TELEVISIE 1 ZATERDAG 1 EBBEDBI TELEVISIE ZONDAG PAGINA 4 Radio - tv ZATERDAG 27 FEBRUARI 1982 NEDERLAND 1 NOS 13.00 tot 13.05 Nieuws voor slechtho renden 15.30 Journaal AVRO 15.32 Dag huis, dag tuin, dag opberg- schuur. Kinderprogramma. De lawaai- papegaai presenteert: papelegaaiwaai. 16.10 Stuif es in. Vandaag rijdt de Stuif es in-express vanuit de provincie Lim burg naar het Stuif es in-theater in Slagharen. NOS 18.20 Nieuws voor slechthorenden TELEAC 18.38 Frans voor gevorderden. 18.58 Journaal TROS 19.00 De eerste de beste. Programma met prestaties in het teken van het Guinness Book of Records. Van avond: De langste personenauto van Nederland?; Verbetert Peter Salm zijn Tang-so-do record?; Wie hapt de mees te bierviltjes?. Uit Amerika twee spec taculaire motorsport-evenementen. Muzikale medewerking: Maribelle met de groep Spryng en George Ba ker. Panel: Gemma Van Eek, Willem Duyn en Jan Lammers. 19.50 Kieskeurig. Veertiendaagse con sumentenrubriek. 20.15 De Fabriek. Voordat aanstaande vrijdag wordt gestart met het vervolg op deze serie, kunt u vanavond uw ge heugen opfrissen met een samenvat ting van de afleveringen die verleden jaar op het scherm zijn verschenen. In de hoofdrollen: Rudy Falkenhagen, Pleuni Touw, Andrea Domburg, e.a. NOS 21.37 Journaal TROS 21.55 Tros Sport. Actueel sportprogram ma, gepresenteerd door Koen Ver- hoeff. 22.10 Tatort. „Bergafwaarts". Duitse po- litie-serie met Hansjorg Felmy, Heinz Baumann, Doris Kunstmann e.a.: De 47-jarige manager Kurt Wiedemann zit in moeilijkheden. Zijn firma wordt op geheven en hij kan geen baan meer vinden. Wiedemann is bang dat hij door de financiële stap terug zijn jonge vrouw niet meer kan boeien. Zijn vrouw heeft echter al een minnaar en Wiedemann bedenkt een plan om uit de financiële problemen te komen en gelijktijdig zijn rivaal kwijt te raken. NOS 23.45 Journaal 23.50 Nieuws voor slechthorenden NEDERLAND 2 NOS 13.00 tot 13.05 Nieus voor slechthoren den 18.25 Paspoort. Informatie voor Marok kanen. 18.35 Sesamstraat 18.50 Toeristische tips NCRV 18.59 Slakkie en Puntmuts. Kleuterse rie. „Slakkie en puntmuts zetten een val". 19.05 De lieverdjes van Grange Hill. Tucker komt te laat op school omdat hij het onderweg aan de stok heeft ge had met drie jongens van een andere school. Dan komt hij met Benny, Alan en Hughes een van de aanvallers op straat tegen... 19.30 Maywood. Een TV-special rond de zusjes Alice en Karin Maywood. NOS 20.00 Journaal NCRV 20.27 Circus Woe-Hang. Voor velen is topcircus nog altijd Chinees circus. Deze eeuwenoude volkskunst heeft o.a. de acrobatiek en de evenwichts kunst tot een ongelooflijk hoog niveau weten te brengen. Vanavond een op treden van het Circus „Woe-Hang", het oudste en grootste gezelschap in z'n soort. 21.20 Kwistig met muziek. Muzikale spelshow vanuit het Theater Zuid plein te Rotterdam, gepresenteerd door Eddy Becker. Drie kandidaten worden getest op hun kennis van de lichte muziek. Dans, zang en show worden verzorgd door: Leny Floor, Leida Sabee, Betty Schrier, Carry Smit, de Blue Diamonds, John Kui pers en Lykele Haarsma. 22.35 Hier en Nu. Actualiteitenprogram- 23.15 Hier en Nu - Studio Sport. De sport van zaterdag: samenvattingen en uitslagen. Presentatie: Dick Passchier. 