"We gaan met het geld veel te luxueus om" [Weidse agenda Oude linden in Voorstraat worden binnenkort gerooid Warmond moet Jan Steenhuis noodgedwongen verkopen Toch weer bezwaren tegen woningen in Gaarmeesterstraat Kritiek raadsleden Zoeterwoude Fasson-opslag in Leiderdorp niet gesloten Leiderdorp krijgt geld voor geluidsschermen langs de Oranjewijk Uitbreiding kabelnet Geluidsscherm bij Lommerlust op wal langs Schiphollijn Pedagogisch Warmond is bureau in niet nodig Auto's gecontroleerd WARMOND - De gemeente War mond is er, alle pogingen ten spijt niet, in geslaagd subsidie van het ministerie van CRM los te krijgen om van het Jan Steen complex woningen voor War- mondse woningzoekenden te maken. De pandjes zullen nu noodgedwongen worden ver- kocht. De toekomstige eigenaar is wel verplicht het complex te restaureren. Een en ander werd gisteravond bekend tijdens de vergadering van de Warmondse raadscommissie voor financiën en economische aangelegenhe den. Commissiesecretaris Neefjes ver telde dat het maar een haar heeft gescheeld of Warmond was er wel in geslaagd de zo vurig ge wenste subsidie los te peuteren. De zaak ketste op het laatste mo ment echter af. De commissie fi nanciën toonde gisteravond haar teleurstelling, maar wenste het mislukken niet in de schoenen te schuiven van het college van B en W. Slingerland (Progressief Warmond) loofde zelfs de ver- DONDERDAG 8 APRIL 1982 woede pogingen van B en W. Co- rijn (VVD) ging alvast in op de aanwending van de opbrengst van het Jan Steen-complex: "Je moet nooit de huid verkopen voor de beer is geschoten, maar ik raad het college aan de op brengsten van de verkoop te ge bruiken voor het opknappen van het onroerend goed van de ge meente Warmond", aldus de li beraal. LEIDERDORP - Ondanks dat het bouwplan al wel is aangepast, hebben omwonenden toch weer bezwaren ingediend tegen de bouw van huizen voor alleen staanden in de Gaarmeester straat. Gedeputeerde Staten stelden tij dens de behandeling van een eer ste bezwaarschrift voor het aan tal wooneenheden met elf te ver minderen om zo tegemoet te ko men aan de bezwaren van de om wonenden. Voorwaarde was dan wel dat de bezwaren werden in getrokken, zodat het plan geen grote vertraging oploopt. Wet houder Meerburg steunde het voorstel en hij hoopte dat ook de omwonenden dat zouden doen. Maar die hoop is nu de grond in geboord. Er zijn wederom be zwaarschriften ingediend. De omwonenden maken vooral be zwaar tegen de grootte van het gebouw. Een dergelijke gebouw met meerdere woonlagen past volgens hen niet in de omgeving waar alleen eengezinswoningen staan. Ook zou er te weinig par keerruimte zijn. De omwonen den hebben altijd gepleit voor de bouw van eengezinswoningen, maar volgens de gemeente en de Algemene Woningbouwvereni ging Leiderdorp, die op die plek moet gaan bouwen, is dat voor stel financieel niet haalbaar. De gemeente betreurt het dat er toch weer bezwaren zijn inge diend. Als de omwonenden de procedure doorvoeren tot de Kroon dan kan het plan wel eens enkele jaren vertraagd worden. De gemeente heeft echter wel goede hoop dat uiteindelijk de beslissing in haar voordeel zal uitpakken. ZOETERWOUDE - Zware kritiek viel gisteravond het Zoeterwoudse college van bur gemeester en wethouders ten deel in de raadscommissie voor financiën. De kritiek betreft het almaar duurder worden van de opslagplaats van de dienst gemeentewer ken. Het op een miljoen gulden begrote bouwwerk is binnen een week ruim een ton duurder