Serie op radio over andere kijk op dood RADIO TELEVISIE 'Overlijden' Boosheid om documentaire valt mee MAANDAG 15 MAART 1982 Radio - tv PAGINA 5 HILVERSUM (GPD) - An- ke Wartenbergh en Hans Wijnants zorgden samen voor vijf programma's over de rol van de dood in ons leven, die de KRO in de weken voor Pasen uit zendt. Vier programma's, waarin een greep uit talloze ge zichtspunten op het ge spreksthema gedaan wordt, en een vijfde uit zending waarin al het voorgaande nog eens wordt samengevat. Om misverstanden te voorko men, de serie sluit niet aan op de populaire, program ma's over sterven, ster vensbegeleiding, rouw, rouwverwerking, zelfdo ding, zelfmoord en de uit eenlopende vormen van hulp die de leek daarbij kan geven. Het gaat dit keer over een andere ma nier van tegen de dood aankijken dan in onze haastige, hygiënische cul tuur gebruikelijk is. Het begin van de serie. Hans Wij nants: „We zaten, net als nu, sa men aan een tafeltje te praten. Wat te filosoferen. Over het feit dat iemand tegenwoordig niet meer normaal dood kan gaan". Anke: „Het uitgangspunt was nu eens niet dat rouwproces, niet de vraag hoe ik het best mijn tranen kan deppen, maar een benade ring van de dood als een vanzelf sprekend en geaccepteerd deel van het leven. Doodgaan heeft al tijd te maken met iets van 'ik kan het niet meer aan'. De rode draad in ons programma is het abso luut niet bang voor de dood zijp". Hans Wijnants: „Met dit soort ge dachten zijn we begonnen. Het heeft niets te maken met Pasen, niet met de KRO, die ons ge vraagd zou hebben hier een pro gramma voor te bedenken. Het zijn onze eigen ideeën, waar An ke en ik het tussen de middag over hadden en die bijna vanzelf sprekend programma's zijn ge worden'. „De dood maakt van onze westerse elektronische samenleving nau welijks meer deel uit. Zo nu en dan sterft er iemand in onze om geving. Het kan ook wel eens voorkomen dat iemand al drie weken dood is voor de omgeving daar iets van merkt. De wel vaartsmaatschappij en de verzor gingsstaat hebben ervoor ge zorgd dat men nog slechts per ongeluk buiten de muren van het ziekenhuis, verpleeghuis of be jaardencentrum sterft. Vijftig jaar geleden ging de zieke nog naar het ziekenhuis om beter te worden, vandaag de dag doen ze dat meestal om te mogen ster ven. Daar lijkt het tenminste op". Anke Wartenbergh en Hans Wij nants hebben daar vier program ma's over gemaakt. En over de verbanning van de dood naar een donker hoekje, en hoe dat ook anders kan in de wereld. De eerste uitzending, dinsdag 16 maart, gaat uitgebreid in op de westerse, de oosterse en de Suri naamse kijk op de dood. En vooral op de rituelen die bij de dood en het begraven horen. Het verschil, om maar wat te noe men, tussen Surinaamse india nen en Amerikanen, die hun overleden piano-spelende vrien din achter haar vleugel opbaren. In de volgende uitzendingen komt de persoonlijke levensvisie aan de orde, met onder meer oud-minister Marga Klompé en publicist Anton Constandse. De derde uitzending richt zich op de kerk en de religieuze rituelen, zo wel de officiële leer als wat de mensen ervan plegen te maken. Het vierde programma is in zijn ge heel gewijd aan het stervenspro ces van een zuster in een non nenklooster. Vier nonnen vertel len over het ziekbed en het sterf bed van een medezuster en wat dat