Quick Boys-ON: droevig RCL vindt iets terug van oude glans: 4-1 Sjoerd Boot in hoofdrol bij Noordwijk Ter Leede pakt punt Katwijkers hollen zichzelf voorbij: 0-0 MAANDAG 15 MAART 1982 Sport PAGINA 15 In duel met DTS (1-1) Noordwijk - vijf minuten lang heersten er op het Noordwijkse sportpark de Duinwetering Appie-Happie-achtige taferelen. Sjoerd Boot vertolk te in dat korte stripverhaal de hoofdrol. Het imago van de goedgeluim de bananeneter kon hij zich daarbij niet aanmeten. Wel zorgde de heet gebakerde Boot ervoor dat DTS'35 de resterende 20 minuten met 10 man verder moest. Bovendien bezorgde hij Noordwijk onmiddellijk daarop de, uiteindelijk reddende, gelijkmaker: 1-1. De voorjaarskriebels die Noordwijk vorige week tegen Barendrecht zo nadrukkelijk uitte, waren zaterdag tegen DTS '35 in geen velden of wegen meer te bekennen. De thuisclub mocht het initiatief nemen, maar kon de stugge DTS-defensie niet verontrusten. Nestor Ab Hogen- hout speelde, ondanks het feit dat hij risicovolle acties niet schuwde, achterin een soevereine partij. Zich terdege bewust van hun mindere technische begaafdheden, beperkten Hogenhouts ploeggenoten zich tot efficiente lange trappen in de richting van spitsen Homburg en Speelziek. Noordwijk had het moeilijk tegen dit uitgebalanceerde collectief. De combinaties liepen telkens vast in een kluwen van Edenaren. Het spel vroeg daardoor al snel om de kwalificatie "flipperkastvoetbal", waarbij bonuspunten tot de 25ste minuut uitbleven. Een vrije schop van Ab Spaanderman zorgde in die minuut voor een opleving. De vrije verde diger trof fraai het doel, maar moest de bal overnemen. Goalie Beerd- sen keerde de tweede bal. Kort daarop gaf aan de andere kant Homburg zijn visitekaartje af. De houterige spits had al een paar maal gedemonstreerd sterk aan de bal te zijn en goede passeerbewegingen in huis te hebben. Op rechts draaide Homburg zich handig vrij, waarna hij geen moment aarzelde met schie ten. Dick Dortmundt kon de bal niet direct onder controle krijgen. De door Andries Wendt op de hielen gezeten Slok was er vervolgens als de kippen bij om de bal in het doel te tikken: 0-1. Alleen Jan-Willem Bogers leek Noordwijk nog uit het slop te kunnen halen, maar vooralsnog zetten diens acties en cornerballen geen zoden aan de dijk. DTS begon daarentegen slim te counteren. Een sliding van Dortmundt moest er aan te pas komen om de doorgebroken Speelziek af te stoppen. Op slag van rust zond Homburg linksback Spek weg, maar een reflex van Dortmundt zorgde voor redding. HARDERWIJK - De rustieke, bosrijke omgeving van het sportpark 'De Strokel' deed RCL zaterdagmiddag zicht baar goed. Het elftal krabbelde vlot uit het sportieve dal waarin het de laatste weken verkeerde en kreeg met na me in de slotfase van de wedstrijd tegen WOG weer iets van de 'oude glans'. De thuisclub werd met 1-4 de dupe van deze opleving en glijdt door deze nederlaag gevaar lijk ver af naar'éen van de twee degradatieplaatsen. DTS '35 keeper Bert Beerdsen tast mis op een achterwaartse kopbal van John Marijt. John Breedijk heeft vrij baan voor zijn doelman gemaakt. Een doelpunt zal het echter niet worden. De Leiderdorpse ploeg blijft met dit resultaat nog altijd in de race voor een topnotering in de eerste klasse B. Bevrijd van het juk van koploper kan RCL vanuit de tweede lijn de komende weken wat vrijer voetballen en, zeker met een tegenstander als Zwart Wit '28 in het vooruitzicht, de no dige punten verzamelen. Of trai ner Theo de Waard erin slaagt zijn ploeg definitief in het juiste spoor te trekken zal moeten blij ken in de streekderby tegen Quick Boys en de ontmoeting met IJsselmeervogels. De tweede helft gaf een herboren Noordwijk te zien. Homburg mocht zich nog eenmaal uitle ven, maar vervolgens draaiden de Zeekanters hun opponent compleet dol. Kansen bleven niet uit. Sjoerd Boot knalde de bal tegen de paal, Klaas Vink schoot na terugleggen van Brö- ring over een leeg doel en een schot van Jos Smits