1 RCL na verlies in wachtkamer Noordwijk in terug de stemming Debacle Quick Boys C RBB kan lol niet op: 6—1 Winst Ter Leede OWIOS troeft slordig spel op karakter af (2—1) Vernedering tegen hekkesluiter: 6—0 Machteloos Lisse moet punten inleveren MAANDAG 8 MAART 1982 OLDEBROEK - Na zes opeen volgende thuiswedstrijden slaagde RCL er op Veluwse bodem tegen OWIOS niet om de dalende prestatiecurve van de laatste weken in om te buigen. De Leiderdorpse formatie werd geconfron teerd met een opponent die zich bediende van middelen als inzet en fysieke kracht, en onder het motto "arbeid adelt" werden na afloop twee winstpunten geoogst: 2-1. De verslagenheid in het rood-witte kamp was achteraf dan ook groot nu de punten moesten worden in geleverd bij een kwalitatief zwakke tegenstander, die zonder ook maar een mo ment te imponeren aan het langste eind had getrokken. Toch diende de formatie van oefenmeester Theo de Waard de schuld in eigen gelederen te zoeken. Defensieve blun ders en het i Sport groot aantal doelrijpe kansen lagen aan de nederlaag ten grondslag. De start was aller minst bemoedigend. Nog maar enkele minuten na het eerste fluitsignaal van arbiter Bulthuis besloot de bonkige voorstopper Jan Willem Vier huis tot een schotpoging van grote afstand. De bal schoot door een woud van benen en verraste doelman Peter van der Heijden volkomen: 1—0. RCL schrok wakker en sloeg met goed verzorgd combina tievoetbal de weg richting OWIOS-doelman Henk Boer in. Deze hield aanvankelijk goed stand, maar moest na een half uur toch capituleren. De sterk spelende Bob van Bohemen legde de bal uit een vrije trap op het hoofd van de inkomende Erik van Doese laar die fraai raak kopte: 1-1. De gelijkmaker betekende voor de thuisclub het sein om de pressie te verhogen. Voor doelman Boer was bij de ge kozen strijdwijze een belang rijke rol weggelegd. Met de straffe wind in de rug depo neerde hij de bal uit ontelba re uittrappen in het Leider- dorpse doelgebied waar de Oldenbroekse luchtmacht het verder maar moest uit zoeken. Deze tactiek leverde wel enige chaotische situa ties maar geen uitgespeelde kansen op. RCL deed het beter via Bob van Bohemen, die Peter Sie- ra een uitstekende kans bood. De opgerukte vleugel- verdediger kopte echter naast, waardoor de gelijke stand tot aan de pauze ge handhaafd bleef. Na de hervatting ging RCL op zoek naar de volle winst ten einde het contact met de kop lopers niet te verliezen. De Overijsselse équipe werd op eigen helft vastgezet en het wachten was op een tweede Leiderdorpse treffer. Kees Ruis, Dick van der Bijl en Thijs Bruna lieten echter goe de mogelijkheden onbenut. daarmee OWIOS de kans bie dend terug te komen in de wedstrijd. Gesteund door een fanatieke aanhang slaagde de ploeg er zelfs in een voorsprong te ne men. Een lukraak diep ge speelde bal belandde voor de voeten van linkerspits Ane Jonker, diens voorzet bracht andermaal Vierhuis in stel ling, die van dichtbij zijn ploeg op voorsprong zette: 2-1. RCL restte toen nog slechts een wanhoopsoffensief. De Waard zette Peter Piket in voor Enk van Doeselaar en li bero Ruis vatte post in de front-linie. Het mocht alle maal met baten, omdat OWIOS-trainer Klein Hcsse- link zijn manschappen mas saal naar achteren dirigeerde Zijn bezieling ging daarbij zover dat hu regelmatig tus sen de knjthjnen vertoefde, waardoor scheidsrechter Bulthuis zich genoodzaakt zag hem naar de tribune te verwijzen. RCL was nog een maal dicht bg een treffer toen Bob van Bohemen met een schot van de 16-meterlun paal