c Contini fopt Fons de Wolf JW T/.. SP T PSV pas laat op schot Voetbalstaking in Spanje geen succes 3 Belg grijpt naast zekere zege r I Automobilist rijdt in op wielrenners FC Utrecht wint, maar overtuigt niet Wk ièsrfmmSUÊi^WHËSM Haarlem niet te stuiten Toestand Dempsey "kritiek' AJAX 2-ROODENBURG LFC bl-UVS bi Cor van der Hart richt blik al op eerste divisie Classe Royale. Pils van grote klasse. MADRID (GPD) - Ondanks dat de vereniging van contractspelers (AFE) de stakingsoproep voor afgelopen zondag handhaafde, is het meren deel van de Spaanse eredivisieclubs toch met hun volledige profteam uitgekomen. Alleen de spelers van Real Madrid en Zaragoza hielden zich consequent aan de afspraak niet te zullen spelen, zolang de clubs een aantal beloften en toezeggingen niet hebben ingelost. Castilla, het jeugdteam van Real Madrid dat uitkomt in de tweede divisie, nam de honneurs voor de hoofdmacht waar. En sleepte zowaar nog twee pun ten in de wacht tegen het reeds gedegradeerde Castellon. Dreigende degradatie of kampioenskansen hadden zaterdag het meren deel van de eredivisiespelers alsnog doen besluiten de staking te bre ken. FC Barcelona, dat als een van de eersten de AFE de rug toekeerde, zag zijn titelkansen echter opnieuw slinken. Tegen Athletic de Bilbao kwam Barcelona niet verder dan 2-2, dank zij een penalty vlak voor tijd van Simonsen. Sport DINSDAG 13 APRIL 1982 EREDIVISIE PSV-De Graafschap 4-0 (0-0). 61. Poortvliet 1-0, 76.. 87. en 90 Koolhof 2-0, 3-0 en 4-0 Scheidsrechter: Draaisma. Toeschouwers 16000. Go Ahead Eagles-FC Twente 0-0. Scheidsrechter: Bakker. Toeschou- NAC-Ajax 0-4 (0-1). 38. Kiefl 0-1, 64. Lerby 0-2. 67. Kieft 0-3, 89 Boeve 0- 4. Scheidsrechter: Geurds. Toe schouwers: 17500. AZ '67-Feyenoord 1-0 (1-0). 35. Kist 1-0. Scheidsrechter: Van Ettekoven. Toeschouwers: 12000. FC Groningen-MW 3-0 (2-0). 6. Wie- bing 1-0, 37 Bakker 2-0, 70 Keu kens 3-0. Scheidsrechter De Mun- nik. Toeschouwers 8000. Haarlem-NEC 4-0 (0-0). 71. Van Leen 1-0, 73. Hubers (eigen doel) 2-0. 81. Bóckling 3-0, 86. Bockling 4-0. Scheidsrechter Blankenstein. Toe schouwers: 4200 Sparta-FC Den Haag 2-1 (1-1). 13. Meijer 1-0, 32. Prevo 1-1,60. Van der Gup 2-1. Scheidsrechter: Gans. Toe schouwers: 2000. FC Utrecht-PEC Zwolle 3-0 (1-0). 43. Kruys 1-0, 77 De Kruyk 2-0. 85. Kruys 3-0. Scheidsrechter: Seve- rein. Toeschouwers 3000. Roda JC-Willem II 1-2 (1-1). 12. McDonald 0-1, 42. Van Geel 1-1. 54. Hoyer 1-2. Scheidsrechter: Corver. Toeschouwers: 5000. FC Den Haag-FC Groningen 0-1 (0- 1). 43. Ronald Koeman 0-1. Scheids rechter: Bosman. Toeschouwers: 2000. EERSTE DIVISIE FC Amsterdam-SW 1-0 (0-0). 59. Heyt (strafschop) 1-0. Scheidsrech ter Folmer. Toeschouwers: 210. SC Amersfoort-Heerenveen 0-3 (0- 0). 60. Gotink 0-1, 61. Bosman 0-2, 84. Bosman 0-3. Scheidsrechter Ver hoef. Toeschouwers: 1350. Wageningen-Vitesse 0-1 (0-0). 52. Meijers 0-1. Scheidsrechter Boss. Toeschouwers: 3500. DS'79-Volendam 2-2. (1-0). 43. Gor ter 1-0. 53. Evers 2-0. 84. Jaap Steur 2-1, 88. Jaap Jonk 2-2. Scheidsrech ter: De Schepper, toeschouwers: 1200. FC VW-Veendam 0-3. (0-1). 45. Ru dy Metz 0-1, 50. McNulty 0-2. 57. Schoonbeek 0-3. Scheidsrechter: De Vrieze. toeschouwers: 2500. SC Cambuur-Helmond Sport 0-2. (0- 0). 