WD in regio naar de top Burgerleden toch in raadscommissie leidse agenda Onduidelijkheid Nieuw Rijksdorp blijft voorlopig I Vonnis nog niet uitgevoerd Grootste partij in Leiderdorp, Oegstgeest Voorschoten en Wassenaar Burgerlij ke stand B en W Warmond hakken knoop door WASSENAAR - Het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Wassenaar be raadt zich nog steeds over de si tuatie in Huize Nieuw Rijksdorp, waar na het vertrek van de be jaarden nog een aantal jongeren wonen. Zoals bekend heeft 'Hui ze Rijksdorp BV' het pand van de gemeente gehuurd. De rech ter heeft onlangs uitgesproken dat de gemeente de huurover eenkomst mag opzeggen. De jon geren zitten als onderhuurders in het voormalige bejaardentehuis. De jongeren vinden het jammer dat de zaak nu nog verder ver traagd wordt, omdat het college nog steeds niet het vonnis heeft laten uitvoeren. Zij verkeren daarmee nog langer in een onze kere situatie. Uitvoering van het vonnis betekent dat het pand binnen een maand leeg moet zijn. De jongeren menen echter dat B en W een regeling kunnen treffen waarbij de bewoners toch in het pand mogen blijven. Huren huizen. Deze activiteit stond al voor vo rige weck op het programma maar kon toen die doorgaan wegens de slechte omstan digheden waarin de velden van het sportpark 'Adegeest' verkeerden. •Naast de honderden kinderen die deelnamen aan de sponsor-loop deden ook volwassenen (en hier zelfs e hondmee aan het volmaken van zoveel mogelijk rondjes. VOORSCHOTEN - Achthon derd kinderen hebben giste ren in Voorschoten gelopen voor kindertehuizen en -zie kenhuizen in Polen. Op het sportpark Adegeest werd gis teren en trouwens vandaag ook nog een zogenaamde sponsor-loop gehouden, georganiseerd door het Rode Kruis. Ouders en kennissen van de kinderen konden voor elke ronde die gelopen werd geld beschikbaar stellen wat uit eindelijk bestemd is voor de Poolse tehuizen en zieken- REGIO - Het landelijk beeld bij de Provinciale Statenverkiezingen van gisteren zet zich ook in de randgemeenten van Lei den voor een deel door, wanneer men kijkt naar de politieke verhoudingen in de verschillende ge meenteraden. In het alge meen was er grote winst voor de VVD. In de Voor- schotense, Leiderdorpse en Oegstgeester raad zou den de liberalen zelfs de leidende positie van het CDA overnemen. De PvdA verloor behoorlijk, maar in tegenstelling met het landelij ke beeld zouden de klappen voor deze partij nog al meegevallen zijn als het gisteren raadsverkie zingen waren geweest. Ook de te ruggang van D'66 tekent zich hier niet zo af. PvdA en D'66 heb ben in vergelijking met de laatste Tweede Kamerverkiezingen ver lies geleden. Legt men de cijfers van deze verkiezing naast die van de laatste gemeenteraads verkiezingen dan ziet men toch een vooruitgang voor D'66 in raadszetels. Ook verlies is er le bespeuren bij het CDA wanneer de cijfers van gisteren zouden gelden voor gemeenteraadsver kiezingen. Bij de volgende vergelijking moet in acht genomen worden dat het omrekenen van de verkiezings uitslagen van gisteren naar de gemeenteraden toe een verte kend beeld kan geven. Zo is er geen rekening gehouden met puur plaatselijke partijen (in nieuwe aangepaste voorstel was echter te laat klaar om het nog voor vanavond te agenderen. Aan de totstandkoming van de commissie algemene bestuurlij ke aangelegenheden zit een lang verhaal vast. Al in 1980 stelde de toenmalig burgervader De Vree- ze haar in het vooruitzicht. Aan leiding hiertoe was dat bepaalde zaken voor de raad niet werden voorbereid, omdat ze niet kon den worden gerangschikt onder één