Southampton zet zegereeks voort RBB: via counter naar overwinning i'Ter Leede: geen strafschop ^Katwijk boekt verdiende zege 'Twee treffers Tahamata Winst ontglipt Randstad Vliegen naar de training Noord wijk ontloopt degradatie [AANDAG 22 FEBRUARI 1982 *VRC schiet tekort *in aanvallend opzicht 9) e O YLPHEN AAN DEN RIJN In een redelijk attractief duel heeft Katwijk kans gezien om bij ARC de volle buit binnen te halen. Dankzij een goal van Amerik van Dui- Jnit venvoorde zegevierde de formatie van trainer John Hu- phe guenin met 0—1 over de opnieuw teleurstellende Alphe- rÜI naren- ;raï)e overwinning was volkomen am' verdiend, daar de oranje-zwarten V«f^ gedurende bijna de gehele wed- strijd domineerden. Met geva- wc rieerd aanvalsspel werd de thuis- )p ploeg voortdurend in de verdedi- ,an.d ging gedrongen en creëerde men ni< jjg nodige mogelijkheden. Zo liet e b( Arnold Boers al in de beginfase !bai een fraaie kans liggen om zijn t0d ploeg van dichtbij op voorsprong d te schieten. Wim Guyt I en II, me^ Amerik van Duivenvoorde sp< de opvallendste spelers bij de enf? Huguenin-ploeg, mikten even la- ter net niet goed genoeg en enige n rommelige situaties voor het doel van Alphenaar Frans Bur- M ger sorteerden evenmin effect. dDe Alphense tegenaanvallen stel- den weinig voor, omdat veelal erg snel het leder weer bij een te- ,Va' genstander werd ingeleverd. Pas 'ets- in de zevenentwintigste minuut wist voorstopper Ruud van Es, één van de ijverigste Racing-spe- lers, met een kopbal op een voor zet van Rob Heitinga voor enig gevaar te zorgen. Goalie Rein Ka- sius was echter op zijn hoede. Een foutieve uittrap van Frans Burger bood Arnold Boers en Gi- di v.d. Bent de gelegenheid om de score te openen, doch de pre cisie ontbrak. Na de thee bleef Katwijk overheer sen, al slaagde ARC er nu toch meer in omrichting Kasius op te rukken, zonder veel dreiging overigens. Tweemaal moest de Katwijkse doelwachter hande lend optreden. Éénmaal bij een kopbal van opnieuw Ruud van Es (voorzet Rob Heitinga) en de tweede keer bii een vriie trap van Niet mooi, wél doelmatig EDE - Het bittere medicijn dat Rijnsburgse Boys-trainer Arie Lagendijk zijn spelers voorschreef miste zijn uitwerking niet, getuige de eerste winst sinds 3 oktober 1981. Toch moet de Leidse oefenmeester voorlopig het niet lekker smakende counterrecept blijven herhalen, want ook na de 0-2 winst op DTS'35 bivakkeren zijn pupillen nog in de gevarenzone van de zaterdag eerste klasse. Amerik van Duivenvoorde schuift de bal langs Frans Burger. De beslis- sende treffer. (Foto: Dijkman) ARC-oefenmeester Rob Martin trachtte daarop het naderend on heil te voorkomen dor René Lammers en Tom Hesseling in te zetten voor Rob Koolstra en Ro nald Dissel. Het mocht niet ba ten, al waren de Alphenaren via Hesseling en Van Es toch nog dichtbij een treffer. Aangezien de Katwijkse tegenstoten wel kansen (Boers, Van Duivenvoor de), maar geen goals opleverden, bleef het dus bij 0-1. NICO VERWOERD libero Jelle Koolstra. Het ging Kasius in beide gevallen goed af. Katwijk was middels een kopbal van Arnold Boers en schoten van Jan v.d. Plas en Gidi v.d. Bent vlakbij een doelpunt. Van der Plas moest zich halverwege de tweede helft laten vervangen we gens een hoofdwond. Invaller Heinze Koekebakker stond acht minuten later aan de basis van de enige goal. Koekebakkers pass stelde Amerik van Duivenvoor de in staat om 0-1 in te tikken. De ploeg is fysiek weliswaar van het begin van de competitie al kerngezond, maar de Rjjnsbur- gers verblijven niettemin reeds maandenlang in de lappenmand. 