c 10,90% 10% Blik in de weekkladen Elke maand rente van uw deposito onbegaanbaar' HP deTijd Verlies Jaarbeurs Kleurige zomermode met veel pantalons 3 Mitterrand als vriend in Israël ontvangen 'Déze Weg is CDK: LEZERS SCHRIJVEN De Ruyter Praten met Icto L/n KISEVIERS DONDERDAG 4 MAART 1982 Varia AMSTERDAM - Het is jammer dat het "gewone" publiek de shows waarmee C&A de nieuwe collecties presenteert nooit ziet. Pas dan krijg je een goed beeld van de mogelijkheden die deze mammoetboetiek biedt. Bij zo in de rekken of door het etalages- kijken, is dat vrijwel onmogelijk. In de perfect gestylde show van dit seizoen staat Franrijk centraal. De marine- en maritieme-look is geënt op Toulon, Frankrijks grootste manne-haven. De plat telandsmode komt uit de Pro vence en de kleuren in de "wa terserie" doen denken aan de At lantische kust. De pantalon vormt in de collectie van C&A een bijzonder belang rijk onderdeel. Een echt zomers grapje is de "zwarte Pieten"- broek, een shortje waarvan de pijpjes op een band zijn gezet zo dat het broekje wat gaat plooien en poffen Verder zijn er poffende kuitbroe ken, wijde bermuda's, bloesende enkelvrije modellen, in de taille bijeengebonden clochardbroe ken en sportieve rechte panta lons met een tricot inzet voor meer bewegingsvrijheid. Op die broeken worden dan bij voor keur romantische blouses gedra gen met daaroverheen een ruim blazerjasje; iets wat op het jasje van een picolo lijkt of een blou- son met epauletten (marine). Maar in de Provencaalse-serie. in een zwart wit streepje, zien we ook kleine vestjes en het keursje terug. En voor wie dat allemaal te netjes is een t^shirt en een sjaal om het middel geknoopt is ook modieus. Niet zo zeer aan Frankrijk als wel aan Amerika doet de -serie kle ding denken die uit blokken is opgebouwd. Daarin vinden we bijvoorbeeldde "shiftjurk" van weleer. Ook de wat zuurstok achtige pasteltinten doen wat Amerikaans aan. Naast effen kleuren (unies) laat C&A veel folklore- en ligstoelstrepen zien. De lengte van de rok overdrijft C&A niet. Voor heel jonge meis jes is er in de marine-serie een wijd klokkend mini-rokje met daarop een bloesend shirt met een matrozenkraag opgedrukt, maar voor de rest blijft het op de knie. Bij de mannen krijgt vooral de vrije-tijdskleding veel nadruk. Opvallend is hier het gewaagd spelen met kleuren. Bijna net zo kleurig als de damesmode. Ik vraag me alleen of welke Neder landse mannen het aandurven, hoe perfect gecombineerd ook in blauw, groen en lavendel te gaan lopen. De kindermode volgt de "groten" op de voet. Matrozenpakjes en -jurkjes, schortjurkjes in Proven- caalse dessins, pantalons in alle vormen en oliejasjes. Materialen voor deze zomer: lin nen, katoen, crêpestoffen, brei- Het platteland in de tinten zwart, grijs, wit in 'opa'-streepjes en smo king-stijl. Makkelijk zittende wijde pofbroeken met enkelmanchetten, rui me blouses met volants of met ingezette witte bef een vestje of een keursje. seis en nettricot (voor shirts). Kleuren: rood, wit, blauw, zwart, de waterkleuren, aqua, turkooise mint, zeegroen en kobalt en de aardetinten met vrij veel geel- AD VERTENTJE Bij 60 GWK-kantoren en 125 CDK-spaaragenten. CDK heeft een zeer praktische manier van deposito-sparen: zet u minimaal f 10.000,- voor 2 of 5 jaar vast, dan kunt u uw rente maandelijks opnemen. Dat levert u naast salaris, pensioen, lijfrenten of andere uitkeringen maandelijks extra iiüromen op. Het rentepercentage is gedurende de looptijd vast en is bovendien nauwelijks lager dan wanneer u de rente op de „gebruikelijke" manier jaarlijks uitgekeerd zou krijgen. 