voor de kleine kloosterge meenschap te betekenen heeft gehad. De serie „Overlijden" wordt uitge Sammy Davis jr. zonden op dinsdag, te beginnen op 16 maart, steeds op Hilversu- m 2 van 16.30 tot 17.30 uur De laatste samenvattende uitzen ding is gedacht op Goede Vrij dag, via Hilversum 1 van 2 tot 3 HILVERSUM (GPD) - De hoe veelheid boze reacties die de KRO gisteravond kreeg op de tv-documentaire „Vijfjaar la ter" viel mee. Het program ma greep terug op de door Molukkkers gepleegde gijze lingen in 1977 in Bovensmil- de en de Punt en wilde vooral tonen hoe betrokkenen de drama's beleefd en verwerkt hadden. Naar schatting van samensteller Kees Boom- kens was ongeveer 40 pro cent van de reacties positief, zowel van opbellende Neder landers als Molukkers. „Het valt op, dat er heel weinig verhitte reacties bij zijn", al dus Boomkens. „Van Moluk se zijde wordt vooral op prijs gesteld dat de historische achtergrond nog eens is be licht. De positieve reacties van zowel de Nederlandse als de Molukse bevolking waren over het algemeen in de trant AMSTERDAM (GPD) - Sammy Davis jr. heeft het vak tijdens de oorlogsja ren geleerd van zijn vader en zijn oom. Gedrieën vormden zij het Will Mas- tin Trio, een zwarte revue- act voor de kleine dansza len. Junior werd in de tra dities van het zwarte amu sement onderwezen: zin gen, dansen, entertainen. Bill Robinson - een revue- artiest wiens einde min der voorspoedig zou zijn - vormde het grote voor beeld. Bijna veertig jaar na dato herdenkt Davis deze Robinson, alias Mr. Bojangles, nog altijd met het ge lijknamige lied. Zachtjes zingt hij de tekst („He jumped so high"), vederlicht maakt hij de bijbehorende danspassen. Het is een In Memoriam, wat indruk wekkend en tegelijk typerend is voor Davis zelf. Het slijtageproces waaraan zelfs hij - de eeuwig jonge, altijd kwieke entertainer - onderhevig is, zet namelijk door. Het is vier en een half jaar geleden dat Sammy jr. hier voor het laatst te zien was. En alleen dat simpele feit plus de wetenschap dat het hier handelt om een van de grootste entertai ners die de showbusiness rijk is geweest, geeft al cachet aan een galaconcert. Het werd in dit ge val gegeven in het RAI-congres- centrum. van: Bedankt, leuk program ma, meer begrip gekregen". Een kleine 60 procent van de telefonische reacties waren negatief en varieerden van kritiek op de Maleise onderti tels, angst voor nieuwe Mo lukse acties, angst voor min derheden in het algemeen („als ze ons maar niet de baas worden") en racistische tele foontjes (.je weet toch dat ze niet te vertrouwen zijn"). De Molukse organisatie Badan Persatuan en het Neder Vier en een half jaar is een lange periode voor een artiest die in de herfst van zijn loopbaan is aange land. De glamour van het vak is er nog. De persoonlijke uitstra ling, het aureool, het charisma, of hoe je dat magisch zinderende ook wilt benoemen dat grote ar tiesten tot hun dood (Mae West, straks Mariene Dietrich) omrin gen. Maar het is tegelijkertijd ook het aspect dat sterren als Davis weerhoudt om het op te geven, te erkennen dat het zo wel genoeg is geweest. In „I gotta be me", dat hij aankondigt als „very spe cial to me", wordt zijn belijdenis verwoord: „I won't settle down or I won't settle for less". Rust is er voor Sammy jr. niet bij, een betrekkelijke anonimiteit