Duurdere verbouwing agenda gemeentehuis wekt boosheid raadsleden 0 Weidse Verhoging gemeentelijke tarieven 'uit den boze' Nog geen besluit over aanpak winkelwagens Raadsleden vinden busroute te duur Wethouder Meerburg eerste op CDA-lijst Parkeerterrein voor vrachtauto's van baan VOORSCHOTEN - Het is nog maar de vraag of Voorschoten gaat deelnemen aan het zoge naamde experimenteerproject Leidse Baan. Het gaat voor deze gemeente om het stuk voor het openbaar vervoer tussen Leiden- Voorschoten-Wassenaar en Den Haag. Volgens de raadscommis sie voor verkeer en financiën die Tien inbraken "Binnenhof' opgelost LEIDERDORP - De politie van Huizen in Noord-Holland heeft deze week een aantal jongens aangehouden die ook hebben be kend tien inbraken te hebben ge pleegd in Leiderdorp. Deze in braken dateren van de nacht van 10 op 11 februari. Uit tien huizen in de wijk Binnenhof werden toen spullen ontvreemd. gisteravond in Voorschoten gaderde kost het deelnemen dit project teveel. Drie van de vier fracties (de PvdA ziet wel iets in het plan) menen dan ook dat het gehele plan niet door hoeft te gaan. De tijdwinst een en driekwart minuut die de autobus met de voorrangsrege- lingen die in het plan zijn opge nomen zou krijgen, weegt vol gens velen niet op tegen de ge vaarlijke situatie die daardoor onder andere op de Veurseweg zal ontstaan. De commissie was wel van mening dat de recon structie van de Leidseweg bij het raadhuis zin heeft. Wethouder Van Dalen verdedigde het standpunt van burgemeester en wethouders die subsidie wil len aanvragen bij het rijk en daarmee het project een kans willen geven indien het rijk be taalt. De commissie was echter niet over te halen en een teleur gestelde wethouder gaf aan daar over een uitspraak van de ge meenteraad te willen. Op voor stel van de PvdA. de enige fractie die enig heil ziet in het kostbare plan, zal in april de hele zaak nogmaals worden bekeken met exacte financiële cijfers erbij. Stad en rand Felle uithaal naar Ben W Oegstgeest DINSDAG 9 MAART 1982 na LEIDERORP - Wethouder Meerburg staat eerste op de adviesiijst van het CDA in Leiderdorp. De eerste vijf plaatsen worden overigens inge nomen door huidige raadsleden. Fractieleider Den Boeft staat tweede, gevolgd door Tieken, Van der Kwaak en Roest. Zesde op de lijst, die volgende week woensdag wordt vastgesteld, is Van Jaarsveld, de secre taris van het CDA. Hij neemt de plaats in van wethouder Verdier die na acht jaar raadslidmaatschap niet meer terugkeert. Opvallend is toch de derde plaats van Tieken. De nestor van de raad (hij zit er al twintig jaar in) wilde eerst niet terugkeren, maar op aandrang van het bestuur en diverse CDA-raadsleden heeft hij zich toch weer herkiesbaar gesteld. Van Vloten: "We zijn bedonderd". Amnesty mag in Winkelhof LEIDERDORP - De laatste twee wakes (in een serie van vijf) van Amnesty International in het Leiderdorp se winkelcentrum 'Winkelhof worden op 19 maart em 2 april gehouden. Dat blijkt uit een verklaring die het be stuur van 'Winkelhof en Am nesty Intenational gezamenlijk hebben uitgegeven. In de verklaring staat verder te lezen dat alleen bij de "duide lijk herkenbare standplaats" van Amnesty informatiemate riaal te verkrijgen zal zijn. De verklaring, wordt beëindigd met het uitspreken van het ver trouwen dat de goede samen werking tussen Amnesty en 'Winkelhof voor de toekomst wordt gecontinueerd. OEGSTGEEST - "Zeer teleurgesteld", "We zijn bedonderd" en "Men heeft ons willens en wetens een rad voor ogen gedraaid", een greep uit de uitspraken van Oegstgeester raadsleden die gisteravond bij elkaar waren in de commissievergadering voor openbare werken en financiën. Zij reageerden met die woorden op de vraag van burgemeester en wethouders om extra geld voor de verbouwing van het raadhuis. De raadsleden waren zeer verbol- gen over het feit dat ook deze be groting met ruim 350.000 gulden wordt overschreden. Eerder had men al een behoorlijke