c J 'Project 82' maakt heel wat los Baptist Bosveld: Enthousiasme mag nooit opdringerig worden ZATERDAG 27 FEBRUARI 1982 Geestelijk leven LEIDEN- Begin maart krijgt iedere Nederlander gratis een kleurrijk, 48 pagina's tellend blad (tijdschrift formaat) in de bus, dat - volgens de samenstellers "de kern van het christelijk geloof duidelijk maakt". - Het is een uitgave van de interkerke- f'^OOP stichtinK 'Project 82' in Doorn, die hiermee een landelijke actie be gint om iedereen in Nederland met het evangelie - de boodschap van de bijbel - te bereiken. De Evangelische Alliantie, een sa menwerkingsverband van meer dan vijftig christelijke organisaties en kerken, heeft 1982 uitgeroepen tot 'evangelisatiejaar'. 'Project 82' is daaraan een bijdrage. Het is een initiatief van het Instituut voor Evangelisatie in Doorn, dat daar voor een speciale stichting heeft op gericht. Leo Habets (33) is zowel di recteur van dit instituut als voor zitter van de stichting. De huis-aan- huis-verspreiding van het blad 'Er is hoop' is een van de vele activitei ten die kerken en christelijke bewe gingen dit jaar ontwikkelen. Het zwaartepunt van 'Project 82' ligt in maart. Dan haken tal van plaat selijke kerken en evangelische groepen met een eigen programma in op 'Project 82'. Zo wil het natio nale comité het ook, want een mas sale actie, zoals met het huis-aan- huis-blad, kan alleen maar iets uit werken als ze steun krijgt van plaatselijke initiatieven. Ook in Leiden, zoals in tal van plaatsen, is een werkgroep de laatste maanden druk in de weer geweest. Dominee G. Bosveld, voorganger van de Leidse baptistengemeen te en contactpersoon voor 'Pro ject 82', en Leen Bal (Leider dorp), medewerker van het Insti tuut voor Evangelisatie en regio leider voor Zuid-Holland, vertel den mij er iets over. Bij de organisatie in Leiden zijn drie hervormde wijkgemeenten betrokken (Molenwijk, Konings- wyk en Kooiwijk-Pniël), de christelijke gereformeerde kerk, de Nederlands-gereformeerde kerk, de Evangelische Christen gemeenschap (van Theo Dikkes), het Leger des Heils, de pinkster gemeente, de baptistengemeen te, de Navigators (evangelisch werk onder middelbare scholie ren en studenten), het studenten- werk Ichthus, de Evangelisatie Leidse Studenten (ELS) en het Petra-jeugdkoor. De ongeveer twintig vertegen woordigers van al deze kringen hebben een gemeenschappelijk programma voor de maand maart opgezet. Dat ziet er als volgt uit. De straat op Twee weken lang, van 8 maart af, bezoekt een bijbel- en lectuurbus de wijken Zuidwest en Zuid. De Continental Singers uit Ame rika, die met de groep 'Band en Singers' een toemee door Euro pa en ons land maken, treden op zondag 7 maart om 8 uur op in de Zuiderkerk (Lammenschans- weg). Op zaterdag 13 en 27 maart is er van 3 tot 4 uur een openluchtsa menkomst op het Stadhuisplein (met muziek van het Leger des Heils) en op 20 maart bij het win kelcentrum 'Kopermolen' in de Merenwijk (met een jongeren koor uit Alphen aan den Rijn). Een lectuur- en informatiestand vindt men op de zaterdagen 13, 20 en 27 maart op de Haarlem merstraat bij de Hartebrugkerk. In Leiderdorp komt die stand op de donderdagmarkt van 11,18 en 25 maart. Van 7 tot eind maart staat een speciale telefoon (143625) ter be schikking voor informatie, evan gelisatie en pastoraal advies. Wie 's morgens belt, krijgt het ant woordapparaat, maar de rest van de dag is het nummer steeds 'life' bemand. In alle deelnemende kerken en groepen zal op zondag 21 maart het motto van de actie ('Er is hoop') het thema van de morgen dienst zijn. Ds. G. C. den Hertog, christelijk gereformeerd predi kant, heeft hiervoor een preek- schets gemaakt. Basisscholen en voortgezet on derwijs kunnen gebruik maken van een dia-klankbeeld over het thema van 'Project 82'. Wie hier voor belangstelling heeft, moet contact opnemen met John de Leeuw, Kapteinstraat 18, tele foon 134275. De evangelisatiemaand eindigt met een gemeenschappelijke slotbijeenkomst op zaterdag 3 april in de Marekerk, met de heer L. Broek van de Radiogemeente Bloemendaal (ds. G. Toornvliet) als spreker en met medewerking van koren en de organist Ben Fey. Telefoonactie Naast dit gemeenschappelijke pro gramma hebben de deelnemen de kerken en groepen nog afzon derlijke activiteiten. Zo zal de hervormde Molenwijk in maart extra huisbezoek doen on der jongeren. De Nederlands-ge reformeerden houden in Oegst- geest en Voorschoten speciale buurtbijeenkomsten, waarvoor kerkleden buren en bekenden uitnodigen. De zanggroep 'De Zaaier' gaat met een dia-klank beeld naar bejaarden- en verzor gingshuizen. De baptisten heb ben de Merenwijk uitgekozen voor een telefoonactie (mensen worden opgebeld met de vraag of ze van 'Project 82' hebben ge hoord en nader contact op prijs stellen). De christelijke gereformeerden gaan op een dag buschauffeurs met 'de boodschap' en....een ver snapering benaderen. De ge meenteraden van Leiden en Lei derdorp krijgen een door domi nee J. van Mulligen (Veenendaal) geschreven boekje (gedachten over een leven in overvloed). Op zondag 14 maart houden de bap tisten 's avonds in de Lusthof- laanschool een evangelisatie- dienst. En op woensdag 17 maart (8 uur) praten jongeren in het Leiderdorpse jeugdcentrum 'Sjelter' over het begrip 'hoop' Kritiek Actie volop dus. Maar die heeft ook twijfel en kri tiek opgeroepen, vooral van ker kelijke ziide. Er ziin nogal wat kerken in den lande en dus ook in de regio die aan de oproep om mee te doen geen gevolg hebben gegeven. Ze hebben daar hun ar gumenten voor. Zo staat de hervormde en gere formeerde evangelisatie-instan ties in Driebergen en Leusden het campagne-karakter van de actie tegen. Zij vrezen 'Amerikaanse' methoden. Evangelisatie is geen zaak van show en reclame, geen massa-gerichte beweging. Wat komt er op deze manier nog te recht van een zorgvuldig voorbe reide persoonlijke benadering en een open relatie van mens tot mens? De kerkelijke evangelisatiecen- tra zijn ook bang voor 'versmal ling' van de bijbelse boodschap, die, naar hun beoordeling, evan gelische groepen vaak aankleeft. Als de 'ziel' van de mens maar wordt aangesproken, dan doet de rest er niet zoveel toe Wél aan dacht voor het geestelijke - en dan nog op een zeer bepaalde manier maar niét voor de mens in zijn concrete situatie. De bijbel alleen als gids op weg naar de 'eeuwigheid'. Lang niet alle hervormden en gere formeerden reageren zo. Er zijn heel wat plaatselijke kerken en gemeenten die in 'Project 82' wél een geschikte