trof OWIOS haalde met de volle buit het laatste fluit signaal. terwgl RCL voorlo pig even in de wachtkamer voor een toppositie kan plaatsnemen. Dne punten uit de laatste vijf wedstnjden hebben het zicht op de top van de ranglijst danig ver troebeld. Ondanks zege optimisme matigen IJMUIDEN - Het moest er eens van komen. Maar hoe opvallend is in wezen de 6—1 overwinning die Rijns burgse Boys op IJmuiden, degradatie-kandidaat num mer één, veroverde? Iedereen vraagt zich al sinds het begin van het seizoen af hoe het eigenlijk ooit zover heeft kunnen komen, dat de met klasse en talent door spekte Lagendijk-formatie het oog slechts op het on derste gedeelte van de ranglijst gericht diende te hou den. En nog kan de blik daar niet van worden afge wend. De denkbeeldige rode lijn is immers nog niet gepasseerd en één zwaluw maakt nog geen zomer_ NOORDWIJK - Dat Noordwijk wat had goed te maken was duidelijk. Een nederlaag voor eigen publiek, zoals vorige week tegen Spakenburg geleden, is immers voor de mannen van Piet Buter geen alledaags gebeuren, zoiets schreeuwt om een sportieve revanche. Die kwam er zaterdag, omdat de geïnspireerd spelende Noordwij- kers wensten aan te tonen het voetballen nog lang niet verleerd te zijn. Tegenstander Barendrecht mocht op het gemeentelijk sportpark alleen maar figureren en kwam tenslotte met een 4-1 nederlaag niet eens slecht weg. d Bröring is even los van zijn bewaker en buigt een vrije trap van de i 1-0 voorsprong. De Barendrechtse verdediging weet zich geslagen. Met name de inbreng van Jan Wil lem Bogers, die weken lang on zichtbaar was geweest, was op vallend bij Noordwijk. Hij was het die een hoofdrol voor zich opeiste. Zwervend van links naar rechts was hij steeds aanspeel baar, om vervolgens steevast uit stekende passes te verzenden. Trainer Piet Buter: "Eindelijk heb ik weer de oude Jan Willem aan het werk gezien. Ik heb het ervaren als een soort opluchting. Je weet wat hij kan, maar het komt er maar niet uit. Zaterdag stond hij er echter ineens weer". Het eerste Noordwijkse doelpunt werd gescoord door Ruud Brö ring, die na tien minuten spelen de bal slechts even met het hoofd behoefde te beroeren omdat Jan Willem Bogers het leer via een vrije trap in zijn onmiddellijke Katwijk mist afmaker: 1—1 KATWIJK - Katwijk mist nog steeds de voetballers met het zo genaamde "torinstinct". In de ontmoeting met degradatiekan didaat Capelle schiep de zater dagderdeklasser zich wederom alle kansen om de nodige ballen in de touwen te jagen. Op één kans na werden al die mogelijk heden evenwel niet verzilverd. Voor Capelle was toen één tegen treffer voldoende om een gelijk spel te bereiken: 1-1. Bij het technisch beter onderlegde Katwijk misten invaller Martin van der Plas en Guidi van de Bent tijdens de eerste helft preci sie. Direkt na de rust had invaller Bas Ouwehand de bal na een ac tie van Mart v.d. Plas voor het in tikken, maar ook hij falde. In de 58ste minuut betoonde Aad zich wel koelbloedig. Op diens lobbal was de Capelle-keeper kansloos: 1-0. Daarna verkrampte het spel bij de Katwijkers. Zeven minu ten voor het einde ging het mis. een aanval van Capelle leek af- gelsagen, maar een onverwachte omhaal bracht een Capellenaar alsnog vrij voor Rein Casius: 1-1. nabijheid liet neerdalen. Toen reeds werd duidelijk dat de ram melende Barendrechtse defen sie, waarin twee vaste krachten ontbraken, voor Noordwijk geen al te grote problemen mocht op leveren. Toen kort na de ope ningsgoal bovendien Jos Smits werd gevloerd binnen het straf