c Economie Extra Beursweek Maak er werk van Rumoer rond aandelen-veiling ZATERDAG 3 APRIL 1982 Extra H. Fennes Katwijk a/d Rijn Is 32 jaar. Heeft diploma BNS metaal. In bezit van rijbewijzen A, B, C, D en E. Veertien jaar ervaring in de bouw. Heeft be langstelling voor au toverkoop e.d. of iets in de sfeer van sociale ar beid. J. Eisenga Lisse Is 58 jaar. Heeft ambachts school gedaan en oplei ding tot stoffeerder. Werkervaring op het ter rein van de woningin richting, tevens maatne- N. v.d. Rest Leiderdorp Is 25 jaar. Opleiding: athe neum-A en een studie or thopedagogiek aan de Leidse universiteit met als bijvakken kinder recht en forensische psy chiatrie. Heeft eqn half jaar bij de kinderpolitie in Den Haag gewerkt. Verder actief als be stuurder in verenigings verband. Interesse voor bezigheden op het ter rein van het welzijns- werk/-beleid, teambege leiding in kindertehui zen, politie en hulpverle ning. Vandaag de tweede van een serie van zaterdagse pagina's, waarop werklozen de kans krijgen zichzelf te presenteren. De arbeidsbureau's van Leiden en Lisse (Alphen wilde geen medewerking verlenen) stuurden de ingeschreven werkzoekenden een door ons opgestelde brief waarin hen de mogelijkheid werd geboden om via "Maak er werk van" in contact te komen met werkgevers op zoek naar medewerkers. Uit het overstelpende aantal reacties maakten wij een selectie, waarbij een zo gevarieerd mogelijk overzicht van werkzoekenden werd nagestreefd. Alle werkzoekenden deden mee op basis van vrijwilligheid. "Maak er werk van" staat niet in voor de juistheid van de door de deelnemers verstrekte gegevens. Geïnteresseerde werkgevers kunnen dagelijks tussen 10.00 en 11.00 uur de adressen van de betrokkenen opvragen. Telefoon 071-144941, toestel 242 (B. Paauw) of 245 (T. van Brussel). E. Kloos Leiden Is 23 jaar. Is onderwijzer. Heeft een half jaar erva ring in het onderwijs als ziektevervanger en huis werkklasbegeleider. Be langstelling gaat uit naar werk dat direct met het onderwijs of vormings werk samenhangt, even tueel op part-time basis. T. v.d. Zeeuw Leiden Is 41 jaar. In bezit van een lts dag- en avondschool diploma en een getuig schrift voor machine bankwerker. Is in het verleden bij zes bedrij ven werkzaam geweest als machinebankwerker R. v.d. Hoeven Katwijk Is 20 jaar. Heeft atheneum- B-diploma en een hogere chemisch analytische beroepsopleiding (A) ge volgd. Al enige werkervaring opgedaan tijdens stage. Heeft be langstelling voor onder zoekswerkzaamheden. L. Kop Leiden Is 16 jaar. Heeft een tweeja rige opleiding gedaan op het gebied van land- en tuinbouw. Ook 1 jaar ho- recaopleiding. Behalve interesse voor deze bran ches ook voor winkel- werk. M. Kooreman Leiden Is 21 jaar. Heeft een lhno- opleiding gedaan. In be zit van een typediploma en rijbewijs BE. Heeft er varing op administratief gebied. Wil graag voor 20 uur per week in Leiden werken. J. Fielemon Leiden Is 25 jaar. In bezit van het vakdiploma timmerman. Is enigszins bekend met het werken in de radio en tv-branche. Heeft als hobby geluidstechniek. Binnenkort zijn er een half miljoen werklozen in Nederland. Een schrikbarend aantal vinden wij. Oplossen kunnen wij die werkloosheid niet. Wat we misschien wel kunnen en in elk geval graag willen, is werkzoekenden in contact brengen met bedrijven en instellingen met vacatares. fn overleg met de arbeidsbureaus en zonder de bestaande arbeidsbemiddeling in de wielen te rijden, begint het Leidsch/Alphens Dagblad binnenkort met een experiment. Gedurende een aantal weken stelt de redaetie in de zaterdagbijlage ruimte beschikbaar aan werklozen op zoek naar werk. De bedoeling is datu zich op zo'n pagina kunt presenteren en zo wellicht onder de aandacht komt van werkgevers op zoek naar medewerkers. Gezien de ruime oplage (51.000) in het verspreidingsgebied Lelden/Alphen/Bol lenstreek is er een goede kans om opgemerkt te worden. Iedere werkzoekende, ongeacht leeftijd, opleiding en ervaring kan aan ons experiment meedoen door de onderstaande antwoordstrook in te sturen en er een pasfoto bij te voegen. In de kolom "opmerkingen" kan een ieder wat meer over zichzelf vertellen, dan in de vaak deftige sollicitatiebrief mogelijk is. Het ligt voor de hand dat bij een ruime belangstelling een selectie zal moeten worden toegepast. Daarbij geldt voor ons slechts één norm: een gevarieerd overzicht, waarbij jong en oud, man of vrouw, geschoold of ongeschoold, ervaren of onervaren aan de bak komt. Iedere serieuze inzending komt in aanmerking. Het is onze bedoeling om een aantal weken na publicatie in de krant verslag te doen van de bevindingen van de inzenders. Tenslotte: beloven kunnen we niets, een handje helpen misschien wel. Maak er werk van.»» Deze brief werd door de redactie van "Maak er werk van" opgesteld en door de arbeidsbureaus in de regio Leiden en de Bollenstreek aan enkele duizenden werkzoekenden gestuurd. J. Corten Katwijk Is 56 jaar. Zou graag 20 uur per week willen werken als corveëer. Kan ook timmeren of onder houdswerkzaamheden verrichten. P. v.d. Meeberg Leiden Is 42 jaar. Heeft een grafi sche opleiding gevolgd als kopiist/vlakdruk monteur. Is voorts gedi plomeerd korfbaltrainer L. Segaar Voorschoten Is 23 jaar. Heeft de havo ge volgd en beschikt over ervaring als verkoopster. Geïnteresseerd in baan waar goede contactuele eigenschappen van pas komen. »- T. v.d. Wereld Nieuwe Wetering 'Is 45 jaar. Is een ervaren to renkraanmachinist. Wil ook opgeleid worden tot machinist voor hydrauli sche kraan. Heeft de rij bewijzen B. C. D en E en een hijsbrevet. L. Kalicharan Leiden Is 17 jaar. Heeft een havo- opleiding gevolgd. Be langstelling voor compu ters, wil opgeleid wor den voor computerpro- grammeuse. Geen werkervaring. H. v. Gelder Leiden Is 25 jaar. Heeft de mavo gedaan en een half jaar in de verpleging ge werkt. Zeven jaar werk zaam geweest in de foto- handel, één jaar als foto graaf. Heeft belangstel ling voor de fotografie en voor werk als chauffeur (in bezit diploma BE). J.Zweers Katwijk Is 26 jaar. Is volledig be voegd voor het lesgeven bij het basisonderwgs. Heeft o m. de opleiding voor de kleuterakten a en b plus een applicatie- cursus gevolgd Twee jaar ervaring met peuters op speelzalen. Werkzaam geweest by een clubhuis in Leiden. Zou graag een 20 of 30 uurs baan willen hebben in verband met part-time studie m.o. pe dagogiek. J. Noorman Noordwijk Is 38 jaar Beschikt over ruime kantoorervaring, onder meer als typiste, telexiste. administratie ve kracht, telefoniste, re ceptioniste. correspon dente. Eveneens bekend met de rt-isbureauwe- reld. Spreekt en schryft zeer goed Engels. Zou graag 20 uur per week op bovengenoemd terrein willen werken. M. Nederhof Voorschoten Is 18 jaar. Heeft één jaar ge werkt als straatmaker, was daarbij opperman. Nbo-opleidmg gedaan. Redactie Bert Paauw en Ton van Brussel Voor Wall Street ging het ook ditmaal in de goede richting. Na een flink hogere opening maar daarna enige dagen stil stand, liep het koerspeil don derdag verder omhoog met tien punten waarvoor eigen lijk geen verklaring kon wor den gegeven. Nog altijd werd er volstaan met het noemen van koopjesjagerij, maar de toenemende omzetten wezen ook op-belangstelling van de kant van de grote beleggings organisaties. In Amsterdam ging het nogal rumoerig toe. Niet zozeer op de eigenlijke beurs, maar meer op een onderdeel daar van door een openbare vei ling om aandelen te verkrij- 'gen voor het afwikkelen van windaffaires. De aankondi ging van deze veiling trok veel aandacht, omdat onder meer een grote post aandelen Westland-Utrecht Hypo theekbank moest woxden te ruggekocht die, toen puntje bij paaltje kwam, niet in vol doende mate aanwezig ble ken te zijn. Daarom zal vol gende week dinsdag de rest van de benodigde post ge kocht moeten worden. Voor het overige was de aande lenmarkt verdeeld. De index voor de vijf internationals kon rond één punt stijgen, wat niet gering was, maar de index voor de lokale indus trie moest ruim een halve punt terug. Door het grote ge wicht van de vijf internatio nals op het geheel van de beurs sloot het algemeen ge middelde evenwel iets hoger. Deze week werd ook het eerste kwartaal van 