Geen winnaar bij zondagtopper KRV-Alkmania Leiden van slag af: 5-0 verlies Opmerkelijke opmars dames SJZ Oegstgeest incasseert tegenvaller op valreep Karakterzege Quick B. MAANDAG 15 MAART 1982 DO/ST Sport PAGINA 14 LEIDEN - Het toptreffen in de Afdeling Zondag tussen' KRV e Alkmania leverde zaterdag een puntendeling op (1-1). ASC profiteerde dankbaar van het onderlinge duel tussen de nummers één en twee. De Oegstgeester forma tie klopte ZLC in eigen huis en is koploper Alkmania nu op één punt genaderd. Al moet daar wel meteen bij wor den aangetekend, dat de ploeg uit Oude Wetering tot nu toe twee wedstrijden minder heeft gespeeld. Warmunda raakte de aansluiting met de kopgroep kwijt. De War- mondse ploeg kwam tegen Oran je Groen niet verder dan een 1-1 gelijkspel. Leidse Boys boekte een knappe overwinning op Al- phia. VNL kende veel moeite met Unitas Leiden, maar haalde uiteindelijk wel twee punten bin nen. KRV Alkmania 1-1 Op het veld van KRV verschenen twee uierst gemotiveerde ploe gen, die na negentig minuten voetbal een 1-1 deling overeen kwamen. Fraai was het niet wat beide ploegen lieten, zien, maar dat lag ook niet in de lijn der ver wachtingen. nu het hier een soort alles-of-niets wedstrijd be trof. Nadat beide ploegen aan vankelijk de kat uit de boom hadden gekeken, sloeg de thuyisploeg voor de eerste maal serieus toe. Uit een vrije schop van Wim Dullemond kopte John v.d. Eshof fraai in. KRV werd hierna op eigen helft terugge drongen. De ploeg had in deze fa se van de strijd problemen met de opbouw van achteruit en daar profiteerde Fred Mol van: 1-1. De tweede helft was kwalitatief min der. Beide elftallen stelden welis waar alles in het werk om een be slissing te forceren, maar de win nende treffer bleef uit. ZLC - ASC 1-3 Cees de Roode zal het duel tegen ASC niet licht vergeten. In het duel tegen de 'Good Old' schoot de ex-voetballer van LDWS, na een misverstand met zyn doel man, in zyn eigen goal. Een aar dige opsteker voor ASC, dat tot dan toe de mindere van de thuis- De niet zichtbare John onbeslist eindigen. ploeg was geweest. Kort na de doelwisseling kwam ZLC dank zij Henk Spies op gelijke hoogte: 1-1. Juist op het moment dat de Morsbewoners het duel naar hun hand leken te zetten, sloeg Bob by Logger aan de andere kant met een harde kopbal toe: 1-2. ZLC gooide hierna alles op de aanval, maar, zoals zo vaak, viel de treffer aan de andere kant. Benno Schoonwater bracht de treffer op zijn naam. VNA - Kickers '69 1-2 De rode lantaarndrager stelde Kic kers voor de grootst mogelijke problemen. Toch kwamen de Leidenaars weer niet van de ha telijke '0' op de ranglijst af. Dit omdat Jan de Wolf een bevlie- der Eshof zet KRV i de topper tegen Alkmania op voorsprong. De strijd zou ging had. Via twee treffers zette hij zijn ploeg nog voor de rust op 2-1. Na de rust kreeg VNA legio kansen om gelijk te maken, maar de verdiende 2-2 bleef uit. Unitas Leiden - VNL 0-1 Piet de Koning mocht zich als matchwinaar laten uitroepen, nu hij de enige en tevens winnende treffer voor zijn rekening nam. Unitas zette in het tweede part alles-op-alles, maar de VNL-de- fensie liet geen steek vallen, waardoor de 0-1 gehandhaafd bleef. Alphia - Leidse Boys 1-3 Leidse Boys boekte een dikver diende overwinning