Leython (d) stelt divisieschap veilig Vivax op weg naar titel van derde klasse Avanti bijna veilig Subtiele damzege Evert Bronstring NOVO 2 naar promotieklasse LEIDEN - Op het moment dat Avant: bij Het Hooge Huys met 5-1 leidde, was het ereklasse- schap zo goed als veilig. Eén par tij moest er nog slechts gewon nen worden. Het kwam er niet van. de Kaasstad-equipe trok de zaak alsnog recht 5-5. Patrick Swier verslikte zich in routinier Van Slobbe en Rijsdorp moest net als tijdens het N.K. Anne Vlieg voor laten. Het dubbel bleek opnieuw niet aan Avanti besteed en Bettine Vrie- sekoop bevestigde met nederla gen tegen Van Slobbe en Vlieg andermaal haar teruggelopen competitievorm Ook zaterdag bij de Veluwe was haar slechts één zege vergund. De voorberei ding voor het E K. in Boedapest brengt momenteel weer de nodi ge trainingsuren met zich mee Volgende week klopt men de Ko- t renbeurs. waarna men de compe titie uiteindelijk met een 4e plaats zal besluiten. Waren Swier en Rijsdorp in Alkmaar bij machte genoeg punten in te brengen voor een remise, daags erna mislukte dat in Apeldoorn. E K-ganger Swier verdient een plusje voor zijn zeges op Jaap en Ron van Spanje Dat Ronald Rijsdorp van beiden juist verloor, doet de mythe rond zijn persoon wat verbleken. Ook nu bezegeld een verloren dubbel het 6-4 verlieslot. Scylla speelde tegen Wilno in een fantasieop- stelling. Voor de geschorste Van Gennip en de geblesseerde Kan tebeen vielen Peter van Schie en Robert van der Zeeuw zonder succes in. Sjoerd Meyer hoort dan de spanning in de wedstrijd te houden maar de 16-jange Scyl- laan was mentaal afwezig. De 1-6 nederlaag doet nauwelijks af breuk aan de titelkansen die men tegen Seine en Tempo Team moet benutten. In dezelfde poule is het met Avanti 2 gedaan na het 6-3 verlies bij Seine. Van Strien en De Groot redden hun eer en pikten en passant het dubbel in. Sjaardema moet de komende twee weken ongeslagen blijven om zich te handhaven in de 2e divisie. Bij Phoenix kon men hooguit de schade beperken Reitsma en Van der Broek deden dat tot 7-3. Docos had aan Ed Fal- laux een ongeslagen kopman bij Blue Star. Den Elzen en invaller Waaijer hielpen voldoende voor een minieme 6-4 zege. Overige uitslagen Tempo Team 3-Scvl- la 2 2-8. Sjaardema 2-Scylla 4 7-3. Treffers-Scylla 3 5-5; Sjaardema 3- FVT 5-5. Avanti 3-Vriendenschaar 2- 8: Treffers 2-TOP 7-3; Phoenix 3-Do- cos 2 9-1; Treffers 1-Gispen 5-5. Da mes Avanti 2-Swift 6-4. MAANDAG 29 MAART 1982 NOVO 2 mag zich promotie-klasser noemen. Een goede mixture van routine en jeugd Op de achtergrond v.l.n.r. Janny den Hollander. Anke Stevens. Anneke Turk. Jenne Westendorp. Joke van Maastricht. Op de voorgrond v.l.n.r. Tineke Bom. Mirjam Borsjes, Ria van de Wal en Ans LEIDEN - De finale van het LDDB-damkampioenschap is zonder verrassingen be gonnen. In de eerste ronde boekte Evert Bronstring een subtiele zege op Fred Noord oven. De WDG'er leek op weg de "grootmeester" een hoop narigheid te bezorgen, door enige haarscherpe aan- valszetten van zijn tegen stander met gaaf omsingel- spel te beantwoorden. Bron string werd tot een dure dam gedwongen, die voor gelijkspel kon worden afge pakt. De overblijvende stel ling was volgens de taxatie en berekeing van de LDG'er erg goed voor hem. Twee zwakke randschijven deden Noordoven de das om in een zeven om zeven. De andere overwinning kwam op naam van de titelverde diger. Maar ook hier geen partij