Jeugdploeg Die Leythe op dreef C Nederlaag rugbyteam Knappe partij Trotters n i Foreholte klopt EBHV K fl f Zuiderkwartier palet draad meteen op Van As tweede D Van Bracht vierde op EK-strijd Zevende zege roeiers Oxford Roberts wint in Brazilië SPORTPRIJZEN Van Kampenhout MAANDAG 29 MAART 1982 SINDELFINGEN (ANP) - Laurent van As was de beste Nederlandse judoka tijdens de internationale judokam pioenschappen van West- Duitsland in Sindelfingen. Hij veroverde zilver in de lichtste klasse, het vederge wicht. Van As verloor de fina le tegen de Canadees Kevin West Verder was er alleen een bronzen medaille voor Cees van der Elshout in het zwaarweltergewicht. Sport BEEK (ANP) De vriend schappelijke rugbv-inter- landwedstrijd Nederland— Belgié, waarmee gistermid dag in Beek de festiviteiten ter gelegenheid van het vijf tig jarig bestaan van de Ne derlandse rugbybond zijn be gonnen, heeft een nederlaag voor het Nederlandse team opgeleverd. Nederland verloor met 9-13. Het nationale team liet het behoorlijk afweten en is drin gend aan vernieuwing toe. De eerste helft kwam Neder land op een voorsprong te staan door een penalty in de elfde minuut. Bas Kasteel schoot zuiver en bracht Oran je op 3—0. De gehele eerste helft gaf weinig spectaculair spel te zien. Alhoewel de druk van Belgie na de twin tigste minuut duidelijk toe- Belgié werd sterker, doch Ne derland vergrootte de voor sprong. Eric-Jan Berendsen brak door de hechte verdedi ging van onze zuiderburen heen. Een schitterende try was het resultaat, waarmee de stand op 7—0 werd ge bracht. De conversie van Bas Kasteel, die een zeer goede wedstrijd speelde maakte dat de voorsprong tot 9-0 werd uitgebouwd. Pas toen begreep het Belgische team dat de ploeg het risico liep van het veel zwakkere Nederland te verliezen. De fly-half van Belgie Pierre d'Hondt schoot uit een penal ty raak. Bij een stand van 9-3 voelden de Nederlanders zich nog betrekkelijk veilig. Anders werd het toen full back Philippe Greenfield een tegen-try scoorde (9-7). Oranje raakte geheel uit zijn evenwicht. Geluk had Neder land toen de Belgische full back de conversie miste. Uit een off-sidepositie kreeg Ne derland een penalty tegen. Opnieuw kreeg Greenfield een unieke kans. Hij miste wederom. Vijf minuten voor het einde doorbrak Roger Fine de Ne derlandse linies en drukte een try. Daniel Robert be paalde door de conversie te verzilveren de eindstand op 9-13 PORTO - (ANP) Rini van Bracht is dankzij twee over winningen in de slotronden van de strijd om de Europese titel dnebanden nog als vier de geëindigd. De Belg Ray mond Ceulemans stelde zijn twintigste kampioenschap reeds zaterdag veilig. In regelrecht duel met de nummer twee. de Oostenrij ker Scherz, moest Ceule mans. de absolute maestro in deze moeilijke spelsoort. ove rigens nog het hoofd buigen. Het maakte niets uit want daarvoor was de Belgische kastelein reeds zeker van de eindoverwinning. De slecht gestartte Rmi van Bracht sleepte nog bijna een derde plaats uit hel vuur. Hy ein digde gelijk in punten met de Belg Dielis die evenwel oen beduidend beter gemiddelde had dan Van Bracht TAC-acht blinkt uit AMSTERDAM - Wat vorige week al bijna fout liep, ging nu bij de "Head'' echt mis. Door een trage start liet de ploeg van Orca, winnaar van vorig jaar en een week geleden winnaar van de Heineken-vierkamp, het Groningse Ae- gir in het begin van het 8 kilometer lange trajekt op de Amstel al zover weglopen, dat de