'Psychisch ziek' werd de patiënt Rijnsburgse Boys verklaard. Wellicht dat de druk van kandi daat voor het kampioenschap, gebaseerd op de komst van de ex-prof Rob Gillissen, de pro ductiefste spits uit de Leidse re gio, Ton Arroyo, en de Quick Boys routiniers Nico Kuyt en Freek Rienks, daar de schuld van is. Geen moment maakte Rijnsburgse Boys die voorspel ling evenwel waar. Na zes be haalde puntjes uit elf wedstrij den achtte Lagendijk het dan fuit i al WADDINXVEEN - Door de 2—1 overwinning van Be Fair op Ter Leede kwam de ploeg uit Sassenheim nog vaster op de laatste plaats in de tweede klasse B te staan. De zege van Be Fair was overigens nauwe lijks verdiend. Voor rust was de thuisploeg sterker dan Ter Leede, dat het technische overwicht van de Waddinxveners trachtte te compènseren met keihard werken. Niet temin kwam Be Fair na acht minuten spelen op 1-0 toen Aart Bos voorbereidend werk van Piet Koele en Bert Graafland naar behoren afwerkte. Halver wege de eerste helft breidde Be Fair die voorsprong nog eens uit door toedoen van Bert Graafland, die daarvoor op maat was bediend door broer Kees. Nadat Bert Graafland nog een keer buiten bereik van doelman Gert van der Luit op de paal had geknald, luwde de Waddinxveense storm een beetje. Ter Leede, spelend met twee spitsen, greep de gelegen heid aan om wat meer aan aanvallen te denken en kwam vijf minuten voor rust op 2-1. Frits Hoekstra leverde de voorzet af, die door Rob van Enthoven koppend werd afgerond. In de tweede helft zette Ter Leede Be Fair onder druk. Die speelwijze bood de Waddinxveners echter de gelegenheid tot counteren, wat tot gevaarlijke situa ties voor het Sassenheimse doel leidde. Inzetten van Aart Bos werden daarbij door Johan Verloop en Hans Oudshoorn van de doellijn gewerkt toen Gert van der Luit al gepasseerd was. Ook Ter Leede liet zich niet onbetuigd en zag even eens een schot op het laatste moment uit de doel- mond getrapt worden. In de laatste minuut van de wedstrijd ontstond nog de nodige deining toen een Waddinxvener binnen zijn eigen strafschopgebied hands maakte en de scheidsrechter Ter Leede geen penalty toekende. Aanvoeraer Nanne Sluijmer van de Sassenheimers zag zijn protesten door de scheidsrechter "beloond" worden met een waar schuwing. LONDEN (ANP) - Weinig voetballiefhebbers geloven dat het momenteel in de Engelse eerste divisie op de troon zetelende Southampton in staat geacht mag worden voor het eerst in zijn bijna honderdjarig bestaan de nationale titel te bemachtigen. Voorlopig gaat de mengeling van grote sterren van weleer en veelbelovende jongeren echter wel door met winnen. LEIDEN Vierdeklasser Randstad Sport bedwong af gelopen zaterdag de gedood verfde kampioen TOGR. De Voorschotenaren namen al na vijftien minuten de leiding via Hein de Graaff. Hoewel de middenlinie van Randstad uitstekend op dreef was, werd de voorsprong voor de rust niet meer uitgebreid. In de tweede helft voorkwam TOGR pas in de laatste mi nuut de nederlaag dankzij een doelpunt van de Rotter dammer Cees Pieterman. Oegstgeest kwam ook goed voor de dag. In de te hard ge speelde ontmoeting werd met 1-2 van FC Maluku ge wonnen. Overigens drukte de thuisclub op basis van een overmacht aan techniek de Oegstgeestse club aanvanke lijk in de verdediging. Na de hervatting kreeg Oegstgeest meer vat op het treffen en dat leidde tot de openingstreffer van Hennie Rodenburg. Na dat een aantal situaties al strafschoprijp waren ge weest, mocht Jan de Wekker zijn club vanaf de penaltystip naar 0-2 schieten. Het slotof- fensief leverde FC Maluku in de 76ste minuut de enige te gentreffer op. ook tijd om een nieuw plannetje uit te dokteren, zodat de status van eersteklasser dit jaar in elk geval niet in het geding komt. Met frisse tegenzin verlegde hij het accent van aanvallen op het voorkomen van een tegentreffer. Die overlevingskuur leidde bij mede-lotgenoot DTS'35 tot de 0-2 zege. Een sportief hoogte punt in het jaar '82. Het liet ech ter een 'vieze' nasmaak achter in Ede. want fraai was het gelever de product allerrAinst. De Rijns- burgers konden zich daar nog wel enigszins voor verontschul digen door erop te wijzen dat het 'vierpuntenduel' op een keihard veld werd afgewerkt en dat ook de opponent er weinig van