c J" TELEVISIE TELEVISIE Radio - tv ZATERDAG 27 MAART 1982 ZATERDAG NOS 13.00 tot 13.05 Nieuws voor slechtho renden 15.30 Journaal VARA 15.33 De Bende van de Dolle Hond. Jeugdfilm met Buddy Ruruku en Ian Templeton: Als de moeder van Tony en Suey naar het ziekenhuis moet. gaan de kinderen zolang naar een oom en een tante die op een afgelegen boer derij wonen. Voor Tony en Suey brengt dat een hoop veranderingen met zich mee. Ze moeten paard leren rijden omdat de afstand naar de nieu we school te groot is om te lopen. Spoedig worden ze vriendjes met Har vey en richten ze de „De bende van de dolle hond" op. een geheime club waarmee ze spannende avonturen be leven. 16.53 Captain Caveman. Tekenfilm 17.04 De nim van Ome Willem. Van daag: een ongeluk. NOS 18.20 Nieuws voor slechthorenden TELEAC 18.28 Frans voor gevorderden. NOS 18.58 Journaal TROS 19.00 De eerste de beste. Programma met vreemdsoortige prestaties in het teken van het Guinness Book of Re cords. gepresenteerd door Martin Ru- delsheim. Vanavond: welke bakker maakt de meeste broden? Wie ver scheurt de meeste telefoonboeken? Wie maakt het snelst een broek? Hoe lang kan je met een kruiwagen op de kin balanceren? Het panel bestaat uit Gemma Van Eek, Willem Duyn en Jan Lammers. De groep Spargo levert een muzikale bijdrage 20.20 De André van Duin Show. André Van Duin Theater show vanuit Schouwburg „De Vest" te Alkmaar met conferences, sketches en liedjes. M.m.v. Corrie Van Gorp, Frans Van Dusschoten, André Hazes en de Fran se zangeres Dalida. NOS 21.30 Journaal TROS 21.55 Tros-Sport Presentatie: Koen Verhoeff. 22.10 Tatort. Duitse politieserie met Hansjorg Felmy. Karin Eickelbaum: „Prettig weekend". Tijdens de voorbe reidingen van een overval doodt de gangster Michalke één van zijn hand langers. Het lijk wordt al snel gevon den en Commissaris Haferkamp stelt een onderzoek in. Als de door Michal ke geplande overval plaats vindt, be denkt Haferkamp een list om de gang ster in de val te laten lopen. NOS 23.45 Journaal 23.50 Nieuws voor slechthorenden 23.55 Tros-Sport-Extra. Samenvatting van het WCT-tennistoernooi in Straatsburg. uitmaken welke liedjes de prijzen in de wacht gaan slepen. 22.35 Hier en Nu. Actualiteitenrubriek 23.15 Hier en Nu - Studio Sport. De sport van de zaterdag. Presentatie: Dick Passchier. 23.40 Tot Besluit. In een serie van vier overdenkingen rond de lijdenstijd spreekt ds. J. Bosman te Laren over het thema „Leven is lijden". (Afl.3). NOS 23.45 Journaal 23.50 Nieuws voor slechthorenden NEDERLAND 2 18.25 Paspoort. Informatie voor Marok kanen. 18.35 Sesamstraat 18.50 Toeristische tips NCRV 18.59 Slakkie en Puntmuts. Tsjechische tekenfilm. 19.05 De lieverdjes van Grange Hill. Britse serie met Geofges Armstrong. Kim Beson, Carey Born: „Wie worden de nieuwe klassevertegenwoordi gers?". De verkiezingscampagne voor het schoolbestuur verloopt niet geheel volgens de regels. Tricia Yates, Penny Lewis, maar ook de sluwe Michael Doyle zijn kandidaat. 