mededelingen gemeentebestuur 1 I 5 leiden 1tm5mrt.'82 leidse rechtswinkel; Commissie vergaderingen Commissie voor de Beroep- en Bezwaarschriften. Maandag 1 maart a.s. om 9.30 uur in de B. en W,- kamer van het stadhuis. Agenda: Bezwaarschrift van bewoners van "Het Gulden Vlies" tegen de aanzegging tot ontruiming. Commissie voor Algemene en Bestuurlijke Aan gelegenheden, Commissie van Advies voor de Politionele Aan gelegenheden. Maandag 1 maart a.s. om 20.00 uur in de B. en W.-kamer van het stadhuis. Agenda: Driehoeksoverleg. Eindrapport begeleidingscommissie proef onthef fingen sluitingsuur horecainrichtingen en brief van de burgemeester met voorstel regeling sluitings- Commissie voor Financiën. Woensdag 3 maart a.s. om 20.00 uur in kamer 204 van het stadhuis. In deze vergadering wor den voorstellen besproken die onlangs in diver se vergaderingen van andere commissies aan de orde zijn geweest en waarvan nu in hoofdzaak de financiële aspecten worden bezien. En verder: Krediet voor de ontwikkeling van een systeem tot automatisering van de begroting. Procedure behandeling begroting 1983. Bestedingsgelden 1981 en 1982 tijdelijke bijdrage regeling extra bestuurskosten minderhedenbeleid gemeenten. Verhuur Hooglandsekerkgracht 49. Krediet voor de aanschaf van MDS apparatuur voor het Gemeentelijk Rekencentrum. Vastleggingsapparatuur Rekencentrum voor auto matisering Directie Personeelszaken. Overige Commissie- en Projectgroep vergaderingen Hinderwet De beschikkingen en alle daarop betrekking hebbende stukken liggen vanaf heden gedurende vier weken ter inzage op het Stadsbouwhuis, Langegracht 72, ka mer 012, begane grond elke werkdag van 8.30 uur tot 12.30 uur en van 14.00 uur tot 16.30 uur. De stukken liggen eveneens vanaf heden gedurende vier weken ter inzage in het Informatiecentrum van het Buro Voorlichting, in de hal van het Stadhuis, elke werkdag van 8.30 uur tot 17.00 uur en op don derdagavond van 17.30 uur tot 21.00 uur. Ingevolge artikel 44, tweede lid, van de Wet Alge mene Bepalingen Milieuhygiëne staat tot 26 maart 1982 beroep open bij de Kroon voor: a. de aanvrager van de vergunning; b. de betrokken adviseurs; c. degene die overeenkomstig het gestelde in de Wet Algemene Bepalingen Milieuhygiëne schriftelijk of mondeling bezwaren hebben ingediend tegen de aanvraag en/of ontwerpbeschikking; d. enige belanghebbende, die aantoont dat hij/zij re delijkerwijs niet in staat is geweest overeenkom stig het gestelde in de onder c genoemde wet schriftelijk of mondeling bezwaren in te dienen te gen de aanvraag en/of ontwerp-beschikking. Bovengenoemde beschikking wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht tenzij vóór 26 maart 1982 beroep is ingesteld en met toepassing van artikel 60a van de Wet op de Raad van State eer> verzoek wordt gedaan tot schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Ma jesteit de Koningin en worden gezonden aan de Raad van State, Afdeling voor de geschillen van bestuur, Binnenhof 1, 2513 AA 's-Gravenhage. Een verzoek tot schorsing of een voorlopige voorzie ning moet worden gericht aan de Voorzitter van de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. Bovengenoemde beschikking wordt niet eerder van kracht vóórdat op dat verzoek is beslist. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN Werkgroep Emancipatie Leiden. Maandag 1 maart a.s. om 13.00 uur in kamer 234 (B W-kamer) van het stadhuis. Agenda: Bespreking concept deelnota Onderwijs. Verslag werkzaamheden subgroep Werk. Projektgroep verbetering woonomgeving de Kooi. Donderdag 4 maart a.s. om 10.30 uur in kamer 112 van het stadsbouwhuis. Agenda: Huisaansluitingen, woningverbetering en voorlich ting. Gebied 141 Kooihof). Lage Rijndijk. Gebied 21 (Lombokstraat-Driftstraat-Madoerastraat- Atjehstraat-Timorstraat) gebied 25 (Borneostraat-Ambonstraat). gebied 28 (Soembastraat-Balistraat-Atjehstraat-Ti- morstraat). Plan Kooipark. Deelcommissie voor Schouwburgzaken. Donderdag 4 maart a.s. om 16.00 uur in de kof fiekamer van het stadhuis, kamer 263. Agenda: Aanbiedingen en opties. Bovenstaande vergaderingen zijn open baar. Wie meer wil weten over de te behan delen agendapunten, kan daarover in formatie vragen in het informatie-cen trum van het Buro Voorlichting in de hal van het stadhuis. Dagelijks van 9.00 tot 12.00 en van 14.00 tot 17.00 uur. Verleende vergunning Burgemeester en Wethouders van Leiden maken be kend dat door hen onder voorwaarden, om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te voorkomen, op 26 februari 1982 een vergunning ingevolge de Hinder wet is verleend naar aanleiding van het verzoek van: Bouwcombinatie Medicom - Zes V.O.F., te Amsterdam, voor het oprichten van een L P G.-opslagtank ten behoeve van het verwarmen van beton op het A.Z.L.-complex aan de Plesman- laan 1, kadastraal bekend gemeente Leiden, sectie R, nr. 939 (gedeeltelijk). Verleende Bouwvergunningen Burgemeester en wethouders hebben de volgende bouwvergunningen verleend op 23 februari 1982: Beestenmarkt 11, wijzigen bouwplan waarvoor reeds eerder vergunning is verleend (restaurant op beganegrond). Vestestraat 152, verbouwen en uitbreiden woning. Piet Heinstraat 5, maken dakopbouw achterzijde. Piet Heinstraat 16, inwendig verbouwen en maken dakopbouw achterzijde. Tesselschadestraat 18-20, verbouwen en uitbrei den benedenwoning en winkel met bakkerij tot winkel met bakkerij. Kruisstraat 3, wijzigen bouwplan waarvoor reeds eerder vergunning is verleend. Hooglandse Kerkgracht 29, verbouwen woning. Prinsenstraat 56, maken dakopbouw achterzijde. Rapenburg 66, verbouwen en uitbreiden achter huis. Pieter van der Aastraat 14, bouw erfafscheiding in achtertuin. Brederostraat 29, bouw dakkapel voorgevel en achtergevel. Staalwijkstraat 28, inwendig verbouwen woning. Utrechtse Jaagpad 95, verbouwen woning. P.C. Hooftlaan 3, bouw garage annex berging. Admiraal Banckertweg 22, wijzigen bouwplan waarvoor reeds eerder vergunning is verleend. Zijlsingel 38, bouw berging. Hoogstraat 1-3, inwendig verbouwen winkelpand. Magdalena Moonsstraat 31, vernieuwen huisrio lering. Indien U door het verlenen van een bouwver gunning rechtstreeks in Uw belang bent getrof fen, kunt U binnen 30 dagen na dagtekening van de bouwvergunning op grond van de wet AROB een bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders. Tevens kunt U, indien de onmiddellijke uitvoe ring van het besluit onevenredig nadeel voor U meebrengt, op grond van de Wet op de Raad van State schorsing van de bouwvergunning aanvragen bij de Voorzitter van de afdeling Rechtspraak van de Raad van State. Binnenhof 1, 2513 AA 's-Gravenhage. Informatie is te verkrijgen bij bouw- en woning toezicht, Stadsbouwhuis. Langegracht 72, Post bus 148, 2300 AC Leiden (telefonisch bereikbaar 071-254911). Lozingsverordening riolering Burgemeester en Wethouders van Leiden maken be kend dat door hen op 8/9/10 februari 1982 vergun ningen ingevolge de Lozingsverordening zijn verleend voor het lozen van bedrijfsafvalwater op de gemeen telijke riolering naar aanleiding van de verzoeken van: C.C. van Wetten te Leiden ten behoeve van het restaurant in het perceel Lange Mare 60. het College van Bestuur van de Rijksuniversiteit van Leiden te Leiden ten behoeve van het Kamer- lingh Onnes Laboratorium en het Lorentz Instituut in het perceel Nieuwsteeg 18. A. van der Toorn te Rijswijk ten behoeve van de handel