schopgebied leek Noordwijk op rozen te zitten. Het pakte echter anders uit, want Albert Spaan derman schoot de penalty naast. Een kwartier voor rust kwam de vlot combinerende thuisploeg alsnog op 2-0. Tussen twee ver dedigers in ontving Jan Willem Bogers de bal uit een verre trap. Een technisch hoogstandje plus enig draaiwerk volgde en de bal lag voor de tweede keer in het net achter doelman Scheffers. Tot op dat moment was Baren drecht, dat in de eerste helft het voordeel van de wind had, niet gevaarlijk geweest. De twee spit sen die trainer Rab de wei had ingestuurd liepen constant in de Noordwijkse buitenspelval en kwamen zelden in kansrijke po sitie. Er kwam dan ook een dui delijke fout van doelman Dick Dortmundt aan te pas om Baren drecht te laten tegenscoren. Zijn "Jóóó", bij een hoge bal bete kende in werkelijkheid "Nee", want hij kon in de verste verten niet bij het speeltuig komen. Ba- rendrechts beste man, spits Mi chel Beukers, had toen totaal geen moeite koppend te scoren. Na rust verscheen Timo Gerlof voor de geblesseerd geraakte Sjaak Sluys en werd nog eens duidelijk hoeveel talent er in de jeugdige Klaas Vink schuilt. Hij zorgde koppend al vrij snel voor 3-1, waarmee de Noordwijkse winst praktisch kwam vast te staan. Piet Buter, die overigens zijn voor zitter vanavond moet meedelen of hij al dan niet bij Noordwijk blijft: "Klaas is een groot talent, waarvan ik hoop dat hij voor Noordwijk behouden blijft. Hij gaat er af en toen nog wat onbe suisd in, maar heeft nu reeds een goed inzicht in het spel. Dat heb ik hem niet geleerd hoor, dat heeft hij gewoon van nature". Na de derde goal gooide Baren drecht er een derde spits tegen aan, hetgeen de Noordwijkse de fensie nauwelijks verontrustte. Integendeel, de thuispoeg kreeg veruit de beste kansen, ook al omdat Jan Wilem Bogers on danks een stringentere mandek king uitgekiende passes bleef Een volledig falend Quick Boys dat wordt weggespeeld door een degradatiekandidaat is een beeld dat waarschijnlijk alleen in de meest vreselijke nachtmerries van een supporter voorkomt. Nogal wat Katwijkers moeten za terdagmiddag na de wedstrijd te gen Blauw Wit '34 dan ook wat verdwaasd met de ogen hebben geknipperd toen scheidsrechter Van de Veen voor de laatste maal op zijn fluitje blies. Anderen had den zich inmiddels al achter het elftal uit Leeuwarden geschaard en zij waren het die in de slotfase iedere Friese aanval met gejuich begeleidde. In het eerste kwartier van de wed strijd zou Blauw Wit '34 de basis leggen voor wat uiteindelijk de eerste overwinning van dit sei zoen zou worden. De jonge ploeg maakte met name in die beginfa se dankbaar gebruik van de enorme blunders die er in de niet zichtbare Jan Willem Bogers om (Foto: Holvast) versturen. Het vierde doelpunt van Noordwijk tenslotte kwam op naam van Klaas Vink die kort voor tijd de bal uit een scherp ge nomen corner van Jan Willem Bogers via de paal en zijn li chaam in het doel zag carambole ren. "Normaal heb ik steeds hoofdpijn na een wedstrijd tegen Baren drecht" merkte Piet Buter later op. "Die ploeg speelt taktisch al tijd erg sterk, Jan Rab bedenkt steeds weer een ingewikkelde speelwijze. Ik had van te voren tegen de jongens gezegd, het wordt 0-0 of 1-0 voor ons. Dat het 4-1 is geworden stemt me uiter aard tot tevredenheid. Vooral ge zien het vertoonde spel. Noord wijk speelde een van zijn betere wedstrijden, zo niet de beste van dit seizoen". CHRIS HARTMAN Katwijkse defensie werden ge maakt en profiteerde gretig van het vele balverhes dat op