D Linder: elftal Mijn is nog onevenwichtig 5 D T "We blijven buffelen" C Ajax zwijnt in Groningen Den Haag machteloos in degradatietreffen AZ tegen Haarlem volledig van slag Classe Royale. Pils van grote klasse, j Knobel ziet niets in MVV DEN HAAG (ANP) - George Knobel voelt niets voor een nieuwe overeen komst met MW. De vroegere bondscoach heeft, zoals hij in het afgelo pen weekeinde zei, "andere plannen". Zaterdagochtend besloot Kno bel "na vijftig weigeringen" in te gaan op het verzoek de door ziekte uitgeschakelde trainer Leo Steegman te vervangen. De Brabander weet evenwel nog niet of hij het seizoen by MW afmaakt Knobel is aan het einde van de jaren zestig zyn trainersloopbaan in het betaald voetbal bij de Maastrichtse vereniging begonnen Na zijn ver trek bij Ajax. tekende hij opnieuw bij de thans in degradatie-nood ver kerende club Het derde "debuut", zaterdag tegen FC Den Haag. is hem niet meegevallen "Men heeft mij verteld dat MW beter kan" scham perde Knobel. "Ik moet het nog zien". Knobel houdt er rekening mee dat Leo Steegman voor geruime tijd uitge schakeld is. "Wellicht voorgoed", stelde hijDe MW-trainer heeft last van nek-hernia. Een jaar geleden werd hij reeds aan deze kwaal gehol pen. Vorige week kwam de pijn opnieuw opzetten. Sport PSV - PEC/Zwolle 1-1 (1-1). 18. René van de Kerkhof 1-0. 23. Hamming 1-1. Scheidsrechter: Weerink. Toe schouwers: 17.000. Go Ahead Eagles - Willem II 1-1 (1- 0( 45. Schuurmans 1-0, 87. McDo nald 1-1. Scheidsrechter: Draais- ma. Toeschouwers: 4.000. NAC - FC Twente 0-0. Scheidsrech ter: Mulder. Toeschouwers: 10.000. FC Den Haag MVV 0-0. Scheids- AZ'67 - Haarlem 0-1 (0-0). 54. Böck- ling 0-1. Scheidsrechter: Bakker. Toeschouwers: 12.500. Sparta - De Graafschap 4-0 (0-0) 75. Lengkeek 1-0. 81. Lengkeek 2-0, 88. Tiktak 3-0. 90. Meijer 4-0. Scheids rechter: De Munnik. Tóeschou wers: 3500. FC Utrecht - Fevenoord 2-1 (1-1). 15. Carbo 1-0. 39. Stafleu 1-1. 76. Van Veen 2-1. Scheidsrechter: Geurds. Toeschouwers: 9500. FC Groningen - Ajax 2-3 (1-1). 25. Kiefl 0-1. 44. Koeman 1-1, 55. Koe man (strafschop) 2-1, 75. Boeve 2-2, 77. Veldmate (eigen doel) 2-3. Scheidsrechter: Corver. Toeschou wers: 17.500. Gele kaart: Keukens (FC Groningen). Roda JC NEC 4-1 (2-1). 12. Eriksen 1-0, 27. Heisper 1-1, 33. Nanninga 2- 1.72. Raeven 3-1.76. Van de Ven 4-1. Scheidsrechter: Van Swieten. Toe schouwers: 5100. gele kaart: Nan ninga (Roda JC). EERSTE DIVISIE SC Amersfoort - FC Den Bosch 3-3 (2-2), 3. Brands 0-1, 14. Leijenhorst 1-1, 35. Leijenhorst 2-1, 44. Romijn 2-2. 59. Romijn 2-3. 80. Leijenhorst 3-3. Scheidsrechter: Van de Ent. Toeschouwers: 1000. Heracles - SW 1-1 (1-1). 30. Kerr 1- 0, 45. Dercks 1-1. Scheidsrechter: Van Riel. Toeschouwers: 2.000. SC Cambuur Veendam 0-0. Scheidsrechter: Boss. Toeschou wers: 5000. Telstar - Eindhoven 0-1 (0-1). 16. Melchers (eigen doel) 0-1. Scheids rechter: Overkleeft. Toeschou wers: 2200. MAANDAG 29 MAART 1982 Fortuna S - Volendam 2-1 (2-1). 20. Smeets 1-0, 28. Koevermans 2-0, 40. Tol 2-1. Scheidsrechter: Van Ette- koven. Toeschouwers: 6000. Wageningen - Helmond Sport 0-0. Scheidsrechter: Gans. Toeschou wers: 3000. Amsterdam - VW 1-1 (1-0) 44. John Weyers 1-0. 