geworden. Gisteravond kwam in de commis sie voor financiën de laatste ver hoging aan de orde. Veertiendui zend gulden is nodig om de zout- opslagplaats, waar maximaal 180 ton wordt opgeslagen, voor ver zakkingen te behoeden. Zoals bekend is de veengrond in Zoe terwoude erg onberekenbaar wat zijn beweging betreft. Met de kostbare reparatie aan de verzak te tennisbanen nog in het achter hoofd besloot het college het ze kere voor het onzekere te nemen en de zoutopslag te onderheien. De kosten worden gedekt door een ander deel van het totale plan (de aanleg van zes parkeerplaatsen) te laten vervallen. Het alternatief voor het college was het vragen van een extra krediet aan de raad, waardoor de parkeerplaat sen er wel zouden komen. Ongezouten kritiek van alle partij en op en een unanieme veroorde ling van het "ontoereikende plan" viel gisteravond te beluis teren. Het progressieve raadslid Lansbergen greep de kostenver- zwaring aan ,om de gemeente er op te wijzen dat er niet onbe perkt met geld gesmeten kan worden. Lansbergen: "We gaan veel te luxueus met het geld om. De parkeerplaatsen blijken nu ineens niet meer zo hard nodig te zijn. Je kunt deze extra kredieten binnen één week niet aan de bur gerij verkopen in een tijd van ombuigingen. Gebruik die veer tien mille extra maar voor subsi dieverlening. Of sla desnoods maar een paar heipalen minder". Fel tegen CDA-er Engelkes was eveneens fel tegen de extra kostenverhoging gekant. Het argument van wet houder Maan dat het slechts om een verschuiving binhen het to tale plan gaat noemde hij "een verdraaiing van de feiten". "Je brengt de parkeerplaatsen onder in een ander plan, waarvoor tezij- nertijd een krediet moet worden verleend. De raad wordt een klein beetje gemanipuleerd, er wordt geschoven in een plan waar parkeerplaatsen zitten. We hebben dat plan inclusief par keerplaatsen aangenomen, nu moeten we over een half jaar als nog 14.000 gulden beschikbaar stellen. Ik vind het een slecht ontwikkeld plan", aldus Engel kes. Wethouder Maan weersprak deze beschuldiging door erop te wij zen dat dit het enige punt is dat in het plan niet voldoet. Een an dere vraag die rond de zoutop slag rees, was de noodzakelijk heid van een opslagplaats die 180 ton zout zou kunnen bevatten. Men vroeg zich vooral af of deze capaciteit ooit zal worden benut. Het grondonderzoek, dat de noodzaak van het onderheien aan het licht heeft gebracht had volgens de aanwezige raadsleden veel eerder moeten plaatsvinden. Mevrouw Kolff (Progressief Zoe terwoude): "Die grond is be rucht. Waarom is daar niet eerder aan gedacht Nu komt het colle ge na de eerste tegenvaller van een ton met een andere tegenval ler. Dat kunnen ze niet verkopen dus wordt er binnen het plan zelf maar wat geschoven". Al met al voelden de commissiele den zich gisteravond met de rug tegen de muur staan, omdat ze voor voldongen feiten worden gesteld. PZ'er Lansbergen ver woordde deze gevoelens aldus: "Heeft het voor ons (commissie leden) nog wel zin om hierover te praten? Het gebeurt allemaal tóch wel!" ZOETERWOUDE - In Zoeter woude werden gistermiddag massaal eieren geverfd en be schilderd (zie foto). Zo'n 140 kinderen hielden zich daar in 'Ons Huis' mee bezig. Onder hen waren ook een aantal uit de onlangs geopende woon- en leef gemeenschap voor verstande lijk gehandicapten 'Swetterha- in Zoeterwoude. De kinderen waren allemaal uitgenodigd door de Hervorm de Jeugdraad. De beschilderde kunstwerken konden zij na af loop mee naar huis