,Topper' valt door mand E D T UVS wacht ook op de zon Roodenburg: wéér slecht, punt. wéér LDWS nog dieper in zorgen UDO verrast leider WSB in eigen huis ■yji?" 't Lugdunum ontmaskert Hermes DVS SJC wijst koploper terecht: 3-0 Fortuinlijke winst FC Lisse MAANDAG 15 MAART 1982 NOORDWIJKERHOUT - Het Oegstgeester UDO heeft gisteren een uit stekende prestatie geleverd door de koploper in de derde klasse WSB in eigen huis met 0-1 te verslaan. De thuisploeg leek na twee overwin ningen de smaak weer te pakken te hebben, maar WSB bakte er tegen UDO tegen alle verwachtingen in niets van. Voor de rust kon het slechte, onsamenhangende spel van WSB nog verklaard worden door de wind die combinatie-voetbal moeilijk en een zuivere dieptepass onmogelijk maakte. UDO nam dan ook het ini tiatief en had weinig moeite met WSB. Doordat UDO toch te vaak de aanval zocht via de onnauwkeurige dieptepasses werd de ploeg van trainer Leo Holl niet echt gevaarlijk. Ronald Veldhoven kreeg wel een kans maar zijn kopbal eindigde op de lat. Ook Cor Strijk wist geen raad met de spaarzame mogelijkheden. WSB had zich ten doel gesteld ongeschonden de rust te halen om in de tweede rondgang met de wind in de rug de strijd te beslissen. De Oegstgeestenaren dachten daar echter anders over. Ook na de thee bleef UDO ze de betere ploeg en werd WSB op eigen helft vastgezet. De spelers van de thuisploeg zagen geen combinatie lukken en konden geen gebruik maken van het windvoordeel. Het met de week beter draaiende UDp bleef komen en het wachten was op de eerste treffer. Tien minuten voor het einde brak Wilbert Witteman door en zijn voorzet werd door de uitblinkende Dick \yitteman tegen de touwen gedrukt: 0-1. WSB ging in de laatste minuten nog met de moed der wanhoop in de aanval, maar ook tijdens deze eindsprint kon de koploper zich geen moment waar maken. UDO bleef verrassend makkelijk overeind. WSB-speler Albert van der Burg passeert hier op fraaie wijze Kees LEIDEN - De wedstrijden in de derde klasse verliepen voor de Leidse clubs niet direct succes vol. LFC verloor op eigen veld met 1-2 van het Voorburgse To- negido en hekkesluiter LDWS kwam door de 0-3 nederlaag te gen Rijswijk nog dieper in de de- gradatiezorgen. LFC-Tonegido 1-2. Na de goede prestatie van de afgelopen week tegen Ajax C werd er ook nu weer van de Leidenaars een aan vaardbare vertoning verwacht. Het eerste half uur leek het daar •ook op. Tonegido werd onder druk gezet, het spel werd goed breed gehouden en de Kanaries waren ook zonder de bal goed in beweging. John Verhoeks be kroonde na een kwartier het knappe spel met een even knap pe treffer; van zo'n twintig meter rondde hij een voorzet van Wally Gallert onhoubaar af: 1-0. Na de succesvolle opening ging het fout bij LFC. Bepaalde spelers dachten dat de wedstrijd al ge wonnen was en gingen op de tot mislukken gedoemde solotoer. Bles Zuma en Ger Nagtegeller haden alleen nog oog voor de bal en hadden weinfg aandacht voor de diepgaande medespelers. On danks de aanwijzingen van trai ner Vermeulen gingen de Leide naars ook na de pauze door met hun zelfzuchtige spel Vlak na de rust werd de bedroevend slecht acterende Bles Zuma ingewis seld voor junior Danny Verplan ken, maar die kon weinig aan het beeld veranderen. Halverwege de tweede helft kwam Tonegido op gelijke hoogte Een misver stand bracht een Voorburger al leen voor Peter van der Wal 1-1 Ook deze gelijkmaker schudde LFC niet wakker. Het bleef aan modderen Toen keeper Peter van der Wal ook nog geblesseerd het veld moest verlaten werd het Leidse spel nog onrustiger To negido bleef komen en schoot een kwartier voor tijd de winnen de treffer achter de ingevallen ju nior Bert Siera: 1—2. LDWS-Rijswijk 0-3. Het onder aan bungelende LDWS heeft het zichzelf door deze nederlaag te gen Rijswijk wel erg moeilijk ge maakt. De ploeg van trainer Siem van der Ham moet vooral op eigen terrein de punten bij el kaar sprokkelen maar dat ging gisteren tegen Rijswijk behoor lijk mis De