1982 afgesloten en voor de meeste groepen van de aandelenmarkt op vrijwel het hoogste niveau. Dat gold in elk geval voor de internationals, de lokale in dustrie en het algemeen beursgemiddelde. De in fe bruari sterk teruggelopen bankaandelen wisten zich in maart weer flink te herstel len. Wat de beursomzetten betreft, blijkt maart zelfs een topper te zijn, want de totale omzet lag niet minder dan 70 procent boven die van fe bruari en zelfs nog 50 procent boven die van november vo rig jaar toen de grootste beursomzet uit de geschiede nis werd behaald. Van het totaal van ruim negen miljard gulden kwam bijna zeven miljard gulden voor re kening van obligaties. Ook een cijfer dat nog nimmer eerder in de beursgeschiede- nis werd gemeld en ook 50 procent boven de vorige re cordstand gelegen was. Het obligatiebezit is dit jaar dus bijzonder geliefd geworden bij de beleggers, hetgeen vooral het gevolg is van de rentedaling. Deze blijkt uit de gestegen koersindex van de obligatiemarkt, die in maart opliep van 85,8 procent op 88,8 procent. Ook het enorme succes van de eind februari geplaatste 11,25 pro- cent-staatslening wijst daar op, want daar werd toen voor een bedrag van 2,5 miljard gulden door de beurs op in geschreven. Deze week moest dit enorme bedrag worden gestort, het geen de geldmarkt nogal ver- krapte. Het daggeld, dat vori ge week tot 3 procent was te ruggelopen, steeg donderdag tot bijna 9 procent. Ook de obligatiemarkt werd hier door eniger mate terugge duwd. Maar uit de aankondi ging van een nieuwe staatsle ning met een couponrente van 10,5 procent blijkt toch wel overduidelijk hoe sterk de rente in maart is terugge lopen. Volgende week kan via het tendersysteem wor den ingeschreven (bedrag en koers worden door de geza- melyke beleggers bepaald) en dan zal het anderhalf jaar geleden zijn dat de staat een lening met een dergelijke la ge rente kon plaatsen. Maar zoals reeds opgemerkt, deed zich deze week toch eer der een lichte afbrokkeling op de obligatiemarkt voor. Mede in verband door het tal men met de Voorjaarsnota die. naar velen vrezen, deze week waarschijnlijk weer niet zal verschynen. Renteseinen vanuit de Verenig de Staten kwamen er deze week vrijwel niet. De verla ging met een half procent tot 15,5 procent bleef beperkt tot een paar kleine banken. Uit de grote televisierede van president Reagan bleek op nieuw weinig bereidheid het Congres tegemoet te komen in de verlaging van de enorm opgeschroefde defensiebe groting of om de belastingen w^t te verhogen, om zodoen de de gaten in de nationale begroting te verkleinen. En zolang dat niet gebeurt, lijkt er weinig kans te bestaan op enige daling van de rente. Integendeel. Vele financiële deskundigen vrezen in de aprilmaand de gebruikelijke seizoensrentestyging. on danks het feit dat de conjunc tuur nog altyd weinig teke nen tot opleving geeft Het conjunctuurcijfer voor fe bruari het voor Amenka an dermaal een daling zien van 0.3 procent, nadat de ook reeds lagere cijfers voor ja nuari en december na herbe rekening nogeens extra blij ken te zijn tegengevallen. Een daling van het bruto na tionale produkt van 4 procent zit er over het eerste kwartaal duidelijk in. De aandelenmarkt was in Am sterdam, zoals reeds opgc merkt, nogal verdeeld Bin nenkomend bedrijfsnieuws was hier nog steeds de be langrijkste aanleiding voor de koersontwikkeling West land-Utrecht kreeg ook de in vloed van de geforceerde baisse-aankopen te verwer- door C. Wagenaar ken. Tegen een slotkoers van f77 vonge week begon de koers geleidelyk tot boven de f 80 op te lopen. De Fnesch- Groningse Hypotheekbank daarentegen moest een vijftal guldens afstaan. Zeer vast was Oce-van der Grinten door een 40 procent hogere winst in het eerste kwartaal, waardoor het aan deel ophep van f 99 tot f108. Verder was er belangstelling voor Slavenburg. Elsevier NDU. Nederlandse Midden stands Bank en Koninklykc Petroleum die alle f3 tot f5 of zelfs meer opliepen. Een reactie tot f 5 deed zich voor by Nutricia, IHC Inter. ABN en Bols.

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 25