nemen. LEIDERDORP - De opslagplaats van Fasson op het Vertoterrein aan de Leiderdorpse Zijldijk hoeft niet dicht. Maandag con stateerde de gemeente dat alle gevaarlijke vloeistoffen (explo sief en makkelijk ontbrandbaar) verwijderd zijn. Het was aanvan kelijk bedoeling dat gistermor gen de opslagplaats door de ge meente zou worden gesloten. Manager Kalman van Fasson zei desgevraagd dat de vloeistoffen inderdaad weg zijn gehaald om te voorkomen dat de opslag plaats gesloten zou worden. Biochts een klein deel van de op slag (zo'n vijf procent) werd ge bruikt voor de vloeistoffen, die nu elders zijn ondergebracht. De rest van de ruimte wordt ge bruikt voor opslag van papier. De vloeistoffen zullen niet meer DONDERDAG Leiden - stadhuis, volkshuisvesting, bouwzaken, sport en recreatie, 20 uur. Stadhuis - regionale Woonwagencentra rayon Leiden, 15 uur. Stadsbouwhuis - Langegracht, commis sie huisvesting migranten 9.15 uur. Welfare-lokaal Rode Kruis - Leidseweg 33, Voorschoten, tel. 01717-3309, spreekuur voor invaliden, 19-20 uur. Architektenwinkel - Pieterskerkhof 18, vrij advies, 20-21 uur. Troef - Noordeinde 2a, Werkgroep Dienstweigeren, voorlichting en be geleiding dienstweigeren, tel. 216180/ 149324. Stats jongerencentrum - Haarlemmer straat 73, disco van 20-22.30 uur, vr soos van 15-17 uur. Leidse Wergroep Homoseksualiteit - Caeciliastraat 18, open avond, 21-1 't Spoortje - Bemhardkade 40, spreek uur hulp- en adviesbureau WAO WSW, 19-20.30 uur, tel. 142505. Sportzaal aan het Broekplein in de Me- renwijk - gymnastiekinstuif, 14 uur. Breehuys - Breestraat 19, informatiebu reau Stichting Internationale Werk kampen, 16-20 uur. Oegstgeest - Cultureel Centrum, creatie ve paasmiddag SJJO, 14.30 uur. Warmond - gemeentehuis, commissie openbare werken, 20 uur. Wassenaar - gemeentehuis, financiën, 19.30 uur. APOTHEKEN Leiden - de avond, nacht en zondags dienst van de apotheken in de regio Lei den, wordt waargenomen van vr 2 tot 9 april door: Haven Apotheek. Haven 18. tel. 120085; Apotheek Linnaeus, Kempenaerstraat lb, Oegstgeest, tel. 153274. WIJKVERPLEGING Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel.' ten noorden van de Rijn: 135604, tel. ten zuiden van de Rijn: 121753. Leiderdorp, Zoeterwoude Rd. - gezond heidscentrum Florijn 10, tel. 896193, spreekuur ma, woe, vr van 13-13.30 uur,. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel. 154500. Voorschoten - gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan, tel. 01717-4641. Hersenschudding LEIDEN - Een 15-jarige jongen uit Leiderdorp moest vanoch tend met een hersenschudding naar het AZL worden vervoerd nadat hij op de Lijnbaan met een bromfiets tegen een PTT-bus was gereden. De jongen heeft vermoedelijk ook nog een gebro ken of gekneusde enkel. op het Vertoterrein worden op geslagen, aldus Kalman. In een eerder stadium waren er nogal wat problemen tussen Fas son en de gemeente Leiderdorp. Volgens Kalman zijn die proble men ontstaan omdat de gemeen te vrij snel al wilde overgaan tot sluiting, terwijl Fasson eerst nog met de ambtenaren wilde over leggen. Nu zijn al deze proble men opgelost. Gemeente-ambte naren en mensen van Fasson hebben gistermorgen de proble men in een gesprek de wereld uit geholpen. VOORSCHOTEN - Twee meer dan een eeuw oude linden in de Voorstraat in Voorschoten zullen binnenkort worden weggehaald. Op de plaats van de oude bomen zullen twee jonge linden worden geplant. De bomen die staan voor de panden 33 en 35 zijn jaren geleden al