c 'André Hazes is geen man voor stropdas' J RADIO TELEVISIE PAGINA 5 MAANDAG 8 MAART 1982 Radio - tv Tim Griek,de man achter Nederlands populairste zanger: Wat postuur aangaat, lijkt hij op het grote volksidool. Tim Griek (37), klein, mollig. De grote man achter het enor me succes van André Hazes. Hij produceerde voor zijn platenmaatschappij EMI de hit-elpees 'Een vriend' en 'Gewoon André'. Van de eer ste plaat gingen er zo'n 150.000 exemplaren over de toonbank. Een succes dat nog eens dunnetjes wordt overgedaan door 'Gewoon André', waarvan er nu al 240.000 verkocht zijn. En het eind is nog niet in zicht: „Die plaat haalt de drie ton. Een enorm succes in deze tijd waarin ook de platenmaat schappijen te maken hebben met teruglopende omzet ten". vertelt de man die ver antwoordelijk is voor de re pertoirekeuze en de opna men van Hazes. Samen met andere mensen van EMI bepaalde hij het image van Amsterdamse André. „Hij kwam hier twee jaar geleden binnenstappen met de bedoeling een carna valsplaat te maken. Maar ik zei: „Dat is niks voor jou". We zijn toen gaan zoeken naar repertoire dat meer in zijn lijn lag. plakten daar het etiket 'levenspop' op en ziedaar het succes". Tim Griek werkt in Heemste de en woont sinds acht jaar in Oterleek waar het hem prima bevalt. De aanbeta ling van zijn huis deed hij indertijd uit de opbrengst van de hits 'Meisjes met ro de haren' en 'Mijn naam is haas', waarvan hij de tek sten schreef. SCHERMER-HEEMSTEDE (GPD) - In de dertien jaar dat Tim Griek in het platenvak zit, heeft hij een derge lijk succes nog niet meegemaakt. „Het doet denken aan de grote dagen van Johnny Jordaan. Ongelooflijk wat 1 er allemaal gebeurt als André ergens optreedt. Comple te hysterie. Gillende vrouwen en politie die ze op een afstand moet houden. Elk optreden is een succes". r Tim Griek (links), de André Hazes. Hoe die populariteit te ver klaren is? Ik denk uit een combinatie van dingen. Het zijn lekkere eigentijd se deunen en teksten. Wat André zingt, spreekt een heleboel mensen aan, ze kunnen zichzelf erin her kennen. En het gekke is dat hij een verschrikkelijk breed publiek heeft, van jong tot oud, het maakt niet uit". Hij zegt het een wonder te vinden dat André Hazes ondanks alles nog steeds dezelfde is gebleven. „Een leuke jongen. Het is lachen, gieren, brullen als je met hem werkt. André is een gezellig heidsmens. Dat blijkt ook bij het werken in de studio. Ik zorg voor een lekker sfeertje. Gezellige ver lichting en pilsje erbij, dan is hij op zijn sterkst. Hij werkt vrij makkelijk, de opnamen hoeven niet vaak overgemaakt te wor den". Het werk van een platenproducent bestaat voor het grootste gedeel te uit zoeken naar geschikte stukken voor de artiesten. Tim: „Het moetje iets doen, je moet er kippevel van krijgen, dan is het pas goed. Natuurlijk is een pla tenmaatschappij geen liefdadige instelling. Platen maken gaat steeds meer kosten, dus we moe ten verschrikkelijk kritisch zijn. Het moet in de eerste plaats com mercieel verantwoord zijn wat je doet. Ik weet wel dat er veel kri tiek op de platenbusiness is, maar dat is toch niet terecht. We zijn gewoon een bedrijf en moe ten winst maken. De opname kosten van een beetje elpee lig gen op het ogenblik tussen de 30.000 en 100.000 