SCOREBORD
WK heren Assen in cijfers
Steylaerts
Europees j
kampioen j
kunststoteni
Succes Overdevest
bij nieuwelingen
MAANDAG 22 FEBRUARI^
Betaald voetbal
20 15
20 13
19 11
EREDIVISIE
Go Ahead-PSV 1-2,
Haarlem-Den Haag
Graafschap 1-0.
Stand:
PSV
AZ '67
Feyenoord
FC Utrecht
Haarlem
Sparta
GA Eagles
Roda JC
NAC
Groningen
FC Twente
NEC
MW
Willem II
PEC Zwolle
Graafschap
Den Haag
32 50-21
29 67-31
26 40-21
25 42-33
24 34-23
5 23
2-27
35-27
7 21 34-29
8 20 34-34
8 19 32-28
6 18 33-38
10 16 31-35
9 15 22-35
9 15 25-39
11 14 28-44
4 13 8 20-40
Eerste divisie
Cambuur-Excelsior 2-3, Veendam-Vo-
lendam 1-0, DS-Wageningen 1-0, SW-
Heerenveen 3-1, Amsterdam-Fortuna
Helmond Sp
20
11
8
1
30
31-14
Fortuna S
20
13
1
6
27
40-25
FC VW
20
8
3
26
41-27
Den Bosch
20
10
3
7
23
35-23
Cambuur
20
7
8
5
22
17-15
Telstar
20
7
8
5
22
25-23
Excelsior
20
8
5
7
21
34-30
Heerenveen
20
7
7
6
21
34-30
Vitesse
20
7
7
6
21
31-27
Amsterdam
20
7
6
7
20
24-29
SW
20
7
5
8
19
27-28
Volendam
20
6
6
8
18
23-24
Heracles
19
5
6
8
16
31-37
Veendam
20
5
6
9
16
21-34
Wageningen
19
2
11
6
15
20-27
DS '79
20
4
6
10
14
30-39
Amersfoort
20
4
6
10
14
24-37
Eindhoven
20
4
5
11
13
19-38
Helmond Sport (le) en FC VW (2e) pe-
DERDE KLASSE A
SVPTT-MW27 1-0, ARC-Katwijk 0-1,
Vlaardingen-Capelle 0-0, 's-Gravenzan-
de-die Haghe 2-0, DUNO-JAC 1-0, Ex
celsior M.-Jodan Bovs 1-1.
Exc.M. 12-18 Katw. 11-11
Vlaard. 12-15 Capelle 12-11
JAC 12-15 MVV'27 12-10
's-Gravenz. 12-14 Die Haghe 12-9
ARC 12-13 JodanB. 11-7
DUNO 12-13 SVPTT 12-6
VIERDE KLASSE B
WDS-Woubrugge 0-2, Koudekerk-ROH-
DA '76 1-0, TOGR-Randstad Sport 1-1,
FC Maluku-Oegstgeest 1-2, WOR-
DEVJO 4-0, HBSS-Hazersw. Boys 2-1.
TOGR 11-18 Randst.Sp. 11-10
WOR 12-17 Hazersw.B. 12-9
Oegstg. 12-15 WDS 12-8
HBSS 11-14 Woubrugge 10-7
Koudek. 11-12 DEVJO 11-7
ROHDA 12-12 FC Maluku 11-7
VIERDE KLASSE B WEST I
De Spartaan-Aalsmeer 0-4, WRA-SI-
ZO 2-3, SCZ'58-SMS 0-0, Jong Hercules-
Hoofddorp 1-4, DWA-De Geuzen 3-3.
Aalsmeer 12-23 SCZ 58 12-10
Hoofddorp 12-19 Energie 11-8
SIZO 12-18 Spartaan 12-8
DWA 12-15 Geuzen 11-6
SMS 12-13 WRA 12-5
Zandv/75 11-12 J.Hercules 11-3
Alphen
RKAW
VTL
SVLV
WP
Altior
8-11
I-ll
Bernardus
MMO
SJZ
10-11
10-11
g.9 Meerburg »-■»
VIERDE KLASSE E
Nleuwkoop-Nieuwekerk afg., Flo-
reant-Lekkerkerk 0-0, Haastrecht-
Moerkapelle 1-2, DONK-WSE 2-2,
Schoonhoven-Moordrecht 1-1.
Nieuwerkerk 10-14
WSE
11-10
Floreant
10-13
Moordr.
11-9
Schoonh.
10-13
Lekkerkerk
9-8
NSV'46
10-12
Nieuwkoop
7-6
11-11
Moerkap.
8-6
DONK
11-10
Waddinxv.
8-4
HOOFDKLASSE A
De Musschen-DHC 2-1, Neptunus-RCH
2-0, EDO-Xerxes 1-1, RVC-DWV 0-2,
VU C-Unit as 1-1.
DWV 12 7 4
Elinkwijk 12 6 5
DHC 10 7 1
VUC 11 3 7
Hilversum 12 5 3
RCH 13 4 5
Xerxes 11 4 4
EDO 12 4 4
Neptunus 12 2 7
Unitas 12 3 4
Musschen 11 2 5
AFC 12 2 5
Zeeburgia 12 0 6
RVC 12 2 2
EERSTE KLASSE A
NSW-Spakenburg 0-0, DTS'35-Rijns-
burgse Boys 0-2, WHC-Spijkenisse 0-2.