uit een stuk. Eigenlijk stond Cees Binnenkade de gehele partij beter. Van Eg- mond zag af van een stereo tiepe voortzetting van de omsingeling, waarschijnlijk ten onrechte, en bracht met een eigenzinnige opbouw twee gedwongen zetten in het spel. De eerste werd nog gevonden, maar na de twee de volgde een toch wel ver rassend damzetje. De derde partij tussen de club genoten Theo Zwetsloot en Jan Passchier liep remise, maar daar zag het aanvan kelijk niet naar uit. Pas schier liet zich op een als iets ongemakkerlijker be kend staande opening in, maar door een onnauwkeu righeid van Zwetsloot kreeg de Noordwijker lastig spel door de binding 35-29. Twee zetten later volgde een foutje van de ander, waarna LEIDEN - Leython-dames heeft zich met een afgetekende 3—0 zege op Thornax veilig gesteld in de volleybalstrijd tegen degradatie uit de divisie. Ook voor DAC gloort weer hoop, na een eenvoudige overwinning op MVC (3-0). NOVO 2 begroette met dezelfde winstcijfers op S'70 de promotieklasse. Bij de heren promotie-klassers lijkt de titel voor Leython onhaalbaar, ondanks 3—0 winst op degradant RW. Donar 'weigerde' hen de helpende hand te bieden door met slechts vier spelers naar concurrent Radius af te reizen. De Goudenaars tracteerden hen op een kansloze nederlaag. LUSV (divisie-heren) was nog niet geheel en al hersteld van een feestje, maar bood Kalinko vol doende tegenstand. Na 8-15 en 15-3 verspeelden de studenten in de derde set een 12-14 voor sprong: 16-14. In de vierde set waren de krachten op: 15-9 (3—1). Gemini zette Tornado in de eerste twee sets onder zware druk, om na de 15-8 en 15-11 winst vervolgens in te dutten. Zwetsloot deze lastpost kon losweken. In de eerste klasse is Jaap van Duyvenbode nog een punt verwijderd van de eindover winning. Hij versloeg in een ingewikkelde partij, met het Van Beelensysteem, KDC'er Jan Parlevliet, die met zijn openingsvoordeel geen raad wist waarop het opspelen van zijn basisstukken ga pende wonden in zijn veste vormde. Dat nekte hem want na een subtiel tussen- tempo moest hij altijd een schijf geven. De enige die Van Duyvenbode, tevens wedstrijdleider, nog kan bedreigen is de titelver dediger van de eerste klasse, Leen Hoogeveen. RON VAN EGMOND de Noordwijkse formatie door: 15-12, 14-16, 12-15, 3-15. De Leython-dames gingen tegen Thornax fanatiek en geconcen treerd op jacht naar een plaats in de middenmoot. Maria de Groot en Anneke Verhart brachten er aanvallend flink vaart in, terwijl Annet Tebarts er verdedigend de wind onder had. Met 15—12, 15-13, 15-6 lijkt het degradatie gevaar afgewend. Tornado profiteerde (9-15, 8-15) Gemini, gehandicapt aan de start en greep m een spannende slot fase via 13-13 naar de eindzege: 13-15 en 2-3. Gemini-dames kwam door het ge mis van Anneke Kras en met de zieke Marjan Wilmer langzaam op toeren tegen RVC. Men werk te een 2-0 achterstand in sets weg en liep m de vijfde rondgang betrekkelijk eenvoudig naar de overwinning. De balans tussen NOVO en het reeds gedegradeer de Volendam sloeg pas na twee sets duidelijk in het voordeel van LEIDEN De hockeyers van Leiden verloren gisteren op de valreep van Kieviten en raakten daardoor de koppositie kwijt. Forescate won ruim, Roomburg blijft aan de winnende hand en Alecto verloor. Bij de dames won Roomburg en speelden Leiden, Forescate en Noordwijk gelijk terwijl Alecto een nederlaag moest incasseren. Leiden - Kieviten 0-1 De nederlaag die twee