gulden". „Ja, daar ben ik verantwoordelijk voor. Of ik er wel eens wakker van lig dat een plaat flopt? Nee hoor. En waarom ook? Dat is ten slotte het vak. De volgende keer scoor je wel een hit en maak je het verlies weer goed. Al zit je nog zo lang in het vak en heb je bij wijze van spreken 'gouden oren' aan je hoofd, je slaat toch wel eens de plank mis. Dat kan niet anders. Als ik elke keer raak zou gokken, zat ik hier niet meer. Dan woonde ik op de Bahama's en kwam één keer per jaar naar Holland om mijn geld te van gen". Dertien jaar loopt hij mee in de pla tenbranche en werkte in die tijd met zeer verschillende artiesten. Dimitri van Toren, Brainbox, Fo cus, om er een paar te noemen. Op het ogenblik beperkt Tim zich tot André Hazes, Oscar Ben ton en het duo Elly Nieman en Rikkert Zuiderveld. Levenspop, blues en luisterliedjes. Uiteenlo pend repertoire, maar dat is voor hem geen bezwaar. „Je kunt best bepaalde dingen door elkaar doen. Het is en blijft tenslotte muziek. Alleen har drock en punk heb ik nooit zo tof gevonden. Ik hou meer van het melodische werk. Daarom spre ken de stukken van André mij zo aan. We hebben trouwens bijna dezelfde smaak en verschillen weinig van mening over een be paalde keus. André schrijft zijn eigen teksten op melodietjes van anderen. Een paar Nederlandse componisten die speciaal voor hem werken en oorspronkelijke buitenlandse stukken waarop hij een Nederlandse tekst maakt". ,Het is belangrijk dat je als produ cer probeert je mensen te stimu leren. André was hier van de week nog om te luisteren naar nieuwe melodieën. We waren al le twee helemaal uit de bol van een geweldig Italiaans nummer, „daar moet je een tekst op ma ken, dat stuk past helemaal by jou", zei ik. De volgende middag belde André me al om te zeggen dat hij liefst twee teksten ge maakt had. Zo werkt dat, men sen hebben een steuntje in de rug nodig". Natuurlijk komen ook de verhalen over omkoping in Hilversum ter sprake. Hij ontkent dat discjoc- keys af en toe een briefje van honderd in een platenhoes vin den. „Bij ons gebeurt dat zeker niet. Wat andere maatschappijen doen, daarvan ben ik niet op de hoogte. Maar by ons gaat het niet verder dan wat promotieca deautjes, een trui of een fles whisky af en toe, maar meer ook niet. En trouwens, zoveel levert het tegenwoordig niet meer op dat je er duizenden guldens te genaan zou kunnen gooien. Bij de platenmaatschappijen stroomt het geld niet meer zo binnen als een paar jaar geleden. We hebben te maken met een omzetvermindering van 20 pro cent, door de economische reces sie. EMI springt er vooral het laatste jaar nog gunstig uit om dat we klappers als Hazes, Rob de Nijs en Maywood in huis heb ben, maar de andere hebben het allemaal vejschrikkelijk moei lijk". Beeldplaat Hy blijft geloven in de toekomst van de grammofoonplaat. „De vorm zal wel veranderen Er wordt gewerkt aan zogenaamde 'compact-discs', kleinere platen met een betere geluidskwaliteit dan we nu hebben. En natuurlyk de beeldplaat. In Amerika wordt er veel mee gedaan. Krijgen we vanuit de States een single dan zit daar meestal een videobandje by om op de televisie te verto nen. Beeld by een plaat wordt steeds belangryker. Je verkoopt nu al vaak een act op het filmpje. Voorbeelden zijn de successen van Roger