der taakomschrijvigen van de vier bestaande raadscommis- Zo kon het gebeuren dat zaken als de algemene politieverordening, de drank en horecaverordening en de provinciale herindeling rechtstreeks in de raad beland den. Het nadeel hiervan is dat de desbetreffende voorstellen niet voorafgaande aan de raadsverga dering konden worden getoetst aan de heersende opvattingen. Pas tijdens de raadsvergadering werden ze voor het eerst onder werp van discussie wat niet zel den leidde tot amendementen of aanvullende initiatiefvoorstel len. Deze moesten op hun beurt bestudeerd en/of verwerkt wor den in de nieuwe voorstellen wat Vi». Wassenaar is bijvoorbeeld de Partij Wassenaar niet meegere kend). Ook vervormt de combi natie PPR/PSP/CPN. die hier sa men meegedaan hebben aan de Provinciale Statenverkiezingen, het beeld. In verschillende rand gemeenten zijn wel combinaties van progressieve partijen voor de komende gemeenteraadsver kiezingen, maar daarbij gaat het om een samenwerkingsverband tussen PvdA, D'66 en PPR (in Warmond en in Zoeterwoude). In Wassenaar heeft men de stem men voor de combinatie PPR/ PSP/CPN bij de PvdA geteld en van de kleine christelijke partij en bij het CDA. In Oegstgeest is dit ook gebeurd, maar daar zijn dan weer de stemmen van de So- cialistiese Partij bij de PvdA ge teld. Voorschoten In Voorschoten zou de WD met de verkiezingen van gisteren in de plaatselijke gemeenteraad de grootste party zijn geworden. Met bijna 40 procent van alle stemmen zou de liberale partij van 6 naar 8 zetels gaan en daar- vier commissies (een voorzitter, één vertegenwoordiger per partij en vier burgerleden) ongewenst. Dit in verband met "de bijzonde re aard van de te behandelen on derwerpen". Aan burgemeester Hendrickx de vraag wat hieron der moet worden verstaan. "In de commissie a.b.a. komen on derwerpen aan de orde die recht streeks tc maken hebben met het bestuur van Warmond en die de raadsleden daarom rechtstreeks aangaan. En het bestuur wordt nu eenmaal gevormd door de ge meenteraad. Daarom vonden wij dat de samenstelling beperkt moest worden tot een voorzitter en één raadslid per fractie", al dus Hendrickx. "Het is niet zo dat we de burgers wilden uitsluiten en dat we er een geheim clubje bij wilden hebben want niet voor niets zal ook deze commissie in het open baar vergaderen". "Het gaat om de hoofdlijnen van het beleid die door de fractie-voorzitters in openheid kunnen worden be sproken". voegt ze eraan toe. Het voorstel geen burgers op te ne men leek het aanvankelijk te ha len want tijdens het eerder ge voerde fractie-overleg toonden mee het CDA (daalt zelf van 8 naar 6) voorbijstreven. De PvdA verliest in Voorschoten 1 zetel en blijft op 3 staan, terwijl D'66 van 1 naar 2 zetels stijgt. De 4,7 pro cent van de stemmen die de PPR, PSP en CPN gisteren be haalden is voor de PSP lang niet voldoende voor een raadszetel als men bedenkt, dat bij de ko mende gemeenteraadsverkiezin gen de PPR samen gaat met de PvdA. Leiderdorp In Leiderdorp zou de WD als het gemeenteraadsverkiezingen wa ren geweest ook de grootste par tij geworden zijn (stijging van 5 naar 7). Het CDA blijft omgere kend in raadszetels gelijk (op 6). Verlies ook hier voor de PvdA (van 4 naar 3), die daarmee toch nog groter zou blijven als D'66. Deze laatste partij zou van het niets op 2 zetels komen (vorige raadsverkiezingen hebben ze niet meegedaan), maar toch bleef het aantal stemmen ruimschoots achter bij de verwachtingen van de Leiderdorpse D'66-ers. De PPR die nu nog in Leiderdorp zijn steuniractie ineens overstag waardoor een raadsmeerderheid