Bennekom 13 10 1 2 25-6 21
DOVO 13 9 2 2 33-16 20
Noordwijk 12 6 4 2 17-7 16
Spakenburg 12 6 3 3 17-10 15
Sp'nisse 12 6 3 3 15-13 15
NSW 13 6 3 4 13-11 15
Barendr. 13 6 2 5 17-17 14
Kozakken B. 13 4 4 5 13-13 12
Vitesse D. 13 5 1 7 12-17 11
SSS 13 3 4 6 13-16 10
Rijnsb. B. 12 2 4 6 11-17 8
DTS'35 12 3 2 7 11-27 8
IJmuiden 13 2 3 8 10-23 7
WHC 12 0 4 8 9-23 4
EERSTE KLASSE B
Oranje Nassau-Zwart Wit'28 0-1, Vo-
lendam-ACV 3-2, Blauw Wit '34-DOS
Kampen 2-3.
IJ'vogels 12 8 2 2 27-6 18
RCL 13 7 4 2 25-19 18
Zw.Wit'28 13 6 5 2 22-14 17
Or.Nassau 12 6 4 2 15-10 16
Deto 11 6 3 2 22-11 15
ACV 12 6 2 4 31-19 14
GVW 12 6 2 4 26-18 14
OWIOS 13 3 6 4 14-17 12
Volendam 13 3 6 4 16-22 12
Quick B. 12 3 4 5 17-22 10
DOSK 13 3 3 7 16-26 9
WOG 13 2 5 6 7-19 9
N.Lekkerl. 11 0 4 7 7-26 4
B.Wit'34 12 1 2 9 11-27 4
TWEF.DE KLASSE B
Be Falr-Tcr Leede 2-1, Oe Zwerver-
ASWH 1-3, PPSC-'s-Gravenzandse SV
0-1, Rijsoord-De Zwervers 0-2, Spirit-
Zwal.Vl. 11 7 2 2 22-13 16
Be Fair 11 6 3 2 20-11 15
De Zwerver 12 5 4 3 21-16 14
De Zwervers 11 3 7 1 14-12 13
Lyra 12 6 1 5 22-19 13
PPSC 11 5 2 4 18-15 12
's-Grav.SV 11 5 2 4 18-16 12
AS WH 9 4 3 2 16-14 11
Spirit 11 3 3 5 16-20 9
DOTO 11 3 2 6 19-23 8
Xerxes 11 1 6 4 10-16 8
RUsoord 11 2 2 7 12-24 6
Ter Leede 10 0 5 5 18-27 5
TWEEDE KLASSE C
ZOB-DOSC 2-1, Marken-SDVB 04),
Geinoord-CSW 2-1.
Huizen
2 18-7 15
1 11-10 13
4 13-11 13
4 15-17 13
3 13-12 12
4 16-16 12
3 7-10 11
5 15-18 10
4 8-13 9
5 14-17 9
6 7-14 6
8 12-22 6
EERSTE KLASSE B
DCV-UVS 3-0, Hermes DVS-Rooden-
burg 2-1, Lugdunum-VIOS 1-1, Wilehl-
mus-HION 1-3, HOV-CW 2-1, Nieuwen-
hoorn-Overmaas 4-2.
CW 10 7 1 2 24-10 15
VIOS 10 7 1 2 22-13 15
HION 10 5 4 1 23-12 14
Hermes DVS 10 5 3 2 16-10 13
Papendrecht 11 4 4 3 17-13 12
DVC 10 3 5 2 11-10 11
Nieuwenh. 11 4 3 4 19-19 11
UVS 10 3 3 4 13-14 9
Roodenb. 11 3 3 5 12- 20 9
Lugdunum 10 3 2 5 9-13 8
Westlandia 10 2 4 4 11-20 8
Overmaas 9 2 2 5 14-20 6
HOV 10 1 4 5 8-16 6
Wilhelmus 10 2 1 7 12-21 5
Geinoord
FC Lisse
SDVB
Marken
ZCFC
SDCP
NSC
CSW
HCSC
ZOB
DOSC
Nunspeet
12 7
11 4
2 0 23-1 18
3 2 21-11 17
6 1 15-7 14
4 2 13-8 14
4 3 15-13 14
2 4 11-12 12
5 2 10-8 11
2 5 10-14 8
4 5 15-20 8
3 5 10-19 7
4 5 7-18 6
4 6 10-21 6
1 7 9-17 3
TWEEDE KLASSE A
VELO-RKDEO 1-0, Lenig
2-2, VFC-FC Lisse 6-0.
HeUevoetsl. 9 6 1 2 21-15 13
RKDEO 10 5 3 2 15-10 13
Sliedrecht 9 4 4 1 15-6 12
Len.&Snr* 10 4 3 3 20-18 11
BI. Zwart 11 5 1 5 23-16 11
VFC 9 4 2 3 22-17 10
Verburch 11 3 4 4 11-12 10
SJC 11 3 3 5 12-18 9
VELO 8 16 1 10-10 8
DHL 8 2 4 2 16-18 8
FC Lisse 9 2 4 3 11-20 8
Texas/DHB 10 1 4 5 14-22 6
HW 9 1 3 5 7-15 5
DERDE KLASSE A
WSB-Qulck H. 1-5, LDWS-UDO 1-1,
HBS-Rijswijk 1-1, LFC-Celeritas 5-4,
Vredenburch-Tonegido 0-3.
