Sfl T Niets te maken met publiek Mitchell Plaat: zo goed als weg SV Voorschoten nog niet "onder pannen Schenking Randstad gaat niet door V) Clubhuis van Borussia MG in vlammen op Zaalvoetbalduel Nederland— 99 België levert ergernis op Winnende Borg: 99Ik weer nummer een wil van de wereld zijn U.V.S.-D.C.V. Opening WK voetbal niet geheel op tv ZATERDAG 3 APRIL 1982 LEIDEN De kreet: "Let's go", hetgeen vrij vertaald staat voor: 'de beuk erin' en die door Parker Leiden dit jaar steevast aan het begin en het eind van een training werd gebruikt klonk gisteren in de Vijf Meihal tijdens de allerlaatste sessie voorlopig voor de laatste keer. Sport En klonk ook hol, want niet alleen kwam er een eind aan een vijf jaar durende periode van spon soring, maar tevens weet nie mand van de huidige spelers groep nog waar hij aan toe is. Alleen Ton Boot is, na de voor tijdige uitschakeling in de play offs en alle heisa en geruchten rond het komende seizoen, on derdak, namelijk bij zijn oude ploeg Den Bosch. De rest tast in het duister, inclusief ster-speler Mitchell Plaat. Die kreeg weliswaar eergisteren als enige een contract voor het nieuwe jaar voorgelegd, maar weigerde vooralsnog te tekenen. Hij beslist volgende week woensdag en als de hemel boven het Leidse niet zal zijn opge klaard speelt hij het volgend sei zoen in Den Bosch. "Ik heb", zei de enige echte smaakmaker die Leiden gedurende vijfjaar kende gisteravond na afloop van het toch nog felle partijtje basketbal, "een uitstekende tijd hier gehad. Ik zou ook niets liever willen dan nog een jaar blijven. Maar alles is zo onzeker. Niemand weet wat er gaat gebeuren, niemand weet waar-ie aan toe is. Al die verha len, al die geruchten. Dat is niet goed". Wat Plaat, die omwille van zijn speelstijl maar ook door zijn op treden buiten het veld mateloos populair is bij de Leidse suppor ters, vooral tegenstaat is de ma nier waarop er momenteel met de huidige spelersgroep is en nog steeds wordt gesjoemeld. "Uit de krant hebben we moeten lezen dat Theo Kinsbergen hier straks komt en dat die een aantal spelers met zich meebrengt. Of het waar is of niet, en ik heb niets tegen de persoon van Kinsber gen, zoiets is natuurlijk niet best. Ik begrijp trouwens niet waar ze mee bezig zijn. We hebben toch een goed team, we hadden toch een goede coach. Steve Puidokas is de beste center van Nederland en ze zeggen zomaar dat hij te duur zou zijn. Maar met Steve zelf heeft nog niemand gepraat. En dat geldt ook voor de andere jongens", aldus een duidelijk te leurgestelde Mitch Plaat. "Kijk", geelt hij aan, "dat Elmex er volgend jaar minder geld in stopt dan Parker heeft gedaan wil nog niet zeggen dat je dan meteen maar gekke dingen moet gaan doen. Ik weet zeker dat als ze de ze spelergroep hadden benaderd met te zeggen dat iedereen in geld achteruit zou gaan er hoog uit éen of twee zouden zijn opge stapt. Maar er is niets gevraagd, aan niemand. Ja, aan mij. En Bert Kragtwijk heeft nog een contract. De rest moet maar zien." De kans dat de zaak wat hem be treft nog in het reine komt schat Plaat in op hooguit 25 procent. "Ik denk dat Theo Kinsbergen toch komt en dat betekent dat de meesten moeten verdwijnen. Komt hij niet en gaat hij door met een andere sponsor dan is er nóg niets zeker. Staat er mis schien volgend seizoen ook een heel nieuw team op het veld. En gaat Elmex Europa Cup spelen Dat is voor mij ook belangrijk. Bij Den Bosch", zo verduidelijkt hij tenslotte, "kan ik volgend sei zoen meer verdienen dan in Lei den. Maar voor het geld zal ik niet weggaan. Voor minder, maar met een goed team blijf ik hier. Ik heb veel te danken aan Leiden." Een patstelling dus momenteel, want niemand, maar dan ook niemand weet wat de volgende zet zal zijn in dit uiterst curieuze schaakspelletje. De pionnen waarmee wordt gemanipuleerd hingen gisteravond na het hand je schudden met Ton Boot wat triest rond in de kantine van de Vijf Meihal. De spelers die de touwtjes in handen hebben, in casu het management, Elmex en Kinsbergen (hoewel, of niet) den ken verder na. Voor Mitch Plaat duurt dét mogelijk te lang. AD VAN KAAM VOORSCHOTEN - Met eenzelfde dosis enthousiasme dat 'het brein' ach ter de SV Voorschoten in de aanloop naar de officiële oprichting aan de dag legde, zal deze jongste Voorschotense vereniging aan de buiten wacht moeten bewijzen dat het een vaste plaats verdient in het bizarre Voorschotense voetbalwereldje. Plaat versiLs Cramer. Volgend seizoen mogelijk een duo. MÓNCHENGLADBACH (ANP) - Het clubhuis van de Bundesligaclub Borussia Mönchengladbach is donder dagavond afgebrand. De schade is op ruim een mil joen DM geschat. De club hield donderdagavond in een hotel in Mönchenglad bach zijn jaarlijkse algemene ledenvergadering. Manager Helmut Grashoff kreeg een telefoontje dat het clubge bouw in brand stond. In eer ste instantie werd aan een 1- april-grap gedacht. Nadere informatie bij brandweer en politie leerde dat er wel dege lijk brand was uitgebroken. Een kille gemeenschap, als je de vertelsels over onderlinge twis ten mag geloven. Sportief gezien zal SV Voorschoten zich wel red den. Immers, vrijwel de comple te zaterdagafdeling van Rand stad Sport zal zich volgend sei zoen in het geel zwarte tenue hullen. Maar op het bestuurlijke vlak heeft de nieuwbakken ver eniging, die gisteravond de offi ciële oprichtingsvergadering hield, een aantal verraderlijke hindemissen te omspelen. Zo werd de SV Voorschoten nog geen vierentwintig uur voor de feestelijk getinte bijeenkomst in zaal 'de Werf, door de algemene ledenvergadering van Randstad Sport een schenking van 40.000 gulden plus het gebruik van de RS-kleedaccommodatie door de neus geboord. "We zullen ons daar op moeten beraden. Het maakt de situatie wel minder rooskleurig, ja", was het enige dat het bestuur onder voorzitter schap van Hans Toor kon zeg gen. Even terug naar 17 februari. Een buitengewoon algemene leden vergadering moest zich uitspre ken over hoe Randstad Sport er in de toekomst moest gaan uit zien. Er was een jarenlange strijd tussen de zondag- en zaterdagtak aan vooraf gegaan. De belangen botsten. Tal van de in der loop der jaren aangedragen voorstel len om uit een impasse te raken strandden. ADVERTENTIE BJJXBXB-fl-BJL9Jtfl.fl-ft.fl.fi-B.fl-B fl-BJXBJ-flJJJXft-flXfl-fiXBJXfl-B-' Bezoek zondag a.s. de competitiewedstrijd V.T.L. BERNARDUS Doze advertentie werd aangeboden door AANNEMERSBEDRIJF J. ZEE Nieuwbouw, Verbouw en Onderhoud. Mahlerstraat 23 Tei. 071-767268 B"s"B"B'oinrB~a a o o"o'B"0'o"gTrrc"g'innnrfl'ir6"tnrirc"a'B'a'B a c a a a c »rm LEIDEN - De eerste avond van de strijd om het Eurpees kampioenschap zaalvoetbal heeft niet het succes opgele verd, waarop de organisatie vooraf had gerekend. In plaats van de beoogde '3000 toeschouwers kwamen slechts zo'n slordige 400 zaalvoetballiefhebbers (inclusief het muziekkorps Flora uit Rijnsburg) opdagen. Zij konden zich na afloop terecht bekocht voelen. Voor de somma van f7,50 kreeg men in de vorm van Spanje - Italië (4-2) welis waar een aardig duel voorge schoteld, maar de wedstrijd Ne- derland-België (5-4) leverde slechts ergernis op bij het pu bliek. Voeg daarbij het arbitrale falen van de spelleiders Bulthuis en Corion en het zal duidelijk zijn dat de kijker de offisieuze ti telstrijd als een fiasco ervoer. Dit vooral door het feit dat België en Nederland zich in een tactisch keurslijf lieten persen. Geheel in tegenstelling overigens tot de ploegen van Spanje en Italië, die het publiek wel waar voor hun geld gaven. Jammer alleen dat ene arbiter Bulthuis roet in het eten gooide. Bij de stand 2-0 in het voordeel van de Spanjaarden wekte de 'man in het zwart' veel ergernis op door een schot (van de Italiaan Gianfranco Tosini), dat in het zijnet belandde, als een goal te zien. Bulthuis bleef bij zijn foute beslissing, die weinig invloed had op de 4-2 eindstand in het voordeel van Spanje. Dat morgen derhalve tegen Neder land uitkomt in de finale en daar in beslist niet als kansloos moet worden beshouwd. In Gispert (hij vooral) en Hilario heeft het team spelers, die met een enkele voetbeweging een vij andelijke verdediging voor schut kunnen zetten. Via Gispert en Butico kwam Spanje op 2-0. Dankzij de pseudo-treffer van Tosini kwam Italië terug: 