RCL en Quick Boys niets wijzer Noordwij k houdt schoonmaak SSS ontfutselt RBB winst Lisse raakt weer punt kwijt Ook NSW kan opmars niet weerstaan DUIN O troeft Katwijk af Kamtranga houdt Leiderdorpse hoop levend MAANDAG 5 APRIL 1982 Sport PAGINA 17 NUMANSDORP - De lente is weer in het land en dus houdt Noordwijk traditioneel grote schoonmaak na een niet al te florissante winter. Ook in de Numansdorpse knollentuin van NSW plukte de ploeg van Piet Buter de volle winst (0-1), nadat de zeges op Spa kenburg (0-2) en Rijnsburgse Boys (1-0) al op de Noord- wijkse voorjaarsnota waren bijgeschreven. Met de 'alles of niets-wedstrijd' van zaterdag tegen DOVO in het vooruitzicht. heeft Noordwijk weer alle troeven in handen om zich andermaal te mengen in de strijd om de afdelingstitel. Maar aanvoer der Jan Willem Bogers pre dikte na de 0-1 tegen NSW alvast ongeloof voor de mi crofoon van 'ook NCRV-er' Leo Touw. "Ik zie er voor dit seizoen geen kampioenschap in zitten", sprak hij luiste rend Nederland toe. "DOVO en in mindere mate Benne- kom zijn sterker. Ons elftal is te wisselvallig, wat voort vloeit uit de doorgevoerde verjonging". Tegen NSW had Noordwijk Want wie juist op een moment dat alle hoop is vervlogen precies dat ene winstpunt pakt, dat voldoen de is om nog even in de kam pioensrace te blijven, mag niet mopperen. De complete afde lingstop liet het zaterdagmiddag namelijk afweten. RCL speelde het spelletje op De Bloemerd mee. De Racing etaleerde ten overvloede het wantrouwen in eigen kunnen. De druk om als kanshebber te blijven meedraai en en voor het thuisvolk de wed strijd te maken, groeit de selectie van Theo de Waard boven het hoofd, gelooft men. Gevaar Al na enkele minuten peuterde Martin van der Plas de wond open. Bob van Bohemen passte vcor de tweede maal in de ope ningsfase de bal in vijandelijke voeten. Kees van Rooyen werd de diepte in gestuurd om vervol gens zijn collega-spits de verras sende 0-1 op het presenteer blaadje aan te dienen. Hoe klei ner de kans, hoe groter het ge vaar, onderstreepte Van der Plas zijn reputatie. Hij verpersoon lijkte zaterdagmiddag, veelal in samenwerking van teamcaptain Van Rooyen, perfect het sluime rende gevaar waarvoor de aan vallend ingestelde Leiderdorpse defensie (met daarin uiteraard de met bloemen onthaalde Koos Haneveld die zijn 250-ste officië le wedstrijd in het eerste speel de) voortdurend waakzaam moest blijven. RCL stond voor het blok en de aan dacht van de 2000 kijklustigen richtte zich op Sis Tu Pan, die moest gaan wedijveren met de Ter Leede in slotminuut naar verlies SASSENHEIM - Ter Leede zit nu volledig in de hoek waar de klap pen vallen. Tegen Lyra ging het zaterdag ook al mis: 1-2. Samen met Rijsoord bungelen de Bol lenstreek-bewoners nu onderaan de ranglijst van de tweede klas- Ondanks de rentree van Nico van der Fange en Nanne Sluymer, kwam Ter Leede niet tot accep tabel voetbal. Met name Van der Fange kon (nog) niet zijn rol uit vroeger tijden vertolken. Toch kregen de Sassenheimers tijdens de eerste helft mogelijkheden. In de 12de minuut zorgde Pieter van der Plas voor een eerste op leving. Met een halve omhaal knalde hij de bal fraai in het net: 1-0. De thuisploeg kreeg vervol gens verdere kansen. V.d. Fange en Jan van Harskamp treuzelden echter te lang, Cees van de Zwart had pech toen de bal via de lat over het doel caramboleerde. Na de rust mocht het duo V.d. Fan ge-V.Harskamp zich revanche ren. Van der Fange plaatste de bal uit een vrije trap listig op Van Harskamp, waarna de riant ge posteerde spits de bal huizen hoog over het doel joeg. Lyra vond het toen welletjes. In de 60ste minuut kapte In 't Veld zich handig naar een vrije positie en plaatste de bal langs goalie Gert van der Luit: 1-1. Ter Leede kreeg het daarna zwaar te verdu ren. In de allerlaatste minuut werd een inzet van Van der Wel de Wassenaar-brigade fataal: 