c Minder afval uit regio naar Vuilverwerking [Le/cfee agenda Nieuw verkeersplan voor de Nassauwijk Financiële toekomst somber bi Voorschoten Mommaas en Gordijn niet terug in raad Leiderdorp Mogelijk dit jaar al beplanting Vlietland Voorschotense arts nieuwe directeur van Leythenrode Stad en rand WOENSDAG 3 MAART 1982 REGIO - Het vuil en de af valstoffen die de gemeen ten Leiden, Oegstgeest en Leiderdorp bij de Vuilver werking in Leiden afleve ren en laten verwerken is aanzienlijk teruggelopen. Mede daardoor ziet de fi nanciële toekomst voor de Gemeenschappelijke Vuilverwerking Leiden en Omstreken er nogal som ber uit. In Leiden daalde het afval van 42.082 ton in 1979 via 39.784 ton in 1980 naar 37.940 ton vorig jaar. In Oegstgeest liep de hoeveel heid afval in twee jaar terug met zo'n 700 ton (van 5.745 naar 5.060). Leiderdorp bracht vorig jaar eveneens bijna 700 ton min der afval naar de vuilverwerking in Leiden (in 1979 nog 7.034 en in 1981 6.375 ton). De andere deelnemende gemeen ten Zoeterwoude en Voorscho ten leverden eveneens minder vuil af. De hoeveelheid afval van Sassenheim en Alkemade daalde tussen 1979 en 1980, maar steeg in 1981 weer iets. Warmond le verde in 1980 meer vuil af bij de centrale dan in 1979, maar het aantal tonnen daalde dit jaar weer naar het niveau van twee jaar terug. Duidelijk omhoog ging in de afge lopen jaren het vuilaanbod van particulieren (met zo'n 400 ton). De grote achteruitgang van de totale aanvoer naar de Vuilver werking van in totaal 78.809 ton in 1979 naar 73.200 ton in 1981 werd echter goedgemaakt door nieuwkomer Wassenaar. Dank zij de toetreding van deze ge meente werd de voor 1981 ge raamde hoeveelheid te verwer ken afvalstoffen met 2.875 ton overschreden. Wassenaar bracht met 10.175 ton na loeiden (ruim schoots koploper met bijna 38.000 ton) de meeste hoeveel heid afval ter verwerking naar de vuilcentrale. Gescheiden De terugloop van het afval van met name de grotere deelnemende gemeenten als Leiden, Leider dorp en Oegstgeest (voor Wasse naar is nog geen vergelijking mo gelijk omdat pas vorig jaar werd toegetreden) houdt volgens de directie van de Vuilverwerking mogelijk verband met de econo mische recessie, waardoor de af- valproduktie in gezinshuishou dens ook is gekrompen. Ook de gescheiden inzameling van glas (glasbakken) is van invloed op de totale hoeveelheden. In Leiden is bovendien het grof gezinsvuil aanzienlijk teruggelopen. Met Wassenaar erbij kwam er 83.400 ton in totaal ter verwer king vorig jaar binnen in Leiden. Verwacht wordt dat dit jaar weer eenzelfde hoeveelheid zal wor den aangevoerd. Door financiële tegenvallers zyn de vooruitzich ten echter nu aanmerkelijk som berder. Zoals gezegd was de toetreding van Wassenaar en de daarmee gepaard gaande overschrijding van de geplande hoeveelheid af val met bijna 2875 ton gunstig voor de Vuilverwerking, want dat leverde 278.000 gulden extra op. De personeelslasten waren verder aanmerkelijk lager dan geraamd, evenals het waterge bruik dat door een wijziging in het systeem werd teruggebracht. Bovendien hoefde men geen af val ergens anders te laten ver werken. Al met al meevallers tot meer dan een half miljoen gul den. Daar tegenover stonden echter ook de nodige tegenvallers, zoals hoog energieverbruik en de af voer van zogenaamde slakken en vliegas (overgebleven afval van het vuil dat niet kan worden ver werkt). Deze kwamen ook neer op meer dan een half miljoen gulden waardoor dus beide be dragen min of meer tegen elkaar konden worden weggestreept en 1981 ongeveer kostendekkend werd afgesloten. De directie verwacht echter niet dat ze het dit jaar weer zo redt. Er wordt net zoveel afval verwacht. Naast de hoge energieprijzen