'Nummer 14' ongrijpbaar "Ik kreeg kans in duel te groeien"... Lot De Graafschap na verlies bezegeld Roda AZ mazzelt tegen MW-trainer Steegman: Niemand durfde hem aan te pakken Hendriks "laat Haarlem zakken".. Cruijff niet in Oranje imissie van de KNVB bekeek hij de irweegt in beroep te gaan tegen de hield de contacten met de bank. Dat ging redelijk, al voelde ik mij een gevangene, een besmet verklaarde in dat hok. Het is toch belache lijk dat je als trainer niet eens in de kleedkamer van je eigen spelers mag komen. Maar weten die gasten van de KNVB veel, die kunnen zich niet inleven in de ge dachten van een voetbal trainer. Want die gasten hebben alleen maar gehoc keyd". 5DT AMSTERDAM (GPD) - Door ook in zijn achtste competitiewedstrijd voor Ajax bij vlagen te schitteren, heeft Johan Cruijff het vervelende duel tegen MVV toch nog van enkele hoogtepunten voorzien. De nummer „14" bereidde voor 21.000 kijkers de openingstreffer van Kieft voor en leefde zich vooral uit in de tiende minuut na rust. Halverwege de helft van de Maastrichtenaren begon Cruijff aan een solo, die hem langs de gehele defensie van MW voerde, waarna hij de bal als een biljarter langs keeper Baetsen en via de binnenkant van de paal naar de verste hoek van het doel liet caramboleren. Barry Hughes kon gisteren op dak gaan zitten. Geschorst door de tuchtcommissie van de KNVB bekeek hij de wedstrijd Sparta-PEG Zwolle vanaf het dak van de eretribune. Hughes overweegt in beroep te gaan tegen de uitspraak; vandaag spreekt hij met zijn advocaat Meerbach. PAGINA 11 Van Engelen blinkt uit tegen oude club EINDHOVEN (ANP) - Het leek een kwestie van tijd. PSV had Feyenoord zo vast in zijn greep dat ontsnappen onmogelijk leek en toen was er ineens die counter bekroond met het ongelooflijke schot van Bennie Wijnstekers, dat via de paal doel trof Het betekende de beslissing in de wedstrijd, die zelden goed voetbal bood en waarbij de 28.000 toe schouwers toch menigmaal op het puntje van hun stoel zaten. MAANDAG 15 MAART 1982 Hughes roept hulp iu van advocaat (Van onze sportredactie) ROTTERDAM - Sparta-trai- ner Barry Hughes over weegt in beroep te gaan te gen de uitspraak van de KNVB-tuchtcommissie, die hem donderdag naar aanlei ding van zijn gedrag tijdens het duel Sparta-Feyenoord voor vijf duels schorste en hem een boete oplegde van 750 gulden. Op advies van Jaap van der Leek, secretaris-generaal van de WON, en gesteund door het Sparta-bestuur (Floor Bouwer: „Ook wij vinden die straf wel erg hoog") heeft Hughes contact gezocht met de Haarlemse advocaat mr, Meerbach. Met deze pleitbezorger tast de gestrafte trainer vandaag de mogelijkheden af een be roepsprocedure tegen de door hem gewraakte uit spraak te starten. „Ik vind die straf schandalig. Of je legt iemand een boete op of je geeft hem een schor sing, maar mij hebben ze op twee manieren aangepakt", voelt Hughes zich door de tuchtcommissie van de KNVB wel erg zwaar ge straft. „Ik voel me niet schuldig, heb scheidsrechter Mulder in die wedstrijd Sparta-Feyenoord niet bele digd. Dat heb ik ook in mijn verweerschrift vermeld, maar die tuchtcommissie heeft alleen maar naar Mul der geluisterd". Hughes zal zich hoe dan ook De 2-0-stand die daarvan het ge volg was, werd uiteindelijk ge promoveerd tot. eindstand omdat MW de kracht en vanaf de 20ste minuut van de tweede helft ook de geblesseerde Van Staveren miste, terwijl Ajax het niet be langrijk leek te vinden om de score van 6-0 die vorig jaar werd bereikt te herhalen. De