Hij heeft echter geen lichamelijke klachten. "Ik heb geen blaren en geen last van m'n spieren". Vandaag wil Van den Nieuwendijk wederom een flink stuk lopen. Hij hoopt dat hij in een ruk door kan wandelen naar België. Hij moet dan wel ongeveer 75 kilometer lopen. De begeleiding en het eten is de Leiderdorpse wandelaar meegeval len. Het begeleidingsteam, vier man. is op het laatste moment nog uitgebreid. De Leidse masseur Arie Fielenon was zo enthou siast na het lezen van het verhaal over de wandeltocht in deze krant dat hij contact zocht met Willem van den Nieuwendijk. Fielenon besloot mee te gaan. Hij masseert de Leiderdorper ie dere avond en wandelt of fietst evenals de andere begeleiders stukjes mee. Het is de bedoeling dat Willem van den Nieuwendijk aanstaande zondag in Scheveningen bij zijn sponsor het Vispaleis aan komt. Blijft hij echter zo snel wandelen dan is h'ij er zaterdag misschien al. LEIDERDORP - In de Schep- pingskerk in Leiderdorp werd gisteren door de Hervormde Ge meente ds. G. Stegeman verwel komd. Hij is de opvolger van ds. J. Geursen en afkomstig uit Win terswijk. Ds. Stegeman werd be vestigd door ds. A. Knorth. WASSENAAR - Uren is de Wasse- naarse politie zaterdagmorgen bezig geweest met het lostrek ken van een vrachtwagen met aanhangwagen, die tot de as in de verhoogde vluchtheuvel van de Rijksstraatweg was gezakt. De 23 ton wegende vrachtwagen, beladen met twee tanks melk, was daar doorheengezakt na een mislukte keermanoeuvre. De bestuurder van de wagen, een 34-jarige Hagenaar, wilde ter hoogte van de stoplichten Den Deyl keren naar de richting Den Haag. Hij verkeek zich daarbij op de verkeerslichten, waarvan hij dacht dat ze voor hem wel op groen zouden staan. Dit bleek echter niet het geval zodat hij nog slechts de keus had tussen een botsing met enkele perso nenauto's of een vlucht naar de vluchtheuvel in het midden van de weg. Deze laatste bezweek echter onder het gewicht van de loodzware wagen, met alle gevol gen van dien. Er deed zich bij het ongeval geen persoonlijk letsel voor. Ook het verkeer had geen hinder van de hele operatie. Dit hoewel men uren bezig is geweest de melk over te laden in een andere tank auto. VOORSCHOTEN - De festivitei ten rond het 50-jarig bestaan van de Voorschotense voetbalvereni ging Randstad Sport werden za terdagavond ingezet met een zeer druk bezochte receptie, waar naast de KNVB (zie foto) zeer vele voetbalverenigingen en vrienden van Randstad Sport de hand kwamen drukken van het bestuur. Voorzitter G. Schellevis ontweek tijdens zijn toespraak de moei lijkheden niet van afsplitsing van vrijwel alle zaterdagleden. Hij trok een vergelijking met 1932, ook toen was Randstad Sport (Rauwkoop) alleen een zondagvereniging en gedurende een halve eeuw is door veel zelf werkzaamheid een hechte club ontstaan. Mede door de afsplitsing is het ju bileum minder uitgebreid. Het bedrag dat uitgespaard wordt komt ten goede aan de jeugd van Randstad Sport. Een van de op richters van Randstad Sport, de heer Jan Verhoef, werd be noemd tot ere-lid en lid van ver dienste. Burgerlijke stand LEIDEN - Overleden: J.M. Schouten, geb. 26-9-1949 vrl. echtg. van J C.M. Ver del. M A Hoogland, geb 13-12-1906 vrl. geh. gew. met H. Klijzing, M Buiter, gcb. 28-3-1887 vrl. geh gew. met A. Pi ket. G. Velthuuzen, geb 11-8-1907 man. B Weeda. geb 11-7-1922 man. C C. van der Berg. geb. 6-6-1911 vrl. geh. gew. met A Broekhof. M. van der Maden, geb. 29-8-1910 man, G W. van der Lin den. geb 22-2-1906 man. J. Ouwehand, geb 19-3-1896 man, A. Spaargaren, geb. 19-11-1907 man, J. Neuteboom, geb. 31- 10-1889 man. A.L.H. Aarts. geb. 29-3- 1982 man, E. van Nieuwenhuijzen. geb. 20-6-1898 vrl. geh. gew. met N Weeda. CC Calk hoven, geb 3-8-1911 vrl.. R. den Duik. beg. 8-3-1908 vrl geh. gew. met J J G de Cler, W P. Dool. geb 13-1- 1902 man. M van Heuven. geb 18-12- 1887 vrlA. Stouten, geb 3-9-1930 man, C.S.M. Arnuldus. geb. 24-3-1913 vrl. geh. gew. met W. Prins. L. Steenvoorden, geb. 3-10-1905 man LEIDEN - Gehuwd: H. Olivier en R.M Buijs, P K. Jasperse en E.H. Koedijk. J. Rattd en G W Los, R. van den Berg en L.F. Klingeman. R.A. Epskamp