in persluchten hydraulische apparatuur in het perceel Gooimeerlaan 11 het bestuur van de Stichting Exploitatie Sociëteit "Quintus" te Leiden ten behoeve van de studen tensociëteit in het perceel Korte Mare 34. de B.V. Handelsonderneming Digros te Lisse ten behoeve van het koopcentrum in het perceel Lan gegracht 3-5. C. Rodriques Gomes te Oegstgeest ten behoeve van het restaurant in het perceel Morsstraat 60. M. Zaki te Leiden ten behoeve van het Egyptisch restaurant in het perceel Steenstraat 8. S.S. Hu te Leiden ten behoeve van het chinees indisch restaurant in het perceel Steenstraat 55. de Vennootschap onder firma C.C. Fu te Leiden ten behoeve van het chinees restaurant in het perceel Stationsweg 7. Th.M. van Schaik te Leiderdorp ten behoeve van de slagerij in het perceel Lage Rijndijk 10. J. van Nieuwkoop te Leiden ten behoeve van de snackbar in het perceel Wagnerplein 130. N. Elazab Aly te Leiden ten behoeve van de snack bar en cafétaria in het perceel Morsstraat 18. T.J.C. van Dam te Gouda ten behoeve van het in disch restaurant in het perceel Breestraat 26. Li Lam te Leiden ten behoeve van het chinees af- haalcentrum in het perceel Jacob Catslaan 12. het Energiebedrijf Rijnland te Leiden ten behoeve van het administratiegebouw in het perceel Lange gracht 70. Stokkermans Chroomindustrie B.V. te Leiden ten behoeve van de lakspuitinrichting in het perceel Van der Werfstraat 88. R.E.A. de Jong te Leiden ten behoeve van de ver- huurinrichting van trouwauto's in het perceel Boommarkt 2a-3. S. Cakiroglu te Leiden ten behoeve van het turks restaurant in het perceel Vrouwensteeg 5. H.K.P. van der Reijden te Leiden ten behoeve van de wassalon in het perceel Wagnerplein 5-7. het College van Bestuur der Rijksuniversiteit van Leiden te Leiden ten behoeve van het juridisch stu diecentrum in het perceel Hugo de Grootstraat 25, 27, 27a en 32. Gedurende 30 dagen na de dagtekening van de ken nisgeving liggen de vergunningen met de bijlagen ter inzage op het Stadsbouwhuis, Langegracht 72, ka mer 012, elke werkdag van 08.30 uur tot 12.30 uur en van 14.00 uur tot 16.30 uur. De aandacht wordt erop gevestigd, dat een ieder, die door verlening van deze vergunningen rechtstreeks in zijn belang is getroffen, gedurende dertig dagen na verzending van de vergunningen (t.w. 26 februari 1982) beroep kan instellen bij de Gemeenteraad. Het beroep moet gemotiveerd en ondertekend wor den ingediend. Diversen Voorbereidingsbesluit voor terrein op de hoek Boerhaave- laan/van Swietenstraat De Burgemeester van Leiden maakt bekend, dat ter gemeentesecretarie (gebouw Langegracht 72, kamer 213) voor een ieder ter inzage ligt het besluit van de gemeenteraad van 22 februari 1982 no. 57, waarbij wordt verklaard, dat een herziening wordt voorbe reid van het bestemmingsplan Leiden- Houtkwartier- noord voor wat betreft het bovengenoemde op de tekening nr. 93 ST 8637 met een stippellijn aangege ven terrein Ontwerp van de eerste her ziening van het bestemmings plan Leiden-Morssingel. Met ingang van 3 maart 1982 ligt gedurende één maand, in kamer 212 van het Stadsbouwhuis, Lange gracht 72 te Leiden, voor een ieder ter inzage het ont werp van de eerste herziening van het bestemmings plan Leiden-Morssingel. De herziening bestaat uit een aanpassing van de tot genoemd bestemmingsplan behorende voorschriften en een toelichting. De herziening van dit bestemmingsplan is noodzake lijk om de inrichting van het perceel Stationsweg 32 ten behoeve van het vormingscentrum voor jong vol wassenen Troef mogelijk te maken. Tegen het ontwerp van de eerste herziening van het bestemmingsplan Leiden-Morssingel kunnen gedu rende bovengenoemde termijn door een ieder schrif