Rijnsburgse Boys lost staartclubs 'Zolang we winnen, blij ven we meedoen' Noordwijk komt verplichting op sloffen na Quick Boys laat bij ACV niet over zich heen lopen -C FC Lisse kweekt moraal Katwijk laat langszij TerLeede veert op MAANDAG 19 APRIL 1982 ASSEN - Na het pak slaag bij DETO op tweede paasdag stond Quick Boys zaterdag tegen ACV een tweede beproeving te wachten. De Drentenaren begonnen overdonderend en leken na een snelle 2-0 voorsprong over de Katwijkers heen te walsen. De Janse-équipe her stelde zich echter bijtijds en sleepte op de valreep een verdiend 2-2 Sport gelijkspel uit het vuur. Zonder Dick Vooijs (pas ge trouwd). maar met Sis Tu Pan, togen de Katwijkers naar Assen. Pan zou normaal vanwege zijn werk in een Chinees restaurant niet hebben kunnen spelen. Het gegeven dat er direkt na afloop een snelle bolide klaar zou staan om hem naar zijn werk te bren gen deed de libero besluiten als nog van de partij te zijn. Dat bleek een belangrijke beslissing, want juist Pan wist tijdens de kritieke fase de rust in de achter ste linie van Quick Boys te bewa ren. Veel steun ondervond hij daarbij van Jaap van Beien, die als voorstopper een uiterst ver dienstelijke beurt maakte. Net als in de partij tegen DETO ke ken de Katwijkers na luttele mi nuten al tegen een 1-0 achter stand aan. Topscorer Jan Smid mocht in de vierde minuut een vrije trap voor ACV nemen. Smid poogde de bal langs de muur te plaatsen, maar vond daarbij een Katwijkse voet in de weg. Het leder caramboleerde op het hoofd van Teun van der Plas, om vervolgens zijn weg, over de uitgelopen Theo Guyt heen, naar het lege doel te vervolgen: 1-0. De Assenaren poogden, met Lugtenburg als een sterke spel maker, onmiddellijk door te drukken. Nadat Kenter al een keer alleen voor Theo Guyt was verschenen, liep ACV in de 15de minuut naar 2-0 uit. De gevaarlij ke Smid omspeelde een paar man en stoomde vervolgens rich ting Guyt op. Smid liet de eer nu aan de meegekomen Ron Kroone, die Guyt simpeltjes pas seerde. Katwijkse protesten dat Kroone buitenspel zou hebben gestaan werden door arbiter Van Kreuningen resoluut wegge wuifd: 2-0. LISSE - FC Lisse stelt een ul tieme poging in het werk om nog beslag te leggen op de tweede plaats in de twee deklasse C. Tegen CSW kweekten de Bollenstreek- bewoners daartoe de nodige moraal: 1-0 winst. Volgende week staat het belangrijke treffen tegen de huidige nummer 2, Geinoord, op het programma. De winst van de FC Lisse tegen CSW was niet overtuigend, maar ging wel naar de ploeg die daar de meeste aanspraak op mocht maken. Voor de rust, CSW speelde toen met de wind in de rug, kregen bei de teams enige kansen. Na een kwartier spelen gaf Rob Suttorp de bal goed aan Frans van der Laan voor, die het leder direkt op de slof nam. De bal scheerde rake lings over het doel. Gert van Tol zorgde voor het verdere gevaar. De voorstopper ging herhaaldelijk mee naar vo ren, om vervolgens enkele goede kopballen af te leve ren. Veel geluk had hij daar bij echter niet. Aan de andere kant knalde de oud-FC Am sterdam-speler Karter de bal net over, terwijl ook Hoogen- boom precisie miste. Na de rust had de FC Lisse, met Maarten-Jan Arendsman voor Gert van Tol, het betere van het spel, maar qua kan sen waren de Wilnissers ze ker niet de mindere. De safe Nico Groeneweg moest ver schillende keren reddend op treden. In de 65ste minuut bracht