Spookbeeld achtervolgt Spurs Bommelscli CSKA vergist zich in Bayern München Rijvers houdt inbreng Ajax en PSV beperkt AAC laat DIOK "zomaar" barsten Neem de tijd, neem'n Dommelsch, 'téchte goeie. Kinsbergen bijna zeker naar Leiden Graniethard Barcelona werpt versperring op: 1-1 DONDERDAG 8 APRIL 1982 LEIDEN - Dat Theo Kinsbergen de nieuwe coach van de basketbal-eredivisionist Leiden zal wor den staat vrijwel vast. Hoewel op papier nog niets is vastgelegd kwamen de belangrijke man achter Amstelveen, het management van Leiden en de nieuwe sponsor Elmex gisteren min of meer tot overeenstemming om de komende seizoenen te gaan samenwerken. "Met de sponsor", zo zei Henk Reekers, "hebben we in elk geval orde op zaken kunnen stellen. In financieeel opzicht is nu alles geregeld, hebben we alles op een rijtje gezet. Daarnaast weten we nu exact wat ze willen en dus tevens wat ons verder te doen staat. Het is de komende weken een kwestie van invullen van Waar Reekers, ten aanzien van de komst van Amstelveen- man Kinsbergen, nog een slag om de arm hield, ging zijn collega Frans van Eg- mond al een stap verder. "Hij", zo vertelde de pr-man, "heeft gisteren toegezegd te komen en als Kinsbergen zoiets zegt doet-ie dat ook. Natuurlijk, hij kan schermen met een sponsor, maar hij heeft ons zijn woord gegeven. Misschien is die sponsor ook wel geïnteresseerd in bijvoor beeld Haarlem waar ze mo menteel niemand hebben. We zijn een beetje aan het rondkijken". Als Kinsbergen komt neemt hij in elk geval de speler van het jaar, Wilson Washington, met zich mee. "Die is zeker", zei Van Egmond, "en ook met Wiel gaan we praten Scott Runia ligt moeilijker. Niet al leen is hij duur, maar tevens mag hij niet in de wedstrij den voor de Europa Cup uit komen. Bert Kragtwijk heeft nog een contract en Emill Ha- gens, die we graag willen houden, is geïnteresseerd. Verder staan spelers als Ro nald van de Bergh (Donar) en Bob Miller (Den Bosch) hoog op ons verlanglijstje" Henk Reekers stelt zich wat voorzichtiger op. "We heb ben inderdaad een lijstje en we weten wat we kunnen be steden. Als we ook de spelers kunnen krijgen die we willen hebben dan denk ik dat we volgend seizoen een beter team op de been brengen dan afgelopen jaar. Het zal voor het publiek in het begin mis schien wennen zijn, een ploeg zonder Mitchell Plaat. Ik vind het heus jammer hoor, dat we hem niet kon- Vanenburg debuteert tegen Grieken ZEIST - Het Nederlands elftal zal in de oefeninterland met Grie kenland met een dnemansvoor- hoede aantreden. Haarlem-spe ler Ruud Gullit zal Willem Kieft en Simon Tahamata in de frontli nie steunen. Wellicht voor één helft, omdat na rust Ajacied Ge rald Vanenburg mag debuteren in zijn plaats. Bondscoach Kees Rijvers is er na de verloren ont moeting met de Schotten kenne lijk nog niet in geslaagd om een derde specifieke aanvaller te vin den die in zijn concept past. Bij hun clubs maken Gullit en Van enburg namelijk deel uit van het middenrif. In de basis dus geen plek voor Pier Tol. Verder stelt Rijvers het noodgedwongen zonder de 'bui tenlanders' Muhren (Ipswich Gerald Vanenburg debuteert in Oranje op de den behouden. Aan de ande re kant zeg ik, dat als we voor hetzelfde geld dat hy ver diende twee goede spelers kunnen terugkopen we wel licht niet eens zoveel slechter uit zijn." De bedoeling volgend jaar is in elk geval dat het spektakel te rugkeert in de Vijf Meihal. Reekers: "De publieke be langstelling is dit seizoen heel duidelijk minder ge weest. Je kan dan wel goed gericht bezig zijn en zeer ge controleerd hebben ge speeld, maar als dat spelletje