c CDA bewust vaag over aanpak bezuinigingen Weidse agenda Aspirantengroep van Ned. Danstheater: wisselvallig Arie Meerburglijsttrekker in Leiderdorp: Bur gerl lij ke stand Hagelbui oorzaak van ongeluk 'Doe Maar'? Doe maar niet Stad en rand ZATERDAG 10 APRIL 1982 LEIDERDORP - Over bezuinigingen mag je niet te makkelijk pra ten, vindt hij. Hoeveel er bezuinigd moet wor den in de komende raadsperiode, weet hij niet. Wel is duidelijk dat niet alles achteruit kan, je moet keuzes maken. De CDA-lijsttrekker in Leider dorp, Arie Meerburg, kan of wil geen definitieve uitspra ken doen over het te voeren Financiële beleid de komende vier jaar. Volgens hem is voor dat soort uitspraken nog veel te veel onzekerheid. Het CDA-programma is daarom ook op dit punt vrij vaag te houden. "Bewust", zegt Meerburg. "Het is nog onze ker wat je moet bezuinigen. Het is zelfs niet gezegd datje met alle uitgaven vijf procent achteruit moet". VVD en D'66 zijn dat overigens wel van mening. Meerburg vindt dat je bezuini gen pas moet gaan invullen als dat nodig is. "Ik vind wel dat je prioriteiten moet leg gen, ergens een grens stellen. Als je zegt: overal maar wat af dan laat je niet meer doorwe gen wat je belangrijk vindt. Daar wil ik wel mee rekening houden". Volgens de CDA-lijsttrekker zal er ook niet alleen maar be zuinigd moeten worden. Ook de inkomsten van bijvoor beeld clubs die subsidie ont vangen moeten omhoog. Le den zouden een hogere bij drage kunnen betalen en er zou meer zelfwerkzaamheid moeten zijn. Hij geeft een voorbeeld: "Als er een tegel paadje verzakt is in de Bloe- merd dan wordt de gemeente gebeld en dan moet dat opge haald worden enzovoorts. Terwijl er waarschijnlijk bij die vereniging best wel ie mand is, die dat ook kan". Ook is er een aantal zaken waarvan Meerburg en zijn partij vinden dat die moeten veranderen. Het meest bere den stokpaardje is wel de ma nege in de Bloemerd. Ook nu komt het weer ter sprake. Meerburg: "De tekorten lo pen op. Toentertijd (toen de manege moest verhuizen -red.) is er gezegd dat er een aanloopverlies zou zijn van 17.000 gulden. Dat is abso luut niet uitgekomen. Dan moet je daar ook wat aan doen". Een onderzoek naar een andere exploitatie moet er dan ook komen, meent Meerburg. RCL Dat niet alle verenigingen hoe ven te lijden onder de bezui nigingswoede van de ge meente blijkt wel uit het feit dat RCL zeer waarschijnlijk toch haar extra kleedkamers en jeugdhonk mag bouwen. Het geld daarvoor (zo'n 150.000 gulden) zal uit het grondbedrijf komen en niet - zoals anders - uit de gewo ne dienst. B en W hebben dat deze week besloten. Er zal dan ook niet extra voor be zuinigd hoeven te worden. Het grondbedrijf heeft dat geld doordat er winst wordt gemaakt in de Elisabethhof als daar de grond wordt ver kocht voor de bouw van een hotel en kantoren. Wel staat voor Meerburg vast dat even tuele andere kosten die voortvloeien uit de nieuwe accommodatie van RCL niet op de gemeente verhaald mo gen worden. Een andere groep die niet mag lijden onder de bezuinigings drift zijn volgens Meerburg de buitenlandse werkne mers. Goede huisvesting is volgens hem één van de be- Arie Meerburg: "Ik voel er niets voor om bij voorbaat afspraken te maken over hoe