23.40 Tot Besluit. Ds. H.A. Visser uit Amsterdam. Tweede aflevering uit een serie van drie overdenkingen met als thema: „Mensen die erbij horen". NOS 23.50 Journaal 23.55 Nieuws voor slechthorenden BELGIË Open School: 14.00 Hoe word ik Olympisch kam pioen in zeven lessen? (2): De ene in spanning is de andere niet. 14.30 Wat 'n weer (8): Onweer, tornado's en tropische cyclonen. 15.00 Bonjour la France (23): De lucht haven van Roissy; Charles de Gaulle. 15.30 Dag aan dag 16.00 De oorlog, de muziek, Hollywood en wij. Amerikaanse montagefilm van Susan Winslow, met muziek van the Beatles. In deze film wordt aan de hand van speelfilmfragmenten, nieuwsberichten en muziek een beeld geschetst van de Tweede Wereldoor log. Met fragmenten uit o.a.: Gua dalcanal, A Hack in the Pacific, The longest Day, Tora! Tora! Tora!, Charlie Chan in the City of Darkness, Casa blanca, e.a. 18.00 Tita Tovenaar. „Rammelridder" (3). Kinderfilmserie met Ton Lensink en Maroesja Lacunes 18.05 Het geheim van Boyne Castle. (The Secret of Boyne Castle). TV-film in drie afleveringen van Robert Butler, met Glenn Corbet, Kurt Russell en Paddy Danson. (Afl. 2): De Ameri kaanse geheimagent Tom Evans wordt gevangen genomen door colle ga's van achter het IJzeren Gordijn. Met de hulp van zijn jongere broer Rich en diens vriend Sean kan hij ech ter ontkomen. Het drietal vertrekt naar Boyne Castle, want daar moeten ze informatie vinden over een geleerde die is overgelopen. De andere geheim agenten hebben een telefoongesprek afgeluisterd en weten dat alles draait om Boyne Castle. Ze willen daar abso luut als eerste aankomen. 18.50 Popeye. „De Spinaziebeker". Te kenfilm. 18.55 Dit leuke land. Regionale nieuw tjes. 19.30 Belgische Tiercé-uitslagen, lotto- trekking, mededelingen en program- ma-overzicht. 19.45 Journaal 16.10 Boomer. „De schoonheidswed- strijd" (2). TV-serie rond het pientere hondje Boomer. 16.35 De Muppet-Show. Gast: Paul Si mon. 17.04 Der grosse Preis. Winnaars van de week. 17.05 Journaal 17.10 Landerspiegel. Informatie en me ningen uit de Bondsrepubliek. 18.00 Operetten-Cocktail. „Bella Ita- 20.10 Hit Hit Hoera. Muzikale successen uit de jaren '60. Zesde en laatste deel met: Marra, Paul Severs, Samantha, Will Tura, Juul Kabas, Connie Neefs. Jimmy Frey en anderen. Presentatie: Marva en Luc Appermont. 21.10 TV-Touché. Satirisch „nieuws"- magazine, gepresenteerd door Martin De Jonghe, Herman Van Molle en Ali ce Van Dael. 21.35 The Great Wallendas. Amerikaan se film van Larry Elikann met Lloyd Bridges, Britt Ekland, Cathy Rigby en Taina Elg. Deze weekendfilm vertelt het verhaal van één van Amerika's be roemdste circusfamilies. De Wallen das kenden een even spectaculaire als succesvolle carrière, maar het noodlot greep vaak op een tragische wijze in. „The Great Wallendas" werden we reldberoemd met een adembenemend nummer: een pyramide van zeven mensen op een koord op grote hoogte, een nummer dat ze zonder net uitvoer den... 23.10 Belgische Tiercé en Journaal 13.00 Journaal 13.40 Programma-weekoverzicht 14.10 Journaal 14.15 Sesamstraat deze uitvinding in, maar Thorkel wil blijven experimenteren. 