al evenmin. Dat wordt dus sterven in het harnas, en voordat het zover is trachten om de legende levend te houden. Het concert dat Davis nu heeft ver zorgd, verschilt nauwelijks van dat van november 1978. Toen ging het er hoogstens wat ge- stroomlijnder aan toe, omdat met behulp van achtergrondpro jectie flashbacks in het njke verleden werden gemaakt. Nu is die poppenkast afgeschaft, mis schien was het ook een kosten verhogende factor. Wat overblijft is een concert dat uit twee delen bestaat, en hoofdzakelijk laat zien dat Davis nog nauwelijks danst of als entertainer vinding rijk bezig is. Voor de pauze zingt hij slechts „It only takes a mo ment". „Where or when", „When I'll fall in love with you" en „I lands-Molukse Landelijk Ac tiecomité (LAC) hebben vori ge week via de rechter tever geefs geprobeerd uitzending van de documentaire te voor komen Deze organisaties meenden dat de uitzending oude wonden zou openrijten. Boomkens, die de stemming in Bovensmilde nog vlak voor de uitzending gepeild heeft, constateerde dat de uit spraak van de rechter in de Molukse gemeenschap geac cepteerd werd en dat men een afwachtende houding aannam „Er was wel enige onderhuidse spanning, maar echt onrustig was het er niet", volgens Boomkens. Een klein aantal opbellers gaf geen mening, maar had slechts behoefte aan meer in formatie. waarbij opviel dat er veel interesse was in de na bestaanden van de Neder landse slachtoffers. gotta be me" (een nummer dat met zijn oplopende toonhoogte gelijkenis vertoont met de klas sieker ..It must be him"). Daarna maar snel naar de koffieka mer gevlucht omdat de „special guest" van Davis jr. Donna Lyn don blijkt te zijn. een zangeresje van het type dat je veelvuldig in de betere nachtclubs tegenkomt en dat nog altijd probeert gewin te oogsten met belegen materiaal van Shirley Bassey Als Lyndon dan ook nog de verkeerde bewe gingen en babbels maakt, slaan bij het voltallige publiek de stop pen door. De finale van de show toont het weliswaar versleten, maar nog al tijd sentimenteel en nostalgisch stemmende talent van Davis Hij zingt zich met zijn warme en vas te stem door een aantal stan dards heen zoals New York New York, I write the songs, The lady is a tramp, Candy man. This is always, Come rain or shine, Sin ging in the rain en What kind of fool am I?, maar er is nog iets meer. Heel aardig is zijn „improvisatie" op een strakke, swingende drumbeat, waarin hij a la Al Jar- reau instrumenten nabootst met zijn strottehoofd en stemmig is zijn ode aan Bill Robinson. Voor het overige is het geschiedenis. Op het thema „As time goes by" maakt Sammy perfecte, maar zeer vertrouwde karikaturen op Humphrey Bogart, Jimmy Cag- ney, James Stewart. W. C Fields, Marlon Brando en Dean Martin- En nog net met van zichzelf, maar dat is onvermijdelijk. Tnest? C'est la vie. JOHN OOMKES HILVERSUM I TROS: 18.06 Aktua. 18.42 Molen aan de Floss, hoorspelserie. 19.02 Tros- country. 20.03 Een mindje Frans. 20.30 Peekei: ongezouten. 21.02 Lichte muz. 22.02 Aktua-sport. NOS: 23.02-24.00 Met het oog op morgen. AVRO: 0.03 Easy listening. 0.02 AVRO's Service Station. 6.02 Auto in? AVRO aan. HILVERSUM II NCRV: 18.00 Nws. 18.10 Hier en nu. 18.20 Theaterorgelbespeling. 18.30 Bond zonder Naam. 18.50 Er is meer dan Grote Pier. 19.00 Gospelmagaz. 19.30 Steen in de vijver. 