leek doel te treffen, maar Breedijk redde op de lijn. Even onverwacht als het gekomen was, luwde het offen sief van de Buter-equipe. DTS '35 had de match na een tiental hachelijke minuten wederom on der controle. Tot aan die curieuze 22ste minuut. Twee DTS-ers kwamen knullig met elkaar in botsing. Een fikse ravage was het gevolg. Terwijl de DTS-verzorger zich over de on- gelukkigen ontfermde ontstond er plots irritatie. Sjoerd Boot kreeg het aan de stok met Speel ziek en deelde, notabene voor de neus van de grensrechter, een tik uit. Speelziek sloeg op tilt en gaf een fikse trap terug. De grens rechter was meteen ter plekke, waarna Speelziek kon vertrek ken. Boot lachte in zijn vuistje, de Noordwijker glipte tot ieders verbazing door de mazen van het net. Nog geen minuut later kon Boot oogsten. Uit een mislukt schot van John Marijt schoof de middenvelder de 1-1 binnen. Een droever lot bleef DTS '35 be spaard. Noordwijk was niet bij machte om van de numerieke meerderheid te profiteren, ter wijl Sjoerd Boot alsnog zijn straf kreeg. Hij moest geblesseerd het veld verlaten. RUUD DOBBELAAR Katwijk maakt goede indruk bij koploper Excelsior: 1-1 MAASLUIS - De trainer John Huguenin hebben zaterdag bij koploper Excelsior Maassluis een erg goede indruk achter gelaten. Vooral in de eer ste speelhelft waren de meeste kansen voor de Katwijkers. Slechts één maal werd die veld- meerderheid in een doelpunt uit gedrukt. Gidi van der Bent kwam als winnaar uit een on overzichtelijke scrimmage en te kende voor een Katwijkse voor sprong: 0—1. Als Arnold Boers en Wim Guyt II wat netter met de kansen waren omgesprongen had Katwijk de rust met een grotere voorsprong kunnen ingaan. Nu dat niet was gebeurt, was Katwijk zich zelf niet meer. Excelsior rook zijn kans omdat Katwijk steeds meer het spel onnodig uit handen gaf. Het onzekere spel van de Katwij kers werd door de koplopers ten slotte toch uitgebuit. Een slechte breedte pass van Jan van Dijk werd onderschept door Wim Put, die toen geen moeite had om de gelijkmaker te produ ceren. Een terechte uitslag, al moet gezegd worden dat Katwijk voor de rust de wedstrijd had kunnen beslissen. JUDO -Vier kampioenen van 1981 hebben zaterdag tijdens de natio nale kampioenschappen judo in Voerendaal hun titel geprolon geerd. Hans Hoogendijk (Vlaar- dingen, tot 65 kg), Gerry Bosch man (Nijmegen, tot 78 kg), Bert Verhoeven (Tilburg, tot 86 kg) en Henk Numan (Amsterdam, tot 95 kg) mogen zich ook dit jaar weer Nederlands kampioen noemen. KATWIJK - 't Was droe vig" mompelde een Kat wijkse supporter bij het verlaten van de tribune na afloop van de wedstrijd Quick Boys-Oranje Na ssau. En gelijk had-ie. Sterker nog, het was zeer droevig wat beide ploegen het publiek voorschotel den. De enige troost voor de Katwijkse aanhang, toch al niet verwend de laatste tijd, was het feit dat de kust-ploeg niet zon der punten bleef. De uit slag, 0-0 was overigens de enig juiste. Geen van bei de teams verdiende een overwinning. Quick Boys, een week eerder op ei gen veld nog verpletterend ver slagen door het nietige Blauw Wit '34, deed er echt van alles aan die schande uit te wissen. De Katwijkse dadendrang had ech ter een averechtse uitwerking. In hun haast liepen de Quick Boys- spelers zichzelf voorbij. Van overleg was geen sprake, wat met name op het middenveld tot uitdrukking kwam. In samen werking met de Groningse te genstander, ook al geen toon beeld van creativiteit, werd daar een soort flipperkastvoetbal ver toond. Op de foutieve pass van een Kat- wijker volgde constant een on nauwkeurige actie van een Gro ninger, waardoor de bal zich als in een tenniswedstrijden van helft naar helft verplaatste. Na tuurlijk ging dat niet de hele wedstrijd zo door. soms werd er wel eens wat aardigs met de bal gedaan, maar de meeste gevallen was onnauwkeurigheid troef. Fred Eijsberg en Teun van der Plas bijvoorbeeld, beide midden velder (waarom staat de links benige trouwens op rechts en de rechtsbenige