Amsterdammers deden op weg naar het doel van Baetsen vaak veel te veel tussenstations aan. In die gevallen waarin Ajax nog wel resoluut te werk ging, had MW het geluk dat Ling de bal na voorbereidend werk van Cruijff via Baetsen en de lat over het doel zag verdwijnen en dat Baetsen nog een keer door tijdig uit te lopen de bal nog juist voor de voeten van Kieft kon weglei den. Baetsen was dan ook de absolute uitblinker bij MW. Zijn ploeg genoot Schapendonk had dat kunnen worden als hij in de 17e minuut de enige kans van MW in een doelpunt had omgezet. Omdat Ajax te veel problemen had met het openzetten van de buitenspelval, kon Schapendonk alleen voor doelman Schrijvers UTRECHT (ANP) - Terry Hendriks kan erop rekenen dat Haarlem maatregelen te gen hem zal nemen. Tien mi nuten voordat gistermorgen de spelersbus richting Utrecht vertrokbelde hij aanvoerder Martin Haar op met de mede deling dat hij niet zou afrei- "Als Hendriks het telefoon nummer van de aanvoerder kent, mag ik toch ook aanne men dat hij zijn trainer weet te bereiken", aldus de uiterst verbolgen Hans Doorneveld. "Hendriks zou tegen Utrecht op de bank moeten beginnen. Ik kan begrijpen dat hij te leurgesteld was dat hij niet in de basis stond. Maar wat hij nu deed, accepteer ik niet. Dit muisje zal een staartje heb ben. Hendriks heeft duidelijk de ploeg laten zakken. Zijn verweer dat hij niet lekker was, neem ik voor kennisge ving aan. Wij hadden maar 15 man voor deze wedstrijd. Drie reservespelers en een reserve- doelman. Doordat Hendriks niet verscheen had ik nog maar twee veldspelers als wis sel over". neerleggen bij het oordeel van mr. Meerbach. „Hij moet maar beoordelen wat kan en wat niet kan. Zegt hij dat er aanleiding bestaat te gen deze uitspraak in beroep te gaan, dan doe ik dat. Vindt hij geen juridische ar gumenten om de zaak door te zetten, dan zit ik die vijf wedstrijden in vredesnaam maar uit. Hoe belachelijk die straf ook is". Assistent-trainer Jan Nijman nam gistermiddag tijdens de confrontatie Sparta-PEC opduiken. Schapendonk schoot zijn doel echter voorbij. Bij Ajax werd de hoofdrol opgeëist door Cruijff, die er voor een be langrijk deel aan heelt bijgedra gen dat de Amsterdammers van af het moment dat hij weer mee speelt (6 december van het vorig jaar) in de competitie alleen een punt hebben verspeeld in de uit wedstrijd tegen Feyenoord. Daarnaast werd in acht wedstrij den aan de opvallende doelcij- fers van 27-8 gewerkt en werden in vier ontmoetingen met Cruijff op eigen veld maar liefst 78.000 toeschouwers getrokken, ruim 40.000 meer dan aan het begin van het seizoen was begroot. Geslaagd Zowel sportief als Financieel gezien lijkt deze voetbaljaargang nu al geslaagd voor Ajax, te meer daar de achterstand op koploper PSV werd teruggebracht tot één punt. De vraag blijft echter actueel wat er gebeurt als Cruijff aan het eind van het seizoen mocht afha ken. Het bestuur van Ajax hoopt daarover binnen enkele weken uitsluitsel te krijgen, zoals het ook op korte termijn zaken wenst te doen met trainer Lin- der. Mocht Cruijff afzwaaien, dan is het onduidelijk wie de lei dersrol moet overnemen. Lerby, die momenteel de aanvoer dersband draagt, regelt alleen in theorie het voetbalverkeer bij Ajax. Hij wordt regelmatig te- rechtgewezen door Cruijff en is mede daardoor geen schim van de speler die in het vorig seizoen met Arnesen de dienst uitmaak te. Door op 2-0 te Finishen herhaalde Ajax de prestatie die eerder dit seizoen in het stadion de Geus- selt werd behaald. MW