op het slecht gemotiveerde Alphia. Na een 0-0 pauzestand kwamen de Alphenaren weliswaar op voor sprong, maar Paul de Vos bracht zijn ploeg hierna op gelijke hoog te: 1-1. Erik Houthuizen en Ed Ouwerkerk reikten hun ploeg hierna de verdiende overwin ning aan: 1-3. Warmunda - Oranje Groen 1-1 Warmunda liet een kans om aanlui- ting te krijgen met de kopgroep liggen. Johan de Ruiter scoorde na een halfuur 0-1 voor Oraiye Groen. Nadat Wilco Lek onder uit was gehaald in het straf schopgebied, schoot de Ruiter vanaf elf meter koel in. Warmun da probeerde hierna van alles, maar de 1-1 bleef uit. Totdat..tot- dat Ed de Boer te zacht terug speelde op zijn keeper en Kees van Veen daarvan profiteerde: 1- 1. LEIDEN - De topploegen in de zaterdagafdeling maakten geen fout. KRV werkte zich met moeite langs Kagia (1-0), GWS wees Sleutels overtuigend terug (0-3) terwijl Val ken '68 bij WSB tot de bodem moest gaan: 2-3. Leiden is van slag af. De 5-0 nederlaag bij degradatiekandidaat Ab- benes zegt genoeg. De wedstrijd TAW-SVOW leek ge staakt te worden nadat een toeschouwer arbiter l'Amie had geschopt. Uiteindelijk besloot de leidsman het duel te laten uitspelen. TAW won. TAW-SVOW 2-1 Een kwartier voor bet einde bij een 1-0 stand sloeg bij dit steekduel de vlam in de pan. Nadat zijn zoon voor een overtreding jegens de SVOW-doelman naar de kleedkamers was gezonden was dit voor Broer sr. het sein om de aanval op arbiter l'Amie te openen. Met z'n klompen raakte de Ter Aarse supporters de benen van de arbiter, die besloot het duel te staken. Even dreigde ook de supporters op de vuist te gaan maar een handgemeen kon nog net Worden voorkomen. Na overleg met de besturen van de verenigingen besloot l'Amie de strijd te hervatten. Via Kees Hogenes was de thuisclub voor de scher mutselingen op 1-0 gekomen. Hans Hazelendoorn zorgde nog voor de gelijkmaker maar Rob van Veen hield de winst in Ter Aar. Sleutets-GWS 0-3 Al na twee minuten moest de Leid se doelman Bram Lepelaar de bal uit het net halen, nadat John van Dorp voor de Sassenheimers had gescoord. De thuisclub gaf daarna nog wel tegengas maar doelpunten bleven evenwel uit. Pal voor de rust zette Wim Boot GWS op 0-2. In de tweede helft maakte Alfred van der Plas de blamage voor Sleutels compleet: 0-3 KRV-Kagia 1-0 KRV maakte de hoge ranglijstposi- John van Iterson misleidt een Hazerswoudse opponent. De Oegstgeestenaar nam in de wedstrijd een treffer voor z'n rekening. LEIDEN - De harde wind drukte gisteren een stem pel op de wedstrijden van de zondagvierdeklas sers. Bovenin het klasse ment van de vierdeklasse A veranderde er weinig. Zowel Eoreholte ais Hil- iegom speelden gelijk. Wel liep Scheveningen een punt in. In 4B slopen Meerburg en Bernardus door het onderlinge gelij ke spel een punt van hek- kesluiter MMO weg. Do- cos slaagde erin om kop loper Alphen met 1-0 te bedwingen. Bernardus-Meerburg 0-0. Bernardus drong tijdens de eerste helft aan, maar met goed opbou wend spel bood Meerburg vol doende tegenwicht. Na 15 minu-' ten soleerde Martin van der Meer fraai langs een paar man, waarna diens inzet van de doellijn werd gewerkt. Bernardus moest het vooral van afstandsschoten heb ben. Tijdens de tweede helft zet te Meerburg de tegenstander ver der onder