op links?), zij lie pen zich het vuur werkelijk uit de sloffen. Het rendement van hun acties was echter te verwaar lozen. Van der Plas slaagde er de hele wedstrijd niet eenmaal in een man te passeren en de kleine Eijsberg werd op het beslissende moment steeds simpelweg door een robuuste Groninger opzij ge zet. Niet alleen het middenveld van Quick Boys faalde overigens, ook de aanvalslinie, met dit keer Kees Zuyderduyn als linker spits, bracht er niets van terecht De defensie van de Katwijkers was nog het minst slechte deel van het team, al zal dat ook aan de matige voorhoede van Oranje Nassau gelegen hebben. Zoals inmiddels wel duidelijk, wa ren de opwindende momenten op de vingers van een hand te tel len. In de eerste helft kreeg Quick Boys een goede kans toen Mart van der Plas een foutieve terugspeelbal onderschepte. Al leen voor doelman Hoekman wachtte hij evenwel met schie ten. Hij passeerde de Groningse goalie nog wel, maar werd daar door in een dusdanige positie ge- Teun van der Plas (staand) (10) ziet het aan. manoeuvreerd dat scoren niet meer mogelijk was. De bepaald niet safe keepende Theo Guyt had aan de andere kant van het veld geluk dat kort voor rust de volkomen vrij staan de Lindemuller slecht richtte met koppen, waardoor de bal naast het doel verdween. Na rust kwamen bij Oranje Nassau twee verse krachten in het team, die zich moeiteloos aanpasten aan de malaise, om hen heen. Pas tien minuten voor tijd ont stond er enige opwinding omdat Kees van Rooyen na een passje van Mart van der Plas op de lat schoot. Twee minuten voor het einde kwam Jaap van Beien voor de Katwijkers nog een keer in kansrijke positie, maar in plaats van een schot vertrok er een rol- lertje van zijn voet. Daarmee had het publiek het ge had voor wat betreft de aantrek kelijke momenten, en restte maar één conclusie: 't was droe vig- CHRIS HARTMAN Kees van Rooyen (liggend) kunnen de defensie van Oranje Nassau niet uitspelen. Mart t RAALTE (ANP) De competi tiewedstrijd in de hoofdklas se b tussen Rohda uit Raalte en WKE is gisteren na 43 mi nuten door scheidsrechter Lo- dewijk gestaakt. Dat gebeur de bij de stand 2-0 in het voor deel van de thuisclub. In de 43ste minuut beging WKE- speler Jan Oosting een grove overtreding. De arbiter be sloot Oosting uit het veld te sturen. Dit nam de speler uit Emmen niet en hij sloeg bode wijk in het gezicht. Daarop besloot de scheidsrechter, het duel te staken. Scheidsrechter Piet de Nooijer uit Vlissingen heeft zich terdagmiddag in Kapelle noodzaakt gezien de ai teurwedstrijd Kapelle - Tho lense Boys voor de derde klas se b Zuid I na een uur te sta ken. Hij had toen al twee spe Iers het veld uitgestuurd. Pe Arbiters en spelers in staking ter de Waard (Kapelle) en Piet Korstanje (Tholense Boys). De Waard ging inder daad het veld af, maar Kor stanje verstopte zich tussen zijn medespelers. Na veel heen en weergepraat werd de arbiter het zat Hij vroeg om de bal en wandelde van het veld af. De Nooijer weigerde een verklaring te geven en verwees naar het rapport, dat hij zal indienen Tijdens de voetbalwedstrijd IJsselmeervogels - Volendam voor de eerste klasse b van het zaterdag amateurvoetbal las te scheidsrechter Van Vliet uit Heinenoord een kwartier na de hervatting een afkoe lingsperiode van vijf minu ten in. Nadat Jaan de Graaf er voor IJsselmeervogels 2-0 van had gemaakt, weigerden de Volendammers, die meen den dat het doelpunt wegens buitenspel afgekeurd had moeten worden, af te trap pen. Veldspeler Hans Jonk en doelman Jan Jonk verheten zelfs het veld Daarop veror donneerde arbiter Van Vliet alle spelers naar de kleedka- Onder druk van het bestuur van Volendam besloten de spelers toch door te gaan zo dat de u*edstrijd na vijf mi nuten weer hervat kon uxir- den. Uiteindelijk won IJssel meervogels met 3-0. De sporen van een aantal slechte wedstrijden waren bij RCL afge lopen zaterdag nog wel degelijk aanwezig. Het zelfvertrouwen waarmee de ploeg in de eerste helft van de