5 jaar vast 2 jaar vast UTRECHT (GPD) - De Jaarbeurs in Utrecht heeft vorig jaar een klein verlies geleden en zal dit naar verwachting ook dit jaar doen. Daaruit blijkt dat de economische pro blemen waarin Nederland verkeert niet aan de Jaarbeurs voorbij gaan. Volgens Jaarbeurs-directeur mr. J. C. de Vriese waren de afnemende bestedingsmogelijkheden van de consument het duidelijkst waar neembaar op de vakbeurzen voor verbruiksartikelen, waar in sommige gevallen sprake was van een geringere bezetting. Hij noemde als voor beeld de vakbeurs voor woninginrichting Inter Decor en de Meubel beurs, maar ook verschillende afdelingen op de Trade Mart. de perma nente verkooptentoonstelling in het Beatnxgebouw ondervinden die teruggang. Vooral de sector verlichting is direct getroffen door de te ruggelopen bouwactiviteiten in ons land. De Vriese sprak ter gelegenheid van de Internationale Voorjaarsbeurs die morgen in de Jaarbeurs van start gaat. Hij signaleerde ook enkele licht puntjes, zoals bij de exposanten vari efficiency-verhogende en arbeids besparende apparatuur die in de sector technische beurzen behoorlijke resultaten behalen uit hun deelneming. Op dergelijke vakbeurzen wor den informatie, dialoog en demonstratie steeds belangrijker en komen in de plaats van de grote representatieve en dus dure stand. Een ge dragslijn die ook door de Jaarbeurs wordt gepropageerd. Daardoor is er ook sprake van een afneming van de gemiddelde standgrootte. Dat leidt echter niet tot het kleiner worden van de beurzen, integendeel, die groeien nog omdat nog steeds nieuwe exposanten zich aanmelden. Totaal verhuurde de Jaarbeurs in 1981 345.000 vierkante meter, dat was iets minder dan in het topjaar 1980, overigens was dat niet een gevolg van minder animo, maar wordt veroorzaakt doordat niet alle beurzen jaarlijks worden gehouden. In totaal werden 35 vakbeurzen en 10 an dersoortige evenementen gehouden waarvan 12 nieuwe manifestaties die inmiddels in het vaste programma voor de komende jaren zijn op genomen. Daaronder de succesvolle vakbeurs voor de automatiserings wereld en de Nationale Verzekenngs Manifestatie. Gereformeerd rapport over 'oorlog en vrede' JERUZALEM - Mitterrand is als „e^n waar vriend van Israël" ont vangen door premier Begin en president Navon. De Franse pre sident op zijn beurt heeft zich „als vriend" het recht voorbe houden Israël te bekritiseren en met de Israëlische leiders van mening te verschillen. Die meningsverschillen kwamen direct tot uiting in een eerste ge sprek tussen Begin en Mitter rand. Begin legde de gevaren uit van een Palestijnse staat en prees zijn eigen autonomieplan Mitterrand prees het autonomie plan als plan, maar noemde het een „non starter". Mitterrand staat de vestiging van een Pale stijnse staat voor. maar heeft tot dusver daar in Jeruzalem niet over gesproken. Tijdens een staatsbanket gister avond in het Israëlische parle ment, de Knesset, legde Mitter rand er de nadruk op dat de par tijen in het Midden-Oosten zelf hun problemen op moeten los sen zonder inmenging van bui tenaf. De Franse minister van buitenlandse zaken Cheysson had eerder op de middag in een gesprek met zijn Israëlische col lega Shamir al gezegd dat er voor Europa geen taak is weggelegd. „Er komt geen Europees mitia tief, en de verklaring van Venetië heeft geen praktische betekenis, omdat Frankrijk zich daartegen verzet", aldus Cheysson. die der gelijke geluiden al eerder had la ten horen, bij een vorig bezoek aan Israël, maar later weer inge slikt. Mitterrand heeft vier ministers meegebracht. Behalve de minis ter van buitenlandse zaken ook de ministers van financiën, cul tuur, sport en recreatie. Zij voe ren besprekingen over de bilate rale betrekkingen. En op dat ge bied zijn de meeste concrete re sultaten te verwachten. Sinds De Gaulle in 1967 de betrekkingen met Israël praktisch bevroor, is er nauwelijks meer een bilaterale dialoog geweest. Sinaï Op de achtergrond van Mitter- rands bezoek gaat de ontruiming van de Sinai door. Vanmorgen is een tweede illegale nederzetting door het leger ontruimd in een militaire operatie. Allen die gis teren werden afgevoerd - 60 in getal - zijn op vier na vrijgelaten. Zij proberen opnieuw te infiltre ren naar het Yamit-district, via' secundaire wegen en paden waar het leger