'Geduld' Lugdunum beloond Zevende gelijkspel i 4r voor Roodenburg. 3-1 UVS geeft weer punt prijs UDO zet opmars luister bij: 6-1 3 SJC de slechte: Daan Kooimans matchwinnaar tegen Papendrecht minst MAANDAG 29 MAART 1982 In de derde klasse is UDO aan een indrukwek kende opmars bezig. Nu werd Rijswijk met 6—1 verslagen. VVSB is door de 0—2 nederlaag te gen ADO uit de kopgroep weggevallen. LDWS behaalde tegen Celeritas zijn zoveelste gelijke spel: 0—0. LFC bleef het Haagse Quick met 2—1 knap de baas. Sport UDO-Rijswijk 6-1. De Oegst- geestenaren zijn door de goede resultaten van de laatste weken op weg naar een koppositie. UDO speelde tegen Rijswijk een matte eerste helft met een slecht functionerend middenveld. Toch opende Hans Susan voor de thuisploeg de score na een fraaie solo: 1—0. Rijswijk kwam nog wel op gelijke hoogte, maar nog voor de rust strafte Dick Witte- man een foutje van de keeper met het hoofd af. In de tweede helft werd Rijswijk helemaal zoek gespeeld. Kees van't Woud maakt er 3—1 van en even later trof ook Wilbert Witte- man de roos. UDO, met de goed spelende Richard Driesen, bleef jagen en het conditioneel zwak ke Rijswijk moest afhaken. Ron Wetzelaar kopte de vijfde treffer in de touwen en vlak voor tijd maakte Wibert Witteman na een solo de afstraffing compleet: 6-1. WSB-ADO 0-2. WSB, tot voor enkele weken een trotse koplo per, is door deze nederlaag flink teruggevallen. De Noordwijker- houters speelden ook dit keer niet slecht, maar hebben te veel moeite met het benutten van de kansen. ADO deed dit beter en trok daardoor aan het langste eind. Nu stond bij WSB Theo van Dui venvoorde in de spits, maar ook hij kon de voorste linie geen kracht geven. ADO kwam op 0-1 toen William van de Berg over een bal heentrapte en daar door een Hagenaar alleen voor Johan van de Berg verscheen. Ook na de pauze was WSB de aanvallende ploeg, maar het Haagse doel leek op slot te zitten. Na een harde trap in de diepte bleek Fred Goemans in staat de hele verdediging van WSB eruit te lopen en simpel de tweede Haagse treffer te scoren. WSB bleef ook na deze tegenslag aan vallen, maar zonder enig resul taat. LFC-Quick 2-1. Ook tegen Quick koos LFC-trainer Vermeulen voor werkvoetbal. Daarom was er weer geen plaats in zijn team voor Bles Zuma. Ook zonder de ze technicus speelde LFC een r| Bij Nieuwenlioorn (1-1) NIEUWENHOORN - Waar het verblijf van Roodenburg in het begin van de competitie werd gekenmerkt door onevenwichtigheid, is er halverwe ge het seizoen continüteit ontstaan in de resultaten van de Leidse eer steklasser. De partijen tegen CW (2-6), VIOS (6-1) en Nieuwenhoorn (0-4) leverden toendertijd voldoende kijkplezier op, maar van punten bleef de Kooiclub verstoken. r de aanstormende prima partij. Met name Gerry Nagtegeller draaide uitstekend. LFC opende via Wally Gallert de score: 1-0. Pal na rust bekroon de Nagtegeller zijn goede spel met een fraaie treffer van af stand: 2-0. Halverwege de twee de helft moest Vermeulen Gal lert en Holswilder vervangen voor Van der Linden en Rietber gen. Quick rook de kans en kwam dichterbij na balverlies van Nico van As. Quick zette al les op alles en ging soms wat te hard in een duel. Theo Colleé werd de dupe en moest met een beenbreuk afgevoerd worden. In de laatste minuten hield Peter van der Wal zijn doel vakkundig schoon. LDWS-Celeritas 0-0. LDWS be haalde tegen Celeritas het ge bruikelijke gelijke spel. De twee ploegen bleken gelijkwaardig en schonken elkaar weinig kansen. Voor de pauze had Bart van der Weyden LDWS op voorsprong kunnen schieten, maar de Haag se keeper redde knap. De thuis ploeg speelde verdedigend (Piet I en Kees Ouwehand) sterk maar de voorhoede bleek niet in staat voor een overwinning te zorgen. Veel trainers zouden na een derge lijk desastreuze reeks in paniek raken om vervolgens het roer om te gooien. Laurens Mouter bleef evenwel geloven in de ongecom pliceerde speelwijze van zijn elf tal en kreeg daarmee het gelijk aan