22.35 Rockpalast. Een optreden van de Steve Gibbons Band. 23.35 Journaal 14.45 ARD-Raadgever. Techniek. 15.30 Quick. Duitse speelfilm uit 1932 van Robert Siodmak met Lilian Har vey, Hans Albers en Willi Stretner: Eva Pretorius is verliefd op Quick, de koning der clowns. Andere aanbid ders worden door haar van de hand ge wezen. Zij bezoekt alle voorstellingen van Quick, in de hoop dat hij haar eens zal opmerken. Als zij toevallig in ge sprek raakt met de man van haar dro men, weet ze niet dat ze spreekt met Quick. Afgeschminkt is hij onherken baar... 17.00 Bahnsteig 11. Film over de hulp verlening op het centraal station van Munchen. WDR: 17.30 Hier und heute unterwegs. Regionaal nieuws. 17.55 WWF-club 18.00 Journaal 18.05 Die Sportschau 19.00 Blickpunkt Dusseldorf 19.22 Einfag Lamprecht. Hoe mijnheer Lamprecht laat zich onderzoeken. 19.59 Programma-overzicht. 20.00 Journaal 20.15 Astro-Show. Spelprogramma met de tekens van de dierenriem, gepre senteerd door Hans Peter Heinzl. M.m.v. Sydne Rome, Niki Lauda en het ballet van de Weense Staatsopera. 21.45 Trekking van de lottogetallen. Aansluitend journaal en het woord voor de zondag. 22.05 Der Greifer. Duitse speelfilm uit 1957 van Eugen York met Hans Al bers, Hansjorg Fely en Susanne Cra mer: Dennert, hoofdcommissaris van de recherche is een vrouwenmoorde naar op het spoor. Dr. Schreiber, die Dennert wil opvolgen, zorgt ervoor dat Dennert van zijn taak wordt ontheven. Maar Dennert gaat op zijn eigen houtje verder, tot ongenoegen van zijn zoon Harry, die ook bij de recherche werkt en veel contact heeft met Ursula, de vroegere vriendin van een gangster. 23.40 Journaal DUITSLAND 2 14.45 Journaal 14.47 Heidi. „Grootmoeder komt op be zoek". Tekenfilmserie 15.10 Alleen op de wereld. „Remy in de mijn". TV-serie voor de jeugd. 16.00 Schau zu Mach mit. „Kinderen helpen kinderen". lia". Operette-programma, gepresen teerd door Elfi von Kalckreuth. Gas ten: Maria Tiboldi, Teresa Stratas, Jo- han Heesters, Barbara Schone e.a. 18.58 Programma-overzicht 19.00 Journaal 19.30 Der lange Treek. „Het bedrog". Serie met Robert Preston en Rosema ry Harris. De kolonne met Cooper Hawkins als scout heeft Fort Laramie verlaten en trekt verder naar het Wes ten. 's Nachts breekt een enorme prai- riebrand uit. Bovendien komen Haw kins en zijn mannen in conflict met de indianen. 20.15 Es geschah am hellichten Tag. Duits-Zwitserse speelfilm uit 1958 van Ladislao Vajda met Heinz Ruhmann, Michel Simon en Ewald Balser: In het Zwitserse kanton Graubunden wordt een meisje vermoord. De verdenking valt op Jacquier de marskramer. Com missaris Henzi is overtuigd van diens schuld. Zijn collega Matthai houdt er echter een andere mening op na stelt op eigen houtje een onderzoek in... 21.50 Journaal 21.55 Das aktuelle Sport-Studio 23.10 Der kleine Doktor. „De dief der dieven". Misdaadserie met Peer Schmidt en Klaus Herm: In een wa renhuis wordt een man vermoord. De politie staat voor een raadsel. Dr. Dol- lent wordt ingeschakeld en ontdekt dat de vermoorde man een chanteur 00.10 Journaal 1.111 IWI .IftMBBM 16.30 Telecollege 17.30 Einfuhrung in die Simulations- techniek (8) 18.00 Hablamos Espanol. Spaanse les. 18.30 Bildungstribunal. De tweede ge neratie. Kinderen van Poolse immi granten. 