geen controleposten heeft. Die rente op jaarbasis is omgerekend respek- tieve lijk 11,46% en 10,47%. Wat hoog is, maar dat is bij CDK heel normaal. Bovendien is het deposito direkt opneembaar bij huwelijk, overlijden en aankoop onroerend goed voor eigen gebruik. Meer informatie? Vraag die aan bij uw Grens wisselkantoor op onderstaand adres. Let op: u kunt ook direkt overboeken (min. f 10.000,-) op rekeningnummer 22.1,3.50.500 t.n.v. CDK, Amsterdam onder vermelding van RPM-deposito met de door u gewenste looptijd. Formulieren ontvangt u thuis, terwijl de rentevergoeding al is ingegaan. bankbedrijf van De Grenswisselkantoren N.V. Hoofdkantoor: Centraal Station Amsterdam, tel.020-221324, toestel 230 of 233, (Samenwerking van N.V. Nederlandse Spoorwegen, N.V. AMEV en Pierson, Heldring Pierson N.V.) Uw GWK-kantoor N.S.-station, Leiden (071-144558). Na 40 jaren komt de toenmalige schrijversmaat, van Zyl, die toen 24 jaren telde, tot de uitspraak dat schoutbij nacht Doorman en de commandant van Hr. Ms. De Ruyter niet met hun schip tenon- der zijn gegaan (zie uw krant van 26 februari jl Voorshands neem ik aan, tenzij dit door een andere ooggetuige zou kunnen worden bevestigd, dat deze oncontroleer bare bewering op gezichtsbe drog moet berusten. Ik vraag mij af, waarom de thans 64-jarige oud-marineman, dit pas nu, aan de vooravond van de herdenking van deze zeeslag te berde brengt. Heeft dit iets te maken met zyn in het artikel naar voren komen de onvrede met de bejegening van marinezijde? Het is dan ook niet goed te begrij pen dat een zo vage bewering als een vaststaand feit met kapitale letters uw artikel aankondigt. Zelfs al zouden Doorman en La- comblé uiteindelijk het schip hebben verlaten, dan zoirdit, dat verzeker Ik u, pas zijn gebeurd nadat zij er zich van hadden ver zekerd dat zij de laatsten waren, die dat konden doen. Dat is de plicht van elke commandant en van elke gezagvoerder. Er is geen enkele reden om aan het nako men van die plicht, noch aan de volledige inzet van allen die de verloren strijd streden, te twijfe len. Het uiteindelijk ondergaan met je schip is een keuze die een ieder zelf moet maken; het is geen maatstaf voor betoonde moed tot dat ogenblik. Het is voor een bevelhebber als Door man bovendien wellicht moge lijk om, als hij tenslotte in leven blijft, zijn vlag op een ander van zijn schepen te hijsen en van- daaruit de stnjd verder te leiden. De geschiedenis heeft dit meer dere malen bewezen. W v. Zijl heeft - goddank - dit alles overleefd en kan het naver- tellen; aan zijn inzet wordt dus niet getwijfeld. Doorman en La- comblé kwamen om met de scheepsmaten. Zij hebben geen wederwoord. Over hun houding wordt echter wel twijfel gezaaid. Alleen daarom al zijn de uitlatin gen van v. Zijl onbetamelyk. Even onwaardig is de wijze waar op dit negatief-suggestieve arti kel in uw blad wordt afgedrukt, op de vooravond waarop de her denking van deze zeeslag plaats vindt. Het maakt de indruk dat de schrij ver bewust of onbewust over het hoofd ziet, dat het niet Doorman is die wordt herdacht; het gaat om de volledige inzet van èlle Hollandse jongens, van hoog tot laag. die toen vochten en het le ven lieten. De naam Doorman is slechts het symbool daarvan. J.S. Snellen van Vollenhoven (kapitein ter zee b.d.) Ericapark 9 Alphen aan den Ryn. LUNTEREN- "De kerk kan in de huidige situatie niet anders dan de confrontatiepolitiek tussen Oost en West en het veiligheids systeem dat is gebaseerd op dreiging met massavernietiging veroordelen, en oproepen om nieuwe wegen te gaan". Dat schrijven dc deputaten (com missie) voor de «bestudering van het oorlogsvraagstuk in een ont- werp-studierapport aan de syno de van de Gereformeerde Ker ken in Nederland De synode, die deze week in Lunteren verga dert, heeft dit rapport gisteren van op- en aanmerkingen voor zien, die in een definitief rapport zullen worden verwerkt. Als de synode dat in november heeft behandeld, gaat