kloof later in de race niet meer overbrugbaar bleek te zijn. snelle start en 1 uiiunimuii niP ut:!..!:;;!.. tUr Discusrecord Ria Stalman TAMPEE (ANP) - Ria Stalman heeft zaterdag tijdens atletiek wedstrijden in de Amerikaanse plaats Tempe (Arizona) haar ei gen Nederlandse record discus werpen aanzienlijk verbeterd. De atlete van Sparta uit Den Haag, die al sinds september in de Verenigde Staten verblijft en half mei in Nederland terug keert, gooide de discus 63,60 me ter. Dat is een meter en 28 centi meter verder dan het oude re cord. dat dateert van 26 april 1981 en ook in de Verenigde Sta ten (Walnut) tot stand kwam. De serie van Ria Stalman was: on geldig - 60,68 m ongeldig 63,60 m - ongeldig 63,10 m. Aegir mikte op e had tactisch - om tijd- en energie rovende inhaalmanoeuvres te vermijden - het startverschil heel groot laten worden. Hoewel dit officieel niet is toegestaan, greep te kamprechter niet in en kon den de noorderlingen vrijuit va ren en in het tweede gedeelte van de race de opgebouwde voor sprong verdedigen. Orca kwam langzaam maar zeker terug, maar wist het gat niet helemaal te dichten. Ongeveer 5 seconden sneller bleek Aegir te hebben ge varen dan de Utrechtse studen ten. En waar was de ploeg van Nereus, de vereniging die van de voor gaande 49 edities van de Head er niet minder dan 22 had gewon nen? Nereus'acht werd nog steeds geplaagd door ziekte. Na dat in de loop van de week Ro nald Helder was teruggekeerd na een blindedarmoperatie, beland- Het duel tussen Cambridge (l) en Oxford, gezien vanaf Hammersmith Bridge. Oxford won met drie lengtes verschil de slagroeier Hans Perree in de ziekenboeg. Lichte roeier Willem Appeldoorn kon wederom als in valler fungeren. Opnieuw tegen slag voor de Amsterdamse ploeg, die zich juist op deze wedstrijd speciaal had voorbereid en nu op 16 seconden na de winnaaar op een voor hun teleurstellende der de plaats eindigde. Ook enigszins tegenvallend was het roeien van de Skadi/Die Ley- the-combinatie De ploeg met na mens Die Leythe Douwe Atsma, Louis Duterloo, Martin Bakker en Peter Bongers begon net als Orca te traag, niet alleen qua snelheid, maar ook qua roeibe weging. Het tempo kwam er niet uit omdat de haal niet flitsend genoeg was. Later in de race ging het iets beter, zodat uiteindelijk nog een vierde plaats werd be haald op 6 seconden van Nereus. Ongeveer hetzelfde verschil was er met de ploeg die vijfde werd, een combinatieploeg van Het Spaarne. waarin Njordroeier Ruud Wessel als invaller optrad. In de hoogste afdeling van het lich te roeien blonk de T.A.C.-acht uit. De van bondswege gefor meerde ploeg, met daarin de Asopos-de Vlietroeiers Bart de Bruyn en Frans van der Steen, liet geen moment twijfel bestaan wie de sterkste lichte acht mo menteel is. Met 33 seconden voorsprong werd gewonnen in een tijd. die in de zware afdeling ook een goede klassering zou hebben betekend. Het ziet er naar uit dat de T.A.C.-acht voor lopig ongewijzigd zal kunnen blijven. Bij de dames vestigde de winnares van de dubbelvieren een nieuw baanrecord. In hetzelfde num mer werd de combinatie die Ley the (Liesbeth van der Veld/de Laak) derde, waarbij de aanteke ning. dat deze vier eigenlijk uit sluitend senior-B-roeisters be vat, maar voor deze kategorie was geen apart nummer uitge schreven. Bij de nieuwelingen dubbelvieren werd de ploeg van NjordyOkeanos tweede en Aso- pos-de Vliet vierde. De jongensacht van Die Leythe, die vorige week al de