geen toeschouwers trekt heb je er natuurlijk weinig aan. Misschien moet je op den duur toe naar de manier waarop Italiaanse en Spaanse clubs werken, maar wij zijn daar hier nog lang niet aan toe. Er zijn nog te weinig echt goede Nederlandse spelers om een team jaren bijelkaar te houden en het publiek hier is ook nog niet rijp om jaren te wachten op resultaat. Dat wil dunks zien en fraaie ac ties. Uiteraard willen we vol gend jaar ook hoog meedraai en. Maar nogmaals, als we de spelers krijgen die we willen dan slagen we in beide op zichten". AD VAN KAAM 50 T LONDEN (GPD) - Voor Keith Burkinshaw doemde gisteravond na de teleurstellende Europese bekerremise (1-1) van Tottenham Hotspur tegen Barcelona vanzelfsprekend het spookbeeld van Ipswich Town op. De vorig seizoen in Engeland schier onaantastba re formatie van Bobby Robson streed toen eveneens op drie fronten, maar greep uitein delijk bijna overal naast. Veel meer nog de manier waarop Barcelona gisteravond de populairste club van Engeland een halt toeriep, trof Burkinshaw diep in zijn voetbalhart. Want de wijze waarop het de laatste weken danig in de versuk keling geraakte Barcelona meende zich te moeten revancheren voor het competitie-echec van de laatste weken was bijna ongehoord. De veel te tolerante Nederlandse scheidsrechter Egbert Mulder beleefde ook de moeilijkste avond uit zijn arbitersloopbaan en moest een rode en drie gele kaarten uitdelen waar drie rode op zijn plaats waren geweest. tot de niet geringe verbazing van de in de morgenuren al hyper nerveuze Udo Lattek kon zijn met een stevige vormcrisis kam pende ploeg weerstand bieden aan de stortvloed van Engelse aanvallen. De manier waarop Tottenham Hot spur daarbij te werk ging, was vaak te oppertunistisch. Steeds weer zochten de Britten hun heil via het midden, waar het aanval- strio Crooks-Villa-Gal vin stee vast werd omringd door zes, ze ven Spanjaarden. Aanvallend moest het meeste ge vaar daarom ook komen vanuit het middenveld, waar de voor treffelijke Mike Hazard zich ont popte als een ware kwelgeest, maar z'n individuele acties nogal eens overdreef. Het antwoord van Barcelona was even simpel als doelmatig door nog een stevi ger cordon te leggen rond de voortreffelijke doelman Urruti. De Spanjaarden keken daarbij niet op een overtreding meer of minder, en gaven evenmin een krimp toen Egbert Mulder Estel- la een gele kaart gaf. Dezelfde speler trok drie minuten na de rust andermaal aan de noodrem. Voor de Nederlander bleef er toen weinig anders over dan de Spanjaard het rood te tonen. Toch zou het van negativisme doordrenkte Barcelona tien mi nuten voor de rust de beste sco ringskans krijgen. En ook daar voor was Mulder verantwoorde lijk, toen hij het toneelspel van Pijnlijk voor Tottenham Hotspur was echter ook de manier waar op Barcelona kort na de rust op voorsprong kwam, toen de vorig seizoen voor anderhalf miljoen gulden van Liverpool overgeno men doelman Ray Clemence een onschuldig schot van Olmo to taal verkeerd beoordeelde. De bijna 60-voudige international was er daarmee in niet geringe mate verantwoordelijk voor dat de overlevingskansen voor Tot tenham Hotspur wel erg klein zijn geworden. Met een overladen programma in het vooruitzicht vroeg gister avond de gedesillusioneerde Burkinshaw zich af hoe de spe lersgroep die ongemeen zware belasting zal doorstaan. Te meer, omdat hij dit seizoen niet meer kan beschikken over Ardiles, die zich bij de nationale Selectie van Menotti heeft gevoegd. Zijn ab sentie gisteravond drukte zwaar op de ploeg, die zijn individuele hoogstandjes en verrassende