Gemiste kansen breken LZ op Hockeyzege voor Alecto Huzarenstukje reserves Gemini bij Radius: zege Scylla: titel biimen bereik Zijl winnaar van Leidse waterpoïoderby: 8-11 Ehrens op dreef bij Indoor Brabant LEIDEN - Scylla heeft het kampioenschap binnen handbereik, dat is na de uit stekende 6-2 winst op con current Quick 32 zeker. Eén wolkje dreigt nog aan de pro motiehorizon, de schorsing die Wibo van Gennip opge legd krijgt als gevolg van de zaterdag opgelopen officiële waarschuwing. Dat gebeurde in de eerste partij al toen Westerhof uiterst secuur de gaten in Van Gennips verde diging zocht en benutte. De Hilversummer maakte van een slaperig arbitraal mo ment gebruik en pikte een punt waarop Van Gennip met zijn handdoek het cen tre-court onveilig maakte. De scheidsrechter dacht diep na, doorliep in gedachten het he le instruktieboekje, en kwam uit op een officiële waarschu wing. Gelukkig deed Sjoerd Meyer in de tweede partij de ze ongelukkige opening snel vergeten. Voor het eerst sinds lang toonde de nog steeds pas 16-jarige Scyliaan progressie. Meyer wordt met zijn beperkte reikwijdte in langdurende ralleys uitge speeld. Het antwoord is, la een aantal topchinezen, met twee soorten rubber boven tafel aktief te spelen en de ralley binnen 2,3 ballen te be slissen. Zaterdag was de Scylla-kopman voor het eerst mentaal bij machte dit op de training uitgekauwde sys teem ook in een wedstrijd te porduceren. Brackee moest dus 21-14 21-11 toestaan. Bij 1-1 begon Kantebeen aan zijn rol van matchwinnaar. De verdediging van De Vries werd tot gatenkaas geslagen 2-1. Ook Westerhof fungeer de tegen de super-agressieve Meyer als schietschijf 3-1. Toch nog spanning bij de thee want Van Gennip speel de ook tegen De Vries te een voudig 3—2. Direct na de hervatting forceer de Kantebeen de beslissing, want zijn winst op Brackee stond niet in het draaiboek. Heerlijk knokkend bracht Kantebeen de stand op 4-2 om pal daarna naast Meyer ook in het dubbel de excelle ren 5-2. Hoe Meyer in de slotpartij de verdediging van De Vries ontregelde was ver makelijk. Met de 6-2 winst is Scylla weer dicht bij de pro motie. Na de aderlating begin dit seizoen (Patrick Swier, Fred v.d. Zeeuw) zou promo tie de kracht in de breedte van de Leidse club bevesti gen. Ronald Rijsdorp is en blijft een geval apart. Hij kan op zon dagavond verkondigen het allemaal wel gezien te heb ben om zich de week erna al le dagen het honoloeloe te trainen. De Avanti-clublei- ding is de afgelopen jaren dus constant blijven hopen op een Rijsdorp die, zijn wil de haren kwijt, wekelijks keurig competitie zou willen spelen. Valse hoop, zo bleek ook dit seizoen. "Komt Swier naar Avanti, dat is mooi, dan hoef ik niet meer te spelen, tenzij jullie in degradatiege vaar komen dan wil ik wel een handje helpen". Zaterdag hielp Rijsdorp een handje bij Tempo Team. En hoe. In het hol van de Amsterdamse leeuw speelde hij Winnubst, Hijne en Van der Helm het schaamrood op de kaken. Laag en secuur verdedigend stond Rijsdorp geen game af, MAANDAG 8 MAART 1982 LEIDEN - De teams van Roomburg en Alecto zijn de tweede helft van de competitie met volle winst begon nen. Leiden had wisselend succes met de teams, Noord- wijk verloor en de dames van Forescate gleden uit bij Roomburg. sfck. Met spanning wordt het duel Forescate gadegeslagen. Roomburg (rechts) e en lanceerde zichzelf precies een week voor de NK in Utrecht als grootste titelkan didaat (als hij meedoet ten