Succes topteams Unicum Vivax: nog één punt Krappe overwinning van Forescate: 1-0 Zege Oase op valreep Koel Leython dwingt promotieduels af Bij eerste ronde van tenniscompetitie Wielerzege De Bruin Sport MAANDAG 19 APRIL 1982 LEIDEN - De waterpoloteams uit Leiden en omgeving werken de laatste wedstrij den van deze competitie af. Komend weekeinde is de laatste ronde. Ondanks het feit dat er voor de dames van de Zijl/LGB niets meer op het spel stond waren zij tegen kampioenskandidaat de Futen uitstekend op dreef. De Amstelveense da mes die reeds gepromoveerd zijn naar de hoofdklasse ke ken de gehele wedstrijd te gen een achterstand aan (2-0 en 4-2). Met nog slechts 2 minuten te spelen en een 6-4 voorsprong leken de Zijl/LGB dames zeker van de overwinning. Twee on achtzaamheden in de verde diging brachten de Futen op de valreep nog langszij (6-6). Doelpunten: Ria Has- sefras 3, Nel v.d. Sar, Marion Vreeburg en Marion Rijsber men. De dames van LZ'86 behaalde in Enschede een 4-5 over winning op ZCE. Na aanvan kelijk tegen een 2-0 achter stand te hebben aangekeken trokken de LZ dames in de tweede periode het initiatief naar zich en bogen de ach terstand om in een 3-2 voor sprong. Het verdere verloop was uiterst spannend. Met nog 40 seconden te spelen besliste Wil v. Mil de wed strijd in Leids voordeel (4-5). Goals: J. de Jong, 1. Doove, Corine Hoogeboom, A. Chaudron en W. van Mil. DKD speelde een matte wed strijd tegen Wiekslag. De 4-5 nederlaag was dan ook terecht. Voor de Leiderdor pers goed besefte dat de wedstrijd was begonnen stonden ze met 5-1 achter. Pas toen werd men wakker. De inhaalrace strandde bij 4-5. Doelpunten Frank Dreef 3x, Harry van Hoven lx. De enige ploeg die duidelijk nog wel belang heeft bij de laatste wedstrijden is het Oegstgeester Vivax. Het kampioenschap van de der de klasse lonkt en daarmee promotie naar de tweede klasse. Het een na laatste ob stakel op weg naar dit eind doel heette DSZ. Van obsta kel was trouwens geen spra ke getuige de ruime 11-3 overwinning. De wedstrijd werd ontsierd door een on beheerste aktie van een DSZ-speler die net na het be gin van de derde periode we gens slaan van Frits Welling voor de verdere duur uit het water werd gestuurd. Vivax had op dat moment overi gens al een 6-1 voorsprong. Hoewel de Oegstgeestena- ren de man meer situatie niet altijd even doeltreffend afrondde was van af dat mo ment van een wedstrijd geen sprake meer. Door stug ver dedigen kon DSZ de schade beperken tot 11-3. Aan staande zaterdag wacht Vi vax in Oegstgeest de laatste wedstrijd. Een gelijkspel te gen het reeds gedegradeerde Woerden is dan voldoende voor het fel begeerde kam pioenschap. Doelpunten: Marcel Rompes 2, Dick v.d. Bosch 2, Ruud Wormgoor 2, Leo Onderwa ter 2. Frits Welling 1, Hans Zandvliet 1 en Jeroen Pias- meier 1. DIRK KLOOS LEIDEN - Voor de hockeyers van Leiden en Forescate waren er winstpartijen in de eerste klasse. Roomburg verloor in de tweede klasse en Noordwijk is na het verlies bijna zeker van degradatie naar de derde klasse, waarin Alecto gelijkspeelde tegen Alphen. De dames van Leiden kwamen tegen Leonidas niet verder dan een doelpunt loos gelijkspel. Leiden - Qui Vive 1-0 Het manco van de Leiden-hoc- keyers was ook tegen het Uit- hoornse Qui Vive weer duidelijk: de talrijke aanvallen konden niet in doelpunten worden omgezet. Qui Vive maakte het Leiden bij zonder lastig met zijn zeer straffe mandekking waar in de eerste helft nauwelijks aan viel te ont- LEIDEN - Het eerste weekeinde in de tenniscompetitie heeft winst opgeleverd voor de topteams van Unicum. Vooral van het reserveteam een goede prestatie, omdat het Amsterdamse Vliegende Hollander tot de medeti- telgegadigden moet worden gerekend. Ook Noordwijk speelde sterk, won met 3-5 van Quick Nijmegen en heeft goede vooruitzichten op promotie nu twee teams uit de klasse van de Noordwijkers zul len promoveren. De competities tart van Forescate viel tegen: een 6-2 nederlaag tegen het Roer- mondse NIP. Forescate ging tenonder tegen het sterke NIP. De Nieuw-Zeelander Mills klopte Bob van Overbeeke met 6-0. 