lallegat wijkt oor vloedgolf an agressie Positieve reacties op actie ir. Meijer Heem wil erder groeien La nieuwbouw Li meer dan 3000 adhesiebetuigingen: -m ciale werkplaats Katwijk "Geldklopperij Radio West" "Mooi als 't oude Heem school kan worden" Hazerswoudenaar krijgt geen extra korting kabelabonnement 26 FEBRUARI 1982 Streek PAGINA 19 AAN DEN RIJN - De bus van huize Meijer in aan den Rijn wordt over lijd met positieve reacties, ^■bekend werd dat de Al- ir. A. Meijer voor zyn< ^^ver geen zakenreis naar renigde Staten wil maken, band met de betrokken- tan Amerika bij martelin- t El Salvador, en hij een radactie is begonnen, zijn al lan drieduizend brieven en 'ipparten op de deurmat van 'Moord 400 gedeponeerd. iet verschijnen van Anton in het televisieprogram- AKonJa °P Maandag", eerder iat yeek, heeft veel reacties bij in losgemaakt. "We had- .erwacht dat we na de uit- ;pTig ongeveer duizend reac- :'tyuden krijgen", vertelt Cis- de vrouw van de in- veelbesproken zaken- huidige aantal van 3131 haar dan ook duidelijk aan- tm verrast en getroffen, ter- >p het moment dat ze dit Ie PTT nog niet aan de deur "iuden iakéijer, r %ls ve acTlet hi is geweest om een nieuwe vracht post af te leveren. In huize Meijer zijn ook negatieve reacties op het optreden van An ton Meijer binnengekomen. "Er waren mensen die telefoneerden en vroegen of we nu snel in Rus land gingen wonen", haalt Ciska Meijer één van deze reacties aan. "Maar het feit dat we het niet eens zijn met wat de Verenigde Staten doen wil natuurlijk niet zeggen dat we Rusland zo gewel dig vinden" De negatieve reacties die de Meij- ers op schrift hebben gekregen zijn op de vingers van twee han den te tellen: zes. Ciska Meijer: "Er zijn ook dingen bij waarvan je niet weet wat je er mee aan moet. Er was iemand die had ge schreven: "Laat Qeatrix een pi stool meenemen als ze bij Rea gan op bezoek gaat". De Meijers hebben overigens alle 3131 brieven en briefkaarten ge lezen. "We komen bijna nergens anders aan toe dan aan het lezen Audiëntie Op het moment wachten de Mey ers af hoeveel mensen die zich betrokken voelen bij het besluit van Anton Meijer uiteindelijk schriftelijk reageren. De Alphe- naren hebben wel het plan om, samen met het El Salvador-comi- té, wat met de reacties te onder nemen. "Als het er een hoop zijn dan willen we ze de koningin aanbieden. We denken er aan om een audiëntie aan te vragen", deelt Ciska Meiier mee. Na de golf van publiciteit die de ac tie van Anton Meijer al heeft ver oorzaakt - in Hervormd Neder land, in het KRO-radioprogram- ma Echo en in de show van Son- ja Barend - staat de Alphenaar wellicht een tweede optreden in "Sonja op Maandag" te wachten. "Er zit een kans in, maar dat is nog niet zeker", meldt Ciska Mevrouw Meijer en de kinderen bij de stapel binnengekomen briefkaarten. Meijer. De kaartenactie van Anton Meijer gaat voorlopig door. Hij wil nog steeds graag brieven en brief kaarten met de tekst "Ook wij willen graag dat de koningin de martelingen in Midden-Amerika bij president Reagan ter sprake brengt", opgestuurd krijgen. Het adres van Anton Meijer is: Groenoord 400, 2401 AP. Alphen aan den Rijn. I KATWIJK - Het Katwijkse open-jongerencentrum 't Mal- legat gaat voorlopig dicht. Bestuur, staf en medewerkers van het centrum hebben hiertoe besloten na de ongere geldheden die hebben plaatsgevonden in het centrum en het afgelopen weekeinde een climax beleefden. der Plas (SGP/GPV): na Eerst als de gemeente Katwijk maatregelen neemt, zoals het openen van een tweede open- jongerencentrum denkt 't Malie- gat er aan de deuren weer open te stellen. Volgens 't Mallegat doen de gementebestuurders van de badplaats momenteel niets anders dan praten over de ongeregeldheden die zich meer en meer in Katwijk voordoen. "Daar komt niets uit, de proble men blijven toenemen. Er blijft geen tijd over om een juist beleid op te zetten. Jammer van al die moeite",, concluderen de Malle- gatters. Volgens het centrum worden de vernielingen stelselmatig door een kleine groep jongeren aange richt. Zij werken wel in de hand, zo stelt het jongerencentrum, dat de bereidheid bij de medewer kers snel terugloopt om zich nog in te zetten voor 't Mallegat. "Het moet wel leuk blijven, maar dat is het al lang niet meer", aldus de teleurgestelde medewerkers van het centrum. 