Gemeente huisvest gezin tegen zin van eigenaar in Merenwijk vrijwel zeker ontpolderd LEZERS SCHRIJVEN PvdA: "Bouwen in stad tot behoud van het groene hart Lelden DINSDAG 2 MAART 1982 LEIDEN - Het pand Ga- renmarkt 17 wordt sinds enkele dagen weer ver huurd aan een gezin. Het pand, dat vorig jaar door de gemeente werd gevor derd, had sinds december vorig jaar leeggestaan. De nieuwe bewoners hadden wel de hulp van een deur waarder en twee politie agenten nodig om het huis te kunnen betreden. Om dat de eigenaar van het pand niet aanwezig was moest de voordeur gefor ceerd worden. De nieuwe huurders van het pand zijn van Turkse afkomst. Enkele weken geleden werd een ander Turks gezin de toegang tot het pand ontzegd door de eigenaar, de heer O. Groenendijk. Evenals de huidige bewoners had ook dit gezin de woning toegewezen ge kregen door Bureau Huisves ting. Groenendijk verzette zich echter met hand en tand tegen de komst van de Turken, die vervol gens eieren voor hun geld kozen. Ze bedankten kortweg voor de eer verdere pogingen te doen de hen toegewezen woning te be trekken. Het pand Garenmarkt 17 werd des tijds door de gemeente gevor derd omdat de eigenaar slechts een woonvergunning had voor het bovenhuis, nummer 17a. Het benedenhuis zou verhuurd moe ten worden aan een Leids wo ningzoekende. Groenendijk kreeg zes maanden de tijd om zelf een gegadigde te vinden, wat hem niet lukte. Bureau Huisves ting wees de woning daarom be gin 1981 toe aan inwoners van Oegstgeest. Zij vertrokken in de cember vorig jaar echter weer omdat zij andere woonruimte hadden gevonden. Wat vreemd, na de gebeurtenissen van enkele weken geleden, lijkt het nu dat de gemeente de wo ning aan de Garenmarkt weder om aan een Turks gezin heeft toegewezen. Een woordvoerder van Bureau Huisvesting zegt desgevraagd: "Bij elke vordering wordt al in een vroeg stadium een lijst opgesteld van mensen die in aanmerking zouden kun nen komen. Van die lijst mag niet worden afgeweken, of er zou e vorderingsprocedure Schilderijen Bij de tentoonstelling "Hoe wordt een schilderij ge maakt", die tot 1 juni in De Lakenhal draait, wordt woensdag een introductiebij eenkomst gehouden. Op het programma staan een bezoek aan de tentoonstelling zelf (om vier uur) en de film "De werkelijkheid van Karei Ap pel" (om half vijf). Aanslui tend is er gelegenheid tof het stellen van vragen over het project. Tijdens de tentoon stelling verplaatsen kunste naars hun atelier naar De Lakenhal en laten het publiek zien hoe zij werken. Ook is er een diapresentatie, waarin wordt getoond hoe een schil derij wordt gemaakt. Energiecyclus "Wat is radio-activiteit"? "Hoe gevaarlijk is kernenergie voor werknemers en omwo nenden van kerncentrales"? "Wat voor ongelukken zijn er gebeurd in kerncentrales Nico Bosman beantwoordt deze vragen vanavond op de twee de bijeenkomst van de ener giecyclus van het "Energie Komitee Rijnland". Bosman is behalve natuurkundele- raar lid van het Komitee. De bijeenkomst begint.om acht uur in het Leids Vrijetijds Centrum aan dc Breestraat 66. Videobeelden en een dia serie begeleiden de discussie. Huisvrouwen De Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen, afdeling LeidenJOegstgeest, ontplooit de komende dagen de volgen de activiteiten. Vanavond is er om kwart over acht een gourmetavond in vereni gingsgebouw In 't Want, Noordeinde 2a. Donderdag wordt er, evenals woensdag 24 maart, een excursie van een halve dag naar drukkerij Brill gemaakt. Vrijdag is er een dagexcursie naar de NCRV in Hilversum. Donder dag 11 maart is er een mid dagbijeenkomst met Poly goon in het Gemeentecentrum te Oegstgeest. Op 25 maart houdt mevrouw A. van Aken in In 't Want een inleiding