6-2 en de sterke jeugd- ALPHEN a/d RIJN Ondanks een sprintzege van Michel Meere legde Alphenaar Jos de Bruin beslag op de eind zege in de Rijn- en Bollen streek wielercompetitie voor amateurs. De Bruin eindigde op een totaal van 44 punten, Meere rijkte naar 42 punten. Op het parkoers De Halve Raak zag het er gisteren eerst naar uit dat De Bruin op een zetel naar de meet zou gaan. De Bruin zat im mers in de kopgroep, zijn ri valen, op Kroone na, niet. In de slotronde sleurde Teeu- wen het peloton echter naar de koplopers toe. Teeuwen trok zelf de sprint aan, maar moest toen ondervinden dat hij net iets teveel had ge daan. Meere, Oussoren en Leidenaar Ad Moerman glipten de ROKS-renner nog voor de meet voorbij. In het eindklassement deelden Kroone, Teeuwen en Zwaan de derde plaats. Bij de junioren won Ton Harmsen (Excelsior) voor clubgenoot Slingerland en Richard Ippel (Swift). De eindzege ging naar Slinger land. Sjaak van der Meer was bij de veteranen de sterkste in de spurt. In het eindklassement ging de zege naar zijn Bollenstreek-club genoot Arie van de Burg. Katwijken Eddie Kouiss werd achter Korver en Era- dus derde bij de nieuwelin gen. Zijn eindzege kwam echter niet in gevaar. Bij de liefhebbers was Gerrit Kleinveld van de Bollen streek oppermachtig. In het Zeeuwse Lewedorp werd Gert-Jan Zwaan zater dag tweede achter mede vluchter Carlo Steel. De Voorschotenaar, pas sinds kort junior, leverde daar mee een uitstekende presta tie. Martin Overdevest won de spurt van het peloton en zou daarmee vierde zijn, wa re het niet dat de jury na tal rijke protesten weigerde klassering op te maken. speler Stefan Koch wees Her man van der Capellen terug: 7-5, 6-2. Jacqueline van Wyk zorgde voor het enige winstpunt in de enkelspelen door een zege op Henriëtte Knols: 2-6, 6-4, 7-5. Het tweede en laatste winstpunt kwam van Herman van de Capel len en Jacqueline van Wijk in de mixed: 6-2. In Amsterdam kwam Unicum I te gen Festina met een 0-4 voor sprong uit de enkelspelen. Voor al Henny Fehling en Marijke Guyt stuitten op felle tegen stand. hadden duidelijk moeite met het hoge 'prikspelletje' van de Amsterdamse opponenten, maar wonnen toch in drie sets. Vooral van Marijke Guyt een goede prestatie, omdat zij in de derde set met 2-4 en 0-40 ach terstond. De herensingles van Freek van der Capellen en Frans Grimbergen werd vrij gemakke lijk in setverlies uitgebouwd naar 0-8. Unicum II deed het ook uitstekend door De Vliegende Hollander te kloppen: 3-5. Dit team had A- speelster Mickey Albers uit Lisse in de gelederen, die het toptennis vaarwel zegde, een stapje terug deed en op overgangsklasse B ni veau uitkwam. Omdat zij nog te weinig trainingsuren maakte, kwam zij tekort tegen Maureen Meier, die rustig wachtte tot haar opponente de fouten maakte. Anne Jan van der Meer verloor enigszins teleurstellend van Lex Bosboom, terwijl ook de heren- dubbel van Hans Tönjann en Ivar de Jong verloren ging. Het derde verliespunt incasseerde de Leidse ploeg in de tweede mixed van Maureen Meier en Anne Jan van der Meer. Het herenteam van Unicum onder vond sterke tegenstand van Bas Dongen, dat een tweetal spelers in de ploeg had, die vorig seizoen nog eerste klasse speelden. Toch won Unicum met 5-1. Alleen Jan Pieter Hop kon in het enkel spel niet voor een winstpunt zor gen. Roomburg krijgt het moeilijk deze competitie. De ploeg kreeg een flink pak slaag van Overburch: 8-0. Nieuwkomer Yvonne