2-1. Na 3-1 en 3-2 ging het even spannen, maar de 4-2 van opnieuw Gispert betekende de beslissing. In Zuid-Europa mag men de kin derschoenen dan minder ont groeid zijn dan in het Westen, men vergeet daar, zelfs wanneer het een Europese titelstrijd be treft, Jan Publiek zeker niet. Dat deden België en Nederland dus duidelijk wel. Met als resul taat een hoongelach en lang- zaamhandgeklap. Natuurlijk, het betreft een serieus kampioen schap. Maar om voorbij te gaan aan alle onderdelen die het zaal voetbal leuk maken, gaat te ver. Puur op resultaat derhalve voer den beide teams een vertoning op, die maar weinig hoogtepun ten kende. Dieptepunten daaren tegen volop; het minuten lange schuiffie-schuiffie voetbal en het scheidsrechterlijke falen van leidsman Corion, die precies de zelfde fout maakte als zijn voor ganger Bulthuis. Na een knal van Johan v.d. Hoek in het zijnet wees zowel hij als lijnrechter V.d. Ham naar het midden. Vier honderd kijkers zagen de bal naast gaan, behalve de twee in het zwart gestoken heren. Die 'goal' leverde het gastland een 3-2 voorsprong op. Eerder had den Heygele en van der Ley voor Nederland en Cordy en Maes voor België gescoord. Via Heyge le en Riedijk werd het daarna 5-3, de Belgen dankzij Maes Momentopname van het treffen Spanje-Italiê, dat wèl het nodige vermaak opleverde. De Italiaan Marco Franco (rechts) stormt op het Spaanse doel af, maar zal opgevangen worden door uitblinker Gispert (links) en Jorge (midden). en Cartuyvels terug kwamen. Nederland hield de minieme voorsprong vast en krijgt van avond in de finale de kans om het geschonden imago op te vij zelen. Coach Bert van Lingen na afloop: "Natuurlijk viel het hier tegen, maar dat lag ook aan de Belgen, ook zij speelden behou dend. Als het om de punten gaat dan wil ik gewoon winnen. Ik kan me voorstellen dat de men sen de pest in hebben, maar daar heb ik niets mee te maken. Dat klinkt hard, maar dat moet ik wel zijn, want anders vlieg ik er ook uit". FRED SEGAAR ADVERTENTIE Sportcomplex "Kikkerpolder" Zondag a.s. aanvang 14.30 uui MONTE CARLO (ANP) De Zweed Björn Borg beeft na een afwezig heid van vijf maanden gisteren in Monte Carlo zijn rentree op de ten nisbaan in een officiële wedstrijd gemaakt. Borg deed dat in de eerste ronde van de kwalificaties voor bet tennistoernooi van Monte Carlo. De Zweed versloeg in twee sets zijn Italiaanse tegenstander Paolo Ber- tolucci. De cijfers waren: 7-5, 6-0. In de eerste set had de Zweed nogal wat problemen met zijn ritme. Toen bij dat hervonden had was Bertolucci, die op de honderdste plaats van de wereldranglisjt staat, kansloos. Borg moest naderhand toegeven dat het moeilijker was dan hij had gedacht om weer in bet ritme te komen. "Hoewel ik me fit voelde had Ik problemen me goed te concentreren", zei de Zweed, die verplicht is kwalificatiewedstrijden te spelen omdat bij slechts zeven van de tien voorgeschreven Grand Prix-toernooien wil afwerken. "Maar ik genoot van elk punt in de partij en dat geeft me vertrouwen voor de toekomst. Na drie dagen trainen ging bet heel behoorlijk. Mijn bewegingen waren goed. De problemen lagen meer op het vlak van timing en concentratie. "Ik wil weer nummer één van de wereld zijn", vervolgde hij strijdlus tig. "Elke partij wil Ik winnen". Hij gaf toe bet niet prettig te vinden dat bij zich voor een hoofdtoernooi dient te kwalificeren. "Maar ik moet de regels wel accepteren. Ik krijg niet de indruk dat die zullen worden gewijzigd". Deze advertentie is aangeboden door Dames- en kindermode DE WIT Vijf Meiplein - Leiden MADRID (GPD) - De opening van de WK-82 op 13 juni a.s. in het Nou Camp-stadion in Barcelona zal slechts gedeeltelijk door de Eurovisie in een direkte uitzending worden uitgezonden Eurovisie heeft volgens de chef sport van de Catalaanse autonome regering, Vilaseca, slechts de laatste tien minuten van de openingsceremonie voor een direkte uit zending gecontracteerd. De eerste 40 minuten zullen op video worden opgenomen en pas later op het Eurovisienet worden gezet. Ook de interne Spaanse politieke twisten, met name rond de autonomie- politiek, dreigen een schaduw