zijn zijde. Want de nieuwko mer in de eerste klasse schraapte her en der de puntjes vandaan en kan inmiddels bogen op een plek in de middenmoot. Een positie waarop Roodenburg ook aan het einde van de rit waarschijnlijk zal zijn terug te vinden, afgaande op de manier waarop gistermid dag tegen Nieuwenhoorn op nieuw een punt (de 1-1 beteken de het zevende gelijk spelaan het totaal werd toegevoegd. Tegen Nieuwenhoorn moest Roo denburg het doen zonder de zie ke Henry Pouw, waardoor John van de Wetering op de libero-po sitie kwam te staan. Eerder in dit seizoen toonde de aanvoerder al aan op basis van snelheid en techniek op deze plaats uit de voeten te kunnen en ook gisteren voldeed hij. Verdedigend verliep zijn optreden niet vlekkeloos (zo werden nog heel wat kansen weggegeven), maar aanvallend ging het de voetballer goed af. Dat kon bepaald niet van alle Roo- denburgers worden gezegd. Het middenveld bijvoorbeeld, dit maal samengesteld uit Ligtvoet, Verver en Kok, (de laatste kreeg van Mouter de voorkeur boven Hennie Koet), legde een gezonde dosis werklust aan de dag. Té vaak gebeurde het echter dat de bal terechtkwam bij een tegen stander, in plaats van een mede speler. Waarbij direct moet wor den aangetekend dat het opmer kelijk kleine balletje en het hob belige veld dit in de hand werkte. Omdat Nieuwenhoorn met hetzelf de probleem kampte was er zel den van een fraai schouwspel sprake. De bijna Engelse speel stijl van beide ploegen vergoed de echter veel, zo niet alles. Waar het werklust en spelniveau betrof hielden beide ploegen el kaar derhalve in evenwicht Waar het ging om de kansen sloeg de weegschaal evenwel door in het voordeel van de thuisclub. Na de vroege 0-1 (9de minuut) van Richard Klein, die de goede start van Roodenburg met deze treffer bekroonde, moesten de blauwzwarten zich voor een belangrijk deel van de eerste helft beperken tot verde digen V.d. Stelt die overigens goed in bedwang werd gehouden door Arno Lancel, en Van Splun- der raakten de paal. terwijl de zelfde Van Splunder en Jan Vis de sterke Sjaak Nievaart op hun weg vonden. In de 38ste minuut was Nievaart evenwel kansloos op een zéér fraaie vrije schop van aanvoerder Martin Klomp 1-1. Roodenburg stelde er een prima kans tegenover van Wim Ligt voet die deze evenwel onbenut liet. Zoals Nieuwenhoorn na de hervat ting wéér prima mogelijkheden om zeep hielp Martin Klomp en V.d Stel hadden hun ploeg naar een voorsprong moeten tillen, maar misten de broodnodige scherpte Die Richard Klc-in wel aan de dag legde toen hij de Lan ge doelman Heydra vlak na de pauze te ver voor zijn doel zag staan en de bal in één keer in het doel probeerde te lepelen. Het le der belandde echter niet in het doel. maar op het hoofd van Ro nald Jansen, die goed inkopte. Of verdediger De Bruyn de bal voor of achter de doellijn weg haalde. zal wel altijd een raadsel blijven. De scheldkanonnade van Jansen aan het adres van ar biter Den Hartog, die geen goed keuring gaf aan de 'goal', was in elk geval begrijpelijk.. FRED SEGAAR LEIDEN - Volgens hem is het een verschijnsel dat zich al vijfjaar voordoet, maar toch kan trai ner Ruud de Groot ook nu nog slechts gissen naar de oorzaken van de opmerkelijke weder opstanding die Lugdunum (in elk geval cijfer matig) na de winterstop beleeft. Sinds de lange pauze in de lopende voetbalcompetitie voegde de Leidse ploeg al zoveel punten toe aan het daarvóór zo schamele totaal, dat een hopeloze positie op de ranglijst van de eerste klasse werd ingeruild voor een plek in de drukbezette mid denmoot. Gisteren werd die positie verste vigd. Door de 1-0 winst op Pa pendrecht, een week eerder nog winnaar bij buurman UVS, kan Lugdunum zich nog weer wat veiliger voelen. En als het zo doorgaat, kan de formatie zelfs nog hoog in die middenmoot FC Iisse: te smalle basis LISSE Trainer Jan Faas van FC Lisse moet op korte termijn een oplossing bedenken voor het te kort aan mankracht. Hoe vreemd het ook klinkt, Neerlands op