minuten voor het eindsignaal tot stand kwam in de belangrijke wed strijd tegen het Wassenaarse Kie viten om de koppositie, was ui termate teleurstellend voor de Leiden-hockeyers. Teleurstel lend omdat Leiden het hele duel aanvallend had gespeeld en de tegenstander zijn enige strafcor- ner, voortgekomen uit tevens de enige Kieviten-aanval door Geert-Jan Hendriks de boomlan ge verdediger van de Wassenaar - ders, tot winnend doelpunt werd gepromoveerd. Geheel tegen de verhouding in omdat Leiden met de jeugdige uitblinker Herman Hartevelt op het middenveld de betere ploeg was. Het slaagde er alleen niet in de compacte verde diging van Kieviten te passeren. Forescate - Qui Vive 6-1 De combinaties liepen erg vlot bij Forescate dat na 10 minuten spe len eerst achter kwam én daarna zijn duidelijke overwicht op Qui Vive in doelpunten omzette. Pe ter-Jan Rubingh scoorde na 20 minuten uit een strafcorner de gelijkmaker. Vijf minuten later rondde Mark van 't Noordende een solo over twintig meter af door fraai met de backhand de keeper te passeren: 2—1. Vlak voor rust 3—1 door Kans Stree- der na een combinatie met Ru bingh. De linkerspits van Fores cate. Jelmer Siersema zag, vlak na de hervatting ook zijn solo be kroond en maakte 4—1. Qui Vive dat nog steeds weinig in de melk had te brokkelen moest weer een doelpunt toestaan door Nol v.d. Steen na aangeven van Dick-Jan Wassjnk. Jelmer Siersema bracht een kwartier voor tijd de stand op 6—1 wat zo bleef door dat er ook van Voorschotense zij de nogal wat scoringskansen om zeep werden geholpen. Rood Wit - Roomburg 0-3 Ook in Heemstede een winstpartij de Leidenaars, die in de laatste zeven wedstrijden nog geen doelpunt tegen hebben ge had. Het liep gesmeerd met Roomburg dat na 20 minuten spelen een strafpush benutte door Kees Wendt. Vijf minuten later maakte Wendt 2-0 uit een door de met de stick gestopte strafcorner. Junior Oscar Snij ders, die als invaller optrad, had een groot aandeel in het derde doelpunt voor Roomburg door van de rechter flank Kees Wendt op maat te bedienen die geen moeite had de bal achter de Rood-Witkeeper te werken. Badtroevedorp - Alecto 2-1 Een laatste kans werd door het op de tweede plaats achter Badhoe vedorp staande Alecto aangegre pen om een kans te maken op het kampioenschap in de derde klas se B. Alecto, dat technisch beter hockey speelde dan zijn oppo nent, was niet opgewassen tegen de harde klap naar voren van Badhoevedorp. De voorspong bedroeg al 2-0 voor het bikke lende Badhoevedorp toen Ro bert Kruidenier een kwartier voor het einde iets terug deed door na een vrije slag tegen te scoren. Pech voor Alecto dat zijn sterke middenvelder Maarten Leiden-speler Joan van Marwijk Kooy met twee spelers van Kieviten in gevecht om de bal. Coppes met een gescheurde dij- beenspier in de loop van de twee de helft moest r Dames Leiden - Den Bosch 0-0 Een kleurloze wedstrijd, die voor namelijk op het middenveld werd gespeeld. Leiden toonde zich iets sterker getuige de tien strafcorners dat het nam tegen de twee strafcorners van Den Bosch. Beide ploegen wisten er geen voordeel uit te halen om te scoren. Ook in aanvallend op zicht was Leiden iets sterker maar kon niet tot doelpunten ko- Noordwijk - Forescate 1-1 Het eerste kwartier waren de Fo- rescate-speelsters beduidend sterker en zagen dat ook beloond met een doelpunt, afgemaakt door Anja Brandt nadat Eveline Kimman een solo had onderno men richting