over co-emancipatie. Voor nadere inlichtingen: tel. 121777 en 215903. Cursus politiek In het Leidse Volkshuis wordt met ingang van aanstaande donderdag een cursus gege ven over de gemeente en de gemeenteraadsverkiezingen De cursus, georganiseerd door het volwassenenwerk van het Leidse Volkshuis, is bedoeld voor mensen die wei nig of niets van gemeentepoli tiek weten. Vijf donderdag avonden lang, tot en met 1 april, kunnen ze wijzer wor den. Voor meer informatie: Hilde Jansen, Volkshuis, tei 149180. Walvissen Walvissen en dolfijn het onderwerp van een lezing die Mörzer Bruyns donder dagavond in het K&O-ge- bouw, Oude Vest 45, houdt. Voor inlichtingen: K&O, tel. 141141. Kinderbingo De Stichting Slaaghbuurt houdt morgenmiddag in buurthuis Op Eigen Wieken een kinderbingo. Aanvang twee uur. Streekcommissie De streekcommissie voor Leiden en omstreken vergadert woensdagavond om acht uur in de Vredeskerk aan de Van Vollenhovekade. De commis sie bestaat uit twintig streek- bewoners die zich bezig hou den met de ruimtelijke orde ning van de provincie en de inspraak op dat gebied. Een van de agendapunten woens dag is "signalen uit de streek" waarbij iedereen die een onderwerp op het terrein van de ruimtelijke ordening onder de aandacht wil bren gen, daartoe de gelegenheid krijgt. Verder staat op de agenda de inspraak bij de be spreking van de streekplan nen Zuid-Holland Oost en West en het NS-rapport over de spoorlijn Leiden-Haarlem. Hengelsport (1) Hengelsportvereniging De Ruisvoorn viste de laatste wedstrijd van het seizoen in het Oegstgeesterkanaal en het water van de Oude Vest. De vangst was slecht. Uitslag: 1 J. Nieuwenburg jr. 10 stuks- 625 gram, 2 C. Pierens 9-700, 3 Th. van Daalen 6-375, 4 W. Weenink 4-425, 5 Jt. Sinteur 4- 425, 6 A. v.d. Meer 4-375, 7 J. de Hoed 3-400, 8 J. Nieuwen burg sr. 3-300, 9 J. v.d. Berg 3-250, 10 J. Brouwer 2-275. Hengelsport (2) Visvereniging Hengelsport hield een wedstrijd in het Oegstgeesterkanaal en het water van het Rapenburg. Uitslag: 1 Ph. Verstraten sr. 32-2070, 21. Jansen 8-490,3 W. den Edel 7-460, 4 A. Levahrt 4-400, 5 P. van Houten 4-300, 6 P. Verhoef 3-200, 7 Ph. Ver straten jr. 2-150, 8 T. Blans- jaar 1-130, 9 E. van Houten 1- 70. Hengelsport (3) VDVG viste een wedstrijd in de Apothekersdijk. Uitslag: 1 W. Kluivers 975 cm.-57 stuks, 2 W. Blom 523-31, 3 J. Kluivers jr. 497-30, 4 H. Kluivers 442- 26, 5 J. Kluivers sr. 207-12, 6 Ko Rustige 198-12, 7J. Helfen- stijn 100-6. Hengelsport 4) Hengelsportvereniging De Sportvrienden viste de laat ste wedstrijd van het seizoen in de stadswateren. Uitslag: 1 C. Schouten sr. 48 stuks-3080 gram, 2 H. Jansen 44-2720, 3 B. Honsbeek 33-2320, 4 J Jan- sen 26-1710, 5 E. Mooibroek 25-1670, 6 W. Schouten sr. 26- 1510,7 Chr. Schouten 21-1160, 8 K. Schouten 17-1140, 9 Hen. Schouten 16-1100. Hengelsport (5) De Hevgelaarsbond voor Lei den en Omstreken hield het Zuidhollands kampioen schap voor korpsen uit de re gio De uitslag: 1 Ter Aar, 2 Leidschendam, 3 Ter Aar 2, 4 Alphen 2, 5 Leidschendam 2, 6 Leiden 1, 7 Den Haag 1. 8 Warmond 1, 9 Wassenaar 2, 10 Leiden 2. moeten komen. Er waren dit maal niet veel kandidaten over en er werd een Turks gezin bena derd dat wel belangstelling had voor de Garenmarkt. Zodoen de". Groenendijk zelf noemt de gang van zaken erbarmelijk. "Nadat de vorige huurders in december vertrokken waren, had de ge meente mij de gelegenheid moe ten geven zelf een normale huur overeenkomst met nieuwe bewo ners te sluiten". Dat hij via brie ven op de hoogte is gesteld van de komst van het Turkse gezin ontkent hij. "Ze hebben gewoon een willekeurig iemand op de lijst de sleutel gegeven en heb ben mij er zo in laten struinen". Op zoek naar nieuwe