63. Mostert 1-1. Scheidsrechter: Hobee. Toeschou wers: 500. DS'79 - Vitesse 0-0. Scheidsrechter: Van der Laar, toeschouwers: 2000. Excelsior - Heerenveen 2-0 (0-0) 56. Piasmans 1-0, 87. Den Boer 2-0. Scheidsrechter: De Schepper, toe schouwers 3500. GRONINGEN (GPD) - Als de nood het hoogst is, is de redding nabij. Ajax ervoer dat gisteren in het uitpuilende Groninger Oosterparkstadion, waar de nieuwe eredivi siekoploper door FC Groningen de stuipen op het lijf werd gejaagd. De noorderlingen bezorgden de Amsterdammers na rust zelfs een stevige knock-down, maar verzuimden vervolgens de beslissende tik uit te delen. Met een wanhoopssprong weet Ajax-doelman Hans Galjé t keren. Links Peter Boeve. inzet van FC Groninger Jan van Dijk (7) te Daarbij moet wel worden aangete kend dat Neerlands scheidsrech ter nummer één, Charles Corver, de aangeslagen Linder-equipe op een cruciaal moment de hand boven het hoofd hield. Bij een 2- 1-stand in Gronings voordeel pleegde Sören Lerby binnen het strafschopgebied een genadeloze aanslag op de uitblinkende Ro nald Koeman, maar Corver ging niet in op de dwingende eis van de 17.000 toeschouwers, die om een strafschop gilden. Als zo vaak kreeg lucky Ajax daarna de steun van Vrouwe Fortuna en rolde er zowaar nog een 3-2-zege voor de kampioenspretendent uit. Ook Kurt Linder gaf na afloop toe dat zijn ploeg wat gelukkig aan de goede kant van de streep was gebleven. Niettemin meende hij dat zijn elftal terecht twee pun ten rijker was geworden „We hebben in de eerste helft de wed strijd gedicteerd en op grond daarvan vond ik de overwinning verdiend". Verder constateerde Linder dat dit nieuwe Ajax niet mag worden vergeleken met dat van een jaar of tien geleden, zoals zijn collega Cor van der Hart vo rige week na het debacle van zijn FC Den Haag deed. Linder: „Dit elftal is nog niet evenwichtig ge noeg. Zo'n tegendoelpunt als vlak voor de rust zou toen niet zijn gebeurd". Onverzettelijk Al de hele week hadden de Gronin gers rondgebazuind dat ze niet van plan waren zich zomaar te la ten inpakken door Cruijff c.s. De onverzettelijkheid droop dan Vreijsen: "Dit verdien ik toch niet" BREDA - Het weerzien zater dagavond met NAC heeft diepe wonden geslagen bij Martien Vreijsen. Hevig ont daan door de dreigende taal op spandoeken, waarvan de teksten varieerden van „Vreijsen dood" tot „Vreij sen gezocht wegens overlo pen", en de telefonische dreigementen die hem en zijn familieleden al dagen voor NAC" FC Twente be reikten, nam hij zich voor voorlopig geen stap meer te zetten op het sportpark aan de Beatrixstraat. Maar ook Fred Rutten werd het slachtoffer van de oor logzuchtige stemming. Bij de warming-up kreeg de jeugdige libero van de Twentenaren eerst een ap pel tegen zijn hoofd en werd vervolgens geraakt door een steen, die een wenkbrauw openscheurde. "Misdadiger" De anders toch zo stoïcijns kalme Vreijsen trilde na af loop van de onbeslist geëin digde ontmoeting van emo tie. „Ik ben de laatste dagen door de harde supporters kern van NAC behandeld als een misdadiger." ook van de hartstochtelijk ge steunde thuisclub af. Ook de „meester" Cruijff werd niet ge spaard als het zo uitkwam... En - het dient gezegd - op een door- AMSTERDAM (ANP) - De voet balwedstrijd Ajax - PSV wordt op zondag 18 