brouwde. Niettemin zou een 'psychisch ge zond' Rijnsburgse Boys mini maal met vier of vijf doelpi^nten verschil van het kwaliteitsarme DTS'35 hebben gewonnen. De gradatienood breekt op het mo ment evenwel de Rijnsburgse wetten, want Lagendijk posteer de alleen Ton Arroyo en Rob Gil lissen in de aanval. De sluwe Piet Haasnoot mocht derhalve zijn trainingspak aanhouden. De voor Rijnsburgse begrippen on gewone 4-4-2 opstelling lever de al na vijf minuten de ope ningstreffer op. Ton Arroyo, die voor de eerste keer in de basis stond, kopte doeltreffend in na een vrije trap van aanvoerder Martin Toet. Gillissen was daar na ook dichtbij een doelpunt. Het schot van de Wassenaarse goaltjesdief ging echter voor langs. Aan de andere kant moest doelman Wijnand Sloos gestrekt Zaterdag versloeg de ploeg van Lawrie McMenemy in eigen-huis West Ham United met 2-1, waar door het gat met nummer twee op de ranglijst, Manchester Uni ted, nu vier punten bedraagt. De Mancunians kwamen op eigen veld niet verder dan 0-0 tegen Ar senal, ook een club, die in de kopgroep huist. Het beeld in de eerste divisie is nogal vertekend door de grote verschillen in gespeelde wed strijden. Manchester United is bijvoorbeeld twee wedstrijden bij Southampton achterop ge raakt. Ipswich Town, dat zes punten minder heeft, is zelfs vijf keer minder in actie gekomen. Als men bedenkt dat een gewon- Cees Ruis: één halen twee betalen LEIDERDORP - Cees Ruis, laatste man van RCL, speelde zaterdag een hoofdrol tijdens het vriend schappelijke treffen tegen Zwa luwen Vlaardingen. Ruis scoorde drie goals waarvan twee in eigen doel, maar ook de winnende tref fer. Voor rust passeerde Ruis invaller doelman Visser voor de eerste maal. Nadat Rob Sterk voor 1-1 had gezorgd en Pierre van Ge- merden RCL aan de leidiyig had gebracht vond Ruis opnieuw het verkeerde net. Tenslotte stormde hij naar voren om ook de 'juiste' keeper maar eens het nakijken te geven. Sleutels oefende tegen ZLC-zater- dag hetgeen voor de eersteklasser uitliep op een debdcle. De lijst aanvoerder van de tweede afde ling won met maar liefst 6-2. Frits Rijsbergen scoorde een hat trick. nen wedstrijd in Engeland drie punten oplevert begrijpt men dat de kansen op het kampioen schap van Southampton (nog) niet erg hoog worden aangesla gen. Southampton nam na elf minuten de leiding tegen West Ham door een succesvol afstandschot van Dave Armstrong. Vijf minuten later schoot de Schotse verdedi ger Ray Stewart de toegekende strafschop in, nadat de Belgische aanvaller van West Ham, Fran cois van der Eist, ten val was ge bracht. Maar nog voor de rust be zorgde Mike Channon zijn club de winst. Swansea klom naar de derde plaats door een zwaarbevochten over winning (1-0) op het laag geklas seerde Sunderland. In de 22ste minuut maakte Leighton James het enige doelpunt. Bij Ipswich Town, dat bij Leeds United met 2-0 zegevierde, waren Mick Mills en Alan Brazil de schutters. Bra zil scoorde eerder in de week maar liefst vijfmaal tegen Sou thampton. Liverpool bleef ook kansryk door thuis met 4-0 Coventry City geen enkele kans te geven. Hier waren de doelpunten maaksels van Souness, Lee, Rush en McDer- mott. Ron Saunders, de nieuwe coach van Birmingham City, be leefde een pikante wedstrijd te gen zijn oude club Aston Villa. Het werd uiteindelijk 1-0 voor zijn voormalige clubmakkers een treffer van Withe in de 59 ste minuut. De vijf clubs onderaan de ranglijst leden alle een nederlaag. Midd lesbrough, dat met 0-2 ten onder ging tegen Stoke City, is laatste met vier punten en een wedstrijd minder dan Sunderland. Duitsland Het carnavalsweekeinde werd in West-Duitsland benut voor twee inhaalwedstrijden in de Bundes- liga en voor de compeitie ver sloeg FC Kaiserslautern Ein- tracht Frankfurt met 6-2 en ver sloeg Karlsruher SC het onder- aanstaande Duisburg met 2-0. Paul Breitner was persoonlijk ver antwoordelijk voor de kwalifica tie varv-Bayern-München in