't Mallegat zegt dat het niet langer wil worden opgezadeld met "alle ellende". De zogenaamde rand groepen hebben, aldus de Malle- gatters, een eigen thuishaven no dig. Zij vinden dat de gemeente bestuurders "voor hun zwarte schapen een eigen onderkomen moeten opzetten". Een tweede jongerencentrum is onontbeer lijk, meent 't Mallegat. Vuur Tijdens de raadsvergadering gis teravond in Katwijk kwam ook wethouder Vink terug op het toe nemende vandalisme in de bad plaats. "Er gebeuren ellendige dingen. Dingen waar de Katwijk- se jeugd voor verantwoordelijk is. Jongelui die de politie han denvol werk bezorgen", merkte de wethouder voor cultuur op. Hij stelde voorts dat nog slechts het "schuurtje van het huis in Wethouder Vink: ...ellende... brand stond, maar dat vonken snel kunnen overslaan". Vink wees erop dat m Katwijk hard wordt nagedacht over de problemen zoals die zich daar momenteel voordoen. "We moe ten met z'n allen proberen tot een oplossing te komen", aldus de wethouder tot de raad, waar bij hij doelde op de totstandko ming van een zeker jeugdbeid. Diezelfde wethouder benadrukte dat niet zoals wel eens wordt be weerd 't Mallegat aansprakleijk mag worden gesteld voor de moeilijkheden. "Jongeren die daar eigenlijk niet thuis horen zorgen voor de ellende. Die komt niet van 't Mallegat zeir'. Om die reden vond Vink ook dat het jon gerencentrum "recht op een po sitieve waardering had". Rug Dat kreeg 't Mallegat ook van het merendeel van de raad. Een voorstel om het jongerencen trum financieel een duwtje in de rug te geven en daarmee de ba lans van het centrum in even- ••WIJK - Met het hijsen van een vlag heeft mr. Vrolijk, nmissaris van de koningin in Zuid-Holland, gister- Idag het nieuwe onderkomen van het werkvoorzie- .gschap 't Heem in Katwijk officieel geopend. Vrolijk »td dat onder toeziend oog van talloze belangstellen- onder wie afgevaardigden van de vijf gemeenten arvoor de sociale werkplaats is bedoeld. jf gemeenten, Katwijk, Oegst- ist, Rijnsburg, Wassenaar en jkenburg, kennen al sinds '3 dit samenwerkingsverband. afbeelding op de vlag, één g voor elke gemeente, onder- pepte die samenwerking nog is. ieuwbouw van 't Heem is ge- tigd aan de Herenweg in het ustriegebied 't Heen. Het id beslaat een grote opper- kte bestaande uit verschillen- werkplaatsen, kantoor- en gezijnruimten, een grote kan- e en andere voorzieningen, t nieuwe gebouw is voorna- ilijk bedoeld voor de lichame- gehandicapten en dient te- is als "centraal punt" van 't em. Mtemdelijke bouw heeft onge veer een jaar in beslag genomen. Wethouder Parlevliet, tevens voorzitter van het bestuur van 't Heem, toonde zich uitermate te vreden over de bouw. "Binnen de tijd en binnen het budget. Dat mag best wel even worden ge zegd", zo merkte Parlevliet trots op. De nieuwbouw heeft ruim 5 miljoen gulden gekost. Parlevliet tikte rijksconsulent Van Eijk op de vingers na zijn uit spraak dat 't Heem nu "helemaal klaar is". Parlevliet: "Misschien mag ik u er wel op wijzen dat wy voor de geestelijk gehandicapten ook nog eens een nieuw onder komen willen hebben. Daarvoor kom ik binnenkort weer eens bij u langs". Deze groep is thans ge huisvest in een houten pand na bij het nieuwe complex. Mr. Vrolijk, geheel rechts op de foto, verricht de opening van 't Heem door het hijsen van de vlag De naast hem staande directeur Hofstee van de sociale werkplaats assisteert hem daarbij op vakkundige wijze Zowel burgemeester Bos als com