c Confectie Haute Couture I 1 Extra WOENSDAG 24 MAART 1982 Confectie, de mode die en masse wordt gemaakt en de haute cou ture, kleding die de klant op het lijf wordt gesneden, staan op de ze pagina tegenover elkaar. Het is weieens leuk je te vergapen aan kledingstukken waarin straks ongetwijfeld filmsterren en jet-setters zullen rondlopen. En van de haute couture vind je toch in de confectie weer trekjes terug, al is het alleen maar de roklengte - die tussen haakjes dit jaar weer net iets van de knie mag laten zien. Maar voor ons is de confectie toch wel wat belangrijker, daar hebben we deze zomer allemaal weer mee te maken. En hoewel je na tuurlijk moet dragen wat je pret tig vindt, kan het nooit kwaad de trends een beetje in de gaten te houden. Voor dit seizoen zijn dat: Marine (ook wel nautical of maritiem ge noemd), Piratenlook, het Platte land (met de Provence als inspi ratiebron), de Orient en een stijl omschreven als City Look. Daar naast zul je ook wel wat Pino- nierslook aantreffen. Kleding die doet denken aan de landverhui zers. In die serie wijde rokken, omslagdoeken en vestjes. Maar deze mode loopt eigelijk een beetje vooruit op de winter wan neer de Pionier echt helemaal aan bod komt. Marine De modelijn die als Marine door het seizoen gaat is een sportieve, met als hoofdkleuren blauw, wit en rood. Hier vieren broeken na tuurlijk hoogtij. Deze worden ge combineerd met bijvoorbeeld kraagloze jasjes, blazers met offi- ciersknopen, blousons met epau letten. Er onder kan dan een ho rizontaal gestreept truitje wor den gedragen, een blouse met contrasterend wit kraagje of een hoogopstaand boordje. De jur ken in deze serie, want die zijn er echt wel hebben vaak een matro zenkraag. Die matrozenkraag komt u ook tegen bij blouses en t-shirts, soms aangezet soms op gedrukt, wat een heel grappig ef fect kan geven. Piraten De Piratenlook heeft ook iets met de zee te maken, maar is veel uit bundiger, losbandiger, zou je misschien beter kunnen zeggen. Hier vinden we knielange broe ken, brede sjerpen in de taille, vestjes en hesjes, romantische blouses met woest veel kant en grote omslagdoeken. Platteland De Plattelandsmode is voor deze zomer heel duidelijk geïnspi reerd op de Provence. In deze kleding komt dan ook de wijde tentjurk voor, waarin veel vrou wen zich 's zomers prima thuis voelen. Meer kenmerkend voor de landelijke stijl echter zijn de wijde rimpelrokken, die in lagen over elkaar worden gedragen. En je moet niet gek staan kijken als na die kanten onderrok ook nog- eens een pofbroek tevoorschijn komt. Ook hier romantische vaak wijde blouses en kielachti- ge wijde kledingstukken. De kleuren in deze mode zijn vooral zwart, wit grijs met hier en daar wat rood. De dessins zijn ruiten, mille-fleurs - die stof geeft toch weer een beetje meer kleur aan de plattelandsmode en stre pen. Die strepen zijn geleend bij opa, zijn 's zondagse pak had zo'n klein wit/grys streepje. Van deze "oude" stof maakten de fa brikanten voor dames en heren broeken, blazers, vestjes en korte jasjes. Daaronder hoort dan een blouse met kant en soms een vlinderstrikje te worden gedra- gen.En als er een modelijn is waar de hoed toch heel duidelijk terug is, dan is het wel hier, want de Provence heeft een eigen hoed. Het is een grote strohoed met brede rand en ronde bol. Er kan een sjaal in de kleur van de kleding worden omgeknoopt. Oriënt Een samenbundeling van vele folklorestijlen is de Orientaalse- look. Inspiratie voor deze mode is opgedaan in de Arabische lan den en in China. In deze lijn ko men we de harem- en de zoua- venbroek tegen maar ook Chine se tunieken. Wie van spelen met kleuren houdt komt in de Orient zeker dubbel en dwars aan haar trekken. In de kleding is verder vrij veel goudraad verwerkt. Ook de brede ceintuurs en grote plat te armbanden hebben goudeffec- tén. City-look En tot slot de City-Look, de naam zegt het eigenlijk al een beetje. Kleding voor elke dag. Kleding ook die uiterst functioneel moet zijn omdat je er in moet kunnen rennen om de bus te halen maar die tegelijk geschikt is om even naar een receptie te gaan of klan ten te ontvangen. In deze serie dan ook mooie rechte rokken- ,goed gesneden bermuda's en elegante blazerpakken (ook met een lange pantalon). Daarnaast zie je in deze serie ook tuniek achtige jurken die over een broek kunnen worden gedragen. Modethema's dus waarin voor elke vrouw wel iets is te vinden en zo niet, dan is er altijd nog de naai- machine om een eigen mode te ontwerpen. Waar u even op moet letten: Kleuren: wit, zwart, grijs, beige, blauw, geel groen en rood. En het aantal kleurnuances is bijna ontelbaar. Het is echt een kwes tie van zelf combineren. Schrik vooral niet terug voor een com positie van mint-groen, laveldel- blauw en marineblauw. Durf eens wat. De dessins zijn strepen, ruiten, noppen en kleine bloemetjes. En ook daar geldt combineer er lus tig op los. Het materiaal is voor deze zomer 100% katoen. Informatie o.m. Nederlands Insti tuut voor Damesmode Amster dam. H. v.d. H. r Een heel grappig blousend shortje uit de collectie van C&A. Een kuitbroek met koordjes, een van de vele modellen die in de collectie van Kreym- borg zijn te vinden. Een romantisch mini-jurkje uit de haute-couture-collectie van de Italiaanse mode-ont werper Barocco. Van de Fransman Uivenchy is deze zeer lange geruite blou- son met daaronder een vrij nauwe rok. Het geheel in mari neblauw en wit. Het huis Chanel blijft ook deze zomer de oprichtster trouw. Dit pak is een typisch Chanel- produkt. Van witte flanel maakte Jean Patou deze wijde witte man tel met daaronder een bijzon der mooi geborduurde jurk. Op het hoofd laat hij een knalrode baret dragen. Deze matroosjes haalden hun kleding bij de Japanse ontwerpster Hanae Mori. Zij maakte deze matrozenpakken in een combina tie van wit en rood. Twee pakken van zijden-pop- lin uit de collectie van Ted Lapidus. Let vooral op de Op dit eenvoudige wollen jurk (blauw) maakt Guy Laroche een grote witte kraag. Een jurkje van Courreges uit gevoerd in witte crêpe met turkoise en roze strepen van poplxn. De bloemetjes zijn wit. Actuele felgekleurde zomerstrepen verwerkt in piratenbroeken met daarop t-shirt in eveneens vrolijke kleuren. Collectie C&A. Als je niet van broeken houdt toch meedoen met de maritieme look door deze gemakkelijke doorknooprok en daarop een leuke matrozenblouse. Collectie Mag en Maggie. De country-look van Mac en Maggie behoeft eigenlijk geen nade re uitleg. Stijlvolle broekpakken waarmee je vele kanten uit kant. Met een romantische blouse is het heel chique maar met een sportief topje en een matrozenpetje loopt u aardig mee in de marine-pas. Col lectie Claire Mode. Blouses en jurken met een wat vierkante, a-symetrische sluiting zijn dit jaar een bescheiden onderdeeltje van het mode-pakket. Hier twee modellen uit de collectie van V&D.

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 30