tS U KUNT NU STAATSLOTEN KOPEN. Albert Cuyp slaat raak... Borg met veel moeite langs Spanjaard Luna Prive-speeltuin heeft voordelen MÉÉR KANS IN DE STAATSLOTERIJ. Diskwalificatie Villeneuve Een koffer vol dhz-gereedschap nieuwe een hix/ lob Elf geduldspelletjes in "Mix Up"-doos Wat u kunt winnen? Het half miljoen (schoon!). Het kwart Verkoopadressen in miljoen. Twintig maal een ton. Liefst 700.000 andere geld- deGouden Gids. Per prijzen. Per lot speelt u drie keer mee. Gemiddeld 4 van de giro spelen kan ook. 10 loten zijn raak. Niet minder dan 70% van de inleg gaat Bel voor informatie: op aan prijzen. Dat zijn de ingrediënten van de Staatsloterij. 070-46 9647^^* Elf maal per jaar. Een Kapitale Kans. Speel mee! *"3^^ nsderlard^e loberij In Monte Carlo MONTE CARLO (ANP) Björn Borg had gisteren vrij veel moeite de eerste ronde van het met een prijzengeld van 300.000 dollar gedoteerde tennistoernooi van Monte Carlo door te komen. De' Zweed, vorige week na vijf maanden rust voor het eerst weer in actie in de kwalifica tieronden voor het toernooi van Monte Carlo, trof in de Spanjaard Fernando Luna een taaie tegenstander. Luna, de nummer 79 van de we reldranglijst. kwam in de eerste set na een achterstand van 5-2 Vernielingen tijdens het schoolvoetbal LEIDEN - Het schoolvoetbaltoer- nooi voor B en C-junioren, dat gisteren op de velden aan Bos- huizerkade werd verspeeld, le verde bij de oudste leeftijds groep een overwinning op voor de LTS Don Bosco-leerlingen, die in de finale de voetballers van de Louise de Coligny klop ten (1-0). De Vlietschans legde beslag op de derde plaats, terwijl het RIO vierde werd. Bij de re serve B-junioren was er een eer ste plaats voor de Louise de Co ligny scholengemeeschap. De Christelijke LTS werd tweede. Don Bosco derde. Bij de C-junioren won de Rem brandt scholengemeenschap het toernooi, voor Don Bosco en De Vlietschans. Ook bij de reserve- junioren van deze leeftijdsgroep (12 tot en met veertien jarigen) was de Louise de Coligny scho lengemeeschap succesvol. Deze school werd eerste, voor de Vliet schans en de Bonaventura. Het jaarlijkse evenement werd overschaduwd door vernielin gen, die door de schooljeugd in de kleedkamers van Oranje Groen en LFC werden aange richt. Zo moesten enkele deuren, ruiten, kapstokken en een mas sagetafel het ontgelden. Dé com missie schoolvoetbal gaat de schade verhalen bij de diverse scholen. nog tot 5-4 terug, maar Borg be hield op het beslissende moment zijn service: 6-4. In de tweede set kwam Luna op een achterstand van 3-1 Borg speelde in die fase zeer strak en scoorde met gerich te ballen. Luna forceerde echter een service- doorbraak en kwam tot 3-3 terug. De laatste drie games waren ech ter voor de vijfvoudige Wimble- don-winnaar uit Zweden, die in die slotfase ook zijn eerste ace produceerde: 6-3. Borg. de num mer zes van de wereldranglijst en in Monte Carlo als vierde ge plaatst. had voor zijn winstpartij in de eerste ronde een uur en twintig minuten nodig. Toch beschouwde Borg de partij op het Monegaskische gravel als een zware tweesetter. „Het ging me niet gemakkelijk af om tegen Luna te spelen. Ik had twee jaar geleden in Nice al eens tegen hem gespeeld. Hü bleek nog steeds zo taai als toen. Het was een meer dan goede warming- up. Vanaf nu zal het alleen nog zwaar der voor me worden", aldus de 25-jarige in Monte Carlo woonachtige gravelspecialist. In de tweede ronde ontmoet hij de Italiaan Adriano Panatta, die gis teren op achteloze wijze de Au straliër Paul Mcnamee uit het toernooi wipte. Uitslagen: Björn Borg (Zwe) Fernando Lu na (Spa) 6-4. 