Bouw flat begint binnenkort [Le/cfee agenda Wethouder Meerburg: blij en teleurgesteld Straver niet terug in raad Zoeterwoude Einde "modderpoel" achter Leiderdorps gemeentehuis in zicht Twee gewonden bij ongeluk bij raadhuis Reilingh niet terug in raad Oegstgeest Leiderdorper betrokken bij gijzeling Haagse man Na feestklanken nu discussie over kwaliteit weekblad Stad en rand DONDERDAG Leiden - Waaggebouw, folkconcert di Hongaarse groep Makam-es-Kolindj 20.30 uur. Leidse Volkshuis - optreden de vrou wencabaretgroep Miene Mut uit Dever ter 'Dromen en bedrog', tevens informj tiemarkt, 20 uur. Groenoordhallen - Zeilplankbeurs. Welfare lokaal Rode Kruis - Leidsewe| 33, Voorschoten, tel. 01717-3309, spreek uur voor invaliden, 19-20 uur. Architektenwinkel - Pieterskerkhof lj vrij advies, 20-21 uur. Werklozen Advies Centrum - Breestraa 19. ma bm vr van 10-12 uur, tel. 12200« Troef - Noordeinde 2a, Werkgroei Dienstweigeren, voorlichting en beg{ leiding dienstweigeren, 20-21.30 uur, tel 216180/149324. Stats jongerencentrum - Haarlemmer straat 73, disco van 20-22.30 uur; vr soa van 15-17 uur. Leidse Werkgroep Homosexualiteit Caeciliastraat 18, open avond, 21-1 uur 't Spoortje - Bernhardkade 40, spreek uur hulp- en adviesbureau WAO/WSTfl 19-20.30 uur, tel. 142505. Morswijk - Topaaslaan 19, gehandicap tensoos, vr van 10-15 uur, tel. 02522 14797. Voorschoten - gemeentehuis, commii sie economische zaken, 20 uur. Wassenaar - Zonnehof, tegenover Duin rell, PvdA-ledenvergadering, 20 uur. APOTHEKEN Leiden - de avond, nacht en zondags dienst van de apotheken in de regio lei den, wordt waargenomen van vr 12 tol 19 febr door: Centraal Apotheek, Bree straat 74, tel. 120552; Apotheek v. Breesl Smallenburg, Loevestein 6, Leiderdorp teL 890000. WIJKVERPLEGING Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel ten noorden van de Rijn: 134604, tel. ter zuiden van de Rijn: 121753. Leiderdorp, Zoeterwoude Rd. - gezond heidscentrum Florijn 10, tel. 896193; spreekuur ma, woe, vr van 13-13.30 uur, Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, teL 154500. Voorschoten - gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan, tel. 4641. ZOETERWOUDE - Cees Straver jarenlang raadslid in Zoeterwou de, staat voor de komende ver kiezingen op een vijfde plaats o| de kandidatenlijst van Progres sief Zoeterwoude. Hij keert me deze lagere plaatsing op de lijs vermoedelijk niet terug in di plaatselijke gemeenteraad. De door de PZ-leden vastgesteld* lijst wordt aangevoerd door eer D'66-er, Frans de Graaf. Op dt tweede plaats staat eveneens eer D'66-lid, Annemarie Kolff Haan tjes, die nu in de raad zit. Derde is een PvdA-er, Wil Ooijen dijk en vierde een PSP-lid, Pau lien van Ieperen. Ook het raads lid Lansbergen komt na de ver kiezingen niet meer terug in d* Zoeterwoudse raad. LEIDERDORP - Wethouder Meerburg is verheugd, maar ook teleurge steld over de plannen van Matser. Verheugd, omdat er eindelijk wat gedaan gaat worden aan het Statendaalderplein. Teleurgesteld, omdat het plein nog steeds niet afgemaakt kan worden en omdat de woningen aan de westkant de eerste jaren nog niet gebouwd gaan worden. "De mensen waren het zat", zo typeert Meerburg de situatie op het Sta tendaalderplein. Maar voorlopig zal Matser alleen het eerste flatje aan de kant van het gemeentehuis neerzetten. "BB2 zou meegenomen moe ten worden. Dan kun je alles afmaken", zo meent Meerburg. De wet houder heeft echter geen middelen om Matser te dwingen dat ook te doen. De vertraging aan de westkant vindt Meerburg "jammer". Over een ver andering van het bestemmingsplan (die nodig is) wil Meerburg "in principe" wel praten. Zeker is echter nu al dat al te rigoreuze verande ringen (zodat de woningbouw daar niet meer in de omgeving zou pas sen) niet zal worden toegestaan. Ook zal er nog moeten worden gepraat of er wel