19.00 Fazit 19.15 Sport im Westen. Regionaal sport- 19.55 Regionaal nieuws 20.00 Journaal 20.15 Kunst kommt von Gonnen. Een portret van de componist Otto M. Sy- kan. 21.00 Vor 40 Jahren. March of time - fe bruari 1942. Far East command. 21.20 Dr. Cyclops. Amerikaanse science fiction film uit 1940 van Ernest B. Schodsack met Albert Dekker, Janice Logan en Charles Halton: De bioloog Alexander Thorkel heeft een techniek ontwikkeld om mensen en dieren tot dwergen te verkleinen. Collega's van Thorkel zien het enorme gevaar van NEDERLAND 2 KRO-RKK 11.00 Omroepparochie. Eucharistievie ring vanuit de St. Aegtenkapel te Amersfoort. 13.00 - 13.05 Nieuws voor slechthoren den TELEAC 15.30 Moderne geschiedenis. Introduc tieprogramma. 15.45 Veiligheid voor peuters en kleu ters 16.15 Follow me. Cursus Engels. 16.30 Vaarbewijs IKON 17.00 Kerkdienst. Gecombineerde dienst voor doven en horenden vanuit de Goede Herder Kerk te Alphen aan de Rijn. 17.45 Een bericht van de wilde ganzen NOS 18.20 - 18.25 Nieuws voor slechthoren den TELEAC 18.30 In het ziekenhuis. NOS 19.00 Journaal NCRV 19.05 Slakkie en Puntmuts. Tekenfilm- 19T0 Alle mensen. Mexico. Een kleur rijk beeld van het land van de Azteken en de Maya's. In Mexico hebben de ou de culturen en de koloniale overheer sing uit een recenter verleden invloed gehad op het geloofsleven van de 65 miljoen inwoners van dit land. Door de grote tegenstelling tussen rijk en arm, de verhouding kerk en samenle ving en de grote bevolkingstoename is de taak van de kerk in dit gebied een uitdaging voor de christenen in hef westen. 19.35 U zij de glorie. Muziekprogramma vanuit 't Vierspan in Oud-Beijerland met: Het mannenkoor „De Verenigde Zangers" uit Barendrecht o.l.v. Anne Posthumus; het christelijk gemengd koor „Com nu met Sangh" uit Oud- Beijerland o.l.v. Adri Poortvliet; het „Ontmoetingskerkkoor" uit Oud-Beij erland o.l.v. Fred van de Berg en het jeugdkoor „Tienerklanken" uit Oud- Beijerland o.l.v. Adri Poortvliet. 20.15 Ja, natuurlijk. Spelprogramma ge presenteerd door Jan Just Bos, waarin de natuur centraal staat. In deze afle vering onder meer aandacht aan het leven van de wilde otter; Antoon van. Hooff behandelt een onderwerp over de woestijn en Piet Steltman houdt een praatje over holenbroeders. 21.50 Ander nieuws. Programma over kerk en samenleving. NOS 22.30 Journaal 22.35 - 22.40 Nieuws voor slechthoren den 22.40 - 23.40 Driedimensionaal experi ment. In samenwerking met de Nord- deutschc Rundfunk (NDR) en het Na tuurkundig Laboratorium van Philips in Eindhoven heeft de NOS een expe rimenteel driedimensionaal program ma samengesteld. Met behulp van een brilletje met een rood en een groen glas, zijn de 3-dimensionale effecten uitsluitend op een kleurenontvanger in zwart-wit zichtbaar. Met een specia le dubbele camera maakte de NOS on der andere opnamen van de wereld kampioenschappen sprint in Alkmaar. De schaatswedstrijden bleken zich erg goed voor de opnamen te lenen, waar bij vooral de valpartijen spectaculaire beelden hebben opgeleverd. NOS 12.00 Het Capitool. Rechtstreekse uit zending met belangrijk binnen- en buitenlands nieuws. 