20.30 In be weging. 20.45 Onder de kop. 21.00 Bij de tijd. TELEAC: 21.30 Parions en (6). 22.00 Algemeen voorlich- tingsprogr. NCRV: 22.30 Nws. 22.40 Banden met muziek. NOS: 23.00 on Hood. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM III NOS: 18.04 De Avondspits. AVRO: 19.02 Praatpaal. 20.Q2 Folk live. 20.30 Het Steenen Tijdperk. 21.15 Blues, HILVERSUM IV KRO: 20.00 Geestelijke Üederen. 20.20 Sacre du printemps'(2). 21.15 Klass muz. 22.30-23.00 Muziek op DINSDAG 16 MAART I HILVERSUM I AVRO: 7.02 Auto in? AVRO aan (7.30 en 8.30 Radiojourn. 7.02 en 8.06 Per saldo). 9.03 Steunpunt. 9.08 Ar beidsvitaminen. (10.03 De zand bankshow). 10.30 BMIELS EN Co. 11.03 Uit is in. 11.15 Componisten portret. 12.03 Platenscala. 13.06 Ra diojourn. 13.20 De AVRO Diligence. 13.56 Per saldo. 14.03 Gevar. progr. 15.52 De zandbankshow. 16.03 Her- sengymn. 16.30 Kom er maar eens bü-17.52 Per saldo. 17.55 Meded. HILVERSUM II KRO: 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgymn. 7.20 Het levende woord. 7.30 Nws. 7.35 Echo. (8.00 en 8.30 Nws). 9.00 Scheepspraat. 9.05 Gymn. voor de huisvrouw. 9.15 Werkbank. 9.25 Wa- terst. 9.30 Nws. 9.33 Wel en wee in nNederland. (10.30 Nws.). 11.00 Schoolradio. 11.30 Nws. 11.33 Ratel. OVERHEIDSVOORL.12 16 Uitz. voor de landbouw. KRO: 12.26 Me de. tbv land- en tuinbouw. 12.30 Nws. 12.36 Echo. 13.00 Nws. 13.10 Goal. 13.30 Nws. 13.33 Schoolradio. 14.30 Nws. OPEN SCHOOL: 14.33 Egnels voor begvnners. herh. 14.47 refht op (5). KRO: 15.03 Postbus 900. 15.10 Het hart op de tong. 15.32 Geen verboden toegang. 16.32 Babyion. 17 30 Nws. 17.36 Echo. HILVERSUM III VARA: 7.02 Felix Meurders -* Luis Verschuur - Erik Post. 9.30 Willem van Beusekom - Roel Koeners. 10.30 Frits Spits - Roel Koeners. 12.30 VI- P-spel. 13.30 Peter Holland - Erik Poet i 5 an PnDkrant. HILVERSUM IV TROS 7 00 Nws 7.02 Specialiteiten a la carte <8.00 Nws). 9.00 TROS Klassiek presenteert9.30 Van heinde en verre. 10.00 Opus tien tot twaalf. 12.00 Intermezzo 13.00 Nws. 13.05 De meest verkochte klassieke tien. 13.25 Koororen en korpsen. 18.20 Nieuws voor slechthorenden TELEAC 18.28 Vaarbewijs. TROS 19.00 Donald Duck's misdaad. Teken film. 19.10 Simonskoop. Filmmagazine. 19.40 Buona sera, mrs. Campbell. Speelfilm uit 1969 met Gina Lollobri- gida, Shelly Winters, Phil Silvers. Pe ter Lawford, Telly Savallas e.a.: In het Italiaanse plaatsje San Forino zal een reünie plaatsvinden van Amerikanen die daar tijdens de oorlog waren gele gerd. Iedereen verheugt zich op de ko mende festiviteiten, behalve Mrs. Car- la Campbell. Zij doet zich voor als „weduwe" van een gefingeerde oor logsheld, waarvan zij een - inmiddels al grote - dochter heeft. De waarheid is echter dat zij tijdens de oorlog met drie Amerikanen een verhouding heeft gehad en niet weet wie de vader van haar kind is. De drie „vaders" stu ren echter iedere maand gepeperde cheques naar Italië, waarvan Mrs. Campbell en haar dochter royaal kun nen leven. De drie „vaders" komen - vergezeld van hun echtgenotes - naar de reünie en willen kennis maken met „hun" dochter... NOS 21.30 Journaal TROS 21.55 Misdaad op de renbaan. TV-serie met Mike Grilym, Roy Alon, Mick Ford, e.a.: „De dood van Torcellino". Privé-detective Sid Halley en zijn hel per Chico Barner krijgen de opdracht de dood van een waardevol renpaard