openingen ontbeerde. En dat gold dan vooral voor de tech nisch begaafde Glenn Hoddle, ook gisteravond een grootmees ter in het versturen van passes over 40, 50 meter, maar ook een speler die pas tot volle wasdom kwam met Ardiles naast zich. In zijn individuele acties was hij dan weliswaar superieur, ver geefs zocht ook hij naar openin gen in de granietharde verdedi ging van Barcelona. Een tweede handicap van allure vormde de absentie van Steve Archibald, de clubtopscorer van vorig seizoen, die in de frontlinie al even zeer node werd gemist. Toch leken de voorwaarden voor de Engelsen geschapen om het met al vier competitienederlagen op rij toch al danig geslonken zelfvertrouwen van Barcelona nog verder te ondermijnen. Maar Town). Krol (Napoli) en Van der Korput (AC Torino), die geen vrijaf van hun clubs kregen Een andere afwezige is Hugo Hoven- kamp. die tegen Schotland zich moeiteloos aanpaste aan het 'Braziliaanse comcept' van de bondstrainer. Rijvers: "Ik heb drie oefenwedstrijden tot myn beschikking Ik wil daarin zoveel mogelijk spelers testen om uit eindelijk tot een groep van 22 te komen, waaruit een goed func tionerend Nederlands elftal kan worden samengesteld. Er staat nu weer een beduidend ander elftal aangetreden dan tegen de Schotten het geval is geweest. Ook tegen Engeland (eind mei op Wembley, red) zal dat met an ders zijn Ajax en PSV leveren het meeste in ternationals. maar met het oog op de eredivisietopper tussen de koplopers in de nationale com petitie die enkele dagen na de in terland wordt gespeeld, zal hy de inbreng van die spelers beper ken. "Zij zullen in eerste instan tie niet worden ingezet", verwijst hij debutant Vanenburg, Ophof en Stevens naar de bank 'Ik wil geen elftal op voorhand teveel bevoordelen door een onevenre dig groot aantal spelers op te roe pen". In de basis staan Kieft en Rijkaard van Ajax en Willy van de Kerkhof (rentree als 'papie ren' vleugelverdediger), Wild schut en Poortvliet van PSV. Laatstgenoemde zal een rol als verdedigende middenvelder krij gen toegewezen Jan Peters (AZ'67) is ondanks zijn tegenval lende prestatie in Glasgow spel maker De opstelling Van Breukelen. Wil ly van de Kerkhof, Spelbos, Met god en Wildschut; Poortvliet, Pe ters en Rijkaard, Gullit, Kieft en Tahamata Reserves Ophof, Ste vens. Vanenburg en Edward Metgod ADVERTENTIE LEIDEN - "Een schande", zo betitelde Peter de Bruyn, coacb van de rugbyclub DIOK, het wegblijven van tegenstander AAC voor de gisteravond vastgestelde competitiewedstrijd tussen de nummer één en drie van Nederland. En hij vervolgde: "Een slechte zaak voor het rugby, zoiets is bij mijn weten nog nimmer voorgekomen. Kijk, gewonnen zouden we toch wel bebben, daar ben ik van overtuigd. Maar op deze manier reglementair met 10-0 de punten cadeau te krijgen, nee, déér zitten we echt niet op te wachten". Tot I dokslag half acht keek heel DIOK gisteravond op de overi- fpas bijna ondergelopen Kikkerpolder (De Bruyn: "We hadden kunnen spelen en anders eventueel in Den Haag bij HRC") tever geefs uit naar de Amsterdamse tegenstander. Een belangrijke opponent nog, want hoewel zeif inmiddels kansloos voor de titel kon de ploeg nog een rol spelen als zogenaamde 'kampioenen- doder'. De situatie in de ereklasse rugby is namelijk zo dat DIOK op kop gaat, gevolgd door Hilversum dat twee punten minder beeft maar nog een wedstrijd tegoed. AAC verloor afgelopen zondag van de Hilversummers. Eventuele winst van AAC op DIOK zou de grote rivaal uit bet Gooi natuurlijk zeer goed uit komen, want een mogelijke beslissingswedstrijd zou daarmee voorkomen worden. Even