financiële tegenvaller voor het verenigings gebouw "Het Drieluik" moeten verwerken. De architect van het verbouwde raadhuis was gisteravond tijdens de vergadering aanwezig en hield een korte toelichting. Nau welijks was hij uitgepraat of de raadsleden begonnen hun grie ven te spuien. Mevrouw Bosman (PvdA) begon nog wat voorzich tig door te zeggen dat ze erg te leurgesteld was. Mevrouw Van Vloten (WD) trok echter meteen fel van leer. Zij verklaarde dat zij zich door het college van B en W bedonderd voelde. Van Vloten: "Wat me enorm ergert is het feit dat we steeds verslagen van de stand van zaken van de verbou wing hebben gekregen in de commissie voor openbare werken en sport en steeds op nieuw hebben gevraagd of alles wel binnen de begroting past. Keer op keer werd ons echter verzekerd, dat alles nog netjes binnen de begroting viel en dat we ons geen zorgen hoefden te maken". Wethouder Thorn voor openbare werken en sport reageerde op de ze aanvallen met de mededeling dat hij met een mond vol tanden zat en dat het college een beoor delingsfout had gemaakt. Daar namen de raadsleden echter geen genoegen mee. Wuisman (D'66) ging nog eens in op de post meubilair en inrichting die oorspronkelijk geraamd werd op 70.000 gulden en uiteindelijk is uitgekomen op ruim 330.000 gul den. Een overschrijding dus met meer dan een kwart miljoen. "Toen u de bestelling deed wist u wat dat zou gaan kosten neem ik aan en dan had u de raad daar over in moeten lichten. En als u dat niet wist, verwijt ik u onbe hoorlijk bestuur", zei D'66-er Wuisman. Wethouder Kohlbeck (financiën) verdedigde het college door te zeggen dat zij de ruimte in de be groting gewoon verkeerd had den ingeschat. "We hadden de beschikking over een post "on voorzien" van een half miljoen. We dachten dat we het daarmee wel zouden redden. Die hoop is helaas niet uitgekomen en de be groting is met ruim 5 procent overschreden". Van der Reljden (CDA) ging hier echter fel op in met de woorden dat hij dit een buitengewoon ern stige zaak vond. Hij zei onder meer dat "er een beetje over het feit heen wordt gefietst dat er een aanzienlijke post "onvoor zien" was". "Dat dan toch de be groting wordt overschreden met 5 procent is geen bagatel. Ik ver wijt dit niet alleen het college maar ook de architect". Burgemeester en wethouders zul len nu hun beleid nog een keer moeten toelichten tijdens de ko mende raadsvergadering. CDA-Leiderdorp: LEIDERDORP - "Te moeten le ren leven met minder is niet een voudig, wanneer men jarenlang aan meer gewend is geraakt. Nu ook voor de gemeente de finan ciële middelen zullen afnemen, is niet te ontkomen aan een her overweging van de gemeenteUj- ke taken". Het ontwerp-verkie- zingsprogamma van het CDA in Leiderdorp, is somber van toon. Er is minder geld, dus taken moeten door de gemeente wor den afgestoten, meent het CDA. Maar altijd zal het motto "Samen verantwoordelijk" moeten gel- den, vindt het CDA. Ondanks de grote financiële pro blemen bij de gemeente wil het CDA dat de gemeentelijke tarie ven niet hoger mogen. Alleen een correctie gelijk aan de infla tie mag worden gevraagd. Duide lijk is volgens de christen-demo craten dat het huidige niveau van de voorzieningen niet kan worden gehandhaafd. Ook zal de gemeente taken moeten afstoten als burgers of organisaties die over kunnen nemen zonder dat dat veel kwaliteitsverlies bete kent. Echte keuzes maakt het CDA niet in de paragraaf finan ciën, die overigens de kortste is uit het gehele concept-verkie zingsprogramma. Meer aandacht besteedt het CDA aan het milieu. Zo wordt er ge pleit voor een effectieve controle op de naleving van door de ge meente gestelde voorwaarden. Verder moet het hergebruik van afval (glasbakken en oud papier) worden gestimuleerd. Veel be lang hechten de confessionelen aan isolatie. De gemeente moet een actieve rol spelen op dat ge bied. Het CDA meent dat er een onder zoek moet komen naar de moge lijkheid van het