67. Cox 0-1,90 Van der Hooft 0-2. Scheidsrechter Van der Laar, toe schouwers: 5000. Fortuna Sittard-Eindhoven 2-2. (2- 0). 23 Smeets 1-0, 35. Koevermans 2-0, 71. Vreven 2-1, 90. Van Rijsinge 2-2. Scheidsrechter Broekman, toe schouwers: 5000. Heracles-FC Den Bosch 0-3 (0-2). 22. Schouwenaar 0-1, 45. Van den Bosch 0-2, 53. Romeijn 0-3. Scheids rechter: Bannet. Toeschouwers: 2000. Rode kaart voor Van de Bosch (FC den Bosch) wegens aanmerkin gen op de leiding. Excelsior-Telstar 0-0. Scheidsrech ter: Van Swieten. Toeschouwers: 2500. Rode kaart voor Nan (Telstar). Eindhoven-VW 0-2 (0-1). 11. Ver- lijsdonk 0-1, 62. Taihattu 0-2. Scheidsrechter: Van Ettekoven, toeschouwers: 5000. Veendam-Amsterdam 1-2 (1-1). 19. McNulty 1-0, 43. Hartman Kok 1-1, 67. Bouwmeester 1-2. Scheidsrech ter: V.d. Ent. Toeschouwers: 4000. SW-Cambuur 0-0. Scheidsrechter: De Schepper. Toeschouwers: 1500. Helmond Sport-Heracles 3-1 (1-0). 16. Lubse 1-0, 57. Cox 2-0, 63. Kerr 1-2. 83. Lubse 3-1. Scheidsrechter: Boss, toeschouwers: 5100 Den Bosch-Wageningen 2-2(0-2), 14. Mooy 0-1, 40.'Eykelenboom 0-2, 46. V.d. Steene 1-2, 90. V.d Horst 2-2. Scheidsrechter: Folmer Toeschou wers: 2000 Vitesse-Amersfoort 2-0 (0-0). 52. Schneider 1-0 (strafschop), 86. Groe- neweg 2-0. Scheidsrechter: Broek man, toeschouwers: 900. Rode kaart: De Neeling (Amersfoort). Heerenveen-DS'79 1-0 (0-0). 87. Bos man 1-0. Scheidsrechter. Van Riel, toeschouwers: 4500. Volendam-Excelsior 1-5 (1-4). 8. Piasmans 0-1, 9. Jaap Jonk 1-1, 12. Den Boer 1-2, 24. Boere 1-3. 44 Pias mans 1-4 (strafschop). 84. Den Boer 1-5. Scheidsrechter: Gans. toe schouwers: 1600. Telstar-Fortuna S. 1-1 (0-0). 81. Koe vermans 0-1, 89. Kamphues 1-1. Scheidsrechter: Keizer, toeschou wers: 3200. LUIK (GPD) - Voor de Belgen begint Luik-Bastenaken-Luik een obsessie te worden. Sinds Jos Bruyère vier jaar geleden in winnende positie de Boulevard de la Sauveniere bereikte, hebben de zuiderburen telkens een buitenlander op de hoofdprijs beslag zien leggen. De sprintnederlaag die Fons de Wolf dit keer leed tegen de Italiaan Silvano Contini, kwam dan ook hard aan. Het was vooral een harde klap omdat De Wolf eigenlijk niet kón verliezen li YW' J ZENICA (Reuter) - In een wie lerkoers in Zenica (Joegosla vië) hebben twee wielren ners (beiden negentien jaar) de dood gevonden, toen een automobilist op het peloton inreed. Nenad Bosanac en Mehmedalija Cehajic kwa men bij het ongeval op het leven, terwijl vier andere coureurs zwaar gewond raakten. Nog zeven wielren ners waren bij het ongeluk betrokken, maar zij konden na onderzoek het ziekenhuis weer verlaten. Het ongeluk gebeurde toen een automobilist de stopte kens van het begeleidende politiecorps negeerde en op het wielerpeloton inreed. De bestuurder van de auto werd gearresteerd. Onlangs vond in Italië een dergelijk ongeval plaats, waarbij een wielrenner om het leven kwam. EINDHOVEN (ANP) - Een uur lang heeft PSV storm gelo pen. Pas toen ontstond er een scheur in de muur, die De Graafschap voor het doel van Eddy Pasveer had opge worpen. Dat het uiteindelijk 4-0 werd voor de Eindhove- naren, die zo krampachtig de race met Ajax