1-2. hooguit in het laatste half uur iets weg van een kampioens kandidaat. In die periode Ook bezorgde de.overigens matig spelende Bogers zijn forma tie de twee punten, nadat NSW in de eerste helft alle kans had gehad het duel voortijdig te beslissen. Met Frans van der Veen als li bero voor de geblesseerde Al- bert Spaanderman trad Noordwijk NSW in eerste aanleg nogal tam tegemoet. In de persoonlijke duels leg den de Numansdorpers voor rust meer felheid; de man schappen van Buter voelden zich toen allerminst thuis in het met twee doelen en vier cornervlaggen 'opgesierde' polderlandschap. Achterin schortte het bij Noordwijk aan hem opgehangen, hoogge spannen verwachtingen. Met de vroegtijdige voordelige marge als ruggesteuntje, loodste hij zijn jeugdige companen bijna pro bleemloos naar een overwinning op punten. Pierre van Gemerden had niets in de melk te brokke len bij Leo Noort, Dick van der Bijl kon zich niet losmaken van Dick Vooys. Alleen Eric van Doeselaar wist zich sterker dan bewaker Wim van der Plas, maar borduurde onzorgvuldig voort op een drietal sterke acties. Met Sis Tu Pan als corrector en Theo Guyt als betrouwbare doelwacht daar achter beschikte men over voldoende kwaliteit en kracht om de zaakjes in het reine te hou den. Voor de pauze was Kees van Rooyen nog het dichtst bij een doelpunt. Hij profiteerde in de 25-ste minuut bijna van een com municatie-stoornis tussen Peter Siera en Peter van der Heiden. De goalie haalde zijn inzet nog net uit de korte hoek. En in de 40-ste minuut, direct nadat Dick van der Bijl een vrije trap van Van Bohemen naast het doel had gelopen, stond de RCL-keeper precies in de baan van het schot dat Van Rooyen na een voorzet van Mart van der Plas had kun nen afvuren. Pressie Verder liet Quick Boys zich de tamme aanvalslust van RCL wel gevallen. De Bloemerd-elf mocht prat gaan op een voortdurend veldoverwicht, maar van werkelijke pressie was geen sprake. Het uitblijven van de ge lijkmaker werkte een steeds on RIJNSBURG - Eigenlijk is RBB te goed voor de harde voetbalwe reld. Onbekommerd levert de ploeg punten in bij teams die daar in wezen geen aanspraak op zouden mogen maken. Zater dag was het tegen SSS al niet anders. RBB had zijn opponent met 2-0 op zak, maar na het laat ste fluitsignaal van arbiter Ca meron prijkte er alsnog een 2-2 op het scorebord. De consequenties spreken voor zich. Speltechnisch bezien is de Lagendijk-équipe goed voor een plaats in de zaterdagse amateur- top. In de praktijk bivakkeert. RBB echter precies op de rode streep.. SSS was een ideale te genstander om wat aan dat beeld te veranderen. De kloof bedroeg immers slechts één puntje ten gunste van de Klaaswalers, zodat winst een opmars richting mid denmoot zou betekenen. Dat nu kan RBB voorlopig wel verge ten. De amusementswaarde stond zaterdag weer eens voorop op sportpark De Middelmors. Op LISSE - "Die voorsprong hadden we natuurlijk niet uit handen mogen geven" reageerde FC Lis- se-trainer Harry Talsma zaterdag na de wedstrijd tegen HCSC. Om daar direct aan toe te voegen: "Aan de andere kant hebben de jongens erg veel looparbeid ver richt. Ze waren duidelijk ver moeid toen HCSC toesloeg". Talsma doelde daarmee op het mo ment in de tweede helft, zo'n twintig minuten voor tijd, waar op HCSC via invaller Koelewijn nogal eens aan de organisa tie. Met alle respect voor de defensieve capaciteiten van Frans van der Veen werd Spaanderman, die menige Noordwijk-aanval pleegt te openen, in de laatste linie ge mist. Voorin ging er amper dreiging uit van het drietal Vink, Brönng en Bogers. De breedvoerige, dikwijls hape rende opbouw van achteruit lag daaraan mede ten grond slag. Na rust werd er meer diepte 'gemaakt' en prompt kwam de logge NSW-verde diging m de problemen, die eenmaal onoverkomenlijk bleken. Het zou te ver voeren de 0-1 winst van Noordwijk van het predicaat 'onverdiend' te