6-3. Heinz Günthardt (Zwi) - Andres Gomez (Ecu) 4-6, 6-2, 6-4. Adriano Panatta (Ita) - Paul Mcna mee (Aus) 2-6, 6-1,7-5. Manuel Orantes (Spa) - Corrado Barazzutti (Ita) 6-1, 3-6, 6-4. Shlomo Glickstein (Isr) - Andreas Maurer (Wdl) 6-3. 6-3. Pablo Arraya (Per) - Jimmy Arias (Vst) 3-6, 7-6, 6-3. DINSDAG 6 APRIL 1982 Alle titels op NK (Van onze sportredactie) AMSTERDAM (GPD) - De finales van de Nederlandse amateur-bokskampioenschappen beginnen de laatste ja ren steeds meer op een veredelde en sfeervolle trainings ronde van de Amsterdamse club „de Albert Cuyp" te lijken. Haalden vorig seizoen drie leden van de twaalf jaar oude vereniging uit de volkswijk De Pijp de eind strijd, dit jaar stonden maar liefst vijf boksers op de fi naleavond in de ring. Gesteund door het merendeel van de 2000 toeschouwers in het theater Carré, dat maar een paar honderd meter verwijderd is van - het trainingslokaal in de buurt waar de Albert Cuyp gehuisvest is, werden alle finales gewonnen door de pugilisten van trainer Ruud van der Linden. Hij is de oprichter van de inmiddels grootste boksclub van Neder land, die zijn boksers van tijd tot tijd in Los Angeles laat bijscho len door de Amerikaanse coach Henry Davis, oud-begeleider van Rudie Koopmans. Hoewel de jonge boksers en de ve le fans van de Albert Cuyp in een numerieke meerderheid waren, moesten ze toch een teleurstel ling slikken, en wel de nederlaag van Romeo Kensmill. Het verlies van de 18-jarige „zwarte parel van de Albert Cuyp" werd enigs zins goedgemaakt door het feit dat hij verslagen werd door zijn clubgenoot Gilbert Hallie. Kensmill had in de voorrondes fu rore gemaakt met zijn flitsende, op Amerikaanse leest geschoei de stijl, en werd meteen uitgeroe pen tot het grootste talent dat in hét laatste decennium in Neder land heeft rondgelopen. Hij ver sloeg de kampioen van vorig jaar, Gerrie Sloof, in de halve fi nale op een imponerende ma nier. In de strijd tegen Hallie (verliezend finalist in 1980 tegen Huygenvoort) kwam er evenwel van Kensmills snelle combina ties en Mohammed Ali-achtige danspasjes weinig terecht. „Hal lie hield me steeds in het midden van de ring met zijn linkse, waar door ik hem niet op kon jagen", aldus Kensmill, die ondanks zijn zesde nederlaag in zijn zesjarige carrière de humor van het leven bleef inzien. De teleurstellende prestatie van Kensmill werd ruimschoots goedgemaakt door zijn vier club genoten. De succes-story van de Albert Cuyp begon al meteen in de eerste partij van de avond, toen vedergewicht Sahid Kwyas- se zijn opponent, de drievoudig Nederlands kampioen Sjef van Zwakhalen, in de eerste ronde knock-out sloeg, waarmee hij voor de tweede keer een titel be haalde. Zijn teamgenoot Mohammed Elfal- lah deed het vervolgens iets min der spectaculair, maar hij wist Ronald Beerlage van de boks club Twenthe toch voor het eind van de derde ronde op de knieën te krijgen. De scheidsrechter maakte een eind aan de strijd na dat Beerlage, wiens trainer een zenuwinstorting nabij was, acht tellen rust had gekregen. Ramon Voorn, die vier maanden inten sieve training in Amerika achter de rug had, haalde de vierde titel voor Albert Cuyp in huis. De donkere Amsterdammer ver sloeg in het zwaargewicht Ger van Haen op punten. Vier zwemmers vragen asiel SINDELFIGEN (ANP) - Vier zwemmers en één journalist uit Tsjechoslowakije zijn dit week einde na de vijflandenwedstrijd in Sindelfingen in West-Duits- land achtergebleven. Het zijn Mi- los Rolko (21), Vlastimil Cerny (19),.Jozef Kuf (24), Tereza Vatis- kova (18) en de journalist Otokar Cirnoch. Elf houten en metalen geduldspelletjes zitten de Mix Updoos van Jumbo. De oplossingen worden met tekeningen gegeven. Geluidspelletjes fascineren al lange' tijd vele mensen (hoe wel anderen er helemaal krie belig van worden). Jumbo heeft nu een hele set van die frutsels in één doos gestopt, welgeteld elf bij elkaar. Ook is het bekende Electro vraag- en antwoordspel op nieuw een stukje 'volwasse- ner' geworden. De nieuwe uitvoering 'Computer Elec tro' is behalve voor oudere kinderen ook een leuk tijd verdrijf voor volwassenen. Het al eeuwenoude Tangram heeft nieuwe gestalte gekre gen in 'Jumbo Mosaic', welis waar vereenvoudigd, maar met de slechts zeven ver schillende houten vormen kun je niettemin duizenden figuren maken. Probeer maar eens, zonder een voorbeeld erbij, van die zeven stukken een vierkant te maken! LONG BEACH (ANP) - Het jurycomité van de Grote Prijs van de Verenigde Staten-west, die zondag in Long Beach gereden werd, heeft het protest van formule 1-constructeur Ken Tyrrell tegen Ferrari ontvankelijk verklaard. De jury heeft - voorlopig - de Canadees Gilles Villeneuve, die in de door Niki Lauda gewonnen race derde werd, gediskwalificeerd, aldus een bekendmaking van de Amerikaanse autosportbond (SCCA). Protesten van de Ferrari-stal tegen de wagen van Rosberg (Williams) en Lauda (McLaren) werden door de jury afgewe- Ken Tyrrell heeft zijn protest ingediend om de aandacht van de juryleden te vestigen op het nieuwe vleugelsys teem, dat de Ferrari-bolides met twee keer zoveel kracht aan de grond doet "kleven". Tyrrell, en de Ameri kaanse jury, beschouwen die verbetering als onreglementair. Volgens de Amerikaanse organisatoren in Long Beach is er door Ferrari nog geen tegenprotest aangetekend. Hangende de definitieve uitspraak is de uitslag van de Westamerikaanse Grote Prijs voor Formule 1-wagens nog niet officieel. De golf van protesten in het voorseizoen wordt alis "normaal" beschouwd. Bij de veranderingen, die de renstal len aan hun bolides aanbrengen, willen de constructeurs zien tot hoever zij kunnen gaan binnen de bestaande reglementen. In elk huis is wel een zekere hoe veelheid gereedschap aanwezig, ook wie geen 'echte doe-het-zel- ver' is, moet wel eens iets zelf doen. Een schroefje in- of uit draaien bijvoorbeeld, een nieu we stekker aanzetten, een klem mende deur passend maken. Het gereedschap daarvoor wordt dik wijls zonder voorafgaand overleg aangeschaft. Wie zich meteen goed wil inspannen, kijkt mis schien uit naar een compleet ge- reedschappenassortiment, dat alle basisspullen bevat. De dure 'gereedschapkast' is daar bij voor de kritische Nederland se consument door de mand ge vallen; hij doorziet meteen dat hij zijn geld voornamelijk aan de mooie houten kast uitgeeft, ter wijl het juist om de kwaliteit van de gereeschappen zélf gaat. Kinzo, een leverancier van kwali teitsgereedschappen voor de vakman en de doe-het-zelver, heeft nu een gereedschapkoffer samengesteld waarin nagenoeg alles zit wat zoal voor huis-, tuin en keukenklussen nodig is. Voor hout- en metaalbewerking, voor elektrische karweitjes, voor een voudig auto-onderhoud, schil- deronderhoudwerk enz. Dat zit allemaal in een koffer van kunststof; makkelijk voor het opbergen èn om mee te nemen. Voor een heel redelijke prijs koop je dan ook een universele huishoudelijke gereeschappen- uitrusting, zonder „overbodig geld" te moeten uitgeven voor een luxueus, maar weinig prak