„We zagen dit aankomen" Boskov neemt in tranen afscheid UEFA's van Real Madrid Menzo Spelers FC Amsterdam reageren gelaten op besluit Stoop Geurtsen terug bij AZC Juan Lozano nog geen Belg SCHILDER-EN BEHANG WERK' WOENSDAG 31 MAART 1982 Sport PAGINA 19 nieuwveen 01723-9541 AMSTERDAM (GPD) Voorzitter Dingeman Stoop heeft de 35 spelers en twee trainers (Cees Kick en Tonny Bruins Slot) van FC Amsterdam gis teravond namens het stichtingsbestuur meegedeeld geen heil te zien in het voortbestaan van de eerstedivisieclub. De KNVB is per brief op de hoogte gebracht van het feit, dat FC Amsterdam per 30 juni ophoudt te bestaan, waardoor het aantal betaald voetbalorganisaties na dit seizoen wordt teruggebracht tot 35. De hoofdstedelijke FC heeft pre cies tien jaar bestaan. Op 20 juni 1972 werden het noodlijdende DWS en Blauw Wit samenge voegd tot FC Amsterdam, waar bij De Volewijckers zich een jaar later aansloot. Dé Stoop: „We zijn toen met een experiment, begonnen in de hoop, dat de gemeente ons zou steunen en de nieuwe club wor tel zou schieten in Amsterdam. Van beide is niets terecht geko men. De gemeente heeft nooit een hand naar FC Amsterdam uitgestoken, zelfs geen enkele sympathie getoond, terwijl de toeschouwers wegbleven. Finan cieel hebben we bovendien altijd een aantal dingen gemist, die an dere clubs wel hadden. Niet al leen gemeentesubsidie, maar ook inkomsten uit reclamebor den en kantine. Die waren voor het Olympisch Stadion''. Nadat Stoop twee maanden gele den al had aankondigd te twijfe len aan het voortbestaan van zijn club, is door het stichtingsbe stuur een onderzoek gedaan naar Hans Croon ontslagen bij Beringen BRUSSEL (ANP) - Hans Croon is gisteren met on middellijke ingang bij Be ringen als trainer ontslagen. De raad van beheer van de Belgische hoofdklasser be sloot de Nederlander voor de rest van dit seizoen te vervangen door Urbain Hae- sart, die dit jaar bij de twee- de-klasser Berchem Sport werd ontslagen. Hans Croon (46) is reeds vele jaren werkzaam in België. Hij had onder meer Ander- lecht en Waregem onder zijn technische leiding. Croon begon zijn carrière als oefen- meester bij het Amsterdam se DWS, dat in het begin van de jaren zeventig fuseerde met De Volewijckers en Blauw-Wit. Uit deze combi natie van Amsterdamse ver enigingen ontstond FC Am sterdam. Hoewel het bestuur van Berin gen geen verklaring wenste af te leggen, zijn de minima le prestaties van Beringen zeker debet aan Croons ont slag. Beringen verkeert, evenals KV Mechelen, in groot degradatiegevaar. de levensvatbaarheid van FC Amsterdam en werden door bij voorbeeld supporters activitei ten ontplooid om financiële steun te krijgen. Die initiatieven konden Stoop niet op andere ge dachten brengen, integendeel, het onderzoek deed bij de eigen zinnige praeses van FC Amster dam steeds meer de overtuiging leven dat hij voor verloren zaak stond. "Pijnlijk" Spelers en trainers reageerden gis teren gelaten op de voor hen trieste mededeling. Middenvel der Hans Mols: „We hebben dit al weken zien aankomen maar het is toch natuurlijk pijnlijk voor ons om op de keien te wor den gezet". En stelde trainer Cees Kick, die pas aan zijn eerste seizoen bezig is in het betaalde voetbal: „Het is erg jammer, dat het allemaal zo is gelopen, te meer, daar het in het eerste half jaar goed ging. We draaiden leuk mee in de subtop. Toen Stoop begin februari aankondigde te zullen stoppen, als er geen veran dering in de belabberde situatie kwam, had ik het gevoel of ik met een bijl een klap in mijn nek kreeg. Het is daarna enorm berg afwaarts gegaan met de resulta ten, maar ja wat wil je ook... ik ga nu maar solliciteren bij Ajax, dat zoekt een assistent-trainer". Masseur Gijs van der Bildt pro beerde temidden van de gefru streerde spelers de zaak positief te benaderen door Stoop te vra gen of het niet mogelijk is zijn mening te herzien als FC Am sterdam de laatste periodetitel wint en wellicht voor promotie in aanmerking komt. Als, als, als... „Een eredivisieploeg kun je onmogelijk de nek omdraaien", moet Van der Bildt gedacht heb ben. Stoop liet zich evenwel niet tot een antwoord verleiden. Van der Bildts woorden waren bo vendien aan de utopische kant, omdat het toch al moeizaam draaiende FC Amsterdam in de laatste periode een zwaar pro gramma heeft af te werken. Reëler lijkt het wanneer spelers en trainers van FC Amsterdam hun hoop voor de nabije toekomst vestigen op de initiatieven die momenteel in Almere worden genomen. Het dagelijks bestuur (te vergelijken met een college van B en W) van de Dienst Zuidelijke IJsselmeerpolders heeft gisteren besloten een comi té op te richten, dat de haalbaar heid van betaald voetbal in Al mere gaat onderzoeken. Het be stuursorgaan staat in principe positief tegenover het voorstel om een licentie voor het bedrijf van betaald voetbal te verkrij gen. In het comité hebben vertegen woordigers van o.a. de plaatselij ke middenstand, de industrie, het amateurvoetbal, FC Amster dam en het bestuurscollege zit ting. Het dagelijks bestuur van de Dienst Zuidelijke IJsselmeer polders zal, als het onderzoek gunstig uitvalt, geen subsidie verstrekken, maar wel meewer ken in de accommodatiesfeer. Het is de bedoeling in het begin een noodaccommodatie te plaat sen en later over te gaan tot het bouwen van een stadion la FC Utrecht. De begroting van de FC Almere wordt geraamd op een half miljoen gulden. Deze gelden moeten komen uit bijdragen van het bedrijfsleven, shirtreclame, lotto en toto, steun van het BBI en uit de NOS-pot. De initiatiefnemers in Almere re- kenen erop, dat de op te richten club gaat spelen met de licentie van FC Amsterdam, die binnen kort vrijkomt. Hoewel volgens Jan Huybregts (se cretaris sectiebestuur betaald voetbal) een licentie niet over draagbaar is, kan naar de mening van Stoop (ook lid van het sectie- bestuur) de licentie van FC Am sterdam door FC Almere worden overgenomen. „Als de KNVB vindt dat er 36 clubs moeten blij ven bestaan, dan wordt het gat. dat wij achterlaten, opgevuld door Almere. Daar is geen enkel bezwaar tegen", aldus Stoop, die voorts zei zich niet met de even tuele oprichting van de club in de „polder", zoals hij zelf om schreef, te bemoeien. „Dat zou verkeerd zijn". Wel liet Stoop doorschemeren dat oud-voorzit ter Jacques Hogewoning ge vraagd wordt voor een plaats in het comité, dat de mogelijkhe den in Almere gaat onderzoeken. VELSEN (GPD) - Ajax' jeugd- doelman Stanley Menzo is de sleutelfiguur geweest aan wie het UEFA-team het gro tendeels dankt dat het zich gisteravond tegen Wales op Schoonenberg (4000 toe schouwers) via strafschop pen heeft geplaatst voor de strijd om het Europees kam pioenschap, komende maand mei in Finland. On danks het feit dat hij er zelf één miste, wist hij ander zijds bijzonder knap twee penalty's te stoppen. Zo kreeg dez ontmoeting een spectaculaire apotheose die aanvankelijk in een voor Ne derland anticlimax dreigde te ontaarden. Want voordat er tien minuten waren ge speeld leidde Wales reeds met 0-1 dankzij Mark Hug hes. De onzekerheid in de Neder landse defensie werd voor namelijk in de hand gewerkt door Berend Brinkman (FC Twente) die door coach Ger Blok na verloop van tijd werd uitgewisseld voor de Feyenoorder Mike Snoei, die de aanval ging versterken. Ton Cornelissen (NAC) kwam daardoor op het mid denveld terecht en de Aja- cied Winston Haatrecht ging laatste man spelen. Deze omzettingen bleken lich te verbeteringen omdat met name de klasserijke cen trumspits Marco van Basten (Ajax) nu kansrijker in de combinaties werd betrok ken. Wat onhaalbaar leek, gebeurde: Wales moest in de tweede helft het initiatief grotendeels aan Nederland laten dat met veel meer zelf vertrouwen ging bouwen aan, allereerst, de gelijkma ker, na vijf minuten ge scoord door Van Basten. Vanaf dat moment was de starheid uit het Nederlandse spel verdwenen. Toch zou het nog een nederlaag zijn geworden, als Menzo bij een doorbraak van Allen door de opgedrongen UEFA-defensie niet buiten zijn gebied be kwaam, ten koste van hands, had ingegrepen. De strafschoppen bezorgden Oranje de winst. MADRID (GPD) - Hevig geëmotioneerd heeft Vujadin Boskov gisteren afscheid geno men als trainer van Real Madrid. De Joegoslaaf was overigens niet de enige die het te kwaad had, ook het merendeel van de selectiegroep had moeite de tranen te bedwin gen. De enige voor wie het vertrek van Boskov een opluchting vormde, was doelman Miguel Angel, die na een conflict met Boskov begin dit jaar enige weken geschorst was en die opnieuw een disciplinaire straf boven het hoofd hangt omdat hij gisteren voor de Spaanse radio opnieuw van zijn opluchting blijk gaf over het heengaan van de Joego slavische trainer. n een geïmproviseerde persconfe rentie in het sportcentrum van Real Madrid probeerde Boskov gisteren een legertje Spaanse journalisten (die maandag tever geefs jacht op hem hadden ge maakt omdat Boskov bij Joego slavische vrienden was onderge doken) van zyn positieve resulta ten van zijn driejarige