Clover, Ten CC en Kim Wilde, dat werden hits door de videobanden". Ook hoe een artiest eruit ziet, wordt belangrijker. De platen maatschappijen gaan steeds meer aan 'styling' doen. Ze zor gen dat de artiest er zo voordelig mogelijk uitziet en goed over komt op de televisie. Tim: „Toen André bij ons binnenstapte, vond zijn toenmalige manager dat hij er netjes uit moest zien. Zo staat hij ook op de hoes van 'Een vriend'. Keurig gekapt, net te smoking, vlinderdasje Wij vonden dat dat toch niet de echte André Hazes was en verander den zijn uiterlyk. Hij is geen man voor een stropdas, het is een los se jongen en zo ziet hy er de laat ste tijd ook uit". Beulen Tim Griek zegt zich verantwoorde lijk te voelen voor zijn artiesten. Hij denkt dat het beter is als de storm rond Hazes de komende maanden wat gaat luwen. „De man treedt nu soms dne keer per avond op. Dat is beulen. Er mag dan wel een heleboel geld tegen over staan, maar toch vreet dat aan je. Daarom gaat hij eerdaags met het circus van Bassie en Adriaan op tournee, dat is veel rustiger voor hem" „Ook wat de publiciteit betreft, moet het kalmer worden. Dat be tekent minder interviews. Alleen de roddelbladen zyn natuurlyk niet tegen te houden. Die schrij ven toch wel, ze zuigen het ge woon uit hun duim. In septem ber. als de nieuwe elpee van André uitkomt, moet de publici- teitsmolen weer gaan draaien. We werken hard aan die plaat. Let op mijn woorden, die elpee wordt nog beter dan de twee vo rige". Gijzelings- film toch op televisie HILVERSUM (GPD) - De KRO gaat de film over de treinkaping by de Punt en de bezetting van een school in Bovensmilde in 1977 toch via de televisie uitzen den De anderhalf uur durende film van regisseur Kees Boom- kens kreeg de titel „Vyf jaar la ter" en is zondag 14 maart te zien vanaf 21 30 uur Tegen het uitzenden van de film bestonden binnen de Molukse gemeenschap en in Bovensmilde nogal wat bezwaren De KRO heeft besloten de film toch uit te zenden, nadat deze eerst is voor- vertoond aan een team van vijf tien mensen die nauw bij de gij zeling en bezetting betrokken zijn geweest. Vrijwel unaniem, volgens de KRO. vonden de teamleden de film rijp voor uit zending. In de film ziet men behalve een stukje historie over het Molukse vraagstuk en materiaal over de gij/eling en kaping zelf. ook ge sprekken met betrokkenen over de vraag wat er precies is ge beurd en hoe men het heeft ver werkt. By de KRO wordt op het ogenblik nog gewerkt aan de samenstel ling van een team in Assen en Hilversum, waar men met reac ties na afloop van de film terecht kan. MAANDAG 8 MAART HILVERSUM I 18.06 Aktua. 18.42 Molen aan de Floss (18). 19.02 TROS-country. 20.03 Een mondje Frans. 20.30 Pee kei ongezouten. 21.02 Vickey Lean- dros. 22.02 Aktua-Sport. NOS: 23.02- 24.00 Met het oog op morgen. AVRO: 0.02 Easy Listening. 2.02 HILVERSUM II 18.00 Nws. 18.10 Hier en nu. P.P.: 18.20 Uitz. van de WD. 18.30 Zeven de Dags-Adventisten. 18.45 Bond zonder naam. NCRV: 18.50 Er is meer dan Grote Pier. 19.00 Gospel magazine. 19.30 Steen in de vijver. 20.30 In beweging. 20.45 Onder de kop. 21.00 By de tyd. TELEAC: 21.30 Parions-en (5). 22.00 Management. NCRV: 22.30 Nws. 22.40 Banden met muziek. NOS: 23.00 Zorg en Hoop. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM III NOS: 18.05 De Avondspits. AVRO: 19.02 Praatpaal. 20.02 Folk live. 20.30 Het Steenen Tijdperk. 21.15 Blues, Ballands en Beat. 22.02 Candlelight. 23.02-24.00 AVRO's Swingtime. HILVERSUM IV 20.00 (S) Geestelijke liederen. 20.30 Klass. concert 21.15 (S) Moderne pianomuz. 22.00 (S) Klass. muz. voor cello en piano. 22.30-23.00 (S) Mu ziek op het spel (164). DINSDAG 9 MAART HILVERSUM I leder heel uur nieuws. 7.03 en 8.30 AVRO's Radiojournaal. 7.02 en 8.06 Per Saldo. 9.03 Steunpunt. 9.08 Ar beidsvitaminen. 10 03 De Zandbak show. 10.30 Biels Co. 11.03 Uit is In. 11.15 Componistenportret. 12.03 Pim Jacobs Platenscala. 13.06 AVRO's Radiojournaal. 13.20 De AVRO Diligence 13.56 Per Saldo. 14.03 Anne van Egmond. 15.52 De Zandbakshow. 16.02 Hersen gymnastiek. 16.30 Kon 'ns langs i HILVERSUM II KRO 7.00 Nws. 7.10 Ochteng- gymnastiek. 7.20 Het lvende woord. 7.30 Nws. 7.35 Echo. 8.00 en 8.30 Nws. 9.00 Scheepspraat. NOS 9.05 Gymnastiek voor de vrouw. 9.15 Werkbank. 9.24 Waterstanden. 9.30 Nws KRO 9.33 Wel en wee in Neder land. 10.30 Nws. 11.00 Schoolradio. 1130 Nws. 11.33 Ratel. OVER HEIDSVOORLICHTING. 12.16 Uit zending voor de landbouw. NOS 12.26 Mededelingen voor land- en tuinbouw. 12.30 Nws. KRO 12.36 Echo. 13.00 Nws. 13.10 Goal 13.30 Nws. 13.33 Schoolradio. 14.30 Nws. O.S. 14.32 Engels voor beginners. 14.47 Recht op. KRO 15.03 Postbus 900. 15.10 Het hart op de tong. 15.30 Nws 15.32 Geen verboden toegang. 16.30 Nws. 16.32 Babyion. 17.30 Nws. 17.36 Echo. HILVERSUM III Ieder heel uur nws. VARA 7.02 Ge varieerd progr. 9.30 Popmuz. 10.30 VARA's Jaarteller. 12.30 VIP- spel. 13.30 Popmuz. 15.30 Popkrant. HILVERSUM IV TROS 7.00 Nws. 7.02 (S) Specialitei ten a la carte 8 00 Nws. 9 00 (S) Er staat een orgel in Utrecht 9 30 (S) Van heinde en verre. 10.00 (S) Opus NEDERLAND 1 18.20 - 18.25 Nieuws voor slechthoren den TELEAC 18.28 Vaarbewijs. NOS 18.58 Journaal AVRO 19.00 Wonder der natuur. „De gereed schapgebruikers". Wij mensen menen dat een van de aspecten waarin wij ons onderscheiden van de dierenwereld, de gave is om gereedschappen te ont werpen en te gebruiken. Maar deze ei genschap is in het geheel niet uniek. Verschillende dieren hadden dit idee lang voordat de mens zich had ontwik keld. Hun techniek is eenvoudig, maar zeer indrukwekkend. Dieren waren de eersten die de hamer, aambeeld, blaas roer en een soort pneumatische boor uitvonden. 19.25 Bliksemtienkamp. Nieuw spel- programma waarin internationale top tienkampers het volledige programma van de tienkamp, dat normaal in twee dagen wordt afgewerkt, nu binnen een half uur moeten doen. In Leiden kwa men in september 1981 aan de start: Robert de Wit (Nederland), Jens Schulze (West-Duitsland), Stefan Niklaus (Zwitserland), Daley Thomp son (Groot-Brittanië) en John Christ (Verenigde Staten). Presentatie: Jack van der Voorn. 20.20 Mensen zoals jij en ik. Laatste af levering van dit seizoen uit de serie verhalen geschreven door Herbert Reinecker. In deze aflevering speelt Kees Brusse de hoofdrol in de drie verhalen: „Brief van een onbekende". Mevrouw Leegwater is een alleen staande dame. Nooit ontvangt zij post. Elke dag ziet zij, dat de postbode haar deur voorbij loopt. Herman Smit be sluit daar wat aan te doen. „Een zondagochtend". Als vader en moeder Elburg zondagsmorgens nog wat in bed willen blijven, worden de kinderen naar buiten gestuurd. Komt er van hun voorgenomen plannen iets terecht? „Opdracht voor Donk". Als directeur Bleecker amoureuze plannen heeft met zijn secretaresse Irene, wordt Donk op haar afgestuurd. 