tisch omhulsel. Deze eerste huishoudelijke dhz-ge- reedschapkoffer bevat boven dien een boekje met diverse dhz- tips. Alles bijeen mag deze uit rusting gekwalificeerd worden als een compact gereedschaps arsenaal voor elk gezin. Voor on geveer f249 te koop in vele dhz- en ijzerwarenzaken in heel Ne derland. Smash van Borg tijdens het duel met de taaie Spanjaard Luna. De Zweed won met moeite. Wie een schaaf niet zo erg vaak no dig heeft, zou eens kunnen kijken naar het "jongste" Stanley-com- binatieschaafje, de RB5. Dat is een uitermate handig ding; voor veel karweitjes een goed bruikba re (met één hand te bedienen blokschaaf, maar tegelijkertijd een neusschaaf. Behalve de knappe vormgeving is vooral ook de prijs interessant: voor nog geen 25 gulden heb je een weliswaar kleine maar vol waardige schaaf. Alle kinderen gaan graag naar de speeltuin. Vanaf de tijd dat ze het lopen onder de knie hebben (zeg vanaf 2 jaar) tot zo'n 12-, 13-jarige leeftijd vormen schommels, wip pen, glijbanen, klimrekken, enz. boeiend 'speelgoed'. De buurtspeeltuintjes hebben dan ook zelden over gebrek aan 'be zetting' te klagen. Een bezwaar daarvan is dat de ouders van de kleinsten niet altijd een oogje in het zeil kunnen houden. Zo'n speeltuintje in de eigen achter tuin zou dan ook ideaal zijn. De kinderen kunnen dan op 'eigen terrein' spelen. Op een beurs zagen we onlangs een reeks speeltoestellen voor parti culier gebruik, die het inrichten van zo'n privé-speeltuin moge lijk maakt. Onder de naam TP Activity Toys is een groot aantal toestellen verkrijgbaar: schom mels, rekken, glijbanen, klimnet- ten, enz. Diverse toestellen bieden leuke combinatie- en uitbreidingsmo gelijkheden, zoals bijv. het grote actieklimrek, dat op zich eigen lijk een complete speeltuin vormt. Vier of vijf kinderen kun nen er gezamenlijk op spele- Erg leuk is ook het Everest-klim- rek, een tapse zeshoek die (met oude lakens of tentdoek erover) ook als 'skelet' voor een machti ge indianentent kan dienen. Het buismateriaal waaruit de toe stellen zijn gemaakt is zodanig behandeld dat het niet kan roes ten. De spullen kunnen dus zon der bezwaar permanent buiten blijven staan. Het Everest-klimrek kost f290; voor de totale combinatie van ac tieklimrek, schakelladder, glij baan en 'apeschommel' ben je zo'n dikke 1000 gulden kwijt. Maar de kinderen kunnen dan ook ruim tien jaar lang in eigen tuin speelplezier vinden. Waar dit speeltuinmateriaal ver krijgbaar is, kan Van Bussel Sport en Spel in Den Haag (070- 614271) uit de doeken doen. Het lijkt voor velen ondenk baar in deze tijd, dat iemand zich nog zou moeten 'verve len',. Maar je zult maar (een tijd) ziek zijn. Of in je bejaar denflatje zitten bedenken hoe je die lange dag weer moet doorkomen. Je in je eentje amuseren is een kunst apart. Toch zijn er mo gelijkheden genoeg voor. Al leen Jumbo al, onze grootste nationale spellenfabrikant, heeft ongeveer 150 verschil lende 'solitaire spellen', waar mee je je dus 'in je uppie' be zig kunt houden. Daaronder zijn er heel wat diel teruggaan naar al heel oude dingen. Zo is er bijvoorbeeld een moderne versie van het klassieke aap-noot-mies lees- plankje, waarmee (overigens niet alleen door ziekte aan bed gebonden) kinderen in de kleuterleeftijd zich uitste kend kunnen vermaken. Voor wie nog met aap-noot-Mies heeft leren lezen en schrijven is het nieuwe leesplankje van Jumbo waarschijnlijk even wennen. De 24 plaatjes kunnen naar eigen smaak worden ingedeeld.

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 12