mogelijkheid zien om de kern van het christelijk geloof breed te etaleren. Dc baptist dominee Bosveld beoordeelt 'Project 82' om irieërlei reden positief. "Bij al het negatieve denken van tegenwoordig biedt de bood schap van Jezus Christus toe komst en perspectief. Spreken over de inhoud van het evangelie vraagt inspanning. Bundeling van die inspanning verbreedt en versterkt de kracht van dat getui genis. Het bevordert ook de crea tiviteit. Mensen ontdekken, dat je op allerlei ook ongedachte - manieren het evangelie kunt doorgeven". "Het is toch een geweldig fijne zaak, dat zoveel christenen met zo verschillende achtergronden hier een gezamenlijk platform hebben gevonden. Mensen die anders niet in beweging zijn te krijgen wordt nu iets aangereikt waardoor ze hun eigen betrok kenheid op het evangelie gestal te kunnen geven". En Leen Bal, de regioleider voor evangelisatie in Zuid-Holland. "De invloed van de actie op kerk mensen zelf is niet gering. Velen worden erdoor gemotiveerd om mmm BOSVELD: "Wij hebben toch wel wat te bieden". het evangelie te helpen uitdra gen. Zeven toerustingsavonden met informatie, instructie, bij belstudie en gebed zijn aan de ze actiemaand voorafgegaan" Uitnodigend Ds. Bosveld schat het aantal mede werkers op tussen de drie- en vierhonderd. De kritiek op 'Project 82' is hem bekend. Vrees voor agressieve evangelisatiemethoden acht hij ongegrond. "Het evangelie is uitnodigend En thousiasme mag op geen enkele manier opdringerig worden. Dat is en wordt de medewerkers ook duidelijk gezegd. Ik onderken echt wel de problemen die be paalde vormen van aanpak kun nen oproepen, maar je mag ie mand die uiting geeft aan zijn ge loof geen enthousiasme ontzeg gen. Wij hebben toch wel wat te bieden, zou ik zeggen. Een woord voor de wereld. Dat klinkt misschien pretentieus. Maar ge lovigen hebben in dat woord dan toch maar hun heil gevonden. En er zijn nog altijd mensen die zich daaraan gewonnen geven Dat maak ik in mijn eigen pastorale praktijk nog steeds mee" Leen Bal"Men is bang dat de mens bij al die acties tot object wordt gemaakt. Dat hij met de bijbel als 't ware wordt overval len. In de voorbereiding is sterke nadruk gelegd juist op het luiste ren naar mensen. De nazorg die van onze contacten het gevolg kan zijn, is een van onze eerste punten geweest. We hebben er ook een speciale werkgroep voor" Diepte 'Oecumenische' christenen stoten bij 'evangelische' christenen - een onderscheid van de laatste tijd - vaak op verwaarlozing van de maatschappelijke en politieke betekenis van de bijbel. De oecu- menischen zijn 'aardser'. Hun devies is meer: 'bevrijd óm te be vrijden'. Dominee Bosveld daarover: "Bij persoonlijke benadering in het kader van deze actie heeft ieder mens de kans om wat hem op het hart drukt en benauwt - ook uit de omringende wereld - ter sprake te brengen. Ik erken vol ledig, dat het evangelie ook in dat opzicht relevant is Maar als je daar zo de nadruk op legt, heb je de diepte van vele problemen dan wel gepeild? Onderschat je dan niet. dat de diepste oorzaak van alle gebrokenheid in en om ons heen juist de vervreemding, het loslaten van God is. en dat verzoening nodig is om de relatie tussen God en mens en tussen mensen onderling te herstel