minste). Avanti toog naar Tempo Team om de lands kampioen op eigen tafel erop te wijzen dat de Hazerswoud- se equipe, mits compleet, de sterkste is. Dat lukte gedeel telijk, het werd uiteindelijk 5-5. Want niet alleen Rijs dorp acteerde zaterdag opval lend, dat deed ook Bettine Vriesekoop. Drie keer verlie zen is niet haar gewoonte. Verliezen van Hijne is ver klaarbaar maar zowel Van der Helm als Winnubst moet Vriesekoop op scherp kun nen aftroeven. De zware con ditionele voorbereiding voor het EK in Boedapest kan een oorzaak zijn. In ieder geval moest Patrick Swier toch mi nimaal twee zeges inbrengen. Tegen Hijne was het na 2 ga mes, handje schudden maar tegen Winnubst zette zich een 3 games herstel in. Van der Helm fungeerde uiteinde lijk weer als schietschijf en kon met 14-21 9-21 de 5-5 niet voorkomen. Sjaardema hoefde voor hand having bij Shot geen punten weg te halen en deed dat ook niet. Reitsma smaakte twee keer wat persoonlijk genoe gen en Kuiper één keer, waarmee gezegd is dat men als team met 7—3 kopje onder ging. Mentink keerde terug in de Docos hoofdmacht waardoor Fallaux het zweten bespaard bleef. Misschien dat hij als trainer het zweet in de handen gehad heeft, want zijn manschappen kwamen niet voorbij het zwakke Shot 5-5. Dames: het tafeltennis dat het trio Van Rijswijk, Wilmie en Ria, en Lon Bos produceert kan nooit des Konings- lust zijn. Het is ijdel dat le veron derstellen en je tafeltennis- club zo te noemen. Maar bo vendien een wat simpele in schatting van de behoeften van een landsvorst. Nee Avanti is i vooruit vooruit en dat willen de dames wel. Marijke Olst- hoom kon vrijblijvend haar rentree maken naast Ellen Bakker en Brigitte Kooter die de stand naar 6-1 droe gen. Scylla bereikte een zelf de eindstand tegen Aloysius. Marian v.d. Vliet is getuige haar verlies tegen Vivian Blanckaert niet in haar beste doen. Gevaar leverde dat niet op omdat Sandra de Kruiff de voor de rest van dit sei zoen door een medische in greep uitgeschakelde Vaal- burg verving. Stephine van Gennip bepaalde fluitend de eindstand op 6-1. Overige uitslagen: Tempo Team 2-Avanti 2 6-4; VDO- Scylla 3 8-2; Sjaardema 2- Shot 7-3; Swift-Scylla 4 6-4; Typp-Scylla 2 3-7; Sjaarde ma 3-PSV 2-8; Treffers-SVT 4-6; Irene-Docos 2 10-0; Treffers 2-Vriendenschaar 2-8; Avanti 3-VEV 4-6; Da mes: Avanti 2-Tempo Team 3-6; Scylla 2-Be Quick 4-6; Avanti 3-Tempo Team 2 5-5. Qui Vive - Leiden 0-0 Koploper LMHC Leiden heeft in Uithoorn tegen middenmoter Qui Vive ervaren dat het moeilijk spelen is als de tegenstander ne gatief hockey speelt. Daarbij trad Leiden verzwakt aan door het ge mis van aanvallers Wouter Eyc- kenhout (dienstplicht) en de ge blesseerd aan de kant gebleven Bouwe Ledeboer. Aan de straffe mandekking die door Qui Vive werd gehanteerd was nauwelijks te ontkomen. Drie Leiden-tref- fers voortgekomen uit corners werden door de scheidsrechters afgekeurd. Roomburg - Myra 3-0 Een terechte overwinning van Roomburg op Myra. Het Room burg-team kwam met name via de vleugels tot veel sprankelen de aanvallen. Na vijftien minu ten werd de voorzet van Frank Montanus door Kees Wendt be kwaam achter de Amstelveense keeper geslagen. Na rust werd de score opgevoerd tot 2—0 door Frank Montanus die uit een lan ge corner van Rob Koopmans raak sloeg. Het derde doelpunt was een herhaling van de eerste goal dat ook nu werd ingeleid door Montanus en afgewerkt door Wendt. Roomburg-doelman Ronald Cijs hield vlak voor tijd