Een kater va Een kater van formaat... Zelfs Barry Hughes gelooft meer m met "wonder" -C Dag finale, dag coach, dag Dag finale, dag coach, dag sponsor Haarlem hoeft niet meer aan 'winst' te denken HOE MAAK JE EEN ONDER DUIDELIJK DATJE OF EN TOE ALLEEN WILT ZIJN? VERGAAND INTERVIEW NIET DONALD SUTHERLAND. DATJE OGEN ZO MOOI KUNNEN ZIJN! HOE JE IN JE WERK BEREIKT WATJE WILT. SEKS:WAARONI REAGEREN NIANNEN ANDERS? „vv COSMOPOLITAN m VOOR DC VROUW VAN DC WERELD. DONDERDAG 1 APRIL 1982 Sport Noordhollandse runner-up, die na de verrassende 0-1-ze- ge op AZ'67 zowaar begon te geloven in heus EC-voetbal, is in korte tijd tot tweemaal toe door Utrecht terecht gewezen. Haarlem is een leuk, uitgeba lanceerd team, maar meer ook niet. Het zal zich tevreden moeten stellen met de sub-top. Dat het publiek in Haarlem zich nauwelijks interesseert voor de plaatselijke eredivi sieclub, werd gisteravond ook weer eens bewezen.'Na de 0-1 bij AZ had Haarlem gere kend op een flinke toeloop, maar die bleek tegen te val len. Slechts 7000 mensen trot seerden de kou, waardoor het de vraag blijft, of Haarlem de verliezen (40.000 gulden) uit de eerste ronden van het be kertoernooi nog goed kan ma ken. In Utrecht zullen ook mi nimaal 7000 toeschouwers aanwezig moeten zijn om Haarlem quitte te laten spe len, wat de totale bekerrecette betreft. Aan (financiële) winst hoeft Haarlem sinds gisteren in ie der geval niet meer te denken, omdat het zich nu al als uitge schakeld mag beschouwen voor de eindstrijd. *4 v**. Na een pass van Van Gaal gaat Lengkeek nu wél doelgericht te werk. De Spartaan omspeelt Eddy Trey tel en scoort 1-0. De vreugde over die treffer was echter van korte duur. ROTTERDAM - Bluffend probeerde Sparta zich gisteravond op Spangen ten koste van AZ'67 een weg te banen naar de bekereindstrijd. Maar tegen het armetierige decor van 7500 toeschouwers gokte en verloor de ploeg van Barry Hughes. Akerboom leidt Den Bosch naar finale DEN BOSCH - Met Donar heeft ook Den Bosch zich gisteravond geplaatst voor de finalestrijd over vijf wedstrijden voor het basketbal kampioenschap van Nederland. In de derde en be slissende ronde in de halve finales had Den Bosch weinig moeite om tot winst te komen. De ploeg van Bill Sheridan won met 88-64 van Amstelveen, dat vooral op het eind veel te kort kwam. Akerboom kwam tot 20 punten, waarmee hij topscorer werd. GRONINGEN Commercieel gezien mag de vijf jaar sponsoring van Parker dan een éclatant succes genoemd worden (zoals Robert Bockweg deze week op zijn afscheidsre ceptie nog maar eens benadrukte), maar dat kan toch niet verhinderen dat de kater die aan het eind van de sportieve rit achterbleef er één van buitengewone proporties is. En dat niet alleen vanwege het feit dat Leiden door de 104-87 nederlaag in Groningen voor het eerst in al die jaren de finale van de basketbal play-offs niet haalde, maar vooral toch om wat zich rondom die beslissende partij afspeelde. Dat was, op z'n zachtst gezegd, niet fraai. Dat gaf, achteraf, een hele nare bijsmaak. HAARLEM (GPD) - FC Utrecht heeft voor het eerst in zijn be staan een goede kans de eind strijd van de KNVB-beker te bereiken. De Utrechtse forma tie hield in de eerste wed strijd van de halve finales Haarlem in eigen huis ge makkelijk in bedwang (0-0), waardoor een riante uit gangspositie is verworven om in de return de finaleplaats