13.00 - 13.05 Nieuws voor slechthoren den TELEAC 14.45 Open schooltijd Taaistraat. 15.00 Thema: ouderparticipatie. Op voeding en onderwijs. NOS 15.30 Journaal VARA 15.35 Roffel. Jeugdprogramma met zang, dans en wetenswaardigheden gepresenteerd door Leoni Jansen. 16.25 De verbeelding. Kunstprogram ma: het poppentheater. NOS 17.05 Studio Sport 1 17.35 Sprekershoek. Programma waarin de kijkers aan het woord komen. 17.50 Kunst op het spoor. „Kunst en om geving". Vijfde aflevering uit zevende lige serie: Beelden worden bewonderd in hun speciale omgeving: de wande laar verbaast zich over kunst in, bij en aan gebouwen en begeeft zich voor een picknick naar de tuin van Mu seum Kroller-Muller te Otterloo. 18.15 Op zicht. Kunstmagazine, geheel gewijd aan de manifestatie Amster- dam-Berlijn 1920-1940. In deze uitzen ding beelden uit films van Joris Ivens, van het cabaret in de jaren twintig en dertig en van films naar boeken uit die tijd. Tevens aandacht aan het theater stuk „In de bruidsdagen van 37", waarin Dick Walda historische ge beurtenissen heeft verwerkt. 18.45 Sesamstraat 19.00 Studio Sport 2 19.55 Trekking van de lottogetallen 20.00 Journaal 20.10 Panomariek. Actualiteitenrubriek met vanavond een portret van de Westduitse bondskanslier Helmut Schmidt, de man die zich volgens de redactie van Panoramiek steeds ge dwongen ziet tot de rol van tolk en be middelaar tussen Oost en West. 20.40 Humanistisch verbond. Vijf minu ten bedenktijd. VPRO 20.45 De lachende scheerkwast. „Noten op zang". Tweede aflevering uit zesde lige serie van Wim T. Schippers met Mimi Kok, Dolf Brouwers, Cees Schouwenaar, Rob van Houten e.a.: Sjef en Henk hebben grote plannen. Gé laat zich opmonteren door Jan Vos; op kantoor gaat niet alles naar wens; Boy brengt Rein op een reuze idee; Irene bezoekt Otto in het zieken huis en Jacques zit overal maar mee... 21.20 Ratten Jenny. Vierde en laatste af levering uit de documentaire-serie „Donkere wolken boven het Paradijs" over de toekomstperspectieven van de hedendaagse jeugd. Ze heet Jenny, is 25 jaar, heeft blauw haar, dat in lange rechtopstaande pieken rond haar hoofd zit. Haar bijnaam „Ratten Jen ny" dankt ze aan het feit, dat ze een witte rat als huisdier heeft. Ze woont in de vervallen oude wijk „Kreuzen- berg" in Berlijn, bevolkt door Turken en krakers. Haar levensmotto is: „Tus sen gevangenis en goot", al haar bezit tingen zitten in een koffertje en twee plastic tassen. Ze eet wanneer ze hon ger heeft, ze slaapt als ze moe is en viert feest als ze daar zin in heeft. De dreiging van crisis, nucleaire oorlog en vernietiging vindt ze geen reden om bij de pakken neer te gaan zitten. Het „No Future"-denken van haar collega Punks verwerpt ze dan ook. 22.15 Tijdsverschijnselen. Vijfde afleve ring uit serie waarin aandacht voor ge beurtenissen uit heden en verleden. Vanavond het thema: „Werken met gif'. Het eerste programma in deze se rie, „Het gif van Philips Duphar", le verde nogal wat reacties op van men sen die het slachtoffer zijn geworden van hun arbeidsomstandigheden, vooral van werken met giftige stoffen. Er wordt gesproken met enkele brief schrijvers, de arbeidsinspectie, be drijfsartsen, juristen en de staatssecre tarissen I. Lambers-Hacquebard (mi lieu) en H. d'Ancona (sociale zaken). 