een strafpush die hem evenwel op zes hechtingen in zijn lip kwam te staan. Noordwijk - Strawberries 0-3 De koploper in de tweede klasse B heeft tegen de Noordwijkse hoc keyers bewezen over een goede ploeg te beschikken. Noordwijk LEIDEN - Hoewel de oppositie met de jaren toeneemt, mag de Zijl/LGB weer plaatsnemen op de Leidse water- polotroon. De ploeg van coach Rob Schouten sloeg za terdagavond in het 5 Meibad een sportieve aanval op de macht af door stadgenoot LZ'86 met 8-11 te verslaan. De Zijl blijft dankzij de zege in de race om de nationale polotitel, die vrijdag a.s. wordt beslist. Dan ontmoet de Kooiclub de huidige lij staan voeder HZC/Robben en de uitslag van die wedstrijd zal bepalen of de de formatie van aanvoerder Jacob Spijker rijp is voor het grote werk. Afgaande op de verrichtingen van zaterdagavond moet worden ge vreesd dat een landstitel duide lijk te hoog is gegrepen. De ploeg presenteerde zich als een one venwichtig geheel, dat uitsteken de momenten afwisselde met af grijselijke blunders. Wanneer LZ de zaken halverwege de strijd wat slimmer had aangepakt, dan was de Zijl ongetwijfeld met een nederlaag uit het derbystrijd perk gekomen. Routinier Aad van Mil bijvoor beeld liet het zaterdagavond schromelijk afweten. Juist op het moment dat LZ de inbreng van de international nodig had, stapelde de oud-Zian speler fout op fout, wat uiteindelijk aan het eind van de tweede periode dis kwalificatie tot gevolg had. Vol gens trainer Hans van de Moolen had tweede scheidsrechter een groot aandeel in het 'wegsturen' van de Leidse international. "Die eerste en laatste fout waren niet terecht. Dat hebben ook spelers van de Zijl later toegegeven. Die man heeft behoorlijk een stem pel op de wedstrijd gedrukt. Ik heb Aad na zijn tweede persoon lijke fout niet uit het water ge haald, omdat m'n wisselspelers Heek en Parlevliet niet fit wa ren". Even voor zijn diskwalifi catie had Van Mil nog een straf- worp gemist. Een daad die door ploeggenoot Ruud Muusse in het derde part gecopieerd werd. "Dat zijn natuurlijk kansen, die niet gemist hadden mogen wor den", zei Van de Moolen. "Daar door zijn we uiteindelijk de boot ingegaan. LZ was heus niet de mindere van de Zijl". In het eerste part hadden de ploe gen elk tweemaal gescoord. Alex van Belkum zette de Zijl op voor sprong maar Ruud Muusse zorg de van afstand voor de gelijkma ker. Even later moest LZ-keeper Jan Teske buigen voor een knap pe inzet van Martin Vreeburg. Uit een strafworp liet Aad van Mil 2-2 afroepen. In de tweede periode draaide de LZ-aanvalsmachine op volle toe ren maar vertoonde het defensie ve 'machanisme' enige haperin gen. De Zijl kon daardoor twee maal een opgelopen achterstand (Van Mil, Muusse uit een straf worp) wegwerken (Jan Jaap Ko- revaar, Alex van Belkum) en uit eindelijk via Albert Spijker zelfs een voorsprong nemen: 6-7. De logische terugslag van LZ na de opgelopen achterstand en het vertrek van routinier Van Mil bleef evenwel uit. De formatie van trainer Hans van de Moolen toonde totaal geen ontzag voor de tegenstander. Tot 6-6 in de derde periode (Parlevliet en Muusse voor LZ, Korevaar voor de Zijl) bleef de thuisploeg goed bij maar kreeg in de laatste mi nuten van het derde partje de ge nadeklap toegediend. Albert Spijker, Rob Lagrand en Martin Vreeburg (een schitterende om haal) sloegen een groot gat: 6-9. Die marge kon LZ niet meer over bruggen. Stan van Belkum, die de gehele wedstrijd aan banden Het