len?" Leen Bal: "Je moet die twee dingen niet tegen elkaar uitspelen. Deze actie legt inderdaad de nadruk op de hoop die het plaatsvervan gend werk van Jezus Christus geeft. Maar ze wil mensen ook toerusten om »n de samenleving gerechtigheid te beoefenen. Mis schien hebben evangelische chris tenen de x>erkondiging wel te veel beklemtoond, tegenover oecume nische christenen de strijd om ge rechtigheid in de wereld. Daar om moet je elkaar aanvullen en niét bestrijden. De kritiek is ten dele terecht. Maar je moet elkaar nooit afbreken. In ons evangeli sche werk draait 95 procent om de praktische nazorg Hulp aan mensen in geestelijke en maat schappelijke nood en - niet te vergeten in relatieproblemen". Helend Dominee Bosveld gelooft stellig, dat voor veel gebroken en ge schonden verhoudingen Chris tus' boodschap van hoop en heil hét antwoord is. "Die relatie tot Jezus Christus werkt helend in persoonlijke levenssituaties en in de samenleving". Dét is zijn diepste motief om 'Pro ject 82' mee te dragen Bij Leen Bal - christelijk gerefor meerd - ligt het niet anders. "Het evangelie gaf mijn leven hoop en evenwicht Dat is zo'n gewel dige ervaring, dat ik die graag wil delen met ieder die het horen wil. 'Project 82' biedt hiervoor grote mogelijkheden". Misschien dat oecumenische en evangelische christenen in dit evangelisatiejaar toch nog iets van elkaar kunnen (en willen) opsteken, al lijken de wegen nog zo ver uiteen te gaan. Sommigen hebben dat al opgegeven. "Laten beide groepen maar ieder hun ei gen weg gaan. desnoods met wat botsingen schreef stafmedewer ker Eimert Pruim van 'Kerk en Wereld' onlangs De vraag is dan wel, of christenen die de confrontatie met elkaar tot model verheffen, de zaak waar voor ze staan geen afbreuk doen. S. J DE GROOT in de kerk groeit de overtuiging dat het atoomwapen en andere wapens tot massavernietiging nooit meer gebruikt mogen worden. Zo schrijft bisschop Ernst van Breda, tevens voor zitter van de vredesbeweging 'Pax Christl', in een boekje bij de vastentijd. Ook groeit, volgens hem, in de kerk het 'nee' van het geweten tegen het afschnkkingseven- wicht. "Dat 'nee' staat niet toe. dat atoombewapening en derge lijke alleen worden bezien vanuit economische, militaire en poli tieke overwegingen Het staat ge luk met een 'ja' tegen ontwape ning. een gebod van dit ogenblik om de voortgang van de bewape ning te stoppen". Bu de aanbieding van het boekje zei bisschop Ernst, dat de kerk zich moet distantiëren van het partijpolitieke bedrijf. "Maar dat wil nog niet zeggen, dat zij geen standpunten mag innemen over zaken die in de politiek spelen". "Myn benadering van dit vraag stuk stoelt op het in de kerk aan vaarde principiële uitgangspunt zoals dat onder andere op het Tweede Vatikaans Concilie is verwoord. De manier waarop men daarmee werkt kan niet voor iedereen dezelfde zijn Het is mijn persoonlijke keuze, waar van ik wel hoop. dat velen er mij in kunnen volgen". Hervormde Kerk: beroepen te Soest J. van den Brom Blokzijl, te Papendrecht (deelgemeente) mevrouw A. W Zegwaard s Heer Abtskerke-Nisse (Z.), te Raamsdonk E. Holtngter Apel doorn. toegelaten tot de evange liebediening C. M. Geels. Am-, sterdam, en J Haeck, Hoevela ken. beroepbaar P. Buitelaar Rotterdam, G. Geitenbeek Poor- tugaal, A. van Lunteren Aalst, H. Rijksen Zoetermeeren W. P. Fer guson Utrecht. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt: beroepen te Vollenhove P. Groenenberg Stadskanaal Christelijke Gere formeerde Kerken: beroepen te Zaandam H. Peels Apeldoorn. Gereformeerde Gemeenten: be dankt voor Oostkapelle R Boog aard Leiden. Baptistengemeen ten: aangenomen naar Rotter dam J. B- van der Veen Dor drecht Morgen begint in de Hervormde Kerk de voorjaarnendings- week. Ditmaal staat Kameroen (Afrika) in het middelpunt. De jongerengroep The Lord's Folks' zingt vanavond om 7 uur tijdens een viering in de Heren- singelkcrk te Leiden Thema: 'Nu nog vasten'. Het jongeren koor 'De Menswording' (Leider dorp) werkt morgen om kwart over 11 mee aan een viering in de rooms-katholieke kerk te Kat wijk. Thema: 'Aandacht voor de ander, verweg en dichtbij' (naar aanleiding van de 40-dagentyd vóór Pasen). Klaas Bolt geeft morgenavond om 7 uur in de Dorpskerk te Wassenaar een orgelconcert Ds. R. H. Nieuwenhuis (Em- meloord) doet op 7 maart om 3 uur in 'De Bron' intrede in de ge reformeerde kerk van Alphen- Noord. Geref. K. Vrijg.: 8.45 di. De Putter, 5 kand. Moissie. Ned. Geref. K. (Gem centrum) 8.45 ds. Moggré, 4 ds. De Lange. Van Wyckerslooth 4 ds. Hemmes. Endegeest: 9.30 pater Boshouwers Volle-evangeliegem. (Gem.centrum): 4. Rk Kerk: Will.kerk zat. 7, zo. 9, 10 30 en 12; Bonaventurakapel zat 6.30, zo. 9 en 11. OUDE EN NIEUWE WETERING Herv. Gem. 9.30 dienst Geref. K.: 9.30 ds. Jaspers Focks, 5 ds. v.d. Kamp, Wassenaar Rem ons tr Gem. 10 ds. Pool-Bast. Rdam Rk Kerk zat 7. so. 9 30 en 11 30 Petms-B. zat. 7. zo. 9 30 en 11.30 RIJNSBURG: Herv. Gem. Laurentius- kerk 9.30 ds. Romein, 5 ds. v. Niei. Bethelkerk 9 30 ds. v Niel Geref. K. Petrak 9 30 ds. Snel, 5 ds. Damsma; Imm.kerk 9 en 10 30 ds. Damsma, 5 dr v. Oeveren, Mar kerk 9.30 ds. De Raadt Valken burg, 5 ds. Snel. Geref K. Vr\jg 10 en 5 15 Chr Geref K 9 30 en 5 Evang. Christengem (aula mavo) 10 ds. VOORSCHOTEN: Herv. Gem Dorps kerk 10 ds Baas. Katwijk, 7 jeugd dienst; De Ontmoeting. Noordhofland 10 ds. Batelaan, Hulp en Heil (Schakenbosch) 10 ds. Lentz. Geref. K.: 10 ds. De Zeeuw, 7 zie herv Rk Kerk Laur.kerk zat 7. i 11 30. M. Godskerk zat 7. zo 8.30 en 10.30 WADDINXVEEN Herv. Gem Brugk. (te houden in Bethelkerk) 10JO da. Maasland. 6.30 ds Verboom. Hoeksteen 9 30 da. Roetman, 6.30 da. SASSENHEIM Herv Gem 9 en 10.30 ds. v. Achterberg. 7 ds. Baas. jeugd dienst Geref K.: 10 ds Los. Leimuiden, 7 gez jeugddienst Chr. Geref. K.: 10 en 5 kand. Sgtama, Apeldoorn. Ned. Prot Bond (Jul laan 17): 10.30 mevr. Dnessen. Leiden Rk Kerk zat 7, zo. 9 30 en 11.30. TER AAR Herv. Gem. 9.30 en 6.30 ds. Klein Kranenburg, ha. Geref K 10 hr v Wallinga, 6.30 hr. Stam. Rk Kerk: Aard am zo 9 en 12; kerk Langeraar zat 7, zo 9 30 en 11.30. Bethelk. 9 da Verboom. 5 ds. Roetman. Imm.kerk 10 en 5 ds. Hulst Geref Kerk Kniisk 10 ds v.d. Berg. 5 ds Modderaar. Ontm kerk 10 ds De Moor Remonstr Gem. 10 dr Cramer, O geest Rk Kerk Victork. zo. 10. Ontm.kerk zo. 8.30 en 11.45. WARMOND Herv.Gem 10 en 5 ds Den Tonkelaar Rk Kerk. zat 7. zo. 8.30,10 en 11 30. WASSENAAR Herv Gem Dorpsk 10 ds Steenstra, 4.30 ds. Wolter», 7 orgel concert Klaas Bolt, Kjcvietk 10 ds De Ru. Den Haag. Measiask. 