huurders is Groenendijk zelf niet geweest. "Ik had voor mijzelf een woon vergunning gevraagd voor het ben eden pand, maar die aanvraag is niet eens in behandeling geno men. Ik probeer nu schorsing van het het besluit van de ge meente te krijgen. Tot de uit spraak daarvan zal het Turkse gezin ook slechts administratief, en niet daadwerkelijk, aan de Garenmarkt wonen". Het beleid van de gemeente noemt Groe nendijk "vragen om narigheid". "Het geeft fricties en confronta ties tussen de huurders en mij. Bovendien is het benedenpand ongeschikt voor aparte bewo ners. De tuin hoort er niet bij, zo dat de bewoners niet eens kun nen luchten". Het pand Garenmarkt 17 - weer verhu toegang tot het pand had ontzegd. Turks gezin nadat de eigenaar een familie uit Turkije de Waterschap afwezig bij gesprek met provincie LEIDEN - Na de vergadering die de gemeente Leiden en het actie comité Merenwijk gistermiddag hebben gehad met Noorland, lid van het dagelijks bestuur van de provincie Zuid-Holland, is het vrijwel zeker dat de Merenwijk zal worden ontpolderd. "Nog dit jaar", zo deelde Noorland mee, "moet het probleem zijn opge lost". Grote afwezige was gistermiddag tijdens de bespreking het water schap De Oude Veenen, de in stantie die tot grote ontvreden- heid van de huiseigenaren uit de Merenwijk jaarlijks zo'n tachtig gulden polderlasten int. Het wa terschap liet het afweten, omdat de stukken voor de vergadering volgens de secretaris en de dijk graaf te laat waren opgestuurd. Bovendien schreven zij volgens gedeputeerde Noorland: "De kaarten zijn toch al geschud en verdeeld". Theoretisch gesproken had het wa terschap nog één kans om niet het veld te hoeven ruimen. Tij dens de vorige vergadering, in ja nuari dit jaar, werd verteld dat de gemeente Leiden en De Oude Veenen een afspraak zouden kunnen maken, waarin zou wor den geregeld dat het waterschap een aantal taken zou blijven uit oefenen in de Merenwijk, maar geen polderlasten meer zou in nen van de huizenbezitters. Vraag was natuurlijk hoeveel de gemeente voelde voor een derge lijke overeenkomst. Dat het ac tiecomité tegen was stond al van meet af aan vast. Gistermiddag liet echter ook de gemeente we ten dat ontpolderen toch echt de beste oplossing is. Gemeenteambtenaar Jongejan: "Dat hebben we trouwens steeds gezegd. Bovendien: er kleven een paar bezwaren aan een zoge naamde beheersovereenkomst, waarin dus is geregeld dat het waterschap taken blijft uitoefe nen. Juridisch schijnt het bij voorbeeld niet te kunnen. Dat hebben mensen van Provinciale Waterstaat vastgesteld". Hoe snel er wordt onpolderd - dat zal volgens actievoerder Valk af hangen van de gemeente en het waterschap. Hij zegt: "Noorland heeft nu de bal teruggespeeld naar de gemeente en De Oude Veenen, want hij zegt: ga met el kaar rond de tafel zitten en ont- polder. Het waterschap zal na tuurlijk een vergoeding krijgen, maar - en dat werd gistermid dag ook gezegd - hoog zal die niet zijn". Valk is niet zo bang dat het water schap gaat dwars liggen. "Dat is zinloos. Overigens hebben ze zich al in de kaart laten kijken door niet te verschijnen. Werken ze niet mee, dan zal de provincie toch moeten ingrijpen. Lijkt mij. Zo ver is het natuurlijk nog niet. Noorland laat nu nog de eer aan het waterschap om mee te werken aan een ontpoldering". Volgens gemeenteambtenaar Jon gejan zal ook de provincie iets moeten doen om het waterschap tevreden te stellen. "Want welbe schouwd is het toch te wijten aan het beleid van de provincie dat deze situatie is onstaan. Dat valt niet te ontkennen". PvdA-lijsttrekker Borgman: LEIDEN - "Het uithollen van de steden moet worden tegenge gaan. In het beleid van de pro vincie staat de ruimtelijke