Vliet bewoners heb ben vanaf de aftrap achter de Rijswijkers aan gelopen en wa ren volstrekt kansloos. Dat de Leidenaars tot de pauze het doel nog schoon konden houdSü WU zeker geen eigen verdienste. Rijswijk was niet in staat de ge boden kansen te benutten. Na de rust hadden de Rijswijkers daar aanzienlijk minder moeite mee. Al na tien minuten leidde een foutieve terugspeelbal van Gé Dubbeldeman tot de eerste Ruswijkse treffer: 0-1. Even la ter werd de uitgelopen keeper Wim Visser met een fraaie lob verslagen en was de strijd be slist. LDWS probeerde met wis- seis het tij te keren. (Ene van der Weyden maakte zijn rentree na een blessure en Wibo Loos kwam de geblesseerde Piet Ou wehand vervangen), maar Rijs wijk was niet meer te stuiten. Een kwartier voor het einde maakten de gasten aan alle twij fels een einde 0-3 LEIDEN - De mutatie in het elftal van Hermes DVS die de Lugdunum-microfoniste het pu bliek vlak na rust via de luidsprekers deed toe komen, bracht nogal wat hilariteit teweeg op de tribune, nu werd verteld over "een wissel in het elftal van DCV". Met deze fout stipte de 'lady speaker' onbewust aan wat er speelde tijdens het duel Lugdunum - Hermes DVS (uitslag 1-0). Hermes immers behoort tot de "toppers" in de eerste klasse, ter wijl het Krimpense DCV in de middenmoot van de afdeling bi vakkeert. Het spel dat de Schie dammers gistermiddag tegen de groenwitten lieten zien was ech ter zo matig, dat de vergelijking met een middenmoter makkelijk opging. De stand op de ranglijst in deze fase van de competitie geeft derhalve geen juiste indica tie van de ware krachtsverhou dingen in de eerste klasse. Lugdunum, dat eerder dit seizoen aangenaam werd verrast door het zwakke spel van VIOS, een andere "topper", toonde terecht geen ontzag voor dit Hermes en NOORDWIJK - SJC heeft gis teren een uitmuntende pres tatie geleverd. Koploper Hel- levoetsluis werd met een rui me 3-0 nederlaag naar huis gestuurd. Het met drie spitsen operende Hellevoetsluis hacj wat meer moeite met de harde wind dan de ploeg van trainer Arie Duindam. Hoewel de aanvallen'van de ei landbewoners meer inhoud hadden kwam SJC op een 1-0 voorsprong. Bij een indi recte vrije trap werd Maarten Plug zo vakkundig aange speeld dat hij gewoon niet kon missen. De Noordwij- kers bleven vooral, in de counter gevaarlijk. Één van die uitvallen werd Hellevoet- sluis noodlottig. René de Rid der werd in kansrijke positie tegen de grasmat gewerkt en arbiter Van der Kolk wees te recht naar de stip. Róutinier Piet Alders faalde niet: 2-0. Hellevoetsluis moest daarna ri sico's nemen, met alle gevol gen vandien. Een snelle aan val opgezet door Jos Alders, werd door René de Ridder uitstekend afgerond: 3-0. Een wanhopig offensief van de koplopers leverde niet meer op dan een terecht afge keurde treffer. Doelman Ed Ruygrok toonde zich vooral in de tweede helft een be trouwbaar sluitstuk. mag dat leverde de ploeg een 1-0 over winning op. 'What's in a name', moeten de Leidenaars voor aan vang hebben gedacht. Een juiste uitgangspositie naar later bleek, want de formatie van Jan v.d. Velden presenteerde zich als een zwakke opponent. Een tegen stander waarvan niet echt ge makkelijk werd gewonnen, dat geeft de 1-0 al enigszins aan. Dankzij deze zege nam Lugdunum weer wat meer afstand van de onderste twee plaatsen en wegen de degradatiezorgen wat minder zwaar. Naast de twee punten ook het opportunisme, Lugdunum zijn spel bij tijd en wijlen doorspekte, een stap in de goede richting worden genoemd. Fraai was het aller minst wat de pupillen van Ruud de Groot demonstreerde, maar de drang naar het vijandelijke doel was aanwezig en dat ver goedde iets. Wat dat betreft was dit treffen een voortzetting van wat zich in de tweede helft van het duel tegen Wilhelmus afspeelde. Een naar het middenveld opschuivende Henk de Cler was voor de aan hang een jjroom, die nimmer werkelijkheid leek te worden. Gistermiddag gebeurde het zo waar opnieuw. Net zoals rechter vleugelverdediger