t Mannen en kinderen WOENSDAG 24 MAART 1982 Extra Spelen met kleuren Gedurfde kleuren, nonchalante vormen en nieuwe combina ties, dit zijn de belangrijkste elementen van de mannen mode voor het komende sei zoen. Wat voorbeelden daar van zijn: t-shirts in felle kleu ren als rood, blauw, mint- groen, gedragen onder een zomers blazer van seersuc- kerkatoen bij een bandplooi- enbroek of een bermuda. De accessoires zoals sokken, riemen, pochets en schoenen zijn, door de spelen met kleu ren, belangrijk geworden. Want wie met de mode mee wil gaan hoeft beslist niet op eens zijn stijl van kleden te veranderen. Hier en daar een kleurtje doet vaak wonderen. De thema's in de mannenmode zijn eigenlijk dezelfde als bij de vrouwen. Alleen ligt bij de mannen toch wat meer het accent op het sportieve. Mannenkleding mag gemak kelijk en comfortabel zijn, ook al is het de bedoeling dat pak naar kantoor te dragen. Zo kan de man in de marine- look kiezen voor een band- plooienbroek in een fijn ge streept dessin en een blauwe blazer maar hij kan, en dat is dan meer voor het weekein de, ook kiezen voor een ber muda en een boothals-t-shirt met "worstelmouwtjes" Voor hoogzomerse dagen is ook het visnet-t-shirt erg mo dieus. Echt mode voor de jeugd is de Plattelandsmode met te wij de en "te korte" broeken, op gehouden door bretels met daarop een hemd in opa streepje en een ruimvallend vest. Voor mannen die dat toch alle maal wat te woest vinden zijn er natuurlijk tal van blazer- pakken in beige en wit, ge maakt van een dunnen wol len stof of katoen, die gecom bineerd met kleurige spen cers, v-halstruien of polo- shirts toch heel actueel zijn. En als de man staat op een stropdas, maar ook een sjaal tje of choker staat bij de zo mers kleding erg leuk, dan moet het een gehaakte zijn. Documentatie en foto's C&A. - V&D, Kreymborg.Mac en Maggie, Van Gils, Internatio naal Wolsecretariaat. |De kinderkleding huppelt in het algemeen aardig mee met de volwassenenmode. We komen er dezelfde trends tegen. De voor de kindermo de typische preppy en colle-. ge-look handhaven zich maar ook de landelijke stijl, de marine, het Oosterse zien we in de kindermode. Daar naast is er een trend die ca sual heet en daarin komt de invloed van de sportmode heel duidelijk naarvoren. Voor dit seizoen zien we de strepen van de Amerikaanse base-ball te voorschijn ko men, in t-shirts, jacks en blousons. Ook de bermuda verovert zich duidelijk een plaatsje in de kindermode. Maritieme elementen vin den we terug in de rechte zeilbroeken, parka's en ano raks truien met grove ka bels. De piratenlook komt maar heel eventjes aan bod bij de kniebroeken met ve tersluiting. In invloeden van China en Japan op de kin dermode komt bijvoorbeeld tot uitdrukking in de kimo no-mouwinzet, de opstaande boordjes maar vooral in de dessins, borduursel, applica ties en afbiezingen. De landelijke stijl met ruches, stroken, volants en wijde aangerimpelde rokken is na tuurlijk typisch iets voor meisjes. De jongens doen het heel goed in hemden in een Een aardig beeld van wat de zomermode voor kinderen heeft te bieden. Van links naar rechts: jongetje in een fel rod- kuitbroek. waarop een overhemdje met a-sy metrische sluiting. Dan een meisje ineen 'felgekleurd katoenen jurkje met een zeezicht In net midden een kleuter in een zwart-wit gebloemd Provencaals jurkje. Het jongetje naast haar draagt een soort strandpakje en zijn buurdame is goed beschermd legen de regen in haar rood geruite jasje. opa-ruit. een mouwloos vest en een vrij wijde broek. Ver der zijn er voor de jongens tuinbroeken en werkmans jasjes. Documentatie en foto's Neder landse Mode Instituut, C&A en V&D. De jongeman links in een ber muda en een wijd t-shirt Zijn maatje draagt een soepel jack en een horizontaal gestreept po lo-shirt. Een fijne dracht voor sportie ve mannen, die met badstof ge voerde katoenen jack. De stre pen van het jack komen terug in het shirt dat hij er onder draagt. De vrij wijde witte pantalon heeft grote opgestikte zakken. Twee meisjes in matrozen- stijl, links grappig gestreept jurkje, recht een pakje waaronder een bedrukt t-shirt wordt gedragen. De jongen draagt een wielrenners t-shirt en bestempelde broek. Dit meisje draagt een blouse met matrozenkraag en een vrij strakke kniebroek ♦Drie voorbeelden van nieuwe shirt-vormen. Links een opa- streep-shirt met een wit op staand boordje, midden een kielmodel ook met een opstaand boordje en rechts een denim John Waynehemd. Wat minder opvallend gekleed zijn deze twee mannen. De pantalon die bij de blazer wordt gedragen heeft een heel fijn blauw streepdessin, ook het overhemd met het witte boordje is gestreept. Een gaatjes t-shirt dat in vele tinten te koop is (links). De jongen rechts draagt een "stonewashed" jack met een a-symetrische sluiting. Twee wat klassiekere model len in wol. De kleurcombinatie is blauw wit. De spencer wordt in de pantalon gedragen, zodat het ook weer de moeite waard is een mooie leren riem te kopen. Het is even durven maar als de zon zich even laat zien. zijn bermuda's voor mannen met een beetje fatsoenlijke benen ideale kledingstukken.

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 31