was met die uitslag echter allang tevre den, te meer omdat het vooraf niet goed had geweten hoe het „probleem" Cruijff moest wor den opgelost. Trainer Leo Steeg- KERKRADE (ANP) - AZ'67 mocht gistermiddag de handen dichtknijpen. De landskampioen behaalde een zeer gelukkige overwinning (2-1) op Roda JC, dat minimaal recht had op een gelijkspel. AZ was geen schim meer van de ploeg, die vorige week zaterdag in de Alkmaarder- hout zijn aanhang in het duel met FC Utrecht een prima op voering presenteerde. De Noord- holllandse formatie ploeterde en zwoegde maar wekte geenszins de indruk kwalitatief beter en sterker te zijn dan de tegenstan der uit Kerkrade. Oefenmeester Georg Kessler bood dan ook na afloop uitgebreid zijn excuses aan voor het vertoonde spel. "Er zijn wedstrijden die je moet winnen, zoals tegen PSV, Zwolle de honneurs voor Hughes waar. De gestrafte zelf bekeek het gebeuren vanuit het tv-commenta- torshokje op het dak van de eretribune. Hij hield zich eveneens aan het verbod vóór, in de rust en na afloop van het competitietreffen de kleedkamer te betreden. Hughes: „Vooraf had ik goe de afspraken gemaakt met Nijman. Bovendien zat elf talbegeleider Jaap van de Water naast me. Hij onder man: „Niemand van ons durfde hem echt aan te pakken. Cruijff trekt op dit moment erg veel toe schouwers naar de stadions. Mijn spelers wilden niet het risi co lopen dat zij Cruijff door een ongelukkige actie zouden blesse ren, waardoor zo'n belangrijke publiekstrekker zou wegvallen. Een speer die dat zou doen, zou het verder als voetballer in Ne derland wel kunnen vergeten". ZEIST (ANP) - Johan Cruijff heeft besloten de uitnodi ging voor het Nederlands elftal niet aan te nemen. Cruijff heeft de beslissing genomen na overleg met zijn compagnon Hans Muller en met Ajax-voorzitter Tom Harmsen. Bondscoach Kees Rijvers had hem gisteren in eerste instantie opgenomen in de selectiegroep van zes tien spelers voor het Neder lands elftal, dat op 23 maart in Glasgow tegen Schotland speelt. Bij de zestien geselecteerden is ook Ajax-doelman Schrij vers, die tegen MW een ge broken middenhandsbeen- tje opliep. De voorlopige selectie: Doel: Van Breukelen (Utrecht) en Schrijvers (Ajax); Achter: Hovenkamp, Metgod en Spelbos (AZ'67); Krol (Napo- li); Van de Korput (Torino) en Ophof (Ajax); Midden: Pe ters (AZ'67); Rijkaard (Ajax); Willy van de Kerkhof (PSV) en Mühren (Ipswich Town); Aanval: Ling en Kieft (Ajax) en Tahamata (Standard Luik). er zijn ook duels die je niet mag winnen, zoals vanmiddag tegen Roda", erkende de grijze emi nentie. Het was een schrale troost voor de Limburgers, want bij het laatste fluitsignaal van de warrig leiden de Egbert Mulder bleven zij met lege handen achter. Roda raakte geen moment onder de indruk van de reputatie van de lands- kampieon. De Kerkraadse ploeg zocht bewust de aanval, dwong Hugo Hovenkamp op eigen helft te blijven. Na 25 minuten werd de durf van Roda beloond toen Roger Rae- ven via de voet van Metgod de openingstreffer liet aantekenen. Elf minuten later trok Metgod de stand gelijk door de bal hard in de kruising te jagen. DEN HAAG (ANP) - In de staart- groep van de eredivisie vochten Den Haag en De Graafschap uit wie niet meer aan degradatie zou kunnen ontkomen. Den Haag won met 2-1 en heeft nog wat il lusies. PEC en NEC haalden puntjes weg bij Sparta en Goa Ahead Eagles, Willem II verover- Na de hervatting zakte AZ nog ver der weg, slechts Jan Peters speelde in zijn normale doen. De Oostenrijker Franz Oberachter