orde ning voorop. Alleen door te bou wen in de steden kan het groene hart van Zuid-Holland behouden blijven". Gedeputeerde Joop Borgman, PvdA-lijsttrekker bij de provin ciale verkiezingen van 24 maart, bracht gisteren een bezoek aan Leiden om het verkiezingspro gramma van zyn partij toe te lichten. "Er is de afgelopen jaren door de provincie zo'n honderd kilometer aan fietspaden aange legd. Dat moet worden voortge zet. Er moet nog eens zo'n hon derd kilometer bijkomen". En hoewel Borgman de samenwer king in GS met CDA en WD 'heel behoorlijk' noemt, laat hij er geen misverstand over be staan: zonder vier gekozen PvdA-ers in het dagelijks be stuur van de provincie zou het beleid anders zijn geweest. Min- der aandacht voor het langzaam verkeer. Meer nieuwe autowe gen. "Het is niet zo dat de PvdA zonder meer tegen nieuwe autowegen is. Maar we willen alleen daar nieu we stukken autoweg, waar dat nodig is voor de verkeersveilig heid en de leefbaarheid. We zijn voor de rondwegen, zoals om Valkenburg, De Zilk, Hoogma- de, Lisse en Alphen", aldus Borgman. In het PvdA-programma wordt ook veel aandacht geschonken aan het openbaar vervoer. De partij is voorstander van nieuwe NS-stations bij De Vink en de Merenwijk en in de Bollenstreek. Dit laatste mag volgens de PvdA niet leiden tot verdere verstede lijking van het gebied. De provincie heeft ook een belang rijke taak op het gebied van mi lieu. Volgens de PvdA mag het milieu in deze tijd niet worden opgeofferd voor de economie. "Dat is kortzichtig", aldus Borg man "want met de gifvondsten blijkt wel, dat men achteraf de rekening gepresenteerd krijgt". Het gebruik van het gif methyl bromide in de tuinbouw moet volgens de PvdA worden tegen gegaan. Borgman noemt het gebrek aan re creatie-gebieden dicht bijhuis schrikbarend. De PvdA wil de recreatie nabij de steden bevor deren. De gedeputeerde noemt als voorbeeld de Vlietlanden bij Voorschoten, Cronesteijn bij Leiden en het Oosterduinse Meer bij Noordwijkerhout. Verder zijn hoofdpunten in het provinciale programma van de PvdA onder meer de bestrijding van de werkloosheid, met name onder vrouwen en jeugdigen, de mocratisering van bestuursvor men, natuurbehoud en aandacht voor de zwakkeren in de samen leving: vrouwen, jongeren, be jaarden, gehandicapten en bui tenlanders. Het plaatsen van brieven van lezers betekent niet dat de redactie de daarin weergegeven mening onderschrijft. Brieven kunnen van redactiewege worden ingekort. Herovering (2) Dinsdag 16 februari verscheen in de rubriek "Steeds" een stukje over de vrouwenplaat Herover ing. Naast een aantal onjuisthe den en een populair-denigrerend woordgebruik laat "onze specia le medewerkster" (waarom niet je naam vermeld?) Een teken aan de wand!) merken slecht naar de ze plaat geluisterd te hebben. Zij wekt de indruk heel oppervlak kig en onnauwkeurig met de plaat en het interview te zijn om gegaan. Sommige liedjes kun je misschien alleen maar lief vinden, 'n groot aantal nummers is zeer krachtig en alle nummers bevatten een duidelijke "boodschap". Alleen als je niet wilt luisteren of niet tenminste de teksten op de hoes wilt lezen, dan kan je tot zo'n ver achtelijk weg-schrijf stuk ko men. Wanneer de vrouw op deze plaat laat horen hoe voor haar onderdrukking van vrouwen (vaak ook via subtiele mechanis men), belemmeringen voor vrou wen om in deze maatschappij te leven, hoe dat voor haar voelt, dan krijgt zij meteen het etiket "egotripperij" opgeplakt. Juist door te laten horen hoe zij de onderdrukking van dichtbij voelt en ervaart, wordt de moge lijkheid van herkenning voor an dere vrouwen veel groter en wordt haar strijd niet een eenza me, maar één samen met andere vrouwen, als