Koude start Van der Smissen "HYS moet weer de club van weleer worden".. ernix in uel om tel ïetTjoba Jack de Heer wellicht naar Den Haag, want.. Deen Wijnen tijdens EK-anker kader 71/2 als in beste jaren in der Wiel >ekt winst De Sleutels- Alphia De Waard blijft bij RCL Straf voor Ron Jans "Barca" speelt Den Bosch weg Lotto en toto RCL - Zwart Wit '28 )AG 26 FEBRUARI 1982 Sport PAGINA 13 )EN - Morgenavond om .00 uur vindt in de eer- ïklasse van de zaalkorf- lcompetitie een belang- k duel plaats. In de Uni- rsiteitssporthal brandt n de strijd om de eerste Bats los tussen Pernix en t Zeeuwse Tjoba. Grote roriet voor de titel was tot rige week de Leidse ploeg, »ar een ovnerwachte ne- rlaag tegen Vrienden- haar vorige week heeft de rnixbrigade uit deze rol haald. Pernix kwam door ze nederlaag op de tweede aats terecht, één punt ach- r de nieuwe koploper, er na het grote gebeuren n morgen nog slechts één mpetitiewedstrijd res- ert, leert een gemakkelijk kensommetje dat Pernix leen nog uitzicht op de ti- I heeft als er van Tjoba ardt gewonnen. Een voor- el heeft Pernix in elk ge il op de Zeeuwse ploeg. In twedstrijden hebben de leuwen in deze competitie ig geen echte sterke indruk maakt. De verliespartijen gen TOP (12-7) en Alba- os (12—8) spreken voor ïh, evenals de bescheiden •erwinningen op Ons Ei nd (11-8 en 7-11). ir dit is dan ook wel het iige voordeel waarop de iidse ploeg zich kan beroe- :n. Want als een zware last Jack de Heer flinks op archieffoto) heeft genoeg van zijn verblijf in het Zwitserse Arosa. De ijshockey interna tional vertrekt naar alle waarschijnlijkheid naar het Haagse HYS. DEN HAAG (GPD) Het bestuur van de Haagse ijshockeyvereniging HYS'80 hoopt begin volgende week tot een accoord te komen met international Jack de Heer. HYS'80 nam al enkele weken geleden contact op met De Heer, nadat men had vernomen dat hij in ongenade was gevallen bij zijn huidige werkgever, het Zwitserse Arosa. Daar men bij Arosa over teveel buitenlandse spelers beschikt is De Heer dit seizoen zelfs naar de reservebank verwezen. op de nog smalle schouders van de toch nog niet even wichtige Pernixploeg drukt het eerder in deze competi tie tegen Tjoba geleden 11-8 verlies. Een duidelijke uit slag waar niets op kon wor den afgedongen. Toch heeft Pernix 11 wedstrij den wedstrijden lang de eer ste plaats bezet gehouden, met eenmaal zelfs een voor sprong van drie punten op deze Zeeuwse ploeg. Redden Om geheel andere zaken strij den a.s. zondag De Danaïden en Zuiderkwartier. Beide ploegen zijn nog volop bezig te proberen zich te redden van degradatie. De geel- blauwe ploeg van Hen Zie- rikzee lijkt daarmee het verst op weg. In de uitwed strijd tegen het reeds gede gradeerde Terheijden kan al meer zekerheid hieromtrent loskomen. Winst betekent in elk geval de zekerheid van een beslissingswedstrijd. Mocht evenwel het Zuiden een punt verspelen, dan is dit laatste niet eens meer no dig. De Danaiden kan nog vele kanten op. Het meest in de buurt ligt evenwel nog steeds het degradatiespook, dat zelfs bij winst op PSV in Eindhoven tot en met de laatste wedstrijd de Leidse ploeg blijft achtervolgen. Fi des Pacta hoeft zich wat de gradatie betreft nu nog niet zenuwachtig te maken. Eén punt is voldoende! GERT GRESSIE HYS lijkt nu door het attente rea geren De Heer voor het volgende seizoen te kunnen contracteren. Tilburg en Amsterdam hebben weliswaar