19.30 Getty's album. Muzikale plaatjes kijken in het foto-album van Getty, de ex-zangeres van Teach Inn en winna res van het Eurovisie Songfestival 1975. Naast „Dinge-Dong" vanavond enige nieuwe liedjes. NOS 20.00 Journaal NCRV 20.27 Ten oosten van Eden. Realistisch epos van John Steinbeck in zeven de len. De geschiedenis van het geslacht Trask, met Timothy Bottoms, Jane Seymour e.a.: (Afl.4): Cathy heeft het leven geschonken aan een tweeling. Maar zij wil haar kinderen niet en laat een verbijsterde Adam weten dat zij wil vertrekken, naar de stad. 21.20 Kwistig met muziek. In een recht streekse uitzending kunt u vanavond getuige zijn van de finale van het „Kwistig met Muziek Songfestival" dat de NRCV-tv het afgelopen seizoen in samenwerking met de stichting Co- namus organiseerde. De uit een groot aantal inzendingen geselecteerde acht liedjes, die eerder in de serie „Kwistig met Muziek" door het vaste showen semble werden gepresenteerd, wor den vanavond nog eens ten gehore ge bracht, waarna een landelijke jury zal 14.00 Open school: Hoe word ik Olym pisch kampioen in zeven lessen? 14.30 Wat 'n weer 15.00 Bonjour la France 15.30 Dag aan dag. Overzicht van de cul turele actualiteit in Vlaanderen (herh.). 16.00 Overwinnaar van de lucht. Oor logsfilm (1956) van Lewis Gilbert met Kenneth More, Muriel Pavlow, Lee Patterson, Lyndon Brook: Douglas Bader is gek op vliegen. Zijn veelbelo vende carriere wordt onderbroken door een ongeval, waardoor zijn beide benen geamputeerd moeten worden. Bader is echter vast van plan een nor maal leven te blijven leiden en leert lo pen en vliegen met kunstbenen. Hij huwt Thelma maar zijn geluk wordt weer bedreigd, wanneer het vliegen hem bij reglement verboden wordt en hij zich tevreden moet stellen met een burgerbaantje. Als de oorlog los breekt, doet men een beroep op zijn kunde als vliegenier. 18.10 Bereboot. Poppenfilmserie. 18.15 Patty Brard Special. Mini-show met de ex-zangeres van „Luv". 18.30 Harold Lloyd. Fragmenten uit de films ..Number, please" en „Off the Trolley". 18.55 Dit leuke land. Gewestelijke nieuwtjes. 19.30 Belgische Tiercé, lotto-trekking, mededelingen en programma-over zicht 19.45 Journaal 20.10 Gaston Berghmans en Leo Martin show-special. Showprogramma rond het komisch duo Gaston Berghmans en Leo Martin met als speciale gast Dalida. m.m.v. Yvonne Verbeeck, Hil- de Sacré, Jackie Morel en Norma Hen- dy. De BRT-Big Band staat o.l.v. Fred dy Sunder. 21.25 TV-Touché. Voor de laatste keer in dit seizoen het satirisch „nieuws"-ma- gazine gepresenteerd door Martin De Jonghe, Herman Van Molle en Alice Van Dael. Vandaag: een selectie uit de 12 vorige afleveringen. 21.50 De Samenzweerders. Amerikaanse tv-film met Peter Falk, Michael Hor ton en Jeanette Nolan: De charmante Ierse dichter Joe Devlin ageert voor een Ierse vredesbeweging, maar dat is allemaal schijn. Hij belegt een klan- destiene vergadering met de wapen handelaar Vincent Pauley om aan wa pens voor Ierse opstandelingen te ko men. Als Pauley hem wil bedriegen slaat Devlin hem neer. Luitenant Co- lumbo ontdekt enkele sporen die wij zen op een verband tussen Devlin en Pauley. De vrolijke dichter probeert de detective te misleiden met Ierse charme en Whiskey... 23.25 Belgische Tiercé en journaal DUITSLAND 1 13.00 tot 13.15 Journaal 13.40 Programma-weekoverzicht 14.10 Journaal 14.15 Sesamstraat 14.45 ARD-Raadgever. „Geld". 