Leidenaar weigert "passende" baan: uitkering gekort Veel publiek bij korte shows actief in vrije tijd Circus met André Hazes naar Leiden Ministerie wil renovatie 926 Leidse woningen PvdAW tegen hogere tarieven Gehoorzaal Raad van State geeft gemeente gelijk DEN HAAG, LEIDEN - De gemeente Leiden heeft terecht gesnoeid in de WW-uitkering van een inwoner van die plaats. Ook mag het gemeentebestuur het begrip passende arbeid ruimer uitleggen dan het provinciebestuur tot nu toe deed. André Hazes zingt niet alleen in het circus, hij probeert ook de lachers op zijn hand te krijgen. Dat zegt de Raad van State, het hoogste rechtscollege in het land. Het binnen een jaar begin nen van een eigen zaak is geen reden om een door het arbeids bureau aangeboden baan te wei geren. Ook het feit dat die be trekking minder zal opleveren, is geen excuus. De man had werk dat hem door het arbeidsbureau was aangeboden geweigerd. Zijn WW-uitkering werd toen drie maanden lang met 15 procent verlaagd. De Raad van State vindt de verla ging zowel wat omvang als duur betreft „alleszins aanvaardbaar". De man, een bloemenhandelaar, kreeg sedert begin '78 een WW- uitkering. Na ruim twee jaar kreeg hij van het arbeidsbureau te horen dat hij bij de Kwantum hallen kon gaan werken als ver koopchef, Achteraf bleek dat de man de baan niet wilde hebben, omdat hij in het verleden als zelf- LEIDEN - De Nederlands-Zuid- afrikaanse vereniging vindt dat Zuidafrikaans recht en Zuidafri- kaanse taal- en letterkunde als studierichting aan de universitei ten gehandhaafd moeten blijven. De vereniging heeft minister Van Kemenade met klem ver zocht af te zien van zijn voorne men om deze wetenschappen te schrappen. standige plusminus 340 gulden per dag schoon had verdiend. Het salaris dat hij bij de Kwan tumhallen kon verdienen, was aanzienlijk lager. Tegen de sociale dienst had de man gezegd dat hij de baan niet had genomen omdat het werk, meubelverkoper, geheel anders is dan bloemenhandelaar. De WW-uitkering van de man werd toen met 15 procent verlaagd. Het gemeentebestuur van Leiden achtte het werk bij de Kwantum hallen passend en ook moest vol gens B en W van de Leiden wor den gekeken naar het feit dat de man geen, althans te weinig, „ac tiviteiten ontplooit om een werk kring in loondienst te verkrij gen". De bloemenhandelaar ging tegen die beslissing van B en W bij de provincie in beroep. Hij wilde dat hij de volledige uitkering zou krijgen en niet 85 procent daar van. De provincie gaf de man ge lijk. Gedeputeerde Staten, het dage lijks bestuur van de provincie, zei onder meer dat niet was ge bleken dat de man zonder geldi ge reden passende arbeid heeft geweigerd, dan wel onvoldoende moeite zou hebben gedaan werk te vinden. Ook zou het feit dat de Kwantum hallen de man geen geschikte kandidaat achtten omdat hij heeft gezegd binnen één jaar voor zichzelf te beginnen, geen reden zijn de uitkering van de man te korten. Tegen die beslis sing gingen B en W van Leiden bij de Raad van State in beroep. Het gemeentebestuur zegt dat het begrip passende arbeid ruim moet worden uitgelegd en dat een werkloze werknemer zich ac tief moet opstellen voor het vin den van een baan. De man was toen hij de baan bij de Kwantum hallen kreeg aangeboden twee jaar werkloos. In die periode had hij volgens de gemeente weinig initiatieven ontplooid. Het minste wat van de man mocht worden verwacht, was dat hij zich bij het solicitatie- gesprek bij de Kwantumhallen zo positief mogelijk