te onderzoeken. Als zowel eigenaar als trainer van het paard onvindbaar zijn, en het paard vóór zijn dood ook al eni ge malen in levensgevaar blijkt te zijn geweest, begrijpt Sid dat hier iets niet in de haak is. 22.45 Ze willen wel, maar ze hebben niet. Film van Max Appelboom over eeh Simavi-project in Zaire. Het pro ject in kwestie betreft de gezondheids zorg in Vanga, een arme plattelands- streek, waar de bewoners simpele me dische hulpposten hebben opgezet. De vereniging Simavi houdt zich bezig met gerichte hulp in het medisch vlak in niet minder dan 36 landen van de Derde Wereld. Het uitgangspunt van Simavi is de mensen in de Derde We reld te helpen en hen in de eerste plaats te leren zichzelf te helpen. De vereniging verleent deze hulp in de vorm van concrete, vaak heel simpele middelen, die de mensen ter plaatse in staat moeten stellen een op hun eigen situatie toegesneden medische infra structuur op te bouwen. 23.15 Tros Sport-Extra. Samenvatting van de halve finales en finale van het tennistoernooi in Munchen. NOS 00.10 Journaal 00.15 Nieuws voor slechthorenden DINSDAG NOS-NOT 10.00 Schooltelevisie: Kijk mij nou. 10.30 Dieren in actie; 11.00 Wij leven ervan; 11.30 De spijker op z'n kop. 13.00 - 13.05 Nieuws voor slechthoren den 14.30 Schooltelevisie: Alle stemmen gelden. NEDERLAND 2 18.30 Staatsloterij 18.35 Sesamstraat 18.50 Jeugdjournaal VARA 18.59 Tarzan, heerser van de jungle. Te kenfilmserie: „De amazoneprinses". 19.23 Jan J. de Bom voorheen de kin dervriend. Vandaag: „Integriteit". Wieteke van Dort, Aart Staartjes en Joost Prinsen behandelen brieven van kinderen. NOS 20.00 Journaal VARA 20.27 Achter het nieuws. In deze uitzending van Achter het Nieuws een debat tussen de minister van economische zaken, J. Terlouw en de fractievoorzitter van de WD in de Tweede Kamer, H. Wiegel. Het debat zal worden geleid door Henk van Hoorn. 21.10 Eindelijk van school. Zesdelige serie voor en door jongeren die van school gaan: „De derde week". Mrs. Tinnersley brengt haar zoon Sen thee op bed. Maar als ze op de grond Dikey aantreft, die door zijn vader uit huis is geschopt, is ze onaangenaam verrast. Het is de dag dat Dikey naar zijn solli citatiegesprek moet. Om een behoor lijke indruk te maken leent hij een pak.,. 21.35 Ombudsman. Frits Bom stelt za ken aan de orde van mensen die maat schappelijk in de knel zitten, overhe den die niet goed functioneren en heel mensen die het slachtoffer worden van ambtelijke molens. 22.05 De Vereenigde Staat. Tragikomi sche serie met Beau Bridges, Helen Shaver e.a.: „Een aangrijped verhaal". Libby kan het niet zo goed vinden met de huisvrienden van haar ouders. En dat is zacht uitgedrukt. Zoveel opge kropte emotie, woede en haat, had Ri chard niet van zijn lankmoedige vrouwtje verwacht... 22.30 Pisa. Of wat er weer scheef zat de ze week. Een kort maar hevig pro gramma door Henk Spaan en Harry Vermeegen. 22.40 Sonja op maandag. Aan Sonja's tafel vanavond o.m. een ge sprek over de statenverkiezingen met Hedy d'Ancona (PvdA) en Eegje Schoo (voorzitter Emancipatieraad). Voorts zal aan het publiek de vraag worden voorgelegd of men gaat stem men en waarom (niet). Aan deze uit zending werken mee Marjes Benoist en Elaine Page. 23.40 Zendtijd vrije gedachte. Anti-dis- criminatiewet en de vrijdenkers. NOS 24.00 Journaal 00.05 Nieuws voor slechthorenden 18.05 Sesamstraat 18.20 Klein, klein kleutertje. Kinder programma: Een filmpje over moeder kat met haar vier kleintjes; Tekenfilm „Peter en de draak"; en een liedje van Jules De Corte. 