storten van puin en grofvuil in het gebied ten oos ten van rijksweg 4 tussen de Doeshaven en de Dwarswete- ring. Er zal dan echter "perma nent" toezicht moeten worden gehouden om te voorkomen dat milieugevaarlijke stoffen daar te recht komen. Het gebied moet la ter voor recreatie worden be stemd. Soberder Om nieuwe woningen betaalbaar te houden zal er soberder en klei ner moeten worden gebouwd. De huidige eisen die aan een nieuwbouwwoning worden ge steld moeten daarom worden herzien. De veiligheid, de geluid sisolatie en de energiebesparen de maatregelen mogen hier niet onder leiden. Vooral aan de bouw van woningen voor kleine huishoudens hecht het CDA veel warde. Verder mo gen goedkope huurwoningen niet worden verkocht. De door stroming zou moeten worden bevorderd door goedkope koop huizen toe te wijzen aan mensen die een huurwoning achterlaten. Veel ruimte krijgt ook de paragraai verkeer en vervoer. Het CDA heeft op dit gebied aardig wat wensen. Het kruispunt Laan van Ouderzorg en Van der Valk Bou- manweg is één van de "lastigste punten in het plaatselijk wegen net geworden", concludeert het CDA. Vooral de toename van het (sluip-)verkeer op de Van der Valk Boumanweg is daar de schuld van. Een "grondige" ver andering van het kruispunt is ge wenst Ook de Engelendaal moet worden opgeknapt. Het doorgaande ver keer moet zomin mogelijk wor den gehinderd zonder dat daar door de fietsers en voetgangers in de knel komen. Veel door gaand verkeer zou verder via de provinciale wegen 5 en 6 moeten rijden. Als laatste wil het CDA dat er stoplichten komen op de kruising van de Persant Snoep- weg en de provinciale weg 6 om het "steeds drukker wordende verkeersaanbod veilig te kunnen verwerken". Vrijwilligers Het vrijwilligerswerk moet worden "Grondige" herindeling CDA dringend gewenst. het kruispunt Laan van Ouderzorg en Van der Valk Boumanweg is volgens het gesteund. De stichting Kinder speelzalen Leiderdorp zal moe ten onderzoeken of zij met vrij willigers kan werken. Ook de bi bliotheek zal vaker open moeten. Zonodig moeten daarvoor vrij willigers worden ingeschakeld. Gebruikers van welzijnsvoorzie ningen (verenigingen en instel lingen) zullen een "redelijke ei gen bijdrage" moeten betalen. Verder vindt het CDA dat onder zocht dient te worden of een par ticulier bereid is de manege over te nemen. "Ondanks de inzet van het bestuur en de medewerkers van de manege (Stichting Ruiter- school Liethorp) zijn er grotere tekorten ontstaan dan aanvanke lijk was voorzien". Reden voor het CDA om nogmaals op een an dere beheersvorm aan te drin gen. Opvallend is het ontbreken van een hoofdstuk personeel. Alle andere partijen hebben tot nu toe in hun programma een derge lijk hoofdstuk opgenomen. Die andere partijen wijzen bijvoor beeld gedwongen ontslag van ambtenaren af, maar het CDA schrijft daar niets over. Het is de bedoeling dat het uitein- delijke-verkiezingsprogramma volgende week woensdag vast gesteld wordt. In Leiderdorp LEIDERDORP - Een flinke bot sing deed zich gisteravond voor tussen CDA-fractieleider Den Boeft en burgemeester Van der Have. Den Boeft had een voor stel waarin werd verboden nog langer met winkelwagentjes op de openbare weg te rijden. Bur gemeester Van der Have wilde dat voorstel gisteravond in de ge meenteraad niet bespreken, voordat het overleg met de eige naren van de wagentjes (twee su permarkten in 'Winkelhof) was afgerond. Den Boeft was niet be reid daarop te wachten. Uitein delijk moest de gemeenteraad besluiten of het voorstel al dan niet behandeld zou worden. De raad gaf de burgemeester uitein delijk gelijk. Den Boeft wond zich daar fiink over op. "Het college", zei hij, "hecht meer aan het grootwin kelbedrijf dan aan een gekozen raadslid. Ik ben niet eens in staat een stuk aan de orde te stellen. Het zij zo. Albert Heyn staat bo ven een raadslid". De CDA-fractieleider wilde nu ein delijk wel eens een besluit ne men. Al in december had hij ge