Robert de Roo zijn verdedigende stelling geregeld verliet en Koos Keyzer (na rust ingevallen voor de ge blesseerde Verver) als midden velder soms 'buitenom' ging. Veel effect sorteerde het allemaal nog niet. Lugdunum crêeerde namelijk geen enkele reëele sco- Lugdunum-aanvoerder Frans Sjardijn heft zijn handen ten hemel nadalfiij zijn ploeg op voorsprong heeft gebracht in het duel tegen Hermes DVS. De Schiedainse verdediger spartelt in het net. (Foto: Holvast) de voorstopper net voorlangs. Vlak na de pauze viel de enige treffer. Uit een onoverlichtlijke situatie voor het Hermes-doel kwam de bal bij Frans Sjardijn, die van dichtbij inknikte. Het pleit voor de thuisclub dat hierna niet meteen stelling in de loop graven werd genomen, al leverde het aanvallende spelletje weinig op tegen het zwakke Hermes DVS. Of was het DCV...? FRED SEGAAR ringskans. Evenmin als Hermes DVS trouwens, dat alleen in de persoon van Eric v.d. Gaag een voetballer van niveau had. Er was derhalve allerminst sprake van een boeiend schouwspel. Op de redelijk bespeelbare 'mat' (de hoofdmacht was het enige elftal dat het weekeinde op het eerste veld speelde) verliep de opbouw aan Leidse zijde weer stroef. Op het middenveld werd een man als Koos Bekooy (nog steeds ge blesseerd) node gemist. Bekooy behoudt als geen ander altijd het overzicht en kan met een simpe le voetbeweging een defensie 'voor schut zetten'. Bij afwezig heid van de spelverdeler kan nie mand zijn taak overnemen en is er nimmer sprake van rust op het middenveld. In de eerste helft was alleen de sterk spelende Bennie de Roo voor Lugdunum dichtbij een treffer. Na een lange rush schoot NIEUWENHOORN - Het is met UVS net als met het zaterdag équivalent Noordwijk: ook de Leidse eersteklasser wacht vol ongeduld op de zomer. Zodra de weersomstandigheden verbete ren, zal voor de blauwwitten ver moedelijk ook figuurlijk de zon weer doorbreken. Niet omdat het elftal van trainer Désar uit "mooi-weer-voetballers" bestaat, maar eenvoudig omdat dan auto matisch de velden beter worden. En dit UVS heeft nou eenmaal goede terreinen nodig om opti maal te kunnen presteren; zo lang het gras niet echt groen en egaal is, moet de lichte combina- tieploeg blij zijn met elk puntje dat aan het totaal kan worden toegevoegd. Die theorie werd gisteren weer eens nadrukkelijk onderstreept in het partijtje blaasvoetbal bij Nieuwenhoorn. De modderige klei van de Zuidhollandse eilan den en de harde wind zogen zo veel energie weg uit de overwe gend fragiele formatie dat de eer steklasser uit de Sleutelstad ten slotte nog zeer tevreden mocht zijn met de 1-1 deling. Hoewel UVS de in alle opzichten bonki ge tegenstander vrijwel doorlo pend aftroefde op technisch.ge bied, liet de ploeg zich toch weer in de hoek zetten. Onnodig, maar wel verklaarbaar. "Op een zomerveld winnen we de ze pot", kon Gerard Désar achteraf met stelligheid bewe ren. "Als wij direct kunnen com bineren, mag de tegenpartij nog zo hard en stevig zijn, maar dan kunnen we ze 'wegkaatsen'. Nu kon dat niet omdat je op dit soort velden eerst controle moet krij gen over de bal en dan sluiten ze de rijen. Dat maakt het moei lijk". Zeer moeilijk zelfs, zoals de recen te geschiedenis heeft uitgewe zen. De meeste punten pakte UVS in het voorseizoen, toen te gen de fysiek sterkere tegenstan ders het 'kaatsvoetbal' nog mo gelijk was. Vlak voor en na de winterstop maakte de gesteld heid van de terreinen dat spelty pe onmogelijk. Het gevolg was een stevige terugval, met als op merkelijk détail dat de beste wedstrijd na de winterpauze werd afgewerkt tegen CVV, na een weekje zonneschijn.. Van goed weer was nu geen spra ke, maar toch leek de opgaande lijn gisteren doorgetrokken te worden. Met de harde wind in de rug begon UVS namelijk zeer goed in Nieuwenhoorn (rechtsaf, voor Hellevoetsluis), waar de lo kale club het nog zonder tribune moet doen. De ploeg liet zich niet verleiden tot wilde knallen, maar hield het koppie er bij en combi