het middenveld werd geleden. Al in de vijfde minuut was het links half Henk Koetje die met een schitterende solo drie verdedi gers op het verkeerde been zette en tenslotte ook doelman Theo Guyt passeerde: 0-1. Nog geen vijf minuten later ver grootte de Friese ploeg de voor sprong, ditmaal door een doel punt van Anton Roskam. Op de rand van het strafschopgebied nam de linkerspits een door Jo- han Jonker slecht weggekopte bal opeens op de schoen en Theo Guyt was voor de tweede maal kansloos. Nog voor Quick Boys ook maar enigszins van de schrik was bekomen nam dezelfde An ton Roskam in de vijftiende mi nuut ook de derde treffer voor zijn rekening. Blauw Wit deed bij deze 0-3 stand duidelijk een stapje terug en het het initiatief bewust aan de thuisclub. Het zelfvertrouwen van de Katwijkse ploeg was toen echter al zover ondermgnd dat er tot aan het rustsignaal geen te genstand van betekenis werd ge boden. Quick Boys reageerde slechts apatisch op het vertra gende spel van de Friezen en het elftal was eenvoudigweg niet in staat om ook maar één geslaagde aanval op te zetten. Het enige zichtbare resultaat dat met deze speelwijze werd bereikt was een gestage leegloop van de overdek te tribune. Kruit Met een schot op de lat van Teun van der Plas en een door doel man Piet Venema gestopte inzet van Johan Jonker kreeg Quick Boys in de tweede helft voor het eerst uitzicht op een tegentreffer. De Katwijkse ploeg bleek met deze acties echter al het kruit van deze middag te hebben verscho ten zodat al snel weer het beden- De manier waarop de Telstar-buur de verwenste rode lantaarn in de hand werd gestopt, noopt de Rijnsburgers het optimisme te matigen. In een tijdsbestek van negen minuten, de 15-de tot en met 24-ste minuut van de eerste helft, voerden IJmuiden en Rijnsburgse Boys een vertoning op, die in aanmerking zou kun nen komen voor een speciale af levering van de 'Lach of ik schiet show'. Met de verdediging van IJmuiden in de allerminst benij denswaardige rol van de pias die de één na de andere klap mocht opvangen. De geel zwarte front lijn had er verschrikkelijk veel lol in. Ton Arroyo lachte het eerst toen de IJmuidense defensie een voorzet van Ruud van der Voort ver zuimde weg te werken. Twee mi nuten later bediende Arroyo col lega-spits Rob Gillesen, die zich een weg baande naar 0-2. Piet Haasnoot stal vervolgens de show met een even mooie als for tuinlijke uithaal (0-3) en het IJ- muiden-goalie Bert Hoek voor kelijke peil van voor de rust was bereikt. Zelfs toen trainer Berry Janse in de persoon van Adne van der Plas een extra aanvaller in het veld bracht voor de falen de linksachter Jaap van Beien was het elftal niet in staat ook maar enige druk op de tegen stander uit te oefenen. Met een doelpunt van de Friese verdediger Cees Jansen werd een kwartier voor tijd de aanzet voor de totale vernedering van de thuisclub gegeven. Twee doelpunten van linkerspits An ton Roskam maakte het Katwijk se drama compleet. DICK VAN DER PLAS de vierde maal kansloos met een krachtige kopstoot achter een voorzet van opnieuw Van der Voort. 