15.30 Premiere. Oostenrijkse speelfilm uit 1937 onder regie van Geza von Bol- vary met Zarah Leander, Karl Martell en Attila Horbiger, Theo Lingen, Ma ria Bard e.a.: In het Weense Revue theater heerst grote spanning: we staan net voor een grote premiere. Ie dereen heeft wel een beetje planken koorts, maar Lydia Loo is een instor ting nabij: Reinold, de producer van het stuk, heeft haar op het laatste mo ment gepasseerd voor de nieuwe ster Carmen Daviot... 16.45 Magisch Intermezzo. Micro-magie en goochelen. 17.00 Arm und vergessen. Misereor helpt de Indianen in Mexico. In het zuiden van Mexico aan de grens van Guatemala, wonen de nakomelingen van de Maya's. Kerk en staat verschil len van mening wat er met deze india nen moet gebeuren. Een camerateam volgde een week lang de bevolking in de hooglanden van Chiapas. 17.30 Hier und Heute unterwegs. Actua liteiten. 17.55 WWF Programma-overzicht. 18.00 Journaal 18.05 Die Sportschau 19.00 Blickpunkt Duseldorf. Actualitei tenrubriek 19.22 Einfach Lamprecht DUITSLAND 2 14.45 Journaal 14.47 Heidi. Tekenfilmserie voor de kin deren: „Probeer te lopen Clara". Clara zet zich met hulp van Heidi en Peter in om weer te leren lopen. Zal het haar lukken? 15.10 Urlaub nach Mass. Vakantietips door Joachim Jomeyer. De mogelijk heden voor ouders met kinderen om de vakantie door te brengen aan de Cote d'Azur. Verder aandacht voor een aantal wandeltochten. 16.00 Schau zu-mach mit. „Kinderen helpen kinderen". Tips en informatie. 16.10 Merlin. „De verraders". Serie met Ekkehardt Belle en Dieter Brammer over het leven van een magiër 16.35 De Muppet-Show. Gast: Carol Burnett. 17.04 Der grosse Preis. De winnaars van de week. 17.05 Journaal 17.10 Landerspiegel. Nieuws uit de Bondsrepubliek. 18.00 Ihr Musikwunsch. Verzoekpro gramma van Trudeliese Schmidt en Christian Bosch. M.m.v. Hermann Prey, Grit van Juten. Brigitte Fass- baender. Gwyneth Jones, Lucia Popp, het Filharmonisch orkest van Israel en de Wiener Philharmoniker. 18.58 ZDF-programma-overzicht 19.00 Journaal 19.30 Der lange Treek. „Het beloofde land". Serie met Rosemary Harris en Ben Murphy. De Chisholms hebben eindelijk Californië bereikt. Voor de zwaargewonde Hadley is de reis ech ter iets te lang geweest: hij sterft en wordt in „het beloofde land" begra ven. Minerva besluit zich met de kin deren te vestigen in een verlaten boer derij. De eigenaar van de boerderij is gestorven, maar op het land rust nog een zware schuld, die de Chisholms eerst moeten aflossen. 20.15 Lover come back. Amerikaanse speelfilm uit 1961 onder regie van Del- bert Mann met Rock Hudson, Dons Day en Tony Randall: Carol Temple ton werkt voor een reclamebureau. Zij wordt in haar werk gedwarsboomd door Jerry Webster, de sterkste man van de concurrentie. Ze besluit, die Webster eens een lesje te leren en daagt hem voor de Raad voor Reclame wegens oneerlijke praktijken. Omdat ze Jerry echter niet persoonlijk kent, ontstaan er heel wat misverstanden. 21.55 Journaal 22.00 Das aktuelle Sport-Studio 23.15 Der kleine Doktor. „Een Hollan der in Parijs". Misdaadserie naar het werk van Georges Simenon met Peer Schmidt en Klaus Herm: Een oud-ko loniaal voelt zich in Frankrijk be dreigd door boze geesten uit de kolo nie. Natuurlijk een zaak die dokter Dollent uitermate interesseert. 