te werpen op de openingsceremonie. Catalaanse politici willen er doordrukken dat, naast de Spaanse koning Juan Carlos en de voorzitter van de FIFA, Joao Havelange. ook de Catalaanse president Jordi Piyol het woord zal voeren. Ook verlangen zij dat na het Spaanse volkslied de Catalaanse hymne "Els Segadors" zal worden gespeeld. Verder hebben de Catalaanse politici deze week geprotesteerd tegen het feit dat de Catalaanse vlag van klei nere afmetingen is dan die van Sparde en de FIFA... De zaterdagafdeling stelde die woensdag in februari negen be- stuurskandidaten verkiesbaar, die het accent van de vereniging Randstad Sport naar hun favo riete speeldag zouden verleggen. 'De zondag' stelde daar negen kandidaten tegenover, die na langdurig tellen van de stemmen uiteindelijk werden verkozen In zijn slotwoord riep voorzitter Sehellevis zyn verslagen tegen standers op zich te bezinnen Z|j, die van dat moment af 'gedegra deerd' waren tot recreatie-voet ballers, namen zijn raad niet ter harte. De tijd voor bezinning was voorbij. Hans Toor, in het oorspronkelijke Randstad-bestuur de zaterdag- tak vertegenwoordigend en na mens die groep ook kanidaat voor het voorzitterschap, gister avond: "Die nacht hebben wy al besloten om een nieuwe club op te richten. We verkeerden in de gelukkige omstandigheid dat er twee speelvelden beschikbaar waren. Vervolgens hebben we de behoefte onder de leden van de zaterdagafdeling gepeild. Vyfen- negentig procent stond positief achter ons plan. Dat was voor ons reden om door te gaan. Om een juiste onderhandelingsposi tie te verwerven is 10 maart SV Voorschoten opgericht". En toen. Plannen werden uitge werkt. Randstad Sport, zo luidde de berichtgeving, zou de nieuwe vereniging financieel steunen. Tevens stelde men kleedaccom modatie beschikbaar Na don derdagavond was daar dus niets meer van over. Van degenen die bij het zondagse Randstad Sport achter bleven, keerde zich een onbetwiste meerderheid tegen de reeds opgemelde voorstellen van het bestuur. Het enige dat in het strijdgewoel kaarsrecht over eind was blijven staan, zo meld de Hans Toor. was de bereidheid van Randstad om af te zien van het recht in de vierde klasse KNVB te voetballen. Voor Voor schoten betekent dit, dat deze vereniging met onderaan de lad der van het competitiestelsel (tweede klasse LVB) zal moeten beginnen, maar volgend seizoen de plaats van Randstad Sport •zaterdag- in de vierde klasse KNVB zal innemen Al te veel klaarheid is er echter ook in deze zaak nog niet Toor: "De meningen daarover verschillen zelfs nog binnen het afdelingsbe stuur. Maar men heeft mij ver teld dat zowel Randstad Sport als het dagelijks bestuur van de afdeling Leiden van de KNVB een positief advies zal geven". Hij voegde aan zijn relaas toe dat het moeten uitkomen in de twee de klasse LVB voor zijn achter ban geen belemmering zal zijn om geen lid van SV Voorschoten te worden. De zaterdagtak van Randstad Sport zal overigens blijven bestaan, zo is de bedoe ling. Onderwijl werden ook nog andere plannen gemaakt. Omdat men dacht betreffende kleedruimte onder dak te zijn, werd alle aan dacht gericht op de bouw van een clubhuis. Binnen drie weken is een ontwerp gemaakt, over twee weken hoopt men de bouw vergunning vari een onderko men aan de Weddeloop, tegen over het zwembad, in huis te hebben. Ovengens nog slechts een formaliteit want de officiële instanties hebben het licht al op groen gezet. De leden van SV Voorschoten, het aantal wordt op ruim 100 geraamd, zullen de handen flink uit de mouwen moeten steken. Zelfwerkzaam heid moet de kosten binnen de perken houden. Tevens zyn di verse acties gestart Onder het mom 'help ons onder de pannen' werd wethouder Van Leeuwen van ruimtelijke ordening symbo lisch eigenaar van een dakpan. Ook worden obligaties aan de Voorschotense man gebracht. Feit is dat met name de Randstad jeugd voor een zware keuze wordt gezet "Het zal wel eens pyn doen", beaamde tweede voorzitter Van Ommen. "Maar het doet veel meer pyn als een vereniging helemaal naar de knoppen gaat" GERARD HAVERKAMP

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 13