ADO 10-14 Tonegido 10-10
WSB 9-12 UDO 8-9
Celeritas 10-12 Oranjepl. 10-8
Quick H. 10-12 Rüswük 11-7
HBS 10-11 Vredenb. 10-6
LFC 9-10 LDWS 9-5
DERDE KLASSE C
VDL-Feyenoord 1-3, GSV-bodegraven
0-0, VEP-Woerden 1-3, Groenweg-ONA
afg., De Hollandiaan-Excelslor '20 0-0,
Alphense Boys-Zwervers 1-0.
Alph. boys 10-18 VDL 10-9
ON A 10-12 Zwervers 9-8
Feyenoord 9-11 Hollandiaan 10-8
Woerden 10-11 Bodegr. 10-7
Exc. '20 11-11 VEP 11-7
GSV 8-10 Groeneweg 10-6
VIERDE KLASSE A
Wassenaar-Forteholte 2-0, ROAC'79-
GDS afg., Teylingen-VCS 0-0, Rand
stad Sport-Scheveningen 1-0.
Hillegom 11-14 Wassenaar 11-10
GDS 10-13 Randst. Sp. 10-9
Teylingen 11-13 Cone. H. 10-9
Scheven. 10-12 V. Nispen 11-9
VCS 10-11 ROAC'79 9-8
Foreholte 9-10 Archipel 10-4
VIERDE KLASSE B
RKAW-Alphen 1-0, MMO-Altior 0-1,
Bernardus-DOSR 1-1, SJZ-Meerburg 0-
1. WP-VTL 3-2, Docos-SVLV 0-0.
Feyen. 14-24 Exc. r. 15-1
Sparta 15-20 HOV 14-1
Quick B. 15-19 VUC 15-1
UVS 12-18 FC Lisse 15-1
Roodenb. 15—15 DHC 13—
ADO 15-15 SW 14-
TWEEDE KLASSE
Zwijndrecht-Qulck H. 1-1; DFC-C
NA 2-0; CW-De Musschen 1-1.
Unitas 15-21 Xerxes 15-1;
RKAW 15-20 Mussch. 12-1
Katwijk 15-19 Rijsw. 14-1
DFC 13-17 ONA 12-
Quick H. 15-17 Zwijndr. 14-
CW 15-15 Soccer B. 15-
ZATERDAG
RES. EERSTE KLASSE
Barendr. 2-Rijsoord 2 3-3, Vitesse 2-'s-
Grav.SV 2 1-1, Koz.B.2-Zw.Wit 2 1-1,
Quick B.2-Zwal.V1.2 1-1, ASWH 2-Lyra
2 0-0, De Zwerver 2-Noordw.2 2-1.
Quick B.2 13-20 Vitesse 2 12-11
Barendr 2 13-16 Koz.B.2 12-11
S2-Grav.SV 212-15 Zwal.V1.2 13-10
Zw.wit 2 12-14 Noordw.2 13-9
ASWH 2 11-13 Lyra 2 12-8
De Zwerver 211-12 Rijsoord 2 12-7
RES. TWEEDE KLASSE A
DSPV 2-Loosd.2 0-0, Vlaard.2-Quick B.3
2-1, Zw.Wit 3-Rijnsb. B.2 0-1, 's-Graven-
z.2-Die Haghe 2 1-3, RCL 2-SVPTT 2 3-1,
Exc.M.2-Katw.2 1-1.
RES. TWEEDE KLASSE B
ARC 2-Exc.M.3 2-0, Zwal.V1.3-Quick
B.4 3-0, Capelle 2-RWH 2 1-3, Spijke-
n.2-Spirit 2 4-1, Rozenb.2-WGZ 2 2-1,
Be Fair 2-DOTO 2 1-1.
RES. TWEEDE KLASSE C
Gr. Lindt 2-NSW 2 0-2, SHO 2-Baren-
dr.3 3-0, NTW 2-Quick B.5 2-0, HeerJ-
.dam 2-Ameide 2 2-0, LRC 2-Nw.Lek-
kerl.2 1-3, SSS 2-Or.Wit 2 2-3.
RES. DERDE KLASSE A
Maasdijk 2-Scheven.2 3-1, Koudek.2-
SV 2 3-1, Ter Leede 2-FC Lisse 2 2-0, DU-
NO 2-Vitesse 3 2-0, Katw. 3-JAC 2 4-0,
Monster 2-DVC 2 1-2.
RES. DERDE KLASSE B
JAC 3-SEV 2 2-2, Oegstg.2-Sportl. 2 0-0,
Katw.4-Zevenh. 2 2-2, 's-Gravenz. 3-
DSO 2 1-2, Noordw.3-Maasdijk 3 1-1,
Monster 3-Jodan B.2 1-4.
ZONDAG
RES. EERSTE KLASSE
US 2-Nieuwenh. 2 4-2; VUC 2-Her-
mes 2 0-0; CVV 2-Unitas 2 2-1; West
landia 2—DHC 2 2-0; Xerxes 2-DHL 2
3-2.