10 ds v Waasbergen. Dorpscentrum 9 30 ds. Dekker, Loenen aan de Vecht Geref K Zyllaan 10 dr Weiland. Lun teren. 5 ds Koster. Katwijk, jeugd dienst; Zuid 10 ds v.d. Kamp Ned Prot Bond (Kerkdam): 10 30 prof. dr Spema Weiland. Rdam Rk Kerk WilL zat 7. zo 10 en 1130, Jozefk zat 7. zo 9.30 en 11. G Herderk zat 5. zo 9 en 11 30 WOUBRUGGE Herv Gem 9 30 ds. Haakman. Zw dam, 6 30 ds. Koelewyn Geref K 9 30 kand Koorneef. Amstel veen, 6 30 dr v.d Zwaan Ned Prot Bond (De Wyk) 7 nam kand Smit, Leiden. Rk Kerk zat 7, zo. 10. Geref K 9 30 kand. v. Leeuwen, 7 da Kielder Rk Kerk. zat 7. zo. 9 en 10 45 LEIDEN: Herv. Gem. HoogL kerk 10 ds. v. Straalen te O.geest, 11.45 oecum. dienst; Marekerk 10 dr. Meijers, 5 ds. De Jong; Maranathak. (L. Morsweg) 10 ds. Kra mer, 5 ds. Koolstra, kinderdienst; Regenboog (Merertwyk) 9.30 en 11.15 past. v. Well; Bethlehemk.(Driftstr.) 10 ds. Panne- koek; Bevrijdingsk.(Montgomerystr.) 9 dr. Jongeneel, 10.30 ds.-Rietveld, 5 dr. Wier- singa, Vredesk.(Burggravenl.) 10 dr. Lamping; Waalse kerk (Breestr.) 10.30 ds. Ribs. Acad. Ziekenhuis 9 rk. dienst, 10.15 ds. Bovenberg. Diakonessenhuis 10.30 ds. Van 't Hof. Endegeest: zie O.geest. Geref. Kerk: Zuiderk. (Lammen- schansw.) 10 ds. Sijtsma, Petrak. (Surinamestr.) 10 ds. Heems kerk O.geest; Oude Vest 10 hr. Brouwer, Katwijk, 5 ds. Rietveld; Maranathak.(L. Morsw.) zie herv. gem.; Bevrijdingsk.(Montgomerystr.) zie herv. gem.; bejaardenhuis Groenhoven 10 ds. Kool stra; Zuydtwijck 1.45 prof. v.d. Berg Dolerende Geref. Kerk Lokhorstk 9 en 5 hr. v.d. Sluys. Geref. K. Vryg. (Herengr.): 10 stud. Moissie, 5 ds. De Putter. Chr. Geref. K: (Steenschuur): 10 en 5 ds. v.d. Heijden. Geref. Gem. (N. Rijn): 10 leesd., 7 ds. De Gier. Geref. Gem. in Ned. (Bethl.kerk Drifts tr.): 11.30 en 5.30 Evang.-Luth. Gem. (Hoogl. Kerkgr 10.15 ds. Fafié, Haarlem. Remonstr.-Doopsgez. Gem. Lok hors tk): 10.30 ds. Koek, medew. van kerkkoor. Baptistengem. (O. Rijn 3): 10 ds. Bos veld. Evang. Christengem. (Middelstegr. 3): 10 br. Dikkes Zendingswerk Middemachtsroep (Zoe- terw.singel 21): 5 hr. Sprey Evangeliecentrum Zijlsingel 2: zo. 10 rev. White (Engeland), di. 8 hr. Zijlstra, vr. 8 jeugdsam Pinkstergem. (O. Vest 13): 10 hr. Elker- bout Leger des Heils (Hooigr.): 10 en 7.30. Nieuw-Apost Kerk (H. Rjjnd. 24): 9.30 en 4, wo. 8. Zevendedagadventisten (Lokhorstk.): elke zat. 9.45 bijbelstudie, 10.45 predik dienst. Christian Science (Steensch. 6): 10.30. Soefi-stichting: geen dienst ivm rest. Pieterskerk Kerk van J. Chr. v.d. Heiligen der L. Da gen (Brahmsl.) 9.30, 10.30 en 11.20. Oud-Kath. K. (Zoeterw.singel) 10. Rooms-Kath. K.: Haagweg zat. 7, zo. 9 en 10.45; Herensingel zat. 7, zo. 9.30 en 11; Rijndijk (Leiden-V.schoten) zat. 7, zo. 9 30 en 11 30. Steenschuur zat. 7. zo. 8.30, 10, 11.30, 6 en 7 (lof). Boshuizerkade zat. 7, zo. 9.30 en 11; Lammenschansweg zat. 7, zo. 9,10.30 en 12; Haarl.straat zat. 7, zo. 9.30, 10.45 en 12.15; H. Rijndijk (zie Zoeterv/oude). ABBENES: Herv. Gem. 9.30 ds. Juffer, O.geest, 6.30 ds. Bergsma. AARLANDERVEEN: Herv. Gem. 10hr. Mioch, Jisp, 7 ds. Boeijenga-Aalders, Berkel. Geref. K.: 10 ds. Wijngaarden, N.