'Jongensdroom gaat in vervulling' imjuui Willem II krijgt renteloze lening Daly vervanger van Reutemann Clerc en Van der Wal koplopers Gerald Vanenburg maakt vanavond opwachting in Oranje Toch titel voor Real WOENSDAG 14 APRIL 1982 LONDEN (ANP) - De Ier Daly zal Carlos Reutemann vervangen in de formule 1 renstal van Williams. De Argentijn maakte na de eerste twee races van het seizoen bekend dat hij definitiéf afscheid nam van deze tak van de autosport. De 29-jarige Ier heeft een contract getekend voor de rest van het huidige seizoen. Hij vult de ploeg aan als tweede rijder. De Fin Keke Rosberg werd automatisch rijder nummer een in de Williams-stal. toen Reute mann vlak voor de Grote Prijs van de Verenigde Staten (west) te Long Beach opstapte. De Argentijn werd in die race vervangen door Mano Andretti De Amerikaan moest echter het aanbod voor een langer con tract afslaan, omdat hij zich niet kan vrijmaken voor het gehele seizoen wegens bepaalde verbintenissen in zijn land. Daly's eerste race is de Grote Prijs van San Marino op het Italiaanse Imola-circuit. Vanaf 1978 heeft hij, met wagens van Ensign en Tyrell, aan 36 grote prijzen in de formule 1 deelgenomen. Ferrari Enzo Ferrari, de 84-jarige grijze eminentie uit de autoracesport. heeft de internationale autosport federatie schriftelijk laten weten zich terug te trekken uit het formule 1 circus als er "meer onsportiviteiten zullen worden geduld". Ferrari doelt op de diskwalificatie van zijn coureur Gilles Villeneuve na de Grote Prijs van de Verenigde Staten (west) in Long Beach ruim een week geleden. Ferrari liet weten dat hij na de Grote Prijs van San Marino op 25 april op het circuit van Imola bekend zal maken of hij zich al dan niet terug zal trekken. TILBURG (ANP) - Gedeputeerde Staten van Noord-Brabant hebben gisteren het be sluit van de Tilburgse gemeenteraad om Willem II een renteloze lening van 350.000 gulden te verstrekken goedgekeurd. Dat betekent dat de bewindvoerder van de club. mr. M. Franken, in de loop van deze week de spelers en de trainer hun salaris vanaf 12 maart kan uitbetalen. Op die datum werd hij benoemd tot bewindvoerder in de sursean ce van betaling van Willem II. Over de betaling van salarissen over de periode voor 12 maart heeft hij geen zeggenschap. Nagenoeg de gehele selectie van de Tilburgse club heeft nog salaris vanaf begin februari tegoed. Aangezien Willem II dat op grond van het uitstel van beta ling niet behoeft uit te betalen, proberen spelers en trainer via hun vakbonden dat geld bij de bedrijfsvereniging de ge- KLAZIENAVEEN (ANP) - Na de zevende ronde in de strijd om de nationale damtitel delen Rob Clerc en Jannes van der Wal met ieder elf punten weer de eerste plaats. De titelverdediger moest na een moeilijk duel een punt afstaan aan Jos Stokkel, en Clerc ver sloeg in een fraaie positiepartij Luteyn. Toch blijft Van der Wal er gunstiger voor staan. Bij gelijk eindigen blijft hij namelijk in het bezit van de titel. Hans Jansen komt geweldig opzet ten. Hij versloeg nu Hans Ver min, die overigens de strijd niet schuwde, in een prachtige partij. Hij nam hiermee de derde plaats over van Palmer, die door verlies tegen bies uit de kopgroep ver dween. Bies klaseerde zich hier door voorlopig als vierde. Be langrijk is dat de hoogste vier plaatsen direct recht geven op een plaats in de eindstrijd van het volgend jaar, maar ook speelt mee dat de hoogste zes geklas- seerden verzekerd zijn van een plaats in het Nederlandse tiental, dat in de tweede helft van sep tember aanstaande in Scheve- ningen de landenwedstrijd tegen de Sowjet-Unie speelt. Van der Wal gebruikte zeer veel tijd na een moderne openingsva riant, waar theoretisch toch al wat van bekend is. Beide spelers raakten in hevige tijdnood en moesten tempo zet ten. Na deze fase bleef een zeven tegen zeven remise-eindspel over, waarin tenslotte Stokkel een puntendeling forceerde. Clerc - Luteyn 2-0, Smeenk - Bron- string 1-1, Van der borst - Heusdens 1-1, Jansen - Vermin 2-0, Palmer - Bies 0- 2, Stokkel - Van