ook al belangstelling getoond, „maar", aldus voorzit ter Leen van den Oever van HYS, „Den Haag maakt de mees te kans om De Heer in te kunnen lijven". Van den Oever baseert die positie ve instelling op de voorkeur van de familie De Heer voor Den Haag. „De vrouw van Jack komt uit Den Haag en zou het liefste naar deze stad terugkeren, ter wijl Jack's voorkeur eveneens naar onze stad en ploeg uitgaat. Hier kan hij nog wat opbouwen, wanneer hij terug zou keren naar Feenstra Flyers komt hij in een opgemaakt bed terecht. En dat is nu juist niet wat De Heer wil" Het bestuur van de Flyers liet Jack de Heer in de loop van dit sei- 1ELANGE (ANP) Christ van der Smissen is gisteren in zijn ope- gspartij van het toernooi om het Europees biljartkampioenschap an- -kader 71/2 geveld door een houwdegen, die gehanteerd werd door i van de drie vertegenwoordigers van de voorgaande generatie in Du- ange, de Oostenrijker Johan Scherz. De 27-jarige Nederlandse kam en kon slechts zich zelf verwijten maken over deze verrassende neder- g, ofschoon Scherz sterk van start ging met reeksen van achtereenvol- ïs 28, 84 en 32. Daarmee nam hij een grote voorsprong, 148—13 na vier irten. In de tweede ronde tegen de Spanjaard Galvez herstelde Van Smissen zich: 300—63 na 3 beurten. «ft Van der Smissen overi- niet aan kansen ontbroken iet duel met Schertz een an- wending te geven. Dat n mede doordat de Oosten- r, op enkele maanden na g, na zijn explosief vertrek velijks nog scoorde. Uit de ?nde zeven beurten haalde 6 punten. Het lukte techni- /an der Smissen echter niet roblemen, die zich door de vochtigheidsgraad voorde de ballen waren vooral bij itoten weerspannig te winnen. Moeizaam verza- le hij de punten met als uit- ïters een serie van 61 in de nde beurt (148-80), één van de tiende beurt (165-119) tén van 40 in de twaalfde t (189-175). Eindstand: •283 na 19 beurten. de overige veteranen, de yaard José Galvez (54), eens 1BELLA (ANP) - John i der Wiel heeft gisteren i afgebroken partij in de idronde van het zone- ïaaktoernooi in Marbella jen de Spanjaard Rivas ge- nnen. Rivas capituleerde 71 zetten. Van der Wiel emt nu met een achter- nd van een halve punt op Engelsman Jonathan istel de tweede plaats in. Leidenaar, die de avond 'oren de Engelsman Short d verslagen deelt die posi- met Nunn, eveneens een .gelsman en Rivas die zijn eede hangpartij, tegen bden, in honderd zetten uitslagen van de gisteren speelde afgebroken partij- 5 (Spa) - Van der Wiel ed) 0—1, Rivas (Spa) ïbden (Eng) 1-0. ;tand is: lestel (Eng) 3 punten; 2. inn (Eng), Van der Wiel ed), Rivas (Spa) 2,5; 5. Lig- rink (Ned), Stean (Eng) 2; 7. lort (Eng) 1; 8. Hebden ng) 0.5. wereldkampioen in het 71/2 (1965), en de Deense Nederlan der Tiny Wijnen (51), in de jaren zestig vier maal Nederlands kampioen in deze spelsoort, was geen succes in de eerste ronde weggelegd. Galvez werd na een zeer zwakke opening van beiden, 44-51 na tien beurten, definitief geveld door de Belg Willy We- senbeek in de veertiende beurt met een serie van 127. niet. Daarin nam hij het op tegen de Westduitser Wirtz, 's middags de sterkste in het veld van acht. Als in zijn beste jaren speelde Wijnen het 71/2 bijna perfect. Dat resulteerde in knappe series met toppers van 78 en 105. Daarmee drong Wijnen zijn Westduitse op ponent terug. Wirtz kon, on danks zijn solide en soms mathe matisch nauwkeurige spel, de ontketende Wijnen niet weer staan. Op pure klasse werd Wij nen in slechts zeven beurten de glorieuze winnaar Overmacht Met overmacht won Grethen ook zijn tweede partij, nu van de Fransman Labeye. De jonge Lu xemburger had hiervoor wel twee keer zoveel beurten nodig als Wijnen. De Belgische titel houder Wesenbeek versloeg Scherz in 7 beurten (300-279) en nestelde zich naast rethen aan de kop van het veld. Wijnen De stand na twee ronden. 