zou hebben opgesteld. „Dat heeft hij niet ge daan", aldus de gemeente. Als de provincie gelijk had gekre gen zou dit volgens de gemeente Leiden hebben betekend dat van „werknemers die van plan zijn een eigen bedrijf op te zetten in het geheel niet meer verlangd mag worden dat zij activiteiten ontplooien om werk te vinden". De Raad van State stelde de ge meente Leiden echter in het ge lijk. Volgens de Raad van State heeft de man zich zodanig opge steld dat hij zijn kansen om een baan te krijgen „ongunstig heeft beïnvloed". LEIDEN - Het Nationaal Show circus van Joop van den Ende, beter bekend als Circus Bassie en Adriaan, zet komend week einde zijn tent weer op in Leiden. En deze keer zijn het niet alleen Bassie en Adriaan die als pu bliekstrekker moeten fungeren. Treden zij op in de matinees, voor de avondvoorstellingen is André Hazes, vertolker van het levenslied, gecontracteerd. Hij verruilde de discotheken voor de piste. Hazes zal ook in de circuspiste hits als 'Het is koud zonder jou' en 'Een beetje verliefd' ten beste brengen. Daarnaast doet hij twee komische sketches. Bassie en Adriaan komen vanzelfsprekend weer met een speciaal voor de jeugd samengesteld programma. Acrobaten, leeuwen, beren, chimpansees, paarden en olifan ten moeten het circus compleet maken. Het Nationaal Showcircus be schikt over een tent met onge veer 2.500 zitplaatsen die zater dag en zondag is opgezet bij de groenteveiling aan de Zoeter- woudseweg. De voorstellingen beginnen zaterdag om half drie en acht uur, zondag om een uur en kwart over vier. Zaterdag worden er in een caravan op het stadhuisplein al kaarten ver kocht. Wethouder: te weinig geld LEIDEN - De gemeente Leiden mag dit jaar 926 woningen reno veren. Hierbij geldt een verde ling van 372 oudere (vóór-oorlog- se) en 554 na-oorlogse woningen. De renovaties mogen gemiddeld niet meer dan 70.000 gulden kos ten bij vóór-oorlogse en niet meer dan 33.000 gulden bij na oorlogse woningen. Het ministerie van volkshuisves ting heeft dit vastgesteld, zo deelde wethouder Tesselaar gis teren mee aan de PvdA-fractie. De wethouder noemde het aantal goed, maar daarmee hield het dan ook op. Hij wees erop dat Leiden bijna klaar is met de re novatie van de vóór-oorlogse wo ningen. Tesselaar zei dat Leiden wat dit aantal van 372 betreft meer dan afdoende heeft gekregen en acht te het waarschijnlijk dat men 'overhoudt'. Dat aantal zou dan mogelijk bij het aantal renova ties van nieuwere huizen opge teld mogen worden. Een groter probleem vormen de kosten die de renovaties maxi maal (gemiddeld) met zich mee mogen brengen. Renoveren van oudere woningen kost volgens de wethouder in Leiden gemid deld 85.000 tot 90.000 gulden. Bij nieuwere woningen varieert dat van 50.000 tot 60.000 gulden. Het ministerie heeft volgens Tesse laar ten onrechte geen onder scheid aangebracht tussen maxi maal toegestane bedragen in het westen en het noorden en oosten van het land. Ook met andere factoren die de kosten beïnvloe den is geen rekening gehouden. "De brief van het ministerie roept een heleboel vraagtekens op", aldus Tesselaar. Voor niet-commerciële huurders LEIDEN - De stijging van de tarieven van de Stadsgehoorzaal komt voor niet-commerciële huurders te hard aan. Dat vindt PvdA-raadslid Eiker bout. Hij stelde gisteravond in zijn fractie voor om de stijging voor deze groep huurders minder snel te doen verlopen. De tarieven stijgen dit jaar, volgens het voorstel van B en W aan de ge meenteraad, met vier