ontstond die vóór het opnemen van burgers was. Slingerland over deze koerswijziging van de WD: "Beter ten halve gekeerd dan ten hele gedwaald". Slingerland legt desgevraagd uit waarom zijn fractie zo graag bur gers in de vijfde commissie wil hebben: "Als je alleen raadsle den in zo'n commissie zet loop je grote kans dat zo'n commissie de besluitvorming alleen maar voorkookt. Warmond is een klei ne gemeente. Daar moet je zo goed mogelijk gebruik van ma ken door zoveel mogelijk bur gers by de besluitvorming te be trekken. De afstand in Warmond tussen burgers en bestuur is ge lukkig prettig klein maar kan wat mij betreft niet klein genoeg zijn. Bovendien krijgt de nieuwe commissie zaken te behandelen zoals de wet openbaarheid van bestuur en dat zijn toch dingen die de burger rechtstreeks aan gaan". Over de bijzondere aard van de in de commissie te behandelen on derwerpen zegt hy "Iets is bij zonder als het niet gebruikelijk is. Maar daar is hier geen sprake tW twee zetels heelt zou met de stemming van gisteren waar schijnlijk niet meer terugkeren in de raad zeker nu de samen werking met de PSP niet door gaat. In combinatie met de PSP zou de PPR cijfermatig mogelijk 1 raadszetel kunnen redden. Oegstgeest In Oegstgeest een vrijwel identiek beeld als in Leiderdorp. De WD stijgt van 5 naar 7 zetels en wordt daarmee de grootste partij. Het CDA daalt hier van 6 naar 5 ze tels, terwijl de PvdA terugloopt van 3 naar 2. D'66 blijft op 2 ze tels staan en de PPR blijft op 1 zetel. Bij deze laatste is wel uitge gaan van het stemmenaantal voor de combinatie PPR/PSP/ CPN. I Wassenaar In Wassenaar zou de W^D haar machtspositie nog vesterken als het hier om gemeenteraadsver kiezingen was gegaan. Men stijgt daar omgerekend van 9 naar 11 zetels. De andere raadspartijen handhaven zich allemaal (CDA op 7, PvdA op 2 en D'66 op 1). van. Je zou kunnen aanvoeren dat de te behandelen onderwer pen te ingewikkeld zijn voor bur gers en dat er deskundigen voor nodig zijn. Als dat zo is dan zeg ik dat we verkeerd bezig zijn want dan zou het om zaken gaan die onszelf boven de pet gaan". 'Je staat er trouwens van te kijken wat burgerleden allemaal in brengen in commissies. Hun bij dragen zijn zeer nuttig omdat ze dikwijls contacten hebben die Wel zijn hier zoals gezegd de stemmen voor de linkse en de rechtse splinterpartijen respec tievelijk bij PvdA en CDA opge teld en is de puur plaatselijke Partij Wassenaar niet meegeteld. Zoeterwoude In Zoeterwoude is het meest opval lend dat het CDA zou dalen van 8 naar 6 zetels als het raadsverkie zingen waren geweest. De WD zou stijgen (van 2 naar 3 zetels). Progressief Zoeterwoude zou mogelijk stabiel blijven (op 3 ze tels). Waar de overige zetel naar toegaat is onduidelijk. PZ be staat hier uit een samenwerking van PvdA, D'66 en PPR. Deze combinatie is echter gescheiden de Provinciale Statenverkiezin gen ingegaan (PvdA en D'66 zelf standig en de PPR in combinatie met de PSP en CPN). wij niet kunnen leggen of niet hebben. Ze komen dikwijls met dingen op de proppen die je als raadslid door, noem het bedrijfs- blindheid, over het hoofd hebt gezien". Over de opvallende rol die WD- fractieleider Bonjer in deze kwestie heeft gespeeld zegt Slin gerland: "Ik begrijp daar eigen lijk niets van. Al die keren dat de commissie bestuurlijke aangele genheden ter sprake is gekomen Het bewonerscomité van de jonge ren stelt voor om de huren voor april alvast op de rekening van de gemeente te storten, in plaats van aan 'Huize Rijksdorp BV' te voldoen. De huursommen willen zij vaststellen aan de hand van normen die opgesteld zijn door de huuradviescommissie. De kans bestaat dat de .huren wor den teruggestort wanneer de ge meente geen officiële huurover eenkomst aangaat. In dit geval zetten de jongeren de huren op een gezamenlijke rekening, eventueel bestemd voor de stich ting Jongerenhuisvesting. 