langste af stand van de vierkamp won. was nu ook weer de sterkste op het 5,5 kilomter-traject. Vol zelfver trouwen ging de Leidse ploeg van start en gaf de concurrentie geen enkele kans. Winnaar van vorige week Willem III werd op ruime achterstand gezet. Een nieuwe tegenstander was een combinatie-ploeg, die echter niet dichterbij kon komen dan 12 se conden. De junioren van Die LONDEN (ANP) - Oxford heeft zaterdag Cambridge verslagen m de traditionele roei wed stnjd op de Thames in Londen Het was de zevende opeenvolgende over winning van Oxford in de race. die voor de 128ste keer werd ge houden Bons Rankov. een 27-jang lid van het winnende team van Oxford, schreef geschiedenis Hy werd de eerste roeier met vyf overwin ningen in de klassieker By de start nam Cambridge de leiding, maar bij de eerste mylpaal was Oxford terug en won de ploeg overtuigend Oxford was ook sterk favoriet by de bookmakers Het team van Oxford werd net als vorig jaar gestuurd door Sue Brown, de eerste vrouw in de roeiklassieker. Leythe maken een goede sei zoen-start. Dat doen ook de eerstejaars-roeiers van Njord. Op de vierkamp ein digde men al hoog, nu bevestig de zowel de zware- als de lichte beginnenlingenachten van de Leidse studenten vereniging hun kwaliteit door beide hun divisie te winnen. De beginnelingen acht van Asopos-de Vliet, die vo rige week nog duidelyk won. ook van Njord, werd nu op ruime af stand geroeid en eindigde als vierde. Een andere Njord-acht kreeg onderweg materiaalpech en kon de race niet naar behoren uitroeien. JAN KLERKS 'Veld-verlies' voor Saturnus VOORHOUT - Voor Hp zaalromnptit.ip traHpn pistprpn Hp Hamps van Forpholfp pn HVSÏ x Kansen voor Blitz VOORHOUT - Voor de zaalcompetitie traden gisteren de dames van Foreholte en HVS aan voor de slotacte. Foreholte won in Voorhout met 14-11 van het reeds gedegradeerde EBHV, rust 5-6, eindstand 14-11. HVS verloor in Arnhem van ESCA, rust 5-4, eindstand 9-10. In de veldcompetitie, die gisteren weer begon konden de ploegen die de Leidse regio op landelijk niveau vertegenwoordigen geen winst noteren. De heren van Sa turnus konden het Rotterdamse Indus, dat in de tweede divisie de ranglijst aanvoert, niet van die plaats verdrijven, rust 8-7, eindstand 14-16. De dames van Oase en MMO, die beiden acte ren op het niveau van de eerste divisie, moesten het hoofd bui gen voor respectievelijk West- landia, 5-6, rust 2-2, en de Tref fers, 8-10, rust 4-3. Foreholte bracht tegen EBHV top schutter Nel Geerlings alleen voor de strafworpen in actie. Zij deed dat in de tweede he^ft twee maal zonder falen, waarmee zij de Voorhoutse formatie evenzo- vele malen het duwtje in de rug gaf omde Bredase oppositie te rug te drukken. Bij de stand 7-7 in de tweede helft zorgde zij van af de zeven meter voor 8-7, bij 9-8 voor 10-8. Voor Foreholte was Thea Terheide topscoorster met drie treffers, gevolgd door Karin Zonneveld en Marlies Tuuren- hout, ieder 2, Maijan Mens, Elly Hoek, Lenie van Beek, Anne- miek de Bruyn en Hannie Bos kamp, strafworp. Karin Zonneveld, Lenie van Beek en Carrie Kramer, die gisteren niet tot scoren kwam, zullen in de volgende competitie niet meer voor het eerste team van Foreholte uitkomen. HVS speelde tegen ESCA tot 4-4 een gelijkopgaande wedstrijd. Na de hervatting leek de Stomp- wijkse ploeg de zege in handen te hebben toen de marge van één treffer voor bij de rust werd uit gebouwd naar drie treffers, 8-5. Drie gemiste strafworpen