volhouden, was logisch omdat Jurrie Koolhof eindelijk zijn reputatie als koele kansenbenutter waarmaakte. - PSV'er Ernie Brandts kopt op het doel van De Graafschap, maar c zal naast gaan. Later hadden zijn ploegmaten Poortvliet en Koolho„ wel succes. Hij was in de opnieuw door beest achtig slechte weersomstandig heden geteisterde Ardennen- klassieker een dominerend fi guur, die bovendien het wapen van de sprint bezat om zowel Contini alsook de Waal Criquie- lion en de Zwitser Mutter te ver slaan. Andere concurrenten maakten immers in de slotfase van de koers geen deel meer uit van de kopgroep. Het een en an der had van Fons de Wolf een overmoedig renner gemaakt. Contini zorgde ervoor, dat de slanke Belg - die eerder dit jaar reeds de Omloop Het Volk won - moeite had zijn tranen te be dwingen. Ontgoocheld wcs ook Johan van der Velde. De revanche waarvan hij gedroomd had, was niet be waarheid. Zijn ijzersterk optre den kreeg met de zesde plaats, een schamele beloning. „Ik snapte Roger de Vlaeminck niet", zei Van der Velde. „Waar om wilde hij niet meer voluit meerijden, toen op de Cote des Forges (15 km voor de finish, red.) vier man ontsnapten? Hij had er toch zeker net zoveel be lang bij om een klassieker te win nen als ik". Een omstander her innerde Van der Velde er aan dat De Wolf en De Vlaeminck welis waar geen ploegmakkers van el kaar zijn, maar in de koers beslist toch geen vijanden. „Kan best zijn", antwoordde Van der Vel de. „Iedereen maakt dat zelf maar uit. Ik kreeg in ieder geval geen steun meer". Te kort Van der Velde kwam overigens ge woon te kort in het beslissend gevecht dat de kopgroep van elf uiteen deed vallen. Hij had te vo ren, toen sneeuw, hagel en koude wind van de koers een ware mar teling maakten, te veel van zijn krachten gevergd. Bovendien was van de nummerieke meer derheid die de ploeg van Peter Post bij het ingaan van de slotfa se had, niet veel meer overgeble ven. „Een voor een vlogen we de lucht in", zei Ad Wijnands in onver valst rennersjargon. Met deze woorden bedoelde hij het af scheid van het strijdtoneel door hemzelf, alsmede door Knete- mann en Van Vliet. Van de ande ren bleken noch Lubberding, noch Pirard en De Keulenaer in staat Van der Velde steun te ver lenen toen de leidersgroep van elf zich formeerde. De Westbra bander was trouwens een van de vele eenlingen in deze kopgroep. Alleen latere winnaar Contini en zijn Zweedse ploegmakker Tom my Prim vormden een duo. De anderen, behalve Van der Velde, waren Kelly, De Wolf, Willems, De Vlaeminck, Criquielion, Mut ter, Roche en Grezet. Sprinters genoeg en dus veel on derling wantrouwen in het eerste gelid. Dat Kelly op een van de ve le steile klimmetjes afhaakte was voor de anderen mooi meegeno men. Willems en Roche kregen bovendien met een lekke tube af te rekenen, welke tegenslag hun extra-inspanning kostte om weer vooraan te komen. In zijn over moedigheid tartte Willems met een de concurrenten. Hij bereik te er alleen mee dat hij op de Co- te des Forges - waar eerst een aanval van Johan van der Velde was verijdeld - uit de wielen ging. Willems zou niet eens de fi nish bereiken. De rivaliteit tus sen Willems en De Wolf was een ander