00.15 Journaal DUITSLAND 3 16.30 Telecollege: Scheikunde en be schrijvende statistiek. 17.30 Einfuhrung in die Simulations- technik (Afl.12) 18.00 Hablamos Espanol. Cursus Spaans. 18.30 Bildungstribunal. Volksuniversi teit Berlijn. 19.00 Fazit 19.15 Sport im Westen 19.55 Journaal 3. Regionaal nieuws. 20.00 Journaal 20.15 Ludwig van Beethoven. Uitvoe ring door de Wiener Philharmoniker o.l.v. Leonard Bernstein. 21.05 Vor 40 Jahren. Duits weekover zicht van 25 maart 1942. 21.40 Stazione Termini. Italiaans-Ame rikaanse speelfilm uit 1953, onder re gie van Vittorio de Sica met Jennifer Jones, Montgomery Clift en Gino Cer- vi:De film speelt in het station van Ro me en behandelt het laatste samenzijn van twee ongelukkige geliefden: Mary Forbes, is van Philadelphia naar Rome gekomen voor een bezoek aan haar zuster. Ze is gehuwd en heeft een dochtertje. In Rome heeft zij de jonge professor, Giovanni Dora, leren ken nen. Wat eerst een onschuldig avon tuurtje leek is een grote en diepe liefde geworden... 23.00 Rockpalast. Optreden van Wolf gang Niedecken's BAP. 00.00 Journaal ZONDAG NEDERLAND 1 KRO 11.00 Eucharistieviering. Opgedragen in de St. Aegtenkapel te Amersfoort. NOS 13.00 - 13.05 Nieuws voor slechthoren den TELEAC 15.30 Uit de geschiedenis van de foto grafie. 15.45 Peuters en kleuters. 16.15 Follow me. 16.30 Vaarbewijs. IKON 17.00 De Bergrede. De Nederlandse ex jezuit Ton Veerkamp, thans predikant voor buitenlandse studenten in Ber lijn voor de Evangelische Kirche houdt zich actief bezig met bijbelse exegese. Het tweede gesprek dat Henk Biersteker met hem heeft gaat over de Bergrede. 17.30 - 17.32 Een bericht van de wilde ganzen NOS 18.20 - 18.25 Nieuws voor slechthoren den TELEAC 18.30 Diabetesvoorlichting NOS 19.00 Journaal NCRV 19.05 Slakkie en Puntmus. Tjechische tekenfilmserie. 19.10 U zij de glorie. In de Bosbadhal te Emmeloord presenteert Leni Couvée de 43e aflevering van dit koor- en sa- menzangprogramma Medewerken den: Een groot samengesteld koor, ge vormd door: „Laudate Domino" uit Bant-Rutten o.l.v. KI. Hoekstra; „Nil sine Labore" uit Nagele o.l.v. Wander Mulder; „Scheppingsgave" uit Em meloord o.l.v. Wander Mulder; „Canti- cum" uit Emmeloord o.l.v. Johan Ma- rinssen. „Emmeloords Mannenkoor" o.l.v. Frits Bode; Jongerenkoor „New Land" uit Emmeloord o.l.v. Wander Mulder; NCRV-blazersensemble o.l.v. Jan de Haan met Jan Bonefaas aan het orgel. 19.50 Ja, natuurlijk. Spelprogramma voor natuurliefhebbers De kandida ten zijn: J. H. Dreuw uit Pannerden over „Walvisachtigen"; O. W. Zijlstra uit Nieuw Niedorp over „Zwanen en ganzen in West-Europa" en It. Anto- nissen uit Brasschaat over „Alpenflo ra". Presentator: Jan Just Bos. Gas ten: Piet Steltman en Antoon van Hooff. 21.25 Ander Nieuws. „Kloosterleven". Rubriek over geloof en samenleving Vanavond een portret over het leven in het Trappistenklooster „De Achelse Kluis". Tevens worden er beelden ge toond van een andere vorm van een religieuze leefgemeenschap, nl. de ma nier waarop de Franciscus-groep in Amsterdam het kloosterleven ruilde voor een bestaan in de grote stad. 22.05 Tot welke prijs. Conflicten met artsen komen zelden zo scherp aan bod als in kwesties van leven en dood by pasgeboren babies met ernstige af wijkingen. Enkele dramatische reac ties op een vorig programma geven ge voelens weer van macht en onmacht, zowel van ouders als van artsen. NOS 22.55 Journaal 23.00 - 23.05 Nieuws voor slechthoren den NEDERLAND 2 12.00 Het Capitool. Rechtstreekse uit zending waarin belangrijk binnen- en buitenlands nieuws wordt behandeld. 