23.05 BGTV. Actualiteitenprogramma vanuit het voormalige Binnengasthuis te Amsterdam. 23.35 Journaal 23.40 - 23.45 Nieuws voor slechthoren den BELGIË 09.15 Open school. Voor boer en tuinder. 09.45 Telegym. Eenvoudige gym- en be wegingsoefeningen met Jan Borms en Magda Paepe. 10.00 Fundamenten. „Over en voorbij Teilhard de Chardin". Prof. dr. Ilya Prigogine (Nobelprijs scheikunde 1977) en prof. dr. Max Wildiere praten over de betekenis van Teilhard de Chardin. Presentatie: Frans Boenders. 11.00 Confrontatie 12.00 Nieuwsoverzicht voor slechtho renden 14.00 Promenadeconcert. Het Philhar- monisch Orkest van Antwerpen o.l.v. Adré Vandernoot vertolkt: Selectie uit de orkestsuite uit West-Side Story van Bernstein; Vier schetsen uit „Het Wil de Westen" van Louis Marichal en „An American in Paris" van Gershwin. Presentatie: René Vanderspeeten. 14.50 Open school. Handel en Wandel (4). Middenstandsopleiding. 15.20 De zoon van de gevangene. Hon gaarse jeugdfilm van Marcos Miklós. 17.00 Veldlopen in Waregem. Samen vatting van het Belgisch kampioen schap voor heren. Aansluitend: sport uitslagen. 18.00 Ti-Ta Tovenaar. „Rammelridder" (4). Kinderserie met Ton Lensink en Maroesja Lacunes. 18.05 De zoon van de adelaar. Teken film. 18.20 Van pool tot evenaar. Toeristische kwis gepresenteerd door Nand Baert. 19.40 Mededelingen 19.45 Journaal 20.00 Sportweekend 20.30 De vuurrode bomen van Thika. „Een echte sportman". Vijfde afleve ring uit de Britse serie naar de roman van Elspeth Huxley met Hayley Mills, David Robb, Nicholas Jones e.a.: Ter wijl het wantrouwen van Lettica zie kelijk wordt en Hereward zich af vraagt hoever zij nog van de krankzin nigheid af is, doodt een luipaard een van Lettice's hondjes. Hereward, Ro bin en anderen jagen zonder enig suc ces op de luipaarden. De volgende da gen zetten zij lokaas en vallen uit. Een luipaard trapt in de val, maar weet te ontsnappen. Er wordt een grote jacht partij georganiseerd, dit keer met meer succes. Twee luipaarden worden neergeschoten. Gedurende de jacht komen de verschillende opvattingen van Hereward en Ross tot uiting 21.20 Van straten en pleinen. „Black sounds beautiful". Documentairese rie. Het is onmogelijk uit het immens grote Afrika een land te lichten dat re presentatief is voor de zwarte muziek. Daarom werd in deze aflevering van noord naar zuid en van oost naar west gereisd om zo de voorvaderlijke rit men van Senegal te horen; maar ook de nieuwe jazz, waar de musici van New-Orleans verrukt naar komen luis teren; de religieuze muziek van Ga bon; moderne muziek die sterk op de Antilliaanse en Amerikaanse lijkt en de muzikale uitdrukking van de Afri kaanse ziel in de ritmen van Congo- Brazzaville en Zaire. 22.20 Journaal en Sportweekend DUITSLAND 1 09.00 Programma-weekoverzicht 09.30 Pontifikalamt aus dem Munchner Liebfrauendom. Evangelische dienst uit Munchen, waar kardinaal Ratzin- gers afscheid neemt van zijn diocesen. 11.15 Zeit genug. „De overval". Eerste aflevering uit tv-serie: Willy, een jonge drukker, wil naar Munchen toe. Hij weet dat er familie van hem woont. Ondanks de waarschuwingen van zijn moeder rekent hij erop dat zijn familie hem gastvrij zal ontvangen... 