Jan van Slooten de Talsma-ploeg in veilige ha ven. Van Slooten snoepte de bal handig van een CSW-er af en hing het leder vervolgens hoog achter goalie Versluis in de touwen: 1-0. Tijdens de slotfase mocht, de lange tijd geblesseerde, Peter Slobbe ten koste van René Griffioen zijn rentree maken. Op aan geven van Frans van der Laan kreeg de spits prompt een uitstekende mogelijk heid. Slobbe prikte de bal echter naast het lege doel. Gevaar aan de andere zijde, waar Piet Boot als een rustge vende libero optrad, kwam er echter niet meer, zodat Lisse twee belangrijke punten bin nensleepte. Johan Jonker zorgde er vervolgens voor dat het aangeslagen Quick Boys terug in de wedstrijd kwam. Nadat de doorgebroken Kees van Rooijen in de 25ste mi nuut gevloerd was, ontfermde Jonker zich aan de achterlijn over de vrije trap. Op het snoei harde schot van Jonker had kee per Ter Veld het nakijken, te meer omdat hij niet verwachtte dat Jonker de bal vanuit de moeilijke hoek rechtstreeks in het doel zou jagen: 2-1. Uit deze treffer putten de duinpan- bewoners moed en kregen meer dere kansen. De doorgebroken Mart van der Plas werd in ideale schietpositie op de hielen getikt, waardoor hij de bal net voor langs het doel moest plaatsen. Ook Kees van Rooyen was dicht bij de roos. In de tweede helft dicteerde Quick Boys, zoals gebruikelijk draai end op een groot portie werklust, de wedstrijd. De beide backs Leo Noort en Wim van der Plas (in de eerste helft nog onzeker) fun geerden daarbij herhaaldelijk als extra aanvallers. Opvallend was ook de rol van Kees van Rooyen, die voor het eerst sinds lange tijd 'in oude doen was. De defensie van ACV bleef echter hermetisch gesloten. Twintig minuten voor het einde poogde trainer Janse met Frenk van der Kleij voor Gert Ouwersloot nog meer druk op de ketel te zetten. ACV kreeg daardoor mogelijkheden in de counter. Kroone en Smid von den echter beiden Theo Guyt op hun weg. In de laatste minuut werd het alles of niets offensief van Quick Boys gehonoreerd. Mart van der Plas lepelde de bal vanaf de achterlijn over keeper Ter Veld heen, alwaar Kees van Rooyen ter plekke was om het laatste tikje te geven: 2-2. Een leuke opsteker voor de Katwij kers, die zich, met de vier laagst- geklasseerde teams nog op het programma, niet geheel veilig mogen wanen. IJMUIDEN Het spel is uit. Wat Noordwijk nog rest is het nakomen van een aantal (sportieve) verplichtingen, en daartoe behoorde zaterdag ook een bezoek aan IJ- muiden. De kampioenskandidaat van ruim een week geleden kwam daar met een minieme 2—1 zege zo'n ver plichting na, waarmee men voor de oude club van oe- fenmeester Piet Buter de achterdeur naar de tweede klasse wagenwijd openzette. Eric van Doeselaar kwam tegen Blauw Wit, ondanks zijn openingstreffer, niet uit de verf Ook hier komt de RCL-aanvaller juist tekort om de Friese afweer in verlegenheid te brengen Foto: Holvast) RCL houdt titelrace moeizaam vol LEIDERDORP - Blauw Wit '34, dat eerder de Leidse regio ver baasde met een 0-6 overwinning op Quick boys, had zaterdag met het geijkte lange halen-gauw thuis-voetbal minder succes bij RCL. De technisch veel meer on derlegde Racing won door tref fers in de tweede helft met 2-0 van de Friezen, die ondanks hun benauwde positie op de ranglijst uiterst clean zijn blijven spelen. "Dan er maar uit", lichtte Blauw Wit-spits Anton Roskam na af loop van