'Huize Nieuw Rijksdorp BV' heeft er in een schrijven aan de bewo ners op gewezen dat zij met hun advocaat nog in onderhandeling gaan met de gemeente. In de tijd dat het vonnis niet is uitgevoerd blijven volgens de BV de huur overeenkomsten die met de jon geren gesloten zijn, gewoon van kracht tot een maand na uitvoe ring van het vonnis. Volgens 'Huize Nieuw Rijksdorp BV' zijn de jongeren dan ook verplicht om de huren verder normaal aan haar te betalen. LEIDEN - Geboren: Edward Comé zv. J. Aandewiel en C. de Mol, Nancy dv. J. van der Mey en S.E.M. Laven, Raymond zv. J. Flam an en M. Bakker, Jeroen zv. G.A.M. Belt en L. Teeuw, Maarten Daniël Johannes zv. B.J.H. van Kempen en G.G.M. van Rijt, Hester Malu dv. H.G. Elzenga en C.E.M. Waaijer, Elisabeth Simone dv. J.L. Ver- heij en M.L.J. Waalwijk, Shahnaaz Zeni- ra Ghatoen dv. M.S. Dostmohamed en C.Z.G. Ghafoerkhan, Jacoba Cornelia dv. C.W. Ouwehand en B.N. Plug, Mar- loes Maria Hendrika Petronella dv. L.M. Baijens en M.E.M.J. Smets, Mehmet Si- nan zv. K.S. Yavuz en O.T.A. Jansen, Michiel zv. M. van der Plas en C.M. van Emmerik, Maartje dv. J. van Egmond en M. Heemskerk, Margaretha Cathari- na dv. I.A. Stokkel en C.P. Schild, Mar kus Jan zv. G. Oliemans en A. Hoevena gel, Linda dv. P.M. Oudshoorn en J.C. Haasnoot, Vivianne Brigitte Adriënne dv. Baron van Hövell tot Westervlier en Wezeveld, G.A.M. en A.J. van Vorselen, in het seniorenconvent (onder ling fractie-overleg, red) zei Bon jer telkens: "Alleen maar raads leden". Ik had dan ook altijd het gevoel alsof ik tegen een muur stond aan te schoppen. Progres sief Warmond heeft er samen met de WD voor gezorgd dat de bestuurder niet is vereenzaamd maar weer een stapje dichter bij de burger is gekomen", besluit de tevreden Slingerland. WIM KOEVOET DONDERDAG 25 MAART 1982 DONDERDAG Leiden - K&O-gebouw, Oude Vest 45, lezing 'Op de fiets door Noord-Ameri- ka', 20.15 uur. Stadhuis - verkeerscommissie, 16 uur; vekeerscommissie en raadscommissies ruimtelijke ordening, openbare werken volkshuisvesting, sport en recreatie, 17 uur; raadscommissies ruimtelijke orde ning, openbare werken, volkshuisves ting, sport en recreatie, 19 uur; raads commissies ruimtelijke ordening en fi nanciën, 20 uur Groenoordhallen - paasveetentoonstel- ling, 9-14.30 uur. Vrouwenhuis - Hooigracht 79, film over Nicaragua, 21.30 uur. Welfare-lokaal Rode Kruis - Leidseweg 33, Voorschoten, tel. 01717-3309, spreek uur voor invaliden, 19-20 uur. Architektenwinkel - Pieterskerkhof 18, vrij advies. 20-21 uur. Troef - Noordeinde 2a, Werkgroep Dienstweigeren, voorlichting en bege leiding dienstweigeren, 20-21.30 uur, tel. 216180/149324. Stats jongerencentrum - Haarlemmer straat 73. disco van 20-22.30 uur. vr soos van 15-17 uur. 't Spoortje - Berhardkade 40, spreekuur hulp- en adviesbureau WAO/WSW, 19- 20.30 uur, tel. 142505. Leiderdorp - gemeentehuis, commissie cultuur. 20 uur; commissie verkeer en vervoer, 20 uur gemeentehuis - hoorzitting over bezui nigingen op het vakonderwijs, 20 uur. Warmond - gemeentehuis, raadsverga dering, 20 uur. Oegstgeest - gemeentehuis, raadsverga dering. 