procent. Voor de niet-commerciële huurders komt daar nog een stijging van achttien procent bovenop. Dat komt doordat de verschuldigde BTW tot nu toe bij deze groep huurders niet in rekening werd gebracht. Dat gaat nu veranderen en dus komt de tariefstijging voor niet-commer ciële huurders op een totaal van 22 procent, zo rekende Eikerbout voor. Zijn voorstel luidde om de doorberekening van de BTW gespreid over twee jaar door te voeren. Om toch aan de hard noodzakelijke inkomsten te komen zou dan de algemene tariefstijging tien procent moeten zijn, aldus Eikerbout. De tariefstijging zou volgens het raadslid zo beter verdeeld zijn over de commerciële (tien procent) en niet-commerciële huurders (negentien procent). Eikerbout kreeg in zijn fractie echter alleen de steun van de wethouder van financiën, Bordewijk, en van vice-voorzitter Dallinga. De overige PvdA-ers wezen het voorstel om verschillende redenen van de hand. LEIDEN- De Waag zat gister middag lekker vol en daaruit valt af te leiden dat de opzet van de Leidse Modeweek, met elke dag een paar kleine showtjes, het publiek wel aanspreekt. Het is net even een rustpunt in een middagje winkelen en als je dan ook nog naar leuke kleren kunt kijken, is dat toch mooi mee genomen. Maar het mode-gebeuren in De Waag was gisterochtend om half elf al begonnen. Toen ga ven de kapsalons Koetsier en Van Paridon het publiek een indruk van de nieuwe haar mode voor deze zomer. Niet écht een show maar wie het ontstaan van een nieuwe cou pe eens van dichtbij wilde volgen en niet via de spiegel, heeft er beslist van genoten. Tijdens deze demonstratie fungeerden de mannequins van 's middags als model want tussen het verkleden tij dens de show blijft er geen seconde over om het haar bij te werken. Het plankier in de Waag werd gistermiddag bevolkt door mannequins en dressmen die zich staken in kleding van Moda Lisa (Breestraat), War- necke (Breestraat), Van Eg- mond (Breestraat Bontmo de), Proveste (herenmode), Van Dalen (schoenen Don- kersteeg) en modieuze zonne brillen van Look (Breestraat). Eigenlijk een heel gelukkig keus. deze zaken zo bij el kaar, Mode Lisa is heel dui delijk voor de vrouw die zich echt jong durft te kleden, Warnecke toch wat klassie ker en Van Egmond met mooie bontjassen. Bovendien had Van Egmond het aangedurfde de mannen, die voor het overige goed ge kleed werden door Proveste, ook eens in bont en leer met bont te laten opdraven. En gistermiddag werd weer een aangetoond dat, mits alles met zorg is samengesteld, een show niet lang hoeft te zijn om iets bij het publiek los te maken. Lisette v. d. Born van Moda Lisa had haar aandeel in de show goed ge- styld (de goede combinatie van kleding, schoenen, acces soires van alle mannequins en dressmen die in een keer opkomen) en dat bleef niet onopgemerkt. Ze had er ook voor gezorgd dat alles wat er in haar boetiek te koop is tijdens haar aandeel in de show aan bod kwam: leuke spijkerpakken, sportie ve bermuda's soms gecombi neerd met een matrozenblou se met kant versierd, maar ook hele stijlvolle en feestelij ke jurkjes. "Ik heb de zaak wel drie keer omgegooid", vertelt ze na afloop. Nu dat is de moeite waard geweest, want Cecile Knapper, die toch al heel wat shows ge- styld heeft, was heel enthou siast over het werk van Liset te. Bij de badkleding, een onder deel dat ook door Warnecke werd geleverd, werd duide lijk dat een badpak niet com pleet is zonder een grote om slagdoek in hetzelfde dessin. De leukste