Leython langs Radius Heren Saturnus handhaven zich LZ wint sleutelduel Van der Wiel start NK met twee remises Roomburg kruipt naar koppositie na zege op Alliance PAGINA 16 DO/ST Sport MAANDAG 15 MAART 1982 LEIDEN - De resultaten van de hockeyclubs in de regio waren het afgelopen weekeinde wisse lend. Waar de heren van Leiden door verlies tegen Kraaien wat minder sterk op kop kwamen te staan in 1B. kroop Roomburg juist naar de kop door te van rivaal Alliance ir Leiden - Kraaien 1-2 De Leiden-hockeyers hebben het voordeel van de thuiswedstrijd niet kunnen benutten en gleden uit tegen middenmoter Kraaien waarvan de velden waren afge keurd. De ruststand werd be reikt met een 1-0 voorsprong voor Leiden. Het velddoelpunt werd gemaakt door Edwin Dek ker na een combinatie met Wou ter Eyckenhout. Het vlotte niet in de tweede helft met Leiden dat al zijn strafcorners zag mis lukken. Twee verdedigingsfou- ten braken Leiden zwaar op doordat Kraaien hier even zo veel keer van wist te profiteren en de overwinning greep. Haaskarap - Forescate 3-2 Forescate speelde sterk in de ver dediging en op het middenveld, maar faalde vooral in de eerste helft in aanvallend opzicht. Haaskamp kwam nog voor rust op 1-0. Na rust bouwde Haas kamp uit via een strafpush naar 2—0 en met nog een kwartier te spelen indirect uit een strafcor- ner naar 3-0. Forescate liet een kans om te scoren liggen doordat Mark van 't Noordende faalde bij de strafpush die over het doel werd geschoten. In de laatste fa se ging Peter-Jan Rubingh zich voor de Voorschotenaren - meer met de aanval bemoeien en gaf de goede passes waar Van 't Noordende en Jelmer Siersema in de laatste minuten van de wedstrijd uit konden scoren. Roomburg - Alliance 1-0 Het duel tussen Roomburg en Al liance was van groot belang om goed in de race te blijven voor het kampioenschap. De Heem stedenaren moesten opboksen tegen een hechte Roomburgver dediging die geen fouten maak te. Roomburg verzorgde zijn veldspel goed en verwierf zich vele kansen om te scoren. Na twintig minuten spelen sloeg Kees Wendt de strafcorner in, die door de Alliance-goalie niet goed werd weggewerkt. Luuk Riet veld greep die kans voor de Lei- denaars en pushte hoog in de touwen: 1-0. Tot de rust over speelde Roomburg de gasten. Ook in het tweede bedrijf weinig kans voor Alliance dat zeer strak werd gedekt en nauwelijks tot een goede aanval kwam. Alliance - Noordwijk 1-0 In de afgelopen zaterdag gespeelde inhaalwedstrijd hebben de Noordwijkse hockeyers geen succes gehad om wat punten te vergaren om van de onderste plaats op de ranglijst af te ko men. Alliance was de betere ploeg en heeft dat eigenlijk ma ger tot uitdrukking gebracht in de score. Het enige doelpunt werd voor de Heemsteedse ploeg gescoord vijf minuten voor de doelwisseling. Bleiswijk - Alecto 0-1 Op een erg slecht veld heeft Alecto zijn tweede plaats in de derde klasse B kunnen consolideren door het winnende doelpunt ge maakt uit een strafcorner. Maar ten Coppes schoof door naar En ne van Ham die raak schoot Dit gebeurde ver in de tweede helft van een verder slechte partij. Dames Rotterdam - Leiden 2-1 De dames van Leiden hebben bij de lijstaanvoerder Rotterdam in de eerste klasse B erg aanvallend gespeeld. Door de feilloze straf corner van