woningen in de premie- sector gebouwd kunnen worden. De gemeente Leiderdorp is druk be zig met Buitenhof Oost en de rest van dat gebied zou ook in de komen de jaren volgebouwd moeten worden. Het ministerie van volkshuisves ting verleent echter steeds moeilijker zogenaamde contigenten (geld voor de gesubsidieerde premiebouw). Matser wil aan de westkant ook in de premiesector huizen neerzetten. Dat kan betekenen dat Buitenhof Midden en West wel eens minder snel volgebouwd zou kunnen wor den. Wethouder Meerburg vindt het echter nu nog te vroeg daarover te De allernieuwste tekening van het flatje achter het gemeentehuis. Onder komt een dienstverlenend bedrijf. Links op de tekening praten. Eerst moet Matser maar eens met zijn plannen komen. staat de nieuwe apotheek. Boven komen twee woonlagen. LEIDERDORP - De bouw van de kleine flat op het Statendaalderplein achter het Leiderdorpse ge meentehuis vangt binnen kort aan. Wanneer de bouw precies begint is nog niet zeker. Projectont wikkelaar Johan Matser is in onderhandeling met een gegadigde voor de on derverdieping van de flat. Daar moeten bedrijven komen met een dienstver lenende functie. Pas als de onderhandelingen met de gegadigde - succesvol - zijn afgesloten kan de bouw beginnen. Een gedeelte van de onderruimte is overigens al verkocht aan apo theek Bohmer. De twee bovenste verdiepingen zullen worden ge bruikt voor woningbouw. In to taal komen er veertien tweeka merwoningen, die zo'n 120.000 gulden moeten gaan kosten. Modderpoel De aanvang van de bouw zal zeker een grote opluchting betekenen voor de omwonenden, die tot nu toe moesten uit kijken op een grote modderpoel. Zelfs CDA- fractieleider Den Boeft stoorde zich er aan, zo erg dat hij vragen meer in de benedenruimte zou willen trekken. Nu kan die kel der nog worden gebouwd. De vooruitzichten voor het tweede flatje (BB2) zijn ook iets beter ge worden. Er is een gegadigde (een bank) voor de benedenruimte. Matser is nu druk bezig met het plannen maken, die volgens De Jong nog in "het prille ontwerp stadium" zijn. De Jong hoopt dat nog dit jaar met de bouw kan worden begonnen. Overigens zal BB2 in dezelfde stijl worden ge bouwd als BB1. Het tweede flatje komt aan de kant van het ge zondheidscentrum. Hoeveel wo ningen er bovenop de flat komen is nog niet bekend. Moeilijker ligt het met de westkant van het plan. Op die plek tussen Winkelhof en de Vossiuslaan zouden volgens plan ruim vijftig vrije sectorwoningen verschij nen en een derde flatje (BB3). Die plannen zijn nu geheel door Matser verlaten. Of zoals De Jong het zegt: "De marktsituatie heeft ons aanleiding gegeven ons nader te bepalen. De ontwikkel de plannen vinden geen door gang". Volgens De Jong zijn vrije sectorwoningen op dit mo ment onverkoopbaar. Er zal dan ook gebouwd moeten worden in een andere goedkopere sector. Ook zullen er meer woningen moeten verschijnen. Alhoewel Matser nog niet begonnen is met het maken van een plan, kan De Jong nu al meedelen dat er meer zogenaamde middelhoogbouw zal komen, flatjes met twee of drie woonlagen, zoals de BB1, 2 en 3. Bestemmingsplan Het duurt echter nog wel twee jaar voordat er ooit met de bouw kan worden begonnen. Eerst zal Mat ser het plan moeten maken en volgens De Jong zal dat pas in de loop van volgend jaar gereed zijn. Dan moet het bestemmings plan Winkelhof worden veran derd. Het bestemmingsplan re gelt tot in detail de grootte van de te bouwen woonblokken en bepaalt ook dat er behalve BB3, .dat tegen Winkelhof aan wordt gebouwd, geen verdere hoog bouw mag komen. In het ongun stigste geval duurt een verande ring van een bestemmingsplan ook nog eens twee jaar. En dat kost Matser veel geld omdat hij renteverlies lijdt op de aange kochte grond, maar dat is altijd nog beter dan zo'n vijftig onver koopbare woningen neer te zet ten, zo meent De Jong. Dat