werkte weliswaar hard, maar was geen moment in staat ope ningen te vinden. Roda daarente gen creëerde zich kansen via Van Geel, Enksen en Raeven. Bij die actie eiste het publiek een straf schop omdat Reynders de Roda- spits Raeven uit balans bracht in een kansrijke positie Mulder wuifde alle protesten weg Op het moment dat beide partijen zich al verzoend hadden met een gelijkspel, sloeg Kees Kist toe. De tot dan onzichtbare spits schudde Degens van zich af en scoorde twee minuten voor tijd de onverdiende winnende tref fer. 'Sorry Thijs", zei Feyenoord-trai- ner Jezek na afloop tegen zijn collega van PSV want Jezek be sefte heel goed dat zijn ploeg ui- de bij NAC de volle winst: 4-1. MW kwam daardoor weer mid den in de strijd tegen de degrada tie. Utrecht was veel sterker dan Haar lem, dat met hard voetbal (Ver- kaik) probeerde de thuisclub af te stoppen. Het lukte één speel- helft. Kort na de hervatting ech ter scoorde Utrecht twee keer. In de tweede minuut omdat Haar lem aan buitenspel dacht en scheidsrechter Van der Laar niet. Edwin Metgod had ten kos te van een handsbal kunnen red den, hij deed het niet omdat hij al twee gele kaarten op zak heeft. Invaller Van den Akker kon daarna gemakkelijk raak schie ten. Van der Lem maakte twee minuten later het tweede doel punt na een hoekschoD. Zonder de Britse inbreng (trainer Hughes, Loggie en Robinson zijn geschorst) speelde Sparta lauw en mat. De Rotterdamse ploeg verspeelde volstrekt onnodig een punt aan het in degradatie nood verkerende PEC. Een vroe ge treffer van Olde Riekennk werd beantwoord met een hoek schop van Riemens, die onaan geraakt achter Sparta-doelman Formannoy in het net belandde. Willem II reageerde de zorgen om het voortbestaan af met een klin kende zege (4-1) in Breda op terst fortuinlijk aan de punten was gekomen. De Eindhovena- ren hadden het natuurlijk voor een deel aan zichzelf te wijten NAC. De Tilburgse club domi neerde de streekderby geheel volgens de traditie. NAC nam in de zesde minuut door Waslander de leiding. Willem II reageerde met treffers van McDonald en Hoyer (ieder tweemaal). Ook FC Den Haag putte nieuwe hoop Aan veteraan Lex Schoen maker dank :e de Haagse stich ting het dat de situatie zaterdag niet al te hopeloos werd. De 34- jarige middenvelder scoorde te gen mede-degradatiekandidaat De Graafschap zelf en gaf de pass waaruit de winnende treffer van Rontberg ontstond. FC Groningen handhaafde ook te gen FC Twente het ongeslagen thuisrecord In blessuretijd nam de noordelijke ploeg ruim schoots afstand: 3-0. Vrijwel de volle negentig minuten werden volgemaakt met de stand 1-0. Een fel omstreden strafschop werd door Ronald Koeman be nut. In de laatste minuten benutten Houtman en Veldmate de bij het alles-of-niets offensief van Twen te ontstane ruimte. De oostelijke derby Go Ahead Eagles-NEC tenslotte stond in het teken van het niet verliezen. Het slachtoffer was het publiek, dat zoiets al had vermoed en met slechts 5000 man was opgeko men. dat de winst niet tot stand kwam. "Met name in de slotfase verlo ren wij onze kop Er waren geen vleugelspitsen meer. Wij gingen allemaal in het centrum lopen en daarmee maakten wij het Feye noord wel gemakkelyk", velde Libregts een hard vonnis over zijn team Het was niet helemaal terecht want meer dan een uur heeft de thuisclub met vaak zeer acceptabel voetbal geprobeerd de wedstrijd naar zich toe te trek ken. Het lukte niet want in het doel van Feyenoord speelde Ton van Engelen een ongenaakbare rol. "Nee, ik werd