re kent men op een overschrijding van de post "afvoer vliegas en slakken" met zo'n 600.000 tot 700.000 gulden. Dit tekort zou men alleen kunnen voorkomen als weer ergens vandaan 7000 ton afval extra zouden kunnen wor den aangetrokken. In dit verband wijst de directie op het belang van het aantrekken van andere gemeenten. Het gaat hierbij om gemeenten die nog om financiële redenen de voor keur aan het vervoer van huis houdelijk afval naar België ge ven. Samen met de vier andere vuilverbrandingen in Zuid-Hol land, die eveneens in financiële moeilijkheden verkeren wordt gezamenlijk overleg gevoerd met de overheid en de provincie om eventueel de afvalstroom te stu- WOENSDAG Burchtzaal, Nieuwstraat: bijeenkomst PvdA met staatssecretaris D'Ancona, 20.00 uur. LWH-centrum, Caeciliastraat 18: intro ductieavond Leidse Werkgroep Homo-' sexualiteit. 20.00 uur. Rudolf Steinerschool, Cesar Franck- straat: lezing Studiecentrum voor Anth- roposofie "de sociale vraag als christelij ke opgave", 20.15 uur. Vredeskerk, Van VoUenhovekade: ver gadering streekcommissie voor Leiden en omstreken, 20.00 uur. K en O, Oude Vest 45: kinderfilms, 14.30 De Lakenhal, Oude Singel: introductie bijeenkomst "Hoe wordt een schilderij gemaakt", 16.00 uur. Groenoordhallen: Westnederlandse bakkersdagen, 12.00-22.00 uur. Jongeren Advies Centrum, Caecilia straat 67: meisjestelefoon, 16.00-22.00 VOORSCHOTEN - Voor het verkeersplan van de Nassauwijk In Voorschoten is wederom een nieuwe variant op tafel gebracht. Twee punten, te weten de kruispunten Bernhard- laan-Wijngaardenlaan en Van Stolberglaan-Wijngaardenlaan, zijn uit het plan gelicht en verder 'verbeterd'. De nieuwe plannen houden in dat er nauwelijks veranderingen zul len komen in de huidige situatie van het tweede kruispunt. Bij het eerste kruispunt wordt de Bernhardlaan aangesloten op de Wijngaardenlaan. Aan het eind van de Bernhardlaan blijft ver keer in beide richtingen moge-' lijk. Althans, deze visie heeft de voorkeur van de Ambtelijke Werkgroep Verkeer. Gezien de eerdere opvattingen in verschil lende verkeersplannen, is dit een duidelijke wijziging. In 1977 werd al gesproken over een verkeersplan voor de Nassau wijk en omgeving. De Van Beet- hovenlaan was toentertijd al aan gesloten op de Admiraal de Ruy- tersingel en daarmee kreeg de wijk Noord-Hofland een tweede uitvalsweg. Het resultaat was dat op dat moment het verkeersaan bod voor de wijken Adegeest en Nassauwijk toenam. Lange tijd heeft centraal gestaan om de wijk een in- en uit-route te geven. De wijk uit zou via de Van Stol berglaan-Wijngaardenlaan moe ten gaan, terwijl het verkeer dat de wijk in wil, dit via de Bern hardlaan moest doen. De Bern hardlaan zou daarvoor aangeslo ten moeten worden op de Wijn gaardenlaan. Op dit moment kunnen automobilisten die de Bernhardlaan in zuidelijke rich ting uitrijden, alleen via de dien- weg langs de Wijngaardenlaan de weg vervolgen. Andere be langrijke punten van het ver keersplan waren verder, de ver- keersroute bij het Oranjeplein en het kruispunt Bachlaan-Van Beethovenlaan. Knelpunten In oktober van het vorig jaar werd het verkeersplan voor de zoveel ste maal in een commissie be handeld. Duidelijk bleek toen LEIDERDORP - De PPR-raadsle- den Mommaas en Gordijn ko men niet terug in de Leiderdorp- se raad. De lijst van de PPR, die nog door de leden moet worden bekrachtigd, wordt aangevoerd door Hein van der Zande. Op de tweede plaats staat Janneke Houdijk. Volgende week woens dag wordt de lijst en het verkie zingsprogramma van de PPR tij dens een algemene ledenverga dering in de 'Muzenhof vastge steld (aanvang acht uur). De PPR en de PSP gaan met één lijst de gemeenteraadsverkiezin gen in. De besturen