de wedstrijd toe, "maar we blijven sportief'. De Friezen gingen er overigens wel fanatiek tegenaan op sportpark De Bloe- merd, waar de harde wind zater dag vrij spel had. In de eerste helft hadden de met twee spitsen spelende bezoekers de wind in de rug, zonder er maar een ogen blik gebruik van maken. Doel man Peter van der Heijden kreeg praktisch geen gevaarlijke bal te verwerken, al kwam hij wel vrij veel in het stuk voor door af zwaaiers en terugspeelballen van Leiderdorpse verdedigers. RCL, dat er een veel betere spelop- bouw op nahield, kwam pas te gen het einde van de eerste helft in aanvallend opzicht enigszins los. Hoogtepunt van die activitei ten was een door de trouwens zwak spelende Erik van Doese laar ingeschoten bal, die door een Blauw Wit-verdediger van de doellijn werd getrapt. Na rust trok RCL massaal ten aanval, waardoor het Friese strafschop gebied iets weg had van een sta tionsplein rond de klok van 17.00 "Toch was ik met bang dat we niet zouden scoren", meldde later RCL-trainer Theo de Waard. "Die goal moest een keer komen, dar twijfelde ik niet aan. Feit is wel dat we de toeschouwers wei nig hebben laten zien dit keer. Ik vond het een teleurstellende wedstrijd. We lieten ons meesle pen in het matige spel van Blauw Wit, dat niet voor niets tot de de gradatiekandidaten behoort. Po sitief van die ploeg vond ik in derdaad dat ze blijven voetbal len. 'T zijn geen schoppers, heel wat anders als Nieuw Lekker- land dat ook onderaan staat". Het verlossende doelpunt kwam voor RCL na zestien minuten spelen. Nadat eerder inzetten van Peter Siera, Erik van Doese laar en Dick van der Bijl door doelman Piet Venema waren ge stopt of het doel net gemist had den, opende Eric van Doeselaar met een droog schot in de linker benedenhoek de score. Omdat Blauw Wit vervolgens wat meer risico nam werd de wedstrijd zo waar even interessant. RCL kreeg door het opschuiven van laatste man Jaap Booy wat meer ruimte in de voorste lijn en buit te dat achttien minuten voor tijd knap uit. Bob van Bohemen bediende de in het centrum sprintende Pierre van Gemerden op maat, die al leen voor de doelman geen fout maakte: 2-0. Daarmee was de strijd gestreden Hoewel in de slotfase Blauw Wit nog gevaarlijk werd, zat het er meer in dat de stand 3-0 zou wor den. Omdat echter Ene van Doe selaar twee keer in riante sco- ringspositie miste en ook Pierre van Gemerden en Dick van der Bijl 2-0 blijkbaar genoeg vonden kwamen het daar niet van. Hoewel IJsselmeervogels nog steeds een ruime voorsprong koestert, behield RCL met deze zege een klein kansje op de titel in 1B. "We staan nu op een gedeelde tweede plaats" rekende Theo de Waard uit", met vijf punten ach terstand en een wedstrijd minder gespeeld. Met nog zes wedstrij den te gaan is de kans op de titel zeker niet groot. Maar zolang we blijven winnen doen we mee. En je weet 't, hoop doet leven hè". CHRIS HARTMAN Maar niemand die koud of warm kon worden van de bijzonder povere manier waarop Noord wijk het degradanten-lot van de Telstar-buur praktisch bezegel de. IJmuiden zelf maalt al hele maal nergens meer om. Niemand onder de Hoogovenrook die nog een nacht wakker ligt van het be ruchte spook. Noordwijk gaf het trouwste deel onder de aanhang het besef naar huis mee, dat ook hun rol, weliswaar aan de zonni ge kant van de ranglijst, is uitge speeld. De rood witten deden nauwelijks een