18.35 Open school: Beraber (6). Wij zijn nog altijd vreemdelingen. 19.10 Charlie Chaplin. „Een avondje in het variété". Korte komische film. 19.27 Uitzending door derden. Een pro gramma van de Stichting Syndicale Omroepvereniging. 19.37 Toto-wedstrijden, mededelingen en programma-overzicht 19.45 Journaal 20.10 Weerman 20.15 Terugkeer naar Brideshead. Elf delige Britse televisieserie van Charles Sturridge en Michael Linsay-Hogg naar het gelijknamige boek van Eve lyn Waugh. Met Jeremy Irons, Antho ny Andrews, Diana Quick, Laurence Olivier en Claire Bloom. (Afl.5): „Stille drinker". Nieuwjaar 1925 brengt Char les Ryder door op Brideshead. Hij ont moet er Sebastian en Mr. Samgrass. Sebastian blijkt tijdens de kerstdagen weer te zijn losgeslagen en Lady Marchmain heeft alle sterke drank op Brideshead verboden. Sebastian is echter vast van plan dat drankverbod te omzeilen. Hij deelt de familie mee dat hij zal deelnemen aan de jachtpar tij op het kasteel. Charles vertrouwt hij echter toe dat hij de eerste de beste gelegenheid zal aangrijpen om zich te bedrinken.... 21.05 Sportshow 21.50 Sint-Patrick. Ierse documentaire van Gerry Murray met Bosco Hogan, Angela Harding, Marion Richardson en Stephen Flitton Deze documentai re probeert een verantwoord beeld te geven van Patrick, Ierlands nationale heilige, zonder in te gaan op de talrijke historische vragen die nog rond zijn fi guur bestaan. Het is een documentaire met gedramatiseerde fragmenten over Patricks leven, over het Ierland van zijn tijd, over de kerstening van het land en over de cultus van de heilige. 22.40 Journaal 22.55 Open school: Handel en wandel. Middenstandsopleiding. DUITSLAND 1 WDR 18.00 Nils Holgersson. „De smid van Da- larna". Tekenfilmserie. 18.30 Beelden uit Duitsland 18.40 Wie das Leben so spielt. TV-serie De postbode Gustav Fein gaat met pensioen. Maar hij gaat zich bemoeien met de huishouding, dit tot ergernis van zijn vrouw. 19.15 Hier und Heute. Actualiteiten. 19.45 Wo man sich bettet. „Die Mutti Brummi". 19.59 Programma-overzicht 20.00 Journaal 20.15 Steckbriefe. „De boer". TV-serie over vijf ex-gevangenen: Franz Schrem keert terug naar zijn boerde rij. Hij weet dat zijn dorpsgenoten hem niet lastig vallen. Thuis is zijn oudste zoon de baas geworden. Hij wijst er de jongen op dat hy de zaak weer wil leiden. 21.15 Kontraste. Magazine uit Oost en West. 21.45 Bitte umblattern. Informatief ma gazine. Portret van de Bee Gees, Pier re Brice en Mel Brooks, de grote hu morist uit Hollywood, Shere Hite, schrijfster van sex-bladen en Chris de Burgh. 22.30 Thema's van de dag 23.00 Die Achtzehnjahrigen. Indonesi sche speelfilm uit 1981: Een liefdesge schiedenis die zich afspeelt in een ont wikkelingsland. Na de dood van zijn vader moet Edo zijn studies opgeven. Hij vindt werk bij een spoorwegmaat schappij. Maar zijn schoonvader vindt dat Edo niet in aanmerking komt als huwelijkskandidaat voor zijn dochter Ipah. 00.45 Journaal DINSDAG 08.30 Schooltelevisie 09.25 Sesamstraat 10.00 Journaal 10.03 Steckbriefe. „De boer". TV-serie over het lot van vyf gedetineerden. 