Snel-DHL Nieuwenh. 2
11-15 CW 2 10-10
Mussch. 2 10-14 Papendr. 2 10—10
VUC 2 9-13 Westl. 2 10- 8
Xerxes 2 10-13 Unitas 2 10- 6
DHC 2 11-12 DHL 2 9-5
UVS 2 10-10 Hermes 2 10 4
ZATERDAG
Eerste Klasse
GWS-KRV 2-1; Kagia-TAW 2-2;
SVOW-WSB 2-1; Valken'68-Abbe-
nes 4-1; Leiden-Alphia 0-2.
KRV 12-17 Sleutels 10-11
GWS 12-*15 Alphia 12-10
Valk.'68 11-14 Abbenes 12- 9
Leiden 10—13 TAW 12— 8
Kagia 12-13 SVOW 13- 5
WSB 12-12
Tweede Klasse
Meerburg-LFC 7-1; Kickers-MVKV
1-0; HVZ-LSVV'70 1-3.
ZLC 12-20 Unitas 12-13
SVLV 11-16 SJZ 11-10
MVKV 12-15 Meerb. 9- 6
Kickers 11-13 HVZ 11- 4
LSW70 11-13 LFC 12- 2
ZONDAG
Alphia-Unitas 5-0; VNA-Warmunda
0-3; KRV-Stompwijkse Boys 0-0;
Alkmania-Kickers 2-1; Oranje Groe-
n-VNL 1-0; Leidse Boys-ASC 1-3.
Stompw. B. ZLC 12—13
14-19 Alphia 13-11
Alkmania 10-18 Or. Gr. 14-11
KRV 12-18 Leidse B. 14-10
Warmunda 14—18 Kickers 10— 9
ASC 12-17 Unitas 12- 3
VNL 12-13 VN A 11- 0
RAS 12-18 Lugd. 9- 9
Zevenh. 9-15 Monster 8-6
KRV 10-15 SVLV 12- 6
Haz. B. 12-15 Siveo 9- 2
KMD 11-14 's-Gravenz. 11- 2
DSVP 11-12
Tweede Klasse
Sportlef-Maasdijk afg.; HonselersdiJ-
k-Maasdijk 2 1-0; LSW'70-Lyra 2
5-0; Valken'68-DSVP 2 3—0; SVLV 2—
Hazerswoudse Boys 2 2-0;
BSC68-KRV 2 afg.
Honsel. 12-20 Maasd. 2 12-12
LSW 11-17 Sportief 9-10
Valken 12-17 Lyra 2 12- 8
BSC 11-14 DSVP 2 11- 5
KRV 2 9-12 SVLV 2 13- 5
Maasdijk 11-12 Haz. B. 2 13- 4
ZONDAG
Interregionale Klasse
DCL-Celeritas 0-5; Nieuwkoop-GDA
afg.; Bloemhof-Oliveo 3-0; Alkma-
nla-Groeneweg 5-0.
KFC 10-19 DCL 7-
Alkmania 7-13 Oliveo 5- J
Celeritas 7- 8 Bloemh. 5- l
GDA 9- 7 Nieuwk. 6- Z
Groenew. 6— 4
Tweede Klasse
Docos-Kickers'69 1-2; UDO-Alkma-
nia 2 0-0; SJZ-FC Lisse 2-0.
Iduna 10-17 Docos 9- 7
Alkm. 2 9-15 Lisse U- 7
Randst. 8-12 Kickers 10- 6
SJZ 9-11 Altior 8- 0
UDO 12-10
Tweede Klasse
Iduna 2-Stompwljkse Boys 2-1;
SJC-Unitas Leiden 0-3; Lugdunum—
Docos 2 2-0.
Unitas 9-17 Iduna 2 8-6
SJC 10-16 Docos 2 9-2
St. Boys 10-12 LFC 8- 2
Lued. 9— 9
RES. TWEEDE KLASSE A
Roodenb. 2-VELO 2 1-1; ONA 2-HW
2 0-3; Quick H. 2-RVC 2 2-0; ADO 2—
COAL 2 4-2; Len. Sn. 2-Lugdunum 2
5-0; Wilhelmus 2-RKAW 2 1-2.
RES. DERDE KLASSE A
Blauw Zwart 2-UVS 3 1-0; Lugdu
num 3-Wassenaar 2 22-; Verburch
2-HMSH 2 1-1; DOSR 2-ADO 3 afg.;
VIOS 2-DWO 2 0-0; Vredenb. 2-Doeos
2 0-2.
RES. DERDE KLASSE B
RKDEO 2-Olympia 2 1-1; DHC
3-VCS 2 4-1; TOGB 2-Gouda 2 0-1;
GDS 2-Westlandia 3 0-6; Alph. B.
2-Archipel 2 afg.
RES. VIERDE KLASSE A
Docos 3-Roodenb. 3 1-1; FC Lisse 2—
VUC 3 1-0; ASC 2-LFC 2 afg.; Oran
jepl. 2-Postduiven 2 5-4; Altior 2-Te-
xas 2 5-1; Laakkw. 2-SJC 2 0-5.
RES. VIERDE KLASSE B
Tonegido 2-OIiveo 2 1-2; Celeritas
2-Voorb. 2 3-0; Alphen 2-DSO 2 afg.;
Delfia 2-Rijswijk 2 2-2; VUC 4—
Blauw Zwart 3 2-1.