13.00 - 13.05 Nieuws voor slechthoren den TELEAC 14.45 Open School Tijd. Taaistraat. 15.00 Thema: Agressie en vernielzucht. NOS 15.30 Journaal KRO 15.35 Popcorn. Popprogramma met Massada, Familee, Bloem, Michael Ro binson, Sandra Reemcr, George Ba ker. Sheyenne, Fruit Cake, Gaby Lang en Boudewijn de Groot. 16.25 Heden Kijkdag. Een tweemaande lijks programma van Leo Akkermans met vandaag de volgende onderwer pen: Het abonnementspubliek van de schouwburgen; Ben Aalders over schoonschrijfkunst; De Shoe Show uit Arnhem; De schilder Klaas Bornink; Gedichten van en door Levi Wee- moedt; „Wein ich, lach ich", een lied uit de jaren twintig, gezongen door Dorien van der Kleij. NOS 17.05 Studio Sport 1 17.35 Sprekershoek. Programma waarin kijkers zelf aan het woord komen. 17.50 Kunst op het spoor. „De grote stad en de beeldende kunsten". Zesde afle vering: In de jaren twintig werd de grote stad, de metropool, een duidelijk thema in de beeldende kunsten. Ook het medium „film" vervulde in toene mende mate een - tot dan toe nog zwij gende - rol. 18.15 Op Zicht. Wekelijks kunstmagazi- 18.45 Sesamstraat 19.00 Studio Sport 2 19.55 Trekking van de lottogetallen 20.00 Journaal 20.10 Panoramiek. Interview met de Franse minister van buitenlandse za ken. Claude Cheysson. Het gesprek spits zich toe op de actuele machtspo litieke thema's, die op dit moment de internationale diplomatie beheersen. Interviewers: Philip Freriks, W. L. Brugsma en Mare Blaisse. 20.40 Humanistisch Verbond VPRO 20.45 De Lachende Scheerkwast. „Hoe ver kan men gaan?". Zesde en laatste aflevering met Mies de Heer, Lex de Regt, Dolf Brouwers, Rob van Houten en anderen: Zal Otto ooit weer beter worden?; Van wie is Gé Braadslee in verwachting?; En de show van Jac ques? Die brengt een hele boel proble men mee. Zal Ingrid Kortebroek ein delijk doorbreken als zangeres?; Henk Pal doet een belangrijke mededeling aan het Nederlands volk; Rein brengt de echtgenoot van mevrouw De Wilde in opspraak; De grootmoeder van Boy wil het daarbij niet laten zitten en Ma- ryke Vlug blijkt tot veel meer in staat dan alleen maar prijsvragen presente- 2130 Met de rug tegen de muur. Politie ke documentaire. Economische achteruitgang, werkloosheid, aantas ting van de sociale zekerheid, crisis in de Party van de Arbeid, verzet van de achterban en van de vakbeweging. Aan de hand van het optreden als woordvoerdster inzake de ziektewet plannen van PvdA-Tweede-Kamerlid Elske ter Veld schetst de VPRO een beeld van de dilemma's waarvoor de Nederlandse socialisten zich geplaatst zien. 22.30 BGTV. Actualiteitenprogramma vanuit het voormalige Amsterdamse Binnengasthuis. NOS 23.00 Journaal 09.15 Open school. Voor boer en tuinder. 09.45 Telegym. Eenvoudige gym- en be wegingsoefeningen met Jan Borms en Magda Paepe. 