11.05 Die kostbare Stunde. Documen taire over Marseille. 12.05 Terugblik 12.25 Kontraste 12.55 Persoverzicht 13.00 - 13.15 Journaal 16.10 Journaal 16.15 Stippvisiten. Muzikale documen taire die zich rond het water van Ham burg en Helgoland afspeelt. Medewer kenden: Peter Petrel, Ingrid Peters en de Violer Tanzgruppe. 17.00 Klamottenkiste. „De autoraces". TV-film voor de jeugd met in de hoofdrol Charlie Chaplin: Charlie heeft geen geld, maar het autorennen wil hy meemaken. Dus wringt hy zich op de tribune. De pechvogel krijgt gro te moeilijkheden 17.15 Die Leute vom Domplatz. „Vlucht uit de stad". Historische jeugdserie Om geld voor de stadsmuur te vinden is het plan ontstaan om accynzen op bier te innen. Het volk kan deze nieu we regeling echter moeilijk accepte- 17.50 Journaal DUITSLAND 2 18.20 Kreisbrandmcistcr Fclix Martin. TV-serie over de belevenissen van een brandweerkorps: Tijdens het spelen valt een neefje van boer Harm. n in een put. De jongen is zwaar gewond. De brandweer biedt hulp. 18.57 ZDF - Ihr Programm. Programma- overzicht. 19.30 Die Pvramide. Spelprogramma onder leiding van Dieter Thomas Heek. Gast: Tom Hochegger en zyn schimmel. 20.15 Wie wurden Sie entscheiden? „Naamsverandering". Moeten kinde ren van gescheiden ouders, nadat de moeder opnieuw is getrouwd, een nieuwe familienaam aannemen. Franz Tatzel procedeert tegen zyn ex-vrouw Eleonore, omdat zy haar twee kinde ren de achternaam heeft gegeven van haar nieuwe man. 21.00 Journaal 21.20 Erzahlung eines Unbekannten. Film: Stephan krijgt de opdracht zich bij de Orlows aan te bieden als die naar. Vader Orlow is een aanhanger van de tsaar en moet bespied worden Orlow wordt aangenomen als lakei. Stephan moet voor de heer des huizes een brief afgeven bij Sinaida, de min nares van Orlow. 22.55 Die kostbare Stunde. Franse do cumentaire uit 1980 van René Allio over de stad Marseille. 23.55 Journaal DINSDAG 10.00 - 13.15: Programma-overname Duitsland 1 16.30 Mozaiek. Magazine voor de oudere generatie. Onderwerp „Scheiden op zestigjarige leeftyd?". Presentatie In geborg Thomé. 17.00 Journaal 17.10 Manni der Libero. „Voor Walter is bet voorby". Jeugdserie Het wordt een sleur voor Manni by zyn voetbal club. Momenteel interesseert hy zich meer voor de ziekte van zyn vnend Walter die blind dreigt te worden Ook het afscheid van Bettina valt hem 17.40 De draaischijf. Gevarieerd pro gramma met als gast: Anne Bertucci. 18.00 Sesamstraat 18.30 Telecollege. Scheikunde. 19.00 Culteer en wetenschap. Olie uit de Noordzee. Een uitdaging voor de tech niek. 19.45 Journal 3. Regionaal nieuws. 20.00 Journaal 20.15 Maandagavond op drie. Een avond met Goethe. Deze dichter was zyn leven lang ongelukkig Aan deze uitzending werken mee de architect Hugo Kukclhaus, de neuroloog Man fred Heuser. Manfred Eigen. Klaus Schroter en Leo Kreutzer 21.45 Wij antwoorden. R| w Hg m schouwers. 22.00 Der erste Schnee. TV-spel van Walter Weber mot André Frei en Daphne Wagner Silvia, een jonge ac trice, ziet haar relatie met Toni beëin digen Zy leert nu de betrouwbare Al- bert kennen maar dan keert Toni terug DINSDAG 08.00 Tele-gymnastiek 08.30 Schooltelevisie 09.25 Sesamstraat 10.05 - 12.20 en 17.00: Schooltelevisie 17.30 Einfuhrung in die Simulations- technik (10).

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 5