21.15 Hier Frankrijk, hier Jan Brusse NOS 21.30 Journaal AVRO 21.55 Driester. Maandelijks informatief programma gepresenteerd door Ruud ter Weijden met als onderwerpen: Cor ruptie bij de politie?; Alternatieve straffen; Auto-Mobiel; Ongewild kin derloos 22.55 Socutera. Ze kijken over je heen". Een 10-minuten filmpje van het Natio naal Rheumafonds. NOS 23.05 Journaal 23.15 - 23.20 Nieuws voor slechthoren den DINSDAG NOS-NOT 10.00 Schooltelevisie. Kijk my nou. 11.00 Tel voor twee. 13.00 - 13.05 Nieuws voor slechthoren den 14.30 Schooltelevisie. Een van m'n bes te vrienden. NEDERLAND 2 18.35 Sesamstraat 18.50 Jeugdjournaal VARA 18.59 Tarzan, heerser van de jungle. „Naar het binnenste der aarde". Te kenfilmserie. 19.23 J. J. de Bom, voorheen de Kinder vriend. „School". Programma voor de jeugd. NOS 20.00 Journaal VARA 20.27 Achter het nieuws. Actualiteiten rubriek. 21.10 Eindelijk van school. „De tweede week". Tweede aflevering uit de zes delige serie voor en door jongeren die van school gaan: Seans ouders gaan op vakantie, maar Sean en zijn broer Rick hebben er geen van tweeën zin in om mee te gaan. Sean heeft nog geen werk kunnen vinden en gaat maar weer naar het café, waar hij zijn vrien den Roger en Sammy meestal ont moet. Zij hebben evenmin wat gevon den. Alleen voor Dikey gloeit een lichtpuntje: hij is in ieder geval uitge nodigd voor een sollicitatiegesprek Maar zijn hoop vervliegt wanneer hij hoort dat hij er een test voor moet af leggen... 21.35 Koning Klant. Consumentenru briek met reportages, warenonderzoe ken, vraaggesprekken en beschouwin gen. 22.00 De Vereenigde Staat. „Oom Char lie". Aflevering uit de tragi komische serie over een modern Amerikaans ge zin, de familie Chapin. Met Beau Brid ges, Helen Shaver, e.a.: De geliefde, maar enigszins lichtzinnige, oom Charlie is gestorven. Een droevige ge beurtenis die voor Richard en Libby aanleiding is tot een discussie die uit eenloopt van „de eindigheid van het aardse bestaan" tot „de romantiek in heden". 22.25 Pisa. Of wat er weer scheef zat de ze week. 22.35 Sonja op maandag. Sonja Barend ontvangt gasten in het Vlaams-cultu reel centrum De Brakke Grond in Am sterdam. NOS 23.40 Journaal 23.45 - 23.50 Nieuws voor slechthoren den DINSDAG NOS 13.00 - 13.05 Nieuws voor slechthoren den 18.00 Tita Tovenaar. Kinderserie met Ton Lensink en Maroesja Lacunes. 18.05 Sesamstraat 18.20 Klein, klein kleutertje. Kinder programma. 18.35 Open school. De Islam in België Marokkanen en hun kennis van het gastland; Belgen en hun kennis van Marokko; De situatie van de Islam in Belgié; De rol van het Islamitisch Cul tureel Centrum in Brussel. 