één na grootste voetbalvereniging had tegen VFC (1-1) onvoldoen de krachten op de bank zitten om het uitvallen van twee bepa lende basisspelers te ondervan gen. Toen Lisse na een kwartier spelen grip op de Vlaardingers kreeg, stond snel de 1—0 van Ron Mes man (vrije trap van ruim twintig meter afstand) op het scorebord. Maar na een half uur spel moest Fred Bon geblesseerd het veld ruimen. In de vijftiende minuut van de tweede helft volgde libero Dick Prins met een liesblessure zijn voorbeeld. Het middenveld werd ontwricht, het evenwicht raakte zoek. Daarbij kwam nog dat Ron Hoogeveen, die na een half jaar afwezigheid (gescheur de enkelbanden) de plaats van Bon in kwam nemen, nog niet genoeg lucht had. De andere wis selspeler, Theo Godyla die uit de ploeg was gelaten vanwege vormgebrek, stelde opnieuw te leur. VFC kwam spoedig gelijk. Peter de Jeup spurtte in de diepte, liet Jan van Duin zijn hielen zien en rondde de pass van Teun Kor- naat fraai af. Lisse kwam tot tien minuten voor het einde onder hevige pressie maar hield stand. In de laatste tien minuten kon men zowaar zelf nog aan offen sieve acties denken. Gevaarlijk werd Lisse echter niet. Schoolvoetbal LEIDEN - Op maandag 5 en dins dag 6 april wordt het jaarlijkse schoolvoetbaltoemooi verder af gewerkt. In de herfstvakantie kon vorig jaar slechts een gedeel te van het evenement doorgang vinden, omdat de velden werden afgekeurd. Nu staan voor maan dag 5 en dinsdag 6 april de reste rende wedstrijden gepland. Op maandag komen aan de Bos- huizerkade de B en C-junioren in actie, op dinsdag worden de fina les van het lager onderwijs ge speeld op De Morsch II en ko men ook de senioren en A-junio ren in actie op De Morsch I. gaan eindigen. Het is meestal een goed teken als een ploeg de zwakke dagen kan camoufleren met winst. Twaalf punten uit negen duels ver zamelden de voetballers uit de Kikkerpolder tot nu toe na de ge dwongen onderbreking, terwijl die cijfers voor die tijd twee uit zes bedroegen. De enige reden die Ruud de Groot voor die pro gressie kan bedenken is dat de conditie gaat meespreken. "Wij hebben in die twaalf weken in de winter spijkerhard doorgetraind. Er is bij ons geen training verval len. Ik weet niet hoe de andere ploegen dat hebben gedaan, maar bij de teams die we tot nu toe zijn tegengekomen is het voetbal toch minder geworden". In het duel van gistermiddag gold dat overigens ook zeer sterk voor Lugdunum zelf. Ondanks de te rugkeer van de basiskrachten Kooimans, Sjardijn en Bennie de Roo, was het niveau van het voetbal beneden peil, want voor al in het eerste deel van het povere treffen met Papendrecht gebeurde er niets. Tot aan de zes tien meterlij nen ging het nog wel; zodra die in zicht kwamen waren de Leidse voetballers, maar ook hun opponenten, het zicht kwijt. Zo hecht als de zaak achterin in el kaar zat, met Bennie en Robert de Roo als consequente mandek kers van de gevaarlijke flankspe lers Van Giersbergen (die letter lijk uit de wedstrijd werd ge speeld, hij werd in de tweede helft vervangen) en Vievermans; zo los hing de driemansaanval aan elkaar. Naast de wat minder t Frans Sjardijn (10) en doelpuntenmaker Daan Kooimans zelfzuchtige Pracht, zijn Sjardijn - die overigens teveel werd 'ge pakt'- en vooral Kooimans pure individualisten, van wie met na me de laatste niets anders dan de goal ziet. Zulke voetballers brengen hun ploeggenoten lang tot wanhoop, maar kunnen ook met één actie een wedstrijd beslissen. Het gaat er dan maar om hoeveel geduld trainer en collega's kunnen op brengen, op wég naar dat ene moment. Lugdunum moest gis teren erg veel opbrengen. De spitsen bléven soleren en opzich tig neergaan om een penalty te versieren. De spitsen bléven hun mede-aanvallers over het hoofd zien, de spitsen bléven naar het midden trekken, waardoor op de linkerflank voortdurend een gat viel. Hennie de Klerk durfde daar niet in durfde duiken omdat hij krampachtig liep te verdedi gen op het middenveld en Ted van