april in het Olympisch stadion in Amsterdam gespeeld. gaans faire manier. Op eigen helft mocht Cruijff zoveel aan de bal zijn als hij wilde, maar nader de hij het doel van Tukker, dan werd hij hinderlijk voor de voe- ten gelopen. FC Groningens trainer Theo Ver langen: „Ons tactisch plan was er voornamelijk op gericht Ajax geen ruimte te geven. Het speel veld moest klein gehouden wor den om ze het spelen te belet ten". Voor de rust waren de Groningers zo met die opdracht bezig, dat ze in hun schranderheid vergaten in de richting van invaller-doel man Galjé te trekken. Het gebeu ren speelde zich toen voorname lijk op Groninger helft af, maèr openingen kon Ajax zich amper creëren. Steeds weer kreeg Cruijff de bal in de voeten ge schoven, doch zijn ster rees niet tot die hoogte van de afgelopen weken. Tekenend was de manier waarop de gasten aan de leiding kwamen, halverwege de eerste helft. Toen frommelde Kieft de bal na een scrimmage achter Tukker: 0-1. FC Groningen bleef aanvankelijk in zijn schulp, maar kwam daar uit tevoorschijn nadat de jonge Koeman op slag van rust onver wacht met zijn hoofd toesloeg: 1- 1. Na de pauze wierp de thuis club alle schroom van zich af, hetgeen Koeman, die met Van Dijk en Keukens een prima mid denveld vormde, al snel accen tueerde. De jong Oranje-klant zette Cruijff brutaal van de bal en legde vervolgens de basis voor een snelle counter. Schoenaker greep vervolgens aan de nood rem toen de snel opgekomen li bero Karei Hiddink vrij voor Gal jé verscheen en enkele seconden later lag de bal op de stip. Koe man, de als een routinier acteren de stuurman van FC Groningen, voltrok het vonnis hoogst per soonlijk. Coulant Nog geen vijf minuten later had Corver de Groningers opnieuw een penalty moeten geven toen Lerby Koeman (hij weer) torpe deerde. Ditmaal liet de interna tionale leidsman evenwel genade voor recht gelden. Lerby kreeg trouwens toch een coulante be handeling van Corver, want als er een voor geel in aanmerking was gekomen, dan was het de Deense middenvelder wel. Wie wel werd „gepakt" was de moda le eredivisiearbeider Keukens, die wel erg zwaar werd gestraft voor een tamelijk onschuldige overtreding. De tik die Lerby uitdeelde aan Koeman bleef niet zonder nadeli ge gevolgen voor FC Groningen Dizzy moest Koeman de strijd opgeven en zijn vertrek beteken de een kapitaal verlies voor de noordelijken. Desondanks leek er geen vuiltje aan de lucht voor FC Groningen, dat Ajax goed on der controle had. Totdat Boeve met een gelukstrap de bal achter Tukker deponeerde en als een donderslag bij heldere hemel 2-2 liet aantekenen. Even later viel het doek op schlemielige wijze voor FC Groningen toen de voor Koeman ingevallen Veldmate wel een pass van Cruijff op Ler by onderschepte, maar die inter ceptie de bal hoogst ongelukkig in eigen doel werkte: 2-3. In de slotfase zette Groningen Ajax nog flink onder druk, maar met meer geluk dan wijsheid bleven de gasten overeind. Ajax moest het in die minuten wel met tien man doen omdat de voor Vanen burg ingevallen Ling tien minu ten voor tijd met een gebroken neusbeen moest worden afge voerd. DEN HAAG (GPD/ANP) - Maar liefst 15.000 toeschouwers dach ten zaterdagavond bij het degra datietreffen tussen