druk. Uitblinker Hans Boom, Fred Hagenaars en Mar tin van der Meer kregen uitste kende kansen, die echter door de goalie Groen werden gekeerd. SJZ-VTL 3-0. SJZ had in dit treffen het geluk aan zijn zyde. Al na 5 minuten werd een VTL-doelpunt van Ben Schuchard wegens hinderlijk buitenspel afgekeurd. In de 30ste minuut ontstond er een chaoti sche situatie voor het VTL-doel, waaruit tenslotte Wim Bos de uitgelopen Aad van Meurs wist te passeren: 1-0. Na de rust gooi de VTL het accent op de aanval. Steef Pattiapon leverde een fraaie solo af. maar trapte toen pardoes in de grond. VTL slaag de er, mede door het keepers werk van Ron van Deth, niet in om te scoren. SJZ sloeg daaren tegen in de counter toe. In de 75ste minuut verzuimde Peter Romeijn de inzet van Wim Bos weg te werken: 2-0. Theo Opdam tekende vlak voor tijd 3-0 aan. Docos-Alphen 1-0. De winnende treffer van Docos ontstond uit een 'kopfestijn'. In de 35ste minuut trok Herman Barneveld de bal voor het doel, waarna Sjaak van Leeuwen en Ernst-Jan Beerlage de bal naar Ruud van der Meel doorkopten. De kopbal van uitblinker Van der Meel liet de keeper vervol gens kansloos: 1-0. In de tweede helft drong Alphen aan, maar kreeg Docos via Beerlage en Cees Verburg de beste kansen. Wel moest Raymond Goddijn een kwartier voor tijd de bal van de doellijn werken. WP-SVLV 3-2. SVLV opende goed, maar kwam in de 20ste minuut ongelukkig op achterstand. Een misverstand tussen Peter Beylen en keeper Dolf van der Zijl leidde ertoe dat het leder tergend langzaam het SVLV-doel inhobbelde: 1-0. Een kwartier later trok Mart van der Valk de score op aangeven van John van der Krogt gelijk: 1-1. Loek Helder moest de bal even later echter met de hand keren. De toegekende penalty werd LEIDEN - In de zaterdagvierdeklasse deelden Oegstgeest en Ha zerswoudse Boys de punten. Randstad Sport haalde een punt weg bij Devjo. Oegstgeest-Hazerswoudse Boys 1-1 Hoewel de thuisclub in deze wedstrijd de betere ploeg was, hield Hazerswoudse Boys tóch een punt aan het duel over. Al in de 13de minuut liet John van Iterson 1-0 afroepen. Tot aan de rust bleef Oegstgeest het beste van het spel houden maar in de front linie werd onzorgvuldig met de kansen omgesprongen. Ook in de tweede helft zette Oegstgeest de goede lijn voort. Lange tijd leek het erop dat de thuisclub met de eer zou strijken maar Rienk Poot dacht daar anders over. De Hazerswoudse aanvaller profiteerde van een fout in de defensie en zorgde op de valreep voor de gelijkmaker. Devjo-Randstad Sport 1-1 Randstad Sport begon uitstekend. De Leidschendammers werden op eigen helft gedrukt en al snel had het Voo'rschotense offen sief een doelpunt tot gevolg. Wim van Luik rondde een combi natie met Ron Veloo doeltrefend af: 0-1. Na de rust waren de bordjes evenwel verhangen. Devjo ging op jacht naar de gelijk maker en via good-old Ruud Staas verscheen de 1-1 op het sco rebord. De wit-zwarten kregen het nadien nog erg moeilijk en mochten van geluk spreken dat Staas pal voor tijd een opgeleg de mogelijkheid liet liggen.... De nieuwbakken vereniging SV Voorschoten zal in het nieuwe i gaan spelen op twee velden van Randstad Sport. schiep de thuisclub zich al snel kansen. In de 17de.minuut wist de keeper een schot van Puck van der