de Ruiter bood in het enkelspel Pe- komen. Joan van Marwijk Kooy liet een mooie kans op een doel punt onbenut door een strafpush tegen de paal te schieten. Ook in het tweede part een overwicht voor Leiden dat zich niet meer zo sterk zag afgedekt door de gas ten. De winnende goal voor de LMHC werd gescoord door aus- putzer Paul van der Meer die een strafbal achter de sterke Qui Vi ve-keeper schoot. Ondanks het met man en macht aanvallen le verde dit Leiden geen doelpun ten meer op. Forescate - Be Fair 1-0 Het eerste kwartier hielden de Voorschotenaren Be Fair con stant onder aanvallende druk. Forescate had in deze fase pech doordat Nol van der Steen met een scoop wel de keeper passeer de maar zijn doelpoging zag ge keerd door de lat. In de vijftiende minuut werd het overwicht op Be Fair toch in de score tot uiting gebracht, wat gebeurde door Pe ter-Jan Rubingh uit een strafcor- ner. Het spelpeil zakte daarna aanmerkelijk en ontaarde in een rommelige partij. De Hilversum mers hielden het speelveld klein waar Forescate geen raad mee wist. In de laatste minuut kroop Forescate nog door het oog van de naald nadat sluitpost Piet- Hein Reidsma zijn klomp net te gen de bal kon krijgen en daar mee een puntendeling kon af wenden. Myra - Roomburg 2-0 De Leidse ploeg heeft zijn tactiek om in de eerste twintig minuten te scoren niet kunnen realiseren. Myra, dat nog niet vrij is van de- gradatiezorgen, heeft de vooral in de eerst fase van het duel to meloos aanvallende Leidenaars onder controle weten te houden. Roomburg-topscorer Kees Wendt liet een riante kans om via een strafbal op voorsprong te ko men onbenut, hij deponeerde de bal naast het doel. Het geluk was voor Myra dat in de hervatting op 1—0 kwam uit een buitenspe l-positie gescoord, wat echter door de scheidsrechter niet werd Alkmaar - Noordwijk 5-0 In het begin zag het er nog floris sant uit voor de Noordwijkers die aanvankelijk goed partij ga ven in Alkmaar. Bij de doelwis- seling was de stand 1-0 voor Alkmaar uit een velddoelpunt. Al snel in de tweede helft werd het uit een strafcorner 2-0. Noordwijk, dat al bijna zeker is van degradatie naar de derde klasse, kon daar niets tegenover zetten doordat zijn aanval mach teloos optrad. Het laatste kwar tier gaf Alkmaar aan Noordwijk de nekslag met nog twee veld- doelpunten en een benutte straf- Alphen - Alecto 1-1 Alecto dat achter Badhoevedorp de tweede plaats inneemt in de derde klasse B heeft door de te grote puntenachterstand geen kans meer op het kampioen schap. Tegen Alphen werd in de tweede helft een voorsprong ge nomen door Maarten Coppes, die dat deed door een strafpush tot doelpunt te verheffen. Tien mi nuten voor het eindsignaal kwam Alphen, in de overigens ruwe wedstrijd, nog naast de Lei derdorpers door een velddoel punt achter Alecto-goalie Fred Brouwer te werken. Dames Leonidas - Leiden 0-0 Het overwicht van de Leiden-hoc- keysters op Leonidas, dat kan worden geïllustreerd met negen strafcorners voor Leiden en slechts één voor de thuisploeg in het eerste part, heeft geen doel punten opgeleverd voor de pu pillen van Hartman Kok. De af wezigheid van Xandra Rooyaards bij het nemen van de strafcorner heeft er toe bijgedra gen dat dit onderdeel niet uit de verf kwam. Na de rust kwam Leonidas gevaarlijk voor de dag met uitvallen die echter niet tot doelpunten leidden. In de laaste fase van de wedstrijd nog kansen voor Jeanne Misteli (net naast) en Anne Meily (een rollertje) die ook geen verandering in de stand brachten. Ellen de Groot tra Hartzuiker nog aardig tegen stand, maar ging toch met 7-6, 6-4 ten onder. Zij zorgde wel met Jan Pieter Noordermeer voor de enige setwinst in de ge mengd dubbel. Bij Sassenheim maakte Humphrey Stuyver z'n debuut in de tweede klasse een