19.05 Popeye. Tekenfilm 19.17 Uitzending door derden. Een pro- Kees Brusse in "Brief van een onbeken de", welk kort verhaal vanvond door de AVRO wordt uitgezonden. gramma van Televisie en Onderne ming. 19.37 Toto-wedstrijden, mededelingen en programma-overzicht 19.45 Journaal 20.10 Weerman. Armand Pien geeft zijn visie op het weer. 20.15 Terugkeer naar Brideshead. „Se bastian tegen de hele wereld". Britse serie met Yeremy Irons, Phoebe Ni- cholls, Anthony Andrews, e.a. (Afl.4): Charles begint steeds meer te vrezen voor de toekomst van Sebastian. Tij dens de paasvakantie treft hij Sebas tian stomdronken in zijn slaapkamer aan. Hij tracht hem te helpen, maar Se bastian verwyt hem te spioneren in opdracht van zijn moeder. Na het avondeten biedt Sebastian weliswaar zijn excuus aan, maar dat belet niet dat het bergafwaarts met hem gaat Lady Marchmain smeekt Charles al het mogelijke te doen om Sebastians ondergang te voorkomen. Charles blijft echter machteloos en ziet hoe hij langzamerhand geisoleerd raakt van Sebastian en van de Marchmains. 21.05 Sportshow 21.50 Ommekaar. „Patiëntenbond". Het begrip patiëntenbond is niet nieuw, maar nog erg onbekend. De gezond heidszorg is tot nu toe een erg gesloten boek geweest Begrippen als beroeps geheim zyn daar niet vreemd aan. Rechten en plichten van de patiënt worden onderwerp van het onderzoek. De uitzending wil vanuit concrete ge vallen de bedoeling van de patiënten bonden duidelijk maken. 22.30 Journaal 22.45 Tennis. Samenvattende reportage van het Masterstournooi te Vorst. DUITSLAND 1 WDR: 18.00 Nils Holgersson. Tekenfilm serie „Bataki in de bal" 18.30 Halb 7. Beelden uit Duitsland het Tauberdal. 18.40 Wie das Leben so spielt. „Kent u Soergel?". tv-sene. 19.15 Hier und Heute. Actualiteiten. 19.45 4tel vor 8. Het beroemdste bed van Duitsland. 19.59 Programma-overzicht 20.00 Journaal 20.15 Steckbriefe. „De doolhof' Twee de aflevering van een Duitse serie rond ontsnapte gevangenen. Met Udo Thomer en Christian Reiner: De jonge Klaus Mautner wil naar Frankrijk vluchten. Hij heeft geluk en kan onder het dekzeil van een vrachtwagen de grens over. Ergens in het zuiden springt hij van de auto en gaat op zoek naar onderdak... 21.15 Europa im Vergleich. De Europe se Gemeenschap 25 jaar na het Ver drag van Rome. 22.00 Er und Sie, und etwas nostalgie. Muziekprogramma in het teken van de jaren twintig met Achim Strietzel. Eli sabeth Volkmann en het Pasadena- Roof-Orchestra. 22.30 Thema's van de dag 23.00 Perempuan Dalam Pasungan. In donesische speelfilm (1980) van Ismail Soebardjo: Fitria is de dochter van een dorpshoofd in Java. Zij is opgevoed in de oude tradities. Nu is ze echter ge trouwd met een academicus en woont in Jakarta. Met haar man Andi en haar twee kinderen voelt ze zich heel geluk kig. Totdat haar jeugdvriendin Marni ook in Jakarta komt wonen. 00.45 Journaal DINSDAG 10.00 Journaal en Thema's van de dag 10.23 Steckbriefe. „De doolhof TV-se rie over de ontsnapping van vyf gede tineerden. 11.20 Europa im Vergleich. De EG in momentopnamen vijfentwintig jaar na Rome. 12.10 Praxis. Medisch magazine 12.55 Persoverzicht 13.00 13.15 Journaal 16.10 Journaal 16.15 Animateure. „Amusement voor toeristen". Reportage over entertai ners voor toeristen 17.00 Klamottenkiste. Slapstickfilm met Charlie Chaplin in de hoofdrold Deze keer is Charlie Chaplin een lam penpoetser en verkoper van tweede hands artikilcn 17.15 Die Leute vom Domplatz. Duitse historische jeugdserie: Arndt, de zoon van timmerman Joseph, is uit Frank rijk teruggekeerd. Hy is nu architect en volgt de overleden Franse aanne mer op. Onder Arndts leiding vorde