falen van Muusse en het succes van Theo Uittenhout in beeld. De inzet i zijn ploeg voor een achterstand behoedde. i de LZ-speler zal gekeerd worden door de sluitpost, die werd gelegd door Jan de Graaff, scoorde al snel 6-10. Fried Elzen- ga en Frans van de Brink ver kleinden de marge terwijl Stan van Belkum de eindstand op 8-11 bepaalde. "Maar de hoop op de promotie naar de ereklasse heb ik niet verloren", verklaarde Van de Moolen. "Het spel was van goede kwaliteit en ik verwacht dat we tegen mindere ploegen punten pakken". De 11-5 nederlaag die Katwijk af gelopen zaterdagavond leed te gen BZPC houdt de Katwijkse waterpolo-ers onderin de rang lijst van de tweede klasse. In de derde klasse won Vivax de lasti ge uitwedstrijd tegen Nautilus. De 5-8 overwinning was ver diend. DKO speelde enigszins te leurstellend gelijk (7-7) tegen RWV. Katwijk blijft in de hoek waar de slagen vallen. In Bodegraven le den de Katwijkers een kansloze 11-5 nederlaag tegen BZPC. Al na 1 periode keken de zeekanters tegen een hopeloze 4-0 achter stand aan. In het vervolg van de wédstrijd bleef de schade be perkt tot 11-5. Door deze neder laag blijft Katwijk op een met UZSC gedeelde één na laatste plaats op de ranglijst. Vivax won de lastige uitwedstrijd tegen Nautilus. De Oegstgeeste- naren bleven met 5-8 de baas over hun Dordse tegenstrevers. De wedstrijd kende een vreemd score verloop. In eerste instantie liep een soepel draaiend Vivax uit naar 0-3. Toen echter stokte het. Nautilus kon niet alleen langszij komen maar ging direct door naar een 5-3 voorsprong na twee perioden. In de tweede wedstrijdhelft kwamen de betere individuele kwaliteiten van de Vivax spelers toch weer boven drijven en via 5-6 werd het 5-8. Doelpunten: Ruud Wormgoor 3x, Jack Frauenfelder 2x, Frits Welling, J. Piasmeier en I. On derwater. DKD speelde teleurstellend gelijk tegen RWV. Het vele kansen sende DKD mocht periode niet klagen dat het nog van 4-7 naar 7-7 kon komen. Doelpunten H. v. Hoven 3x, A. v.d. Plas, B. Wouters, J.v.d. Brink en R. Rietbroek. ROB ONDERWATER hield in de eerste helft de schade beperkt en hoefde maar een doelpunt te incasseren. Een kans om gelijk te komen mislukte doordat Paul Brouwer de straf push niet in het doel kreeg. Strawberries voerde na de her vatting de score op tot 3-0. Alecto - Sarto 2-1 Het voor hockey slecht bespeelba re veld heeft de ontmoeting van Alecto tegen Sarto zwaar beïn vloed. Alecto had zijn tactiek aangepast door zwaar te verdedi gen. De Leiderdorpers kwamen na tien minuten op voorsprong door een doelpunt van Robert Kruidenier die met een scoop werd bediend door Maarten Cop- pes. Sarto kwam vier minuten voor tijd nog naast Alecto door een strafcorner te benutten. Het winnende doelpunt was toch nog voor de thuisploeg die scoorde door Maarten Coppes uit een strafcorner vlak voor tijd. Dames Leiden - Victoria 2-0 Het door een geslaagde reeks oe fenwedstrijden gemotiveerde da mesteam van Leiden heeft lang moeten wachten tot het tot sco ren kwam. Ondanks het goede veldspel en de vele strafcorners duurde het tot ver in de tweede helft toen Andrea van Driel voor Leiden 1-0 liet aantekenen door een velddoelpunt. Leiden dat zich het korte spel van Victoria niet liet opdringen kon drie mi nuten voor het eindsignaal door Van Driel nog eens scoren met een miraculeus via de paal ca rambolerende bal. Roomburg - Forescate 3-0 De Voorschotense hockeysters die het kunstgras gewend zijn, had den het moeilijk