Voort te keren, maar in de rebound kostte het Aad Witte- man geen moeite om 1-0 aan te tekenen. Archipel zorgde af en toe voor tegenwicht, doelman Leo Dols was echter in prima doen. In de tweede helft domi neerde Teylingen. Het duurde tot acht minuten voor tijd voor dat Peter van Rijn de zege voor Teylingen veilig stelde: 2-0. René van der Krogt knalde de bal nog op de kruising. Randstad Sport-VCS 1-1. Vooral tijdens het eerste part miste Randstad node een afmaker. Ruud Boendermaker was met een goed ingeschoten bal het dichtst bij een treffer. Na de thee hadden de Voorschotenaren de wind in de rug. In de 50ste mi nuut buitte Fred Sieval dat voor deel goed uit. Hij knalde de bal vanaf zo'n 40 meter op de paal. Vijf minuten later profiteerde Sjors van der Luit in de rebound uit een vrije trap van Ab Achter kamp: 1-0. Randstad leek de match onder controle te hebben, maar in de slotfase drong VCS alsnog sterk aan. Een gqede kop- i Lubach betekende de 1- door Boe vink benut: 2-1. Nadat Wilco Westgeest SVLV voor een verdere achterstand had behoed, kreeg SVLV tijdens de tweede helft weer volop kansen. WP mocht echter in de 75ste minuut nogmaals een penalty nemen: 3- 1. Na voorbereidend werk van Loek Helder bracht Mart van der Valk de score nog terug tot 3-2, maar verder kwam SVLV niet. ROAC-Wassenaar 1-0. Voor de rust had ROAC het voor deel, maar wel schoot Berry Vrij burg de bal op de lat. In de 15de minuut van de tweede helft raak te Ron van der Ploeg ernstig ge blesseerd. Dat leverde nogal wat verwarring op, waarvan ROAC via Peter van der Star profiteer de. Wassenaar drong daarna te vergeefs aan. tie in deze wedstrijd niet waar. Weliswaar creeerde de ploeg zich voor de rust nog een aantal kan sen, maar het vizier stond on scherp afgericht. Kagia had daar entegen aanvallend hoegenaamd niets in te brengen. De ploeg van Jan Dorrestrijn legde het accent- op de verdediging en hield tot de 87ste minuut van de wedstrijd KRV van doelpunten af. Sjaak de Jong loodste de Katwijkers in veilige haven door het leder van uit een hoekschop steenhard in te kogelen. Abbenes-Leiden 5-0 Aanvankelijk diende Leiden zich aan als titelkandidaat maar in middels is de ploeg afgezakt naar de gryze middenmoot. De 5-0 by Abbenes toonde aan dat er by Leiden wel het een en ander mis is. Al in de 5de minuut zorgde vEddy Teuben voor 1-0. Pas na de pauze kwam de doelpuntenma- chine van de thuisclub werkelijk op gang. Achtereenvolgens Dou- we Splinter (2x), Eddy Teuben en Peter Kattenberg voerden de score tot 5-0 op. WSB-Valken '68 2-3 Hoewel Valken geen echte kam- pioensploeg heeft, haalt trainer Van Harskamp alles wat moge lijk is uit z'n elftal. Nu weer werd het sterke WSB met 2-3 aan de haak geslagen. Van meet af aan pakte Valken de zaken stevig aan. Na enkele mislukte pogin gen mikte Theo van Rijn al spoe dig raak voor de Valkenburgers. Dankzij een treffer van Jos Aart man kwam de thuisploeg weer langzij, maar voordat de thee werd geserveerd zorgde Maarten Hazenoot voor een voorsprong voor de Valkenburgse formatie. In de tweede helft bleef Valken de beste ploeg. Wim Hazenoot bracht dat in de stand tot uit drukking. Kees de Groot bracht de spanning terug in de wed strijd. Hoewel de Noordwijkers- houters nog pogingen in het