hebben een samenwerkingsovereenkomst opgesteld, die nu alleen nog door de leden moet worden goedge keurd. Eerste op de kieslijst komt een PPR-kandidaat. Daarna gaat het om en om; de PPR de oneven plaatsen (1,3 enz.) en de PSP de even. Wordt er slechts één kandi daat in de raad gekozen dan wordt er halverwege de raadspe riode gewisseld. De PSP-lyst is op dit moment nog niet bekend. dat van een totale aanpak van het verkeersplan geen sprake kon zijn. De financiële situatie van zowel de gemeente als het rijk was daar debet aan. De raads fracties stelden dan ook dat be gonnen moest worden met de echte knelpunten. Zowel WD, CDA als PvdA vonden dat deze zaten bij de al eerder genoemde twee kmispunten en de ver keerssituatie bij de openbare bi bliotheek (Oranjeplein). Alleen D'66 was er een voorstander van om te beginnen met het kruis punt Bachlaan-Van Beethoven- laan. Volgens democraat Aikens moesten daar verkeerslichten komen, daarmee zou de 'aantrek kelijkheid' voor het verkeer uit Noord-Hofland minder worden. De Ambtelijke Werkgroep Verkeer besloot om de visie van de meer derheid van de gemeenteraad te volgen. Ze zijn nu met drie ver schillende varianten gekomen voor het Oraryeplein, de Bern hardlaan en de Van Stolberg- laan. In alle varianten is de ver keerssituatie rondom het Oranje- plein gelijk. Deze houdt in dat het verkeer, komende vanuit het centrum, op het plein alleen met de klok mee kan rijden. Een voordeel hiervan is dat de situa tie bij de openbare bibliotheek veiliger wordt De automobilis ten kunnen het Oraryeplein al- Vrouwencafé In het Zoeterwoudse Vrouwenca fé (Sjaloomschool) wordt van avond gepraat over het onder werp "Vrouw en werk". Twee FNV-vrouwen zullen deelnemen aan het gesprek. Ook worden gedichten voordragen. Aanvang acht uur. Bries De Leidse groep 'Bries' treedt morgenavond op in de 'Linde hoeve' in Voorschoten. 'Bries' was in januari nog in het pro gramma van Sonja Barend. Het optreden begint om half tien. Vrijdag is er in de 'Lindehoeve' een scholierendisco (aanvang drie uur), 's Avonds is er een swingavond evenals op zater dag. Wake De afdeling Leiderdorp van Am nesty International houdt vrij dagavond weer een wake, de vierde. In het winkelcentrum 'Winkelhor zal Amnesty Inter national weer aandacht beste den aan de vele 'verdwijningen' in de gehele wereld. Concert In de Leiderdorpse Dorpskerk speelt vrijdagavond de pianist William Black. Het concert be gint om kwart over acht. Mandoline De Zoeterwoudse Mandoline Ver eniging geeft vrijdag haar jaar lijkse concert in de grote zaal van 'Ons Huis'. Het optreden, dat begint om acht uur, bestaat uit twee delen. Voor de pauze zullen populaire werken wor den gespeeld. Na de pauze speelt de ZMV een selectie van bekende melodiên uit de Jaren '30 onder het motto "Hallo 1930". Het concert is het eerste optreden van de nieuwe diri- Gebedsdag Stadhuis: raadscommissie financiën, 20.00 uur. Voorschoten. Gemeentehuis, i e welzijn, 20.00 u leen verlaten via de Julianalaan. De Wilhelminalaan (straat tussen Oraryeplein en de Bernhardlaan) zal voor al het gemotoriseerde verkeer worden afgesloten. Een uitzondering wordt gemaakt voor de bewoners van deze straat. De oversteek voor voetgangers en fietsers by de bibliotheek zal be veiligd worden met verkeerslich ten. Het gaat hier om de over steek tussen De Kempenaer- straat en de bibliotheek. De ver keerslichten, die in alle verkeers- varianten voorkomen, zullen ge koppeld worden aan de ver keerslichten vijftig meter verder bij het centrum. Vrij liggend Voor de fietsers zal verder vanaf het gebouw van de stichting Horst en Vliet tot aan de Bern hardlaan, langs de Wijngaarden- laan, een vrijliggend fietspad ge realiseerd