missaris Vrolijk wezen er in hun betoog op dat de teruggang in onze economie ook voor de so ciale werkplaatsen gevolgen zou kunnen hebben. Beiden vonden het daarom noodzakelijk dat er alles aan moet worden gedaan om de order-portefeuille gevuld te houden. "Er moeten voor waarden worden geschapen dat het arbeidsproces ook voor deze groep mensen in onze samenle ving goed blijft verlopen", sprak Vrolijk. De produktie-afdelingen die aan de Heerenweg zijn onderge bracht zijn de stoffeerderij, de pottenbakkerij, de metaalbewer king en de elektro-montage. Bij 't Heem zijn momenteel 334 men sen werkzaam. Werkbezoek De opening door Vrolyk maakte deel uit van een officieel werkbe zoek dat de commissaris van de koningin gisteren bracht aan Katwijk. Nadat hy 's morgens wicht te brengen werd door een meerderheid aanvaard. Alleen de SGP/GPV stemden tegen Deze party kan zich nog altijd met verenigen met het beleid zoals dat wordt gevoerd door 't Malle gat. De SGP/GPV reageerde by monde van Van der Plas dat zij bereid zou zijn naar nieuwe vor men van jeugdbeleid te zoeken, mits de subsidies niet meer zou den worden verleend. Vink gaf de party daarop een veeg uit de pan. "Waarom komt u daar nu pas mee aan. Al jaren praten wy over deze zaak en nu pas wilt u gaan meedenken. Daar bent u dan wel laat mee". Ofschoon andere partyen hun be denkingen toonden tegen het fi nanciële reilen en zeilen van het centrum in het verleden gaven zij 't Mallegat toch het voordeel van de twijfel, mede ook omdat de gemeente "het jongerencen trum lange tijd alleen had laten zwemmen". Zy beseften daarbij dat het weigeren van steun een faillesement van het centrum zou betekenen. Twist over bijdrage scholen RIJNSBURG - De gemeenteraad van Rynsburg heeft gisteravond tijdens de raadsvergadering het bedrag per leerling voor de bij zondere scholen vastgesteld. Conform het voorstel van burge meester en wethouders werd dit bedrag gesteld 490 gulden. De WD kwam by monde van Re- nooij met een voorstel om 510 gulden per leerling uit te trek ken. Dit voorstel bleek echter te stoelen op foutieve cyfers. De WD nam hierop een tientje te rug. De fractie bleek toen nog steeds alleen te staan. HILLEGOM De oproep van de Hillegomse zendamateur Radio West aan de luisteraars om geld te storten en daarmee de schade te dekken van onlangs mbeslag- genomen apparatuur, is geldklopperij. Zo waarschuwt dc Hillegomse po litie nadat is gebleken dat de sa men met de radio-controledienst onschadelijk gemaakte zender weer m de lucht is met smeekbe den om giften. Een woordvoerder van de politie laat weten dat slechts een zeer klein deel van de apparatuur is meegenomen en met de gehele installatie, zoals de zendama teurs goedgelovige luisteraars willen wysmaken. Radio West is uit de lucht gehaald nadat met name verkeersvliegers hadden geklaagd dat zy op de aanvliegroute voor Schiphol last hadden van de zendpiraat die zelfs de 'toren' van het vliegveld overstemde. KATWIJK - "Er is nog geen enke le zekerheid over de bestemming van het voormalige complex so ciale werkplaats van 't Heem". Dat werd gisteren door wethou der Vink van Katwijk nog eens benadrukt op vragen van enige raadsleden tijdens de gemeente raadsvergadering. Volgens wethouder Vink is een aantal gegadigden op de markt, 't Mallegat en het Kort Middelbaar Beroepsonderwijs zijn daarbij de belangrijkste kandidaten, zo werd duidelijk Op welke termijn de uiteindelijke beslissing valt kon van de zijde van het gemeen tebestuur nog niet worden mee gedeeld. "Waarschijnlijk voor de zomer", werd te kennen gege ven. Wethouder Parlevliet stak niet on der stoelen of banken dat hy het Kort Middelbaar Onderwijs by voorkeur ziet gehuisvest in de panden aan de Jan Evertsenlaan. "Het zou heel mooi zyn als het daar kan komen", zei Parlevliet, die erop wees dat het Kort Mid delbaar Beroepsonderwys met het ministerie momenteel onder