aspect, maar daaraan had den Van der Velde c.s geen bood schap meer toen ze de ene Belg door de achterdeur zagen ver dwijnen en de andere in gezel schap van Contini, Mutter en Cri quielion het heft in handen za gen nemen. Helletocht Luik-Bastenaken-Luik was verder voor iedereen een helletocht. Het weer was te slecht, te koud en te smerig voor straathonden. De meute van ruim 250 profs moest de erbarmelijke omstandighe den wél trotseren. Viervijfde deel van het veld deed dit niet tot het einde. De urenlange vlucht van Heddy Nieuwdorp en de Fransman Poisson - met een ma ximale winst van ruim 4 minuten was in het kader van dit alles al leen maar een bewijs van dap perheid. Toen in de buurt van Stavelot (158 km) de strijd echt losbarstte was het met de vlucht gauw gedaan. De Belg Janis- zowsky zette de meute op het spoor van de leiders. Ongeveer 60 man vonden elkaar in het eer ste gelid, met nog 70 kilometer te rijden. Langerijs en Knetemann waren in die fase nog heel even in de aanval. Tenslotte vormde de helling van Mont-Theux het decor van de strijd, die eerst elf en tenslotte vier man vooraan bracht. Voor zover een aantal ve detten toen nog niet van het to neel verdwenen was (Raas, Zoe temelk en Hinault bijvoorbeeld), volgde de aftocht razendsnel. Dat gold onder meer voor Saron- ni, Braun, Duclos-Lassalle en wereldkampioen Maertens.'Voor Thurau en Lemond was Luik- Bastenaken-Luik reeds gelopen nog voordat de „vliegende" start had plaatsgevonden. Zij kwa men ten val en waren meteen van de ontberingen gevrijwaard De uitslag: 1. Silvano Contini (Ita) 244,7 km in 6 uut, 56 min. 2. Fons de Wolf (Bel) z.t. 3. Stefan Mutter (Zwi) z.t. 4. Claude Cri quielion (Bel) z.t. 5. Tommy Prim (Zwe) op 24 sec. 6. Johan van der Velde (Ned) *.L 7. Roger de Vlaeminck (Bel) z.t. 8. Jean-Marie Grezet (Zwi) z.t. 9. Stephen Roche (Ier) z.t._ DEN HAAG (ANP) - Onderaan de eredivisie-ranglijst is de zaak alleen theoretisch gezien nog niet beslist. Het is hoogstwaar schijnlijk dat De Graafschap en FC Den Haag het komende sei zoen hun capaciteiten mogen to nen in de eerste divisie. De ach terstand op nummer zestien van de lijst, MW, is na het paas weekeinde opgelopen tot res pectievelijk zeven en zes pun ten. En dat met nog zes wed strijden voor de boeg. Voor De Graafschap is de over gang niet als een verrassing ge komen. Als bij een wonder pro moveerden de Doetinchemmers vorig jaar. Dit seizoen bleken zij duidelijk te zwak voor het eredi visieniveau. Het verdwijnen van FC Den Haag uit de hoogste af deling ligt minder voor de hand. Trainer Cor van der Hart heeft met een sterk verjongd team zo wel zaterdag als gisteren verlo ren. Bij Sparta werd het 1-2 en thuis tegen FC Groningen werd met 0-1 verloren. Nog een gegadigde heeft zich tij dens het paasweekeinde echter gemeld. FC Groningen moest de wedstrijd tegen FC Den Haag in halen en speelde ook nog tegen degradatiekandidaat MW. Bei de duels werden gewonnen en Groningen vond in twee dagen tijd aansluiting bij de subtop. Ronald Koeman was weer eens goud waard voor de Groningers door tegen Den Haag het enige doelpunt te maken. Go Ahead Eagles en FC Twente, twee ploegen die gedurende deze Het was te