Noordwijk-doel. In een goed gespeelde wedstrijd werd Noordwijk allengs sterker en kon nog vlak voor rust langzij komen door Nicole Brouwer. Noordwijk, dat heel veel straf corners kreeg toegewezen trof het niet dat Forescate-sluitpost Petra Vingerhoed zo goed op dreef was. Roomburg - Groen Geel 3-1 Een in het begin erg fanatiek Groen Geel moest opboksen te gen het versterkte middenveld van Roomburg dat in deze wed strijd optrad met twee spitsen. Roomburg pakte de voorsprong na 15 minuten spelen toen Joke v.d. Drift een strafpush benutte. Even voor rust werd het 1-1 door een goed genomen strafcor ner van Groen Geel in de gelijk- opgaande wedstrijd. De goed spelende Hella de Vriend scoor de 2—1 uit een afgeslagen aanval voor de Leidsen. Halverwege de tweede helft maakte Carolien Ziegelaar uit een opeenhoping van speelsters voor het doel de uiteindelijke 3-1 voor Room burg. Alecto - HDS 0-1 De dames van Alecto waren niet in staat de vele kansen die zij ver kregen na mooi opgezette aan vallen in doelpunten om te zet ten. Het Haagse HDS verdedigde met acht speelsters en loerde op de uitval. Van de vier kansen die het onderaan de ranglijst staande HDS kreeg, benutte de ploeg er ver in de tweede helft één wat te vens het winnende doelpunt bleek te zijn. LEIDEN/EDE - LZ'86 werkte in hot afgelopen weekeinde de strcekderby tegen AZC uit Al phen af. De Leidenaars boden de landskampioenen goed tegen stand en hadden de schade be perkt tot een 7-11 nederlaag. De Zijl/LGB speelde in Ede tegen Polar Bears. De formatie van coach RobSchouten won met 9- 3. Katwijk trok de goede lijn van de laatste weken door. De zeekanters wonnen verrassend ruim van Breda met 14-4. Vivax zette een belangrijke stap op weg naar het kampioenschap van de derde klasse. In een rechtstreekse duel met concur rent PCG bewezen de Oegst- geestenaren via een 7-3 zege dat zij op de goede weg zijn. DKD verloor van Reuring met 15-9. De laatste wedstrijden in de hoofdklasse van de waterpolo- competitie zijn niet meer van echt belang. Zowel bovenin (HZC/de Robben kampioen) als de samenstelling van de nieuw te vormen ereklasse is bekend, voor zowel LZ'86 als AZC stond er in de streekderby dan ook niets meer op het spel dan de spreekwoordelijke eer. De wed strijd was hiet ook naar. Vooral AZC was zeker niet optimaal gemotiveerd, de Alphense ploeg speelde ongeconcentreerd en leed daardoor nog al wat bal verlies. Hierdoor stelde de ploeg LZ in staat de wedstrijd redelijk in handen te houden en de schade te beperken tot 7-11. Vooral scheidsrechter Bookel- man drukte duidelijk zijn stem pel op de wedstrijd. Bij het min ste of geringste stuurde hij een speler voor 45 seconden naar de kant. Beide ploegen konden zaterdag avond in het redelijk bezette Vijf Meibad goed overweg met de man meer situatie liefst 10 van de in het totaal 18 treffers kwamen dan ook voort uit man meer situaties. AZC heeft behal ve de eerste minuten (1-0 door Wilco v.d. Zeeuw) de gehele wedstrijd een voorsprong ver dedigd In de laatste periode Spelmoment uit de ivedstrijd Vwax-PCG. die door de Oegstgeestse ploeg werd gewonnen. kon LZ nog tot 7-9 terug komen en had zelfs kansen op 8-9. Doel man Boegschoten van AZC stond echter meer Leidse doel punten in de weg. Arco Ver boom en Ruud de Hey schoten AZC definitief naar de overwin ning. Leidse treffers: Wilco v.d. Zeeuw 1, Jan de Graaf 3, Joop Siera, J.P. Heek en F. Brink. In de voorlaatste ronde