-Ven- nep, 7 dr. v. Oeveren, R.burg. Rk Kerk: zat. 7, zo. 10.30. ALPHEN AAN DEN RIJN: Herv. Gem. Adventskerk 10 ds. Bogers, 5 ds. v.d. Heiden; Kruiskerk 10 ds. De Haan, O.geest, Opst.kerk 10 ds. v.d. Heiden, 6.30 ds. Bogers, Nabij 10 jeugdkapel; G Herderk. 9 ds. Mulder. 5 ds. Lamme, Delft, met doven en slechthorenden; De Bron 9 en 10.30 ds. Oosthoek, 6.30 luit.- kol.Bosshardt, 'Leger des Heils, zang- dienst; Ashram (Marsdiep) 10.30 ds. Mulder; Driehoorne 7 nam.; Albanianae (Diamantstr.) 10 kand. Taselaar; Onder weg (Lysterl.) 10 ds Oort; Sionskerk (Planetens.) 9.30 en 6.30 ds. Ouwendijk, ha. Geref. K.: Mar.kerk 10 ds. Femhout, 6.30 ds. Stolk; Salv.kerk 10 ds. Stolk, 6.30 ds. Fernhout. Zie ook herv. gem. Ned. Geref. K. (school Willemstr.): 9.30 ds. Waagmeester, Lisse, 7 ds. Veefkind, Krommenie. Chr. Geref. K.: 9.30 dienst, 2.30 ds. Blom. Oud-Geref Gem. (Hooftstr. 240): 9.30 en 4, maand. 1 maart 7.15 hr. v.d. Meer. Bapt.gem. (Molenwerfstr. 1): 10 evang. Leidekker, 6.30 ds. Koekkoek Bapt.gem Noord (school Kalkovenw. 62): 10 hr. De Looij. Volle-evang.gem. (aula school Bospark- weg 4): 10 hr. v.d. Hoorn. Pinkstergem. (school Batenstein 16): 10. Leger des H. (Corn, de Vlamingstr.): 10 en 6.30. Rk Kerk: Bonifaciusk. zat. 7, zo. 9.45 en 11.30, Piusk. zat. 7, zo. 9 en 10.30; De Bron zat. 7. zo. 9.30 en 11. BENTHUIZEN Herv. Gem. 9.30 ds. Roetman, Waddinxveen, 6 ds. Exalto. Geref. Gem. 9.30 en 6 leesdienst. BODEGRAVEN: Herv Gem. Dorps kerk 10 ds. Wieman, 6.30 ds. Richter; Salv.kerk 10 ds. Richter, 7 .ds. Blom, Ridderkerk; Bethl.kerk 10 ds. v.d. Velden, Woerden, 6.30 ds. KJusener, Zeist Geref. K 10 ds. v Steenis, Vleuten, 6.30 ds. Davidse, Zevenhuizen. Geref. K. Vrijg. 9-30 ds. Los, 2.45 ds. Groeneveld BOSKOOP: Herv Gem Dorpskerk 10 ds. Bogaard. Nieuw-Loosdrecht, 6.30 ds Boer. Driebergen, De Stek 9.30 ds. v. 't Hoff. Geref. K.: 9.30 prof. dr. Verkuyl, A.dam, 5 ds. Omta. Rk Kerk: zat. 5.30 (De Stek) en 7. zo. 9.30 en 11 HAZERSWOUDE Herv Gem. 9.30 ds. De Graaf. 6.30 ds. Lefeber, Alphen. Geref. K.: 10 en 5 ds. Ferwerda, S.heim. Rk Kerk: dorp zat. 7. zo. 9.30 en 11; Anker zat 7, zo. 8.45 en 11.15; Rijndijk zo. 10. HILLEGOM: Herv. Gem. 8.45 ds. Kooy, 10.15 ds. Krispijn, 5 ds. Rothfüsz. Geref. K.: zie herv. gem. Chr. Geref. K.: 10 en 5 ds. v. Mulligen, Rk Kerk: Mart. zat. 7. zo. 8.30, 10 en 11.30; Jozefk. zat 7, zo. 10 en 11.30. HOOG MADE: Herv Gem. 10 ds. v.d. Hoek. Rk Kerk: zat 7, zo. 10. DE KAAG. Herv. Gem. 10 ds. A van Leeuwen. Rk Kerk: zat 7. zo. 10. KATWIJK AAN DEN RIJN Herv. Gem. Dorpsk. 10 ds. Gebraad, 6 ds. Vink; Ontm.kerk 10 ds. Heymans, 't Harde, 6.30 ds. Gebraad. Geref. K.: 9.30 ds. Vrolijk, 5 ds. v.d. Horst. Rk Kerk: zat. 7. zo. 9.30 en 11.15. KATWIJK AAN ZEE: Herv. Gem. N. Kerk 10 ds. v. Sliedregt, 6 ds. Drieber gen, O. Kerk 10 ds. Vink, 6 ds. Visser; Ichthusk. 10 ds. Schuurman, 5 kand. v. Metjeren; Pnièlk. 9.30 ds. Visser, 6 ds. v. Roon; Gr. v. Pr.school 10 ds. 't Hooft, Lisse, Overduin 2.15 ds. Baas; wijkgeb. Hoek steen 10 dovendienst. hr. Landman. Geref. K Vr.kerk 10 ds. Kersten. 5 ds. Baas. jeugddienst. Triumfatork. 10 ds. v.d. Horst 5 ds. Geref. K. Vryg.: 10.15 leesdienst, 3.30 ds. Heida. Ned. Geref. K.: 8.45 en 7 ds. Janse. Chr. Geref. K.: 10 en 5 ds Slagboom. Vrije Chr. Geref. Gem. (Unizaal): 110 en 5 ds. v.d. Belt Geref. Gem. Remises tr): 10 en 5 ds. Boogaard, Leiden, ha. Volle-evang.gem. (Voorstr. 