ren de werkzaamheden goed Einde lijk is het koor van de kerk klaar en kan er feest worden gevierd 17.50 Journaal DUITSLAND 2 18.20 Kreisbrandmeister Felix Martin. „Hoogspanning" Sene met Wolfgang Kieling en Monika Gabriel De onge schoolde metselaar Karl Heinz Glo- bowsky is al enkele maanden werk loos. Om zyn verdriet en zyn zorgen te vergeten zoekt hij troost in de alcohol. Wanneer zyn vrouw hem ook nog ver laat, wil hij zelfmoord plegen. Hy klimt in een hoogspanningsmast en wil naar beneden springen Felix Mar tin en zyn mannen grypen in. 19.00 Journaal 19.30 Hitparade im ZDF. Presentatie Dieter Thomas Heek 20.15 Gesundheitsmagaiin Praxis. Me disch programma Zitten we wel in de juiste houding9. Nieuwe bchande lingsmethoden tegen rheuma. Presen tatie Hans Mohl. 21.00 Journaal tt 21.20 Der Ausloser. Tv-film van Mana Neocleous met Peter Fitz: Piet Kuhn is een doorsnee-reclamefotograaf, zyn vrouw Manon is fotomodel. Ze zyn al 17 jaar getrouwd, hebben geen kinde ren en financieel gaat het hen voor de wind Toch worden ze gewaar, dat hun verstandhouding steeds meer gespan nen wordt Op een dag neemt de foto graaf een verwaarloosd meisje mee naar huis. Het meisje wekt by Piet en Marion gevoelens op die ze al lang niet meer kenden. Aansluitend Tips voor filmliefhebbers 23.15 Jugendtum und Reich Gottes. Gottfried Edel praat met de Joodse au teur Schlom Ben-Chorin. 23.15 Journaal DINSDAG 10.00 - 13.15 Programma-overname Duitsland 1 i 15.30 De dag van de kinderen. Het ZDF brengt vandaag een programma waar in het kind centraal staat. 16.00 Kinderstudio (1) 16.15 Konstantin. Jeugdfilm over een jongen die een spraakgebrek heeft. 16.45 Kinderstudio (II). Kinderen pra ten over de film „Konstantin" en ma ken ook muziek 17.00 Journaal 17.10 Kinderstudio (III). Commentaar van kinderen op het nieuws 17.20 So sind wir. Jongeren, leden van een jeugd-Rode-Kruisgroep. die regel matig ouderen bezoekt, discussiëren over ouder worden. DUITSLAND 3 18.00 Sesamstraat 18.30 Telecollege II: Scheikunde voor gevorderden. 19.00 Johann Wolfgang von Goetbe. TV- sene Afl 2: „In een nieuwe eeuw". 19.45 Journaal 3. Regionaal nieuws. 20.00 Journaal 20.15 Maria Woyzeck. TV-spel van Georg Buchner Met Peter Bromba- cher. Lore Brunner, Laurence Calame e.a In 1824 werd Woyzeck, pruiken maker te Leipzig, ter dood veroor deeld omdat h^j uit jaloersheid zyn ge liefde, die hem met andere mannen bedroog, om het leven had gebracht. De man beriep zich op de dwang van innerlyke stemmen, die hem tot de moord zouden hebben aangezet 22.45 Von der Wolke zum Widcrstand. Italiaanse documentaire film (1978) in twee delen van Daniele HuiUet en Jean Mane Straub. Eerste deel De go den in de Griekse oudheid Het is het begin van de onderdanigheid van de mensen. De goden waren oorzaak van de onzekerheid in de vertrouwde we reld. Het tweede deel van de film ver telt de geschiedenis van een man, die Itahe verliet en naar Amenka vertrok. Jaren later keert hy naar zijn geboorte land terug en ervaart wat het fascisme in zyn dorp heeft veranderd. 00.25 Journaal DINSDAG 08.00 Tele-gymnastiek 08.30 Schooltelevisie 09.25 Sesamstraat 10 05 12 20 en 17 00 Schooltelevisie 11 H 1 mfuhrung in die SiraulatioLs- technik (9).

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 5