der Wal 1-1. De stand na zeven van de elf ronden is: 1. Clerc en Van der Wal 11 punten, 3. Jansen 9, 4. Bies 8, 5. Palmer, Bron- string en Heusdens 7, 8. Stokkel 6, 9. Van der Borst, Smeenk en Vermin 5,12. Luteyn 3. zondheid in Zeist los te krijgen. Het Brabantse provinciebestuur heeft tevens het bezwaarschrift van de Tilburgse raadsleden D. Hendrickx (PPR) en J. de Brou wer (PSP) tegen het raadsbesluit ongegrond verklaard. Hendrickx wacht op de argumentatie van G S. voordat hij in beroep gaat bij de Kroon. Beide raadsleden vinden dat het verstrekken van een renteloze lening een te zware belasting voor de gemeentelijke financien betekent. Hendrickx is overigens de afgelopen dagen te lefonisch bedreigd door aanhan gers van Willem II. Hy zou in el kaar geslagen en zijn huis in brand gestoken worden als hij zijn bezwaren tegen de lening niet introk. Eindhoven Het bestuur van de eerste divisie- club Eindhoven is weer wat opti mistischer over de toekomst van de club, die in grote financiële moeilijkheden verkeert. De be stuursleden baseren hun ge sterkte vertrouwen op de reac ties op een advertentie, die men vorige week in de plaatselijke bladen liet zetten. Daarin deed het bestuur van Eindhoven een oproep aan de lezers de club te steunen. Gisteravond gaf men de ruim twintig geïnteresseerden inzicht in de plannen van de club aan de hand van het rapport "voorkomen is beter dan gene- ZEIST (GPD) Gerald Vanenburg had zich bij het begin van dit voetbal seizoen „Ajax' beste zestien" tot doel gesteld. Een basisplaats in de hoofdmacht van de Amsterdamse club had hij voor een latere datum gereserveerd, een intrede in de elitegroep van Jong Orange en het Neder lands voetbalteam beleefde hij alleen in zijn dromen. „Het is snel ge gaan", klinkt het verontschuldigend uit de mond van de net 18 jaar ge worden Utrechter. Drie van de 28 competitiewedstrij den van Ajax zat hij op de reser vebank, de rest stond hij in de basis. Hij werd de as van het UE- FA-team, wordt begeerd door Jong Oranje en debuteert van avond in het echte nationale voetbalteam. „Een jongens droom gaat in vervulling", zegt de frele middenvelder over zijn eerste interland (tegen de Grie ken) in Eindhoven. Vanenburg bereidt zich in het sportcentrum van de KNVB voor op de oefeninterland tegen de Zuideuropeanen. „Laat eens een paar trucjes zien", smeken de toeschouwers bij de ochtend training als de voormalige jeug- speler van Elinkwijk de bal aan gespeeld krijgt. Zelfs bij het Oranje op oefening is het een lust om Vanenburg te zien, het veel te ruime trainingspak - het kleinste Demonstraties bij interland ZEIST (ANP) - Dc eerste de monstraties van het georga niseerde voetbal tegen de belastingplannen van staatssecretaris Kombrink, zullen bij Nederland-Grie kenland plaatsvinden. Via spandoeken zullen de be zwaren tegen het heffen van vennootschapsbelasting bij de clubs en tegen het stand punt van het ministerie van Financiën, dat de clubs on dernemers zijn, duidelijk worden gemaakt. In de weekeinde zal de actie tegen de plannen belasting te heffen op de kantine-op brengsten op veel grotere schaal worden herhaald. Het bestuur amateurvoetbal heeft alle clubs gevraagd za terdag en zondag massaal te protesteren. Het zou moeten gebeuren door een verkla ring tegen de plannen van het ministerie van financiën te laten omroepen op het moment dat de wedstrijden zouden moeten beginnen. Het aanvangstijdstip van al le standaardwedstrijden zal daardoor een aantal minu ten worden uitgesteld. De KNVB heeft de clubs ge vraagd ook alle vlaggen op de sportcomplexen half-stok tc hijsen. maatje is door Rijvers zelf inge pikt - bezorgt hem meer proble men dan het contact met het leer. Vanenburg is allang geen onbe kende meer voor de vogeltjes in de Zeister bossen. Ze zagen hem alle vertegenwoordigende teams doorlopen. Tijdens de lunch zoekt hij het ge zelschap op van de andere jonge lingen. Rijkaard, Kieft, Gullit en onderbreekt de smakelijke hap voor een bezoekje van zijn moe der. Het zal in de geschiedenis van het