RES. VIERDE KLASSE D
DONK 2—VEP 2 0-1; ONA 3-Groene-
weg 2 4—2; Haastr. 2-Nieuwkoop 2
2-0; ESTO 2-Moordr. 2 afg.; UNIO 2—
Lekkerkerk 2 0-0.
EERSTE KLASSE
Sparta-UVS 2-1; VUC-Excelsior R.
1-3; DHC-HOV 0-4; Roodenburg—
Quick Boys 3-1.
Het carnaval sloeg in het afgelopen weekeinde overal toe. Ook op
de voetbalvelden, zoals bij LFC waar Prins Carnaval onder het
toeziend oog van zijn raad van elf, de aftrap verrichtte voor het
duel LFC—Celeritas.
(Foto Holvast)
Afd. Gouda
1 de beste zestien deelnemers aan de strijd om de wereldtitel schaatsen voor heren in
1. Van der Duim (Ned)
2. Botsjkarev (Sow)
3. Falk-Larssen (Noo)
4. Schalij (Ned)
5. Gustafson (Zwe)
6. Oxholm (Noo)
7. Sjasjerin (Sow)
8. Junell (Zwe)
9. Boucher (Can)
10. Ratsjev (Sow)
11. Pnbytkov (Sow)
12. Jaeger (Oos)
13. Bengtsson (Zwe)
14. Sauerteig (Odl)
15. Van Helden (Fra)
16. Kramer (Ned)
39.11 4)
39 56 8)
39.38 5)
39.00 3)
40.01 (12)
39.91 (10)
39.44 6)
40.08 (14)
38.53 1)
40 56 (21)
40 31 (17)
40.68 (23)
40.37 (19)
41.04 (27)
41.22 (28)
51.14 (31)
2 00.59 1)
2.03.26 9)
2.01.13 3)
2.00.69 2)
2.03.00 8)
2.0:
B( 6)
2.04.00 (11)
2.04.82 (18)
2.01.18 4)
2.03.10 7)
2.04.43 (16)
2.04.10(14)
2.03.59 (10)
2.05.82 (22)
2.04.29 (15)
2.04.04 (12)
1.17.39 3)
7.13.64 1)
7.17.84 4)
7.22.12 8)
7.16.62 2)
7.26.48 (12)
7.23.33 9)
7.24.93 (10)
7.37.02 (27)
7.26.93 (13)
7.19.52 6)
7.21.16 7)
7.27.55 (15)
7.26.28 (11)
7.19.31 5)
7.27.42 (14)
15.07.30 4)
14.55.20 1)
15.50.60 6)
15.19.40 8)
14.57.50 5)
15.03.60 3)
15.15.90 7)
15.11.50 5)
15.56.40 (16)
15.23.50 9)
15.37.50 (14)
15.30.30 (11)
15.37.00(13)
15.28.30(10)
15.49.30 (11)
15.34.50(12)
168.410
168.770
169.320
169412
169.613
170.764
170.801
171.754
172.445
172.461
172.613
172.677
173.171
174.023
174.046
183.953
ZATERDAG
Eerste Klasse
Oudewater-CVC Reeuwijk 0-1; Spor-
tief-Moerkapelle afg.; Floreant-Ze-
venhoven 1-1; Unlo-Linschoten 1-0;
Aarlanderveen-Zwammerdam afg.
Zevenh. 13-21 Reeuw. 11-10
Sportief 10-12 Zwammerd.
Unio 12-12 11-10
Siveo 10-10 Linsch. 9- 8
Moerkap. 11-10 Aarl.'v. 10- 8
Oudew. 11-10 Floreant 10- 7
Tweede Klasse
Waddinxveen-Schoonhoven 1-1; Spi
rit 5-Perkouw 0-1; Soccer Boys
Rijnstreek 3-2; Gouda-Linschoten 2
3-0; Jodan Boys 4-Oudewater 2 1-1.
Waddinxv 11-17 Linsch. 2 9-9
Rijnstr. 11—15 Perkouw 9— 7
Soccer B. 9—14 Schoonh. 3 10— 5
Gouda 10-1' Spirit 5 12- 5
Be Fair 4 8-1 Oudew. 2 11- 4
Jodan B. 4 10-10
ZONDAG
RVC-Esto 0—2; Stolwijk-Gouderak
3-0; Bergambacht-Ammerstol 1-3;
Unio-Nic. Boys 2-1.
Soccer B. 10-17 Oudew. 13-10
Unio 10—17 Cabauw 11—8
Bergamb. 11-14 Stolwijk 11-8
Ammerst. 9—13 Gouderak 11— 5
RVC 11-12 Nic. B. 11- 4
Esto 10-10
Zaterdag
Interregionale Klasse
SMV-Rijnmond 0-1; HOV-Rljsoord
1-1; Lyra-LMO 2-3; Groote Lindt—
Ter Leede 2-0.
België
Anderlecht-Lierse SK 2-0, Tongeren
Kortrijk 1-0, Antwerp-RWD Molen
beek 1-0, Cerkel Brugge-Club Luik 3-0,
FC Mechelen-AA Gent 1-0, Standard
Luik-Beringen 3-1, Waterschei-Club
Brugge 2-2, Waregem-Beveren 1-0, Lo
keren—Winterslag 1-0.