12.00 Der internationale Fruhschop- pen. Zes journalisten uit vijf landen aan het woord. Gastheer: Werner Ho- fer. 12.45 Journaal 13.15 Weekoverzicht 14.00 Het donkere bos. „De bondgeno ten". Engelse tv-serie voor de jeugd. 14.30 Kantine. Film over de kwaliteit van het voedsel in de kantines van gro te bedrijven. 15.15 Oriëntexpress. „Jenny". Tweede deel van een zesdelige filmserie: Jen ny, een gevierde zangeres, is op weg naar een concert in Genève. Zij onder breekt de reis echter omdat zij denkt een spoor gevonden te hebben van haar echtgenoot, die na de oorlog niet meer is teruggekeerd. 16.15 ARD-Sport-Extra. WK handbal in Dusseldorf. 17.15 Immergrun. Amusementspro gramma met muzikale grappen rond populaire melodieën. 17.45 Bilderratsel. In deze aflevering staat het schilderij „Het leven" van de schilder Marc Chagall centraal. 18.30 Journaal 18.33 Die Sportschau 19.15 Wir uber uns 19.20 Wereldspiegel. Actualiteitenru briek. 20.00 Journaal 20.15 Die neue Kur. Een trainingsdag van het schaatsechtpaar Riegel-Nisch- witz. 21.00 Der 7. Sinn. Verkeertips. 21.05 Kabale und Liebe. Drama van Friedrich Schiller uit 1784: Ferdinand is verliefd op Luise, de dochter van een straatmuzikant. Hij moet echter van zijn vader, president van een klein vorstendom, trouwen met Lady Mil- ford. Ferdinand verzet zich daar tegen en wil zich definitief aan Luise binden. Wurm, de secretaris van president Walter, probeert via een onmenselijk plan de zaak te redden, maar ook dat plan heeft slechts een averechtse uit werking... 22.45 Journaal 22.50 Vlucht naar Sjanghai. Documen taire van Lutz Mahlerwein over Sjang hai dat voor vele joodse vluchtelingen uit de tijd van het nazi-regime een wijkplaats was. 23.35 Journaal DUITSLAND 2 09.15 Eucharistieviering vanuit Wies- baden 10.00 Programma-weekoverzicht 10.30 ZDF-matinee. 1.Dispuut van de aartsengelen; 2. Gabriël. TV-spel met Horst Tappert in de hoofdrol van de aartsengel Gabriël. 12.00 Das Sonntagskonzert. Muzikaal programma waarin deze keer uitvoeri ge aandacht voor de „nieuwe" Duitse volksmuziek. Gasten: Black Foos, Lie- deijan, Fiede Kay en Joana. 12.45 Freizeit. Tips voor de vrije uurtjes. 13.15 Kroniek van de week 13.40 Sport Aktuell. Wereldkampioen schap skiën vanuit Oslo: de spring- wedstrijden van de grote schans. 16.00 Neues aus Uhlenbusch. Program ma voor de kleintjes. 16.30 Grazie und Kraft. Film over de danser en choreograaf Alexander Ca- 17.00 Journaal 17.02 Dagboek. Nieuws uit de evangeli sche wereld. 17.17 De Sportreportage. Met onder an dere wereldkampioenschap handbal len. 18.30 Persoonsbeschrijving. Film over de Noordierse dichter Padraic Fiacc. 18.58 Programma-overzicht 19.00 Journaal 19.10 Bonner Perspektieven 19.30 Terra-X. „Zij hadden geen blanke goden nodig". Documentaire tv-serie over de oudste beschavingsculturen in Zuidamerikaanse landen. In deze afle vering wordt aandacht besteed aan de Valdivia-cultuur in Equador. Deze meer dan vijfduizend jaar oude cul tuur werd gekenmerkt door prachtige tempelsteden en kunstzinnige toepas sing van goud en platina. 