veilig te stellen. Gezien de zwakke tegenstand van Haarlem in de competi tiewedstrijd van 14 maart jl. (2-0 voor Utrecht) en het be kerduel van gisteravond, hoeft FC Utrecht zich weinig zorgen meer te maken. De Of de randverschijnselen, want daar gaat het in dit geval over, van doorslaggevende betekenis zijn geweest inzake winst of ver lies is niet met zekerheid te zeg gen, vast staat wel dat ze een ne gatieve uitwerking hebben ge had op een aantal spelers. Een gedeprimeerde Bert Kragtwijk was daar in elk geval heel zeker van. "Het hele jaar", zo gaf hij aan wat ook anderen dachten, "heb ik in een kampioenschap geloofd. Totdat deze week die in dianenverhalen doorsijpelden. Toen knapte er iets. En niet al leen bij mij. Wie gaat er nou in vredesnaam nog voordat de be langrijkste pot van het jaar moet worden gespeeld allerlei geruch ten naar buiten brengen. Wat moeten de spelers dan wel niet denken." De 'nieuwtjes' die, aan de voor avond van de wedstrijd, naar buiten kwamen hadden betrek king op het volgende seizoen wanneer Elmex de wacht van Parker zal overnemen..De naam van Theo Kinsbergen als co- sponsor viel, Amstelveen zou worden opgeheven, spelers daar van naar Leiden komen (waar door anderen dus moesten ver dwijnen) en Mitch Plaat en Ton LEIDEN - Downey 25 (11), Kragt wijk 20 (6), Puidokas 14 (10), Plaat 12, Hagcns 8, Bruinsma 6 (3), Fop- ma 2. Schotpercentage 46. Re bounds 35. Balverlies 15. GRONINGEN - Lawrence 27, Moore 26, Kruidhof 21, Franken, Fabner, Van de Bergh en Ardon 4, De Vries en Van der Ark 2. Schot percentage 59. Rebounds 38. Bal verlies 12. Boot zouden al bij Den Bosch onderdak zijn. De coach heeft, dat is nu wel duidelijk, zijn con clusies getrokken. Hij houdt het, na al het geharrewar van de afge lopen dagen, in Leiden voor ge- De rest van de 'story' is voorbarig. Weliswaar zijn er informele con tacten met Kinsbergen, maar in eerste instantie zal worden ge tracht om het huidige team bijel- kaar te houden. Als dat niet lukt - een kwestie van geld - zou Kins bergen inderdaad wel eens via de achterdeur naar binnen kunnen stappen, al ging gisteren in Den Bosch alweer het gerucht (daar heb je het weer) dat de Amstel- veense zakenman/coach nu plot- sing zelf een sponsor heeft ge vonden en dus op de oude voet verder gaat. Waar die verhalen vandaan zijn ge komen is vooralsnog onduide lijk. Frans van Egmond en Hen- nie Blom, beiden deel uitma kend van één en hetzelfde mana gement, schuiven elkaar de zwarte piet toe. Van enige sa menwerking tussen de twee was totaal geen sprake meer, integen deel, de verdachtmakingen vlo gen over en weer. De ordinaire machtsstrijd van de laatste we ken leidde ertoe dat de heren el kaar geen blik meer gunden en nog slechts via 'derden' commu niceerden. Een gezonder voe dingsbodem voor allerhande misverstanden, geruchten en leugens is welhaast niet denk baar. Dat Blom straks zal moeten verdwijnen omdat Van Egmond de tweestrijd 'op punten' zal win nen staat nu al vast. Een zogenaamde Phyrrus-over- winning, want niemand is hier ook maar een haar beter van ge worden. De vertroebelde sfeer bracht Bockweg er toe om voor afgaande aan het duel met NND hardop uit te spreken: "Dat het zover toch nooit had mogen ko men." Ook de man die, omdat hij zelden op het appèl ontbrak, nauwgezet altijd de vinger aan de pols had gehouden, kon er op het laatst geen