de woningen aan de westkant duurder worden dan normaal is volgens De Jong logisch. Matser had het plan voor de vrije sector al helemaal gereed. De plannen makerij heeft veel geld gekost en dat zal terug moeten komen uit de opbrengst van de verkoop van de nieuwe woningen. Ook de uitbreiding van het winkel centrum is nog niet aan de orde, volgens De Jong. De uitbreiding, zo'n drieduizend vierkante meter voor nieuwe winkels, zal pas ge beuren als Buitenhof-Oost klaar is. In de huidige situatie is er geen vraag naar meer winkels. stelde in de laatste raadsvergade ring. Maar niet alleen omwonenden en raadsleden wilden het pleintje zo snel mogelijk volgebouwd zien. Ook project-manager De Jong van Matser ziet de bouw lievèr vandaag dan morgen beginnen. Het braak laten liggen van de grond kost namelijk elke dag geld. De reden van de vertraging is volgens De Jong erg simpel. Matser wilde niet het risico lopen een gebouw neer te zetten waar slechts een gedeelte van de bene denruimte verkocht is. Leeg stand kost nog veel meer geld dan het braak laten liggen van grond. Een voorbeeld is de kan toorflat Statenhof waar slecht duizend vierkante meter is ver huurd; ruim zesduizend vierkan te meter staat nog leeg. "Een jaar leegstand kost ongeveer twee mihoen gulden", zo weet De Jong. Aangezien het gebouw al ruim anderhalf jaar leeg staat is de verliespost al opgelopen tot zo'n drie miljoen gulden. Met een dergelijk verlies op zak be sloot Matser niet eerder te begin nen aan de bouw van de flats voordat de benedenruimten wa ren verhuurd. De bouw van het eerste flatje (achter het ge meentehuis) de zogenaamde BB1 is daarom langdurig uitge steld. Toch werd de tijd nu nij pend omdat voor de woningen een zogenaamde premiebeschik king is gegeven. De premiebe schikking (subsidie van de rijks overheid) loopt tot 7 april. Op die datum moet Matser begonnen zijn met de bouw van de wonin gen anders wordt de premiebe schikking ingetrokken. In deze hoek van het plein komt de flat. Vyf voor twaalf Pikant detail is dat de bouw van BB1 al besteed was aan een aan nemer. "Het is vijf voor twaalf geweest", zo meent De Jong. De huidige gegadigde, die nog niet bekend mag worden, wil name lijk een kelder onder het ge bouw. Als BB1 er al had gestaan zou die kelder niet meer te ma ken zijn, zodat de gegadigde niet VOORSCHOTEN - Twee gewon den waren er gistermidag te tel len nadat een Voorburgse auto mobilist bij het Raadhuis in Voorschoten rechtdoor reed in plaats van links of rechtsaf de weg te vervolgen. Een 33-jarige Voorburger kwam met zijn auto uit de Raadhuis laan zetten. Door nog onbekende oorzaak besloot de bestuurder rechtdoor te rijden. Het resultaat was dat hij eerst tegen een 23-ja- rige fietster aanreed, die met haar flets aan het oversteken was. De auto vervolgde zijn weg, reed de stoep op en schepte daar een niets vermoedende 59-jarige gemeente-ambtenaar die op weg was naar zijn kantoor. De ambte naar kwam door de botsing te recht in een smal vijvertje dat naast het gemeentehuis ligt. De auto stond nog niet stil en reed verder over het gras, over een an der gedeelte van het vijvertje, door een laag muurtje waarop een hek stond, botste tegen en kele geparkeerde fietsen om uit eindelijk stil te staan tegen een boom. Deze boom staat op de speelplaats van de openbare la gere Parkschool. Aangezien het ongeluk rond twaalf uur plaats vond, waren er op dat moment geen kinderen op de speelplaats. De fietster hield er een gebroken been aan over, en de voetganger een nat pak en enkele schaaf wonden en kneuzingen. Over de oorzaak van het ongeluk tast de politie van Voorschoten nog in het duister. Zij roept dan ook ge tuigen van het ongeluk op, om contact op te nemen met de Rijkspolitie van Voorschoten. OEGSTGEEST - Fractievoorzit ter Reilingh van de WD in Oegstgeest keert niet meer terug in