Rotterdam was het al na tien minuten 1-0 voor de thuisploeg. De dames van trainer Ruud Hartman Kok bleven ge concentreerd aanvallen die rom melig werden afgewerkt. Even in de tweede helft liep de Rotter damse kampioenskandidaat uit door er 2-0 van te maken. Lei den deed nog iets terug door Andrea van Driel die een kwar tier voor tijd fraai scoorde door een velddoelpunt in de verste hoek te knallen. Crayenhout - Roomburg 4-2 De hockeysters van Crayenhout hebben Roomburg van het be- ginsignaal af op een hoog tempo getrakteerd. Na 25 minuten stond de thuisclub met 3-0 voor. Voor de doelwisseling kwam Roomburg iets terug door een doelpunt van rechtsbuiten Wi- vien Kuipers. Vijf-minuten na de hervatting schoot Joke van der Drift raak uit een strafcornersi- tuatie: 3-2. Roomburg herstelde van het zwakke begin en het duel ging verder gelijk op. De goed keepende Daphne Biekart stopte een strafpush die werd genomen Marleen van Schaik voor Crayenhout. Nog een doelpunt tegen maakte Roomburg verder kansloos voor een goed resultaat. Forescate - HDS 6-0 Een moeizaam eerste kwartier voor de Voorschotensen die zich daarna goed herstelden en met de regelmaat van de klok doel punten maakten tegen HDS. Do- ran van der Kloes maakte 1-0 en Liesbeth v.d. Burg zorgde voor 2-0 met rust. Van der Kloes 3-0 en Eveline Kimman 4—0 beiden uit strafcorners. Het vijfde doel punt kwam tot stand na een solo van Jasmine Noordberg waarna Els de Buvry het scorend tikje gaf. Het was weer Doran v.d. Kloes die attent aanwezig was en 6-0 scoorde na een in eerste in stantie door de HDS-keepster ge stopte slag uit een strafcorner. Noordwijk - Alecto 1-2 Door het niet meedoen van spel- m aak ster Jet van Driel trad Noordwijk verzwakt aan tegen Alecto. Dat had geen invloed op de strafcorner die Renate v.d. Bent na vijf minuten verzilverde tot 1-0 voor Noordwijk. Yvonne van Waesberg zorgde voor de ge lijkmaker door na een knappe solo hoog in de touwen te schie ten. Na de rust een gelijkopgaan- de wedstrijd die in winst werd omgezet voor Alecto na fraai pas- seerwerk van Yvonne van Waes berg die Patricia van Stekelen burg in staat stelde de winnende goal te maken. Dames Gemini gelukkig tegen PVC LEIDEN - In de volleybalcompetitie boekten enkele "Leidse" teams opvallende resultaten. In de tweede divi sie wonnen de Gemini dames weliswaar enigszins geluk kig van PVC en in de promotieklasse heren versloeg Leython de koploper Radius met 3-0. De strijd in de divisies leverde voor de Gemini heren tegen koploper Spirit een verwachte nederlaag op. Toch werd het beslist geen eenzijdige partij en Gemini wist zelfs nog een set op zijn naam te brengen tegen de Barendrechters. (15-10, 15-8, 14-16 en 15-13; 3-1). LUSV verloor van Ruiter. Eigen-'' lyk was het een vrij kansloze ne derlaag. Toch blokten de studen ten nog veel, maar de eigen aan val was, met uitzondering van Roy de Roo, onvoldoende (15-10, 9-15, 15-11, 15-9; 3-1). In de dames-divisie behaalde Ge- I mini een fortuinlijke overwin ning op PVC. De ploeg had het voordeel dat PVC een spelver- deelster miste en dat Annemiek v.d. Horst (ex-international) ei genlijk te ziek was om te spelen. Toch liet volgens coach Broere Ge- j mini zich te veel imponeren, want zijn dames speelden beslist een goede wedstrijd (15-10,12-15, 15-7, 17-15; 3-1). Leython ging in een matig gespeel de partij maar ternauwernood ten onder tegen de nummer 2 Be Fair. De eerste set werd duidelijk door Be Fair gewonnen, maar de tweede dankzij flitsend spel van Christel Verwoert door Leython. Ook de derde leek riaar de Lei- derdorpse dames te gaan, maar Be Fair kwam nog net op tijd te- j rug. Ondanks de vechtlust ging ook de laatste set door een aantal slordigheden voor Leython ver loren (9-15, 15-12, 11-15, 9-15). NOVO startte goed tegen promo tiekandidaat Compaen, dat geen moment de kans kreeg het eigen spel te ontwikkelen: 15-11. Daar na echter zakte NOVO ver weg en men ging volledig de mist in. j Omdat ook de aanval het volle dig liet afweten, finishte Com paen simpel: twee maal 7-15. Tot 2-8 mocht Compaen doorgaan, waarna een wisseling - Joke v. Maastricht en Mirjam Borsje kwamen binnen de lijnen - het Slecht boekte Gemini een regelmatige 3-1 overwinning op MVC uit Maassluis (15-11, 11-15, 15-9, 15- 8). In de promotieklasse-heren is de strijd aan de top weer volledig opengebroken door de 3-0 thuis zege van Leython op Radius 2. Leython had zich goed geprepa reerd op de 2e ontmoeting. De ploeg startte furieus en liep on der toejuichingen van het talrij ke publiek naar 6-0. Maar Radius kwam helemaal te rug. Een time-out van de coach werkte inspirerend en o.l.v. Er- win Bergsma en Wim Schouten werd het binnen een kwartier 15- 8. Ip de tweede set werd met tempo en de gevreesde opslag van Ad Kerkhof Radius goed on der druk gehouden. Ook Chris Verwoert groeide naar grote hoogte en onder veel spanning werd het nu 15-10. Toen in de derde set de verwachte terugval goed werd opgevangen en Ruud Lutgenhuis steeds vaker scoorde kon er eigenlijk niet meer verlo ren worden: 15-8 (3-0). Zevenhui zen - NOVO was een gelijkwaar dige wedstrijd. Nadat de eerste 2 sets via 14-16 en 15-7 verdeeld waren ontspon zich een span nende derde periode, waarin NO VO een 14-5 achterstand nog bij na inliep: 15-13. De vierde bracht de ploegen weer in evenwicht: 14-16. Novo, dat Piet v.d. Brink wegens ziekte en Lex v. Seven- ster door een migraine aanval vroeg in de wedstrijd verloor, ging uiteindelijk door gebrek aan wisselmogelijkheden via 15- 8 ten onder. NOVO spel een nieuwe ipjektie gaven. Compaen kreeg het daar door nog erg moeilijk maar her vond het ritme op tijd: 12-15; 1-3. Uitstekend Gemini 2 moest 2 speelsters uit het derde team opstellen. Van dit tweetal deed Petra v. Wissen het uitstekend en mede dankzij haar Gemini 2 - Donar werd pas na 5 sets beslist ten gunste van Gemi ni (3-2). Bij Donar was de pass erg slecht en daardoor kwam er zelden een aanval uit. Alleen Wout v. het Veer wist af en toe nog het twee-mansblok van Ge mini te passeren. In de vijfde set liep Donar nog uit naar 6-11, maar op 11-11 liet de pass de Hier blokt PVC nog een aanval tense dames moeten buigen. RW moest met 2 invallers aantre den tegen de no. 3 Jupiter en dat deed het spel geen goed. Kenne lijk had Jupiter dit RW toch enigszins onderschat, want na de eerste set moeizaam gewonnen te hebben (15-11), verloor het ver volgens met 11-15, na zelfs met 1-14 achtergestaan te hebben. Wakker geschud trok Jupiter daar na snel de zaken recht. (15-7, 15- 11; 3-1). Bij de dames leek RW heel ge