'De Flap' bezette één van de drie plaatsen die door Arie Lagendijk vorige week al werd ingeruimd voor een trio harde werkers. "Een leuke binnenkomer, ik vind dat we het knap hebben ge daan". Ook Cas Zwaan mocht in IJmuiden zijn rentree vieren. De derde nieuwkomer heette Pau- lus Zwaan, die met Nico Kuyt het centrale verdedigingsblok vormde. Op appèl ontbraken door blessures Martin Toet (neusbeen op twee plaatsen ge broken), Gerrit van Egmond en Gé Perfors, vorige week invaller voor Freek Rienks, die in IJmui den met Henk Merbis tot bank zitter was verkozen. Hetgeen de Katwijker de laatste jaren onder Lagendijk beslist niet is gewend. Maar het tekent nog altijd de mi sère die rond een ploeg in degra datie-gevaar hangt. Druk Rijnsburgse Boys is dan ook nog niet boven Jan. Het vervolg van het duel met IJmuiden wees dat uit. Het werd voor rust weliswaar nog 0-5 (penalty Gillesen na hands van Peter Ravens bergen) en dan hoef je je natuurlgk ner gens druk meer om te maken. Ook het feit dat Joop Hennx vijf minuten na rust de twgfelachtige eer voor zijn ploeg redde met een welgemikt afstandschot, was met onoverkomelgk Maar Rgns- burgse Boys. met een ovengens excellerende Ruud van der Voort, slaagde er met in om het zonder inspiraties aandringende IJmuiden in toom te houden De defensie, omgezet nadat Rienks middenvelder Ane van Dgk had vervangen, opereerde bgzonder onrustig. Sloos moest met ver schillende reddingen missers van zijn voorposten uitwissen. Waar het daarnaast vooral aan schortte was dat de countermo gelijkheden niet werden uitge buit Die waren er legio. En nu van de Rijnsburgers volgende week bij Bennekom wordt ver wacht dat daar een nieuw bewijs van medezeggenschap in de eer ste klasse wordt verlangd, Liet men de kans om te sparren onbe nut Alleen Gillesen scoorde nog. andermaal vanaf de elfmeterstip nadat hij door doelman Hoek on nodig in de tang was genomen: 1-6. GERARD HAVERKAMP KATWIJK - Wat voor Quick Boys had moeten resulteren in een logische overwinning nam zaterdag op het sportpark 'Nieuw-Zuid' al na een kwartier spelen de vorm van een waar debacle aan. Blauw-Wit '34, met vijf competitiepunten uitzichtsloos onderaan de ranglijst bungelend, overrompelde de thuisclub in die eerste minuten met fris aanval lend voetbal en bouwde in snel tempo een 0-3 voorsprong op. Een tweede Fries kwar tiertje in de slotfase van het duel bracht de vernederende 0-6 eindstand op het bord. Katwijk-spits Aad Koelewijn laat zien hoe je moet scoren. De toesnellen de Capelle-keeper komt te laat om de lob nog te keren. Wim Guyt 2 is toeschouwer. (Foto: Holvast) LISSE Zaterdagtweedeklasser FC Lisse is na de gedwongen winterstop volledig in het slop geraakt. De goede vorm is ver te zoe ken, met als gevolg dat de voormalige num mer twee van de ranglijst flink in heeft moe ten leveren. Het voorlopige dieptepunt be reikten de Lissenaren in het thuisduel tegen hekkesluiter Nunspeet. Een machteloos FC Lisse ging met 0-1 ten onder. Trainer Talsma weet ook niet direkt waar hij de oorzaken moet zoeken: "We hebben de tegenstander zeker niet onderschat. Op één of andere manier loopt het gewoon niet. Door de mindere resultaten is er een stuk onzekerheid in de ploeg geslopen. Daarbij zijn ook de spelers die normaal een stuk bo ven de rest uitsteken, in de malaise gaan de len. Zelfs in gemakkelijke situaties weten ze niet meer wat zij met de bal moeten doen. We gaan deze week onderzoeken waar dat nu aan zou kunnen liggen". De Lisser-defensie kon zich zaterdag als eerste voor het hoofd slaan. Al na drie minuten was het enige doelpunt een feit. Na een vrije trap op de rechtervleugel vergat men de op een strategische plaats geposteerde Mark Kobus afdoende te dekken. Kobus nam de bal di rekt op de slof, waarna Nico Groeneweg het nakijken had. Onhoudbaar verdween het le der in de bovenhoek: 0-1. Met bijna nog de volle speeltijd voor de boeg, raakte FC Lisse niet direkt in paniek. De aanvallen werden zorgvuldig opgezet, maar