FC Den Haag en MW voor een dubbeltje op de eerste rij te zitten. Dertig sponsors hadden zich garant ge steld voor de recette die het Haagse bestuur voor dit duel had begroot (4.000 toeschouwers of wel 15.000 gulden), waardoor be langstellenden de wedstrijd gra tis konden bekijken. FC Den Haag en MW schotelden het publiek echter een duel voor dat waarschijnlijk als de "mise- rabelste eredivisiewedstrijd van het seizoen 1981-1982" de ge schiedenis van het Nederlandse profvoetbal in zal gaan. Geheel tegen de verhouding in leek MVV (zonder de geblesseer den Van der Kuylen en Schapen donk) in de 26e minuut zelfs op voorsprong te komen door een doelpunt van Dassen. Scheids rechter Severein, die zich geheel spiegelde aan het beeld van het duel en dus ook uiterst zwak leidde, keurde het doelpunt we gens vermeend buitenspel van Janssen evenwel onterecht af. Den Haag kon niets anders terug doen dan een schot tegen de paal van Simon van Vliet (65e mi nuut). Sparta Sparta - De Graafschap werd pas in het laatste kwartier aardig. Tot de 75 minuut was het duel van beide kanten een treurspel. Daarna liet Sparta eindelijk zien, dat het niet voor niets elf plaat sen hoger op de ranglijst staat dan de Doetinchemmers, die de degradatie nog maar moeilijk kunnen ontlopen. Lengkeek tweemaal, Tiktak en Meijer be paalden de eindstand op 4-0. Roda JC had getuige de 4-1 weinig moeite met NEC. Voor de Lim burgers scoorden Eriksen, Nan ninga, Raeven en Van der Ven. Voor NEC Heisper. Go Ahead Eagles heeft de positie in de middenmoot tegen het in degradatie- en Financiële nood verkerende Willem II geen mo ment kunnen waarmaken. Het weinig verheffende duel kreeg dan ook een terechte uitslag: 1-1. Op slag van rust zette Schuur mans de thuisclub op 1-0, maar McDonald produceerde voor Willem II na rust de 1-1. NAC heeft op eigen veld de 'b- ploeg' van FC Twente niet kun nen verslaan. In het duel werd niet gescoord. Twente miste door schorsingen en blessures een groot aantal basisspelers. UTRECHT (GPD) - Vorige week vrijdag had FC Utrecht-trainer Han Ber ger alarm geslagen. Hij verzamelde alle bij de club betrokken werkne mers om zich heen en riep op tot uiterste concentra tie en inspanning. Met de competitiewedstrijd tegen Feyenoord en het beker duel tegen Haarlem voor de boeg, wenste hij zeer nadrukkelijk te wijzen op het ingaan van het beslis sende stadium. Omdat de jonge trainer voelde dat de reactie op de turbulen te periode die de club heeft doorgemaakt in het veld tot uitdrukking be gint te komen, trachtte hij een soort schokeffect te weeg te brengen. Via een 2-1 overwinning op con current Feyenoord is de eerste horde genomen. Utrecht-trainer Han Berger „We zijn toen dag en nacht in de weer geweest om de club te redden. Dat heeft enorm veel energie ge kost. Daar kwam bij dat ons noodveld zo slecht was dat we werden opgezadeld met een aan tal afgelastingen. Toen we ,toe waren aan inhaalwedstrijden en duels om de KNVB-beker, leef den we zo ongeveer op het veld. Dat staat ons nu weer te wach ten. Gisteren Feyenoord, woens dag Haarlem, zaterdag NAC en dinsdag Willem II. Gaan we in deze drukke weken onderuit dan is het hele seizoen toch nog voor niets geweest. Nu moeten we blijven buffelen