De stand aan kop en staart:
Standard Luik 24 33
Anderlecht 24 32
AA Gent 24 31
Antwerp 24 29
Lokeren 24 29
Beringen 24 18
Club Brugge 24 17
Mechelen 24 14
Engeland
Birmingham-Aston Villa 0-1, Brighto
n-Nottingham Forest 0-1, Leeds Unite-
d-Ipswich Town 0-2, Liverpool-Co
ventry City 4-0, Manchester United-Ar
senal 0-0, Notts County-Wolverhamp-
ton Wanderers 4-0, Southampton-West
Ham United 2-1, Stoke City-Middles
brough 2-0, Sunderland-Swansea 0-1,
Tottenham Hotspur-Manchester City
2-0, West Bromwich Albion-Everton 0-
Stand aan kop en staart:
I.Southampton 27 50
2. Manch. United 25 46
3. Swansea 26 46
4. Arsenal 25 45
5. Ipswich Town 22 44
17. Leeds United 22 24
18. Birmingham 24 24
19. Coventry 26 24
20. Wolverhampton 26 20
21. Sunderland 25 18
22. Middlesbrough 24 14
HOOFDKLASSE
Nereus-Robben 2-23; De Zijl-Het Y
12-3; VZC-Polar Bears 8-4; Ravlj-
n-DZV 10-8; Neptunus-AZC 3-21;
Zian-LZ 4-3.
De Robben 15-30 DZV 15-14
De Zijl 15-26 LZ 15-11
AZC 15-25 Y 15- 9
VZC 15-21 P Bears 15- 7
Zian 15-17 Nereus 15- 4
Ravijn 15-16 Nept. 15- 0
DZV 15-14
EREDIVISIE
Don ar-Delft 89-85; Dordrech-
t-Noordkop 96—85; Amsterdam-Do-
nar 79-107; Haarlem-Den Bosch
57-82; Delft-Haaksbergen 82-81; Am-
stelveen-Leiden 83-85; Noordkop
Leiden 60-107.
Den Bosch 30-50 Haarlem 31-24
Donar 30-46 Dordr. 32-16
Leiden 30-44 Amsterd. 29-14
Amstelv. 30-42 Haaksb. 30-14
Delft 31-36 Den Helder 31-14
Eerste Divisie
Germaan-Wolves 82—69; Akride-
s-ASVU 49-54; Anguilla-Leiden
82-80; Uitsmijters-Arnhemia 83-73;
Cangeroes-Pokai 108-84.
Eredivisie Dames
Groene Uilen-BOB 41-58; Amsterda
m-Voorburg 68-47; Haarlem-Jum
pers 41-54; Raak-Leiden 79-70; Rot-
terdam-Amstelveen 60—62.
Eerste Divisie
MSV-Green Eagles 77-53.
Hoofdklasse A: Fortuna-AKC 17-9,
PKC-Rohda 12-11, St. Hooger-Deetos
10-18, Ons Eibern.-Archipel 11-13.
B: KVS-B1. Wit 9-10, SCO-Samos 10-9,
Luto-LDO 16-13, A. Weerb.-DOS'46 7-9.
Overgangsklasse A: Dalto-HKC 14-9,
Ritola-ROG 17-11, Drachten-De Drie
hoek 5-8, DKOD-VEO 15-14.
B: VES-HKV 8-12, W. Kwiek-Fides P.
12-11, Nic.-Asko 11-12, Stanfries-Trekv.
C: Die Haghe-Westerkw. 13-10, Oost
Arnhem-OEC 15-10, De Danaiden-Rig-
tersbleek 18-6, ZKC'31-PSV 12-12.
D: Deto-BEP 7-7, DOS-Rapiditas 11-12,
Geldrop-Achilles 9-10, Ados-Pams 7-11.
1A: Vriendenschaar-Pernix 9-7, Alba-
tros-Snel 12-9, Excelsior-TOP 6-6, Ons
Eiland-Tjoba 7-11.
IB: Zuiderkw.-Het Zuiden 14-11, Rea-
dy-Terheijden 16-2, Rozenburg-Bl. Wi-
t'51 9-9, Sperwers-OSCR 11-10.
2C: IJsselvogels-Merwic 17-13, DKC-
Animo 10-16, Crescendo-Vlaardingen 6-
5, Regenboog-Kwiek 9-12.
2D: DES-Actief 7-9, KVR-ADO 8-7,
Zwervers-Algemene 11-10.
3A: Merwede-Avanti 7-6, Vrienden
schaar-Fluks 11-11, Velocitas-All Ready
8-8, Hoekse-Or. Nassau 4-9.
3B: Stormvogels-SEV 15-9, Ventura
Sp.-Fiks 6-6, Vlato-Or. Wit 4-9, Maas-
sluis-Olympia 9-9.
3D: TOV-Zuidwesters 11-7, Tempo-De
Bermen 9-12, Ons Huis-KNS 11-10, Ter
Gouw-ALO 8-8.