aangetast door gaslekkages. Eerder moesten daardoor al achttien linden sneuvelen in de Voorstraat. Mo gelijk dat er nog een paar zullen volgen. Tussen 1971 en 1976 wist men door het inschakelen van boomchirurgen nog een heleboel linden in de Voorstraat te redden. Deze operatie kostte de gemeente toen zo'n 100.000 gulden. De twee bomen die nu moeten verdwijnen, schij nen in een zo slechte staat te verkeren, dat ze al zouden omvallen wanneer er een auto licht tegen aan zou rijden. Tijdens de snoeiwerkzaamheden afgelopen winter merkte een lid van de beplantingsdienst al dat de bomen voorover helden zodra er een ladder te gen werd gezet. Het rooien van de bomen zal nauwelijks overlast voor het verkeer opleveren. De stammen worden gedeeltelijk ingezaagd, waarop met een lijn de bomen worden neergehaald. Het uitgraven van de wortels zal meer tijd vergen. Op vijf andere plaatsen in de Voorstraat zullen op open plekken waar eerder al slechte bomen zijn gerooid ook nieuwe linden worden geplant. De alleroudste boom van de Voorstraat staat voor het Wapen van Voorschoten. Deze is 280 jaar oud. Andere bomen hebben een leeftijd van ongeveer 120 jaar. De linden in de Voorstraat. LEIDERDORP - De geluidsscher men langs de rijksweg 4 in Lei derdorp komen er. Het ministe rie van volksgezondheid en mi lieuhygiëne heeft laten weten dat een deel van de kosten te subsi diëren. De subsidie zal ongeveer 1.6 miljoen gulden bedragen. Voor de geluidsschermen is jaren lang actie gevoerd door bewo ners van de Oranjewijk. Zij heb ben het meest last van de rijks weg. Onderzoeken van het inge nieursbureau wezen twee jaar geleden uit dat het geluidsniveau een onaanvaarbaar niveau be reikten. De overlast zal nog wel enkele maanden blijven. De gemeente moet namelijk eerst nog overleg plegen met Rijkswaterstaat, die de rijksweg beheert en toestem ming zal moeten geven voor de aanleg van de geluidsschermen. Ook moet er nog een plan wor den gemaakt. De gemeente hoopt de schermen nog dit jaar te kunnen plaatsen. WARMOND - Do Warmondse raadscommissie voor financiën is gisteravond akkoord gegaan met de besteding van een bedrag van 90.000 gulden (exclusief btw) voor de plaatsing van een ge luidsscherm op de bestaande wal langs de Schipholspoorlijn bij Lommerlust. Het scherm zal 313 meter lang en 1 meter 25 hoog worden. Wat het materiaal betreft is gekozen voor een speciaal soort (uiterst zwaar) hout waar onder meer ook slui zen van worden gemaakt. Het scherm heeft niet alleen een ge- luidswerende functie maar is bo vendien een afzetting. Wethou der Van Schagen vertelde dat met het scherm extra haast is ge maakt omdat het steeds vaker gebeurde dat kinderen de ge luidswal gebruikten als speel- In Leiderdorp LEIDERDORP - De uitbreiding van het kabelnet met zes televisie- en tien radioprogramma's is voor een vijftal nieuwe woningen in Buiten hof Oost sinds vanmiddag een feit. Daarmee is Leiderdorp na de Leidse Mcrenwijk de die op het kabelnet twaalf televisie- en twintig radiopro gramma's aanbiedt. Naast het huidige aantal televisiezenders kunnen de Engelse BBC 1 en 2. de commerciële ITV, België Vlaams 1 en België Waals 1 en 2 worden ontvangen. Voor 1 juli moeten alle Leiderdorpse abonnees van de uit breiding kunnen profiteren. Vanaf die datum gaat tevens het abonne ment óp de kabel met twaalf gulden per jaar omhoog. plaats. "Een levensgevaarlijke si tuatie", aldus Van Schagen. Op vragen van commissieleden of het niet raadzamer is een scherm van een ander materiaal