er niet door geïnspireerd dat ik tegen PSV, mijn vorige club. speelde. Ik speel voor het geld Het maakt mij dus weinig uit tegen wie wij spelen. Maar meestal zijn wij in de aanval en nu eens niet, daar door kreeg ik de kans een paar goede ballen te pakken. Zodoen de kon ik in de wedstrijd groeien". Dat is redelijk bescheiden uitge drukt. Want Van Engelen ver richtte zoveel goede reddingen dat hij zeker drie doelpunten voorkwam. Voor het overige had Van Engelen assistentie van het houtwerk en bovendien trapte Troost nog eens de bal van de lijn Dat was in de beginfase toen PSV op jacht was na de ope ningstreffer. Die viel overigens aan de andere kant, waar Ernie Brandts en doelman Doesburg elkaar de problemen lieten op lossen. De voor rust sterk spelen de Jeliazkov schoof de bal naar Van Deinsen, die hard inschoot: 0-1 De resterende tijd verbleef PSV op de helft van Feyenoord, dat veel achteruit voetbalde en waarbij de defensie van de Rotterdam mers opvallend weinig moeite had met de Eindhovcnse aan- valsoperaties. Thoresen had niets in te brengen tegen Wijn stekers, Landsbergen liep aan de hand van Bouwens en alleen Re- né van de Kerkhof kreeg van de zwakke Brard af en toe een kans je. In tegenstelling tot Feyenoord had PSV op het middenveld veel minder inbreng en dat maakte de aanvoerlijnen onnodig lang In de tweede helft kwam Van Ha- negem niet terug. "By een te zachte terugspeelbal van Brard moest ik ingrypen. Landsbergen zette zyn voet op de mijne. Ik ben bang dat ik twee tenen ge broken heb". Het leek rampzalig voor de gasten want ook PSV bracht met Jume Koolhof voor René van de Kerk hof een nieuwe man in. Het bleek een gouden greep Kool hof, een "kouwe kikker", die niet geïmponeerd lykt door zyn snel le opmars in het Nederlandse voetbal knalde in de eerste mi nuut op de paal en benutte twee minuten later een strafschop, door arbiter Corver toegekend wegens hands van Stafleu. De gelijkmaker was de aanleiding tot een grootscheeps offensief van PSV. dat nu de volle winst wilde binnen halen. Het werd ook de periode van de onberispe lijk keeperswerk afleverende Van Engelen. JDe defensie van Feyenoord moest de raarste ca priolen uithalen om op de been te blyven en daaraan dankte de Rotterdamse ploeg ook dl OVI r winning. Bij een counter dwong het een hoekschop af, die onvol doende werd weggewerkt door Brandts. Wynstekers kon zeker vanaf veertig meter de bal via de paal achter Doesburg knallen. "Nee heb je. ja kun je krijgen", luidde het devies van Wijnste kers PSV reageerde onthutst, drong daarna nog heftig aan en zag tot zyn geluk een doelpunt van Ver meulen wegens aanvechtbaar buitenspel afgekeurd. maar slaagde er ook niet in opnieuw te scoren Toch WH Koolhof HMt een nieuwe kogel op de lat, vijf minuten voor tyd weer vlak by. Enkele seconden voor tijd ont vingen Jeliazkov en Wildschut na een gezamenlyk wild optre den de gele kaart Morgan weg bij Den Haag DEN HAAG (GPD) - Trainer O v.m rli i 1 l.irt v.in FC Den Haag zal dit seizoen geen be roep meer kunnen doen op Nicky Morgan. Het bestuur van West Ham United, dat Morgan aan het begin van dit seizoen „uitleende" aan FC Den Haag. verbood de spits het afgelopen weekeinde nog uit te komen voor de Haagse ploeg De Engelse eerste divisieclub nam dit besluit nadat het van de KNVB had vernomen dat spelers na 6 rnaart in Neder land niet meer van club mo gen veranderen Morgan heeft in totaal 20 wed strijden voor FC Den Haag gespeeld

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 11