ze tenminste open willen staan voor wat op zo'n plaat wordt gezegd en willen na denken; dit in tegenstelling tot deze speciale medewerkster. Haar commentaar op de opmer king dat zachtheid en tederheid één van de krachten van vrou wen is, is in dit verband teke- nend: "dat zal wel zo wezen, maar toch...." Het artikel is van het begin tot het eind vreselijk cynisch en boven dien gemeen door van de vrou wen die de plaat maakten, niet een open interview weer te ge ven, maar woorden te verdraaien of in ieder geval uit hun verband te rukken. Ook vind ik dat Ma- ruhska Lambert, die de teksten en muziek schreef, te kort ge daan wordt door de bewonde renswaardige kwetsbaarheid die zij in haar liedjes legt, op zo'n manier af te doen. Door te zingen over dingen van dichtbij haarzelf is voor mij, als man, de herken ning ook groot en spreekt zij mij terecht aan op mijn meewerken en medeverantwoordelijk zijn aan vrouwenonderdrukking en spreekt zij mij aan op mijn eigen onderdrukking vanuit mijn aan- geleeerde mannenrol. Boven dien geeft deze plaat mij ook kracht om daarmee aan de slag te gaan. Wat weer niet klopt aan het artikel is dat de verkoop van de elpee en de daaruit volgende optredens heel merkwaardig worden opge blazen. ("als zoete waar over de toonbank gevolgen", "reizen stad en land plat"), maar ja, dat zal wel moeten om er volgens het procédé Jan C. van der Heide (Leids Nieuwsblad) - "nieuws" van te maken, want anders was het artikel de redactietafel niet heelhuids gepasseerd; en met "nieuws" omgaan kan deze jour naliste wel, ze walst alleen wel over een aantal vrouwen heen! Eelco Flapper Oude Singel 6 Leiden PSP Uit de gesprekken in "de stad" heb ik begrepen dat het artikel in het Leidsch Dagblad van dinsdag 17—2—'82 nogal een vertekend beeld van de werkelijke gang van zaken in de Leidse PSP heeft opgeroepen. Ten onrechte is geconcludeerd dat Jos van der Putten en Rob Oostenrijk nu op onverkiesbare plaatsen zouden staan. Oostenrijk zou zelfs "te licht bevonden" zijn. In werkelijkheid heeft de ledenver gadering van de PSP slechts de tien kandidaten gekozen, waar uit op de vergadering van 17 maart a s. de echte lyst gefor meerd wordt. Rob Oostenryk kan dus evengoed op nr. 1 te rechtkomen en ikzelf op nr. 10. Als er dan geconcludeerd wordt dat ik te licht bevonden ben, zou dat wel eens kunnen kloppen. Voorlopig echter is er nog nie mand te licht bevonden, maar zijn er 10 mensen zwaar genoeg bevonden om de eerste tien plaatsen van de lijst te bemen sen. Als mensen mij dus nu al fe liciteren met mijn toekomstige raadslidmaatschap, gaan zij dus blijkbaar uit van het feit dat de PSP straks 10 zetels zal behalen. Misschien een ietwat optimisti sche schatting. Zelf houden we het voorlopig op drie zetels, en de definitieve lijst zal op 18 maart ongetwijfeld in de krant verschijnen. Ik hoop dat er iets meer duidelijkheid in de ge sprekken gekomen is door deze toelichting. Namens de PSP-kerngroep, Hans de la Mar, Rijnstraat 8, Leiden. Drempel In het Leidsch Dagblad van 17 fe bruari (Steeds) en 24 februari (Lezers schrijven) beklaagt J.C. de Wilde zich over de beperkte mate van democratie die in acht genomen zou zijn door de ge meente met betrekking tot de aanleg van een verkeersdrempel in de straat waar hij woont, de Johan de Wittstraat. Als één van de verantwoordelijken voor de besluitvorming wü ik daar een paar kanttekeningen bij maken: 1. democratie is pas echt democra tie, als er niet alleen naar de wens van de meerderheid gekeken wordt, maar er ook rekening wordt gehouden met de belan gen van minderheden. In dit ge val bestond er verschil van me ning in de buurt en moest de ver- keerscommissie de belangen van beide "partijen" afwegen. Daar bij kwam de commissie, in meer derheid, tot de conclusie, dat de voorstanders meer belang had den bij de aanleg van een drem pel dan de tegenstanders. De voorstanders waren voorname lijk direct omwonenden van de plaats, waar de drempel zou moeten komen en vertegenwoor digden daarnaast gezinnen met kinderen (dhr. De Wilde hoort waarschijnlijk niet tot deze laat ste categorie). De tegenstanders hadden voor het merendeel geen direct belang bij de aanleg van een drempel. De commissie liet zich voorts leiden door een ad vies van de politie, die van me ning was dat de Johan de Witt straat veelvuldig door sluipver- keer gebruikt wordt. 2. Het is de vraag, of in dit geval de hele buurt geraadpleegd had moeten worden. Vaak vragen be woners om paaltjes voor hun huis, omdat zij het bezwaarlijk vinden om een groot deel van de dag tegen geparkeerde auto's van anderen te moeten aankij ken, of omdat zij om dezelfde re den soms hun huis niet meer uit kunnen. In zo'n geval wordt ook niet de gehele straat, laat staan de gehele buurt, om een mening gevraagd, omdat de meerderheid daarbij geen enkel belang heeft. 3. Als dhr. De Wilde dan toch zo veel belang hecht aan de mening van de meerderheid, dan is hij waarschijnlijk wel bereid om wat rustiger te rijden. Vorig jaar bleek immers uit een NIPO-en- quête, gehouden in opdracht van de Vereniging van fabrikanten van betontegels en betonbanden, TEBAN (zie De Volkskrant van 22 augustus 1981), dat 3/4 van de Nederlandse bevolking van me ning is dat er in de bebouwde kom een maximale snelheid van 30 km. per uur zou moeten zijn. Als dat werkelijkheid werd, zou zo'n drempel helemaal niet no dig zijn. Jos van der Putten, (PSP-gemeenteraadslid, lid verkeerscommissie) Nieuwsteeg 2, Leiden. Ton Menken Met een bittere nasmaak hebben wij het artikel over Ton Menken van JL 13 februari gelezen. In dit artikel wordt gezegd: de klok is weer drie jaar terug gezet. Nou, ik kan die mening best delen, want dan hadden wij misschien iets anders over alles gedacht dan wij nu doen. IJspret voor iedereen is een leuze van Ton Menken. Nou, wat een pret hebben wij gehad, de afgelo pen jaren. Ruim twee jaar gele den konden wij het restaurant van de "Ton Menken Ijsbaan Leiden" pachten. Toen nog van de groep Rekreon? Rekreon hield geen stand, dus werd het weer Ton Menken. Daarna kwam de fa. Sporeco, met als directeur de man met de vinger in de pap. Trouwens, die had geen vinger in de pap, die was een en al papfabriek. Inmiddels paqhten wij ook het res taurant Enschede. Wat nader hand een enorme blunder bleek te zijn, door allerlei verwikkelin gen, zoals het leegstaan van een hal, dus geen omzet. Dan praten wij maar niet over Airrail, dat in Leiden plaatsvond. Wij dachten dat iedereen zo langzaamaan wel - wist dat dit een grote flop was, dus weer geen omzet. Inmiddels ontstaat er een pach- tachterstand. Dus wat zegt de man met de vinger in de pap: er uit! Ton Menken wacht maar op één ding, dat is dat Sporeco zal val len. Want als dat zo is, komen wy weer terug. Daar zijn heel lang il lusies over gewekt. Dan knakt Sporeco en wat blijkt: Ton Men ken heeft inmiddels een be drijfsleider voor Leiden aange nomen. Eindelijk, na veel getele foneer, krijgen wij Ton Menken aan de lijn en hij maakt een af spraak met ons. Nou, over goudeerlijk gesproken, hij had wel wat duidelijker kun nen zijn, uiteindelijk had hij geen enkele verplichting tegen over ons, maar dat had hij ook gelijk duidelijk kunnen maken. Ik wil afronden met de wens dat Ton Menken wat goudeerlijker handelt, zoals wordt aangegeven in de krant van 13 februari. 4. en B. Zalm Mors weg 312 Leiden

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 4