de halve finales van het bekertoer nooi. In Bremen tegen Werder nam Breitner eerst de gelijkma ker voor zijn rekening, waardoor de eindstand 1-1 werd en in de verlenging zorgde de regisseur van het Westduitse nationale elf tal voor het winnende doelpunt. In de kwartfinales kwam trouwens het einde aan de bekerdromen van twee niet-bundesligaploe- gen. Göttingen verloor op eigen veld met 2-4 van Hamburger SV. De Thuisploeg verzette zich ech ter hardnekkig en was de wed strijd lang spannend. De Ama teurs gingen pas in de slotfase door de knieën toen Milewski voor 2-3 zorgde. Voordien had den e amateurs met 2-1 een voor sprong gehad. VFL Bochum moest op eigen veld SSV Ulm eveneens een verlen ging toestaan, maar in de verlen ging die door een eindstand van 1-1 noodzakelijk was geworden, gaf de betere conditie de door slag. Een verrassing was voorts de uit schakeling van Borussia Mön- chengladbach door FC Nürn- berg. In de competitie blijkt Bo russia de sterkste ploeg op vreemde bodem te zijn, maar in de uitwedstrijd tegen Nümberg voor de beker was de ploeg kans loos. Heidenreich zorgde voor 1- 0 en het werd 2-0 door Wyerich een blunder van doelman Kleff. Na 2-1 door Mattheus werd het verdiend 3-1 door Dressel. België AA Gent is van de top van de Bel gische voetbalcompetitie geval len. Gent, dat al wekenlang moeilijk scoort, kwam gisteren opnieuw niet tot doelpunten, Mechelen, nummer laatst van de ranglijst wel, 1-0. De overwin ning hielp Mechelen maar een beetje, want Club Brugge speel- MET*„ BEtere ehbo WORDT HET zo r het Centraal Station. Hij wil meer i de gelijk en Cerkel Brugge won. AA Gent heeft nu twee punten ach terstand op Standard Luik, dat Beringen met 3-1 versloeg. An- derlecht heeft, na zijn overwin ning op Lierse SK (2-0), een punt meer. Tussen Mechelen en AA Gent was geen ranglijst verschil te zien. Gent was iets sterker, maar aanvallend zelden gevaar lijk. Mechelen igenlijk ook niet, tot twee minuten voor tijd, toen Benfeld het enige doelpunt maakte. Standard had het niet echt moei lijk tegen Beringen, dat door Bervoets nog wel een snel ant woord had op de openingstreffer van Plessers, maar voor rust toch weer achter stond door een doel punt van Tahamata. De kleine buitenspeler bepaalde een kwar tier na de hervatting de eind stand op 3-1. Zowel voor als na rust werd dat in een doelpunt vastgelegd. Ver- cauteren scoorde tien minuten voor rust, Lozano onmiddellijk na de pauze van de strafschop stip. Een dergelijke kans liet VandcnBerg voor Lierse onge bruikt. Doelman Munaron hield de bal uit zijn doel. MIAMI (ANP) - Tarek Al-Fas- si is een achttienjarige Ara bier, die studeert aan de uni versiteit van- Miami. Hij speelt ook in het voetbal team van de universiteit. Hij is geen uitblinker, maar hij valt wel op. Zaterdag kwam hij per heli kopter naar de training. Al- Fassi is steenrijk, omdat zijn vader een oliesheik in Saoe- di-Arabie is. Hij wordt dan ook voortdurend vergezeld door twee lijfwachten. De jonge miljardair laat niets aan het toeval over. Behalve van een helikopter maakt hij ook afwisselend gebruik van een Mercedes en een Lamborghini, telkens met zijn lijfwachten. In de toekomst hoopt hij zich zelf te kunnen verdedigen, want hij is bezig de zwarte band in karate te behalen. Daar voor liet hij eventjes een speciale sporthal naast zijn huis bouwen. Selectie voor WK-ijshockey TILBURG (ANP) - Voor de strijd om de wereldtitel ijshockey, groep B, die van 18 tot en met 27 maart in Klagenfurt wordt ge houden, zijn 26 spelers geselec teerd. Deze selectie ziet er als volgt uit: Ted Lenssen, Frank van Soldt, Larry van Wierden, Brian de Bruyn, Mike Kouwenhoven, Joan Toren, Tonny Collard en Leo Koopmans (allen Heeren wen). Ed NVnhuis. Henk Hille, William Klooster, Jerry Schaef fer, Tjakko de Vos en Ron Berte ling (allen Amsterdam), Bill Wensink, Fred Homburg, Harry van Heumen en Ben Tynagel (al len Nijmegen). Hans Cr.: Leo