20 uur. Voorschoten - Lindehoeve, folkmuziek, 21 uur. Zoeterwoude - gemeentehuis, raadsver gadering, 20 uur; gecombineerde com missievergadering, 19.30 uur. APOTHEKEN Leiden - de avond, nacht en zondags dienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van vr 19 tot 27 maart door: Apotheek Lei den. Zuid-West, Brahmslaan 20, tel. 763134; Apotheek Beker, Lijtweg 4, Oegstgeest, tel. 155482. WIJKVERPLEGING Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. ten noorden van de Rijn: 135604, tel. ten zuiden van de Rijn: 121753. Leiderdorp, Zoeterwoude Rd. - gezond heidscentrum Florijn 10, tel. 896193, spreekuur ma, woe, vr van 13-13.30 Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel. 154500. Voorschoten - gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan. tel. 01717-4641. Susanne Maijolyn dv. H.J. Tanke en J. Visser, Maartje Petronella Cornelia dv. D. Schaap en T.C. Remmelzwaal, Bian- ca Nicole dv. R E. de Preter en C.G. Baak, Jaap zv. K.J. de Bruin en G. Veer man, Lourens Charles Louis zv. S.W. Hofman en A. Zeeman, Eleonore Chris tine Agatha dv. S.W. Hofman en A. Zee man, Frouke dv. J. van Rijn en J. de Vreugd, Patrick zv. T.J.M. Eradus en J. Neuteboom, Dominique Chantal dv. J.M.A.F.M. Doove en I. Kiy, Bob zv. S. van den Berg en M. Geijteman, Anto- nius Johannes zv. A.H.F.J. Kanis en J. Ravensbergen, Paul Diedericus Corne lls zv. Th.E. Jansen en W.E. Dikken, Comelis Johannes Jozef zv. J.A.M. van Eeden en B.M.M. Verdegaal, Peter zv. L.D. Varkevisser en Z. Molhoek, Jo- chem zv. E.J. van der Mark en H. Kop pen, Lisette Maria dv. H.W.M. Neder- stigt en Th.M. Wilson, Siebe Ludovicus zv. H.C.B. Winnubst en A.G.F. Hooge- veen, Rolf zv. L.M.E. Schouteten en V.G.J.M. van der Wielen. Maria dv. M. Laaouaj en F. Lakrad. LEIDEN - Overleden: H. Valentgoed (1898) man, A.H.C. Burg- hart (1945) man, C. Bontje (1914) man, F.Z. Rama (197$) vrl., A.M.G. de Jong (1896) vrl. geh.gew. met W.J.A.G. Ber gers, W.J. Verwegen (1906) man, R. Ko- hjn (1968) man, J.M.P. Hoogendoom (1906) vrl., N de Mooy (1898) vrl., C. van der Mee (1904) vrl. geh.gew. met P. Homborg, C. Hes (1899) man, M. Jans sen (1891) vrl. geh.gew. met P.C. van Vliet, C.H. Gantvoort (1911) man, P.C. den Hoed (1886) vrl. geh. gew. met W. van Iterson, B. van Maanen (1913) man, D.C. Jesse (1914) man, W. Bavelaar (1903) man. J. Oomen (1904) man, M.J. op 't Landt (1905) vrl. echtg. van C.H. Voorsluijs. W.P. Holswilder (1885) man, W. Storm (1911) vrl. echtg. van L. Ro gier, A. de Jong (1967) vrl., S.G. de Groot (1917) man, J.S.F. Koek (1931) man, Th. Sliedrecht*(1931) vrl. echtg. van R. Kluy- ver, J.J. van Tongeren (1901) vrl. echtg. van C. Plasmeijer, W. Beij (1907) man, J. Slotboom (1911) man, J. Robbers (1924) vrl. echtg. van J.G.W. Diebeis, C.H. So- merwil (1900) vrl. geh. gew. met A.A. Le- get, P. Reumerman (1916) man, M. Rem melzwaal (1898) vrl. geh. gew. met C.A. Westdorp. P. de la Sainte Croix Marguez (1914) man, J W. van Leeuwen (1891) LEIDEN Overleden: A.N T. de Kruijf, geb. 18-7-1910 vrl.; A. Fokke, geb 31-1-1903 man; A. Oliver, geb. 20-9-1924 man; P A. Hoogcarspel, geb. 6—8—1905 man; A.J. van Biemen, geb. 25-9-1912 man; A.J. van Ginkel. geb. 18-1-1895 vrl. geh. gew. met C. Teljeur; F.C.S. Terborgh, geb. 20-9-1920 man; E.H. de Neeling, geb. 3-6-1910 vrl. echtg. van C.P. Wezelenburg; A. Freyee, geb 23-5-1911 man. D. Hon- ders, geb 13-7-1915 man, G. Bol, geb. 16-10-1893 vrl. geh. gew. met D. de Vries; J.H.C. Colla, geb. 17-1-1904 man; A. Woerlee, geb 11-12-1918 vrl. geh. gew. met E.J. Franse; C. Lems, geb. 1—9—1919 vrl. geh. van C. Spanjersberg; M. Jansen, geb. 6-4-1914 vrl. geh. gew. met C Pijper; J.L. Gunning, geb. 9-8-1924 man; A.M. Ooijendijk, geb. 17-12-1892 vrl geh. gew. met J.Th. Bousie; J. Bekooy, geb. 16-2-1934 man. D.H. de Beer, geb. 17-12-1922 LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave Uitgevers maatschappij Leidsch Dagblad B V Hoofdkantoor Witte Singel 1. 