over half acht meldde de wedstrijdsecretaris van ACC evenwel lakoniek dat de ploeg niet zou komen. "De hele week", zo vertelde speler en wedstrijdsecretaris Eric Jan Berendsen, "heb ik al met die gasten in de clinch gelegen. In januari was al bekend dat deze wedstrijd op dit tijdstip gespeeld zou moeten worden. Twee weken geleden heb ik een bevestiging doen uit gaan. En eergisteren meldde AAC plotseling dat ze half zeven, de oorspronkelijke tijd voor de kick-off, niet konden halen". Berendsen trad vervolgens in overleg met de Bond die AAC eerst steunde, maar vervolgens overstag ging toen DIOK voor stelde het duel dan maar om half acht te verspelen. De Amster dammers, die overigens afgelopen zondag al min of meer lieten doorschemeren nog maar weinig interessse in bet midweekse treffen te hebben, moesten komen. Maar kwamen dus gewoon niet opdagen. "Ik begrijp het niet", toonde Peter de Bruyn zich nog steeds verbolgen. "AAC is één van de oudste en meest fatsoenlijke ver enigingen van Nederland. Daar verwacht je zoiets niet van. Niet alleen is hier sprake van competitie-vervalsing, maar tevens laat je de tegenpartij stomweg in de kou staan. Eén van mijn spelers zit in militaire dienst ergens in Drente en is overgeko men. En Kees Koemans is speciaal voor deze wedstrijd van zijn vakantie-adres in Limburg teruggekeerd. Nou, waar zijn ze dan mee bezig. Wij zijn op en top geprepareerd en zij laten ons zo maar barsten. Belachelijk". AD VAN KAAM Garth Crooks neemt de Spaanse veste met een kopstoot onder vuur Munez Victor springt mee Erg laat vond Spurs een gaatje in het cordon van Barcelona, om een remise uit de strijd te slepen Carrasco niet doorzag. Clemence kon net z'n vingers krijgen tus sen de bal en de lat uit de door Moran met het hoofd verlengde vrije schop van Estella. Met een zelfde spectaculaire red ding hield Urruti vijf minuten na de rust Hoddle van een treffer af. Toen echter sloeg het noodlol voor Tottenham Hotspur toe. Pa nadat Estella naar de kleedka mer was verwezen, verraste 01 mo met een afstandschot niet al leen Clemence, maar tegelijker tijd bracht hij diens ploegmaats tot pure wanhoop. In de heksenketel van het al dagen tevoren uitverkochte White Heart Lane stadion, ontaarde het duel vanaf dat moment in een or dinaire veldslag, waar m alles ge- permiteerd leek. Mulder kwam handen en voeten te kort om de partijen te scheiden. Ook de En gelsen, geprikkeld door de Spaanse voetbalterreur gingen zich steeds vaker te buiten aan onbehoorlijk gedrag. De twee ge le kaarten (voor Perryman en Moratalla) hadden er even zo goed vier of vijf kunnen zyn. £o'n tien minuten voor afloop kreeg het fanatiek aangemoedig de Tottenham Hotspur tenslotte toch nog waarop het recht had een treffer van Roberts, ontstaan uit een van de 28 overtredingen die Barcelona gisteravond be ging. ,'W?. DROMMELS LEKKER SOFIA CSKA Sofia, in de vorige Europa Cup 1-ron de verantwoordelijk voor de uitschakeling van drie voudig cupwinnaar Liver pool, dacht gisteren tegen Bayern München binnen achttien minuten de tic kets naar het Feyenoord- stadion in de tas te hebben. De Bul garen vergisten zich ech ter lelijk in het karakter van de Beierse sterrenfor matie. Ondanks de 3-0 achterstand waar Bayern na ruim een kwartier te genaan keek, bleef de schade tot een 4-3 neder laag beperkt. Sofia overrompelde de bezoekers met doelpunten van Dimitrov. Ionchev en Zdravko. Dankzij Durnberger en Hóness was Bayern na een half uur terug in de race: 3-2. Kort na de pauze stuurde Ionchev doelman Man fred Muller voor de vierde maal naar het net. Paul Breitner