van de competitie nam de Zijl/LGB het op tegen het reeds gedegradeer de Polar Bears uit Ede. Een overwinning stond bij voorbaat al vast omdat Polar Bears te weinig kwaliteiten in technisch en tactisch opzicht in huis heeft, om enig tegenwicht te kunnen bieden aan de Kooibewoners. In het verleden liepen de Kooibe woners nog wel eens enige ave rij op in Ede maar daar was za terdag geen sprake van. In de eerste periode nam de Zijl/LGB onder leiding van de weer her stelde Stan van Belkum de lei ding (2-1, na een 1-0 achter stand). In de tweede periode was de strijd reeds gestreden. Door het snelle counteren van de verdienstelijk acterende Martin Vreeburg waren de Ede- naren meermalen gedwongen aan de noodrem te trekken, wat evenwel resulteerde in vele man meer situaties, die bijna al lemaal feilloos werden benut. Martin Vreeburg, Stan van Bel kum, Jan Jaap Korevaar en Al- bert Spijker namen in die fase de treffers voor hun rekening. Martin Vreeburg bekroonde in het derde part zijn optreden met een puntgave treffer door met een man minder snel uit te breken en de stand op 1-7 te brengen. In het tweede gedeelte van dit treffen ontaardde het geheel in een zwemwedstrijd, waarin maar bar weinig van mooi polo viel te genieten. De overwinning kwam echter niet meer in gevaar. Een zege die wel degelijk belangrijk is in verband met het aanstaande treffen tussen HZC/de Robben en AZC. Afgaande op de spel- prestatie die AZC tegen LZ'86 afleverde is de kans vrij groot dat de Zijl/LGB een nog nimmer behaalde 2de plaats weet op te eisen. Katwijk heeft zich door een uit stekende 14-4 overwinning praktisch gehandhaafd in de tweede klasse. Prolongatie voor de Katwijkers dus, die de laat ste weken wel degelijk hebben bewezen mee te kunnen draai en. Tegen Breda hadden de Kat wijkers een bliksemstart wat resulteerde in een 4-0 voor sprong. Een marge die bleef ge handhaafd tot de laatste perio de waarin Katwijk de overwin ning met maar liefst 10 doelpun ten verschil voor zich opeiste. Topscorer: Paul v.d. Putten 3. Vivax heeft het eerste obstakel het kampioenschap aan de kant geschoven. In een bomvol Poelmeer traden de Oegstgees- tenaren aan tegen medekoplo per PCG uit Gorinchen. Eerder dit seizoen leed de Oegstgees- terformatie een 7-6 nederlaag in Gorinchem en met dit punten verlies in hun achterhoofd startten de jongens van coach Henny Hensing vrij nerveus aan dit duel. In de wedstrijd kwam dit vooral tot uiting in het zwak afronden van de man meer si tuaties. Door dit euvel lieten coach Henny Hensing het pu bliek toch nog vrij lang in het onzekere. Een surplus aan zwemsnelheid gekoppeld aan een goede conditie, lieten de ba lans toch vrij ruim in het voor deel van de Oegstgeetenaren doorslaan. Mede door het uit schakelen van de speerpunten in de Gorinchemse aanval (oud Interntaionals Aalbers en Smink) was de basis voor de overwinning gelegd. Vooral Leo Onderwater onderscheidde zich door 3 maal te scoren. De mooi ste treffer kwam echter op naam van Ruud Wormgoor die gedekt, de bal achter de goede PCG doelman schoot. Eind»- stand 7-3. DKD verloor met 15-9 van Reu ring. De Leiderdorpers speelde een groot gedeelte van de wed strijd met slechts 5 man hetgeen de nederlaag verklaard. verschenen, had geen schijn kans tegen kampioen Broleco (16-7, 15-9, 15-6). DAC hakte MVC met 15-12, 15-3, 15-8 in de pan en lijkt de degradatie- dans ook te ontspringen. Dineke Borscher speelde een