1. Wesenbeek 4 2. Grethen i 3. Wirtz J 4. V.d. Smissen J 5. Wijnen 6. Scherz I 7. Labeye 8. Galvez 171 25.00 123 22.22 162 28.17 222 26.50 105 24.35 84 22.25 69 12.83 28 8.70 Tiny Wijnen, restaurant-houder in Vejle, moest ervaren, dat hij toer- nooiroutine mist ("ik speelde mijn laatste kader-kampioen schap twaalf jaar geleden en ben in Denemarken in feite de enige kadrist") en dat bovendien een leeftijdsverschil van dertig jaar ook in de biljartsport niet is weg te cijferen. Wijnen trof als eerste tegenstander de 21-jarige Lu xemburger Grethen, de Europe se kampioen in het 47/1. Wijnens start hield bepaalde beloften in: 52 punten in twee beurten en na zeven beurten leidde hij zelfs met 112-69. Twee gave series van respectievelijk 73 en 32 zet ten Grethen op voorsprong (132-174) en hoewel Wijnen nog even terugkwam met een reeks van 38 tekende zich zijn neder laag al af. Met een mooie, zeer klein gespeelde slotserie van 123 bekrachtigde Grethen het von- In de tweede ronde verloochende Tiny Wijnen zijn klasse echter VOETBAL - WK-deelnemer Alge rije oefende gisteren tegen de Belgische eersteklasser KV Kortrijk. De Afrikanen verloren het duel met 1-0. Ex-Feyenoor- der Jan Peters scoorde de enige treffer. Zaterdag 27 febr. voetbalwedstrijd Aanvang 14.30 uur Sportpark De Vliet Christ van der Smissen opende op nogal grillige manier het EK-anker kader 7112. Eerst verloor hij van de Oostenrijkse veteraan Johann Scherz, waarna hij tegen een ander 'oudje' (Calvez) revanche nam. LEIDERDORP - Theo de Waard blijft bij RCL. Gisteravond verlengde de 34-jarige trainer zijn contract met één seizoen. De Waard heeft de Lei- derdorpse zaterdageersteklasser al twee voetbaljaargangen onder zijn hoede. CCLV De Contact Commissie Leidse Voetbalverenigingen (CCLV) heet voor taan Belangenvereniging Amateur Voetbal Leiden (BAVL). UVS-voor- zitter Bart van Leeuwen heeft voor de nieuwe vereniging statuten ont worpen en het lidmaatschap van de Kamer van Koophandel is inmid dels verkregen. Niet langer is er nu sprake van een vrijblijvend clubje maar daarentegen heeft de vereniging officeel de bevoegdheid om na mens de Leidse clubs te spreken, te handelen en op te treden, bijvoor beeld in onderhandeling met de gemeente. Lugdunum-praeses Phil Verstraaten is voorzitter, zijn secretaris Zwarts notuleert ZEIST (ANP) - PEC-speler Ron Jans is gisteravond door de tuchtcommissie van de KNVB voor vier wedstrijden geschorst. Tevens werd hem een boete van 200 gulden opgelegd. Jans werd vorige week door de KNVB alsnog in beschuldiging gesteld voor een zware overtre ding die hij tegen Feyenoorder Wijnstekers zou hebben begaan in de bekerwedstrijd PEC Zwol le Feyenoord op woensdag 3 februari. Arbiter Thomas boekte Jans niet. Van het gebeurde werd wel rapport opgemaakt door de waarnemer. Naar aanlei ding van dat rapport is de zaak behandeld. BARCELONA (ANP) - Den Bosch heeft in de finaleronde van het toernooi om de Europese basketbal beker voor landskam