sorteerden juist daardoor geen effekt. Nun speet had zich immers in een netwerk van loopgraven voor het eigen doel teruggetrok ken. Op 9/10 deel van het speelveld mocht FC Lisse doen wat het wilde, maar in het vitale strafschopgebied waren de bezoekers heer en meester. Met het naderen van de rust begon de Talsma-equipe direkter zijn weg naar het doel van Nunspeet te zoeken, maar meer dan één goede kans leverde dat niet op. Jan van Slooten, net terug van de winter sport, kopte de bal op aangeven van Rob Suttorp centimeters langs de doelpaal. De tweede helft het geen ander beeld zien. Nunspeet verdedigde, FC Lisse viel machte loos aan. Zelfs de anders zo inventieve Frans van der Laan kon geen openingen creëren. Coach Talsma wisselde daarop libero Piet Boot en Hans van Aanholt voor Gert-Jan van der Valk en Walter Schoone. FC Lisse draaide vervolgens de duimschroef verder aan, maar veel meer dan talrijke corners le verde dat de ploeg niet op. Wel leidden een paar chaotische situaties ertoe dat Nunspeet de bal eenmaal van de doellijn moest rui- Met het vorderen van de tijd stichtten de Velu- we-bewoners met hun "lange halen naar vo- ren"-taktiek des te meer gevaar. De sobde spelende Gert van Tol moest alle zeilen bg- zetten om de gevaarlijke spits Fred Prins in bedwang te houden. Wegens de klasse van Pnns lukte dat niet altijd. Nico Groeneweg bet echter zien wel vorm te hebben De goa- be kwam steeds bijtijds zijn goal uit om na der onheil te voorkomen. De Lisser neder laag kon ook hij echter niet voorkomen. RIDDERKERK - Ter Leede kan de toekomst weer wat zonniger tege moet zien. nu de ploeg het bezoek aan mede-degradatiekandidaat Rgs- oord met 0-1 winnend afsloot. Webswaar was er op de ranglgst slechts sprake van stuivertje wisselen, maar de negatieve lgn is toch doorbro ken. De eerst zo verguisde doelman Gert van der Luit was daarbg de gevierde held In de hachelijke slotfase hield de keeper het Sassen- heimse doel voorbeeldig schoon. Dankzg hem kon Ter Leede na afloop een klein feestje gaan bouwen. Hard werken was zaterdagmiddag voor beide teams de drijfveer om tot een positief resultaat te komen. Rgsoord. met aanvoerder John Pjernor als absolute uitblinker, bet onmiddellgk de tanden zien. In de 15de minuut was de thuisclub dichtbg de roos. maar Van der Burg gaf op een halve meter afstand van het doel teveel bft aan de bal Twee minu ten later zat er in een tegenaanval van Ter Leede meer precisie Jan van Harskamp trok de bal schitterend voor het Rgsoord-doel, waar Frits Hoekstra ter plekke was om in te koppen: 0-1 Deze opsteker gaf de bngade van Piet Wassenaar meer moed Rgsoord kreeg wel kansen, maar aan de andere kant was de aanvalslime Hoek- stra-V.Harskamp-Bergman ook niet ongevaarlgk. Bg afwezigheid van de geschorste Nico van der Fange nam Pietcr van der Plas op het mid denveld de rol van spelverdeler waar. Vlak voor de theepauze schoot hg de bal tegen de paal. Tgdens de tweede helft speelde Ter Leede lange tgd een uitgekiend spel letje De Sassenheimse defensie had goed in de gaten hoe de aanvalsop- zetten van Rgsoord ontregeld dienden te worden. De ploeg schuwde de vertragingstaktiek daarbg met. De tegenstander raakte geïrriteerd, waarop Hans Bisschops na een harde overtreding het veld geblesseerd moest verlaten Pas in het laatste kwartier kreeg Rgsoord weer gnp op het spel. De "sterrenparade" van Van der Luit en gedegen verdedi gingswerk van bbero Nanne Sluymer hielden Ter Leede tenslotte op de been.

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 15