hoofdrol. Leython (promotieklasse-heren) bleef in het duel met degradant RW moeiteloos overeind. De motivatie was zoek, de kwaliteit ver beneden peil. Radius, dat zo als gemeld slechts vier Donar-le- den aan de andere kant van het net trof en derhalve eenvoudig winst boekte, zal Leython in de kampioéhsrace ongetwijfeld voor blijven. RW maakte be kend dat de huidge spelverdeler Jan Dingemanse volgend jaar trainer bij zijn club wordt. NOVO trok ruim twee uur uit voor een zege op Gemini 2. De beslis sing leek bij een 12-8 voor sprong in de vierde set en een voordelige stand in sets: 2—1) na bij. Niets was minder waar. Door persoonlijke fouten werd het als nog 14-16 en 2-2. NOVO toonde in de slotscène voldoende veer kracht en trok met 15-12 toch aan het langste eind. Arbeid adelde niet bij Gemini 3 te gen Zovoc. De beloning was slechts een punt (13-15, 18-16, 10-15, 16-14, 15—13; 3-2). Thor had tegen RW een sterke opslag in huis. Pas na 12-15 en 5-15 deed RW iets terug. Bij 14-14 in de derde set viel toch het doek. LUSV waande zich met een 5-15 setzege tegen Skania te vroeg veilig. Hoogmoed kwam ook nu weer voor de val. Skania, dat in degradatie-gevaar verkeert, pro fiteerde handig: 15-13, 15-8 en 15-6. NOVO 2 bereikte de promotieklas se door S'70 voor de tweede maal binnen een week met 3-0 terug te wijzen. Eerder vorige week ke ken de Noordwijkse dames nog met een zekere verachting naar de opponentes, die namelijk Leython ook al punten hadden afgesnoept. Men maakte zich on nodig zorgen. S'70 bleek twee maal een gemakkelijke prooi. Al leen in de tweede set van de laat ste ontmoeting speelden de ze nuwen parten. Die ging tot 13-13 gelijk op, alvorens met 15-13 de laatste stap naar de titel te zetten. De overige cijfers laten niets aan duidelijkheid te wen sen over: 15-4 en 15-3. Een woord van waardering gaat uit naar trainer/coach Ronald van Nierop, die door zijn trainings- aanpak de ploeg smeedde tot een geheel, ondanks het verschil in leeftijd tussen de 'oude' gerouti neerde kern (gemiddelde leeftijd 36 jaar) en de twee jeugdige speelsters Tineke Bom en Mir jam Borsjes (18 jaar). Het degradatie-duel tussen In Up Go en VCL stond bol van de ze nuwen. Vooral VCL maakte de indruk totaal verlamd te zijn. het 3-0 verlies kon niet uitblijven. In Up Go heeft nu nog één punt nodig om definitief met de de gradatieproblemen af te reke nen. Ook Blok vecht nog tegen klasse-verlaging. Tegen Orion ontwaakte men pas bij een 2-0 achterstand in sets. De derde set stond in het teken van de revan che (15-13 winst) maar Orion mocht zich uiteindelijk de geluk kigste noemen en won. René Correljé kringkampioen LEIDEN - Bij de winterkam pioenschappen zwemmen gistermiddag in het Vijf Mei- bad is René Correljé kring- kampioengeworden bij de jongens onder de 14 jaar. De Zijl/LGB-zwemmer won alle afstanden (50, 100 en 200 me ter) met uitstekende tijden: 29.2, 1.04.4 en 2.26.4). Bij de jongens onder de 16 jaar werd LZ'er Jan Kets eerste in de algemene rangschikking. Zaterdagmiddag eindigde de zwemploeg van Zijl/LGB op de tweede plaats bij wedstrij den om de Goedharttrofee. Correljé gaf ook hier acte de presence en leverde op de 100 meter een uitstekende pres tatie door onder de minuut de zwemmen: 59.9. Bij wed strijden in Zoetermeer kwam LZ-zwemster Sylvia Bakker goed voor de dag by de 200 wisselslag meisjes. Uitsla gen: scorebord.

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 18