het college er uit moet zien". langrijkste voorwaarden om te zorgen dat zij in de maat schappij worden opgeno men. De huisvesting aan de Beukenschans is niet ideaal, maar zegt Meerburg: "Ze zijn in ieder geval niet afhanke lijk van wat lui die wat oude pandjes hebben, per bed ver huren en dat soort uitbuiter spraktijken". Zorgen maakt Meerburg zich over de tweede generatie, de kinderen. "Je ziet toch dat men het onderschat heeft. We moeten er voor zorgen dat ze zich in de samenleving kun nen redden en zich niet in een getto gaan voelen". Zoge naamde bewustwordingsac tiviteiten, waarbij het behoud van de eigen cultuur belang rijk is, moeten volgens de CDA'er dan ook al op school worden georganiseerd. Doeslaan Als wethouder heeft Meerburg redelijk veel bereikt. Winkel hof werd gebouwd en enige tijd geleden zijn de eerste huizen in Buitenhof opgele verd. Zo'n half jaar geleden kreeg hij ook nog een andere vorm van woningbouw door de raad. De woningen aan de Doeslaan, die door de toe komstige bewoners zelf wor den opgeknapt. Een uitste kend project, vindt Meer burg. Hü reageerde onlangs in een commissievergadering in eerste instantie dan ook positief op een voorstel nog tien woningen op een derge lijke manier op te knappen. "Ik ben er nog niet helemaal uit naar welke kant het uit slaat. Er zijn toezeggingen ge daan. Ook is de Algemene Woningbouwvereniging vrij ver gevorderd met plannen voor nieuwbouw. Daar staat tegenover dat je misschien goedkoper op die manier kan bouwen. Er zitten dus nog wat moeilijkheden aan, maar als er tien mensen zijn die een paar stuivers meer willen betalen dan lukt het mis schien wel. Het is wel het proberen waard". Loopbaan Arie Meerburg heeft een snelle loopbaan achter de rug. Van de zesde plaats op de CDA- lijst kwam hij in een keer op de wethoudersstoel. Opval lend eigenlijk als men beseft dat Meerburg ex-lid was van de PPR en op de zesde plaats was gezet in de verwachting dat het CDA toch maar vijf zetels zou krijgen. Het wer den er na de verkiezingen in 1978 toch zes en behalve Jos Verdier wilde niemand van de eerste vyf op de lijst wet houder worden. Het CDA heeft twee wethoudersposten omdat er tijdens de onder handelingen in 1978 een ruil- tje is gemaakt met de WD. Irma Gehner werd loco-bur gemeester en het CDA kreeg daarvoor in de plaats (als grootste partij) twee wethou ders. Nog voor dat de verkiezingen zijn gehouden is het al duide lijk dat Arie Meerburg zal te rugkeren als wethouder. Alle partijen hebben tot nu toe ge kozen voor een afspiegelings college en dan is het logisch dat het CDA zeker een wet houder levert. Hoe het college er uit gaat zien, laat Meerburg in het midden. "Ik voel er niets voor om bij voorbaat al afspraken te ma ken". Toch lijkt het waar schijnlijk dat dezelfde partij en opnieuw de wethouders zullen leveren. Meerburg be aamt dat: "Ik heb zelf ook de neiging om te zeggen: de PvdA heeft bewezen wat ze kan en duidelijk is welke wethouder ze levert. Van de andere kant (D'66) moet je dat nog maar afwachten. Het zou mij niets verbazen als hetzelfde clubje eruit zou val len". HENNY VAN EGMOND LEIDEN - Geboren: Marleen Anne, dv. G. Bannink en J. H. Pasman; Wytske, dv. W. Spoelstra en E. J. de