handelingen voert over een even tuele verhuizing. Tot op het moment dat de panden nog geen nieuwe bewoner heb ben wordt de ruimte zolang ge bruikt als opslagplaats van de ge meente. NOORDWIJK - De Noordwykse en Katwijkse VW's nemen dit jaar weer deel aan de Internatio nale Tourismus Bórse (ITB), die van morgen tot en met 5 maart in West-Berlyn wordt gehouden. Deze beurs zal ook worden be zocht door koningin Beatrix en prins Claus tydens een driedaags staatsbezoek aan West-Duits- land. De VW's van de badplaatsen krij gen een plaats in een 580 vier kante meter grote zaal speciaal voor Nederlandse afvaardigin gen. Het Nederlandse Nationaal Bureau voor Toerisme neemt de coördinatie van de deelnemers uit ons land voor zijn rekening. om 10.00 uur arriveerde op het gemeentehuis had hij eerst een onderhoud met de burgemeester en wethouders en de raadsleden. In de middaguren maakte Vrolijk, alvorens zijn bezoek aan de so ciale werkplaats, een rondrit door de badplaats. Hy bezocht onder meer de werkzaamheden aan het Uitwateringskanaal, het ten dele al vernieuwde centrum en de Oude Kerk aan de Boule vard. Vrolyk was bij zyn bezoek vergezeld van zijn vrouw en zyn secretaris. HAZERSWOUDE - Hazers woudenaar J. Hospes heeft gisteravond nul op het rekest gekregen van de gemeente raad bij zijn poging om als te gemoetkoming voor de slech te FM-signalen die hij ont vangt via de kabel ook maar de helft van het abonne mentsgeld voor de kabel-tv en radio te hoeven betalen. De gemeenteraad vond de door de kabel-commissie vastgestelde korting van een tientje per kwartaal voldoen de Hospes klaagt al ruim een jaar over de met veel ruis gepaard gaande ontvangst van vooral buitenlandse radiostaüons. Omdat in de ontvangst geen verbetering kwam en de ka belcommissie - die hem ge- lyk gaf wat de slechte ont vangst betreft - niet verder wilde gaan dan de korting van een tientje (een vyfde van het abonnementsgeld, wat overeenkomt met het be slag van twintig procent dat de FM-stations op de kabel- capacitcit leggen) besloot Hospes zijn rekeningen maar voor de helft te voldoen. Zijn redenering daarbij luidde dat radio en televisie gelijkwaar dig gerekend moeten wor den. Is een van dc twee slecht te ontvangen, dan valt dus de helft van de ontvangst weg en hoeft een abonnee nog maar de helft te betalen. Die gedachtengang werd door wethouder A.M. Berlemon (WD) gisteravond "zeer, zeer onredelijk" genoemd. "Die gedachte van fifty/fifty is bij alle gesprekken met deskundigen over deze zaak nooit bij wie dan ook opgeko men", aldus Berlemon. Hospes had ook schriftelyk zyn beklag gedaan over het feit dat hem door wethouder J.D. de Wit (CDA) was toegezegd dat hij door de kabelcommis sie over zijn klachten zou worden gehoord, maar dat dit nooit is gebeurd. Hospes was er zelfs met officieel van op de hoogte gesteld dat zyn be zwaar gisteren door die ge meenteraad werd behandeld. Wethouder De Wit ontkende in alle toonaarden ooit een toezegging aan Hospes te hebben gedaan. "Ik kan me op geen kilometers voorstel len dat ik hem iets heb toege zegd", zei hy en voegde daar aan toe dat Hospes hem nog maar eens moest vertellen waar hy die belofte zou heb ben gedaan. De op de publie ke tribune aanwezige Hazers woudenaar maakte welis waar duidelijk dat wel even mondeling te willen doen. maar hy werd door zowel wethouder De Wit als burge meester J. ten Heuvelhof ge negeerd. Alleen C. de Best (PvdA/PPR) deed nog een poging Hospes alsnog de gelegenheid te ge ven zyn bezwaren te ver woorden by de kabelcom missie. Hy wilde een besluit van de raad uitstellen totdat dit was gebeurd. Zowel CDA, WD als SGP voelden daar echter "niets voor. Het voor stel van burgemeester en wethouders om Hospes be zwaarschrift ongegrond te verklaren werd met alleen dc drie stemmen van de PvdA/ PPRrfractie tegen aangeno men.

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 19