pioenen gisteravond met 95-108 verloren van Barcelona. Bij rus' stond de Spaanse kampioen me 54-42 voor. De punten van Den Bosch kwa men op naam van Richardson 29 Akerboom 26. Dekker 14, Es- veldt 12. Joustra 10, Kuipers 2 en Kropman 2. Topscorers bij Barcelona waren Epifagnio 26, Sibilio 21. zoen al weten nog wel geïnteres seerd in zijn terugkeer bij de Heerenveense ploeg te zijn, maar plaatste daarbij wel de kantteke ning dat men niet werkelijk om hem zat te springen Inmiddels blijkt die belangstelling zelfs he lemaal verdwenen te zijn. Van den Oever: „Toen we met HYS vorige week een vriendschappe lijke wedstrijd tegen de Flyers speelden heb ik van enkele be stuursleden begrepen dat zü ons geen duimbreed in de weg zullen leggen by een overgang van De Heer van Arosa naar HYS". "Transfervrij" De belangstelling van Tilburg en Amsterdam is er nog wel. maar daar blykt HYS zich gezien de verlangens van De Heer en zyn vrouw niet druk over te maken. „Als ik eerlijk ben", aldus Van den Oever, „denk ik dat HYS volgende week definitief bekend kan maken dat Jack de Heer vol gend seizoen voor Den Haag zal spelen. Temeer wanneer je be denkt dat De Heer aan het einde van dit seizoen transfervrij is en zijn persoonlijke verlangens ook geen onoverkomelijke proble men zullen opleveren". Met het verwachte contracteren van Jack de Heer zet HYS'80 een belangrijke stap in de door de Hagenaars zelf uitgestippelde richting. „HYS moet weer de club worden van weleer", meent Van den Oever. De financiéle problemen waarmee de Hagenaars de afgelopen sei zoenen hebben gekampt lyken opgelost. Dit seizoen al ontving men van ongeveer dertig Haagse bedrijven een bedrag van 150 000 gulden. Volgende week hoopt HYS rond te komen met het be drijf Nikon, dat vanaf volgend seizoen als hoofdsponsor moet gaan dienen. „Voor een bedrag dat schommelt tussen de 100 en 150.000 gulden En dat geld zal niet alleen in de spelerssalans- sen gestoken worden, wy richten onze blik op de toekomst dus zullen er vele guldens naar de jeugdopleidingen vloeien". DEN HAAG - De cijfers van de sport- p rijs vragen van het afgelopen weekein de zyn: Uitslag lotto nr. 7 Geen winnaar van de eerste prys, twee de prijs 4 winnaars, bruto f75000,-, derde prijs 193 winnaars, bruto f2.293.50, vierde prys 9.078 winnaars, netto f48,70, vyfde prys 127.560 win naars. netto f5.—. Ullslag toto nr. 7 Eerste prys 99 winnaars, netto f365.-, tweede prys 1 419 winnaars, netto f 16,90. derde prys 10.162 winnaars, net to f5.90. Uitslag toto-gel Ijk nr. 7 Geen winnaar van de eerste prys. twee de prys 4 winnaars, netto f733.20, der de prys 48 winnaars, netto f 141.40, vierde prys 965 winnaars, netto f 10.- Ultslag cljferspel nr. 7 Winnend nummer was 385638 Zes cyfers goed 1 winnaar, bruto f 100 00©.-, vyfeyfers goed 2 winnaars, bruto f 10.000.-. vier cyfers goed 21 winnaars, netto f 1,000.-. drie cyfers goed 293 winnaars, netto f 100,-, twee cyfers goed 2.909 winnaars, netto f 10.-. RCL en 'Reinier van snackbar Smikkelshop' (Doeslaan 3 Leiderdorp) letten op de kleintjes. Vandaar dat u morgen al voor een knaak getuige kunt zijn van de topper RCL - Zwart Wit (aanvang 15 00 uur) En vandaar dat u tegen inlevenng van deze advertentie bq Remter de Smikkel' (die deze reclameboodschap heeft aangeboden) een halve kip voor slechts 3.75 in plaats van 4.75 knjgt.

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 13