deed dat uitstekend. actie tegen Marlot uit Wassenaar. opgemerkt. Aanmerkingen op de BOKSEN - Het internationale leiding werden daarna bestraft met enkele minuten achter het doel voor met name Kees Wendt en Nol van der Drift. Het tweede Amstelveense doelpunt werd ge scoord in zo'n situatie met een man minder. profboksgala in het Rotterdamse Ahoy gaat vanavond niet door. Robles, tegenstander van de on geslagen Nederlandse halfzwaar- gewicht Blanchard in de hoofd partij, komt namelijk niet we gens ziekte. hü zijn drie partijen en had belangrijk aandeel in de 5-3 overwinning van zijn ploeg op Pijnakker II. Benjamin Ruy- senaars zorgde in het enkelspel en in de mixed met Carla de Waard voor de overige twee pun ten. De Munnik kwam op een gelijk spel uit tegen Heemstede. Christel Verwoerd kwam voor de eerste maal voor het eerste team uit en vierde dat feit met een pri ma zege op D. Koesel. 7—6, 6—2. Mare van Opstal zorgde voor het tweede winstpunt in de enkel spelen. Omdat de herendubbel van Marc en Hans van Opstal en de damesdubbel van Christel Verwoerd en Ellen Gerrese winstpunten opleverden, begon nen de Leiderdorpers met een 4-2 voorsprong aan de gemengd dubbels. Beide partijen gingen echter verloren: 4-4. Leidse Hout kwam verrassend sterk voor de dag tegen Marlot. Marcel van Rijn maakte het Theo Bollerman bijzonder lastig, maar ging toch in drie sets tenonder: 7-6. 3-6, 3-6. Ook Waldo Jan sen verloor, maar omdat Ellen de Groot (met moeite) en Annette van de Mey (simpel) hun partijen wonnen, was de stand na de singles 2-2. Omdat alle dubbel spelpartijen vervolgens werden, gewonnen, waarvan vooral de overwinning van Marcel van Rijn en Waldo Jansen op Boiler man en Smit een eervolle ver melding verdient, won de Leidse Hout met 2-6. Zee en Duin uit Katwijk zal ook al le moeite heben de degradatie te ontlopen. Hillegom II won met 7-1. Alleen de damesdubbel van Els Kales en Pat Heyligers lever de de Katwijkse ploeg een puntje op. LEIDEN - In de veldhandbalcompetitie wonnen de dames van OASE in de eerste divisie verrassend met 12-11 van het Haagse Wings. In die slotminuut kreeg de Alke- madese formatie loon naar werken toen Gerrie Hoogen- boom een fraaie breakout even fraai afrondde, 12-11. Voor de treffers van OASE zorgden: Hei- ma Stigter 4x, Gerrie Hoogen- boom 2x, Lydia van de Poel 2x, Riet Broesterhuizen 2x, Jannie Jansen en Margret Brugman. De heren van OASE moesten in het streekduel tegen Northa de zege met 10-19 aan de Noordwij- kerhouters laten. Bij rust had Northa een 5—6 voorsprong. De dames van HVS waren duidelij ker sterker dan hun opponenten uit Naaldwijk. De Stompwijksen toonden echter te weinig stoot kracht om genoemde krachtsver houding in voldoende treffers uit te drukken. Zodoende kon West- landia goed bijblijven. Na een 5-6 ruststand in het voordeel van HVS werd het tenslotte een 10-10 puntendeling. De score van HVS werd verzorgd door: Lenie van de Bosch 5x, Marijke van de Bosch 2x, Sjanie Waayer, Marijke Moes en Ankie van Wis- Het damesteam van MMO, evenals OASE en HVS uitkomende in de eerste divisie kon het niet bol werken tegen het Haagse Hellas. Met 11-16 ging de zege naar de Haagse formatie. In de eerste rondgang liet MMO het initiatief te gemakkelijk aan Hellas, dat daarvan dankbaar profiteerde (ruststand 4-9). Na de veldwisse- ling hadden de Hoogmadese da- Eerste plaats voor Correljé BODEGRAVEN - Mireille Correl jé (Zijl/LGB) vestigde tijdens het vierde gedeelte van de speedo- jaargangwedstrijd van de kring Gouwe-/Rijnstreek de aandacht op zich met een eerste plaats (1.14.8) op de 100 meter school slag meisjes 1970. Op de 100 me ter rugslag meisjes 1969 behaal de Yvonne Filippo met 1.17.6 eveneens een eerste plaats. Be rend van Aaken van de Zijl/LGB zwom tijdens