voorzien. Eenmaal overge nauwkeuriger aanvalsopzet in de hand. De gemiste kansen van Van Bohemen (lift de bal in idea le positie over) en Van Doeselaar (Pan smoorde zijn uithaal) in de eerste minuten na de hervatting, werkten verlammend. "De orga nisatie op het middenveld klopte niet", gaf oefenmeester De Waard aan, die pas kort voor het einde Rob Sterk van de moge lijkheid zou bedienen om te trachten daar verandering in te brengen. "Het liep allemaal wat te gehaast", oordeelde René zich een loffelijk streven, maar de tegenstanders profiteren dankbaar. Geheel in stijl liet Arie Lagendijk, net als tegen Noordwijk, de vei ligheidsklep Gerrit van Egmond in de dug-out. Lagendijk' "Ik heb besloten het inzetten van Van Egmond van wedstrijd tot wedstrijd te bekijken. Vandaag gokte ik op winst en in dat geval speel ik met een verdediging die ook in opbouwende zin zijn steentje bij kan dragen. Voor Van Egmond is er dan geen plaats. Bovendien draaide deze formatie tegen Noordwijk goed, er was geen noodzaak tot wijzi gen." Zonder scrupules toog RBB het eerste kwartier ten aanval en dat niet zonder succes. SSS werd op 1-1 kwam na een slechte uit trap van doelman Nico Groene- weg. Groeneweg. toch al enigs zins geblesseerd, liet zich prompt vervangen door Bart de Bruin, net als overigens Peter Schalk, voor wie Aad Poel bin nen de lijnen kwam. Het weer wakker geschudde FC Lisse zette vervolgens aan voor een slotoffensief, dat niet meer opleverde dan een kopbal van Jan van Slooten, die de lat trof Na een sterk start van HCSC schakeld op een realistischer aanpak van de Numansdorp se spelopvatting toonden de zeekanters zich in vele op zichten immers superieur aan de voetballers uit de Hoekse Waard. Maar toch zal NSW-trainer Hans van der Wekke zijn volgelingen op de komende trainingsavonden exact kunnen aangeven, waar ze zaterdagmiddag de winstvoering over het hoofd hebben gezien. De vroegere Excelsior-doel- man zal zijn spelers dan in ge dachten ongetwijfeld mee te rugvoeren naar de eerste helft, waarin de goed kop pende middenvelder Nico Hoogerwerf vrij voor Noord- wijk-doelman Dick Dort- mundt voorlangs schoot. Kamminga. "We hadden het 'cle- verder' moeten spelen. Rustiger, een aanval over meer schijven moeten opzetten." Halverwege de tweede helft trok Quick Boys zelfs nog even het initiatief naar zich toe. Met goed verzorgde combinaties wekte men de indruk dat de kloof van weleer met het merendeel van de eerste klassers was overbrugd. Mart van der Plas leidde die fase in met een verraderlijk afstand schot. Dick Vooys miste aan het volledig overrompeld door de gretigheid van de Rijnsburgers. Met name Piet Haasnoot had er zin in. 'De Flap' putte het nodige rendement uit zijn grillige drib bels. Het herhaaldelijk switchen de duo Ton Arroyo en Rob Gillis sen, maakte het er voor de SSS- defensie ook al niet gemakkelij ker op. Dankzij het centrale ver dedigingskoppel Reuter-De Boogaard bleven de Hoekse Waard-bewoners echter alsnog redelijk op de been. Reputatie Gedurende de RBB-ouverture kwam SSS niet aan de bak. Dat veranderde toen het Rijnsburgse offensief na ruim een kwartier geluwd was. De Klaaswalers konden hun reputatie van coun- zocht FC Lisse de aanval. Verder dan een knal van Ben Barton op de lat en en een net door de Hel- derse goalie uit de hoek getikte inzet van Peter Schalk kwam Lisse echter niet in de eerste rondgang. Na een kwartier spelen in de twee de helft was het wel raak De re delijk op dreef zynde Rob Sut- torp leverde een voorzet af, die door Ben Barten naar behoren werd afgewerkt: 1-0 Door met drie spitsen te gaan spe len voerde HCSC de duel op. De Vermoedelijk zal Van der Wekke dan ook de drie-te- gen-twee situatie op het bord schetsen, waaruit vlak voor rust de toch behendige lin kerspits Hans Reedijk niets anders wist te peuren dan een voor Dortmundt eenvou dig te pareren schot. Daarvoor