touw meer aan vast knopen. Wie had nu wat ge zegd en wat was nu waar? Hoe dan ook, een slechtere voorbe reiding op een dermate zwaar be laden wedstrijd kon je je niet voorstellen. "Natuurlijk", sprak Peter Paulides na afloop, "pro beer je die dingen van je af te zet ten. Maar of zoiets ook voor hon- ADVERTENTIE „Wij hebben in het eerste half uur voldoende kansen gehad om de winst te pakken", oordeelde ook de Sparta-trainer nadat de 1-2- uitslag was vastgesteld. „Maar we hebben die niet benut, waar na AZ ons simpel heeft uitge tikt". Al vierde Barry Hughes in deze eerste editie van de halve beker finale zijn rentree op de bank, nu David Loggie en Peter Robinson wegens schorsingen nog altijd ontbraken, leed Sparta ook tegen AZ aan de Engelse ziekte. Maar voor deze gelegenheid speelde Hughes blufpoker om die handi cap te compenseren. Niet gehinderd door angst liet hij achterin Adrie Andriessen één- op-één spelen op Kees Kist en koos hij Adrie van Tiggelen als mandekker van Pier Tol. Libero Chris Dekker zocht zijn arbeids terrein vooral op het middenveld om Jan Peters aan te pakken. De opgeschoven rechtsback Danny derd procent lukt is de vraag. Onwillekeurig komt het naar vo ren, gaat het meespelen. Je moet je de positie van die Amerikanen maar eens voorstellen. De onze kerheid, het vertrouwen. Dat werkt hoe dan ook door". Daar leek het. eenmaal ingesloten tussen 3000 fanatieke Gronin- gen-supporters, inderdaad ver dacht veel op. Eer Leiden name lijk, de ambiance ten spüt, goed Blind bemoeide zich met Jos Jonker, terwijl Dick Advocaat zich richtte op Nygaard en Tik tak op Peter Arntz. Voonn bond Ronald Lengkeek Metgod aan zijn liberopositie vast en hield Louis van Gaal zich permanent in de nabijheid van AZ-verdedi- ger Spelbos op. Voeg daarbij dat aan de linkerflank Sparta-linkerspits Geert Meijer tot afgrijzen van zijn directe op ponent Hans Reijnders zowaar weer eens de geest had en aan de rechterkant ook de later terug zakkende René van der Gijp aan vankelijk in opmerkelijk goede doen was (Hughes: „Later deed hij niks meer, liep hij maar wat rond") en het is verklaard dat het door financiële perikelen toch al geplaagde AZ'67 zich op Span gen voor de onderbreking aller minst op zijn gemak voelde. Het gemis van met name David Loggie werd echter wel degelijk en wel tot het besef kwam dat het hier toch echt dé wedstrijd van het jaar betrof was de partij al verloren. Concentratie, hon derd procent motivatie en geloof in eigen mogelijkheden, van al die benodigdheden om zo'n moeilijke pot tot een goed einde te brengen was door het banale gedoe er omheen niets te bespeu ren. Wat een verschil met de week daarvoor toen Donar een lesje kreeg in doordacht en pri ma gecontroleerd basketbal. Maar ditmaal was het met Lei den nog droever gesteld dan za terdag. Toen had de ploeg in elk geval nog een helft uitzicht op de finale, nu was daar geen sprake van. Na de 6 uit 6 van Jimmy Moore (verge lijk met vorige week toen dezelf de speler 0 uit 6 schoot) kon Do nar mentaal al niet meer stuk, zo dat na de blamerende 54-40 rust stand (via 31-14 en 41-24) met ge rust hart het oubollige maar zeer toepasselijke: "Dat gaat naar Den Bosch toe" kon worden gedraaid. Leiden was helemaal nergens, werd eenvoudigweg overklast. Na de pauze liep, toen de press waarin Boot bleef volharden fali- kant verkeerd uitwerkte, de zaak