verwachten dat De Graafschap, dat een grote kans op degradatie maakt, in Eindho ven defensief zou spelen. Zeker in het eerste half uur vond er uit sluitend eenrichtingsverkeer plaats naar doelman Pasveer. Het speelveld werd af en toe enorm klein, want PSV sloot de tegenstander op in een klein ge bied. Daarmee maakte de thuis club het zich ook extra moeilijk, want in die opeenhoping van spelers was het niet gemakkelijk tot scoren te komen en boven dien was De Graafschap uiterst royaal met het weggeven van hoekschoppen: vijftien. Nadat Thoresen, Koolhof en René van de Kerkhof goede kansen had den gemist, of die zich ontnomen zagen door Pasveer, was bijna aan de andere kant een verras send openingsdoelpunt gevallen. Bij een uitval van Ben Hulshoff schoot Kelderman hard in. Does burg die tevoren nog niet in het spel was betrokken, liet de bal glippen, maar Willy van de Kerk hof trapte de bal van de lijn. In de tweede helft ging PSV meer van afstand schieten. Wat dat be tekende ondervond Koeman, die knock out ging toen hij zich in de competitie zijn tegengevallen, hebben zaterdagavond in de Adelaarshorst een zouteloze voorstelling gegeven: 0-0. baan van het schot van Van Kraay bevond. Merkwaardig ge noeg liet trainer Libregts Koe man in het veld, hoewel hij zich duizelig voortbewoog. Pas later werd Koeman vervangen door Huh. Na een kwartier in de tweede helft kwam PSV pas aan de leiding na voorbereidend werd van de ge broeders Van de Kerkhof scoor de Poortvliet, dinsdag in Ensche de ook al de redder van PSV. Doorzetten van Thoresen en een voorzet van weer René van de Kerkhof boen Koolhof de gele genheid aan de produktie van de dag te beginnen. De Graafschap legde daarna het hoofd in de schoot, probeerde de nederlaag klein te houden, maar moest in de slotfase nog twee keer capitu leren voor schoten van Koolhof. Utrecht FC Utrecht heeft na zijn misstap van dinsdagavond in de wed strijd tegen Willem II zaterdag de weg naar Europees voetbal her vonden. De ploeg van coach Han Berger heeft in de ontmoeting te gen degradatiekandidaat PEC Zwolle echter allerminst over Willem II behaalde een belangrijke overwinning in Kerkrade. Het won met 2-1 van Roda JC en heeft zich losgewerkt van de ove rige degradatiekandidaten MW, NEC en PEC Zwolle. Eerste divisie Helmond Sport heeft zich in het dubbele paasprogramma weer twee punten verwijderd van For tuna Sittard in de kop van de eer ste divisie. Fortuna speelde twee keer gelijk. Helmond Sport was één van de vier clubs die vier punten rijker werden uit twee competitiewedstrijden. De ande re drie die de volle buit binnen haalden waren Heerenveen (op nieuw promotiekandidaat), Vi tesse en FC Amsterdam. Fortuna speelde niet gelukkig in het weekeinde. Op eigen veld te gen Eindhoven ging een voor sprong van 2-0 in de laatste acht minuten verloren. In Velsen raakten de Limburgers een punt kwijt door een dubieus doelpunt van Telstar-speler Ton Kam phues in de laatste minuut. Excelsior en Den Bosch kenden ook een redelijk paasweekeinde met drie winstpunten. Heracles en Amersfoort werden het minst bedeeld, geen punten uit twee wedstrijden. Daar staat tegen over dat de Amersfoorters de meeste kaarten