arbeid bij Real te overtuigen. Als reden voor zijn ontslag aan de voor avond van de halve finale van de Spaanse beker tegen Real Socie- dad en vier wedstrijden voor het einde van de Spaanse competi tie. noemde Boskov niet alleen de fatale nederlaag van afgelo- De Ajacied Marco van Basten (midden) brengt het Nederlands UEFA-elftal op 1—1 in de strijd tegen Wales. pen zondag tegen degradatiekan didaat Las Palmas (1-0), die Real Madnd de laatste kans op de titel ontnam door te profiteren van de misstap van Barcelona t D panol (13) "Zakkenvuller" Boskov achtte zich vooral het slachtoffer van de komende ver kiezingsstrijd om het president schap van Real Madrid, waarbij bijna alle kandidaten zich tegen het aanblijven van Boskov had den uitgesproken. Die presi dentskandidaten als ook een deel van de Spaanse pers oor deelde Boskov in belangrijke mate verantwoordelijk voor de hetze, die momenteel tegen zijn persoon werd gevoerd, en voor de kritiek van het publiek, dat do Joegoslaaf de laatste weken openlijke beledigingen toe schreeuwde als „zakkenvuller". „Onder deze omstandigheden was het beter om op te stappen", verzuchtte een duidelyk teleur gestelde Boskov. Wie Boskov als trainer van Real Madrid zal opvolgen, bewaart het Real bestuur tot dusverre een hermetisch stilzwijgen. De voorkeur van de huidige voorzit ter. Luis de Carlos, gaat uit naar een Duitse trainer In dat ver band zijn de namen gevallen van Weisweiler. die nota bene pasge leden in zee is gegaan met het Zwitserse Grashoppers en ook van AZ'67-trainer Georg Kessler. Boskov zelf (die van alle spannin gen van de laatste weken by- komt in het zuidelijke toeris tenoord Almeria) heeft overigens niets te klagen over gebrek aan belangstelling. Drie Spaanse ere divisieclubs dingen momenteel naar de gunsten van de Joegosla vische trainer: Valencia. Betis en Sporting de Gyon. rJUU/E MADPEM APPl£ IEDERE k£EP WU6 hUP&J Dé Stoop (rechts op archieffoto) heeft gisteren de knoop doorgehakt. Hij besloot zijn hobby niet langer te steunenFC Amsterdam bestaat na 30 juni niet meer. Links Jacques Hogewoning, de oud-voorstiler, die onlangs het zinkende schip verliet. BRUSSEL (ANP) - De Spanjaard Juan Loza no (Anderlecht) zal nog enige tijd moeten wachten voordat hij tot Belg wordt genaturali seerd. Nadat de Belgi sche Kamer en de Se naatscommissie zijn aanvraag hadden goed gekeurd, verwierp gis teren de Belgische Se naat zijn naturalisatie- verzoek. De Senaat ver wees het onderzoek te rug naar de commissie. Een aantal afgevaardigden kon zich er niet mee verenigen dat de Belgische Tweede Ka mer en de commissie het na turalisatieproces van de be kende voetballer hadden ver- kort van twee jaar tot acht maanden. v.s. Volgens de Senaat kwam Loza no nog niet voor naturalisatie in aanmerking, omdat hij van 1 maart 1980 tot 4 februari 1981 in de Verenigde Staten voetbalde. Voor de Belgische bondscoach Guy Thys wordt het een moeilUke zaak. Thijs was er gemakshalve vanuit gegaan, dat Lozano nog deze week tot Belg genaturaliseerd zou worden Hoewel men er by de Belgische voetbalbond niet aan twijfelt dat Lozano nog voor het begin van de eindronde om het wereld kampioenschap voetbal in Spanje de Belgische nationa liteit zal verkrygen, vraagt men zich af of het nog wel zinvol is Lozano in de selectie te houden. Verbod Het is uitgesloten dat de Span jaard zal kunnen meespelen in officiële oefen-interland- wedstryden. Dat is door de UEFA cn FIFA verboden Se cretaris-generaal Albert Roo- sens van de Belgische voet balbond wenste echter geen commentaar te geven op dit besluit van de Senaat. "De uileindelyke beslissing is aan de heer Thys Voorlopig gaan we er nog vanuit dat Lozano voor Belgic in Sparye kan spelen", aldus Rooscns. ALPHEN AAN DEN RIJN - Georg Geurtsen keert weer terug op het oude nest. De trainer, die tien jaar geleden in dienst kwam by AZC en de ploeg in 1973 naar het landskampioenschap leidde, zal volgend seizoen weer als coach van de Alphense waterpoloploeg optreden Het bestuur van AZC wilde aan- vankelyk verder gaan met de huidige (interim) coach Piet de Zwarte Hij gaf evenwel de voor keur aan de coaching van het Zeister Laga waardoor AZC naar een andere trainer moest uitzien. Uiteindelyk koos het Alphense college voor Geurtsen, die twee seizoenen geleden na een con flict met de spelersgroep opstap- ADVERTENTIE binnenschilderwerk buitenschilderwerk behongwerk O leverantie behang 'O isolatie glas etc. etc.

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 19