zelfs volledig uit de hand. De ene break (Kruidhof weer) na de an der voerde het verschil op tot 80- 60 en de ene dunk (Lawrence) na de ander bracht een maximum verwijdering van 100-75 op het bord. Asgrauw zag Robert Bock weg toe hoe de laatste minuten voor hem wegtikten. Vijfjaar, en dan zoiets te moeten meema ken.... AD VAN KAAM gevoeld, omdat Sparta de zo hartstochtelijk uitgedragen hang naar bekersucces onvoldoende met goals wist te onderstrepen. „Dat is ons geluk geweest', sprak AZ-coach Georg Kessler eerlijk. „In de eerste twintig mi nuten hebben wij slecht ge speeld. Sparta verdiende die voorsprong, maar gaf ons de ge legenheid om na de pauze de zaak te controleren". Gemotiveerd Tot op het bot gemotiveerd kon digde Geert Meijer, die onlangs van het Sparta-bcstuur een con tract van minimale waarde kreeg gepresenteerd, al vroeg de Rot terdamse zucht naar een tot het eind volgehouden bekeravon- tuur aan Na een pass van de veelal buitenom komende Roclf Jan Tiktak schoot hij na welge teld vijftig seconden rakelings aan zijn doel voorbij. Met die doelpoging ging Meijer zijn ploegmaten voor in de strijd. AZ. afgelopen zaterdagavond te gen Haarlem lamgeslagen door de ontslagaanvraag van coach Kessler en gehinderd ook door een onzekere voetbaltoekomst, nu geldschieter Klaas Molenaar niet langer „het goede heertje" wenst te spelen, wist zich in de opening vaak ingeperkt door de driftige thuisclub. Maar al groeiden de voetballers van Sparta voor rust boven hun normale mogelijkheden uit, waar het op de afwerking van de sco- ringsmogelijkheden aankwam, schoot de ploeg van Hughes alles behalve uit zijn slof. Lengkeek bijvoorbeeld faalde in de veer tiende minuut na een aangesne den voorzet van Van der Gup en ook na de pauze zocht diezelfde speler in gezelschap van Meijer (lobje) het door Treytel verdedig de AZ-doel op de verkeerde plaats. Ondergang Achteraf bezien luidde Sparta daarmee zijn eigen ondergang in Want al ging Lengkeek in de 23e minuut na een pass van Van Gaal wel doelgericht te werk. daar tegenover stond dat Kees Kist veertien minuten later bewees maar weinig ruimte nodig te heb ben om tot scoren te komen. Feitelijk typeerde de Alkmaarse spits met die hem kenmerkende nuchterheid het verschil tussen beide ploegen. Waar Sparta zich soms al te overmoedig voorbij liep, greep AZ met een minimum aan inspanning het opperste ren dement. Met dank aan Jos Jon ker. die in de 67e minuut een lob je van Nygaard aangreep om fraai de 1-2 te laten afroepen. AZ had daarmee wat het wilde, een redelijk uitgangspunt voor een plaats in de finale was bereikt. Sparta legde zich neer bij het on vermijdelijke Zelfs de anders zo onverbeterlijke optimist Barry Hughes „Het zal wel een finale tussen AZ en Utrecht worden Ik geloof niet in wonderen, al blijft in voetbal alles mogelijk Aan dat laatste houd ik me dan maar vast". GERARD VAN PUTTEN Waarin ook: de nieuwste boeken, films en platen. Astrologie. Cosmo Mode. De vragen rubrieken Cosmo Medisch, Psychisch en Cosmo Wet, Werk en Geld. Cosmo Cosmetica met de nieuwste gezichtspunten. Cosmo Onbegrensd met nieuws over shopping, mensen en uitgaan. En elke maand speciaal: Cosmo Verhaal. Kortom: Cosmo laat zien dat het leven de moeite waard is! \v\\ Nu tc koop bij uw tijdschnftcnwinkcl, supermarkt cn bladenman.

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 13