makkelijk te gaan winnen, want de ploeg liep uit tot 8-1. Jupiter herstelde zich echter en wist zelfs nog te winnen: 14-16. In de tweede set boekte RW wel winst, vooral door de sterke op- AMSTERDAM (ANP) - De 26-jari- ge Eindhovense ingenieur Peter Scheeren heeft de leiding geno men bij de strijd om het Neder lands schaakkampioenschap, waarvan de eerste helft wordt af gewerkt in Amsterdam en het tweede gedeelte in Drachten. Hij deed dat ten koste van de ge broeders Rini en Hans Kuijf. Za terdag dwong hij Rini, de oudste van de broers uit Boskoop een kwartier voor de tijdcontrole tot opgave. Gisteren won hij vanuit de ben-oni snel van Hans, die blijk gaf de theorie niet goed te beheersen. Dat kan van Scheeren niet worden gezegd. In het ene jaar, dat hij zich nu serieus met schaken be zighoudt, heeft hij een sluitend repertoire opgebouwd. Zijn zege in de meestergroep van het Hoogoventoernooi bracht hem onlangs het vierde meesterresul- taat. Daardoor is zijn bevorde ring tot internationaal meeste rnog slechts een papieren zaak. De wel van titels voorziene concur renten overtuigen vooralsnog niet. Grootmeester Hans Ree beet zich zaterdag de tanden stuk op de kennis van het Spaans van Van der Sterren. Kandidaat-grootmeester John van der Wiel en grootmeester Donner startten met twee remises. Hans Kuijf gaf zaterdag tegen Van der Wiel blijk de ongebruikelijke va riant met d6 van het Siciliaans goed te beheersen. Bij het ingaan van het eindspel was hij zelfs in het bezit van de betere pionnen- structuur. Hij sloeg eerst een re mise-aanbod af, maar nam het anderhalve zet later toch aan. Gisteren oleef de ouderwetse Ita liaan tussen Van der Wiel en Van der Sterren geheel in evenwicht. Donner, die het zonetoernooi in Marbella beëindigde met een middenoorontsteking, hield het kruit droog met remises tegen Ligterink en Rini Kuijf. Kick Langeweg sleepte zaterdag tegen Baljon op het nippertje een half punt uit het vuur. Onnauwkeu- righeidjes in het middenspel on dermijnden zijn stelling. Baljon herwon de pion, die hij de ope ning had geofferd voor positio nele compensatie en pakte er in de tijdnoodfase nog één. In het toreneindspel bleek dat echter niet van doorslaggevende bete kenis. Deze gelukkige ontsnapping inspi reerde Langeweg tot de fraaiste aanvalspartij van de dag. Het stu koffer, dat hij in het damegam biet bracht, bleek de inleiding tot een 25 zetten diepe aanvalscom- binatie. De met zwart spelende Rob Witt slaagde erin de tijdcon trole te halen, maar moest ver volgens tot de conclusie komen dat capitulatie de enig overgeble ven mogelijkheid was. Rini Kuijf-Hein Donner Vk-Vk, Hans Boehm-Gert Ligtering V4-V4, Kick Langeweg-Kob Witt 1-0, Hans Ree-Chris Baljon 1-0, John van der Wiel-Paul van der Sterren Vz-Vt, Peter Scheeren-Hans Kuijf 1-0. Stand na twee ronden: 1. Scheeren 2 pnt, 2. Langeweg IVt pnt, 3. Ree 1 pnt en 1 afg. partij, 4 t/m 7 Ligte rink, Donner, Boehm en Van der Wiel 1 pnt, 8. Van der Sterren xh pnt en 1 afg. partü. 