de plaatselijke gemeenteraad. Op de kandidatenlijst, die gister avond door de leden van de libe rale partij is vastgesteld staat hij op eigen verzoek op een onver kiesbare (twintigste) plaats. Zijn baan plus zijn activiteiten als vice-voorzitter van de Neder landse Vereniging tot Bescher ming van Dieren nemen zoveel tijd in beslag dat hij het raadslid maatschap opgeeft. Lijsttrekker is de huidige WD- wethouder voor onderwijs en maatschappelijke aangelegenhe den mevrouw Blom-De Koek van Leeuwen. Op de volgende plaatsen staan eveneens leden van de huidige raadsfractie: tweede Heilbron, derde Rijks en vierde mevrouw Van Vloten. Een nieuwkomer is de nummer vijf, Kuntse. Hij is vice-voorzitter van het afdelingsbestuur. Zesde is Moonen, beleidsmedewerker van de Tweede Kamerfractie van de WD en zevende is Nijholt. Op de achtste plaats staat me vrouw Hcyonides-Van der Meu- len Teuben, die in deze raadspe riode als VVD-lid al deel heeft uitgemaakt van de Warmondse gemeenteraad. Negende staat Kamphuisen en tiende Van Gin- kel. Helemaal aan het eind van de lijst op de twintigste plaats staat dan nog de huidige fractie voorzitter Reilingh. Korfbal De Oegstgeester korfbalvereni ging 'Fiks' bestaat 55 jaar. De club viert deze verjaardag mor genavond met een receptie tus sen zeven uur en half negen in het clubgebouw in het sport park 'De Voscuyl'. De leden heb ben daarna een feestavond. De festiviteiten gaan zaterdag ver der met een eigen songfestival voor en door leden. 5 juni volgt een reünie vor oud-leden en 12 juni is er een Fiks minimarkt. Met een korfbaltoernooi voor pupillen en adspiranten en een korfbaltoernooi voor junioren en senioren wordt op respectie velijk 14 en 21 augustus het ver jaardagsfeest afgesloten. Carnaval (1) De Wassenaarse carnavalsvereni ging 'De Deylknotsen' heeft voor de komende dagen de nodi ge activiteiten op het program ma staan. Zo is er morgenavond een feest voor ouderen vanaf 60 jaar. Mieke Telkamp en Rita Corita zijn als ere-gasten uitge nodigd. Het feest wordt gehou den in de sporthal aan de Dr. Mansveltkade. Zaterdagmiddag om kwart over een krijgt de Wassenaarse car navalsprins Bart II uit handen van burgemeester Staab bij het raadhuis de dorpssleutel. Daar na volgt een optocht naar de sporthal. De leukst verklede kinderen krijgen prijzen. In de sporthal zelf volgt nog een geva rieerd kinderprogramma. Zaterdagavond is het traditionele bal-masqué. Hierbij is het ver kleed zijn verplicht. Aanvang negen uur, eveneens in de sport hal. Carnaval (2) De Jeugdsoos van Kommunikatie Warmond organiseert morgen avond een carnavalsfeest in de zaal van het Meerpunt aan de Herenweg. De jeugd tussen tien en veertien jaar is welkom aan het begin van de avond. De leukst verklede aanwezige krijgt een prijs. Prins Theo I zal aanwezig zijn. Vanaf half tien kan de jeugd vanaf vijftien jaar het feest bezoeken. Zaterdag is de Jeugdsoos gesloten wegens carnavalsactiviteiten in de rest van het dorp. Carnaval (3) - Warmondse carnavalsvereni ging 'De Billenprikkers' houdt zaterdag de grote optocht door het dorp. Om twaalf uur gaat deze van start bij de Ganzen- wei. Om half twee begint het kindercarnaval in't Trefpunt'. Zaterdagavond wordt in Meer- rust het Prinsenbal georgani seerd vanaf half negen. Zondag middag gaat de carnavalsver eniging feesten in het clubhuis van de sportvereniging 'War- munda'. Feest is er ook zondag avond in het stationskoffiehuis. Maandag bezoekt Prins Theo de langdurig zieken. Het bejaar dencarnaval is dinsdag in 't Trefpunt' vanaf half drie. 