het als een bij drage aan de meningsvorming naar de plaatselijke gemeenten Het rapport legt een nauw verband tussen het vraagstuk van oorlog en vrede en de vraag naar maat schappelijke gerechtigheid Het wil de gereformeerden er niet al leen van overtuigen, dat kernwa pens moeten worden verwijderd, maar ook eén bijdrage zijn om de toestand die deze wapens heeft voorgebracht te veranderen. Krachten Achter de bewapening schuilen krachten waarop moeilijk greep is te krygen:, politieke (gevoed door wantrouwen), militaire (die uitgaan van de slechtst denkbare situatie), economische (wapen- produktie leidt tot wapenhandel, en dienveer tot méér produktie), technologische wapentechnolo gie werkt erg sturend) en ideolo gische (men vertrouwt meer op wapens dan op de kwaliteit van de eigen samenleving). Er wor den oncontroleerbare krachten opgeroepen, die grenzen over schrijden. De ontwikkelingen lij ken autonoom te verlopen De mens beschikt er niet meer over Ontwikkelingen beschikken wel over de mens Wie tegen bewapening is. moei zich, volgens de gereformeerde deputaten. ook verzetten tegen een maatschappij die de elemen taire regels van gerechtigheid en vrede vrijwel geen kans geeft Wetenschap en technologie moe ten los van macht en concurren tie, om in dienst te worden ge steld van gerechtigheid en vrede De kerken kan wat dat betreft eer lakse houding worden verweten Zij droegen in zekere zin bij aar de grensoverschrijding op ver schillende levensgebieden dooi God alleen op het persoonlijke vlak ter sprake te brengen Daar mee was de tweedeling 'individi maatschappij' een feit. Het ze deüjke aspect werd beperkt to1 het persoonlijke leven. Een gevoel van machteloosheic mag de kerken er toch niet var weerhouden, andere wegen in ti slaan en te breken met een den ken, dat verkeerde ontwikkelin gen alleen maar bevestigt. Het is zo schrijven de deputaten, hur opdracht, het kwaad te onder kennen en te bestrijden Zij vra gen zich af, of de wereld de radi kaliteit van de Bergrede van Je zus niet broodnodig heeft. De deputaten vinden, dat een enti cus van de maatschappij als Kar Marx serieus genomen moe worden, "omdat hij de kerker gevoelig kan maken voor struc turen die onmenselijkheid ver oorzaken". Eén lijn Hoewel de gelovigen verdeeld zijn over het oorlogsvraagstuk. zyn zij aan de boodschap van vrede. gerechtigheid en verzoening ver plicht. samen één lyn te vinden. De deputaten vragen de synode, daarvoor uitgangspunten te for muleren. "De synode moet er niet naar streven, de rechtvaardi ge oorlog weer mogelijk te ma ken, maar moet verklaren, dat oorlog als politiek middel van nationale staten dient te worden uitgebannen" -Dat betekent on der meer: streven naar een nieuw economisch beleid, naar demo cratisering van de samenleving en naar echt vredesonderwys Als anderen aan haar oproep geen gevolg geven, zal de kerk bereid moeten zijn deze weg alleen te gaan. Dat kan een maatschappe lijk isolement betekenen. "Maar het voortgaan op de weg van be wapening is nog veel riskanter, omdat de mogelijkheid van een definitieve verwoesting van aarde en mensheid erdoor nabij komt". Bovendien kost de be wapening zoveel, dat honger en armoede niet kunnen worden teruggedrongen. De verre naas te maakt ons duidelijk, dat wij ons op een onbegaanbare weg bevinden". Synode: Ll'NTEREN- Bij de behandeling van het rapport over oorlog en vrede in de gereformeerde syno de kreeg het deputaatschap (commissie) de opdracht, con tact en gesprek tot stand te brengen met het Interkerkelijk Comité Tweezijdige Ontwape ning (Icto). Daarbij gaat het met name over de 'evangelische mo tivatie' van het Icto-standpunt. Vóór de november-zitting van de synode moet een rapport daarover klaar zijn. Dan kan de synode nog dit Jaar een besluit nemen over het verzoek van het Icto om financiële steun. De synode kwam tot dit besluit door een amendement van ds. J. Banga (Ede). Hij zei. dat wan neer er geen contact met het Ic to