10.00 Ommekaar. „Afscheid van Dirk" Heel wat ouders worden geconfron teerd met het overlijden van kinderen door ziekte ?n verkeersongevallen. Deze ervaring kan in veel gevallen te kenend zijn en de behoefte aan een zelfhulpgroep is groot. 11.00 Confrontatie 12.00 Nieuwsoverzicht voor slechtho renden 14.00 Promenadeconcert. „Scandina vië" (2). De Philharmonie van Antwer pen o.l.v. O. Maga vertolkt. Vier Noor se Impressies van Igor Stravinsky; Kleine suite Op. 1 (deel 2 en 3) van C. Nilsson; Valse triste van Sibelius; Peer Gynt-suite 1 - nr. 1-4 van Grieg. 14.35 Open school. „Handel en Wan del". Middenstandsopleiding. 15.05 Het Kalahari Gemsbockpark. Do cumentaire uit de serie „Dieren in het zonnetje". 15.30 Wielrennen: De Brabantse Pijl. Rechtstreekse reportage. Commen taar: Louis De Pelsmaeker en Mark van Lombeek. 15.50 Harold Lloyd. Komische film met fragmenten uit „Now or Never" en „Sammy in Siberia" 16.10 Charlie Chaplin. „Een drukke dag voor Mabel". 16.20 Wielrennen: De Brabantse Pijl. Rechtstreekse reportage van de laatste kilometers en de aankomst van deze wedstrijd. 17.00 Actie openbaar vervoer. „Basel bijvoorbeeld". Een kritische analyse waarin de Zwitserse Rijnstad Basel model staat voor de uitstekende orga nisatie van haar openbaar vervoer. 17.40 Sportuitslagen 18.00 Bereboot. Poppenserie voor de jeugd. 18.05 Feesten in België. De meiboom planting en het passiespel door de ma rionetten van Toone te Brussel. 18.20 Van Pool tot Evenaar. Toeristi sche kwis gepresenteerd door Nand Baert. Vandaag: Oman. 19.40 Mededelingen 19.45 Journaal 20.00 Sportweekend. Met o.m. de Toto uitslagen. 20.30 De vuurrode bomen van Thika. „Oorlogsdreiging". Brits feuilleton in zeven afleveringen met Hayley Mills, David Robb, Holly Aird en Sharon Mughan: Tilly vertrekt met andere vrouwen naar Nairobi om er als ver pleegster te werken. Elspeth moet zo lang bij de familie Robinson verblij ven. Ze heeft het er niet makkelijk. El speht besluit te vluchten en naar haar moeder in het ziekenhuis te gaan Maar Tilly had het in Nairobi ook niet naar haar zin en ze is terug naar Thika vertrokken. 21.20 Van straten en pleinen. „Aziati sche melodieën". Muzikaal program ma over straatliedjes in de wereld: Azié blyft de westerling boeien. Thai land bijvoorbeeld met zijn tempels en klassieke dansen, het Thai-boksen. het leven op de „klong", de kanalen waar de tijd lijkt stil te staan. De Filippij nen: Ruim 7000 eilanden en haast evenveel talen en tradities. Een Aziati sche archipel waar de Spanjaarden sinds de zestiende eeuw hun stempel op drukten en dat nu door de Ameri kaanse „way of live" is ingepalmd. In Azie hebben de Filippijnen de reputa tie de beste musici ter wereld te her bergen. 22.20 Première-Magazine. Een portret van Trevor Howard met fragmenten uit „The Third man". „Morituri", „Brief encounter", „Ryan's daughter" en „The sea wolves". Presentatie en regie: Roland Lommé. 23.10 Journaal en Sportweekend DUITSLAND 1 09.30 Programma-weekoverzicht 10.00 Weimar: Zeitgeist und Zeitgenos- sen. Een beschrijving van Klaus Po- dak. De grote tijd van Wieland, Goe the, Herder en Schiller wordt kritisch bekeken. 10.45 Aschcnputtel. Poppenspel uit Griekenland voor de kinderen. 11.15 Zeit genug. „Roulette". „Het le ven is een spel". 