vraagd om maatregelen om de overlast van de winkelwagens op te heffen. "Het antwoord van drie maanden geleden en de for mulering van wat u nu gaat doen", hield Den Boeft B en W voor, "lijken als twee druppels water op elkaar. Het lijkt wel als of de tijd heeft stilgestaan. Het college heeft echter stilgestaan". Burgemeester Van der Have verze kerde Den Boeft echter dat op 1 april er een oplossing gevonden moet zijn. Tot die datum mogen de supermarkten met eigen op lossingen komen. Gebeurt dat niet dan zal de gemeente zelf maatregelen nemen. Overigens waren de fracties van de PPR en de PvdA het met Den Boeft eens dat er snel een oplos sing moet komen. De wagens zorgen voor "irritatie", aldus Mommaas (PPR). Ook Hewitt (PvdA) had zijn bedenkingen. "Deze zaak moet zo spoedig mo gelijk geregeld worden, want de karren zijn 's avonds en 's nachts een gevaar op de openbare weg". Zij vonden echter dat de maatre gelen nog wel een maandje kon den wachten. VOORSCHOTEN - Voorschoten krijgt voorlopig geen apart parkeerter rein voor vrachtauto's. Gehouden tellingen hebben uitgewezen dat het nogal meevalt met de geparkeerde vrachtauto's en bovendien kost de inrichting van een dergelijk terrein bijvoorbeeld op het tracé van rijsk- weg 11 teveel geld. De raadscommissie voor financiën kon gisteren akkoord gaan met burgemeester en wethouders die hadden voorge steld om deze aanleg maar voorlopig te vergeten. De verkeersafwikkeling rondom de openbare bibliotheek wordt verbe terd door een ander profiel van de Wijngaardenlaan, waardoor het af buigende verkeer richting Noord-Hofland beter wordt geleid. Omdat dit voorstel aangekondigd was als verkeersmaatregelen Nassau wijk waren enige belangstellenden op de publieke tribune, die de commis sieleden van kiezersbedrog betichten, omdat nog steeds geen uitvoe ring is gegeven aan een totale verkeersoplossing voor de Nassauwijk. De commissie bestreed deze visie. Gesteld werd dat voor de totale Na ssauwijk een juist beeld ontbreekt en de zaak bovendien financieel moeilijk ligt. Het kruispunt Gerbrandylaan/Van Kleffenplantsoen wordt veelvuldig gebruikt als parkeerplaats. De commissie zal het parkeren aldaar on mogelijk maken. Het verzoek tot het nemen van maatregelen komt van de fiatbewoners. Strips In de Lindehoeve in Voorschoten is vanavond weer het stripcafé geopend. Vanaf negen uur. Don derdagavond treedt in het Lin dehoeve-muziekcafé de gitarist Johnny Silvo op. Kinderen In het gemeentecentrum aan de Lijtweg in Oegstgeest is mor genmiddag weer een kinderin- stuif. Begonnen wordt om half drie. Er worden spelletjes ge daan rond het thema muziek. Vrouwen In Sjelter is morgenavond een vrouwenbijeenkomst. Centraal staat het thema "postnatale de pressies". Sjelter ligt aan de Heemraadlaan. Aanvang acht uur. Leiden - Volkshuis, vergadering i toekomstige huisvesting, 20 uur. Augustinus - avond over de problemen rond de kinderopvang en alternatieve manieren van kinderopvang, 20.30 uur. Museum van Volkenkunde - avond over de politieke situatie in Indonesië, 20 Cluohuis Matilo - Zaanstraat 126, infor matie-avond over het ontwerp-bestem- mingsplan voor het Waardeiland, 20 Vikingzaal Hotel Nieuw Minerva - Vrou- wensteeg, lezing Rozekruizers Genoot schap, 20 uur. K&O - twee tekenfilms, woe 14.30 uur. K&O-gebouw - Poolse film 'Aria voor een atleet' van Filip Bzjon, 20 uur. Kijkhuis - Vrouwenkerkkoorstraat 17, film L'eau chaude, L'eau frette van Andre Forcier, 20 en 22.15 uur. Mierennest - Morsweg, vergadering pro jectgroep Transvaal, 20 uur. 