9 t/m 12 Kuijf, R- Kuijf, Baljon en Witt xh pnt. De afgebroken partij uit de eerste ronde tussen Van der Sterren en Ree wordt vanavond voortgezet. Wordt vervolgd. slag, om vervolgens weer even gemakkelijk te verliezen door fouten in de eigen aanval. De vierde en vijfde set, die beiden door RW werden gewonnen, boden wel veel spanning maar weinig kwaliteit (3-2). LUSV en Zövoc werkten hun duel vrij plichtmatig af. LUSV was veel sterker vooral omdat het zich meer ploeg toonde. Boven dien had het geluk dat Sorya Groen in een glanzende vorm verkeerde. Zovoc stelde daar weinig tegenover en verloor met 3-0 (10-15, 14-16 en 9-15). Gemini 3 kon het door de sterke opslag van Thor niet bolwerken en verloor met 3-0. Dit keer liet de aanval het te vaak afweten (12-15, 9-15, 13-15). GER RENES LEIDEN - De heren van Saturnus hebben er gisteren in de 5 Mei-hal geen twijfel over laten bestaan dat zij hun plaats in de tweede divisie waard zijn. Voor de eigen aanhang werd Volt op royale achterstand gezet, rust 14-8, eindstand 23—17. LEIDEN - Na het fraaie gelijk spel van de Zijl/LGB tegen HZC/de Robben (12-12) trof de Leidse formatie zaterdagavond het Ravijn. De Nijverdallers werden met een 11-6 nederlaag naar huis terug gestuurd. LZ'86 werkte in het afgelopen week einde twee duels af. Zaterdag werd in Hilversum met 15-6 verloren van de Robben en gis termiddag werd in het eigen Vijfmeibad het belangrijke duel tegen Polar Bears in een 11-9 overwinning omgezet. Katwijk speelde een degradatieduel te gen UZSC. De Katwijkers won nen dit belangrijke trefTen vrij gemakkelijk met 14-6. Vivax behaalde opnieuw een grote overwinning. Wiekslag werd met 14-4 verslagen. Ook DKD haalde twee punten. Poseidon werd met 7-11 overwonnen. De dames van de Zijl/LGB behaal de een gemakkelijke overwin ning op ZCE. de 9-1 is duide lijk. De LZ'86 dames behaalde in Leeuwarden een knappe 2-4 overwinning op de Skelp. De Zijl/LGB heefi na het uitste kende gelijkspel vrijdagavond tegen de Robben zaterdagavond een duidelijk mindere wedstrijd gespeeld tegen het Ravijn. Dat de Leidenaars toch wonnen was te danken aan het feit dat men eenvoudig meer klasse in huis heeft dat de Nijverdallers. De Zijl/LGB. speelde een slordige wedstrijd. Bovendien raakte men danig geïrriteerd door het weifelachtige fluiten van de bei de arbiters. Dit laatste culmi neerde in de vierde periode in het wegzenden van Stan van Bel- kum (met vervanging) wegens kommentaar op de leiding. De wedstrijd was toen al gespeeld. De 7—4 voorsprong die de Zijl/ LGB op dat moment had kwam niet meer in gevaar. Drie treffers van achtereenvolgens Arno v.d. Winkel, Ron Koster en Jan Jaap Korevaar brachten de stand op 10-4, waarna van Rhee (2x) en Rob Lagrand de eindstand op 11-6 bepaalden. LZ heeft zich gisteren in het Vijfmeibad nagenoeg geplaatst voor de ereklasse. In een polo- technisch en taktisch matige wedstrijd versloegen de Leide- naren Polar Bears uit Ede. Zoals gewoonlijk nam LZ'86 in de eer ste periode het initiatief maar het defensief sterke Polar Bears wist het verlies in de beginfase te be perken tot een mid voor-treffer van Aad v. Mil. In het verloop van het eerste part nam Polar Bears onder leiding van coach van de Bent zelfs een voorsprong door goed schutterswerk van Butz en Schermburg. LZ lichte lijk geschrokken dopr deze ach terstand trachtte in de tweede periode orde op zaken te stellen maar vergat daarbij de aanval van Polar Bears op de juiste wij ze in te tomen. LZ'86 nam tel kens met de grootste moeite een voorsprong maar die werd door een onachtzaamheid