komt, vele gereformeerden zich door de synode afgewezen zullen voelen. De meerderheid van de synode vond het niet gewenst, met het Icto eenzelfde relatie aan te gaan als met het Interkerkelijk Vredesberaad (IKV). Een poging daartoe leed schipbreuk, door dat maar 18 (vooral uit het noor den en oosten) van de 73 leden zich erachter schaarden. De synode vroeg de deputaten. haar met spoed nadere inlich tingen te geven over de her structureringsplannen van het IKV en over de gevolgen daar van voor de relatie tot de ker ke n Samenwerking van de Gerefor meerde Kerken met het bureau 'Kerk en Vrede', zoals de depu taten hadden voorgesteld, zit er nog niet in. Begeleiding van aanstaande militairen is een taak van de deputaten voor de geestelijke verzorging, zo werd gezegd. Zij moeten nagaan, of gebruik kan worden gemaakt van de deskundigheid van het bureau 'Kerk en Vrede'. VRIJ NEDERLAND In Vrij Nederland schetsen Jan Kuiper en Koos Koster hoe El Salvador afstevent op verkiezin gen die het land alles lijken te be loven, behalve democratie. Het beeld wordt beheerst door angst (31.000 politieke moorden in twee jaar). "Als ik niet stem krijg ik last van de junta; als ik wel stem nemen de guerrillero's het me kwalijk". Piet Piryns en Kees Schaepman belichten in VN een probleem bij een probleem: kinderen van he- roinehoeren. Jaarlijks worden er zo'n zeventig geboren. Als ze niet sterven, moeten ze afkicken in de couveuse. Kindermishande ling? Meestal gaat het fout. Voor kind én moeder, die niet zelden was verteld onvruchtbaar te zijn. "Maar soms gaat het heel goed, kicken de ouders af of weten in ieder geval weer greep op hun ei gen leven te krijgen". Frits Barend en Henk van Dorp ne men een kijkje in de keuken van de "Philips" onder de uitgevers: VNU (o m. Panorama, Libelle, Donald Duck, Brabants Dag blad). Een concern waar "driftig langs elkaar heen wordt ge werkt" en de diverse directies hun best doen elkaar fouten in de schoenen te schuiven. De weg door deze uitgeversjungle wordt gevolgd aan de hand van de op komst en de ondergang van "Nieuwsnet", het inmiddels op geheven opinieblad tan VNU en "een strop die veel groter was dan ooit is toegegeven". Verder in VN ervaringen van drie Nederlanders in het vooroorlog se Berlijn, ooit een cultuurcen trum waar "alles" kon, en een vraaggesprek met Rients de Boer, de ambtenaar achter het banenplan van Den Uyl. De bijlage is gewijd aan de (op film verschenen) documentaire over het "benauwend eentonige" le ven in de zwaar beveiligde, Ame rikaanse, staatsgevangenis in Santa Fé. Het Ikon zendt de do cumentaire morgen uit Daar naast aandacht voor de Bedoeï- nen in Israël, die het slachtoffer lijken te worden van de Camp- David-akkoorden. 'Met het aantal kraakpandei groeit de Tegenmaatschappij", bericht HP in een omslagartikel dat gewijd is aan de Grote Socia le Beweging. Het hele scala van krakers-, anti-kernenergie-, vrou wen en andere actiegroepen wordt onder deze gemeenschap pelijke noemer gebracht. Een analyse van een nieuwe stroming die het weekblad gemeenlyk met een nieuw decennium (de jaren zestig, zeventig, tachtig) pleegt te vereenzelvigen De nieuwe groepen hebben ook een gemeenschappelijk doel. Net als in de jaren zestig hebben zij de strijdbijl opgegraven om de gevestigde orde onderuit te ha len. Alleen zijn hun methoden harder. PvdA-ideoloog Bart Tromp verklaart de weerzin die deze groepen ten opzichte van de politiek hebben als volgt: "Ik denk dat een van de dingen die de politiek juist by deze actie groepen een slecht imago heeft bezorgd is, dat ze zich zelf pro beert voor te stellen als een soort actiegroep terwyl ze.dat natuur lijk nooit kan zijn". HP besteedt voorts aandacht aan "De verrechtsing van D'66". Een bloemlezing van gesprekken met de basis, een profiel van de ach terban. Het resultaat valt de HP- redacteuren tegen. "Aardige luitjes, daar niet van. bepaald vriendelijk zelfs, en tot alle in lichtingen bereid, en