Overgangsklasse
B
HKV 12-21 Trekv. 12-11
Asko 12-19 Stanfr. 12- 9
VES 12-14 W. Kwiek 12- 8
Fides P. 12-11 Nic. 12- 3
Overgangsklasse
C
Die Haghe 12-21 OEC 12-11
O. Arnhem 12-17 ZKC'31 12- 8
Westerkw. 12-14 De Dan. 12- 7
PSV 12-13 Rigtersbl. 12- 5
Tjoba 12-19 Excels. 12-11
Pernix 12-18 Vr.schaar 12-10
Albatros 12-17 Snel 12- 7
TOP 12-13 O- Eiland 12- 0
1B
Ready 12-20 Zuiderkw. 12-10
Sperw. 12-19 Rozenb. 12-10
OSCR 12-12 H. Zuiden 12- 8
BI. Wit 12-12 Terh. 12- 5
Volleybal
Gr. Lindt 9-17 HOV
Rijso. 9—12 SMV
LMO 9-11 Zw. Wit 9- 5
RÜnm. 6-10 Ter Leede 11- 1
Lyra 10- 9
Eerste Klasse
DSVP-Lugdunum 1—0; SVLV-Mon-
ster 1-0; RAS-Siveo 13-0; Zevenho-
ven-KRV 2-1; Hazerswoudse Boy-
s-'s-Gravenzande 4-0.
Duitsland
2-0.
Kwartfinales Westduitse beker:
1 FC Nümberg-Borussia Mön-
chengladbach 3-1, Werder Bremen--
Bayem München 1-2 (na verlenging),
VFL Bochum-SSV Ulm 3-1 (na verlen-
^n^^gttingen-Ham burger SV 2-4.
Promotieklas heren: NOVO-Donar 3-1.
Eerste klas dames: VCS 1-VCL 1 0-3,
S'70 1-Inupgo 1 2-2, DAC 2-Orion 1 3-1,
LUSV t-Blok 1 3-1, Ridderv. 1-Leython
2 1-3, Leython 3-NOVO 2 0-3.
NOVO 2 17-32 Orion 1 17-15
Leython 2 18-32 Blok 1 17-11
Ridderv, 1 17-28 LUSV 2 18-10
S'70 1 17-22 VCL 1 17- 9
Leython 3 18-20 Inupgo 1 17- 9
DAC 2 18-17 VCS 1 17- 3
Heren: WVC 2-NOVO 2 1-3, SKC 1-Ley-
thon 2 0-3, LUSV 2-WW 2 3-0, WVC 1-
DAC 2 3-0. Donar 2-Gem/K. 3 3-1.
DAC 1 16-30 DAC 2 18-15
Leython 2 18-26 WVC 2 18-15
WVC 1 17-24 SKC 1 17-14
Donar 2 18-20 Orion 1 16-12
NOVO 2 18-20 Gem/K. 3 18-7
LUSV 2 17-18 WW 2 17- 5
Beker-uitslagen dames: Salvo-Jupiter
0-3, RW-Velo 3-2, Thor-Jodan Boys 3-1.
Heren: VW-Smiemans 3-0, RW-Jupi-
ter 0-3, DAC-Skania 3-0, Karssen VSTS-
Velo 3-0.
VOLLEYBAL - CSKA Moskou
heeft in Parijs de Europese vol
leybalbeker voor landskampioe
nen veroverd. De Russen ver
sloegen de Italiaanse finalist Ro
be di Kappe Torino met 3-1 (15-
10, 15-3, 9-15 en 16-14).
ZAALHANDBAL - Het dames-
handbalteam van Swift uit Roer
mond heeft zich zaterdag ge
plaatst voor de halve finales van
het toernooi om de IHF-beker
door KIK Göteborg met 12-10 te
verslaan.
-eyti
3-0.B
21-3"
3
Dames klas 2a: DVO 1-VCO 13-1,"
2-Levthon 6 2-2, Gem/K. 4-NOVC
SKC 2-DAC 3 1-3, GGV 1-LUSV
Klas 2b: Fadjar 1-Inupgo 2 2-2, E
SKC 1 0-3. Gem/K. 5-Meerb 1 3-1
1-NOVO 4 3-0, Leython 5-RW 2 L
Klas 3a: VCS 2-LUSV 5 2-2. Leytl
DAC 5 1-2, Blok 4-Orion 5 3-0, Ri
3-Setumup 1 3-0, Aarlv. 1-VCL
Gem/K. 6-Inupgo 3 3-0.
Klas 3b: DVO 2-RW 3 2-1, Leyt'
VCL 2 0-3, Ridderv. 2-DAC 7 3
2-Orion 3 3-0.
Klas 3c: MVKV 1-NOVO 5 2-1,
11-VCO 2 0-3, Blok 2-LUSV 4 3-<
4-Scarabee 1 3-0, DAC 6-GGV 2 1-1
3-Donar 1 0-3.
Klas 3d: RW 4-Scarabee 2 0-3,
6-VCO 3 0-3, SKC 4-Blok 3 0-3, L«
9-NOVO 6 2-1.
Klas 4a: GGV 3-DVO 3 1-2. Do
DVO 3 2-1, Ridderv 4-DAC 9 1-2,
9-Ridderv. 6 1-2, NOVO 7-MVKV
f3Klas 4b: Meerb. 2-WW 3 3-0, S
LISC 1 1-2, NOVO 8-Blok 5 0-3.