incasseerden in het weekeinde, namelijk vier. Een gele voor Van 't Land, Van der Vlugt en Van der Meer en een rode voor De Neeling. De ro de kaart werd ook getoond aan Nan (Telstar) en Wessel van den Bosch (Den Bosch). tuigd. De zege van 3-0 was niet in overeenstemming met het wed strijdbeeld. Moed kan PEC allerminst ontzegd worden. De Zwollenaren kozen voor de aanval als dat mogelijk was en hadden in de opkomende Visscher steeds een dreigend ele ment. Niet zonder geluk kwam de thuisploeg juist voor rust nog aan de leiding. Na een vrije trap wegens een overtreding van IJ zerman tegenover Kruys, geno men door Adelaar, scoorde Gert Kruys zelf uit de rebound. PEC Zwolle bleef ook na rust druk uitoefenen, doch wist zich een geslagen ploeg toen invaller Ton de Kruyk, waarschijnlijk zonder het zelf te weten, een klein kwar tier voor het einde voor Utrecht het tweede doelpunt scoorde. Kruys maakte er uiteindelijk nog 3-0 van. NEW YORK (Reuter) - De vroegere wereldkampioen boksen in het zwaargewicht, Jack Dempsey (86 jaar), is gisteren met spoed opgeno men in een ziekenhuis in New York. Zijn toestand was volgens een woordvoer der van het ziekenhuis "ta melijk kritiek". Dempsey had de laatste jaren enkele malen hartklachten gehad, zei de man. Dempsey die wereldkampioen was van 1919 tot 1926 staat bekend als één van de groot ste boksers aller tijden. Twee van zijn grootste ge vechten leverde hij tegen Gene Tunney, die op 80-jari- ge leeftijd in 1978 overleed. Het eerste gevecht besliste ■Rta Jack Dempsey Tunney op punten na tien ronden. Dat was op 23 sep tember 1926. Op 22 septem ber 1927 won Tunney ook het tweede duel. ADVERTENTIE HUISVENTILATIE Zilveren Molentournooi-LFC HEDENAVOND aanvang 20.00 uur voorwedstrljd: om de 3e en 4e plaats 18.30 uur. 01736-6540-6340 DEN HAAG (GPD) - FC Den Haag heeft zich definitief neergelegd bij de degradatie naar de eerste divisie. Na de nederlaag van vorige week thuis tegen Haarlem (0-4) heeft trainer Cor van der Hart in overleg met het bestuur besloten om voor de resterende wedstrijden in de eredivisie geen beroep meer te doen op de routiniers in het elftal en de jeugd een kans te geven. Die af spraak was er het afgelopen paasweekeinde, waarin FC Den Haag moest aantreden tegen Sparta en FC Groningen, de oor zaak van dat Simon van Vliet en Harrie Melis naar de reserve bank werden verwezen terwijl Aad Mansveld en Lex Schoenma ker zelfs op de tribune moesten plaatsnemen. „Wanneer je zeven punten achter staat op de nummer vier van onderen op de ranglijst heeft het weinig zin meer om je blik op het behoud in de eredivisie te blijven richten", aldus Cor van der Hart. „Hoewel die jongeren nog enkele wedstrijden voor de boeg heb ben, is het nu al wel duidelijk dat er volgend seizoen in de eerste divisie versterking moet komen. Ik denk daarbij aan een centra le verdediger, een ervaren middenvelder en zeker twee nieuwe spitsen. Ik zal daarover nog contact opnemen met het bestuur". ADVERTENTIE Het zoontje van onze directeur vroeg wanneer Gasse Royale groter ging adverteren. Hij zei:" Later, als we groot zijn, jongen." Joop Böckling: twee goals -

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 12