Nederlandse voetbal niet vaak voorgekomen zijn dat een kersverse international zijn moe der op bezoek kreeg. „Mijn moe der kwam een paar loopschoen^ tjes brengen. Ik had een paar bij me, maar die zaten niet lekker". Het viel Vanenburg overigens niet mee zijn wens kenbaar te maken aan zijn moeder want ge plaagd door de vele telefoontjes vroeg ook Gerald een geheim nummer aan. Dinsdagochtend bemerkte hij evenwel dat het nummer ook voor hem een ge heim was. „Ik heb mijn schoon zuster moeten bellen, ik wist het nummer niet". Twee en een half jaar terug stapte Gerald Vanenburg op bij Elink wijk, bedankte voor FC Utrechts jeugdplan (waar hij 18 maanden aan verbonden was) en meldde zich bij Ajax. Door de stichtings vorm kon de plaatselijke eredivi sieclub het erkende talent niet aan zich binden, hetgeen later weer speelde toen de Utrechters Edwin Godee en Marco van Bas ten het voorbeeld van Vanen burg volgden en ook in de jeugd van Ajax gingen voetballen. De toen 15-jarige Vanenburg begon in BI, wat later werd dat Al, C- team en tenslotte de hoofd macht. Ook bij de Amsterdamse club doorliep hij de klassen snel. Rijvers wilde na de uitschakeling voor de WK in Spanje de jeugd inschakelen, maar dacht daarbij in eerste instantie niet aan Van enburg. Door afzeggingen en blessures kwam er van een lang zame inpassing niets. Rijvers: „Ik heb niet de indruk dat Van enburg zelf tegen zijn debuut op ziet. Hij loopt zo vrij als een vo geltje te voetballen, niet ge plaagd door welke last dan ook. Vrijuit voetballen, dat mag hij te gen de Grieken ook. Laat hy maar tonen dat hy nu al thuis hoort in de groep van 22 waaruit ik ga kiezen voor de kwalificatie wedstrijden om het Europees kampioenschap". Op het middenveld van Orarye vormt Vanenburg met zijn ploeg genoot Frank Rijkaard het aan vallende deel van het midden trio, Willy van der Kerkhof ver vult de verdedigende opdracht. Om de beurt met Rijkaard moet hij in de voorste lijn opduiken om Kieft, Tol en Gullit steun te verlenen. Rijvers heeft gelijk als hij beweert dat de jonge Utrech ter nauwelijks gebukt gaat onder zijn debuut. „Toen ik van mijn selectie hoorde was ik wel even nerveus, toen ik vernam dat ik door de blessure van Jan Peters in de basis kwam had ik dat ge voel niet meer. Dit is mijn kans, ik zal proberen die te pakken, maar meer dan myn best doen kan ik niet", zegt de op de Argen tijnse international Ardiles gelij kende middenvelder die drie da gen later met zijn club tegen PSV om het landskampioen schap strijdt. Een duel dat door Vanenburg tot kwart over negen vanavond naar het het tweede plan geschoven is. „Ik zal me niet sparen omdat ik zondag te gen PSV speel. Ik wil zo hoog mogelijk spelen, dat is Ajax, maar dat is ook het Nederlands elftal". De Amsterdamse club heeft zich overigens niet tot de bondscoach gericht met het verzoek Vanen burg halverwege te vervangen, zoals Linder dat wel deed bij het debuut van Kieft en Rijkaard te- zen". dat penningmeester Ton Vermeulen opstelde In dit rap port. begin vorige week tydens een druk bezochte ledenvergade ring gepresenteerd, stelt het be stuur voor elk toekomstig sei zoen uit te gaan van een minima le begroting zonder bykomende frarye als mogelyk periodekam pioenschap. shirtreclame, etc spelers en trainers komen ook slechts in aanmerking voor mini male salarissen, maar mogen meedelen in meevallende recet te-inkomsten. Vermeulen "We zijn daarbij uitge- gegaan van de werkelyk slechtst mogelyke recette". Op de ledenvergadering werd half mei als termyn gesteld waarbin nen een bedrag van 200 000 gul den op twee geblokkeerde bank rekeningen binnen moet zyn. Komt dit bedrag er lang niet. dan is het voortbestaan van de club zeer twyfelachtig Na de byeen- komst van vonge week had het bestuur al aan toezeggingen een bedrag van 60 000 gulden bin- Liverpool fier aan kop LONDEN (ANP) - Liverpool heeft zijn leidende positie in de eerste divisie van de Engelse betaald voetbal competitie gisteren ste vig in handen gehouden door een zege van 2-0 op Stoke City De twee