'De Billenprikkers' zorgen voor ver voer. Het Boerenkielbal sluit dinsdag avond in 't Trefpunt' het War mondse carnaval af. Carnaval (4) In Leiderdorp begint de carna valsoptocht zaterdag om tien uur bij het RIO. In Winkelhof treedt vanaf twee uur een clown op. In de kantine van RCL viert de supportersclub van RCL za terdagavond het carnaval. Aan vang negen uur. BRASSCHAAT/LEIDERDORP - Een 28-jarige man uit Leiderdorp is gisteren betrokken geweest bij een gijzeling van een 25-jarige Hagenaar. Door ingrijpen van de Belgische rijkswacht in Bras- schaat werd de gijzeling beëin digd, deelde de politie van Den Haag vandaag mee. De Leider dorper werd met twee metgezel len (een 27-jarige man uit Rotter dam en een 28-jarige man uit Den Haag) ingerekend. Zij wor den nog door de Belgische poli tie vastgehouden. Aanleiding tot de gijzeling was vol gens het drietal een financiële kwestie tussen hen en de broer van de gegijzelde, een makelaar die in Braschaat woont. De drie zouden met handel in huizen door deze makelaar zijn opge licht. Diens broer verliet gister ochtend zijn woning in Den Haag, waar hij werd opgwacht door de drie mannen. Een van hen zette hem een mes op de keel. De man werd in een auto gezet, waar hij werd geboeid en geslagen. De auto reed naar Brasschaat; daar moest de gegij zelde het huis van zijn broer aan wijzen. De makelaar bleek niet thuis te zijn. Zijn echtgenote die de mannen zag aankomer, rook onraad en schakelde de rijks wacht in. Terwijl het drietal net de woning was binnengedron gen, arriveerde de politie. De ar restatie verliep zonder proble- LEIDERDORP Er is opwin ding ontstaan over het Lei derdorps Weekblad. De feestklanken van het vijfjarig bestaan zijn nog niet ver stomd of er is een heel ander geluid te horen. De kwaliteit van het Leiderdorps Week blad staat ter discussie. Jaap van Sandijk en Piet Hein van As trokken aan de bel bij Ronald Veeren, die het adver tentieblad volpent. Normali ter is Ronald Veeren altijd be reid om zijn journalistieke kwaliteiten ter discussie te stellen, maar dat de twee Lei derdorpers dat in een inge zonden brief deden, ging hem toch wel wat te ver. Een venij nig onderschrift was dan ook op z'n plaats, zo moet Veeren hebben gedacht. De briefschrijvers kregen geen antwoord, zo vonden zij. "Om te voorkomen dat het een ein deloze pennestrijd wordt, hebben we toen maar besloten een discussie-avond te orga niseren", vertellen de twee. Ronald Veeren ging hiermee akkoord, hoewel hij "er niet op zit te wachten". De vergaderruimte in de Mu- zenhof werd gehuurd (van avond half negen) en alle po litieke parijen en andere "prominente" Leiderdorpers werden uitgenodigd. Net als bij het feest voor het vijfjarig bestaan. Alle prominenten? Nee. Het "discussie-onderwerp" Veeren is er niet. Hij kan niet. De organisatoren zijn natuur lijk teleurgesteld, maar het "feest" gaat toch door. Dan maar zonder Veeren. Die komt later nog wel aan de beurt, want het is nu al zeker dat de eerste discussie ge volgd zal worden door een tweede. Het "discussie-onderwerp" heeft nu al toegezegd dan wel aanwezig te zijn als er ten minste eerst overleg is over de datum. Anders kan Ronald Veeren misschien weer niet. LEIDSCH Ëk DAGBLAD DAGBLAD VOOR Gewjwart ontvangen: LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Uitgeversmaatschappij Leklsch Dagblad B V. Hoofdkantoor: Witte Singel 1. 2311 BG LEIDEN Postbus 54. 2300 AB LEIDEN Telefoon071-144941 tel. 071-123143 tussen 18 00-19.30 uur (nabezorging na 19.30 uur); zaterdag van 16.30-18.00 uur. Abonnementsgelden bij vooruitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrijving geen administratie- en Incassokosten. Voor betaling van abonnementsgelden uitsluitend giro 3203571 t.n.v. Damiate Holding BV te Haarlem. Kwartaalabonnement f 57.35 Per post 79.70 Jaarabonnement 217,90 Per post 307.30 Losse n Directie: G. Koopman Aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen cohespondenten o.a. in: Bonn. Brussel. Londen. Parijs, Washington. Caïro, Rome. Madrid. Stockholm en Djakarta. Commentator W. F. J Wirtz tel. 071-144941 tst. 222

Leidsch Dagblad | 1982 | | pagina 2