of ongecon centreerd verdedigen in de Leid se achterhoede steeds weer te grabbel gegooid. Mede hierdoor bleef Polar Bears in het kielzog van de Leidenaars. LZ'86 nam in de derde periode een veilig lij kende 9-6 voorsprong maar niets bleek minder waar. Door hun onverzettelijke vechters mentaliteit vochten de Edenaren zich bijna naast het aangeslagen LZ'86. Ruud Muusse sprak ech ter het verlossende woord door tweemaal achtereen het net ach ter doelman de Jong te laten bol len. Doelpuntenmakers R. Muus se 3x, W. v.d. Zeeuw 3x, A v. Mil 2x, J. de Graaf, J. Heek en F. v.d. Brink. De dames van LZ'86 leverde een uitstekende prestatie. Het veel hoger geplaatste de Skelp werd in Leeuwarden met 2-4 versla gen. Al in de eerste periode had den de Leidse dames het beste van het spel. Anke Chaudron en Ingeborg Doove brachten dit in de score tot uiting. Deze twee punten voorsprong is de gehele wedstrijd in takt gebleven. Via 1-3 werd het 2-4. Overige LZ doelpunten: Anke Chaudron en Jolanda Dorlas. De dames van de Zijl/LGB distan tiëren zich steeds verder van de degradatiezone. ZCE uit Ensche de werd duidelijk verslagen. Via 3-0 en 4-1 werd het 9-2. Marion Vreeburg scoorde driemaal. Katwijk behaalde in de tweede klasse een uiterst belangrijke 14—6 overwinning op mede de gradatie kandidaat UZSC. Voor al in de laatste periode draaide de Katwijkse doelpunten machi 4^ TZWr Rob Lagrand: - doelpunt - ne op volle toeren. Van 8-3 werd het 14-6. Katwijkse doelpunten: Paul v.d. Putten 6, Albert v.d. Plas 2, Mark Hoekstra, Martin Jonker, Hans v. Veen, Arres Par- levliet en Dirk v. Leeuwen. Vivax houdt de race naar het kam pioenschap goed vol. Ditmaal was Wiekslag het slachtoffer. Met 14—4 behaalde de Oegst- geestenaren de zoveelste mon steroverwinning. Vivax dat nog steeds één punt moet toegeven op het Rijswijkse RZV heeft de gehele wedstrijd gedomineerd. Via 4-0, 7-2 en 11-2 werd het uiteindelijk 14-4. Topscorer: Ruud Wormgoor 3x. In de eerste divisie B verloren de dames van Foreholte van Zonne bloem, rust 6-4, eindstand 8-11. HVS, met een fancy fair om de clubkas te spekken in de benen, kon tegen een nog in degradatie- gevaar verkerend Hellas 2, niet voldoende energie opbrengen om de Haagse storm te bedwin gen: 10-18. Oase verloor in de tweede divisie C voor de tweede maal in deze competitie van het Middelburgse EMM: 12-15. De nederlaag kostte Oase de derde plaats op de ranglijst. In de derde divisie F speelden de dames van MMO tegen Westlandia een plichtmatige pot, die Westlandia in eigen huis toch nog wel wilde winnen. Dat gebeurde dan ook: 10-7. In de afdeling werden de dames van Saturnus ongeslagen kampioen van de derde klasse door een verpletterende zege op Velo 3: 20-1. Saturnus moest wel even diep ademhalen in de openingsfase van de wedstrijd tegen Volt. De Tilburgers kogelden in zes minu ten drie treffers achter Robbie Spiekerman. Op dat moment kwam Anton Klok voor Satur nus binnen de lijnen. Normaal is de lange afstandsschutter niet op zijn best in beslissende wedstrij den en moet hij even over de brug worden geholpen. Maar dit keer was het totaal anders. Bin nen 5 minuten had hij met twee daverende sprongworpen hoog een bikkelharde strafworp Sa turnus weer in het goede spoor gezet. Na twintig minuten stond Satur nus