Berkel, op papier de vierde spits, zat vast. De enige kracht van Lugdunum was gisteren dat het dat alles zonder morren ac cepteerde. Alleen daarom was de beloning terecht. Dertien minuten na de pauze deed Kooimans waarop al die tijd ge wacht was- met succes een eigen actie afronden. Hij trok knap in de breedte langs Wim Terstege en knalde verrassend de 1-0 langs doelman Hardam. waar mee al het voorgaande vergeten was en waarmee hij weer vol doende krediet voor zichzelf en zijn mede-aanvallers had ver gaard om in het vervolg weer op de oude voet verder te gaan. Daaraan lag het voornamelijk dat Lugdunum (inmiddels met oud gediende Wim de Roo voor Leo Wetselaar, die aan een luchtduel met de eveneens uitgevallen Es- tirado een wenkbrauwblessure had overgehouden) de marge niet kon uitbouwen vanaf het moment dat Papendrecht ver geefs risico ging nemen. Lugdu num maakte er geen punt van: dat had er weer twee. PAUL DE TOMBE NOORDWIJK SJC en Verburch, naast elkaar op de ranglijst van de tweede klasse, legden gister middag een portie werkvoetbal op de mat, die beide ploegen wei nig kansen op zou leveren. Des ondanks wist SJC drie van de schaarse mogelijkheden te be nutten, terwijl de Hagenaars maar tot één treffer kwamen: 3-1. SJC won de wedstrijd zeker niet door goed voetbal. Het midden veld werd overgeslagen en com binaties waren uiterst zeldzaam Aanvallend werd alleen de snelle spits Jos Alders met lange halen aan het werk gezet. Als deze de sprint won was er nog iets leuks mogelijk. Op de andere vleugel leverde Maarten Plug wel goed werk af, maar hij werd te weinig in het spel betrokken om potten te kunnen breken. De thuisploeg kwam dan ook wat gelukkig op 1—0. Jaap Smit werd, na een 1-2 combinatie met Plug, net buiten de lijnen onderuit gelopen. De scheidsrechter zag er echter een penalty in en legde de bal op de stip. Joop van der Zalm benutte het buitenkansje: 1-0. De voor sprong was echter niet van lange duur. Op links speelde Jungman zich knap vrij en trok de bal hard voor. Solleveld kreeg de bal te gen zijn hand, maar er werd niet afgefloten en dat betekende de gelijkmaker. Na de pauze werd het nog slechter Geen van de 22 spelers bleek in staat de bal aan de voet te hou den en het spel te verdelen. Bij SJC werd de geblesseerde Piet Alders dan ook node gemist- .Toch kwam SJC weer op voor sprong. Na een corner van Maar ten Plug kopte Jaap Smit de bal voor de graaiende handen van keeper Hans van Leeuwen langs de eerste paal. 2-1. Na deze tref fer hield de ploeg van trainer Duiindam het aanvallend voor gezien en toen Maarten Plug uit viel werd het helemaal hopeloos. Vanuit de verdediging werden de meeste ballen blind in of over de tribune gejaagd. Verburch wilde wel wat terug doen, maar had daar te weinig klasse voor in huis. Vijf minuten voor tijd was het definitief met de Hagenaars gebeurd. Jos Alders won weer eens een sprint, zijn voorzet werd door de ingevallen Gerard Oude Veldhuis gemist, maar Ruud van Alkemade knalde de hard raak 3-1. In de laatste mi nuten, waarin Berry Lumoin- dong geblesseerd uitviel, bleef SJC het weg is weg voetbal han teren, maar mooi was het alle maal niet. Will Moerer. Blauw Zwart naar deling WASSENAAR - Blauw Zwart heeft in een aardig en sportief duel de punten moeten delen met RKDEO. De 0-0 uitslag was vooral het gevolg van het uitste kende werk van de keepers Theo Jansen (RKDEO) en Ed Ruygrok (Blauw Zwart). Steeds weer ble ven zij overeind in de meest ha chelijke situaties. In de tweede helft kreeg Theo Jan sen daarbij hulp van Rob Zande, die er HMdfrWUtWOOfdMIjll voor was dat de Nootdorpers toch één punt aan dit spannende duel overhielden. Tot tweemaal toe redde hij op de doellijn. ROTTERDAM - Het gemak en vooral de berusting waar mee UVS gisteren voor de zoveelste maal een overwin ning uit handen gaf maakt duidelijk dat de Leidse ploeg zich inmiddels met het traumatische competitie- verloop lijkt te hebben ver zoend. De pupillen van trai ner Gerard