treffers kwamen al voor rust tot stand door Alan Kenne dy en Craig Johnston. Liverpool bleef met deze overwinning voor de achtste achtereenvolgende keer ongeslagen. Ipswich, nog steeds op de tweede plaats, liet het gat ten opzichte van Liverpool niet groter wor den. De ploeg van Robson ver sloeg op eigen veld West Ham United met 3 2 John Wark en Alan Brazil waren de schutters voor Ipswich in de eerste helft. West Ham kwam door Cross dne minuten voor het verstryken van de eerste 45 minuten terug tot 2- 1. Russell Osman was in de 51ste minuut succesvol voor Ipswich (3-1), waarna Cross met nog tien minuten te gaan zijn en West Hams tweede doelpunt maakte. Ook de derde topploeg die in actie kwam. Swansea, won. Op eigen veld spelend versloeg Swansea met 10 (treffer van Alan Curtis) Southampton. De uitslagen sijn: Coventry - Evrrton 1-4). Leeds - Midd lesbrough 1-1, Liverpool - Stoke City 2-0, Ipswich Town - West Ham United 3-2, Swansea - Southampton 1-0. De stand aan kop is: 1. Liverpool 34-09 2. Ipswich 34-64 3. Swansea 35-63 4. Manchester United 34-59 S.Southampton 36-59 6. Tottenham 30-57 i veel te groot trainingspak oefent Gerald Vanenburg lmet Frank Rijkaard Jume Koolhof gen de Zwitsers en zoals Ajax ook deed toen Vanenburg met de UEFA-jeugd tegen Telstar oefen de. „Ik vond dat toen niet leuk, je speelt en traint weinig met de UEFA-jeugd, de periode om el kaar te leren kennen is kort. Aan de andere kant begrijp ik Ajax. Ze hebben niets aan een overbe- VALLADOLID (ANP) - Real Madrid heeft gisteravond in Valla dolid de Spaanse voetbalbeker veroverd. Real versloeg in de finale, die door 28.000 toeschouwers werd bijgewoond, Sporting Gijon met 2-1 (1-1). Gijon-verdediger Jimenez prikte al in de vierde minuut de bal achter zijn eigen doelman 1-0. In de 35ste minuut maakte zijn ploegmakker Fcrrero gelijk: 1-1. De jonge Real-spits Angel scoorde in de 57ste minuut opnieuw voor de "Koninklyke laste Vanenburg en ik heb inder daad erg veel gespeeld. Een week zonder midweekse wed strijd kan ik me niet herinneren. Bij Ajax worden de jongeren af en toe gespaard, mogen we een wedstrijdje rusten, ook op de training gebeurt dat". Vanenburg weet dat het nodig is De rasvoetballer accepteert het echter zonder enthousiasme en vindt troost bij de gedachte dat de voetbalgeleerden het zelf ook niet eens zyn. Cruyff heeft al eens gezegd dat het voor de ont wikkeling van Vanenburg niet goed is dat hij lang by de UEFA's blijft, een categorie die hij, vol gens de beste aller tijden, ont groeid is. „Maar in Jong Orarye kreeg ik te maken met sterkere tegenstanders, jongens die ouder zyn dan ik Het voetbalt minder gemakkelyk, het kost me veel meer inspanningen en is dus een zwaardere belasting. En men wil me nu juist niet te zwaar belas ten. Ik zie wel hoe het uitpakt" UEFA-jeugd. Jong Orarye, Neder lands elftal, de keus is in mei als de UEFA-jeugd naar de EK in Finland gaat. Jong Oranje voor een toernooi naar het Franse Toulon reist en het Nederlands elftal op Wembley tegen Enge land voetbalt. Vanenburg voelt het meest voor de UEFA-jeugd omdat daar kwalificatie voor het wereldkampioenschap in Mexi- ictr verdienen is ik heb ingre pen dat ik met de UEFA's meega naar Finland", zegt de debutant die zich over twee weken in Den Bosch moet melden voor het ver vullen van zyn militaire dienst plicht en dan voor nog een verte genwoordigend team mag uitko- De pryzen i Lotto 14: eerste pry» i i lotto vielen als {een winnaar, tweede pry» ieder ƒ100 000 - derde pry* 77 winnaars, ieder 6 755.70. vier de pry* 4 139 w.nnaars, elk 125,60. vyfde prys 80 985 winnaars, ieder ƒ5.- Toto 14 eerste prys 35 winnaars, elk bruto 1 541.30. tweede pry* 1 142 winnaars, ieder ƒ3140. derde prys 11 243 win naars. ieder 7.90 Toto celijk 14 eerste prys 1 wi tweede pnjs 4 derde prys 75 vierde prys 1541 Cijfers pel 14 6 cyfers goed gi goed I Iers goed 21 cyfers goed der 8 355.90. ieder 258.90. ieder 69.-. naars, teder 5,30 r jT MOOO- C 4 y% ieder 1 000. - 3

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 13