't Spoortje - Bernhardkade 40, Vrouwen in de bijstand, woe-ochtend spreekuur. Werklozen Advies Centrum - Breestraat 19, ma t/m vr van 10-12 uur. tel. 122000. NVSH bibliotheek - Rapenburg 48, NVSH informatiecentrum, geopend op werkdagen van 14-16 uur en dins van 20- 21 uur. Stats jongerencentrum - Haarlemmer straat 73, Nederlandse les voor buiten landse jongeren, 19-20.30 uur; aanslui tend soos, muziek of film; woe soos en sport, 15-17 uur. Jongeren Advies Centrum - Caecilia- straat 67, ma t/m vr van 16-22 uur, tel. 126052. Algemene Reclasserings Vereniging - Rijnsburgerweg 167, tel. 156440, bereik baar op werkdagen van 9-17 uur, voor hulp en informatie aan meerderjarigen (vanaf 18 jaar), die door problemen in conflict zijn of dreigen te komen met politie en/of justitie. Vrouwenhuis - Hooigracht 79, café avond, 21-1 uur. Buizerdherst 17 - lezing Baha'i's, tel. 213490. Buurtwinkel - Haarlemmerstraat 73b, tie. 125736, Werklozen Belangen Vereni ging Leiden adviesbureau, woe van 10- 12 uur. Voorschoten - gemeentehuis, commis sie bestuurszaken, 20 uur. Lindehoeve - stripcafé, 20 uur. Oegstgeest - gemeentecentrum, kinde- rinstuif, woe 14.30 uur. WOENSDAG Leiden - Stadhuis, raadscommissie maatschappelijke aangelegenheden, volksgezondheid en cultuur, 20 uur. Stats jongerencentrum - Haarlemmer straat 73, cursus stijldansen; do soos met films en informatie programma's, 15-17 uur. Jongeren Advies Centrum - Caecilia- straat 67, meisjes-telefoon, 16-22 uur. Buizerdhorst 17 - inl. over Baha'i geloof, teL 213490. Filmhuis LVC - Breestraat 66, film 'Ma dame Wang's' - Paul Morrisey, woe en do 20 en 22.15 uur. Rapenburg 100 - Leidse Studenten Ekklesia, film 'Network', 21.30 uur. Buurthuis Op Eigen Wieken - film en discussieavond voor vrouwen, 20.15 APOTHEKEN Leiden - De avond-, nacht- en zondags dienst der apotheken in de regio Leiden wordt waargenomen van vrijd. 5 maart tot 12 maart door Apotheek Herdingh en Blanken, Hogewoerd 171, tel. 120502 en Apotheek Linnaeus, De Kempenaer- straat 31, Oegstgeest, teL 153274. Indien het na 11 uur 's avonds niet meer mogelijk is met het openbaar vervoer naar de apotheek te komen, kan men uitsluitend voor spoedrecepten van een taxi (tel. 122444) gebruik maken. Voorschoten - Voorschotense Apo theek, Leidseweg 66, teL 2525. WIJKVERPLEGING Leiden - Interkruis, Middelweg 38, teL ten noorden van de Rijn: 134604; tel. ten zuiden van de Rijn: 121753. Leiderdorp/Zoeterwoude Rijndijk- Spreekuur op maandag, woensdag en vrijdag van 13.00 - 13.30 uur; tel. 896193. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, teL 154500. Voorschoten - Gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan, tel. 4641. Warmond - S. Posthuma, Kagerplein 308, Sassenheim. tel. 02522-11463. Bank krijgt 35 maanden geld van man DEN HAAG/OEGSTGEEST - Vijfendertig maanden lang moet een 47-jarige man uit Oegstgeest elke maand 150 gulden betalen aan de Rabobank. Deze uit spraak deed de Haagse recht bank vanochtend. Bovendien kreeg de man zes maanden voor waardelijke gevangenisstraf met een proeftijd van drie jaar. De Oegstgeestenaar moest twee weken geleden terecht staan, omdat hij geld uit een failliete boedel had achtergehouden. Hij had een bedrijf dat failliet werd verklaard. De man inde nadien echter nog 59.000 gulden van een paar klanten; geld dat hij niet aan zijn bank afdroeg, maar vol gens eigen zeggen in een casino verspeelde. De officier van justitie eiste twee weken geleden acht maanden ge vangenisstraf, voorwaardelijk. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Uitgeversmaatschappij Letdsch Dagblad B V. Hoofdkantoor Witte Singel 1. 2311 BG LEIDEN Telefoon 07t-l4494i Geen krant ontvangen: tel. 071-123143 tussen 18 00-19.30 uur (nabezorging na 19.30 uur); zaterdag van 16.30-18.00 uur. Abonnementsgelden bij vooruitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrijving geen administratie- en abonnementsgelden uitsluitend giro 3203571 tn.v. Damiate Holding BV te Haarlem. Kwartaalabonnement 57.35 Per post f 79.70 Jaarabonnement 217.90 Per post 307,30 0.80 Directie: G. Koopman Voor betaling v Aangesloten bij de Gemeenschappeli|ke Persdienst met eigen correspondenten o.a. in: Bonn. Brussel, Londen, Parijs. Washington, Cairo, W. F. J. Wirtz Redactie stad en randgemeenten tal. 071-144941 tst. 222

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 2