werk stelden de gelijkmaker te forceren, nam Valken de winst Tweede klasse Daarin zijn de kaarten geschud. ZLC zette de directe concurrent SVLV voor schut 4-1 en kan over twee weken de kampioens- vlag hijsen. De Voorschotenaren werden met een duidelyke 4-1 nederlaag naar huis gestuurd. Kickers '69 versloeg het bezoe kende SJZ met 4-2. De overige wedstrijden werden afgelast. LEIDEN - Alkmania won gisteren in de inter regionale klasse maar net van Celeritas (1-2). Komende zondag staat de alles beslis sende wedstryd tegen koploper KFC'71 op het programma. De sterke wind, die in Den Haag dwars over het veld stond maakte goed voetbal in de wedstrijd Celeritas-Alk man ia praktisch on mogelijk. Hoewel Alkmania iets1 meer voor het doel van de thuisploeg te vinden was, opende Celeritas toch de score. Pas kort voor de pauze maakte Els Schoon gelijk voor de ploeg uit Oude Wetering door een hoekschop ineens in het doel te schieten. Na de hervatting was Alkmania oppermachtig. Dit overwicht had slechts een doelpunt van Mary Heiligenberg tot gevolg, dat echter wel goed was voor de zege. Voor en na rust trof Stefanie Kalker voor Alkmania de paal. SJZ is in de eerste klasse aan een opmerkelij ke opmars bezig. Zondag versloeg de ploeg uit Zoetcrwoude Kickers '69 met 1-3. Yvon ne Laken bracht in de eerste helft de stand op 0-1 en was na rust ook bij de tweede goal betrokken. Uit een corner trok zij de bal scherp voor doel, waar het leder via het li chaam van een Leimuidense speelster in het net caramboleerde. Vervolgens deed Anne- lies Wit wat terug voor Kickers, waarna Son- ja Salm de eindstand op 1-3 bracht. Randstad Sport verraste koploper Iduna in de ze klasse door de onderlinge confrontatie met 2-0 te winnen. Op het zware veld in Voorschoten bereikte Randstad Sport al voor rust de eindscore. Jolanda Overbeek en Hennie Steensma scoorden beide met scho ten van afstand. Na rust had het team uit Ter Aar het voordeel van de wind, dat echter niet werd uitgebuit. Bovendien weerde keepster Corrie Douwes zich goed bij schoten van Iduna-speelsters. Docos won op eigen veld ruim van het zwakke Altior (6-0). De Leidse ploeg kwam in de eerste helft op 2-0 door twee rake schoten van Yvonne Ooms, die na de hervatting nog drie keer de roos zou tref fen. Karin Vermeulen nam de zesde goal van Docos voor haar rekening. Zaterdag gingen er in de eerste klasse slechts twee wedstryden door. In de ene speelde SVLV met 2-2 gelijk tegen 's Gravenzande. Door een doelpunt van Marjolein Kraan nam de ploeg uit Voorschoten in de eerste helft de leiding. Vervolgens was het woord aan de thuisploeg, die twee keer achter elkaar scoorde en daarmee de ruststand op 2-1 bracht. Een treffer gescoord door opnieuw Marjolein Kraan bepaalde de eindstand na rust op 2-2. In die tweede helft viel bij SVLV keepster Annelies Hakker gebles seerd uit. Lonnie Berk nam haar plaats on der de lat in en Carla Pieterse completeerde het team. Overigens zat er voor SVLV meer in dan een puntendeling. De ploeg miste echter goede kansen en stuitte tevens vele malen op de goede doelvrouwe van 's Gra venzande. Lugdunum verloor in de tweede wedstrijd met 3-1 van Hazerswoudse Boys. Voor rust had het team uit Leiden de wind in de rug, wat een groot veldoverwicht tot