en A.E.M. van den Berg, E.C. Martel en FM Sluiter. J Th van Egdom en J W van Malde. C.J. Gallacher en A.M.B. Nierop. J P.D.M. van Berge Henegou wen en B.J.M. Bloemen, W Snellenberg en J. Versteegen, W P, van Huiten en A.A.M. Stoop. LEIDEN - Bij ccn inbraak in een woning aan de Sibeliusstraat is in de nacht van vrijdag op zater dag voor een bedrag van 7.000 gulden buitgemaakt. Weggeno men werden een video-recor der, enkele gouden sieraden en tientallen guldens. De inbrekers kwamen de woning binnen door een openstaand raam. WASSENAAR - De Wassenaarse Orar\jevereniging heeft voor ko ninginnedag weer een uitgebreid programma opgesteld. Het feest rond de verjaardag van prinses Juliana begint vrijdag 30 april met een kinderoptocht vanaf het gezondheidscentrum aan de Hof- campweg en gaat naar de sport hal aan de Dr. Mansveltkade. In de sporthal zelf kunnen de kin deren deelnemen aan spelletjes. Aanwezig is Edwin Rutten, bij kinderen beter bekend als 'Ome Willem' die in Wassenaar dan de 'Film van Ome Willem' zal pre senteren. Om elf uur begint het zogenaamde 'Oranje-sporthalfes tijn, een kermisachtig gebeuren met allerlei kraampjes. OEGSTGEEST - De stichting Jeugd en Jongerenwerk (SJJO) in Oegstgeest biedt vanaf woens dag elke week de mogelijkheid om in gebouw 'Taberna' te gaan eten. Het idee daartoe is naar vo ren gekomen op de onlangs ge houden informatie-ochtend voor mensen zonder werk. Er zijn vrij- willers op deze ochtend gevon den die willen koken. Men kan zich per week bij de SJJO opge ven. Woensdagavond is vanaf zes uur de eerste maaltijd in gebouw 'Taberna' aan de Julianalaan. Naast deze festiviteiten wordt er ook aan sport gedaan. Zo wordt de zesde Oranjemars gehouden die start bij het Van Heeckeren- huis vanaf zeven uur 's ochtends. Ook zijn er de gebruikelijke schoolsportwedstrijden: een handbal- en een voetbaltoernooi. Dames en heren zullen elkaar on derling bestrijden in het mixed- sex-voetbaltoernooi wat om tien uur begint op het terrein van de RKSV 'Blauw Zwart' aan de Dr.Mansveltkade. 's Avonds is er een stertocht naar de sporthal met lampionnen en fakkels onder leiding van de mu ziekvereniging 'Excelsior' en de drumband 'Irene' De Oranjevereniging heeft ook voor de dagen na koninginnedag nog activiteiten op het program ma staan. Zaterdag 1 mei is vanaf half negen 's avonds in de sport hal AVRO's Toppop. Dinsdag avond 4 mei is er een stille tocht in het kader van de herdenking van de gevallenen in de Tweede Wereldoorlog. Rond acht uur vindt het défilé plaats rond het verplaatste oorlogsmonument aan de Schouwweg. Op 5 mei, nationale feestdag, be gint om twee uur een bevrij dingsfeestmiddag voor ouderen in het Jeroenhuis aan de Kerk straat. Om half drie komt Jan Jongbloed (oud-keeper Neder lands elftal) het doel verdedigen op het grasveld aan de Hofcamp- weg. Ook present is de keeper van de sportvereniging Wasse-' naar I, Rob de Ruyter. Om acht uur 's avonds wordt er dan nog een bevrijdingsconcert gehouden in de aula van het St. Adelbertcolege. Aanvang acht uur. De Muziek- en drumvereni ging 'Excelsior' zal het concert uitvoeren. Een uur eerder begint een tot tien uur durende demonstratie van portretfotografie en het afdruk ken avan dia's plus een diashow ter ere van het eerste lustrum van de Wassenaarse fotowerk groep 'Silhouet'. Deze demon stratie vindt plaats in de foyer van de Zijllaankerk. LEIDSCH ajt DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave Uitgeversmaatschappij Lektech Dagblad B V Hoofdkantoor Witte Singel 1. 2311 BG LEIDEN Postbus 54. 2300 AB LEIDEN Telefoon 071-144941 it ontvangen. Geen k tel 07M23143 tussen 18 00-19 30 uur (nabfzorging na 19 30 uur), zaterdag v iling te voldoen. Bi| automatische overschniving geen administratie- en incassokosten abonnementsgelden uitsluitend giro 3203571 t.n.v Damiate Holding BV te Haarlem. Kwartaalabonnement 57.2 Per post 79.70 Directie G Koopman Aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen correspondenten o a Ir Bonn, Brussel. Londen. Parijs, Washington, Caïn Commentator W F J Wirtz I 071-144941 tSl. 222

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 2