hadden Hoogerwerf (kopbal) en Reedijk (schot) de tegenstander al gewezen op een soms al te gemakzuch tige houding. Enige drang naar het vijandelijke doel kende Noordwijk toen nau welijks, alleen Bogers wist in de 44ste minuut de voor rust voornamelijk zonnebadende NSW-doelman Leon Beider ontzag in te boezemen met een fraai genomen vrije schop. slot van die periode de koelbloe digheid om een goede individue le actie, waarbij Cees Ruis op het verkeerde been werd gezet, met de 0-2 te bekronen. Pierre van Gemerden en Peter Siera riepen de Katwijkers vervolgens voor de laatste maal tot de orde. De solerende aanvoerder strandde nog juist op Sis Tu Pan en uit de hoekschop die volgde van Van Bohemen kopte Siera de bal haarscherp in. Theo Guyt kwam net op tijd. Met de tijd kwam ook de positie terspecialisten waar gaan ma ken. In RBB vonden zij wat dat betreft een ideale sparring-part- RBB bleek node echte verdedigers te missen. Jack Manuputty fun geerde meer als extra aanvaller dan als libero, terwijl de beide backs Arie van Dijk en Nico Zwaan, in lijnrechte tegensteling tot hun collega's Hoek en Van der Veer, meer wensten te doen dan alleen een mannetje uit te schakelen. Voorstopper Freek Rienks heeft bovendien, met uit zondering van het duel tegen Noordwijk, zijn draai in Ryns- burg nog niet weten te vinden. Evenals zijn plaatsgenoot Nico Kuyt liet de Katwijker een onze kere indruk achter Een misser van Rienks betekende in de 21s- te minuut bijna 0-1. De behendi thuisploeg moest terug, ook al omdat in de voorgaande fase veel kracht was verbruikt. Kennelijk tevreden met het resultaat scha kelde de ploeg uit Den Helder na de gelijkmaker weer terug naar een systeem met twee spitsen, dat uit de problemen hielp en de ploeg Lisse terug de gelegenheid bood weer aan aanvallen te den ken. Talsma, ook het volgend seizoen als trainer aan Lisse verbonden, vond dat zijn ploeg gezien de kansen had moeten winnen Wat het hele seizoen betreft is hy niet ontevreden. "Het is een fusie club, alles is nog nieuw en moet groeien" merkte hij dienaan gaande op 'Toch moet het met dit materiaal mogelijk zijn dit seizoen by de eerste vyf ploegen te eindigen". In de kaart gespeeld door een niet voor de hand liggende tactische manoeuvre van Van der Wekke (rechterspits Blaauwkamp zakte naar het middenveld; Sjaak Sluys schoof mee op) kon Noord wijk na de onderbreking tot een ombuigingsoperatie overgaan. NSW kwam. be houdens in de slotminuten, nog zelden in de buurt van het 16 meter-gebied Boven dien viel de trage linksback Boender zichtbaar ten prooi aan slijtageverschijnselen. Noordwyk-trainer Buter speelde daar op in. Hij liet Ti- mo Gerlof opdraven voor de stroef draaiende Ruud Brö- ring, die zich eerder in sco- ringspositie had gewaand. van RCL als titelgegadigde steeds meer in gedrang Zeker toen scheidsrechter Brekelmans Pierre van Gemerden naar de rangen der komedianten ver wees, toen hij doelman Guyt wil de passeren maar bij zijn voor Quick Boys fatale manoeuvre te gen de grond werd gewerkt. Bij herhaling had de vleugelspits uit onmacht geprobeerd de arbiter te verleiden tot het geven van een strafschop. En nu weigerde Brekelmans opnieuw en zeer ge decideerd zich te laten versieren. ge Zegers ontving de bal van In 't Veld,, waarna de doellat redding moest brengen In de rebound leek In 't Veld het karwei te kla ren, maar een schitterende reflex van Sloos hield het scorebord blank Via Rob Gillissen leefde RBB nog even op. maar voor de rest kreeg SSS alle ruimte om te counteren. Huisman en Van der Heijden leefden zich uit, maar namen het niet zo nauw met de afwerking. Na de rust bleek de Lagendijk-bri gade echter nieuwe energiebron nen te hebben aangeboord. Al lereerst kregen de SSS-spitsen een nauwgezette bewaking, waarna RBB erin slaagde om op nieuw de klem op de tegenstan der te zetten. Ditmaal leverde dat ook doelpunten