aan te schaffen, ondanks de hogere prijzen van bijvoorbeeld een alu minium of betonnen scherm, Muziek Marion Arts en Robbie Laven tre den donderdagavond op in het muziekcafé van de 'Lindehoeve' in Voorschoten. Hun muziek be staat grotendeels uit eigen werk, met daarnaast aangepas te muziek uit Amerika, zoals blues, swing, cajun en uit Euro pa Franse, Griekse en Bretonse muziek. Aanvang van het optre den negen uur. antwoordde de directeur ge meentewerken, Wicherson, dat een houten scherm zeker niet slechter is dan een betonnen. "Zowel qua levensduur (hon derd jaar) als onderhoud doet een houten scherm niet onder voor een betonnen", aldus Wi cherson. Het scherm dat nu is gekozen ab sorbeert het geluid van voorbij- razende treinen niet maar weer-, kaatst het. Volgens Van Schagen is het niet nodig een akoestisch scherm aan te brengen daar het op grote afstand, namelijk op de geluidswal, van de spoorlijn komt te liggen. De commissie verbond aan haar goedkeuring wel de voorwaarde dat de com missie openbare werken, die vanavond over deze zaak verga dert, akkoord zal gaan met de ge kozen materiaalsoort. WARMOND - Het ziet er niet naar uit dat Warmond geen pedago gisch bureau krijgt. B en W heb ben namelijk afwijzend gerea geerd op de betreffende sub sidieaanvraag omdat het pedago gisch (opvoedkundige bijstand) bureau de behoefte van de War- monders naar een vestiging in Warmond niet heeft aangetoond. Wethouder Van Schagen vertel de gisteravond tijdens de verga dering van de raadscommissie voor financiën het nut van een dergelijk bureau ernstig te be twijfelen. "We. hebben in War mond al een medisch opvoed kundig bureau en ik denk niet we ook nog een pedagogisch bu- reau nodig hebben. De behoefte er aan is in het geheel niet aange toond, men heeft alleen gezegd dat het in andere gemeenten zo goed draait maar dat is te wei nig", aldus de wethouder. Burgerlijke stand LEIDEN - Gehuwd: W. Dijkstra en M. Brandt; N.P. Geelker ken en J.M. Uittenbogaard; J.H. de Bruin en E.W. Kosto; N. Nagtegaal en M. van Westbroek; R.P. Bekooij en J. van Seggelen; J. Dekker en B.G.M.H. Peulers; J.C.A.M. Avenel en A.C. Bies heuvel; O.I.M. Ydema en M.C. Gutjahr; LEIDERDORP - De politie in Lei derdorp heeft gisterochtend een controle van auto's gehouden waarbij dertig processen verbaal wegens technische gebreken werden uitgedeeld. Drie auto's verkeerden in zo'n slechte staat dat zij uit het verkeer genomen moesten worden. Verder bleek een chauffeur van een vrachtwa gen de rijtijdenwet behoorlijk te hebben overtreden. Hij zat al 24 uur achter het stuur. In totaal werden 65 voertuigen gecontro leerd. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave Uitgevers maatschappi| Lexlsch Dagblad B V Hoofdkantoor Witte Singel 1. 2311 BG LEIDEN Postbus 54. 2300 AB LEIDEN Telefoon 071-144941 1 ontvangen. Geen k tel 07'-123143 tussen 18 00-19 30 uur (nabgzorging na 19 30 uur); zaterdag v vooruitbetaling te voldoen overscbn|ving geen administratie- en abonnementsgelden uitsluitend giro 3203571 t.n.v. Damiate Holding BV te Haarlem Kwartaalabonnement 57,35 Per post 79.70 5 0.80 Directie G Koopman Hoofdredacteur A. A. M. Schuurman* Adjunct-hoofdredacteur R D Paauw Alg redactiechef Aangestoten bt| de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen correspondenten os in: Bonn. Brussel. Londen. Parijs. Washington, Cairo. Commentator W F J Wirtz Redactie stad en randgemeenten M 071-144941 tst. 222

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 2