limietwedstrijden in Amersfoort op de 100 meter vrije slag jongens onder 10 jaar een limiet. Hij bleef met 1.15.8 ruim beneden de vereiste 1.17.0. LEIDEN - LUSV en Gemini, die de regio in de nationale volleybalcompetitie verte genwoordigen, bleven het afgelopen weekeinde met lege handen achter. LUSV verloor met 3-1 van De Smash, Ge- mini moest met 2-3 de meerdere erken nen in Van Santen. Bij de dames was er alleen winst weggelegd voor Gemini en het reeds gedegradeerde DAC. LUSV heren verloor met 3-1 van De Smash. Desondanks was het een aantrekkelijke wedstrijd met veel lange rally's. LUSV verloor omdat met name het blok te zwak was. Ook het ontbreken van Willem Spierdijk kon onvoldoende gecompen seerd worden. LUSV's start was goed (13- 15 winst), maar daarna ontbrak het de studenten op de beslissende momenten aan een overwicht. Gemini verloor thuis met 2-3 van V. Santen. Behoudens in de derde set was de pass erg slecht. Daardoor werd Gemini ge dwongen via de buitenkant aan te vallen en daar had V. Santen juist het beste blok staan. Toch was het voor het publiek best een leuke ontmoeting (5-15,16-14, 15-4, 4- 15 en 13-15). Bij de dames-divisionisten "weet Gemini- zelf derde op de ranglijst pas volgende week, als de nummers één en twee elkaar ontmoeten, of het nog de tweede op pro motie rechtgevende plaats kan bereiken. Nu opende het goed tegen Purvo met 10- 15 winst. In de volgende twee sets kreeg Gemini een onbegrijpelijke inzinking. Ook coach Leo Brocrc kon niets aan deze matheid doen (15-10, 15-4). Na de vierde set de opstelling rigoureus te hebben veranderd draaide het weer en werd Purvo met 6-15 en 3-15 finaal van het veld gespeeld. Jammer dat er intus sen al een winstpunt was weggegeven (2- 3). Een volledig vastzittend NOVO heeft in de uitwedstrijd tegen het ook niet overtui gende Valkenberg/M de kans op een goed resultaat totaal laten liggen. Na de eerste sets met 16-14 te hebben verloren nam NOVO een rustpauze (15-0 verlies) om daarna ook de derde set nog onnodig met 16-14 weg te geven (3-0) Het door vakantie, werkverplichting en blessures danig gehavende eerste dames team van Leython heeft zich in de wed strijd tegen het in degradatiegevaar ver kerende MVC goed van haar sportieve plicht gekweten. Bij een 2-1 voorsprong (9-15, 15-11, 15-5) leek het er in de vierde set op, dat de da mes zouden doorstomen naar een 3-1 overwinning: maar na een 9-4 voorsprong viel de pass en daardoor de aanval weg en kon MVC alsnog een vijfde set afdwin gen. Doordat zij de punten broodnodig hebben, konden zij meer enthousiasme opbrengen dan de Leython-dames, het geen een 6-15 setwinst voor MVC oplever de. Aan Leythonzijde toonden Nelleke Volker en Joke Elfring zich waardevolle plaatsvervangsters (2-3). DAC wist vrijuit spelend, nu degradatie een feit is, in de streekderby Gemini 2 op de knieën te krijgen met 3-1. Gemini toonde weinig inzet en beschikt over een slechte pass. Bovendien draaide het 1-5 systeem totaal niet. DAC zette goedlopende com binaties op en verdedigde ook nog prima. (15-7. 6-15, 15-11, 15-12). In de promotieklas-heren was Donar niet voorbereid op het frisse spel van RW. Ook nu het gedegradeerd is blijft RW punten pakken. Evenals recentelijk in het NOVO-toernooi werd een compleet Donar naar een nederlaag gespeeld. RW toonde een grote samenhang en wist zo wel in de tweede als derde set een 13-10 achterstand door sterk blokkeren om te zetten in 13-15 winst. (3-0, 15-9, 15-13, 15- 13). De heren van Leython konden zich in de strijd tegen WW verzekeren van deelna me aan promotiewedstrijden. Zonder Wim Schouten, maar met de bijna her stelde Henny v/d Hulst moest het team aantreden. Van meet af aan was duidelijk dat Leython het betere van het spel had. Via een gerichte serve