12.00 Der Internationale Fruhschop- pen. Zes journalisten uit vijf landen aan het woord. Gespreksleider: Wer ner Hofer. 12.45 Journaal en Weekspiegel. 13.15 Taormina. Documentaire over de Siciliaanse plaats Taormina. Het is een stadje van vissers, boeren en hand werklieden. 13.45 Magazine van de week. Actualitei tenrubriek. 14.45 Professorengeschichten. Teken film. 15.15 Alma Mater. TV-film van Rolf Ha drich en Dieter Meichsner met Kar) Guttmann en Erika Dannhoff: De film vertelt het verhaal van een professoi die de universiteit verlaat. Het doen en laten van de studenten, al dan niet ir groepsverband, komt ruimschoots aar de orde. 16.45 Orièntexpress. „Wanda". Zesde en laatste aflevering: Istanboel 1939. De Oriënt Express staat klaar voor zijn laatste reis naar Parijs. Een van de pas sagiers is de Roemeens-joodse geleer de Wiesner, die naar de geallieerden wil met een blauwdruk van een ge heim wapen. Dit plan mag niet in Duitse handen vallen. De geleerde ontmoet de knape Wanda Clemens. 17.45 Greenpeace. Berichten van Wil helm Bittorf en Ulrich Pfau over de in ternationale milieuorganisatie „Greenpeace", die sinds 1980 ook in Hamburg werkzaam is. 18.30 Journaal 18.33 Die Sportschau 19.15 Wir uber uns 19.20 De wereldspiegel. Actualiteitenru briek. 20.00 Journaal 20.15 Unter Deutschen Dachern. „De heren van de Hessische politie-een- heid". Constantin Pauli volgde vier weken lang het doen en laten van de politie tijdens hun opleiding en het uitoefenen van hun beroep. 21.00 De zevende zin 21.05 Mensch Meier. TV-spel van en met Franz Xaver Krotz met Veronika Fitz en Max Krucki De fabrieksarbeider Otto Meier en zijn vrouw willen dat hun zoon het ver brengt in het leven. Maar als hy geen zin heeft om te leren komt het tot een daverende ruzie tus sen vader en zoon. 22.50 Thema's van de dag 22.25 Schlagzeilen. Perskritiek. 23.10 Die Republik von Salo. Documen taireserie over het Italiaanse fascisme. 23.55 Journaal DUITSLAND 2 09.15 Eucharistieviering. Vanuit Wies- baden. 10.00 Programma-weekoverzicht 10.30 ZDF-Matinee. 1. „Die unleiden- schaftliche Grosse". Monoloog van Hans Kasper over Haydn, die 250 jaar geleden werd geboren. 2. Haydns „Caecilien-Messe". Medewerkenden: Caecilien-Verein Frankfurt, Philhar- monica Hungarica, Martin Gotthard, Helen Donath en anderen. 12.00 Das Sonntagskonzert. Muziek uit Zwitserland. 12.45 Freizeit. Vrijetijdsmagazine: Ini tiatieven van de jeugd voor natuurbe scherming. Verder tips voor de tuin. 13.15 Kroniek van de week. Actuale vra gen. 13.40 Unsere Mutter, unsere Vater. „Vernietigd vaderbeeld". Drieluik. Tijdens de Tweede Wereldoorlog moesten de meeste kinderen het zon der vader stellen. Maar voor velen duurde dat na de oorlog voort. Hoe reageerden de kindren op deze situa tie? 14.10 Nieuws uit Uhlenbusch. „De bos geest". Programma voor de kinderen. 14.45 Journaal 14.50 Danke Schon. Nieuws van de Ac tie Zorgenkind. 14.55 Tarzans Escape. Amerikaanse speelfilm uit 1936 onder regie van Ri chard Thorpe met in de hoofdrol Johnny Weismuller als Tarzan: Rita en neef Eric gaan op zoek naar Jane die met Tarzan in de jungle leeft. Maar ook Tarzan wordt gezocht om hem in Europa te verkopen... 