om ons te verze keren van Europees voetbal". Utrecht wil 'Europa' in Leo van Veen (links) heeft voor FC Utrecht het winnende doelpunt ge scoord in het duel met Feyenoord. Ton de Kruijk, politie-agent in het dagelijks leven, is ook nu zijn beste kameraad. past Spits Karei bouwens' pri maire taak was het om Utrechts libero te volgen. Aangezien Leo van Veens blik nog altijd is ge richt op het doel van de tegen stander bleven de naar vorm zoe kende Richard Budding en Pier re Vermeulen als spitsen over. Minder slecht Bergers ploeg nam de hindernis- Feyenoord. omdat het wat min der slecht presteerde dan de Rot terdammers, die via trainer Va clav Jezek erkenden dat ze zich aan de opponent hadden aange- Weinig gevaar dus voor de thuis club. die op het met 9500 bezoe kers omzoomde veemarktveld het initiatief naar zich toetrok en al na een kwartier mocht oogsten via een gladlopende combinatie Carbo-Van Veen-Van der Lem. Feyenoord sloeg nog voor rust te rug toen Ton du Chatinier in de fout ging en Andre Stafleu han dig om l£ins van Breukelen heen ging. Na rust werd er eerst zes minuten gevoetbald. Omdat scheidsrechter Gerard Geurds het meer dan zat was om nog meer rotjes te moeten opruimen, werd acht minuten verplicht ge rust. Jezek zag in die onderbre king een verstoring van het rit me, want in de kleedkamer was afgesproken dat er zonder de aan zijn knie geblesseerde libero Van Hanegem agressief op de aanval zou worden gespeeld Balverlies De bedoelingen kwamen er niet uit en aangezien de Utrechters mi nutenlang braaf meededen aan het spelletje balverlies lijden, was het maar goed dat het pu bliek haar ongenoegen kenbaar maakte. De thuisclub pikte de draad als eerste op, dirigeerde Van Veen naar de spits naast de voor Carbo ingevallen De Kruyk. Opvallend gemakkelijk kopten ze hun opponenten Troost en Duut opzij, maar Utrechts win nende treffer kwam niet via ge wonnen luchtgevechten tot stand Aan de basis stond uit blinker Wouters, die Adelaar zo veel ruimte schonk dat die op zijn gemak kon bekijken op wel ke manier Van Veen het best zou kunnen scoren. ..Mister FC Utrecht", die vorige week met een mislukte lob NEC aan de winst had geholpen, revancheer de zich koelbloedig, waarna Hans van Breukelen de zaak completeerde door een schot van invaller Jupp Kaczor uit de bo venhoek te tikken. PSV en PEC houden traditie hoog EINDHOVEN (ANP) - PSV en PEC Zwolle hebben zater dag een traditie voortgezet. De Eindhovenaren hebben op eigen terrein nog nooit van PEC gewonnen. Dit keer werd het 1-1. Het leek aanvankelijk nog wel wat te worden, want kansen wist PSV tegen een defensief ingesteld PEC wel te schep pen. Schoten van Wildschut en Willy van de Kerkhof werden door Bert van Gef- fen vakkundig gekeerd. In de achttiende minuut zette de later uitgevallen doel man echter bij een snelle Eindhovense aanval de be nen net voldoende uit elkaar om vrije doorgang te verle nen aan een schuiver van René van de Kerkhof. Vijf minuten duurde het feest. Toen verspeelde Valke nog al knullig de bal en kon Ype Hamming van twintig meter met een draaiend schot via de paal de balans herstellen. Het zwakke PSV strandde daarna op invaller-goalie Ad Raven. ALKMAAR (GPD) - AZ'67 heeft in de vier jaar dat