competitie de tegen standers tegemoet trad, ontbrak in het eerste kwartier volledig en kwam pas weer enigszins terug, toen een 0-1 voorsprong was ge nomen. Ongewild speelde WOG-sluitpost Wim Eype in dit bewustwor dingsproces een grote rol. De jonge keeper was bijzonder suc cesvol daar waar spelers als Pe ter Siera en Cees Ruis eerder in de afwerking hadden gefaald. Persoonlijk droeg hij er in de twintigste minuut zorg voor dat een door verdediger Wim Ele- veld van de Hjn gehaalde inzet van Rerte Kamminga met een strakke schuiver in het eigen doel gewerkt werd. Hiermee het gerucht dat WOG op eigen ter rein vrijwel niet aan scoren toe komt naar het land der fabelen verwijzend. Het tegenoffensief dat de thuisclub na deze eerste treffer ontketende kenmerkte zich voornamelijk door een grote machteloosheid. Spits Evert Jan Jansen, hét mid delpunt van vrijwel iedere Har- derwijkse aanval, was te traag om het voorbereidende werk van zijn ploeggenoten doeltrefTend af te ronden en liep zich met zijn balverliefdheid voortdurend vast in de Leiderdorpse defensie. Het degelijke optreden van verdedi ger Cata Ruis. die elke bal naar de bosrand transporteerde Haf hier weinig ruimte voor artistie ke aspiraties. Het chronische falen van de Har- derwij kse voorhoede, dit seizoen slechts achtmaal succesvol, werd in de tweede helft voor een deel goedgemaakt door RCL-doel- man Peter van der Heyden. Na een hoekschop van Henry de Graaf liet hij de bal uit zijn han den wegstuiten waarna midden velder Henk Drost op eenvoudi ge wijze kon profiteren: 1-1. Heel even leek de Leiderdorpse ploeg toen te wankelen maar m de tweéentwintigste minuut na rust sloeg de balans toch weer door naar de RCL-zijde. Met een lange uittrap bereikte Peter van der Hcydcn aanvoerder Dick van der Bijl die de bal in een vloeien de beweging ^doorschoof naar Erik van Doeselaar. De linker spits aarzelde ditmaal met en passeerde doelman Wim Eyle met een knappe lob: 1-2. WOG leek met deze treffer defini tief op de knièen gedrongen en toonde nog maar weinig aspira ties voor een tweede tegenoffen sief. RCL kreeg van de thuisclub volop de gelegenheid om het spel te maken en de ploeg greep dit buitenkansje met beide han den aan. Met creatief, aanvallend voetbal werd het elftal uit Har derwijk in het laatste halfuur van de wedstrijd simpel wegge speeld en het derde doelpunt, ge maakt door Dick van drr Bijl was niet meer dan een logisch gevolg van deze speelwijze. Kansen van Pierre van Gemcrden en Peter Sierra gingen uiteinde lijk vooraf aan het laatste doel punt. dat na aangeven van Hans Braat werd gescoord door Erik van Doeselaar 14 DICK VAN DER PLAS Gelijkspel bij Zwaluwen in Vlaardingen VLAARDINGEN - Het elftal van Ter Leede heeft zich zonder Nico van der Fange. Hans Bisschops en Rob Enthoven, kranig geweerd tegen een knap spe lend Zwaluwen: 1-1. De Sassenhcimse verdediging speelde een uitmuntende wedstrijd en bij de goed opgezette tegenaanvallen kreeg Ter Leede wat kansen. Vooral Pieter van der Plas, Frits Hoekstra en Jan van Harskamp maakten het de Vlaardingse verdediging erg moeilijk. Voordat arbiter Wolthuis beide ploe gen voor de rust naar de kleedkamers dirigeerde kwam de ploeg van trainer Piet Wassenaar aan een voorsprong. Frits Hoekstra bracht 'good old' Jan van Harskamp in stelling, die liet op ouderwetse wijze de aanhang van Ter Leede juichen. Zwaluwen bleef de betere ploeg Toch was er bij Ter Leede geen spoor van paniek De kans op 0-2 was door de snelle counters zelfs erg groot. Maar na de rust kwam de verdiende gelykmaker. Gert de Roo- de speelde Martin Keizerswaard slim aan. Laatstge noemde bedacht zich geen moment en haalde hard uit. Doelman Gert van der Luyt was kansloos: 1-1. Met nog een kwartier te spelen bleef Ter Leede over eind. Ondanks de ruim genomen blessuretijd, werd door een geweldige inzet van de gehele ploeg ver diend één punt aan dit spannende duel overgehou den.

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 15