Korte; John, zv. J. Rotteveel en H. C. Marks; Patricia, dv. C. Petitjean en L. J. M. de la Rie; Sebastiaan, zv. R. J. Hoogervorst en C. A. M. P. Meskers Marye, dv. J. M. H. Dirkx en S. M. B. Vernimmen; Marieke Emilia, dv. J. A. Siepert en J. de Haan; Renée Elsbeth Leonoor, dv. H. K. van Gelder en L. Cronheim; Johannes Ber- nardus, zv. C. van Rees en M. M. Wortel- boer; Robert Vincent Hugo, zv. R. J. van Rongen en A. P. Krammer; Maria Hen- drika Christina, dv. A. J. M. van der Veer en M. C. Rodewyk: Myrthe, dv. J. Jansen en A. L. M. Zandstra; Manon Da nielle, dv. R J. Proper en M. S. Peiger; Mariska Maria Bernadette, dv. A. J. Ver haar en T. M. Ciere; Martinc Paula. dv. M. A van Gooi en M. J. P Bollen; San- der. zv. C. Gordijn en M J van Zel*t; Stefan, zv. A. N. Gordijn en M. J. Freke; Daniel James. zv. J. Abercrombie en L. M. Black; Esther, dv. J. van Waardhui zen en G. Amersfoort; Bernadette, dv. H. J. Roeloffs en M. Loos; Leonardus, zv. J. Beekman en M. J. E. Tetteroo; Pe- tronella, dv. J. Beekman en M. J. E. Tet teroo; IJsbrand Cornells, zv. IJ. A. Meurs en A. A. Dokter; Jan-Willem Pie- ter, zv. P. Hus en A. A. van Duijvenbo- de; Antonie Jan Ernest, zv. P. Moonen en D. M. L. E. E. Verbeeten; Jessica Eli zabeth, dv. J. C. Mathcrly en A. Kütten- baum; Tessa Francina Elisabeth, dv. G. W. Koomen en F. J. Bakker; Maaike, dv. W. Kuivenhoven en A A. van der Mey; Wendy, dv. J. Bergman en S. J. Lens; Bas, zv. H T J Hoogervorst en M. L. Bosman; Suzah, dv. P. Hockx en C. L. Noort; EUen Marian, dv. U. F. J. Mesdag en E. Witpaard; David Adrianus Louis, zv. A. L. Wynands en A. P. Ouwehand; Peter, zv J. G. van Leyden en K. Fok ker; Dion Marhan, zv. J. J. Dorrestyn en M. B. Veltkamp; Laurens Jan, zv. C. M. Olsthoorn en A. M. Leereveld; Johanna Gerarda Angelique, dv. J. Vos en T. G. M. de Jong; Arie Jan, zv. C. van Delft en J. T. Kromhout; Ouahid, zv. A. Bahri en F. Benchehiba. Overleden: L. J. Mouton, geb. 16-12- 1901, vrl. echtg. van J P. W. Boddaert; M. M. van der Steenhoven. geb. 23-8- 1895, vrl. geh. gew. met G. A. Hoorn; A. van Rossen, geb. 1-12-1913, man; E. M. geb. 29-5-1907, man; Y. van Geelen, geb. 10-7-1954, vrl. echtg. van R. J. M. Wil- denburg: P. C. de Zwart, geb. 21-8-1927, man; B. G. van Wilgen, geb. 17-5-1910, vrl. echtg. van M. van der Marei; U. Stei- genga. geb. 6-11-1913, vrl. geh. gew. met J. H. Kamphorst; J. Trouwee. geb. 13-1- 1882, vrl. geh. gew. met A. Smit; A. Me lissant. geb. 27-4-1897, man; W. Mets, geb. 6-10-1908, vrl. echtg. van L. Kor- byn; J. van Vliet, geb. 12-2-1911, man; C. H. Snoei j. geb 12-2-1950. vrl. echtg. van G. J. Hagendoorn; J. C. Ooyendyk, geb. 29-10-1908. man. J P. Flaman. geb 15-8- 1929, man; J. J. Timmermans, geb. 24- 10-1918, man; N. de Mol, geb. 9-11-1914, man; P. van Weerlee, geb. 20-6-1906, man; A. A. J. C. Lourens, geb. 14-12- 1902, vrl. geh. gew. met M. Hins; U. Zit- ter, geb. 5-4-1916, man; L. M. A. Roozen, geb. 8-7-1910. man; J. Fakkel, geb. 15-8- 1906, man; A. H. Zwart, geb. 12-4-1932. vrl. echtg. van K. Heeren; A. M. Brou wer. geb. 2-9-1896, vrl. geh. gew. met A. Noordhoek-Hegt; H. P. le Febre, geb. 14-10-1934, man; A. Feijnenbuik, geb. 5- 6-1892, vrl. geh. gew. met G. van der Vos; C. T J. van der Weyden. geb. 18-10- 