op het nog niet in goede conditie zijnde gras van Roomburg. Het spel werd voor namelijk uitgevochten op het middenveld waar Roomburg zich met fel spel goede kansen verwierf om tot aanvallen via de vleugelspeelsters te komen. De thee werd bereikt met 1-0 voor de thuisploeg door een strafpush genomen door Joke van der Drift. Wivien Kuipers zorgde voor 2-0 door een velddoelpunt. De eindstand werd bereikt door het nogmaals benutten van een strafpush van Joke van der Drift: 3-0. Alecto - Te Werve 2-0 Trudy van Boxsel bracht Alecto op 1-0 uit een goed genomen vrije slag vlak bij de cirkel. Hoewel er stevig werd aangevallen konden de Leiderdorpsen in de eerste helft niet verder tot scoren ko men tegen het laaggeplaatste Te Werve. Vlak voor tijd bekroonde Marie-Yvonne van Waesberg haar solo door ook de Rijswijkse keepster te passeren en Alecto op definitieve winst te zetten. DEN BOSCH (ANP) - Rob Ehrens is gisteren winnaar geworden van het hoofdnummer van In- door Brabant, het springcon cours tellend voor de Wereldbe ker, op zijn-naam geschreven. Met Oscar Drum bleef de Jonge Limburger in de barrage na twee manches foutloos in 37,72 secon den. Tweede werd de Belg Edgar Cuepper met Cyrano en als der de eindigde de Oostenrijker Tho- mas Freuhmann. de laatste De puissance, het laatste onder- (Foto: Holvast) deel van zaterdag, kende twee winnaars: Henk Nooren met Op- stalan S en de belg Jules Ceule- mans met Rinaldo. Nooren en Ceulemans verdienden beiden 7000 gulden. LEIDEN - In de volleybalcompetitie vielen de verrassingen in het afgelo pen weekeind vooral in de promo tieklas heren, waardoor de situatie met name aan de top weer volop span ning biedt. Koploper Radius 2 verloor thuis kans loos met 0-3 van Gemini 2 en Donar won met 3-1 van de no 2 Jupiter. In de nationale competitie verloor LUSV met 3-1 van SVC. De studen ten liepen soepel naar 10-13, maar verzuimden toen de kansen die er aan vallend waren te benutten (15—3). In de resterende sets bleek LUSV te kort te komen, terwijl ook de eigen opslag niet sterk genoeg was. Daardoor ver loor LUSV, ondanks het goede spel van Waldo Broeksma. Ook Gemini verloor vooral op het gebied van inzet, van Zovoc. Eigenlijk kwam deze ne derlaag niet eens zo slecht uit, omdat Zovoc een degradatie kandidaat was en bij degradatie het eigen tweede teani van Gemini wellicht in gevaar bracht. Toch was er belist geen opzet bij Gemini maar met 7-15, 16—14, 10-15 en 3-15 toonde Zovoc zich dit keer de betere. BÜ de dames won Gemini wel. De cijfers tegen Van Santen 2 waren 4—15,8—15, 8-15 (0-3). De serve van Gemini was veel te sterk en moeilijk te stoppen voor V. Santen. Ook de Gemini-aanvalskracht was ver uit superieur aan die van de Haagse dames. De uitwedstrijd van NOVO tegen Xenon was er een om snel te vergeten. Het spel was zeer rommelig met name van Xenon-kant, waardoor NOVO geen moment in zijn normale spel kon ko men. Alleen in de derde'set kon NOVO even wat laten zien (5-15 winst). In de overige sets trok Xenon aan het lang ste eind (15-5, 15-7, 16-14). Leython had tegen koplopper Broleco in de eerste set niets in te brengen: 2—15. Coach Hendriksen liet voor de volgen de set de ploeg 3 plaatsen doordraaien en dit gepaard met een groot enthou- bracht zowaar winst: 15-5. Veel meer zat er niet in voor de Leider- dorpse dames, die met 3-15 en 7-15 vervolgens weer verloren. DAC pakte eindelijk weer eens een pun tje. In een gelijkopgaande strijd wist AV 40 (Delft) niet