20.15 Warum hast du so traurige Au- gen? In de jaren dertig is Heini Scha- fer de ongekroonde tango-koning in Café Melodie. Maar ook hij ontkomt niet aan de dreiging van de nazi's, on danks zijn dromen over Amerika, waar hij een nieuw leven wil begin- 21.15 Journaal en sport 21.30 Wer die Show hat, hat die Macht. Documentaire over politiek en televi sie. In deze eerste aflevering „de Ver enigde Staten". 22.15 Hundert tage auf dem Zauber- berg. Reportage over de opnamen voor de film „Der Zauberberg", naar een roman van Thomas Mann. 23.00 Het internationale danstheater. Uitvoering van het ballet „Greening" van Glen Tetley door het Koninklijk Deens ballet. Muziek: Arne Nordheim. 23.35 Journaal DUITSLAND 3 WDR 09.00 - 10.55 en 16.00 Telecolleges 16.30 Ihre Heimat - unsere Heimat. Pro gramma voor buitenlandse werkne mers. 17.30 Sehen statt Horen. Programma voor slechthorenden. 18.00 Marco. Tekenfilmserie. 18.30 Schauplatz Duren 19.15 Rockpalast. Optreden van Linda Ronstadt. 19.45 Sport im Westen. Regionaal sport- 19.55 Journal 3. Regionaal nieuws. 20.00 Journaal 20.15 Aus der Geschichte der Arbeit. „Ambacht en handwerk". Filmserie over het leven en werken in de late middeleeuwen. 21.00 Buitenlandjournaal 21.45 Musikszene (9). TV-serie over de „groten" in de muziekwereld. In deze aflevering wordt onderzocht wat er klopt van de geruchten die de laatste tijd de ronde doen over de levenswijze van Elvis Presley. 22.30 Mary and Gordy. TV-serie. 23.15 Tips voor lezers. Aansluitend: journaal MAANDAG NEDERLAND 1 NOS-NOT Schooltelevisie 10.00 Alle stemmen gelden. 10.30 Dieren in actie 11.00 Een beetje veel 11.30 Engels: Here we come 13.00 tot 13.05 Nieuws voor slechtho renden 14.00 Journaal voor de scholen 14.15 Horen, zien en doen 14.30 Zie zo BELGIE 1 14.00 Schooltelevisie: Wereldoriëntatie. 14.25 Milieufilm (7) 14.30 Milieuproblematiek: Houtwallen. 15.00 Engels: Discovering Scotland. 15.30 Esthetische opvoeding: Hokusai. 17.00 Chemie: Amoniak. 17.30 Engels: Discovering Scotland. 2. North Sea oil and all that... DUITSLAND 1 10.00 Journaal 10.03 Immergrun. Muzikale grappen rond populaire melodieën. 10.35 Warum hast Du so traurige Au- gen? Tango-koning Heini krijgt te ma ken met de problemen van het nazi- regime. 11.35 Bahnsteig 11. Hulpverlening op het centraal station Munchen. 12.10 Die neue Kur. Trainingsdag van het schaatsechtpaar Riegel-Nischwitz. 12.55 Persoverzicht 13.00 Journaal 16.10 Journaal 16.15 The show must go on. Film over koningin Elisabeth II van Engeland en de betekenis die zij heeft voor het En gelse volk en welke rol zij politiek ge zien speelt in de ogen van het buiten land. 17.00 Plezier op maandag. Kinderpro gramma. 17.50 Journaal DUITSLAND 2 10.00 - 13.15 Programma-overname Duitsland 1 16.30 Studieprogramma chemie 17.00 Journaal 17.10 Die Pflanzen leben. „Geheimen en wonderen". TV-serie over het planten- wereldje. 17.40 De draaischijf. Vrijetijdsmagazi- ne. Te gast: de Barrelhouse Jazzband. DUITSLAND 3 WDR 08.00 Telegymnastiek 08.10 Schooltelevisie 09.25 Sesamstraat 10.05 totl2.20 Schooltelevisie 17.00 Schooltelevisie In het TROS-televisieprogramma 'De eerste de beste' rijdt vanavond de lang ste personenauto van Nederland.

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 4