zetten Esca aan tot een achtervolging, die de Stompwijkse voorsprong als sneeuw voor de zon deed ver dwijnen, 10-8 voor Esca. HVS krabbelde nog terug, 10-9, maar meer zat er niet in. Vooral niet door het exit van Ank van der Bosch, die de slotfase vanaf de bank mocht volgen met een twee minuten straf. Voor HVS scoor den Lenie van der Bosch, 3, Ank van der Bosch, 2, Sjanie Waayer, Carla van der Bosch, Marijke Luyten en Marijke van der Bosch. Saturnus was tegen Indus weinig gemotiveerd en dat was wel no dig omdat de Rotterdammers een plaats in hoogste klasse van de veldcompetitie duidelijk am biëren. Saturnus zit, evenals zo vele ploegen die in de zaalcom petitie op landelijk niveau acte ren, niet te springen om een pro motie op het veld. Technisch had de Leidse formatie meer in de mars, maar hard werken van de Rotterdammers deed de balans tenslotte toch naar hen door slaan. De dames van Oase komen tegen het stugge Westlandia altijd moeilijk tot scoren. Ook gisteren grossierden Helma Stigter cs in het misen van kansen. Defensief sloot het goed, al moet worden gezegd dat in de tweede helft de rugdekking achter de uitstap pende verdedigsters minder goed gebeurde. Westlandia maakte daar tweemaal dankbaar gebruik van, 3-4 en 3-5. Als in de laatste minuut de break-out be ter uit de verf was gekomen, zou de winst op de valreep nog naar Oase zijn gegaan. Twee geheide kansen werden echter door te laat afspelen van de bal om zeep geholpen. MMO bood de treffers uitstekende tegenstand. De 6-0 defensie gaf in de eerste helft weinig kansen weg. Als de aanval op het punt van benutten van openingen in de Krimpense verdediging niet zo ongeveer 1 op vier zou hebben gelopen zou de voorsprong met de rust beslist niet tot een treffer zijn beperkt. Nu kon de Treffers na de hervat ting terugkomen en winnen, 8- 10. Voor MMO scoorden Elly van Leeuwen, 3, Lydy Vink en Con nie Elsgeest, ieder 2, en Helma Volwater. In de afdeling werden de volgende resultaten geboekt: Dames twee de klasse, Saturnus-Dios 7-7, Westlandia 2-01ympia'72 3-12, Egac Ondo-Northa 10-14, heren tweede klasse, foreholte-MMO 18-10, Dios-HW '70 9-13 en der de klasse Oasc-HW '70 2 12-10 FRANK BONTE BUENOS AIRES - De Ameri kaan Kenny Roberts is het Grand Prix-motorseizoen uitstekend begonnen. De drievoudige wereldkam pioen 500 cc, die vorig jaar de titel moest laten aan de Italiaan Marco Lucchinelli, zegevierde in de openingsra ce, die werd gehouden in Buenos Aires. Roberts heeft zich in de 32 ronden tellende Grote Prijs van Argentinië overigens duchtig moeten weren. Drie ronden voor het einde werd hij gepasseerd door zijn aartsrivaal, de Brit Barry Sheene. In de 29e ron de ging Sheene, die in de bochten terrein verloor we gens een remdefect, op het rechte eind Roberts voorbij. De voormalige wereldkam pioen kwam sterk terug, passeerde Sheene in de voor laatste ronde en ging zege vierend over de finishlijn. Op minder dan een seconde werd Sheene tweede. Jack Middelburg bezette de ne gende plaats. Luchinelli werd op Honda vijfde. LEIDEN - Voor een stampvolle hal (Parker speelde daarna zijn play off wedstrijd) manifesteerde Spaarbank Trotters zich zater dag uitstekend. De nummer dne van de ranglijst BV Groningen werd resoluut met 88-80 geklopt. De dames van Parker verloren kansloos. Ditmaal van Voorburg. Trotters - BVG 88-80 Met een gigantische dunk op de ring besloot Russell Chapman deze snelle en voor eerste divisie begrippen goede partij