verder te komen dan 3-2. Bij DAC was het Kitty Kroon die voor de meeste puntjes zorgde. Gemini 2 miste Leontien Poot - net ge opereerd aan gescheurde enkelban den - node, want tegen V. Santen 3 werd vaak op het nippertje verloren op de beslissende momenten (3-2 voor Gemini; 14-16, 15-11, 16-14, 11-15 en 16-14). In de promotieklas heren dus volop sensatie. Voor de belangrijskte uitslag zorgde Gemini 2 door notabene in Gouda het al 10 weken ongeslagen Ra dius met 0-3 te kloppen. Toch begon Radius prima. Het nam een 7-2 voor sprong, maar door goed blokkeren kwam Gemini uitstekend terug (9-15). De tweede set ging tot 9-9 ge lijk op en weer was het Gemini dat doordrukte naar de winst: 10-15. Vooral Menno Kielman wist aanval lend elke bal die hij kreeg om te zetten in een punt. In de derde set had Gemi ni eigenlijk steeds een voorsprong. Prima verdigd door het sterke blok van John Kahlmeier (10-15 en 0-3). Ook Donar stuntte en wel met een 3-1 zege op Jupiter. Het gemis van Ron Groen (griep) werd door een enorme inzet goed gecompenseerd. Jupiter werd er het slachtoffer van en werd weinig kansen gelaten. Door dit ver lies zag Jupiter zijn kampioensaspira ties danig slinken. Leython profiteer de uitstekend van deze misslagen en boekte een nuttige 3-1 op VW, waar door het de tweede plaats overnam van Jupiter, achter Radius. Leython had aanvankelijk aanvallend proble men. De pass en set-up waren goed verzorgd, maar de aanvallers konden slechts af en toe het VW-blok ver schalken: 11-15. VW scoorde in deze fase veelal via de 'diagonaal'. Na enige vermanende woorden van coach Rijck v/d Gracht kwam de ploeg gemoti veerder aan het net. Wim Schouten wist zijn enthousiasme over te bren gen op de ploeg en hij zorgde samen met Ad Kerkhof voor de setwinst 15-11. De derde en vierde set waren daarna probleemloos: 15—8, 15—8. Novo had veel geoefend op een snellere pass en bracht dit tegen Be Fair uitste kend in praktijk. De aanval bleek nu veel sneller en gevarieerder dan die van de opponent en met name Nico Turnhout was vaak ongrijpbaar. De 15-10,15-10,15-17 en 15-11 zorgden voor de 3-1 winst. RW won de eerste set van Zevenhuizen vrij gemakkeljk (15-5) vooral omdat Zevenhuizen nogal slordig met de kansen omsprong. De tweede gaf RW aan het einde weg door zwak passen (10-15). De volgende was het breek punt voor de Rijnsburgers; het was er op of eronder en toen dit mis ging: 13-15, was de ploeg in de vierde set mentaal gebroken (5-15, 1-3). Bij de dames won Gemini 3 in een matte wedstrijd van Velo. Alleen Gerda de Kruyf wist haar team op de juiste mo menten te inspireren tot grotere daden (9-15,11-15,15-13,8-15). LUSV had bij Thor nog nooit gewonnen en deed dit ook nu niet. Vooral de opslag van Thor was een te groot probleem voor LUSV. Toch haalde LUSV een set bin nen, n.l. de tweede, door nu zelf sterk serverend een 12-5 om te zetten in 12-15. In de overigen trok Thor aan het langste eind: 15-4,15-11 en 15-9. Tornado won de belangrijke strijd te gen RW verdiend en gaat hierna dui delijk op het kampioenschap af. De eerste 2 sets hadden zij een groot over wicht op RW. Aanvallend en verdedi gend waren zij zo snel dat RW er in het geheel niet aan te pas kwam. Pas in de derde set kwam RW dichterbij door wat sneller in de verdediging te zijn. Er kwam zelfs 13-13 op het score bord maar ook deze set werd door Thor gewonnen (15-8, 15-5, 15-12). GER RENES

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 16