Maas en Huub Smolders (al len Tilburg), Bene Laarman (Hijs Den Haag); John van Sloun (So me Eaters. Geleen); Jack de Heer (Arosa); Dick Decloe (Dussel- dorf) en Man Saris (Red Eagles Den Bosch). naar de hoek na een kopbal van Thtjm Slok. Het waren de enige gevaarlijke situaties in de eerste helft, waann simplisme de over hand had. Meer dan eens werd het speeltuig blind naar voren getrapt. Met name voor Nico Kuyt moet dat frustrerend zijn geweest. De spelverdeler kwam niet aan voetballen toe, nu bijna alle 'aanvalsopzetten' aan hem voorbij gingen. De 0-1 ruststand verzoette echter veel. Drie minuten na de spelhervatting leek het treffen beslist Een fout van Jos Dekker strafte Rob Gil lissen genadeloos af met een sim pel lobje over sluitpost Bert Beerdsen, waarmee hij de stand op het electromsch scorebord voor een tweede keer liet ver springen. Hoewel Rijnsburgse Boys zich van dat moment af vei lig kon wanen, waren er ook na die 0-2 weinig lichtpuntjes in het spel te bespeuren. Sconngs- mogelijkheden werden er welis waar gecreëerd, maar voor eigen doel werden er net zoveel kansen weggegeven aan DTS'25 Een schot van Herman Jansen kon Leo van Delft maar ternauwer nood van de doellijn wegtrap pen, terwijl Sloos zich niet klem- vast toonde bij schoten van Jan Fluit en invaller Dick Hardeman. Voorts mocht Martin Toet van geluk spreken dat de overigens goed leidende arbiter Hummel een handsbal van hem over het hoofd zag. Dat had Thijm Slok beter ook kunnen doen, want nu kreeg hij een boeking wegens protesteren tegen het niet toe kennen van een strafschop Rijnsburgse Boys kreeg wél een el- f-metertrap toegekend na een overtreding van doelman Beerd sen. Ton Arroyo passeerde in de voorlaatste minuut de DTS'35-- sluitpost na een pass van Ruud van der Voort. Beerdsen corri geerde zichzelf ten koste van een penalty. Toet kon zich vervol gens de weelde veroorloven de bal tegen de kruising te schieten zonder dat de broodnodige pun ten in gevaar kwamen HERMAN POOS DELFT - De laatste zaalhockey wedstrijden voor de dames van Forescate en Noord wijk in de tweede klasse A zijn gisteravond in de Delftse sporthal Buitenhof gespeeld. Forescate dat al ge noeg punten vergaarde om de degradatie te ontlopen, verloor de laatste twee duels. Het team dat met veel invalsters uitkwam leed in de eerste wedstrijd een nederlaag van 4-0 tegen Rijs wijk. Het was te danken aan het goede keeperswerk van Petra Vingerhoed dat de schade be perkt btoel Tegen het Wassenaarse Groen Geel speelden de Voorschotcnsen aanvankelijk goed maar konden weer met tot scoren komen De ruststand werd gehaald met 1-0 voor Groen Geel. Het gebrek aan conditie bij F'orescate (er werd door veel speelsters dezelfde dag op gras gespeeld) werd duidelijk in de tweede helft, wat tot gevolg had dat het nog een forse 7-0 ne derlaag leed. Noordwijk speelde een spannende wedstrijd tegen Waddmxveen met als inzet het voorkomen van de laatste plaats met de daar aan gekoppelde degradatie uit de tweede klasse. Renate v.d Bent zorgde voor 1-0 voor Noordwijk uit een strafcorner. Waddmx veen kwam eerst nog op gelijke hoogte voordat Marsya van Raal- ten de Noordwijksen na een solo weer op voorsprong zette; 2-1. Waddmxveen vocht terug naar 2-2. Noordwijk eindigde sterk door een strafcorner te benutten gescoord door Alexandra van Kan en een mooi vclddoelpunt gemaakt door Renate v.d. Bent wat leidde tot 4—2 en behoud van het tweede-klasscrschap. Het Dclflsc Hudito dat overtui gend kampioen werd in deze klasse was de volgende tegen stander van Noordw\jk. Deze ontmoeting werd door Hudito ongeconcentreerd gespeeld Na eerste drie doelpunten op nj te hebben gemaakt moesten de Delftse dames toch nog twee Noordwijks doelpunten toe staan. Renate v.d. Bent sloeg toe via haar specialiteit de strafcor ner en Alexandra van Kan pas seerde de Delftse doclvrouw met een strafbal

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 15