16.25 Von Bodefeld nach Katowice. Re portage over de Duitse hulp aan Po len. 17.00 Journaal 17.02 Sport 18.00 Dagboek. De evangelische wereld. 18.15 Gunsmoke. „Bankroet in Dodge City". Amerikaanse westernserie: Amos Sadler, zijn broer Daniel en zijn neef Ridge gaan van hun spaargeld een farm kopen. Maar de bank waar het geld vandaan moet komen, schijnt in grote moeilijkheden te verkeren. De Sadlers proberen op een andere ma nier aan geld te komen... 18.58 ZDF - Ihr Programm 19.00 Journaal 19.10 Perspectieven uit Bonn 19.30 Schauplatze der Weltliteratur. „Goethes Italiaanse reis". Voorgedra gen door Gert Wesphal. 20.15 Flucht aus London. TV-film van Wolfgang Storch met: Matthias Pon nier en Angelika Bender: Howard Cain, een geroutineerde inbreker, wordt uit de gevangenis ontslagen. Hij belooft zijn vrouw beterschap, maar deze belofte is van korte duur... 21.50 Journaal. Aansluitend: Sport 22.05 Litera-Tour XXV. Boekennieuws. Presentatie: Reinhart Hoffmeister. 23.20 Journaal DUITSLAND 3 WDR 09.00 - 10.55 en 16.00: Telecolleges 16.30 Ihre Heimat - Unsere Heimat. Pro gramma voor buitenlandse werkne mers. 17.30 Sehen statt Horen. Programma voor slechthorenden. 18.00 Marco. Tekenfilm. 18.30 Schauplatz. Wer sich nicht wehrt, lebt verkehrt. TV-serie over een zelf standige familie. 19.15 Rockpalast. Optreden van Harry Chapin. 19.45 Sport in het westen 19.55 Journaal 3. Regionaal nieuws. 20.00 Journaal 20.15 Aus der Geschichte der Arbeit. „Werkzaamheden in de economie". Hoe staat het met de stress in een so cialistische staat? Beelden uit een ma chinefabriek in Dresden. 21.00 Buitenlandstudio 21.45 Offenbachs Erzahlungen. Revue van Jerome Savary. Muziek van Jac ques Offenbach in een bewerking van Peter Thomas met het Rundfunkor- kest van Keulen onder leiding van Curt Cremer. 23.15 Tips voor lezers. Aansluitend: Journaal. NEDERLAND 1 NOS-NOT 10.00 Schooltelevisie: Dieren onder de grond; 10.30 Dieren in (ter) actie; 11.00 Een beetje veel; 11.30 Japan. NOS 13.00 -13.05 Nieuws voor slechthoren den 14.00 Journaal voor de scholen 14.15 Wat doe je daar 13.00 13.05 Nieuws voor slechthorenden DUITSLAND 1 10.00 Journaal 10.03 Première. Oostenrijkse speelfilm uit 1937. 11.20 Arm und Vergessen. Hulp aan in dianen in Mexico. 11.50 Terugblik 12.10 Unter Deutschen Dachern 12.55 Persoverzicht 13.00 -13.15 Journaal 16.10 Journaal 16.15 Alexandra Kassen. „Met vrouwe lijke listigheid". Elke Bauer en Hilde- gard Muller portretteren Alexandra Kassen en haar theater. In het Keulse Kleinkunsttheater praat Alexandra Kassen over haar leven. 17.00 Spass am Montag. Kinderpro gramma met: de tekenfilmpjes Lolek en Bolek, Zirkulation, Pest of the week en Das patentierte Krokodil. 17.50 Journaal DUITSLAND 2 10.00 - 13.15 Programma-overname Duitsland 1 16.30 Studieprogramma chemie. „Van chemie tot afval - en omgekeerd". 17.00 Journaal 17.10 Die Pflanzen leben. „De toverwe reld van de orchideeën". Documen taire over de evolutie van het planten leven. 17.40 De draaischijf. Gevarieerd pro gramma met als gast: The Fureys and Davey Arthur". DUITSLAND 3 08.00 Tele-gymnastiek 08.10 Schooltelevisie 09.25 Sesamstraat 10.05 Schooltelevisie

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 4