poging dat te verbergen. Wat maakt het allemaal nog uit. Een Noordwijk dat zo nodig moest presteren had IJmuiden onge twijfeld een fikse afstraffing be zorgd. Maar de prestaties wegen niet meer zo zwaar. Daarom al leen al waren gelouterde spielers als Manuputty en Van der Veen met Hans Westgeest bij het twee de elftal achtergelaten. De wel aanwezige Sjoerd Boot hield, licht geblesseerd, het burgerpak aan. Timo Gerlof bleef eveneens met een blessure aan de kant. Gerard Tio dook als rechtsachter weer op in de hoofdmacht. Al- bert Spaanderman werd tussen Marijt en Smits op het midden veld geposteerd, waarmee voor Andries Wendt de libero-positie vrij kwam. Stuk voor stuk han delden de Noordwijkers hun werkjes naar behoren af. De res pectievelijke IJmuidense tegen stander had nooit veel ruimte en had bijna geen aanspeelpunt. Noordwijk deed echter bijzonder weinig met het veelvuldig balbe zit. Neem de tweede helft, waarin de bal net zo vaak buiten als bin nen de lijnen werd achtervolgd Niemand die een extra schepje er bovenop deed om het kwaliteits verschil duidelijk in scores te vertalen. "Het werd een rot wed strijd, omdat ons derde doelpunt niet snel viel. Scoren wij een mi nuut of tien na rust nog eens. dan had het wel anders geworden", wist Buter. Noordwijk raffelde de ontmoeting op de sloffen af, waardoor IJmuiden in een eer volle remise mocht blijven gelo ven. Wie kon het schelen dat het zover niet kwam? Nauwkeurig Zelfs de openingstreffer, waarmee Joop Hcnnx op aangeven van Cor Krab na bijna twintig minu ten het duel enig leven in blies, vormde voor IJmuiden geen sti mulans meer om nog eens alles Ton Arroyo springt hoger dan DOVO-keeper Kees van Kranenburg. Via de lat en de rug van de goalie zal de RBB-spits zijn ploeg aan de leiding helpen. KATWIJK - Zonder de jeugdspe lers, die de vorige week zo'n po sitieve inbreng hadden, moest zaterdagderdeklasser Katwijk genoegen nemen met een 1-1 ge lijkspel tegen Vlaardingen. Het met een 4-mans middenvele! ope rerende Katwijk kwam tijdens de eerste helft niet door het Vlaardingsc verdedigingsbas tion heen. Wel was Wim Guyt 1 rond de 30ste minuut tot twee maal toe dichtbij een treffer, hij schoot de bal echter tegen de paal en net over. Vlaardingen sloeg tijdens de_35ste minuut in de counter toe. De Katwijkse-de- fensie verzuimde de treuzelende spits de bal af te snoepen, waar na deze 0-1 aantekende Na de rust deed trainer Huguenin de al in de eerste helft gevaarlij ke Wim Guyt 1 naar de spits ver huizen. Dit bleek een goede greep, al scoorde Guyt niet. Wel trof hij twee keer het houtwerk. De voor Guidi van de Bent in de ploeg gekomen Jack Hoogkamer bezorgde Katwyk in de allerlaat ste minuut de terechte gelijkma ker. Uit een corner van Guyt 2 kopte hy de 1-1 binnen. Het Rijnsburgse publiek heeft zich ook na de vele teleurstellende re sultaten in de afgelopen maan den nog lang niet neergelegd bij een plaats in de onderste regio nen. In het programmablad heet het duel met koploper DOVO nog altijd een 'topper' alsof het verschil van vijftien punten niet echt onoverkomelijk is. De ambi ties van de Rijnsburgse ploeg rei ken in werkelijkheid natuurlijk niet veel hoger dan een mogelij ke aansluiting bij de midden moot terwijl de ploeg uit Vee- nendaal samen met Bennekom nog volop in de race is voor het afdelingskampioenschap. De manier waarop de thuisclub DOVO in de