neerde bij vlagen beheerst. Om dat Nieuwenhoorn totaal geen rekening hield met de weersom standigheden en de linies stee vast ver uit elkaar joeg (de spe lers konden elkaar nauwelijks horen, laat staan bereiken), kon UVS op vitale plaatsen moeite loos inschuiven. Het leidde tot de enige geldige Leidse treffer van de wedstrijd. De maker heette Cock van Weer- lee, die na een reeks misrekenin gen van Nieuwenhoorn-verdedi- gers (aanvoerder Klomp, doel man Hydra) en goed doorzetten van Hans Verkuylen, met een uitgerekende lob van zeker 40 meter de roos trof. Met die treffer van de zeventiende minuut leek de ban gebroken. Kort, Van Weerlee en Oosterlee konden het leuke spel echter niet belonen en een tweede doelpunt van Van Weerlee werd nog afgekeurd, vanwege 'onbesuisd inkomen op de doelman'. Bezien vanuit het standpunt van een scheidsrechter was dat te recht en hoewel UVS het er niet mee eens was, vocht het de be slissing van arbiter Blom niet aan. Dat gebeurde niet omdat Gouwenaar Blom, 28 pas, hij gaat een grote toekomst tege moet, zich veruit de beste man van het veld toonde en ontzag af dwong. Blom toonde zich de 'natuurlijke' leider, die in de persoon van Eef van Splunder ook bij Nieuwen hoorn opstond, maar die UVS in de tweede helft node miste. Ze ker nadat de partner al snel op 1-1 was gekomen (voorzet Van Splunder, kopbal Van de Stelt) De gelijkmaker en de tegenwind bliezen de nervositeit als het wa re de Leidse linies in, het combi natiespel werd vergeten en het voorkomen van meer tegentref fers was het enige waaraan nog werd gedacht. Met Sam Eradus voor de geblesseerde Van Goo- zen, werd UVS nog wel hevig be dreigd, maar de 1-1 haalde het einde. Désar moest dan ook wel tevreden zijn. Pas over een week of drie, vier kan UVS vermoedelijk weer echt zichzelf worden. Tot die tijd is elk punt meegenomen. PAUL DE TOMBE ROTTERDAM - Roodenburg heeft zich gisteren niet kun nen ontworstelen uit de baggerpoel, waar de ploeg vol gens oefenmeester Mouter vorige week was ingetuimeld. Aan de weinig benijdenswaardige omstandigheid kleeft evenwel één belangrijk voordeel. Hoewel de vertoonde verrichtingen nauwelijks het aanzien waard zijn, wordt het puntenaantal wél vergroot. gen, maar de Rotterdamse af weer was telkens ter plekke om het gevaar te bezweren. Voorts toonde John van de Wetering te weinig initiatief terwijl de voor Brittijn opgeroepen Hennie van Duuren nauwelijks in de wed strijd voorkwam Slechts een maal kon hij zich in de eerste helft onttrekken aan z'n bewa king maar hij maakte daarvan geen gebruik. De Leidenaar be sloot in kansrijke positie te vroeg tot schieten, waardoor de Rotter damse sluitpost Elvers kon in grijpen. Aan de andere kant had Sjaak Nie- vaart heel wat meer te doen. Via de flanken zorgde Overmaas voor aanvoer van bruikbare bal len in de doelmond, maar de kan sen werden op de meest lach wekkende manieren werden ver kwanseld. In de tweede helft ver ging Roodenburg het lachen ech ter toen Fred Giesbers de bal dan wél goed op z'n schoen kreeg. De paal bracht echter redding. Het bij na-doelpunt bracht enige opschudding teweeg bij de Kooi- club, die de zaken voor de zes tienmeterlijn wat forser ging aanpakken en de ballen wat di recter naar voren stuurde Zo waar hadden Ligtvoet en Van de Wetering nog zicht op een treffer, maar beiden beseften dat één punt voor hun ploeg al dikbe- taald was en mikten verkeerd.. ROB ONDERWATER Blauw Zwart klopt VFC WASSENAAR - Een hardwer kend Blauw Zwart is er in ge slaagd om het hoog geplaatste VFC een halt toe te roepen: 1—0. Met Hans Grundeken weer in de ploeg had Blauw Zwart het spel volledig in handen. Ondanks de snelle counters, via Rob Jansen en Peter Jeup, hield de Wasse- naarse defensie onder leiding van doelman Karei Verhart goed stand. Na de rust sloeg Blauw Zwart toe. Bij een goed opgezette aanval van Wout van Zanen, dook Ben Conradi op tijd in het gat. Daarna gaf Blauw Zwart het heft niet meer uit handen Net als aan het kwaliteitsarme