of we nog een kopje thee believen, maar er is haast niks in hun vertogen waar je nu eens kwaad over zou kunnen worden, dan wel van harte mee instemmen". Het cli ché van D'66 als partij van de modale Volvo-ryder dringt zich aan HP op. De omstreden herenafspraak die het vorige kabinet met Shell en Esso maakte over de besteding van de aardgaswinsten komt an dermaal over het voetlicht. Het blad constateert dat Van Agt al twee jaar geleden de zaak met de oliemaatschappijen had beklon ken. De afspraak kon en mocht (daarom) onder het huidige kabi net niet stuk. In HP voorts een ooggetuigever slag van de guerrillastrijd in El Salvador en een gesprek met prof. Ritzen, de denker achter het banenplan van Den Uyl ("Ongetwyfeld zal een verlaging van het minimumloon leiden tot een lagere werkloosheid. Maar tot die constatering kom je louter vanuit een economisch gezichts punt"). hervormd nederland Midas Dekkers, de natuurvorser. wordt geïnterviewd naar aanlei ding van de bundeling van zyn geschriften en radiopraatjes "Dieren hebben inderdaad veel voordelen boven kinderen. Van kinderen weet je nooit hoe ze zul len opgroeien. Ik zou het zelf vre selijk vinden een zoon te krijgen die beroepsvoetballer zou wor den Dieren hebben een voor spelbaar karakter" De terug-naar -de-natuur-tendens in de huidige tyd kritiseert hy hevig en acht hy ook irreëel: "In werkelykheid is de natuur vrese lijk. één grote roof- en moord- bende. List en bedrog. Alles is toegestaan. Catch as catch can" Vrouwen zijn in de zeventiende en achttiende eeuw zeker geen doetjes geweest, zo wyst het ge schrift 'Holland in beroering' van de historicus Rudolf Dekker uit. By sociale onrust speelden vrou wen een belangryke rol Ze is opstandig en onstuimig De vrouw is nog niet het passieve wezen dat ze, qua imago en deels ook in werkelykheid in de ne gentiende eeuw zal worden Zachtzinnig waren de oproenge dames bepaald niet, maar altyd vormde gevoel voor rechtvaar digheid de grondslag voor hun gewelddadige optreden. Hervormd Nederland ging ook op bezoek by de Alphenaar Anton Meyer, die voor zyn baas niet naar de Verenigde Staten wil omdat de regering van dat land het bewind m El Salvador steunt Meijer heeft al veel reac ties gekregen op zijn actie, die hy zelf omschryft als 'eengezinsac tie', want "myn vrouw heeft net zo'n groot aandeel in de beslis sing gehad als ik. het is net zo goed haar zaak als de myne .-Iet vernieuwde weekblad De Tyd krygt steeds meer een nieuws magazine-achtig karakter en lykt een positie te zoeken tussen opi niebladen en familiebladen in. Jan Terlouw pry kt op de voorpa gina ter aankondiging van een bliksemenquéte waarmee nage gaan wordt hoe het met zyn po pulanteit gesteld is. "Niet best", zo blykt. Niet alleen kiezers van andere partyen zyn niet onder de indruk van zyn optreden als mi nister, maar ook zyn eigen ach terban is ontevreden Het wordt nu al betreurd dat D'66 economi sche zaken koos; binnenlandse zaken was beter geweest, aldus senator Vis Wil Al bed a beschrijft in zyn co lumn de FNV-weg "van de min ste weerstand" en Ane Kuiper "slaat terug" naar HP-columnist Booby Brugsma Brugsma schreef een paar weken geleden in de Haagse Post een uitvoerig artikel over een "Europa voor dc Europeanen". Kuiper gaf een week later zyn bedenkingen, daarop veegde Brugsma weer zyn column met collega Kuiper aan. zo dat nu de laatste weer aan de beurt is Zeker een interessan te polemiek, belangryk genoeg om wat langer te duren dan hun vonge tweegevecht over de door Brugsma veronderstelde contra dictie: christen-democraat Het terroristische verleden van Patty Hearst komt in vier afleve ringen aan de orde. Deze week dc ontvoering Voorts een aardig U rf ...li over dc relatie bank bc- dryf in moeilijkheden, een arti kel over wel of geen bevolkings onderzoek naar borstkanker m een interview met Freek dc Jon ge «4CA71NF Was niet tydig verkrygbaar

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 13