ver- zorgde zijn ploeg acht minuten voor hel einde alsnog riant uit zicht op de eindstrijd in Rotter dam (26 mei). De aanvoerder van Bayern en de nationale Duitse ploeg soleerde dwars door de Bulgaarse defensie en rondde koelbloedig af: 4-3. Standard wint in Blisi, HSV verliest in Nis Tweede kandidaat voor een moeting in De Kuip is Ander- lecht, dat met slechts 1-0 verloor van Aston Villa. En daarmee wel iswaar de eerste nederlaag in he lopende Europacup seizoen slik te. De Belgische kampioen kwam in de 27ste minuut op ach terstand. Morley scoorde. Na rust, toen Anderlecht de nadruk kelijk ingenomen defensieve stelling liet varen, meerdere kan sen op de voorsprong uit te bou wen. Cowans, Morley en Shaw misten. Daarentegen legde An derlecht ook de zwakte in de ach terste lijn bij Aston Villa bloot Gisteravond profiteerde de Ivic formatie daar nog niet van. Cluy tens kreeg van scheidsrechter Ericsson vlak voor het slot een gele kaart na een overtreding te gen Evans. Europa Cup 2 Op de bekende Belgische wijze lijkt Standard zich reeds te heb ben verzekerd van een plaats in de finale. Het beproefde concept, secuur verdedigen en snelle te genstoten lanceren, bleek ook in Tblisi effectief. Dynamo ging met 0-1 voor gaas. De bekerhou der lijkt geen enkele kans meer te hebben op prolongatie De Georgiérs startten overdonde rend. Feyenoord raakte er vorig jaar door van de kook, Standard hield gistermiddag het hoofd koel Enkele minuten voor rust deelde Jos Daerden de gena deklap uit door een afgemeten voorzet van Simon Tahamata achter doelman Gabolia te knik ken. Nadien hield Standard de zaken onder controle. De Russi sche spelmaker Kippiani lukte Barcelona lijkt door het 1-1 gelij ke spel by Tottenham Hotspur favoriet voor de cupzege Op 12 mei wordt de finale namelyk in het eigen Nou Camp stadion af gewerkt UEFA-cup IFK Goteborg is ook in de eerste wedstrijd van de halve finales van het toernooi om de UEFA beker ongeslagen gebleven. De Zweedse ploeg veroverde bij Kaïserlautern middels een 1-1 deling een pnma uitgangspositie voor de finale Met het accent op de verdediging maakte IFK het Kaïserlautern bijzonder moeilijk enige kansen te forceren Dat lukte de Westduitsers eigenlyk alleen in de tiende minuut. Hofe- ditz doelpuntte op aangeven van Melzer De tank Bncgl had zyn handen vol aan de gevaarlijke Zweedse spits Nilsson en kon zyn aanval onvoldoende steu nen. Coreliusson maakte van een fout in de Duitse afweer gebruik op zijn ploeg na een hal! uur ver diend op gelijke hoogte te bren gen In het verdere verloop wa ren de beste kansen nog voor de Zweden. In de return zal Gote borg het zonder verdediger Hy- sen moeten doen. Hy kreeg van de Belgische scheidsrechter Schoeters zijn tweede gele kaart in het Europese seizoen Radnicki Nis tracteerde in het zo mers Joegoslavië Hamburger SV op een 2-1 nederlaag Ernst Happel hoeft zich over het berci ken van de eindronde daarente gen niet al te veel zorgen te ma ken Het verlies was volkomen onnodig. Radnicki en Nis ver kochten de 22 000 bezoekers een gezapige vertoning De thuisclub mocht in de eerste helft op een licht veldoverwicht bogen Pas vijf minuten na rust kon Nis dat in een doelpunt tot uitdrukking brengen Bcganovic verraste doelman Stein van afstand. Ze ven minuten later kopte Von Hccsen op aangeven van de ver der onopvallende Hrubesch de gelijkmaker tussen de palen Een kapitale blunder in de Hamburg- se defensie bracht twaalf minu ten voor het einde Obradovic vry voor Slein. Hy liet de Westduitse goalic geen schyn van kans

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 13