worden. De dienweg tussen het Oranjeplein en de Bernhardlaan zal hierdoor ver dwijnen. Wel zal langs de Wijn gaardenlaan een aantal parkeer vakken gecreëerd worden. Deze situatie wordt ook in alle varian ten vermeld. De verschillen tus sen de plannen zijn te vinden bij de aansluiting van de Bernhard laan op de Wijngaardenlaan. De Wijngaardenlaan. Als de plannen doorgaan wordt de dienweg (de parallelweg, rechts) open gemaakt voor het verkeer dat rechtsaf de Bernhardlaan in wil. Het uit deze straat komende verkeer kan de Wijngaarden laan niet op, maar moet eerst een eind via de dienweg rijden. Toverlei De amateurtoneelvereniging Toverlei' treedt zaterdag op in de 'Muzenhof in Leiderdorp. Gespeeld wordt het toneelstuk 'Tweelicht" van Eric Schnei der. De voorstelling begint om acht uur. Jubileum De Voorschotense hockeyclub "Forescate" viert aanstaande zaterdag haar twintigjarig be staan. Dat gebeurt tijdens een ontvangst, die wordt gehouden ter gelegenheid van de herope ning van het verbouwde clubge bouw. De ontvangst begint om half vijf en duurt tot zes uur. Amateurkunstenaars De activiteitencommissie van 'Muzenhof zoekt amateurkun stenaars die willen exposeren in het nieuwe multifunctionele gebouw. Kunstenaars uit de he le regio kunnein de 'Muzenhof in Leiderdorp terecht. Voor meer informatie: Hadewijch Ouwendijk, Tijmtuin 18, Lei derdorp (892840). Het 'oude' voorstel ging ervan uit om in de Bernhardlaan in noor delijke richting eenrichtingsver keer te maken. Op de Wijngaar denlaan zou dan vanuit de rich ting Wassenaar een aparte rij baan voor het afslaand verkeer komen. De zogenaamde wijk-in route. De noordelijke dienweg langs de Wijngaardenlaan begint in dit plan ongeveer zestig meter voorbij de Bernhardlaan. De eer ste variant op deze situatie gaat er nog wel vanuit om de Bern hardlaan tussen de Wijngaarden- laan en de Wilhelminalaan een eenrichtingsfunctie te geven. Het verschil is echter dat het ver keer vanuit Wassenaar geen mo gelijkheid heeft om links af de Bernhardlaan in te slaan. Door middel van een verkeersgeleider (soort middenberm) op de hoek van deze kruising is dit onmoge lijk gemaakt. Het verkeer vanuit Wassenaar dat de wijk in wilt, moet dit doen bij de Van Stol berglaan. Dit is dan het tweede grote verschil. In het oude plan was het eind van de Van Stol berglaan ook eenrichtingsver keer in zuidelijke richting. In de twee nieuwe varianten is de werkgroep afgestapt van deze mogelijkheid. In beide gevallen is het huidige kruispunt min of meer in tact gebleven, zodat het verkeer zowel bij de Van Stol berglaan de wijk in als de wijk uit kan. Deze variant heeft volgens de amb telijke werkgroep verkeer één groot nadeel. De noordelijke dienweg van de Wijngaardenlaan begint ongeveer zo'n veertig me ter voorbij de Bernhardlaan. Het bestemmingsverkeer voor deze dienweg, komende vanuit Was senaar, zou dan halverwege de Wijngaardenlaan een U-bocht kunnen maken om deze dienwg in te rijden. Om dit te voorkomen heeft de werkgroep nog een der de variant gemaakt. In deze variant is het wederom on mogelijk om vanuit Wassenaar de Bernhardlaan in te rijden. De Van Stolberglaan behoudt dus verkeer in twee richtingen. Maar ook het laatste gedeelte van de Bernhardlaan behoudt tweerich tingsverkeer. Het verkeer dat de wijk in wil en komt vanuit het centrum, kan de Bernhardlaan in. Maar ook het bestemmings verkeer dat bij de woningen van de noordelijke dienweg moet zijn, moet via de Bernhardlaan rijden. Het verschil tussen de eerder genoemde variant en de tweede variant is dat er geen mo gelijkheid meer is om de dien weg vanaf de Wijngaardenlaan m te draaien. Het verkeer voor de dienweg, komend vanuit Wasse naar, moet nu een blokje omrij