Georg Kessler de scepter zwaait in de Alkmaarse Hout weinig geleerd. Het voetbal mag dan kwalitatief met spron gen vooruit zijn gegaan - in te genstelling overigens tpt de waardering daarvoor van de zij de van het Noordhollandse pu bliek - de labiele instelling van de spelersgroep is dezelfde ge bleven. Kesslers opvattingen dat zijn ploeg in vier jaar tijd een stuk volwassener is geworden werd met de 1-0 nederlaag, die AZ zaterdagavond moest incas seren tegen Haarlem, opnieuw geweld aangedaan. Het verlies deed de discussie hoog oplaaien met betrekking tot het tijdstip waarop Kessler en het AZ-bestuur hadden gemeend het voortijdig uit elkaar gaan naar buiten te moeten brengen. In meer dan een opzicht kwam die mededeling op een uiterst slecht moment. Georg Kessler had be ter moeten weten. Door de jaren heen is hij voortdurend gecon fronteerd met die labiele instel ling van zijn ploeg. In zijn eerste seizoen in Alkmaar bijvoorbeeld. Daags nadat Kessler Willem van Hanegem had laten weten geen gebruik meer te zullen maken van de diensten van „De Krom me" werd AZ'67 door FC Twente op eigen veld uitgeschakeld in de KNVB-bekercompetitie. Ook vorig seizoen kwam dat onvol wassen gedrag van de Alkmaarse ploeg aan het licht. Drie dagen nadat AZ zich voor de eerste maal in de 13-jarige geschiedenis had gekroond met de landstitel, ging de Kessler-brigade finaal onderuit in de eerste finalewed strijd van het Europa-Cup-III- toernooi tegen Ipswich Town. Ongelegen De derde thuishederlaag van dit seizoen waarmee Haarlem door een enkele treffer van Jo Boeck- ling op aangeven van Balm AZ confronteerde, kwam op een ui terst ongelegen ogenblik. Zeker, AZ moest zich na de competitie nederlaag tegen RSV al verzoe nen met een rol op het tweede plan, maar er overheerste in Alk maar toch de hoop dat juist dat zelfde PSV nog de nodige mis stappen zou maken. En, zo luid de de algehele opvatting bij AZ, ook Ajax zou hier en daar nog wel een puntje verspelen. Kessler: „Maar dan zouden wy geen bokken mogen schieten. En dat is tegen Haarlem wel ge beurd. De slag om het kampioen schap hebben we door die 1-0-ne- derlaag duidelijk verloren. Bij winst wareft we tenslotte in de strijd terug geweest". Twee scoringskansen kreeg AZ'67 zaterdagavond tegen Haarlem. Pier Tol en John Metgod hadden de Alkmaarse ploeg de weg kun nen wijzen, maar strandden daarbij op Johnny's broer, Haar lem-doelman Edward. Ook Haar lem kreeg weinig scoringskan sen, ondanks het chaotisch op treden van de AZ-defensie in de eerste helft. Maar er was wel de gelijk een verschil tussen AZ en Haarlem: de wil om te winnen die uiteindelijk beloond werd door een treffer van Boeckling was er wel bij de Haarlemmers. AZ-international Jan Peters, die zijn tweede wedstrijd in een week tijd afsloot met een dikke onvoldoende, maakte het zich negen minuten na rust zo moei lijk, dat hij prompt de bal bij Wim Balm kon inleveren. De Haarlem-middenvelder stelde daarop Boeckling - een van de twee spitsen van Haarlem - in staat om doelman Treytel kans loos te laten: 0-1. ADVERTENTIE Laatst vroeg er iemand in een café:"OneClasse Royale, please." v:, - Wij konden 't ook amper j Ipïïïj geloven.

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 14