onderdeeltjes uit de show, ook al heb je die al een paar keer gezien, blijven het folklore blok waarin b.v. een leuke zwarte pofbroek met vestje en een rode blbuse werden gedragen en de "Can- dyman" waarin dames in wat je vroeger namiddagjapon netjes noemde opkwamen. Het waren witte voilestof jurkjes, een met een strook langs de overslag rok en een wat langer van rok maar dan met ongelijke punten. En de dressman die de rol van "Candyman" vervulde droeg een erg mooi crèmekleurig driedelig kostuum daarbij. Echt een heel aantrekkelijke plaat, een leuk besluit van de show. Na de show maakten de mannequins nog een ere rondje met hun bloemen om het hartelijke applaus in ont vangst te nemen. Kraken De studentenvereniging SSR houdt morgenavond een fo rumdiscussie over kraken. In het forum zitten wetenschap pelijk medewerkster staats recht M. uan der Ham, PvdA- wethouder P. Bordewijk, het PS P-gemeenteraadslid A. Ponsen en twee krakers, "waarvan op de avond zelf hopelijk duidelijk wordt wat dat is" aldus SSR. De forumavond begint.om acht uur in het gebouw van de SSR aan de Hogewoerd 108. "In alle stadia van de discus sie komen raakvlakken met de actuele Leidse situatie vol op aan de orde", belooft de studentenvereniging. Wandelen De afdeling Leiden van het In stituut voor Natuurbescher mingseducatie organiseert zaterdag een wandeling van anderhalf uur door het bos- van kasteel Oud Poelgeest in Oegstgeesl. Aanvang is twee uur en beginpunt bij het in gangshek van de Poelgeester- weg. Tevens wordt er 's mor gens om zeven uur een vogel- zang-excursie gehouden. Op geven is tot en met vrijdag mogelijk tussen 19.00 en 21.00 uur bij H. Sijsling (891765). Filmcursus De Nederlandse Organisatie Van Amateurfilmders (Nova) organiseert een flimcursus van drie avonden voor aan staande en beginnende ama teurfilmers. De cursus is op de woensdagen 14,21 en 28 april in het voormalige Parlement, Nieuwe Rijn 52 en begint tel kens om acht uur. Voor meer informatie: het Nova-kan toor, postbus 117, 3430 AD Nieuwegein, tel. 03402-35434. De Aktie Lekker Dier is zater dag met een stand aanwezig op de hoek van de Lange Ma re en de Haarlemmerstraat. De actiegroep zet zich in voor het welzijn van wat zij noemt "onze landbouwhuisdieren". Ditmaal gaat de speciale aandacht onder andere uit naar het paasscharrelei. Prestatieloop De stichting Meerburg organi seert morgen een prestatie loop over vier verschillende afstanden, respectievelijk an derhalf, vier, acht en elf kilo meter. Start is om half zeven bij clubhuis Matilo (Zaan- straat 126), mogelijkheid tot inschrijven om half zes. WOENSDAG 31 MAART 1982 Leiden Leerlingen van de Kappersvakschool aan het Rapenburg en enkele kap salons gaven gisteren een kapdemonstratie in De Waag. (Foto's Holvast) Heer Bommel schreed vanochtend door het centrum van Leiden, in gezel schap van zijn goede vriend Tom Poes. De heer van stand en zijn ongekle de metgezel, die eerder samen met burgemeester Gruyters van Lelystad de Boekenweek voor geopend verklaarden, wilden op deze wijze de aandacht vestigen op de Leidse Modeweek in het Waaggebouw en speciaal op de activiteiten van De Noorderwiek. Deze school, waar de opleiding 'mode en kleding' wordt gegeven, presenteerde zich vanochtend in De Waag. Heer Bommel liet in het midden wie deze list verzonnen had. Wel merkte hij op dit idee zo goed te vinden dat hij het zelf had kunnen bedenken. Breestraat-mode in De Waag

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 4