den. Het verkeer komende van uit Adegeest kan in deze variant ook de lange verkeerstraverse Van Beethovenlaan-Bernhard- laan-dienweg Wijngaardenlaan en aansluitend op de hoofdweg Wijngaardenlaan rijden. Deze laatste variant heeft de voor keur van de ambtelijke werk groep verkeer. Haar voorkeur is mede gebaseerd op uitvoerig overleg met de beide betrokken wethouders Van Leeuwen en Van Dalen. Deze variant is ook het goedkoopste van de drie. De aanpassingen zouden 220.000 gulden gaan kosten. Het 'oude' voorstel kost 340.000 gulden en de eerste variant 267.000 gulden. De werkgroep doet een beroep op de commissie voor verkeer en de raad om op zo kort mogelijke termijn haar goedkeuring te ge ven aa één van de voorgestelde varianten. Ze stellen voor om het geldbedrag rond de jaarwisse ling op de prioriteitenlijst voor 1983 te zetten, zodat de realise ring van dit verkeersproject ge lijktijdig kan geschieden met de vestiging van de 'centrumschool' op de plaats van het cultureel centrum. DEN HAAG - Mogelijk wordt er dit jaar al begonen met de beplan ting van het nieuwe recreatiege bied Vlietland ten zuiden van Voorschoten. Daar moet onge veer dertig hectare woren inge plant Ook is er sprake van dat er nog eens vijf hectare worden be plant in het Leidse park Crones- teijn. Gedeputeerde J. Borgman maakte dit eind vorige weel in Den Haag bekend. Dit is mogelijk dankzij de steun die onder meer boomkwekers in Boskoop van de provincie kun nen verwachten om hun grote voorraden jonge boompjes kwijt te raken. Door vooral te proberen dit jaar te beginnen met de be planting van het recreatiegebied Midden-Delftland verwacht men bij de provincie onder andere de kwekers in Boskoop, Zundert en Groningen te steunen. Volgens Borgman moeten provin ciale staten zich nog over de plannen buigen, maar hij ver wacht wel dat als ze doorgaan, een "zekere nood bij kwekers iets kan worden verlicht". De kwekers blijven met al hun plantmateriaal zitten omdat vol gens Borgman de overheid "di verse beplantingsprojecten ver traagt". Het lid van gedeputeer de staten zei bij de presentatie van dit plan dat het tevens de be doeling is dat nog dit jaar wordt begonnen met het fietspad door het recreatiegebied Vlietland. Christenen over de hele wereld vieren vrijdag 'Wereldgebeds dag'. In Voorschoten vindt de bijeenkomst plaats in 'De Ont moeting' aan de Jan Evertsen- laan in Noord-Hofland. Het Doopsgezind Remonstrants kerkkoor verleent medewer king aan deze gebedsdienst die om 's avonds om half acht be gint. Ook in Wassenaar wordt 'Wereld gebedsdag' gehouden. De Raad van Kerken organiseert daar een bijeenkomst in de Dorps kerk aan het Plein vanaf half acht 's avonds. Wim Landsman bespeelt het orgel. VOORSCHOTEN/LEIDERDORP - De Voorscho tense huisarts B.R. van Beusekom is benoemd tot geneesheer-directeur van het Leiderdorpse verpleeghuis en reactiveringscentrum 'Leythen rode'. Van Beusekom is 35 jaar en acht jaar werk zaam als huisarts in Voorschoten. Hy wordt in Leiderdorp opvolger van geneesheer- directeur Bakema, die met pensioen gaat. Van Beusekom begint 1 mei in 'Leythenrode'. Hij wordt in Voorschoten als huisarts opgevolgd door de Leiderdorper Jos Baars. Het verpleeghuis 'Leythenrode' viert trouwens de komende dagen haar tienjarig bestaan. Zo wordt er morgen een feest georganiseerd voor de bewo ners met onder andere spelletjes en een koud buffet. Morgenmiddag treedt een blaaskapel op en morgenavond volgt een revuevoorstelling van Henk Out. Vrydag komt het personeel van 'Leythenrode' zelf op de planken. Zy voeren een cabaretstuk op. Verder is Bennie Neyman, de Melody Mixers en de band van Dolf del Prado uitgenodigd. Zondag wordt ter afsluiting van het verjaardagsfeest