met 6-3 voor. Break outs van Hans Blansjaar en Jan Wol ter IJssel de Schepper werden met handen en voeten afgestopt en dat kostte strafWorpen. In to taal vielen er voor Saturnus vijf treffers vanaf de zeven meter te verdienen. Anton Klok snoeide er 4 in de touwen, Menno Bom een door de benen van de kee per. En gaandeweg bemoeiden ook de overige Saturnus-spelers zich met de produktie, Hans Wol vers 3, Peter Waalwijk 3, Menno Bom 3, Hans Blansjaar 4, Jan Wolter IJssel de Schepper en Steven Schrader ieder 1. Bij de stand 21-16 ging Volt over op een persoonlijke dekking. Dat pakte verkeerd uit, Saturnus scoorde nog twee treffers, 23-17. Robbie Spiekerman stopte in de tweede helft nog een strafworp. Juist toen Volt weer wat dichter bij was gekomen, 17-14. Foreholte zit in een diep dal. En gisteren mocht de opening veel belovend zijn (4-0 door Nel Geerlings (2x), Marlies Tuuren- hout en Elly van Dijk) het ver volg waar de volle tribune in de sporthal in Voorhout even 'recht' voor ging zitten, bleef achterwe ge. Naarmate de wedstrijd vor derde verdween ook het plezier bij de kijkers om plaats te maken voor toenemende ergernis. Zon nebloem greep het initiatief en Foreholte wachtte op explosies van Nel Geerlings. Die kwamen ook wel. maar in haar "uppie" kon zij de klus niet meer klaren. Nu wordt de wedstrijd tegen het reeds gedegradeerde EBHV nog belangrijk om aan degradatie te ontsnappen. HVS was in Voorburg niet opge wassen tegen Hellas 2, dat nog in degradatie-gevaar verkeert. De Haagse ploeg had naast drie jeugd-internationals voor alle ze kerheid ook Els Buys, regelma tig in actie als wisselspeelster bij Hellas 1, laten aantreden. Hellas, verdedigde sterk en agressief. Dat veroorzaakte by HVS veel balverlies en met de break-out kansen wist HeHas, traditie-ge trouw, goed raad. HVS kreeg er zeker 8 om de oren. De einduit slag 18-10 was misschien geflat teerd, maar de winst was ver diend. Missen van kansen deed gisteren ook Oase tegen EMM. Op de break-out haalde Oase nog geen 30 procent binnen van de moge lijkheden. Evenals bij Foreholte had ook de defensie een slechte dag. Met name de hoekaanval- sters kregen alle kans om in te starten en van die kansen werd afdoende gebruik gemaakt. Hei- ma Stigter was bij Oase met 4 treffers, waarvan 3 speldoelpun- ten en een strafworp weer de top- scoorster. Bij Oase wordt de cen trale opbouwster, Maijan van der Geest, overigens wel danig ge mist. En niet alleen in de aanval. MMO speelde tegen Westlandia te afwachtend. Vooral in de de fensie, die de Westlandiaspeel- sters teveel vrijheid bood om het spel rustig op te bouwen. De ruststand 6-4, was nog hoopvol, maar het is zo langzaamaan be kend dat de pupillen van Carel Caron tijd nodig hebben om weer op gang te komen. Westlan dia maakte daarvan gebruik om verder en beslissend afstand te nemen, 8-4. Daarmee was de wedstrijd bekeken, 10-7. Connie Elstgeest was by MMO met 2 treffers topscoorster. In de afde ling vielen nog de volgende re sultaten. In de tweede klasse wonnen de dames van HW70 uit Voorschoten royaal van Duinoord, rust 7—1, eindstand 19-2. De heren van HW'70 won nen, eveneens in de tweede klas se, royaal van HEC 3, rust 8-3, eindstand 16-9. FRANK BONTE

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 16