beginfase tegemoet trad werd door de koploper in eerste instantie dan ook alleen als lastig ervaren. Het elftal bleef, overtuigd van de eigen supnori- teit, gedurende de hele eerste helft vrij nonchalant spelen waardoor de Rijnsburgers her haaldelijk erg dicht bij een tref fer kwamen. Toen na ruim een half uur spelen de thuisclub daadwerkelijk had gescoord leek de Veenendaalse ploeg wakker te schrikken. In het eerste kwar tier na rust kwam DOVO sterk spelend op gelijke hoogte maar onmiddelyk na dit door Steef van de Oosterkamp gemaakte doelpunt viel het elftal weer te rug in het vrijblijvende voetbal dat in de eerste drie kwartier met zo weinig succes was beoefend. De harde wind die in de lengterich ting over het veld blies was er voor een groot deel verantwoor delijkheid voor dat DOVO in die eerste' helft nauwelijks een rol van betekenis kon spelen Met de westenwind pal in de rug kon het karakteristieke aanvalspatroon van de ploeg vrijwel niet worden uitgevoerd. De beide vleugelspe lers Pieter Gijsbertsen en Alex van de Klift slaagden er maar zel den in om spitsspeler Steef van de Oosterkamp te bereiken waar door de Venendaalse ploeg nage noeg machteloos opereerde. Al leen met een enkel afstandsschot werd de Rijnsburgse sluitpost Henk van Voorbergen op de proef gesteld. De thuisclub imponeerde in die eerste dne kwartier aanmerke lijk meer. Vooral via de rechter vleugel, waar Ruud van der Voort erg veel werk verzette, was de Rijnsburgse ploeg bijzonder gevaarlijk en werd er keer op keer paniek gezaaid in de DOVO- defensie. Door het weinig accu rate optreden vanjlob Gillissen op alles te zetten. Tien minuten later had Noordwyk de leiding weer in handen. Jan Willem Bo- gers verzorgde koeltjes de gelijk maker Uit een afgeslagen aanval plaatste hij de bal nauwkeurig berekend over de vingertoppen van keeper Simon Ras kort on- der de lat. Albert Spaanderman deed het enkele minuten later iets minder punctueel maar ram melde uit een vrije trap vanaf de rand van het strafschopgebied via de onderkant lat even fraai de 1-2 achter Ras. Met nog een uur voetbal voor de boeg was de wedstryd toen al ge lopen. Eén kans zou nog volgen, zeven minuten voor het einde. Herinx zag zijn inzet via Dort- mundt hoog tegen de paal stui ten. Verder hoefden IJmuiden en Noordwijk niet meer zonodig. De lust tot ondernemen was de via het programma-blaadje stil letjes actie-voerende partyen te gen vennootschapsbelasting reeds vergaan. Ook scheidsrech ter Bulthuis hield de handen op zijn rug, toen Hans Verwoerd in de tweede helft naar Tio na- schopte Het meeste applaus kreeg derhalve Cock van Leeuwen, overigens vóór aanvang van de wedstryd. De IJmuidense libero werd in de middencircel gehuldigd omdat hij voor zijn 250ste wedstrijd in het eente team stond. Een bloe metje. een vriendelijk woordje, cadeaus maar, door een blessu re verhinderd, geen wedstryd voor de jubilaris. Ach, moet ook het huldigmgscomi- té hebben gedacht, wat maakt dat eigenlijk allemaal nog uit. GERARD HAVERKAMP Indrukwekkende deling met koploper DOVO RIJNSBURG - In de slotfase van deze competitie lijkt het met veel pretenties opgebouw de elftal van Rijnsburgse Boys toch nog iets van de hooggespannen verwachtingen waar te maken De vier punten die in het paasweekeinde werden behaald en het geluk spel tegen DOVO (1-1) van afgelopen zaterdag bevestigen de stijgende vorm van de