basket bal. Volkomen ten onrechte kreeg de dit keer vooral in de re bound sterke Amerikaan daarop nog een technische fout, maar veel maakte dat niet uit omdat de Trotters de party daarvoor al be slisten. Dat laatste gebeurde tussen de vierde en tiende minuut na de pauze (38-31) toen de ploeg van Michiel van der Meer via 50-47 uitliep naar 66-53. Met geblokte schoten en sterke verdedigings rebounds grendelde Chapman het eigen bord goed af en aan de andere kant schoten Tony Lam ping en Eric van Weeren met scherp. Laatstgenoemde was erg goed op dreef al is de blik soms te vaak gericht op de basket. Een assist in de break behoorde af en toe tot de mogelijkheden, maar de spelverdeler koos in die geval len de moeilijkste weg. Meestal Üep het wel goed af. Met nog vier minuten en by 77-69 kwam BVG nog even opzetten, maar de van de bank gekomen Will Moerer pareerde de press en Lamping maakte af. Van Weeren (24), Chapman (18). Lamping (15). Beijersbergcn (14) en Van Niekerk (10) kwamen in de dub bele cyfers. Voorburg-Parker 110-52. Het da mesteam van Parker Leiden is in Voorburg totaal weggespeeld. De thuisploeg speelde uitzonder lijk sterk en met name Annette Keur en Kim Enkson waren voor Leiden niet af te stoppen De beste Leidse speelster, Maryke Klos hep rond met een voor- hoogdholteontsteking en was daardoor geen schim van wat zij normaal is. Ook guard Miriam van Schaaik ging nog door haar enkel en toen werd de Leidse spoeling wel heel dun. De 17 jari ge Annelies Siebel maakte op de guardplaats een bevredigend de buut. Het abnormaal zuiver schietende Voorburg bleef aan de lopende band scoren en er was voor de Leidse meisjes dan ook geen enkele eer te behalen. Jumpers-Leiderdorp 93-79. Lei derdorp leverde met deze neder laag een zwakke prestatie Tot de rust konden de secht schietende Leiderdorpers nog aardig by blij ven: 48-39, maar in het begin van de tweede helft sloegen de Hagenaars het beslissende gat: 75-45. Toen de thuisploeg nog maar met twee man in het veld stond kwam Leiderdorp nog te rug, maar toen was het al te laat klasse rayon DAS geen slechte party, maar toen de Noordwy- kers met de DAS mee gingen rennen was het voor MSV ge beurd. Ondanks goed spel van Evert en Bert van der Plas moest MSV afhaken. Luba-Zoebas 70-106. Na een hoopgevend begin (21-22) ver viel Lu ba weer in zijn oude fout en werd er door de Leidenaars zonder inzet en overtuiging ver der gespeeld. Zoebas had toen geen enkele moeite meer met Lu ba dat in John Massaar met 20 punten zijn topscorer had Voorburg-Blitz 74-82. In dezelf de tweede klasse rayon leverde Bhtz een prestatie van formaat door de koploper in eigen huis te verslaan. Halverwege deze span nende wedstryd hadden beide teams elkaar nog geen duim breed toegegeven 40-40 Dick Koorneef schakelde de gevaar lykste lange man van Voorburg knap uit won daarmee de wed stryd. Blitz buitte het lengte voordeel onder de borden goed uit en hield daardoor de oppo nent op afstand. Door deze zege is Blitz op een kansryke gedeel de tweede plaats beland. ADVERTENTIE LEIDEN De achterstand in de veldkorfbalcompetitie is door het inlassen van wederom een in- haalweekend nagenoeg ingelo pen. Vooral in de eerste en twee de klasse waren de inhaalwed strijden hard nodig. Zuiderkwar tier, trots kopkoper in de eerste klasse trad aan tegen OSCR en kon haar ongeslagen positie aan kop handhaven door een 10-10 gelijkspel. In de tweede klasse kwam alleen De Algemene tot