werd een voor sprong van 6 punten genomen, die niet meer uit handen werd gegeven (15-7). Door het gebrek aan aanvalskracht bij WW was het spelverloop niet spectacu lair. Ruud Lutjenhuis wist zich met enke le individuele acties toch te onderschei den. Het beeld van de wedstrijd was con stant. Een geconcentreerd Leython in het begin van de set, dan de versiapping met de kans voor WW om bij te komen, maar een in het beslissende deel van die set koel afmakend Leython. In de tweede toen WW leek terug te komen (12-13) werd een door WW fraai ingeslagen bal "uit" gegeven, waardoor men geïrriteerd raakte. Hierdoor kon Leython op routine de set uitmaken (15-13). In de derde set was de WW-tegenstand definitief gebro ken: 15-10. Een wegens ziekte incompleet NOVO heeft tegen Radius nauwelijks enige tegen stand kunnen bieden. Na de eerste sets met 15-5 en 15-4 verloren te hebben gaf NOVO in de derde periode nog het beste tegenspel maar kon ook nu Radius niet van de winst en hiermee het kampioen schap afhouden: 15-13, en 3-0. Gemini 2 behaalde een opvallend gemakkelijke ze ge van 3-0 op het hoger geklasseerde Punch. Basis voor dit suksus waren het gesloten blok en de sterke opslag van Bart Zoutenbier (15-10, 15-12, 15-10). Bij de dames deden de setstanden van WW-LUSV (15-17,14-16,13-15) een span nende aangelegenheid vermoeden. Niets was minder waar. LUSV had n.l. ondanks de krappe zege een beduidend overwicht, dat echter onvoldoende kon worden uit gedrukt. Els Jacobs speelde bij de stu dentes een sterke wedstrijd. RW contra Gemini 3 was zeer wisselend. Tot verbazing van een nonchalant RW toonde Gemini ondanks nog aanwezig degradatiegevaar weinig vechtlust en RW won daardoor ondanks veel fouten ruim. (3-0, 15-11, 15-12. 15-11). GER RENES mes duidelijk meer vat op het spel. Ondanks geweldig aandrin gen van Hoogmadese zijde hield Hellas de voorsprong echter tot het eindsignaal vast. Voor de treffers van MMO tekenden: El- lie van Leeuwen 3x, Leidy Vink 3x, José Elstgeest 2x, Gerrie van der Meer, Connie Elstgeest en Helma Vol water. De Hoogmadese heren wonnen verdiend met 11-15 van de reser ves van HW'70. By rust hadden de Voorschotenaren nog een 6-5 voorsprong. Bij MMO was Ge-' rard Elstgeest met zes treffers weer topscorer. Foreholte speelde tegen het Rot terdamse Snelwiek een prima partij. Zowel in offensief als de fensief opzicht voerden de Voor- houtsen de boventoon. Vooral na de veld wisseling (de eerste speel-, periode was afgesloten met een, 5—3 voorsprong voor Hannie Boskamp c.s.) was Foreholte op permachtig. Binnen de kortste keren werd Snelwiek naar een beslissende 9-3 achterstand ge speeld. In de slotfase nam Fore holte merkbaar gas terug, waar door de Rotterdamsen nog tot 9-5 konden terugkomen. Han nie Boskamp 4x, Thea Terheide 2x, Marian Mens 2x en Ellie Hoek scoorden voor Foreholte. Saturnus speelde in Alphen aan den Rijn tegen Rijnstreek geen grootse wedstrijd. Daar ook de Alphenaren bepaald niet over tuigden, ontspon zich voor het publiek een gezapige wedstrijd: 14-14. De Leidse dames leverden een uit stekende prestatie door in de tweede klasse koploopster CWP met 8-6 af te troeven. De dames van HW'70 ondervon den geen noemenswaardige te genstand van de reserves van HEC. Na een 2-5 ruststand werd het een eclatante 2-13 zege voor de ploeg uit Voorschoten. De Voorschotense heren boekten ook een overwinning op de reser ves van HEC, 15-12. Olympia ging in de tweede klasse met 11-9 onderuit tegen SOS. De Wassenaarse dames hadden by rust overigens nog een 3-4 voorsprong. Ook de Wassenaarse heren moesten met verlies ge noegen nemen. In eigen huis werd het een ruime 14-25 neder laag tegen het tweede team van Saturnus (ruststand 8-9).

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 18