op. Gillissen le maar door scheidsrechter Menzel "wegens buitenspel" was teruggefloten Al snel leverde die wissel het door Buter beoogde rende ment op Na 68 minuten bet de opvallend gretige Gerlof achtereenvolgens Boender en bbero Dick Pleit de hielen zien. speelde in de hoek de energieke Sjaak Sluys aan. die de bal voortrok. De op dit niveau nog weinig doortas tende Klaas Vink maaide ver volgens een gat in de lucht, maar Bogers hield het hoofd koel 0-1 Opnieuw was een concurrent het slachtoffer geworden van de Noord wijk se schoon maakwoede. Op eigen veld zal zaterdag moeten blijken of dit verjongde Noordwyk volwassen genoeg is om DO VO weg te poetsen Met name Jan Willem Bogers had daar over tijdens zijn NCRV-op treden zo zyn twyfels. Maar er zyn in het verleden meer voetballers geweest, die hun elftal al dan niet bewust in een underdog-positie hebben gepraat GERARD VAN PUTTEN Toen leek voor zowel Quick Boys als RCL de competitie gelopen De één mocht zich vrijwaren van dcgradatiezorgen. de ander be rustte reeds in een notering on der de klassementstop Met een halve achterwaartse salto liet Re né Kamminga in blessure-tyd ("Verdiend", bekende Janse) echter nog genoeg ruimte voor allerlei bespiegelingen. Niemand wist na de 1 -1 immers waar RCL en Quick Boys exact aan toe zyn GERAP.D HAVERKAMP verde m de 65ste minuut een pri ma pass op Martin Toet De aan voerder besefte dat Arroyo in een betere positie stond, legde de bal terug en zag zyn vertrouwen bevestigd: 1-0 Vyf minuten later ving Piet Haasnoot een slechte uittrap van goalie Bons op. pas seerde zyn mannetje, waarna ook hy niet zelfzuchtig was. Gil bssen mocht afronden 2-0. 'Kat in het bakkie" zou een onwe tende toeschouwer zeggen, maar niet bij RBB Terwijl de Ryns- burgers nog feest vierden, dropte Roodbol de bal uit een corner voor de voeten van de volledig vrijstaande De Boogaard 2-1 Arie Lagendijk voelde nattig heid. In de vorm van Leo van Delft voor Ruud van der Voort zette de trainer een extra verde diger in. Dat bleek tevergeefse moeite Twee minuten voor het einde was het juist Van Delft die het leder verkeerd tcrugkniktc Huisman kreeg de bal op maat en kopte beheerst de 2 2 in RUUD DOBBELAAR KATWIJK - Katwijk werd zaterdag door de inzet van DUNO afgetroefd In een matig duel ging de derdeklasser met 0-2 de boot in Na 10 minu ten keek de thuisploeg tegen een achterstand aan De Haagse linksbui ten glipte langs zijn bewaker Jaap uan Duyn. waarna ook de overtui- gende Rein Casius kansloos u>os op de inzet van Schaap 0-1 Gedurende de verdere eerste helft kon Katwijk, met Arnold Boers weer op het mid den veld, weinig tegen de Hagenaars inbrengen Na de rus( werd het al snel 0-2, toen Eijspelder balverlies t>an Amertk pan Duivenvoorde af strafte Na die zwakke periode kwam Katwijk alsnog terug Twintig minuten voor tijd kon de DUNO-keeper een schot uan Jack Hoogkamer slechts met kunst- en vliegwerk verwerken. Uit een corner van A me rik van Duivenvoorde belandde de bal even later op de paal Het bleef daarmee bij een 0-2 nederlaag LEIDERDORP De nuchterheid zelve accepteerden RCL en Quick Boys de winstdeling. Geen van beide werd uiteindelijk veel wijzer van de 1 1 score waarvoor Martin van der Plas en René Kamminga aan de kop en de staart van de derby hadden gezorgd. Quick Boys wierp bijna routineus de teleurstelling over de Leiderdorpse gelijkmaker, pal voor het eindsignaal, van zich af. Berry Janse ging zijn spelers voor. "Commentaar is overbo dig", hield hij zijn klas onder ogen. De leerlingen berust ten. En RCL, dat zei maar niets meer. Kneep de vuist dicht en deed er gepast het zwijgen toe. René Kamminga levert met een halve achterwaartse salto de bevrijdende treffer af De Quick Boys-defensie, met Leo Noort (SI t zijn omhaal, die RCL in blessure-tijd naast de Katwijkers bracht.

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 17