2311 BG LEIDEN Postbus 54, 2300 AB LEIDEN Telefoon: 071-144941 Geen krant ontvangen: tel 071-123143 tussen 18 00-19 30 uur (nab?zorging na 19 30 uur); zaterdag v vooruitbetaling te voldoen. Bij automatische overschnjving geen abonnementsgelden uitsluitend giro 3203571 t.n.v. Damiate Holding BV te Haarlem Kwartaalabonnement 57.35 Per post 79.70 Directie G Koopman Ptv. Alg. redactiechef: Aangestoten bij de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen correspondenten o a In: Bonn. Brussel. Londen. Parijs. Washington, Cairo. Commentator W F J. Wirtz I. 071-144941 tst. 222 PPR en PSP in Leiderdorp niet samen LEIDERDORP - De PPR en de PSP gaan in Leiderdorp niet samen de verkiezingen in. Gisteravond heeft het PSP- bestuur besloten niet ak koord te gaan met een punt uit de samenwerkinngsover- eenkomst. De PSP wil name lijk geen enkele medewer king verlenen aan een colle ge waarin niet-linkse partij en zitten. Een tussenvoor stel van de PPR, het college op haar daden beoordelen en niet in een college samen met niet-linkse partijen te gaan zitten, heeft het PSP- bestuur verworpen. Over dit standpunt moet de ledenver gadering nog een definitief besluit nemen. Jan Preenen, voorzitter van de Leiderdorpse PSP is teleur gesteld dat de samenwer king nu niet door gaat. Vol gens hem wist de PPR al zes maanden geleden dat de PSP geen enkele medewer king wilde verlenen aan een college van niet-linkse sig natuur. Warmond Een dergelijke vertekening in de vergelijkingen treft men ook in Warmond aan. Hier eenzelfde combinatie van PvdA, D'66 en PPR (Progressief Warmond). Globaal omgerekend zou de raadssamenstelling met de ver kiezingen van gisteren gelijk ge bleven zijn: 5 voor het CDA, 3 voor de VVD en 3 voor de PvdA. Gezien de inbreng van de PSP en de CPN (die landelijk erop vooruitgegaan zijn) op de geza menlijke lijst met de PPR zou men kunnen veronderstellen dat deze partij er in plaatselijk ver band samen met PvdA en D'66 op achteruit gaat. Daartegenover staat een grote cijfermatige winst van de WD, wat mogelijk een extra zetel voor de liberalen in Warmond zou betekenen. WARMOND - In de nieuwe War- mondse raadscommissie voor al gemene bestuurlijke aangelegen heden mogen burgers toch zit ting hebben. Warmonds 'vijfde commissie' staat voor vanavond weliswaar niet op de agenda van de gemeenteraad maar volgens burgemeester Hendrickx-Vlaar hebben B en W al besloten ge hoor te geven aan de meerder heid van de raad die zich tijdens de vorige vergadering verzette leidde tot een vertraging in de besluitvorming. Dat de commissie 'Abba', zoals ze in de wandelgangen wordt ge noemd, er moest komen, daar over bestond in Warmond geen verschil van mening. De samen stelling ervan daarentegen legde nogal wat tegenstellingen bloot, zowel in het college van B en W als in de raad. Op wethouder me vrouw Dalhuisen (PW) na acht ten B en W de gebruikelijke sa- zowel het CDA als de WD zich een voorstander van een burger- loze raadscommissie voor be stuurlijke aangelegenheden. Progressief Warmond was als enige fel tegen. De progressieven kregen in tweede instantie ech ter onverwachte steun uit de hoek van de liberalen. WD-frac- tieleider Bonjer, volgens PW- fractieleider Slingerland aanvan kelijk een der grootste pleitbe zorgers voor een burgerloze com missie, ging op aandringen van Raadslid Gerard Slingerland: "Je staat commissies

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 2