Heren klas 2a: VCC 1-DVO 1 3-0
1-NOVO 3 2-2, Orion 2-LUSV 3 0-3
3-Blok 1 2-2, DAC 3-Leython 4 3-0
1-VCL 1 0-3. N,
Klas 2b: Leython 3-Donar 3 3-0, jn
Ridderv. 1 2-2, Inupgo 1-DAC 4 2-h(
vo 1-Fadjar 1 1-3, Aarlv. 1-RW 2[ z
Klas 3a: S'70 2-SKC 5 3-0, Fac# 4
Meerb. 1 0-3, LUSV 5-RW 3 l-2,>h
mup 2-VCS 4 2-1, Ridderv. 4-Fadjin
1. Ridderv. 3-DAC 6 1-2, Gem/U
Meerb. 1 1-2, Donar 4-NOVO 4 0-3
Klas 3b: RW 5-Setumup 1 3-0, G e
DAC 5 2-1, Gem/K. 4-SKC 4 2-1. at<
Klas 3c: VCO 2-Aarlv. 2 Aarlv. n.ojoi
2-DVO 2 2-1, RW 6-LUSV 6 2-1, >d
K. 5-Aarlv. 2 Aarlv. n.o.
Klas 3d: VCS 3-Leython 5 3-0, Orlf
LUSV 4 3-0, DAC 7-WVV 4 0-3, S'
LPSV 1 3-0, SKC 3-Ridderv. 2 0-3P
Klas 4a: MVKV l-S'70 3 3-0.
Klas 4b: Meerb. 2-DAC 9 2-1, Sairr
Scarabee 1 0-3. |t€
SPORTTOT
Birmingh.-Aston V.
Brighton-Nottingham
Leeds U.—Ipswich
Liverpool-Coventry
Man Ai. U.—Arsenal
Notts C.—Wolherampton
South.-West Ham
Stoke C.-Middlesbrough
Sunderland-Swansea
Tottenh -Manchester C.
West Bromwich-Everton
Anderlecht-Lierse
Toto-gelijk L
De winnende wedstrijden zijn: 8 -1 le
- 22 - 28. Toegevoegde wedstrijd: 2^
Supertrio
Het supertrio werd gisteren gelope^
de Rembrandt-prijs op Hilversum^
uitslag is: 1. nr. 10. Serge Buitenzor
van Dooyeweerd); 2. nr. 9. Speed W
landia (G.W. van Eykelenborg); 3. if1
Rianne N. (M. van Leeuwen). De oiie
bedroeg f319.879,-; de uitkering
f101. a
Lotto
De winnende getallen in de NederlT
se lotto zijn: 5 - 17 - 18 - 22 - 24
Reservegetal: 21.
Winnend in het Cijferspel is: 38 58
Westduitse lotto
In de Westduitse lotto werden zaten
avond de volgende getallen getrok)|
2 - 12 - 16 - 17 - 33 - 49. Reservegetal,
In "Spiel'77" vallen de prijzen
4917227.
Belgische lotto
In de Belgische lotto zijn de winne
getallen: 10 - 20 - 21 - 31 - 35 - 36.
bijkomende nummer is: 25.
i
SANT BOI DE LOBREGAT (Als*
De Belg Raymond Steylaef
is op het nippertje Europ^
kampioen biljarten kunststof
geworden. In Barcelona bleef'
wereldkampioen de Spanja^J
- Claudio Nadal nog net va
Steylaerts vergaarde 316 punt
uit 170 pogingen, Nadal haal
314 punten in 161 pogingen,
het laatste figuur had Nadal n
de mogelijkheid eerste te w<
den. Hij miste echter.
De Nederlander Jean Besse(
beëindigde het toernooi als di
de. Hij had een sterke slotdag
miste van de twaalf figuren
slechts twee. Hierdoor heeft Bi
sems een kans dat hij mee ih
doen aan de wereldtitelstrijd, d
in Mexico of Argentinië woï
gehouden.
Titelverdediger Hans de Jager st
de teleur en kwam niet verd
dan de zesae plaats.
De eindstand:
1. Steylaerts (Bel) 316 punten, 170
gingen; 2. Nadal (Spa) 314 (161); 3. B
sems (Ned) 300 (164); 4. Chiche (Fra) 1
(179); 5. Munoz (Spa) 288 (169); 6. De
ger (Ned) 228 (180).
POELDIJK - Als opwarmertje voor het nieuwe wegseizoen mochten de
renners van acht Zuid-Hollandse wielerverenigingen zich gisteren al
weer in een echte koers uit gaan leven. Westland Wil Vooruit organi
seerde namelijk bij de veilinghallen van Poeldijk de traditionele ope
ningswedstrijd voor het nieuwe seizoen.
Martin Overdevest had, met de crossvorm in de benen, succes bij de
nieuwelingen. De Leidenaar kwam met 200 meter voorsprong op het
peloton als eerste aan. John Eradus finishte achter Knops als tweede in
de massaspurt van de achtervolgers. Bij de liefhebbers/veteranen was
Cor Kloosterman de rapste uit een kopgroep van acht man. Ook Ruud
Holverda had zitting in dit groepje. Bij de amateurs en junioren hadden
de Swifl renners weinig in de melk te brokkelen. Van Beuzegem won
voor Solleveld.