1916, man, G. de Wit. geb. 24-4-1920, man; N. M. Louwrier, geb. 9-5-1905, man; B Star. geb. 18-2-1909, man; T. van Kooten, geb. 7-11-1921, vrl. echtg. van J. Kromhout; A. H. Lancel, geb. 21-8-1932, man, H. J Claus, geb. 17-2-1902, vrl. geh. gew. met N. J Plantfeber; F. H. T. van Elteh, geb. 21-2-1929, man; J. W. Pieter- se. geb. 17-11-1932, man Gehuwd: A. C. Viele en W Floryn; J. A. M. Uppelschoten en W. Robbers; D. C. Lepelaar en H. J. de Mooij; T. J. van Vegten en M. J. T. van Schaik; LEIDEN - Een fxkse hagelbui is er gistermorgen de oorzaak van ge weest dat twee auto's op rijksweg 44 met elkaar in botsing kwa men. Beide wagens reden rich ting Den Haag. Toen de ene auto mobilist de ander wilde inhalen, begon het opeens te hagelen. Een slippartij was het gevolg, waar bij beide auto's elkaar in de flan ken raakten en vervolgens in de vangrail terecht kwamen. Behal ve materiële schade waren twee licht gewonden te noteren. Eén van hen liep een lichte hersen schudding op. PSP viert jubileum LEIDEN - De PSP-Leiden bestaat 25 jaar en viert dat vanavond met "een groot links feest" in het An- tonius clubhuis. Optreden doen onder meer het feministisch vrouwenkoor De Sirenes, het Haagse strijdorkest Eigen Hulp en de straatzanger Corretje van der Plas. Herman Amptmeijer (oud-raadslid) en Fred van der Spek (fractievoorzitter in de Tweede Kamer) voeren het woord. De presentatie is in han den van het duo Kakel Vers. De avond begint om acht uur. Subsidie voor fietspad bij Plesmanlaan LEIDEN - Minister Zeevalking (verkeer en waterstaat) heeft de gemeente Leiden een bijdrage van 1.800.000 verleend voor de aanleg van een fietspad langs de Plesmanlaan en een fietstunnel ter hoogte van serviceflat Schou- wenhove. Er loopt nu een ten noorden van de Plesmanlaan, dat eindigt ter hoogte van het Le germuseum, waarna (bromfiet sers richting Vondellaan moeten. Het aan te leggen fietspad komt ten zuiden van de Plesmanlaan en moet leiden tot een snellere en veiliger (er zijn in het verleden op het verkeerspunt Vondellaan- Plesmanlaan een aantal ongeluk ken geweest) verbinding tussen de wijken Haagsche Schouw en Boekhorst en het centrum. LEIDEN - Voor de eerste maal dit seizoen maakte gisteravond de aspirantengroep van het Neder lands Danstheater haar opwach ting in het LAK-theater. Tot vo rig jaar opereerden de jonge NDT-dansers nog onder de naam "De Springplank". Die naam is verdwenen, maar de inzet voor en overgave aan de dans blijven ook onder de nieuwe benaming de kenmerken van de groep. De aspirantengroep is een kweek vijver voor jong danstalent en een proeftuin voor jonge choreo grafen. Vooral in de ensemblede- len missen de dansers nog de perfecte onderlinge afstemming die voor het grote werk nodig is. In solo's en duetten tonen ze aan wel degelijk over niet geringe ex pressieve talenten te beschik ken. Diezelfde wisselvalligheid ken- 1 LEIDEN - Een vloer die voelbaar meegolfde op het ritme van mas sale danspartijen. Moeiteloos door massakoren meegezongen refreinen. Het is bijna niet te ge loven maar de Nederlandse groep 'Doe Maar' zette gister avond vanaf de allereerste tonen de overbezette Leidse Stadsge hoorzaal totaal op zijn kop. Moei lijk te geloven omdat dergelijke