telijk bezwaren worden ingediend bij de Gemeente raad, Postbus 9100, 2300 PC Leiden. Voorbereidingsbesluit voor een terrein nabij de Waardstraat en de Hermanstraat. De Burgemeester van Leiden maakt bekend, dat ter gemeentesecretarie (gebouw Langegracht 72, kamer 213) voor een ieder ter inzage ligt het besluit van de gemeenteraad van 22 februari 1982 no. 56, waarbij wordt verklaard, dat de vaststelling van een bestem mingsplan wordt voorbereid voor een gedeelte van de Waard voor wat betreft het bovengenoemde op de tekening 34 ST 8640 met een bolletjeslijn aangege ven terrein. Ontwerp- bestemmingsplan Vreewijk verkrijgbaar Vanaf maandag a.s. is het ontwerp-bestemmingsplan "Vreewijk" aan de informatiebalies van het stadhuis en stadsbouwhuis voor 10,— verkrijgbaar. Dit plan is eveneens op kamer 213 in laatstgenoemd gebouw verkrijgbaar en daar tevens voor een ieder ter inzage gelegd. De milieunota is uit!!!!!!!!!! Na ruim twee jaar voorbereiding is de Nota Milieuhy giëne Leiden (de Milieunota) verschenen. Deze nota is op verzoek van de gemeenteraad geschreven en bevat een overzicht van het Leidse gemeentelijke milieuhygiënische beleid tegen de achtergrond van het landelijke beleid. Ook het mogelijke toekomstige milieubeleid is in de vorm van beleidsvoornemens be schreven. De nota heeft een overwegend informatief karakter, met het doel de lezer voldoende achter grondkennis te verschaffen om zich een mening te kunnen vormen. De inhoud is toegespitst op de ver ontreiniging van lucht, water en bodem, andere as pecten van het milieubeleid komen slechts terloops aan de orde. Inspraakprocedure De milieunota is toegezonden aan wijk- en buurtvere nigingen, milieugroeperingen, het bedrijfsleven, aller lei (milieu)instanties en andere (direct of indirect) be trokkenen. Op deze manier is een ruime verspreiding bereikt, zodat de inspraak een zinvolle aangelegen heid zal worden. Voor belangstellenden is de Milieu nota tegen betaling van f 10,— verkrijgbaar bij de directie Voorlichting. De inzendtermijn voor reakties, opmerkingen, com mentaren e.d. eindigt op 30 april 1982 (dit in afwij king van de datum van 31 maart 1982 die in de nota is vermeld). Dit betekent dat er twee maanden voor de inspraak beschikbaar zijn. De inspraak zal zich moeten toespitsen op de beleidsvoornemens die in hoofdstuk 5 staan opgesomd. Vervolgens zullen in de maand mei de reakties worden gebundeld en verwerkt, zodat naar verwachting in juni 1982 de Milieunota met een voorstel voor prioriteitenstelling door het college van burgemeester en wethouders aan de gemeenteraad ter vaststelling kan worden aangeboden. De vastge stelde nota zal daarna het uitgangspunt vormen voor het toekomstige Leidse milieubeleid. Verkrijgbaarheid Miiieunota Extra exemplaren van de nota kunt u verkrijgen bij de directie Voorlichting voor de prijs van f 10,— per stuk (balie Stadhuis en balie Stads bouwhuis). Voor eventuele nadere informatie over inspraakprocedure en/of de nota kunt u zich wenden tot de directie Milieu (G. in 't Veld, kamer 012 Stadsbouwhuis, T. 254438). lillii belastingbiljet Hulp bij invullen belasting-biljet Naast de belastinginspectie verleent ook de Leidse Rechtswinkel hulp bij het invullen van uw belasting biljet, als u daarmee problemen heeft. Als u van deze service gebruik wilt maken, kunt u het best eerst een telefonische afspraak maken. De Leidse Rechtswinkel is gevestigd op Noordeinde 2a en heeft telefoonnummer 130775. /gt Grofvuilop- haaldienst Volgende week zijn aan de beurt: Wijk 1 en 3 maandag 1 maart Wijk 2 en 8 woensdag 3 maart Wijk 5 en 7 donderdag 4 maart Wijk 4 en 6 vrijdag 5 maart

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 12