Dcsar lieten zich door degradatiekandidaat HOV een 2-0 voorsprong ont futselen en mochten achter af dankbaar zijn dat het in de chaotische slotfase bij dit uiterst schamele gelijkspel bleef. Het aardig ogende, maar wei nig effectieve voetbal dat UVS zich dit seizoen meent te kunnen veroorloven heeft de ploeg tot nu toe louter windeieren gelegd. Met twaalf punten uit vijftien wedstrijden verkeert het elf tal in de onderste regionen van de ranglijst en met de wedstrijd tegen HÖV als graadmeter is het niet aan nemelijk dat hier binnen kort verandering in zal ko men. In het duel met de hek- kesluiter van de eerste klas se B werd eens temeer dui delijk dat de Leidse ploeg behoefte heeft aan een aan tal spelers met karakter die bereid zijn om negentig mi nuten lang voor een goed re sultaat te werken. Met name in de tweede helft werd dit gemis hij UVS als nijpend ervaren. De 2-0 voorsprong die de ploeg in de eerste vijfenveertig mi nuten had opgebouwd werd door de krachtvoetballers van de thuisclub vrij een voudig ongedaan gemaakt en in de laatste fase van het duel kregen de Rotterdam mers zelfs de mogelijkheid om met de volle winst te gaan schuiven. De misser van Robert Ouwendijk be hoedde de Leidse ploeg voor een catastrofe. Het beeld van de tweede speel- helft stond in schril contrast met dat van voor rust toen het er in eerste instantie op leek dat UVS op een regel matige overwinning af zou stevenen. Met aantrekkelijk, aanvallend voetbal werd HOV voortdurend in de ver dediging gedrongen waarbij zich in het strafschopgebied van de thuisclub meerdere malen chaotische situaties voordeden. De elf man sfrr- ke defensie van de Rotter dammers voorkwam echter dat de Leidse voorhoede werkelijk uitspeelde moge lijkheden kreeg. Pas in de veertigste minuut wankelde de muur die de thuisclub voor bet doef van Chris de Jong bad opgetrok ken voor de eerste maal. .Sa- dat een hoekschop van Ma rio Faber in het zestienme tergebied voor de gebruike lijke wanorde had gezorgd was het Hans Verkuylen die de hal plotseling voor zijn voeten zag belandden. Met een strak schot verdween het leer tussen een tiental verdedigers door in het net: 0-1. Onmiddellijk na de aftrap kwam UVS na fout afspelen van John Braun in balbezit en de ploeg profiteerde zeer attent van dit buitenkansje. Met een schitterende diepte pass vond Mario Faber het hoofd van Hans van Leeu wen die Hans Verkuylen voor de tweede maal in staat stelde om te scoren: 0-2. Dit leek de genadeslag voor de Rotterdamse ploeg en op slag van rust twijfelde nie mand meer aan een Leidse overwinning. Een primitief opgezet tegenof fensief bezorgde de thuis club in de tweede helft ech ter een veldovcruht bruik makend van de kracht van zwaargewichten als Ar ris de Bruyn, Boy Balkoven en MÉI Hr.iun u.ilstr H<)\ keer op keer in de richting van de Leidse doelman Rob Groenendijk, die met zijn optreden nou niet bepaald de zekerste schakel vormde in de Leidse verdediging. Groenendijk had in veel ge vallen de grootste moeite om de bal klem vast te krij gen en ging ook bij de twee tegentreffers niet helemaal vrijuit. In de zeventigste minuut ver kleinde HOV de achterstand tot 1-2 toen de voor Ron van Leeuwarden in het veld ge komen Arie Hulzer aanvoer der Wim Kalt in staat stelde om met bet hoofd te scoren. Een kwartier later was het Arie Bakker die in het Leid se doelgebied de volledig vrijstaande Arris de Bruyn aanspeelde. Met een zeker niet onhoudbare kopbal de poneerde De Bruyn het leer voor de tweede maal achter Rob Groenendijk in bet net: 2-2. Het rollenspel nam voor UVS hij deze gelijke stand u el- haast dramatische vormen aan. De pupillen van Gerard Dcsar stonden, net als de thuisclub In de eerste drie kwartier, voortdurend met de rug tegen de muur en al leen met het nodige kunst en vliegwerk kon worden voor komen dat de Rotterdamse ploeg in die laatste minuten alsnog de overwinning op- rist, DICK VAS DER PLAS

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 15