taferelen voorbehouden lijken te zijn aan concerten van (buiten landse) groepen, die een super- status hebben verworven. En toch is 'Doe Maar' van eigen bo dem en kan alleen daarom al van een superstatus nauwelijks of geen sprake zijn. Als het optreden in Leiden van gis teravond representatief is voor al de verrichtingen op de podia el ders dan is de conclusie dat 'Doe Maar' vooral aanslaat bij meisjes van- veertien tot achttien jaar ze ker niet te ver gezocht. Of Henny Vrienten (bas en zang), Ernst Jansz (toetsen en zang), Jan Hendriks (gitaar en zang) en René van Collem (drums en zang) daar blü mee zijn is een open vraag. Ze spelen er in elk geval wel uitstekend op in. Niet alleen in de Stadsgehoorzaal maar ook op de drie elpees die het viertal heeft afgeleverd. De muziek van 'Doe Maar' bestaat uit korte, pakkende reggae- songs met hier en daar een vleug je ska. De teksten lijken te zijn afgeluisterd van de gesprekken van een stel middelbare scholie ren tijdens de middagpauze:, het pilsje teveel, verliefdheid en de waardeloze televisieprogram ma's van Marco Bakker en Wil lem Ruis (Doris Day', zie Top- pop). Wel dient opgemerkt te worden dat de groep het lef heeft haar teksten in onze eigen fraaie taal aan de man te brengen. Geen Radar Love' (sorry Earring) maar gewoon het verlangen naar "twee warme zachte armen". Toch ben ik geen fan van 'Doe Maar'. Instrumentaal stelt het niets voor. De dingen die Ernst Jansz op zijn toetsenborden doet lijken te zijn ontsproten aan de eerste de beste Teleac-cursus. Bassist/zanger Vrienten doet meer moeite op 'Police-agent' Sting te lijken (zowel in zijn be wegingen als in haardracht) dan op zijn basspel te letten. Voor gi tarist Hendriks en drummer Van Collem geldt evenzeer dat het be grip 'originaliteit' niet in hun woordenschat voorkomt. En toch heeft 'Doe Maar' de poten tie de Nederlandse versie van The Police, zy het uitsluitend in commercieel opzicht, te worden. U kent allemaal de strijdkreet van de Engelse Hermandad: i- é-'é-ooh!" 'Doe Maar' heeft er nu ook een: "Ra-ta-ta". 'Doe Maar' is interessant voor hitsi ge tiener-meisjes. En dus voor platenbonzen. Maar niet voor de Nederpop. 'Doe Maar'? Doe maar niet. WIM KOEVOET merkte ook de beide choreogra fieën, die nog niet eerder in Lei den te zien waren geweest. "Transfer", gemaakt door Judith Marcuse, was de eerste daarvan. Het is een losse, vlotte dans voor vier meisjes en drie jongens. Het begin ervan maakt een nogal rommelige indruk. Op de roman tische muziek van delen uit de Concerti Armonici van Giovanni Pergolesi worden elkaar snel op volgende bewegingen als vallen en elkaar ondersteunen, rollen en op de tenen veren uitgevoerd. Het lijkt alsof de choreografe bang is geweest om patronen te laten terugkomen. Daardoor is het moeilijk samenhang in de dans te zien. Die rommelige indruk wordt door de gehaaste uitvoe ring nog versterkt. Voor het tweede deel is een heel ander geluidsdecor gebruikt, een moderne ritmische stemmen- compositie van Kirk Nurock, "Vocal sound on tape" geheten. Hierin voelen de dansers zich merkbaar beter thuis. Er wordt soepel en in een swingend tempo gedanst. Typerende loopjes en pantomime-bewegingen funge ren als herkenningspunten en de losse eindjes van het eerste deel worden hier wel aan elkaar ge knoopt. 