gevolg had. Lugdunum miste evenwel de mooiste kan sen. Na een verkeerde terugspeelbal van Pe tra Slootweg kreeg bijvoorbeeld Yvonne Dubbeldeman een prachtige kans. Ondanks de vele aanvallen van de Leidse ploeg was het toch Hazerswoudse Boys dat in de eerste helft de leiding nam door een doelpunt van Jannie Schouten. In de tweede helft maakte Yvonne Dubbeldeman voor Lugdunum ge lijk, maar direct hierna scoorde Jannie Schouten opnieuw voor de thuisploeg. Een doelpunt van Petra van der Lip betekende de beslissing in dit duel. Zy scoorde na een vrije trap van Clementine van Vliet: 3-1. Concordia Hillegom-Foreholte 1- 1. Op het Concordia-veld had de wind vrij spel. Tijdens het eerste part was het initiatief voor de thuisclub, maar Concordia kon daarbij nauwelijks gevaarlijk worden. Alleen Peter van de Westen en Gerard Visser stelden Paul Zwaan op de proef. Ed Wie- ring miste de enige kans van Fo- reholte door voorlangs te schie ten. Zes minuten na de rust bete kende een afstandsschot van Max Bleijswijk 0-1. In de 75ste minuut kwam de bal ongelukkig op de arm van Foreholte-libero Jos van der Lans terecht. Uit de toegekende penalty scoorde Jos Warmerdam 1-1. Van Nispen-Hillegom 0-0. Een der by waarin wel leuk werd gevoet bald, maar de kansen nihil wa ren. Bovendien staken de beide goalies Ed Smit en Roy Keur in goede vorm. Hetzelfde kon ge zegd worden van de beide libe ro's Martin van Saasse en Ruud van Nierop. Na rust waren de uit vallen van Van Nispen niet zon- j der gevaar. Teylingen-Archipel 2-0. Een knappe zege van de Sassen heimers. Via Peter van Ryn, Fer ry van Baak en Wil Brocks LEIDEN - In de regionale jeugdcompetitie heeft FC Lisse het niet kun nen bolwerken tegen Quick Boys. Na een partij 'karaktervoetbal' gin gen de Lissenaren met 1-2 onderuit. In de tweede klasse van de regiona le competitie doet Katwijk een serieuze gooi naar het kampioenschap. De koploper speelde zaterdag gelijk (2-2) tegen nummer twee Unitas. FC Lisse Quick Boys 1-2 De Katwijkers deden in dit duel wat zy aan hun stand verplicht waren. De ploeg moest evenwel alles in het werk stellen om het verbeten vech tende FC Lisse van zich af te schudden. In de vijftiende minuut kwam Quick Boys op voorpsrong dankzij een doelpunt van Frank v.d. Kley. Zeven minuten later evenwel kwam de thuisploeg op gelijke hoogte via een fraaie treffer van Wim Bouckaert. Na de pauze trachtte Quick Boys het duel naar zijn hand te zetten, maar slaagde daar niet volledig in. De ploeg bouwde wel een overwicht op, wat de sterk spelende Hans v.d. Plas in de stand tot uitdrukking bracht: 1-2. Katwijk - Unitas 2-2 De thuisploeg had lange tyd uitzicht op een overwinning, maar moest de punten uiteindelijk toch nog delen met 'rivaal' Unitas. Binnen zeven minuten verzorgden Mart v.d. Plas en Dick Guyt een 2-0 voorsprong. Unitas ging echter niet bij de pakken neerzitten. In tegendeel. De ploeg vocht uitstekend terug. Nadat Unitas op 2-1 was gekomen, was het duel weer volkomen 'open'. Katwijk stelde alles in het werk om de kleine voorsprong vast te houden, maar slaagde daar niet in. Juist op het moment dat de Katwijkers de punten binnen dachten te hebben, sloeg Unitas twee minuten voor tyd toe: 2-2.

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 14