100): 9.45. KOUDEKERK AAN DEN RIJN: Herv. Gem. 10 ds. De Jonge, Alphen, 7 zie ge ref. kerk. Geref. K.: 10 dr. Bade, 7 ds. Veens tra, Leiden, gez. jeugddienst LEIDERDORP: Herv. Gem. en Geref K. Dorpsk. 10 ds. Westera-Franke, 6.30 prof. mr. Reugebrink; Hoofdstr. 10 ds. Van Loenen, Scheppingsk. 9 en 10.30 prof. mr. Reu gebrink. Elis.ziekenhuis 9.30 hoogmis, rector Vyftigschild, 10.45 ds. Brommel, ha. Bapt gem. (w\jkgeb.Zylkw): 10 br. De Vries. Rk Kerk: zat 7, zo. 9, 10.30 en 12. LEIMUIDEN. Herv. Gem. 9.30 ds. Schalk, in geref. kerk, 7 ds. Los, in Dorpskerk. Geref. K.: zie herv. gem Rk Kerk zat 7. zo. 7 30. 9.30 en 11.15. LISSE Herv. Gem. Dorpskerk 10 ds. De Gelder; Pauluskerk 10 ds. v. Roon, Katwijk, 7 ds. 't Hooft. Geref. K.: 10 ds. Bakker, Amstelveen, 7 ds. Jaspers Focks, O. Wetering Geref. K. Vrijg.: 10.30 ds. De Putter, 4.30 Ned. Geref. K. (Salvatori): 10.45 en 5 ds. Schuurman Chr. Geref. K.: 10 en 7 ds. v. Dijken. Geref. Gem.: 10 en 4 ds Hakkenberg. Rk Kerk Agathakerk zat. 7, zo. 10 en 11.30; Poelpolder zat. 7, zo. 9 en 11.30; Manakerk zat 7. zo. 8.30, 10 en 11.45. Engel be w. zat 7. zo. 8. 9 30. 11 en 5 45 NIEUWKOOP Herv Gem 9 30 en 6.30 ds. Bronsgeest, ha Geref. K 9 ds. Heiner jr., Rozenburg, 10.30 interk. dienst 6.30 mej. v. Delft. Adam. Remonstr. Gem.: 10.30 interk. dienst in geref. kerk. Rk Kerk: zat 7, zo. 9 en 10.45 NIEUWVEEN: Herv. Gem. 9.30 ds. Stel wagen, Boskoop, 6.30 ds Molenaar Geref. K.: 9.30 hr. Stam, 7 kand. v. Leeu- Rk'kerk: zat 7, zo. 9 en 11. NIEUW-VENNEP: Herv. Gem. 9.30 ds. Bergsma, jeugddienst 7 ds. Romein, Rijnsburg Geref. K.: 9.30 ds. Rang, 4.30 ds. Wijn gaarden. Chr. Geref. K.: 9.30 en 3 ds. Visser, ha. Rk Kerk: zat 7, zo. 10. NOORDEN: Herv Gem. 9.30 en 7 ds. Zoutendijk. Geref. K.(W. Verlaat) 9.30 en 7 ds. Noot eboom. Rk Kerk: zat 7, zo 9 en 10.30. NOORD WIJK: Herv. Gem Voorstr- Binnen) 10 prof. dr. v. Gennip, Leiden, 5 hr. Visser, 7 ds. Keuning; Hoofdstr (Zee) 10 ds. Rothfusz. Hille- gom, 5 hr. v. Duin. Sole Mio 9 ds Keu ning, ha; De Rank (Golfbaan) 10 hr. Visser Geref. K. Hoofdstr. (Zee) 10 ds Attema- Roosjes, L dorp, Vinkenl. (Binnen) 9.30 ds. Elgersma, ha, 5 ds v.d. Wal, H.gom, ha, Stichtingskerk 11 ds. Elgersma. Ned. Prot. Bond (aula O Zeew.) 10.30 mevr ds. Siccama. Rysenhout Rk Kerk: Zee zat 7. zo. 9.30 en 11; Binnen zat 7, zo. 8, 10 en 11.30. NOORDW1JKERHOUT: Dorpsk. 10 ds. Kalkman. De Zilk 10 ds. Meijering, V.schoten. Rk Kerk Victork. zat 7. zo 10.30, Jozefk zat 7. zo. 10. OEGSTGEEST Herv Gem. Groene of Will.kerk 11 ds Kooman. Pauluskerk 9 30 ds Kooman. Gemeentecentmm (Lytw 10 30 ds Noorman. Bussum, 7 ds Heemskerk Geref. K.: 10 ds. Baayen. Rynsburg. 7 zie herv. gem. VALKENBURG Herv Gem 10 dr v <L Bank, Ede, 6 30 dr HaiUma. Boskoop Geref K 9 30 dr v Oeveren. 4 30 af- scheidsdienst ds De Raadt Gerejt K Vryg 9.30 ds Heida. 5 lees VOORHOUT Herv Gem. 10 ds Bro kerhof Rk Kerk: zat 7, zo. 9, 10 30 en 11.45. ZOETERWOUDE Herv Gem 10 ds Wollhaus. ha Rk Kerk St Jan zo 9 30. Chr Dienaark. zat 7, zo. 10. H. Rijndijk zat 7. zo 10 en 11.30 ZWAMMERDAM Herv Gem 10 ds Koelewyn. W brugge. 6 30 da Haakman Geref K. 10 mevr v.d. Meeberg, 5 ds Schoep. Gouda.

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 11