duel met Westlandia, hield de Kooi- club aan de wedstrijd tegen Overmaas (0-0) een punt over. Een te ruime beloning moest na twee maal drie kwartier worden geconstateerd. Roodenburg heeft een elftal met een positieve instelling, met een aantal geta lenteerde voetballers ook, maar wat de blauwzwarte brigade in Rotterdam op de grasmat depo neerde, was KNVB-voetbal on waardig. Weliswaar mocht Roodenburg de afwezigheid van Peter Ciere, Rob Brittijn (beiden gekwetst) en Ronald Jansen (dienstplicht) het team dat door Mouter de moddermat werd opgestuurd, mocht een degelijke prestatie worden verwacht. Dat feest ging dus niet door Omdat Overmaas de positie op de ranglijst (voorlaatste) volledig waarmaakte, moesten de 141 toe schouwers, onder wie zeker 40 Leidenaars, constateren dat elke andere vrijetijdsbesteding aan genamer was geweest, dan een verblijf op het troosteloze Var kenoord. Natuurlijk was de stevige wind voor beide ploegen hinderlijk en liet het slechte veld nauwelijks technisch voetbal toe, maar on danks de spelbedervende facto ren zouden eersteklassers tot enige positieve kunsten in staat moeten zijn. Hoewel Rooden burg zoals gebruikelijk alle be schikbare energie verbruikte, bleven de verrichtingen met de bal ondermaats Evenals vorige week grossierde het defensieduo Pouw-De Groot in foutieve pas ses, terwijl gisteren ook de mid denvelders Verver, Ligtvoet en Kok (Mouter had weer voor 4-3-3 gekozen) bijzonder vrijgevig met het leder omsprongen. Van de immer ijverige Cees Verver behoeven geen oogstrelende aanvalsopeningen worden ver wacht, maar van Ligtvoet en de weer teruggehaalde Kok wel. Beiden faalden gisteren en daar door bleef de de frontlinie (Klein-Van Duuren-Van de Wete ring) van bruikbare aanvoer ver stoken. Richard Klein probeerde dankzij z'n imponerende inzet nog voor wat vuurwerk te zor- LISSE - Een harde wind die dwars over het Lissese Ge meentelijk Sportpark blies, sloot al bij voorbaat aantrek kelijk voetbal uit. Na afloop kon zeker worden gesteld dat deze weersomstandigheid er toe had bijgedragen dat de ontmoeting tussen de FC Lis se en UW een typisch degra- datietreffen was geworden. Het thuisspelende Lisse kwam dan ook als gelukkige winnaar (1-0 winst) uit de bus. De wedstrijd stond door de wind bol van de foutieve pas ses en 'afzwaaiers' en ken merkte zich nog het meest door een vreemd partijtje kaatsen op het middenveld. De goede wil bij de tweeen twintig voetballers was ech ter wel aanwezig, want uit eindelijk viel er toch een re delijk aantal doelkansen te noteren, maar de eerder aan gehaalde straffe wind deed de bal vaak tientallen meters verderop belanden dan in de bedoeling lag. Een voorbeeld hiervan deed zich reeds na tien minuten voor toen de ijverige Laurens van der Voort voor het eerst de Haagse verdediging op snelheid wist te omzeilen. In- plaats van HW-doelman Gé Masman aan het werk te zet ten, belandde de door de wind gedragen bal ergens tussen het Haagse straf schopgebied en de midden- cirkel. Zo oninteressant als het groot ste gedeelte van de eerste helft was, zo tumultueus wa ren de laatste seconden voor de rust Eerst schampte een felle knal van HW-er Chns van der Linden de vuisten van Ben Bakker die op die r Lisse vooreen achter stand behoedde en de tegen aanval bracht meteen Lau rens van der Voort in stelling. Diens inzet werd op het aller laatste moment uit het Haag se doelvlak gekopt door laat ste man Levert Aanvankelijk gaf de tweede helft een grimmiger spcl- beeld te zien. Aanvechtbare scheidsrechterlijke beslissin gen werkten dit enigszins in de hand. Langzamerhand echter ebde de grimmigheid weer weg en kreeg het duel weer het gezapige niveau van voor de pauze Het onbetwis te hoogtepunt van de wed strijd deed zich dan ook ge heel onverwacht voor. Een lange bal van Ron Mesman bereikte de op volle spnnt liggende Lou van der Voort, die de bal vallend in de Haag se touwen kopte. HERBERT POLANE

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 13