een kerkdienst gehouden in het verpleeghuis. Filmhuis LVC, Breestraat 66: film 'Op name', Werktheater, 20.00 en 22.15 uur. Augustinus, Rapenburg 24: vrouwency clus, lezingen, 20.30 uur. DONDERDAG Groenoordhallen: Westnederlandse bakkersdagen, 10.00-20.00 uur. K&O gebouw. Oude Vest 45: dialezing over walvissen en dolfijnen, 20.15 uur. Stadsbouwhuis, Langegracht: vergade ring projectgroep verbetering woonom geving De Kooi, 10.30 uur. Stadhuis: vergadering deelcommissie schouwburgzaken, 16.00 i Troef, Noordeinde 2A: werkgroep dienstweigeren, voorlichting en begelei den dienstweigeren, 20.00-21.30 uur, tel. 216180/149324. LWH-gebouw, Caeciliastraat 18: open avond Leidse Werkgroep Homosexuali- teit, 21.00-01.00 uur. 't Spoortje, Bernhardkade 40: spreek uur hulp- en adviesbureau wao/wsw 19.00-20.30 uur, tel. 142505. Leiderdorp. Muzenhof, PvdA-ledenver gadering, 20.00 uur. Voorschoten. Gemeentehuis, sie openbare werken en ruimtelijke dening, 20.00 uur. Lindehoeve, optreden 'Bries', 21.30 u Warmond. Gemeentehuis, commissie openbare werken, 20.00 uur. Zoeterwoude. Gemeentehuis, commis sie openbare werken en ruimtelijke or dening, 20.00 uur. APOTHEKEN Leiden - De avond-, nacht- en zondags dienst der apotheken in de regio Leiden wordt van 26 februari tot 5 maart waar genomen door Zuider Apotheek Lei den, Lammenschansweg 7, Leiden, teL 071-123553 en apotheek Van Breest Smallenburg, Loevestein 6, Leiderdorp, tel. 071-890000. Oegstgeest - Linnaeus, Kempenaer- straat 31, tel. 153274, tot zaterdag 13 uur. Daarna zie apotheken Leiden. WIJKVERPLEGING Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. ten noorden van de Rijn: 134604; ten zuiden daarvan: 121753. Leiderdorp/Zoeterwoude Rijndijk - Ge zondheidscentrum Florijn 10, Leider dorp, tel. 896193, spreekur ma., woe. en vrij. van 13-13.30 uur. Voorschoten - Gezondheidscentrum, Van der Waalslaan, tel. 4641. Oegstgeest - Interkruis, Lytweg 7, teL 13, Sassenheim, tel. 02522-12022. Snelheidscontrole VOORSCHOTEN - In de maan den januari en februari zijn in Voorschoten door de rijkspolitie zes snelheidscontroles gehou den. Bij die zes controles kregen 255 automobilisten een bekeu ring. De hoogst gemeten snel heid bedroeg 97 kilometer in de bebouwde kom. Drie CDA'ers verlaten raad WARMOND - Huidig CDA-fractie- leider Heijl en de andere chris ten-democratische raadsleden Van Leeuwen en Van der Geest zullen zich niet verkiesbaar stel len voor de komende raadsver kiezingen in Warmond. Bonnet en C DA-wethouder Van Scha- gen zullen in elk geval wel voor komen op de verkiezingslijst. Hoe deze lijst er verder uit zal gaan zien is nog niet bekend "maar het bestuur hoopt zich hierover zo spoedig mogelyk uit te spreken", aldus Bonnet in de wandelgangen van het War- mondse gemeentehuis. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Uitgevers maatschappi) Lektach Dagblad B V Hoofdkantoor Witte Singel 1,2311 BG LEIDEN Postbus 54. 2300 AB LEIDEN Telefoon 071-144941 Geen krant ontvangen: tel. 071-123143 tussen 18.00-19.30 uur (nabezorging na 19.30 uur); zaterdag van 16.30-18 00 uur Abonnementsgelden bij vooruitbetaling te voldoen Bij automatische overschniving geen administratie- en incassokosten. Voor betaling van abonnementsgelden uitsluitend giro 3203571 t.n.v. Damiate Holding BV te Haarlem. Kwartaalabonnement 57.35 Per post 79.70 Jaarabonnement 217.90 Per post 307,30 Lóese nummers 0,80 Dkecbe: G Koopman Ptv. AJg redactiechef Aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen co/respondenten o.a. In: Bonn. Brussel, Londen. Parijs. Washington. Cairo. Rome. Madrid. Stockholm en Djakarta. Commentator W. F. J. Wirtz tel. 071-144941 tst 222

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 2