winst. Ons Eiland verloor teleur stellend van het onderaanstaan- de Stormvogels en is nu is ge vaarlijk vaarwater terecht geko men. OSCR-Zuiderkwartier 10-10 (3-4). Wat kan er nog misgaan met de koppositie van Zuiderkwartier. Een blik op de standenlijst leert dat Zuiderkwartier een kam pioenschap gewoonweg niet kan ontlopen. De eerste volgende ploeg bezit namelijk een achter stand van maar liefst 7 punten. ^Ia een slechte oefenronde kon Zuiderkwartier na afloop toch weer gerust adem halen. De vorm van voor de winterstop groeit weer en werd uitgedrukt in 10 doelpunten OSCR en Zuiderkwartier hebben geduren de de hele wedstrijd elkaar in evenwicht gehouden. Om en om namen beide ploegen de leiding. Bij rust had Zuiderkwartier een 3-4 voorsprong, maar vlak voor tijd was deze omgebogen in een 10-9 achterstand Dirk Derksen, die reeds drie keer eerder had ge scoord, nam de gelijkmaker voor zijn rekening. Overige doelpun ten: Carla Akse, Rens Henze, Kit ty v.d. Mark en Joep van Dam 3x. Stormvogels-Ons Eiland 6-4 (4-2). Voor Ons Eiland breken kritieke tijden aan. Nog maar één punt staan de Eilanders verwijderd van een degradalieplek. In Zee land had de Leidse ploeg in het begin de verre reis nog in de be nen. Stormvogels kwam zodoen de op 4-0. In de tweede helft zag Ons Eiland kans tot 5-4 in te lo pen. maar op het moment dat de gelijkmaker zou vallen, scoorde Stormvogels een beslissende treffer 6-4. Doelpunten Huib Hasselbach, Rob Hasselbach, Patrick Verra en Wim N tienhuis. De Algemene-KVR 12-7 (3-3). In het laatste kwartier van de twee de helft, die met een gelijke stand was ingegaan, kon De Al gemene zich losmaken van KVR De Leidse ploeg is daardoor rustiger vaarwater terecht geko men, voor wat betreft de eind klassering in de tweede klasse Wim van Iterson 3x, Hennie Rus man 3x. Wim van Vliet 2x. Anne- miek Keereweer 2x, Hennie Waasdorp en Enrico Mud scoor den de 12 treffers voor Algeme- Bermen-Fiks 4-4 (1-3). Fiks heeft door het gelyke spel op degra dant De Bermen een stevige streep gehaald door haar opzet om als outsider voor een titel in de tweede klasse in aanmerking te komen. Puntenverlies tegen een onder aan de ranglyst benge lend team, toont aan dat men voor zo'n klassering niet "genoeg vakkennis" in huis heeft. Dirk Jan Elzenga 2x, Aad Knetsch en Ab Knetsch scoorden de wei nige treffers voor de Oegstgees- tenaren. Oefenwedstrijden De drie Promotieklassers Fides Pacta. Pernix en De Danaïden gebruikten het inhaalweekend om te oefenen Fides Pacta, dat al een winnend competitieduel achter de rug had. kwam slecht te voorschyn tegen Trekvogels. Met 11-3 werd van de Rotterdam mers verloren. Pernix speelde vrydagavond tegen Landlust en won met 9-5. Pernix zal de competitie starten met een sterk gewijzigd team ten opzich te van de laatste veldwedstryd. In de ploeg zyn gekomen Peter Kuiper. Agnes de Rooy en Deni- se Smid, waardoor Coach Nico Steelink nu een team gefor meerd heefl, die hoogwaar- schynlyk de noodzakelijke pun ten om het promotic klasseschap te handen, wel zal binnenhalen Ook bij De Danaïden, dat tegen HKV een 5-3 nederlaag leed. is een drastische verjonging bin nen de ploeg gebracht. Monique Slingerland, Ilonka van de Steen en Frans Brand zyn door trainer- coach Ron Ek verkozen boven Bea Schrama, Jeanct Smit en Pieter Koornnet GERT GRESSIE GROTE K0LLEKTIE I aitei. in S ailti m 2111 ca 14» ca urn 24,- nul 19,50

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 19