'And so on" was de tweede nieuwe choreografie, gemaakt door NDT-danser Nils Christe op mu ziek van Igor Strawinsky. Ook hier hadden de zes dansers in het begin moeite om erin te komen. De sleeppartijen en draaiingen van de opening misten precisie, dat vooral in de ensembledelen tot uitdrukking kwam. Ten dele was de choreografie daar schul dig aan. Weliswaar bevat de ope ning ervan een rijke schakering aan danspatronen, maar het ont breekt aan een eigen kenmer kende bewegingstaal. Gaandeweg breekt die expressieve uitdrukking toch door en voelen ook de dansers zich zichtbaar be ter op hun gemak. Hoogtepunt is het slotduet, een intens gespan nen krachtmeting tussen man en vrouw dat zowel naar choreogra fie als naar uitvoering zeer over tuigend was. Als derde choreografie stond "Dancing Day" op het program ma, een lyrische uitdrukkings volle dans van choreograaf Christopher Bruce, van wie het NDT inmiddels ook een stuk op het repertoire heeft genomen. ARIEJAN KORTE WEG ZATERDAG Leidse Werkgroep Homoseksualiteit - Caecüiastraat 18, jongerencafé. 14 tot 17 uur; vanaf 22 uur, disco. Vrouwenhuis - Hooigracht 79, café avond. 21-1 uur. Jongeren Advies Centrum - Caecilia- straat 67, van 14-17 uur. Terrein Groenoordhallen - Lunapark, van 10-22 uur. zo van 13-24 uur en ma en di van 10-24 uur. Warmond - Meerpunt, disco voor de jeugd. 20.30 uur. Voorschoten - Churchillweg, poppen theater Wellus Nietus, 14.30 uur. ZONDAG Leiden - Museum voor Volkenkunde, de film 'Netsuke', 'Crafts of Edo' over de traditionele Japanse kunstnijverheid, Wassenaar Duinrell, e MAANDAG Leiden - Museum voor Volkenkunde, de Chinese film 'A look of China' over Chinese steden, 15 uur. Kijkhuis - Vrouwenkerkkoorstraat 17, Joegoslavische film 'Wie zingt daar zo?', 20 en 22.15 uur. Ver. Ouders van Drugsverslaafden - Lange Mare 45. 20 uur. tel. 130547. Leiderdorp - Zwembad De Does, recrea tiedag voor kinderen, dinsdag vanaf 10 ARTSEN Leiden - de weekenddienst begint zater dag om 8 uur en eindigt maandag om 24 WIJK 1 - Boerhaavedistrict, Binnen stad-Noord, Groenoord, Kooi, Meren- wijk: za 8 uur tot zo 8 uur: S. Kooijman, Noordeindsplein 2a, tel. 122268, spreek uur vlgs afspraak. zo 8 uur tot ma 8 uur: H, J. Klaassen, Wit te Singel 69, tel. 123089, spreekuur vlgs afspraak. ma 8 uur tot 24 uur: J. Stolk, Burggra- venlaan 16, tel. 125820, spreekuur vlgs afspraak. WIJK 2 - Binnenstad-Zuid, Tuinstad- wyk, Professorenwijk, de Waard: za 8 uur tot zo 8 uur: W. de Brujjne, de Laat de Kanterstraat 32, tel. 122866, spreekuur 12.en 17 uur. zo 8 uur tot ma 8 uur: A. van Luijk, Was- straat 2a, tel. 122522, spreekuur vlgs af spraak. ma 8 uur tot 24 uur: J. van Gent, Zoeter- woudsesingel 28, dtel. 122538, spreek uur vlgs afspraak. WIJK 3 - Mors, Haagwegkwartir, Zuid west: za 8 uur tot zo 8 uur: W. Schellekens. Paganinistraat 24, tel. 764035, spreekuur vlgs afspraak. zo 8 uur tot ma 8 uur: A.A. van Ryn, Meiissetuin 5, tel. 210797, spreekuur vlgs afspraak. ma 8 uur tot 24 uur: S. Smit, Cobetstraat 43, tel. 130177, spreekuur vlgs afspraak. Voor de praktijk van Groeneveld, R. v. Leeuwen, Meijer, Reinders, Tan, v. Tol, Verhage, Zwijnenburg: za, R. Zwijnenburg, Gallaslaan 24, Lei derdorp, tel. 412166, spreekuur 11-11.30 uur in gezondheidscentrum Merenwyk, Rosmolen 2. zo, J. Verhage, Pluimzeggekreek 3, Lei derdorp,d tel. 133834, spreekuur van 11- 11.30 uur in gezondheidscentrum Me renwyk, Rosmolen 2. ma, M.J.H. v. Tol, de Sitterlaan 80, tel. 142427, spreekuur 11-11.30 uur in ge zondheidscentrum Merenwijk, Rosmo len 2. Leiderdorp - za, zo, M.A.C. v.d. Waart, Loevestein 40. tel. 891037; ma, M.B. Landsmeer, Drakestein 2, tel. 413913, za, zo, ma, spreekuur van 12.30 tot 13 uur op de Florijn 10, tel. 891000. Oegstgeest - za, zo, D. Held, Marelaan 36. tel. 1-52255; ma, J.B. Hugenholtz, Prins Hendriklaan 4, tel. 155666. Voorschoten - za, A. Meiman, Leidse- weg 128a, tel. 2493; zo. W. van Dam. Pa- lestrinalaan 29, tel. 3960; ma, C. Meijer, Rouwcooppark 11, tel. 2493. Wassenaar - noord: za, J. Paulides en K. de Wit, tel. 14561, zo. K. de Wit en M. van Tolingen, tel. 12460, ma, M. van Tolin gen en J. Paulides. tel. 78303. dienst van de apotheken in de regio Lei den, wordt waargenomen van vr tot ma 8 uur door: Doeza Apotheek, Doeza- straat 31, tel. 121313; Apotheek Boeh- mer, Florijn 19, Winkelhof, Leiderdorp, tel. 894400. Van ma 8 uur tot vr 16 april door: Zuider Apotheek, Lammenschansweg 7, tel. 123553; Apotheek v. Breest-Smallen- burg, Loevestein 6, Leiderdorp, tel. 890000. DIERENARTSEN Leiden - voor de praktijk van Muurling, Helder, Roest: A.W. Helder. Hermelijn- vlinder 36. tel. 146686. H. Vestjens/M. Vestjens-Raadsveld, Ryn en Schiekade 23. tel. 144323. Voorschoten - J. Frencken, J. Röntgen- laan 14, Leidschendam, tel. 070-271110. TANDARTSEN De weekenddienst Leiden, Leiderdorp, Oegstgeest wordt waargenomen door: vr, M.H. v. Nieuwland, Uilenhorst 10, Leiden, tel. 212959; za. B B. de Boer, Lammenschansweg 19, Leiden, tel. 124172; zo, W. Tjaarda, Zoeterwoudse- singel 27, Leiden, tel. 123739; ma, A.W. Vreeken, Kiekendiefhorst 16, Leiden, tel. 213122. WIJKVERPLEGING Leiden - Interkruis. Middelweg 38, tel. ten noorden van de Rijn: 135604, tel. ten zuiden van de Ryn: 121753. Leiderdorp, Zoeterwoude Rd. - gezond heidscentrum Florijn 10, tel. 896193, spreekuur ma. woe. vr van 13-13.30 uur. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel. 154500 Voorschoten - gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan, tel. 4641. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave Uitgeversmaatschappij Letdach Dagblad B V Hoofdkantoor Witte S.nqei 1. 2311 BG LEIDEN Postbus 54. 2300 AB LEIDEN Telefoon 071-144941 it ontvangen: Geen V M 071-123143 tussen 18 00-19 30 uur (nabgzorging na 19.30 uur); zaterdag van 16.30-18 00 uur Abonnementsgelden bi vooruitbetaling te voldoen Bi) automatische overschnjving geen abonnementsgelden Uitsluitend giro 3203571 tn.v. Damiate Holding BV te Haarlem Kwartaalabonnement $7.35 Par post f 79.70 Jaarabonnement 217,90 Per poel 307,30 Loese nummers I 0,80 Directie: G Koopman A. van Leeuwen Ptv Alg redactiechef (regio) W F J Wirtz betaling v Aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen correspondenten o a. in: Bonn, Brussel, Londen, Parijs, Washington, Cairo. Commentator W F J Wirtz lel 071-144941 tst 222

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 2