pupillen van trainer Arie Lagendijk. Voor het eerst dit seizoen verwijdert de ploeg zich nu uit het zo vertrouwde gezelschap van potentiële degradatiekandidaten als WHC en IJmuiden. en Ton Arroyo eindigden de meeste Rijnsburgse aanvallen echter over of naast het doel van Kees van Kranenburg Pas na ruim een half uur spelen was de voorhoede van de thuisclub voor de eerste maal succesvol Aan voerder Martin Toet bereikte na een vrije schop het hoofd van Ton Arroyo die de bal via de lat en de rug van doelman Kees van Kranenburg uiteindelijk m het net zag verdwijnen 1-0. De voorsprong werd een kwartier na rust verspeeld toen midden velder Bert van Sas na een lange solo spits Steef van de Ooster kamp wist te bereiken. Niet ge hinderd door de weinig indruk makende Rijnsburgse verdedi ging kon hij moeiteloos inkop pen: 1-1. Merkwaardig genoeg voor een ploeg die in de kop van de ranglyst elk punt hard nodig heeft, koesterde DOVO na deze gelykmaker geen enkele ambitie om alsnog de volle winst te pak ken Het elftal liet het initiatief in het laatste half uur over aan de thuisclub die er, ondanks kansen voor onder andere Piet Haas noot, niet in slaagde de houding van de Veenendalers af te straf fen. DICK VAN DER PLAS SASSENHEIM - Onverwachts gloort er alsnog hoop aan de horizon van tweedeklasser Ter Leede. De brigade van Piet Wassenaar leek hopeloos in de dcgradaticput tc zitten, maar stuntte zaterdag door de nummer twee van de rang lijst PPSC met 1-0 te ver slaan. Een zege die zelfs veel ruimer uit had kunnen vallen als de Sassenheimers wat minder slordig met de doel kansen waren omgespron gen De rollen leken in dit treffen volledig omgedraaid. Ter Leede oogde meer als de nummer twee van de compe titie, terwijl het spel van PPSC meer weg had van dat van een degradatiekandidaat. De Vlaardingers zaten volle dig vast en kwamen dan ook totaal niet aan de bak De slechte resultaten van de laat ste tijd deden coach Wasse naar besluiten een andere tactiek te volgen. Achter de tweemansvoorhoedc Pieter van der Plas-Frits Hoekstra fungeerde Nico van der Fan ge als aanvallende pion op het middenveld "Het storen de werk is niets meer voor Nico. Daarom deelde ik hem voor dit treffen een uhwI lp bouwende taak toe", aldus oefenmeester Wassenaar Deze ingreep pakte succesvol uit Het verdere middenveld, bestaande uit Jan van Hars kamp, en het jeugdige duo Han Verbaas-Robert Entho ven knapte het vuile werk op. terwyl Van der Fange zich in aanvallende zin zeer verdien stelyk betoonde Vanaf de af trap had Ter Leede het heft volledig in handen Na 5 mi nuten was de thuisclub al dichtbij een treffer. Verbaas leverde een prima schot af. terwyl ei-n bil v.m Frits Hoekstra via de knie van Pie ter van der Plas via de paal in de handen van de keeper be landde. Ondanks de talnjke kansen liet de winnende goal echter tot ver in de tweede helft op zich wachten. Nannc Sluymer plaatste de bal uit een vrije trap op het hoofd van Jan van Harskamp, die de bal achter goalie Spienng deed belan den: 1-0 Pieter van der Plas en Nico van der Fange kre gen nog uitstekende moge- lykheden, maar zy wensten het iets te mooi tc doen. Piet Wassenaar ziet de toekomst hoopvol in "De sfeer is goed, ik weet nu wat ik aan deze ploeg heb en we staan slechts dne punten op DOTO achter, ik denk daarom dat we het redden"

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 17